Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 56 sonuç

Konu: Fenerbahçe ile Avrupa Macerası.....

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Default Fenerbahçe ile Avrupa Macerası.....

Evet arkadaşlar Almanya'da Bir Türk kariyerimden sonra 2. bir kariyerle karşınızdayım. Fenerbahçe ile Avrupa'da başarılı olmak için sadece Türkiye Ligi'ni açarak oyuna başladım.

Öncelikle yaptığım ilk iş takımda yabancı kontenjanını açmak için Aurelio, Nobre ve Luciano'yu satmak oldu. Diğer yabancılardan memnundum ve onları kullanacaktım. Defansta aksaklıklar olduğu için ilk olarak defansa oyuncu baktım. Tabi ki hemen Anderlecht'e başvurdum. Van Den Borre'yi istedim fakat benimle birlikte büyük kulüpler de isteyince tabi ki beni seçmedi ve Real Madrid'e gitti. Kompany istedim, fiyatı 19 Milyon dolara kadar çıkardım kulüp kabul etti fakat oyuncu kabul etmedi. Son olarak Deschacht ı istedim ve sonunda aldım.

Defansın soluna da oyuncu lazımdı. Birkaç oyuncuya baktım, o mevkiye Türk Mehmet Polat'ı almayı düşündüm fakat oyuncu kabul etmedi bir türlü ben de kızıp vazgeçtim. Corinthias'tan Gustavo Nery'i transfer ettim. 4 küsür milyon dolar peşin kalanı taksitle.

Bir yabancı hakkım kalmıştı. Forvette sorunum yoktu, defansı da aldığım oyuncular ve elimdekilerle kapatabilirdim. Orta sahaya iyi bir DMC almaya karar verdim. Api tek başına yeterli olamayacaktı. Schalke kariyerimde aldığım Arouca'yı çok beğendiğim için kadroma onu kattım.

Aşağıda ilk sezonda aldığım oyuncular mevcut. Ha bir de unutmadan transferin son günlerine doğru bir forvet ihtiyacı hissettim ve TS'den Fatih Tekke'yi aldım.

Evet hedefim Avrupa'da başarıydı. ŞL ne direk katılıyordum. Gruplar belli oldu. D gubunda Porto, İnter, Olimpiyakos rakiplerimdi. 3. lük garanti diye düşünüyordum. Acaba diyordum kendi kendime 2. tura çıkabilir miyim? Ama istediğim olmadı ve 7 puanla grupta 3. olup UEFA'da yoluma devam edecektim. 7 puanın 6 sını Olimpiyakos'a karşı almıştım. Diğer tek puanı da İnter'den aldım. Son maçım İnter'leydi. Kim yenerse o 2. tura çıkacaktı. Fakat deplamanda İnterle oynamak hiç de kolay değildi ve ben 3-0 lık bir mağlubiyet alarak ŞL macerama noktayı koydum.

Bu arada Lig de devam ediyordu. Ben liderdim ama bir türlü arayı açamamış rahatlayamamıştım. Türkiye Kupası'nda ise daha hiç gol yemeden yarı finale çıkmıştım. UEFA'da kuralar çekildi ve rakibim Hertha Berlin'di. İlk maç Almanya'da oynandı ve 1-1 sona erdi. Bu maçı izledikten sonra Hertha yenilmeyecek takım değil ben evimde kesinlikle yenerim dedim ve turu geçmek için umutlandım. Ve 2. maç aşağıda rahat bir galibiyet aldım.

2. turda rakibim Schalke idi. Schalke'yi yakından tanıyordum ve bu turu da geçebileceğime inanıyordum. İlk maç İstanbul'da oynandı ve 0-0 beraberlikle sona erdi. Doğruyu söylemek gerekirse ben evimde rahat kazanıp deplasmanda en kötü beraberlikle turu geçerim diye düşünüyordum. Evimde bu sonucu beklemiyordum. Ama pes etmek yok ben bu takımı eleyecektim. Deplasmanda maça çıktık. Erken bulduğum gollerle 2-0 öne geçtim. Bu kadarını beklemiyordum ama artık buradan da turu kaptırmamalıydım. 2. yarı Schalke etkili başladı ve maç 2-2 oldu. Bu skor bana yetiyordu ama ben yine de korkuyordum. Schalke bastırıyordu derken bir kontra yakaladım ve Anelka ile durumu 3-2 ye getirdim. Artık turu atlamıştım. İnandık ve başardık takım olarak

Çeyrek Finaldeki rakibim Betisdi. Artık iş iyice zorlaşmıştı. Ama ben artık UEFA Kupası'nı istiyordum o nedenle vazgeçmek yoktu. Kim gelirse ya elenecekti ya elenecek. Deplasmanda 1-0 kaybettim ama dediğim gibi elemekten başka seçenek yoktu. 2. maç 1 hafta sonraydı. Ligde takımı dinlendirmek istiyordum fakat ligdeki maç da Beşiktaşla idi ve benim ligdeki durumum da kritik olduğu için as takımla maça çıktım. Fazla zorlanmadan 3-1 kazandım BJK maçını. Sıra Betis'e gelmişti. O maçta beklemediğim bir şekilde 3-0 sona erdi. Bu bence bir işaretti artık mutlaka ve mutlaka bu kupa alınacaktı.

Yarı Finalde şanslı bir kura çektim ve CSKA Moskova ile eşleştim. Artık kendimi finalde gibi görüyordum. Bu arada Kupa'da yarı final maçlarını oynadım ve yine hiç gol yemeden finale geldim.

CSKA ile ilk maç evimdeydi. Hedef galibiyetti fakat burada alınacak olumsuz sonuç beni bu sefer etkileyemeyecekti. Çünkü burda kaybetsem deplasmanda kazandığım maçlar vardı ve ben takımıma güveniyordum. Ve ilk maç 1-1 sonuçlandı evimde. Ben deplasmanda turu geçecek skoru yakalayacağımıza inanıyordum. Ve 2. maç yine bir olağanüstü maçın ardından deplasmanda 2-0 galip gelerek finale kalmıştım. Bu gerçekten inanılmaz bir olaydı. Roma ile Final maçına çıkacaktım. Buraya kadar çok iyi bir mücadele sergilemiştik...

Lige dönelim. Ligde aldığım beraberliklerin ardından GS'nin 1 puan gerisine düşmüştüm. 31. haftada GS ile deplasmanda maçım vardı. Bunu mutlaka kazanmam gerekiyordu. Eğer kaybedersem son 3 haftaya girilirken şampiyonluk gidecekti. Ve bu 31. hafta da CSKA ile deplasmanda oynadığım maçın 3 gün sonrasına denk geliyordu. Artık takım iyice yorulmuştu. Üst üste üst düzey maçlarda oynuyorlardı. Maça gelince as kadroyla çıktım tabi ki. Ve Avrupayı sallayan kadrom GS karşısında da fazla zorlanmadı ve maçı 2-1 kazanarak GS'nin 2 puan önüne çıktım. Artık ipler benim elime geçmişti ve kalan 3 maçı da kazanırsam şampiyon olacaktım.

Kupa. Evet Türkiye Kupasıyla devam edelim hikayeye. GS ile yaptığım lig mücadelesinden 3 gün sonra bu sefer kupa finalinde karşılaştık. Bu sefer galibiyete fazla inanmıyordum. Çünkü 3 gün önce oynamıştık ve genellikle böyle durumlarda 2 galibiyet üst üste pek alamıyordum. Ve maç günü geldi. Ligde geride bıraktığım GS'den kupayı da almak istiyordum ama açıkcası korkuyordum da. Sonuç hiç de korktuğum gibi olmadı. 3-0 gibi net bir skorla kupayı almıştım. FB ile ilk kupamı kazanmıştım. Bu GS'ye karşı olunca sevincim tabi ki daha fazla oldu Ve kupayı hiç gol yemeden tamamladığım için ayrı bir mutluluk yaşıyordum....

Ve Roma Final maçı. Artık yolun sonuna gelmiştik. Burada ya kupayı alıp tüm taraftarlarımızı sevince boğacaktım, ya da kupayı kaybedip önümüzdeki sezon daha iyisi için hırsla hazırlanmaya başlayacaktım.

O anki heyecanımdan dolayı gollerin nasıl geliştiğini, kimlerin attığını hatırlamıyorum. Ama sonucu hatırlıyorum; Fenerbahçe 3-1 Roma. Evet kupayı almıştım. UEFA Kupasını kazanmıştım. Avrupa'da başarı diye başladığım kariyerime ilk sezonda bir Kupa alarak devam ediyordum. Artık daha fazlasını istiyordum. Bu gerçekten müthiş bir duyguydu. İlk defa FB ile ilk sezonumda UEFA kazanıyordum.

Aşağıda 2. devre oynadığım maçların sonuçları var. Hiç bir maçtan ayrıntı alamadığım için böyle koydum artık kusura bakmayın. Yeni sezon maçlarında daha çok ss ile devam edeceğim.

Evet Bu sezonu 3 kupayla şahane bir şekilde kapatmıştık. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Lig sıralaması da aşağıda;

Evet taktiğim geçen hikayemi okuyanlar bilir 4-2-2-2 şeklinde tamamen ofansa dayalı bir taktik. Bu sefer takım komutlarnda oynamalar yaptım. FB'deki oyunculara göre oynadıkları mevkilere özel görevler verdim. Defansta Nery, Servet, Önder, Deschacht, Serkan değişmeli bir şekilde görev yaptı. Orta sahada Appiah ve Arouca değişmez oyuncularımdı. AML de Alex'i kullandım. AMR Mehmet Yozgatlı ve zaman zaman da Serkan oynadı. Forvette ise Tuncay ve Anelka. Fatih Avrupa maçlarında oynayamadığı için gerekli olduğunda Zafer'i oynattım ligde de 2 forvetim sakatlandığında Fatih'i kullandım. Aşağıda taktik dizilişim ve takım komutlarım bulunmaktadır.

Evet 2. sezonu da oynadım fakat şu anda onu yazacak vaktim yok. En kısa zamanda daha çok ss ile 2. sezonu yazacağım. Ama bir bilgi vereyim 2. sezon için ligde 30 galibiyet ve 4 beraberlikle açık ara şampiyon oldum. Aynı taktik aynı kadro ile...

Evet 2. sezonda biraz ss ler konuşsun dedim. Yorumlarımı kısa kısa sslerde yazdım...

İlk ss 2. sezon sonundaki kadro ile ilgili. Bu kadrodan sadece Tuncay gidiyor. Onu da sözleşmesi biteceği için bedava gitmesin diye 29 milyon dolara sattım Madrid'e....

Gelişmeler en kısa sürede burada sizlerle.....

Yorumlarınızı iyi veya kötü bekliyorum......

Saygılar...

Serkan ÖZIŞIK (sekopej)
    "YÜCE ATATÜRK"

tebrik ediyorum ilk benden gelcek herhalde güzel bi kariyer ve ilk yılda gelen çok iyi bi kupa ayrıca tebrik ediyorum yamayı yüklemedin herhalde aurelio mehmet olmamış iyi bi transfer politikası olmuş nery i hep merak ettim nasıl oynuyo ben oraya mehmet sedefi almış tım yabancı kontenjanın dan dolayı malik fathide olurdu oraya ama nery de iyi sanırsam ikinci sezonda başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

çok güzel bir kariyer olmuş basarilarının devamını diliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by pascal88
    tebrik ediyorum ilk benden gelcek herhalde güzel bi kariyer ve ilk yılda gelen çok iyi bi kupa ayrıca tebrik ediyorum yamayı yüklemedin herhalde aurelio mehmet olmamış iyi bi transfer politikası olmuş nery i hep merak ettim nasıl oynuyo ben oraya mehmet sedefi almış tım yabancı kontenjanın dan dolayı malik fathide olurdu oraya ama nery de iyi sanırsam ikinci sezonda başarılar

Evet hiç bir yama yüklemedim. Arkadaşlara saygım var ama bazı yerler abartılmış olabiliyor, o nedenle bu sitenin yapmış olduğu son güncellemeyle oynuyorum.

Kariyere gelince teşekkürler. 2. sezon Mehmet Polat'ı almıştım. Belki yeni bir yabancı almak için Nery'i gönderebilirim. Ama performansından memnunum eğer almayı düşünüyorsan hiç bekleme derim...
    "YÜCE ATATÜRK"

Quote Originally Posted by sekopej
    Evet hiç bir yama yüklemedim. Arkadaşlara saygım var ama bazı yerler abartılmış olabiliyor, o nedenle bu sitenin yapmış olduğu son güncellemeyle oynuyorum.

Kariyere gelince teşekkürler. 2. sezon Mehmet Polat'ı almıştım. Belki yeni bir yabancı almak için Nery'i gönderebilirim. Ama performansından memnunum eğer almayı düşünüyorsan hiç bekleme derim...
    yok yabancı kontenjanım dolu ama sedef iyi gelişti bu arada bende hep gs alıyo mehmet polatı

başarılar

yaw iyi hoşda çok uzun yazmışsın....
    bu yazıyı okumak için vaktim yok....
    daha kısa öz yazmalısın bence....

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by baron
    yaw iyi hoşda çok uzun yazmışsın....
    bu yazıyı okumak için vaktim yok....
    daha kısa öz yazmalısın bence....

Evet sen de haklısın napalım bi başladım mı yazmaya durduramıyom kendimi
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

hikaye uzun olursa zevkli oluyo bence

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Pazzini_06
    hikaye uzun olursa zevkli oluyo bence
    Bu da bi görüş. Ben bu görüşü destekleyenlerdenim. Teşekkürler...
    "YÜCE ATATÜRK"

kardeşim mükemmel olmuş ama şuan yorum yazamayacağım.. yemekten ve maçlardan sonra ayrıntılı yorum yaparım

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

serkan abi muhteşem bir kariyer yapmışsın ve umarım bu kariyerini daha da geliştirirsin
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

bak bu sezon cl istiyoruz hee ona göre

Nesil
    2006
    Yer
    Hakkari

çok ii kariyer yapmışsın başarılarının devamını dilerim
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

tebrikler taktiğini bi denemek lazım

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

Serkan abi süpersin ya...FB'yi sevmesem bile kariyerin güzelmiş.Hilesiz olduğu zaman her başarı gelmeyebiliyor ancak zevki bi başka oluyor.Tebrikler.Helal olsun.
    Bu arada ayrıntılı bilgi isterim ha...
    Daha önce ki Turkuaz adLı kuLLanıcı iLe aynı oLduğu tespit ediLdiğinden uzakLaştırıLmıştır.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Arkadaşlar öncelikle teşekkür ediyorum. 2. sezonu oynadım ama yazmadım. Ligde bu zamana kadarki en başarılı sezonumu geçirdim. UEFA'da şanssız bir şekilde elendim. 3. sezona başlayacağım şimdi, yorumları ona göre yapın. Kadro aynı ama yeni transferler düşünüyorum bakalım....
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

Quote Originally Posted by sekopej
    Arkadaşlar öncelikle teşekkür ediyorum. 2. sezonu oynadım ama yazmadım. Ligde bu zamana kadarki en başarılı sezonumu geçirdim. UEFA'da şanssız bir şekilde elendim. 3. sezona başlayacağım şimdi, yorumları ona göre yapın. Kadro aynı ama yeni transferler düşünüyorum bakalım....
    Abi sen başarırsın.Önemli olan oynamak..Arkandayız ve başarılarının devamını diliyoruz...
    Daha önce ki Turkuaz adLı kuLLanıcı iLe aynı oLduğu tespit ediLdiğinden uzakLaştırıLmıştır.

Serkanım kadron aynı geçen sene aynı kadroyla elendin nasıl transfer düşünmezsin yaw uefa'da kime elendin?

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Liverpool'a elendim. Aslında elerdim ama neyse girmeyelim o konuya Şimdi Önümüzdeki sezona bakacağız artık. Keyfim biraz daha yerine gelirse oynarım belki bu gece...
    "YÜCE ATATÜRK"

oyna oyna boşver takma kafana.. Zico yapamadı Serkanico yapsın

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

Quote Originally Posted by ermoon
    oyna oyna boşver takma kafana.. Zico yapamadı Serkanico yapsın
    Bencede abi.Zico beceremedi bari sen becer..Eminim sen daha iyi yapardın.

Nesil
    2006

ya serkan çok güzel olmus yaa!okurken hayran kaldım valla beni costurdun helal olsun simdi fm yi yüklüom (aslında sıkılmıstım senin sayende geri döndüm)abi metine gelince süper olmus hatta daha fazla olabilirdi 2. sezonu da birazdaha ayrıntılı yazarsan sevinirim!basarılarının devamını dilerim!zico yapamadı sen yap ARKANDAYIZ

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Sağolasın. 2. sezonu ayrıntılı yazmadım. ss lerle anlatmaya çalıştım birazdan eklerim. İnşallah 3. sezonu yazacağım ayrıntılı...

2. sezon ile ilgili gelişmeleri ilk mesaja ekledim. Oradan ulaşabilirsiniz....
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Erzurum..

Abi süper yapmışsın.İyi olacaksın demiştik.Hadi başarıların devamını diliyorum...

Nesil
    2006

serkan abi senin adına üzüldüm sampionlar liginde ve uefa da hüsrana ugramıssın!ligde cok basarılı olmussun tebrikler neyse 3. sezonda basarılarını beklioz ha ona göre (3. sezon metinli ve cok ayrıntılı olsun ona göre )

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

biz şampiyonlar liginde başarı istiyoruz ya başarı ya istifa

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

serkan süper bir adamsın sen dostum..

ben de bu AROUCA adlı oyucuyu sadece ben mi alıyorum diyordum?

arouca potansiyeli olan bir oyucu. ileride özelliklerini katlıyor. zaten genc oldugu için onu takımından gönderme bence. ileride Türk vatandaşı olunca yeni bir yabancı daha katarsın kadrona. eğer olur da appiah'ı gönderirsen yerine ale adlı bir dmc var onu tavsiye ederim sana. sivok da olabilir tabi kapılmamışsa.

ilerleyen zamanlarda anelka'yı iyi bir teklif gelirse sat bence. yerine alabileceğin genç ve süper forvetler mevcut. biraz klişe bir oyuncu olacak ama kerlon ileride alabileceğin bir adam. ayrıca dmc mevkisinde ale senitatmin etmezse yine aynı takımda denilson adında bir dmc var onu alabilirsin.

yalnız bu arouca'yı alman çok iyi olmuş.

berabere kaldığın maçlrın son dakikaları için hurmet'in bir taktiği var onu kullanabilirsin.

taktiğin de güzel kadron sağlam. başarılarının devamını dilerim

bu arada hangi yamayı kullanıyorsun? hangi data yaması? onu öğrenebilir miyim?
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

kardeş yine mükemmelsin.Başarılarının devamını dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Teşekkür ederim arkadaşlar. Yeni sezon için bazı transferler yaptım onları zamanla yazarım. Kullandım yama 6.03 çıktıktan sonra bizim sitenin yaptığı Türkiye güncellemesi. Gerçi kadrolar geçen sezonun devre arasından kalma ama olsun. Yakında bu sezonun yaması çıkar onu kullanırız....

Evet bazı arkadaşların isteği üzerine taktiğim upload ettim. Eğer başarısız olursanız sorumluluk kabul etmem ha...

Buradan indirebilirsiniz....
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Serkan tebrik ederim.. FB ile ilk sezonda yakaladığın başarılar gayet güzelmiş. Fakat 2. sezon Avrupa'da başarı göremedik.. Neyse umarım CL'yi bu sezon alırsın

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri