Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon
121 ile 150 arası toplam 185 sonuç

Konu: [4-4-2 Dengeli Premiership] Ada'yı Sallayın!!

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

1. Composure, off the ball gibi özellikleri düşük olabilir, zihinsel açıdan zayf olması dezavantaj olabilir.

2. Taktiksel manada eksiklerin olabilir. Mesela adamı target man olarak seçmemiş olabilirsin taktiğinde.

Oyuncuyu merak ettim. Profil resmini ekleme şansın var mı?
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Mozilla firefox copy etmiyor... Composuresi 5 off the ball 11

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Soğukkanlılık önemli.

Bak şunu unutma, FM'de oyuncu puanlaması yaparken bir forvet için bakılan şeyler pas yüzdesi, aldığı hava topu yüzdesi, çektiği şutların kaleyi bulma yüzdesi, attığı gol, yaptığı asist, yaptığı kritik hatalar.

Eğer adamın çektiği şutlarda rakip kaleyi bulamıyorsa, atıyorum 6 şut çekti ve hiçbiri kaleyi bulmadı. O zaman sen maçı aldıysan bile o adama 10 üzerinden 6 verir. Bizim için önemli olan aldığı oyuncu puanı değil, kendisine gelen hava toplarını alması, onları olumlu yerlere atabilmesi, ayağında top tutabilmesi, kritik pozisyonlarda kafa gollerini atabilmesi..

Bence jumping ve heading'i 20 olan adamını muhakkak takımda tut eğer benim taktiği kullanıyorsan. İstatistik hiç önemli değil.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Senin taktigini kullaniyorum, ama kendi takimima göre ayarlarlar oynadim birazcik. adamin boyu 1.84. suan 6 macta kaleye 47 sut cekmis 31 kaleye dogru. yaklasik bütün kafa toplarini kazaniyor. Tam bir Tim Cahill'in kopyasi, ama daha iyi Ama paz yüzdesi az, 63% isabetli pas

Nesil
    2007
    Yer
    şimdilik buralardayım

ya ben oyuna başlayalı çok olmadı, bu taktiği kullanıyorum. ama target man ın solda veya sağda olması bişe değiştirir mi?... ben bazen sağda oynatıyom da...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Solda olmalı.

Nesil
    2007
    Yer
    şimdilik buralardayım

peki tamam kızma, solda oynatırım

bi de, sizce solak bi st, solda mı yoksa sağda mı daha iyi oynar, yoksa bişe farketmez mi?...
    bana solak adam sağda daha iyi oynar gibi geliyo...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

deniyorum sağol...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by werder91 View Post
    peki tamam kızma, solda oynatırım

bi de, sizce solak bi st, solda mı yoksa sağda mı daha iyi oynar, yoksa bişe farketmez mi?...
    bana solak adam sağda daha iyi oynar gibi geliyo...
    Solak adam sağda oynarsa eğer daha kolay top kaybedebilir.

ben başarılı olduğumuz bir taktiği uzun süre kulanamayacağımızı düşünüyorum.Ben mboro ile oynuyorum kendimce bir taktik geliştirdim ligde şampiyon oldum 15 puan farkla.sonraki sezona bi başlaıdm kadroda hiçbi eksik yok.çok kötü bir başlangıç yaptım ligde.cl de de kötü gidiodu.hemen yeni nbi taktik geliştirdim işte busene hem clyi aldım hem ligi.şu an yine aynı şey gelio başıma bu sefer bi taktik geliştiremedim acil çare bulmam lazım.bu arada kafama takılan bişe var.takım mentalitesiyle oyuncuların mentalitesini ansıl ayarlamalıyız.takım mentalitesini atak yapınca defanstaki oyuncuları defansif yaparsak sakınca olur mu acaba merakediyorum.bunların arasındaki bağıntı nasıl.şimdiye kadar defansif mentaliteler benimsiyordum küçük takım olduğum için.ama artık tutmuyor bu.sanırım artık büyük takımım.o yüzden atak versiyonlarına ağırlık vermem lazım.bunun puf noktaları hakkında yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar bildiğiniz kadarıyla.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by fikom View Post
    ben başarılı olduğumuz bir taktiği uzun süre kulanamayacağımızı düşünüyorum.Ben mboro ile oynuyorum kendimce bir taktik geliştirdim ligde şampiyon oldum 15 puan farkla.sonraki sezona bi başlaıdm kadroda hiçbi eksik yok.çok kötü bir başlangıç yaptım ligde.cl de de kötü gidiodu.hemen yeni nbi taktik geliştirdim işte busene hem clyi aldım hem ligi.şu an yine aynı şey gelio başıma bu sefer bi taktik geliştiremedim acil çare bulmam lazım.bu arada kafama takılan bişe var.takım mentalitesiyle oyuncuların mentalitesini ansıl ayarlamalıyız.takım mentalitesini atak yapınca defanstaki oyuncuları defansif yaparsak sakınca olur mu acaba merakediyorum.bunların arasındaki bağıntı nasıl.şimdiye kadar defansif mentaliteler benimsiyordum küçük takım olduğum için.ama artık tutmuyor bu.sanırım artık büyük takımım.o yüzden atak versiyonlarına ağırlık vermem lazım.bunun puf noktaları hakkında yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar bildiğiniz kadarıyla.

Şimdi bunu güncel bir örnek ile açıklayayım sana. Örnek olarak Fenerbahçe'yi vereyim. Fenerbahçe Avrupa'da tam gaz gittiği halde ligde tökezliyor. Neden çok basit. Fenerbahçe'nin uyguladığı sistem kendisinden daha büyük kulüplere veya kendisi ile yakın güçteki kulüplere karşı tutuyor. Ama Süper Lig'de takımlar Fenerbahçe'ye karşı çok iyi kapanıyor, savunmayı güçlü kuruyor ve kontralarla etkili oluyor. FM'de de aynı şey geçerli. Sen bir önceki sene Boro ligde favori değilken uygulattığın taktik şampiyon yapar seni, ama şampiyon olunca ligin favorisi olursun ve rakipler senden korkar ve daha iyi kapanır. İyi kapana rakibin üstüne daha çok hücum oyuncusu ile gitmen gerekir. Uzaktan şutlarla veya havadan etkili santraforlarla sonuca gitmen gerekir.

saolasın.bide sorum vardı.bu mentaliteyle ilgili.takımın mentalitesiyle oyuncularımn mentaliteleri.mesela takımı atak yapıyoruz sonra bide oyuncularınkini ayarlıyoruz.mesela 20/17 takım mentalitesiyle oynuyorsak kişisel bi defans oyuncumuzu da 20/4 yaparsak orta sahadakilerle araları mı açılır yoksa sadece o oyuncunun atağı düşünmesiyle ilgili birşey mi.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Defans ile orta saha arasındaki yakınlığı daha çok defensive line belirliyor oyunda. Tabii defans oyuncularını da aşırı defansif yapmamak gerek.

peki bişe daha danışacam.mentaliteyi ofans yaptığımızda mesela 20/17 pas şeklimizi de kısa yani 20/3 müyapmamız gerekir.çünkü attak oynuyorsak kısa paslala oynamamız gerekir.bir de atak oynarken tempoyu nasıl ayarlamalıyız sence.maçına göre değişmelei mi yoksa maçın ilk 20 dakkası falan mı hızlı yapmalıyız bunu neye göre ayarlayabiliriz.

Nesil
    2007
    Yer
    Hollanda Rotterdam

Usta bu taktik FM 2008 de supper calisiyor tessekurler

You can call me a hero.
    I'm no hero. I'm a legend.
    Heroes last a lifetime. Legends last forever.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

İlhan abi öncelikle taktiğin mükemmel.Çok iyi taktik biliyor ve araştırıyorsun.Peki 2008 için böyle Ada'yı Sallayan bir taktik çıkaracak mısın?Ve Aranan adam 2008'de Aston Villa oynayacak mı

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by ronnie91 View Post
    İlhan abi öncelikle taktiğin mükemmel.Çok iyi taktik biliyor ve araştırıyorsun.Peki 2008 için böyle Ada'yı Sallayan bir taktik çıkaracak mısın?Ve Aranan adam 2008'de Aston Villa oynayacak mı
    Evet abi 2008'dede senden Adayı sallayacak bir taktik daha bekliyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Evet İlhan abi bir el at lütfen çünkü benim taktiklerim işe yaramıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Quote Originally Posted by Zasa View Post
    Usta bu taktik FM 2008 de supper calisiyor tessekurler
    Quote Originally Posted by ronnie91 View Post
    Evet İlhan abi bir el at lütfen çünkü benim taktiklerim işe yaramıyor.

FM08'de de galiba işe yarıyormuş baksana, bir dene bunu.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Zaten o taktiği denedim Murat abi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

FM 08 için de yapacaüız birşeyler, içiniz rahat olsun.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Teşekkürler İlhan abi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

fm 08 de de başarılı sonuçlar alınıyor bu taktikle...

trabzonsporu 6-1 yendim isterseniz özelden mesaj atın buraya ss koyabilirim...

ardından ç.rize 5-1 yendim...

bu arada galatasarayım...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

merhaba.ben bu taktikte bişeye değinmek istiyorum.ben daha önce peluk'la bu konu hakkında tartışmıştım.ben defanstaki oyuncuların bu kadar fazla closing down yapmaması gerektiğini rakip oyunculara çok fazla boş alan bıraktığını ilerdeki oyuncuların daha fazla closing down yapması gerektiğini söylemiştim.onunda tezi tam tersiydi.ilerdeki oyuncuların closing down seviyelerinin düşük geridekilerin yüksek olması gerektiğini savunmuştu.ama ben şimdi bu taktiği indirip baktığımda kendi anlayışının tam tersi bi anlayışta olduğunu gördüm.bunu sormak istiyorum kendisine???

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Şöyle bir şey var. Closing down teorileri diye bir makale okumuştum, orada kendi defansif çizgin ve anlayışına göre ne kadar closing down yapman gerektiği açıklanmıştı. Aklıma yattı, uyguladım.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

evet onu bende okudum.biliyorum.aslında senin o taktiğinde fena değildi ama o taktikle ufak takımlar bile an %60 pas oranıyla oynuyodu.benim fikrim ilerdeki oyuncularında closing downlarının biraz yüksek tutulmasıydı.yanlış anlama yani hani ben bak demiştim demeye getirmiyorum.herkesin taktik anlayışı kendine tabiki.bu arada en son haline baktım gerçekten güzel bi taktik olmuş.eline sağlık.iyi oyunlar.

Nesil
    2006
    Yer
    TRaBZoN

bencede alan daraLtma defans oyuncularında az yapıLmaLı cunku rakıp forvete bos alan bırakıyorsun a

arkadaşlar bu makaleye biz nasıl erişebiliriz yardımcı olabilirmisiniz.

Taktigi az once indirdim hemen dikkatimi sol kanat bek cekti onu neden derin oynattin. Kafandaki kurguyu merak ettim, taktik icin tesekkurler. Man.Utd. i yensin baska birsey istemem

bende birşey sormak istiyorum taktik ile ilgili eğer daha önce sorulduysa kusura bakmayın öğrenmek istedim bu taktikle amc oyuncumuzun playmaker özelliği var oyun kurucu olarak kullanırsak faydalı olur mu ?

Sayfa 5 / 7 İlkİlk ... 34567 SonSon

Mesaj Yetkileri