Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 97 sonuç

Konu: FM2005 Türkçe v1 Sorunları

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default FM2005 Türkçe v1 Sorunları

Football Manager Türkçeleştirme çalışmalarında karşılaştığınız ve çözemediğiniz sorunları bize bildirin.
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    Balıkesir

Bu benim daha önce indirdiğim bir çok yamada da başıma gelmişti!... ve Yine oldu
    İndirdiğim yama böyle;
    beyaz bir dosya görüntüsü üstüne internet explorer resmi çıkıyor!... (internet explorer yüklü değil mozilla yüklü!... ama mozilla ile ilgisi yok internet explorer yüklü iken de bazı yamalarda böyle yapıyordu)Eeee sizce neden olabilir?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

oradaki çalıştır linki dışındaki forum, turksportal, güncelleştirme gibi buttonlardan dolayı olabilir. explorer ve firefox ile denedim sorunsuzdu ama onlara tıklamadan direk çalıştırıa tıkla istersen
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

ben indirdim.. kurdum sorun yok... masa üstüne kısayolu da cıkıyor.. ama ben fm'i prog files dısında bi yere kurmustum ve yama bulunamadı diyor... sorun football manager i prog files içine kurmadıgımdan mı??

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Programı kurduğun yer önemli değil önemli olan kayıt defterine işlenmişmi bendede farklı klasörde FM ama baştan kurmanı öneririm.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2005
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by Vieri
    oradaki çalıştır linki dışındaki forum, turksportal, güncelleştirme gibi buttonlardan dolayı olabilir. explorer ve firefox ile denedim sorunsuzdu ama onlara tıklamadan direk çalıştırıa tıkla istersen
    Yahu mustafa arkadaşım!...
    İndirir indirmez direk karşıma masa üstünde(kayıt ettiğim yer) dosya görüntüsü üstüne internet exproler resmi ile bilgisayara kayıt oldu!...
    Yani tıklıyorum ama hiç bir etkisi yok hiç bir şey değişmiyor!...
    Kafayı yiyecem haaa!

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Winrar programı ile sıkıştırdığımız dosya ve senin büyük ihtimalle bilgisayaında baya bir sorun var.Winrar programını tekrar kurmayı dene istersen
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

en baştan kurunca bile save lioyunda sorun verirmi

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sergio
    Yahu mustafa arkadaşım!...
    İndirir indirmez direk karşıma masa üstünde(kayıt ettiğim yer) dosya görüntüsü üstüne internet exproler resmi ile bilgisayara kayıt oldu!...
    Yani tıklıyorum ama hiç bir etkisi yok hiç bir şey değişmiyor!...
    Kafayı yiyecem haaa!
    Herhangi bir RAR programı kurmayı denedin mi? (Ör. WinRar programı)
    Çünkü o Rar sistemi ile sıkıştırılmış bir dosya.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Burası tam yeri olmıyabiilir ama en uygun yer burası sanırım yama FM klasöründeki hiç bir dosyayı değiştirmiyor yani istiyen Türkçe oynar beğenmiyen için ise direkt ing ce hazır ya süper bişey ya helal olsun tekrar bunu görünce çok daha pek bir fazla mutlu oldum =P

Yamayı şimdi kurdum ve hiç sorunsuz açıldı versiyon falan herbirşey uyumlu kayıtlı oyunları destekliyo oyundan aldığım zevk iki katına çıktı valla ne desek boş harika bir iş çıkartmışsınız ...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

peki arkadaşlar böyle bir sorun yaşayan kişiler oyunu kurmasınlar ama dediğim adımları uygulasınlar;

Başlat->Çalıştır->regedit

Bu anahtarı açın
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Sports Interactive Ltd\Installs\Football Manager 2005

Sağ Menüde: Path var orada sizin yüklediğiniz alandaki klasör ismi olmalı!.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Ayrıca oyunda ingce olarak karşımıza gelen yerleri belirtmeye gerek varmı bu konuda bir başlık açılcakmı yada buna gerek varmı yoksa burdanmı bildirelim ?

Birde mesela Türkçe kelimelerde yazım yanlışlarını falan burdanmı bildirelim yoksa bunun içinde ayrı bir topikmi açılcak

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

not alın bir kenera toplu halde bunla alakalı bir kısım açılacak
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

C:\Belgelerim\fmturkcev1.rar: CRC failed in Turksportal.exe. The file is corrupt
    C:\Belgelerim\fmturkcev1.rar: Unexpected end of archive

Bu konuda bana kim yardımcı olacak ne yapacağım şimdi ben anlamıyorum beyler

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

hatalı dosya indirmişsin. serverlara aşırı yükten dolayı sorun olabilir kopmalar. tekrar indirmen gerekecek arkadaşım
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

teşekkür ederim

Nesil
    2005
    Yer
    Balıkesir

Ohhhhhhh! BEeeeeee çooooook sağolun!....
    Tabii asıl teşekkürüm ABOO sana!... söylediğini yaptım ve oldu!.... İşte bu be!..
    Süper olmuş elinize sağlık! Bunlar sevinç smilleri idi!...

peki arkadaşlar böyle bir sorun yaşayan kişiler oyunu kurmasınlar ama dediğim adımları uygulasınlar;

Başlat->Çalıştır->regedit

Bu anahtarı açın
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Sports Interactive Ltd\Installs\Football Manager 2005

Sağ Menüde: Path var orada sizin yüklediğiniz alandaki klasör ismi olmalı!.
    Bende FM'nin 25 mb lik internetten indirdiğim dosya kurulu

Söylediğiniz gibi yaptım ama benim sağ tarafta path yoktu ben olusturdum ve içine bulunduğu klasörü yazdım "örn: C:\Program Files\Sports Interactive\Football Manager 2005" malesef fm2005 bulunamadı diye yine aynı hatayi verdi

Default acill yardim!

ben yamayı üç sefer indirdim her seferinde turksportal.exe dosyasını çalıştırdıgım zaman; launcher error,could not find data segment yazıyor ,sorun neden kaynaklanıyor çözüm önerilriiz nedir?

Nesil
    2005
    Yer
    Kadiköy'den :P

25MBlik fm le bi alakasi da olabilir arkada$im oyun kurulduktan sonra yakla$ik 700 MB a yakin oluyor o olayi duymu$tum 25MB lik olayi , ama bi eksiklikleri var tabi nasi hic denemedigim icin bilmiyorum , dosya eksikligide olabilir yani bilgim yok yardimci olamiycam tam olarak.-

Nesil
    2005
    Yer
    ALİ SAMİ YEN

arkadaşın internet cafesine indirdik yamayı.programı açtık.çalıştır dedik ama hemen altında: Football Manager 2005 Bulunamadı! yazıyor.ne ayak bu ?

Ben yükledim sorunsuz çalıştı 5.0.5 e güncellemeniz lazım arkadaslar

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Arkadaşlar;

Football Manager bulamaması tamamen kurulum ile alakalı bir problemdir.! Oyun kendini windows kayıt defterine işlediği için

Code:
    Path ve Versiyon diye iki ne tane anahtar oluşturmanız lazım
    Oyunu kurduğunuz yer PAth alanında belirtilir, siz exenin kullanıldığı alanı buraya yazmazsanız tabiki çalışmaz yama ! Zaten bu elle yapılacak birşey değil ki. Bunu oyunu kurduğunuzda otomatik yapıyor her program gibi.. ama internetten indirdiğiniz ve sadece exesine basıp çalıştırdığınız oyunlar burasını kullanıyormu bilmiyorum.

Dosyayı indirdikten sonra herhangi bir çalışmama hatası yapması!. Rar Dosyasının Winrar programı tarafından açılırken hata vermesi tamamen dosyanını serverdan hatalı inmiş olmasından kaynaklanmaktadır. (eksik inmiştir aşırı yüklenmeden dolayı kopmuş olabilir) veya başka bir problem!.

Rar dosyasını açtığınız zaman turksportal.exe yi çalıştırırken bir hata veriyorsa buda setup veya bilgisayardaki kullanıcı haklarından dolayı (yönetici hakları bulunmayanlar yamayı kurmaya çalıştıklarında window engeller) kuramayabilirsiniz.

Programın verebileceği hataları zaten belirtmiştim.
    Ya FM yi bulamaz!.. Ya FM çalışıyordur!.. Ya Data klasörü yoktur.. Ya program hiç açılmaz ise ve dll bulunamadı hatası veriyorsa visual basic run timelar yoktur..

bunlar gibi diğer teknik detaylarda karşınıza çıkabilecek problemler olabilir.

açıkçası ben oyunu orjinal cd üzerinde denedim ve çalışıyor. 25mblık internette yer alan programlar ne kadar sağlıklı bilemiyorum
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

dil dosyası bulunamıooooo dıo yaaaaa

benim skinden dolayı türkçe karakterlerde sorun var.skinin fontunu nsl değiştirebilirim?

Default lütfen acil yardim!

ben yamayı üç sefer indirdim her seferinde turksportal.exe dosyasını çalıştırdıgım zaman; launcher error,could not find data segment yazıyor ,sorun neden kaynaklanıyor çözüm önerilriiz nedir?

walla benim oyun orjinal we hic hata fln wermedi...(herkese cok teşekkürler özelliklede volkan abi'ye)

Nesil
    2005
    Yer
    Orta Asyanın Kanla Sulanm

öncelikle teşekkürler arkadaşlar.
    türkçe yamayı yüklemeden önce pencere modunda oynuyordum ama yamayı kurduktan sonra oyun tam ekran çalışıyor. ayarlardan tam ekran-daki işareti kaldırdım ama yapılamıyor dedi. niye acaba?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul'un İçinde Herhan

Quote Originally Posted by axel
    benim skinden dolayı türkçe karakterlerde sorun var.skinin fontunu nsl değiştirebilirim?
    skinlerin fontlarını değiştirmek biraz karışık bir olay, eğer yapabilirim dersen skinlerin xml dosyalarını açıp içindeki fontların adını, ya da orada yazan fontların türkçe uyumlu olanlarını bulman gerekcek.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul'un İçinde Herhan

Quote Originally Posted by Sergio
    Bu benim daha önce indirdiğim bir çok yamada da başıma gelmişti!... ve Yine oldu
    İndirdiğim yama böyle;
    beyaz bir dosya görüntüsü üstüne internet explorer resmi çıkıyor!... (internet explorer yüklü değil mozilla yüklü!... ama mozilla ile ilgisi yok internet explorer yüklü iken de bazı yamalarda böyle yapıyordu)Eeee sizce neden olabilir?
    Siteden mozilla ile de download yapabilirsiniz, zaten sorununu ABOOO çözmüş.

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri