1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Boluspor

Nesil
    2003

Default Boluspor

Oyuncularının mevki hataları, yetenekleri, oyunda göze çarpan eksiklikleri ile ilgili hataları burada belirtebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

2 tane hata gözüme çarptı 1.Evren Kilara adlı futbolcu defansın ortasıdır fakat oyunda forvet,2. ise stadyum kapasitesi 4800 olmuş tff sitesinde de böyle yazar fakat son 2-3 yılda stad yenilenmiş ve kapasite olarak artmıştır.Stadyum şu an 10000-11000 civarlarındadır.

saygılarımla...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by guarin14 View Post
    2. ise stadyum kapasitesi 4800 olmuş tff sitesinde de böyle yazar fakat son 2-3 yılda stad yenilenmiş ve kapasite olarak artmıştır.Stadyum şu an 10000-11000 civarlarındadır.
    Duzelttım tesekkurler.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Evren Kilarcı galiba dediğin oyuncu onu da düzelttim.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Murat abi bolusporu çok sever

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bugün d sporda manisa maçını izledim. Boluspor fena oynamadı ama manisaspor' un kadro kalitesi ağır bastı. Boluspor hakkında söyleyebileceğim şey güzel pas yapıyorlar. Edim demir isimli 85 doğumlu bir santraforları var. Hareketli, koşan ve fiziğini iyi kullanabilen bir oyuncu gördüğüm kadarıyla. Biraz daha izleyip özellikleri hakkında daha net konuşmak istiyorum. Ligde 7. golünü kaydetti bu sene. Onun haricinde bolu adına çok farklı birşey görmedim.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hoşgeldin abi
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Quote Originally Posted by EL-Hadji View Post
    Bugün d sporda manisa maçını izledim. Boluspor fena oynamadı ama manisaspor' un kadro kalitesi ağır bastı. Boluspor hakkında söyleyebileceğim şey güzel pas yapıyorlar. Edim demir isimli 85 doğumlu bir santraforları var. Hareketli, koşan ve fiziğini iyi kullanabilen bir oyuncu gördüğüm kadarıyla. Biraz daha izleyip özellikleri hakkında daha net konuşmak istiyorum. Ligde 7. golünü kaydetti bu sene. Onun haricinde bolu adına çok farklı birşey görmedim.

iyi oyuncu iyi oynadı da ah o bencilliği olmasa birde.

Nesil
    2006
    Yer
    bodrum

iyi oyuncu iyi oynadı da ah o bencilliği olmasa birde.
    atacan da gözle görülür bir düzelme var, iyi toplar çıkardı...

sertan ın teknik becerisi ve dar alanadki etkili oyunu yine göze battı, duran toplarda oldukça iyi kesmeler yaptı, fizik olarakta geçen seneye göre daha iyi durumda.

gökhan çalışal, gökhan caba tandemi özellikle ikinci yarıda arkasına çok adam kaçırdı, özellikle caba da önemli sıkıntılar gözledim, çalışal nispeten daha iyiydi.

bolu da edim, sertan ve erdem öne çıkan isimlerdi...
    puerta kalbimizde...

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Dün gne gerçekten güzel bir maç seyrettik..

Bence dün Manıişasporun ilk yarıda etkisiz isteksiz sanki maça önde başlamış gibi rahat tavırlarına şaşırırken bunun nedenini boluspor olarak görmek istemiştim...

Özellikle de ilk yarıdaki diri futbol ve iyi pas trafiğide Bolu adına mutlu etmişti beni ancak ikinci yarıda Manisa biraz toparlanınca malesef dayanamadılar.

Bolusporda malum Edim golu atan oyuncu olması bir kenara diri ve güçlü fiziği ilede dikkat çekti ama maçta özellikle 2 pozisyonda öylesi bencil davrandıki inanmak mümkün değil Sertana atmadığı pas affedilir gibi değil..Bir pozisyondada koşan arkadaşına değilde 25 metreden defasn oyuncuları topu uzaklaştımak isterken bile vuramayacağı kadar kötü bir vuruşla topu dışarı atması maçın kaderini değiştirdi...

Bolusporda Sertan bence Güvene üstünlük kurdu Bir çok pozisyonda Sertan Güveni geçmekte zorlanmadı ...Bu arada yeni transferlerden İlyas bu takıma kesinlikle çok katkı sağlayacak...

maçta zaman zaman saman alevi gibi Bolusporun çok iyi paslaştığını gördüm..ayrıca golu attıktan sonra bile çok aşırı çekilmediler kontra yapmaya çalıştılar...

Bolusporda ömer için aldığım bir not var..Manisalı Tolga ile bir korner pozisyonunda korneri atan manisa idi şöyle bir yakın temasları oldu bir itiş kakış gibi tolgada biraz haşin di ama kendini oryantal gibi yere atıp yerde kıvırmaya sanki kafasına taş yemiş gibi hareketler yapmaya hiç gerek yoktu...

kimi arkadaşlar bu tip hareketlere profosyonellik diyor...ama bence adam kandırmanın hilenin hepsi birdir..ben şimdi Kurumun davalarından tahsil ettiğim icra paralarını cepime atsam buna pofosyonellikmi diyeceğiz..

velhasıl Ömer için aldım bu notu bir iki maç daha yaparsa Fiar play puanında düşürülme yapılmasını önereceğim...

Erdem kritik müdahaleler yaptı ama sanki ikinci yarı muhammeti tutmakta zorlandı gibi..

ayrıca Kaleci atacanın iki pozisyonda not aldım çok yerinde çıktı ve rafaelden önce topa müdahale etti ceza sahasına hapsolan bir kaleci değil gibi...

velhasıl Bolu kendine göre güçlü Manisa karşısında iyi oynadı takım oyunu oynamaya çalışıyorlar iyi paslaşıyorlar...ama hala bu ligin Edimle gideceğine inanmıyorum iyi bir forvete ihtiyaçları var..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Dünkü yenilginin bir nedeni de Serhat Güller'in oyunu okuyamamısıdr.Levent Eriş 2.devreye 2 oyuncu değişikliği ve kurgu değişikliği ile başladı.Buna karşın Serhat hoca çok geri çekti takımı.Oyuncu değişikleri de yanlıştı.Sertan'ı iyi durumdayken çıkarması şaşırttı beni.ilk 11'de yanlıştı bana göre Fatih Gül ve Gökhan Çalışal ilk 11'de başlatılmamalıydı.G.Çalışal çoğu pozisyonda Rafael'den yavaş kaldı ve hücuma da katkısı olmadı.Onun yerine ofansif gücü daha kuvvetli Sezer Sezgin oynatılabilirdi.Fatih Gül'de teknik yeteneğini maça yansıtamadı kayboldu gitti.Onun yerine de Erdem'in ilerde oynayıp geride İbrahim Yavuz'un oynatılması bence daha mantıklıydı.Sırf yeni oyuncuları ilk maçta oynatmaksa maksat birşey demem fakat Mustafa Cevahir'in oyuna girmesi yanlıştı.Onun yerine ilk yarıda formda olan Bilal girebilirdi.

Atacan bu sene fazla forma şansı bulamadı.Ziya'nın sakatlıgına kaleyi devraldı.Kimse ondan böyle bir performans beklemiyordu fakat görevini en iyi şekilde yerine getirdi.

Gökhan Caba ve Aytek ikilisine bakacak olursak.İkiside hızlı ve iyi kesici ama yediğimiz gollerde ikisininde payı büyük.

Erdem sene başındaki performansından çok uzak,ilk devrede ki adam geçmeyi ve riski seven Erdem gitti,yerine aldıgını veren bir adam olarak geldi

Ömer Çuğ ve Tayfun Seven ikilisinin en önemli özelliği fazla riski sevmemeleri.Ömer mücadeleci,hırçın bir kişiliğe sahip fakat teknik kapasitesi çok iyi değil.Tayfun ise görev adamı topu alır,pasını atar.Yok şu adamı geçeyim,çalım atayım diye bir gayesi yoktur.

İlyas'ın ilk maçıydı fakat ben beğendim iyi bir oyun sergiledi.Fakat maç eksikliği gözle görüldü.2.yarı çok yorgundu.

Edim Demir sene başında muhtemelen yedek kulübesi için alınmıştı.Fakat İbrahim'in formsuzluğu,Gurbanov'un sakatlıgı falan derken anca 8.haftada Samsunspor karşılaşmasında forma giydi.O maçta da 2 gol atarak ordaki yerini perçinleştirdi.Fiziki açıdan iyi bir oyuncu,kafa atışlarında başarılı fakat bencilliği bu maçta ortaya çıktı.Birde yeni forvet transferi Uğur Işıkal'a yerini kaptırmaktan korktugu için olabilir.

Sene başından beri en sıkıntılı bölgemiz forvet bölgesi.Yeni transfer Uğur Işıkal'ın son dönemlerdeki performansı da pek iç açıcı değil.Eğer hedefimiz süper lige çıkmaksa,evet çıkmak Edim Demir'in bu takımda 2 ve 3. forvet elemanı olması gerekir...!

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Edimi izleyemedik ama bu hafta da iki gol atmış ..özetlerden ve yorumlardan bişeyler kapmaya çalışacağız bu haftalık...ancak Bolu beyi edim olabilir bu sene

Şeyh Edebali

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Sezsiz ve derinden arda arda galibiyetlerle bir anda zirve yarışının içine giren Boluspor artık bir maça favori çıkmanın sıkıntısını çekmeye başladılar..

Trübünlerin dolu olduğu bakan misafirli Bolu şehrinde galip gelineceğine inanç her zamankinden daha fazla gibiydi...

maçın başlamasıyla birlikte haftalardır süren yüksek performansı sahada görmek istedik ama görüldüki favori olmak çokta yaramamış Boluya...

oyuncular gergin ortasaha organizasyonu zayıf oyuncular aşırı motivasyondan sahada ne yapacağını bilmez bir haldeler...

buna karşın karşılarında yeni bir teknik direktörle sahaya çıkan adeta travmadan kurtulmaya çalışan Kasımpaşa...

Maça başlarsak...Pyuna Kasımpaşa daha üstün bşladı Orta sahayı Kasımpaşa ele geçirdiği gibi Boluda geriden oyun kurmada çok sıkıntılı Özelikle sol kanattakki Sezer ve onun önündeki Gurbanov arasında hiç bağlantı yok...Sol kanat işlemez durumda..

Sağ kanatta Erden zaten Sertan gibi süratli ve etkili bir oyuncuyu savunmaktan huxuma çıkmak gibi bir niyeti hiç olamıyor...

velhasıl ilk 25 dakika sahada gol pozisyonları bulan taraf Kasımpaşa...sanki 6 haftadır kaybeden Kasımpaşa değilde boluspormuş gibi Bolu silik bir oyun oynuyor..

Erdem özgençin önünde atakları belki sürükler diye umduğum Mustafa cevahire ise teknik direktörü ancak 40 dakika dayanabildi, yerine Sertanı alıverdi..bu arada zaten gereksiz yere elle topa vurduğu için sarı kart gören maçın en kötü oyuncularından gurbanov aynı hareketi bir daha yapınca ikinci sarıdan kırmızı görüp oyundan atılınca ikinci yarının kaderide çizilmiş oluyordu...

İkinci yarıya beklenenin aksine 10 kişi bolu daha saldırgan başladıysada fırtına 5 dakika kadar sürdü..

ondan sonrada maçın bitiş düdüğüne kadar sürecek kasımpaşa üstünlüğü başladı..

Bu arada kasımpaşa bölümünde daha detaylı anlatacağım gibi kasımpaşanın formsuz oyuncuları bir bir sahadan çıkarılıp yerine etkili isimler alınması sahada ki kasımpaşa hakimiyetini pekiştirsede..yinede gol atmaya vakıf olamadılar...

ikinci yarı yekta biraz daha ileri çıkıp pozisyon yaratmaya çalıştı..ayrıca adre moritzin direktön dönen pozisyonu ile onurun karşı karşıya atacanın kafasından dönen toplar ikinci yarının en net pozisyonları iken...

hiç beklenmedik bir anda aytekin ileri çıkmasıyla kaçırdığı inanılmaz gol boluya hiç beklemediği bir galibiyeti bile getirebilirdi..

Maçın 75. dakikasından sonra başlayan kar yağışı öyle arttıki arık oyun ve pozisyonlar adeta durdu..Kasımpaşanın gayretine rağmen son daikalarda gol gelmeyinca maç başladığı gibi sonra erdi..

Araştırma için oyuncuların değerlendirilmesine geçersek...

Atacan : Sanırım Manisa maçında bir kere izlediğim atacanı ikinci izlenimimde son derece olumlu..kornerden yan toplarda kendine güvenen bir yapısının olduğunu düşünüyorum..ayrıca kendine atılan geri paslardada bu maçta çok sıkıntı çekmedi..karşı karşıya onurun pozisyonunda ki başarısı ile Erhanın uzaklardan 2 vuruşunda da herne kadar biri direktön dönse bile yinede çok başarılıydı...

atacan bu ligin önemli kalecilerinden olduğu açık...110-115 arası bir CA 115-120 arası bir PA alması muhtemel ...

Sezer SEZGİN: sezeri bu maçta hiç ama hiç beğenmediğimi söyleyebilirim..artık sadece savunma yapan değil hucumada katkı yapan sağ bekler sol bekler dünyada revaçtayken..bırakın hucumu bek göevini bile doğru düzgün yapamadığını söylemek isterim...pozisyon bilgisi zayıf top kontolünde beceriksiz ayrıca yeterincede hızlı değil...belki bu maçta kötüydü bilemiyorum...

CEM KARGIN: defansta hava toplarındaki meziyeti bilenen bir gerçek..bu maçtada yaptığı kritik müdahalelerle öne çıktı ..Cem kargının yükselmesi ve hava toplarına hakimiyeti göze çarpan bir meziyeti yanlız süratli forvetler yerden ona karşı üstünlük kurabilir..

Aytek Aşıkoğlu: Defansın en önemli simi olduğu kadar bazen süpriz çıkışlarıylada golle burun buruna gelebiliyor..ortalamanın üstü bir oyuncu bu lig için...

Edim DEMİR: herkes edimdeki çıkış üzerine konuşuyor ama meziyetlernin ne olduğunu doğru düzgün bilmiyoruz..bilmiyoruz çünkü çözülmesi zor bir oyuncu..uğur ışıkaldan daha kaliteli nesi var diye düşünebilirsiniz...Çok süratli değil çok teknik değil..çok iyi kafa vuramıyor..ama sanki edimde hepsinden biraz var...yani bir özelliğiyler muhteşem değil ama tekniği hızı vuruş becerisi hepsi birbirine yakın seviyede ...ama bir özelliği Edimin diğerlerine göre ön planda..oda Edim çok yer değiştiren hareketli bir oyuncu..gezmeyi seziyor..kendie atılan paslarda kanatlarada deplase olabiliyor...sanıyorumki bu özelliğide onu öne çıkarıyor..bu maçta gurbanovun atılmasıyla çok yanlız kaldı ve yoruldu...
    onun için 113-115- arası bir CA 120-125 civarında bir PA vermeyi düşünüyorum sezon sonu veya tavsiye ediyorum araştırmasını yapacak arkadaşıma...

Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Ersoy Bey; Edim ile ilgili fikir verirmisiniz bana. Nasıl yapmalıyız sizce. Teknik mental zihinsel olarak özellikleri ne olmalı sizce?

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

burak yeni yapacağın yama için elimden gelen bir yardım varya yapayım sana yalnız edim biliyorsun Bolusporu çok fazla vermiyor D-SMART

2 defa canlı izledim..eğer imkan olursa en azından 1 kez daha izlemek istiyorum çünkü bu hafta gurbanovun atılmasıyla forvette Edim o kadar yalnız kaldıki belli meziyetleini gösteremedi..ve fazla fikir vermedi..

ancak hemen Edim için göze çarpan husus dengeli bir profil yapmak..belirgin olarak bir diğer özelliği önplanda değil...

mesela...Ümit Karan son vuruşuyla..
    mesela...hakan Şükür hava toparına hakimiyetiyle
    mesela Semih..off the ball özelliği ile çok ön planda iken

Edim de biri diğerinden üstün belirgin bir özelliği fazla değil..dengeli bir forvet profili yapabilirsin..

gerçi çabukluğu ve son vuruşlarını 14 ünaltında yapmayalım

CA açısından fikrimi beyan etmiştim..113-115 arasında CA 120-125 arasında bir PA verilebilir..

Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by OMANA View Post
    burak yeni yapacağın yama için elimden gelen bir yardım varya yapayım sana yalnız edim biliyorsun Bolusporu çok fazla vermiyor D-SMART

2 defa canlı izledim..eğer imkan olursa en azından 1 kez daha izlemek istiyorum çünkü bu hafta gurbanovun atılmasıyla forvette Edim o kadar yalnız kaldıki belli meziyetleini gösteremedi..ve fazla fikir vermedi..

ancak hemen Edim için göze çarpan husus dengeli bir profil yapmak..belirgin olarak bir diğer özelliği önplanda değil...

mesela...Ümit Karan son vuruşuyla..
    mesela...hakan Şükür hava toparına hakimiyetiyle
    mesela Semih..off the ball özelliği ile çok ön planda iken

Edim de biri diğerinden üstün belirgin bir özelliği fazla değil..dengeli bir forvet profili yapabilirsin..

gerçi çabukluğu ve son vuruşlarını 14 ünaltında yapmayalım

CA açısından fikrimi beyan etmiştim..113-115 arasında CA 120-125 arasında bir PA verilebilir..
    Edim gördüğüm kadarıyla son vuruşları iyi, hızı da fena olmayan bir oyuncu. Ama pek kıvrak değil bu da agility' nin düşük olduğunu gösterecektir. Bence 105-110 ca yeterli olacaktır.

Ofisteki bölümde yama ile ilgili düşüncelerini bekliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Ben de o kadar yüksek CA verilmesi taraftarı değilim.

Sezonun ilk yarısındaki maçta Edim'i canlı olarak izlemiştim ancak pek bir variyetini göremedim.Tamam kaliteli ancak seviyesi max. 105 olabilecek düzeyde.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Bolu Erciyes maçının skoruna bakıldığında net bir skorla bolunun galip geldiği düşünülebilir..

oysaki futbolu oynayn erciyes golü atan bolu olduercşyes ner kadar istediysede olmadı sonrada ikinciyi yedilerki maç bitiyordu zxaten...

Bolusporda maçın başarılı ismi değil artık kahramanı diyeceğim bir ATACAN vardı sahada...

reslesleri müthiş kurtarışlarıyla maça damgasını vurdu ..muhakkak gözlerimiz üzerinde..

edim golle buluşamadı ama bir aisist yaptı bana kalırsa gol atamadı ama gayretli oynadı.Edimin fizik özelliklerinin sayesinde iyi yerlere geleceğini düşünenlerdenim...

boluda ilyasın sakatlığı orta saha organizasyonunu bitirmiş neredeyse bu yüzden geçen yılki play off başarısını tekrarlasalar bile bence çıkmaları zor ama başarılar tabikide...

Şeyh Edebali

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Atacan'ın ligin 2.yarısında muhteşem bir çıkışı var.Atacan'ın iyi performansı defansda da bir güven sağlıyor daha cesaretli oynuyorlar.
    Bu maçta Cem Kargın'da gayet iyi oynadı bence sağlam fiziğini iyi kullandı.Biraz oyunda fiziksel özellikler arttırılmalı.
    İlyas'ın yoklugunda oyun kurmakta gerçekten zorlanıyoruz.Bilal elinden geleni yapıyor ama yinede olmuyor.
    Edim'e geline gol atamıyor ama güçlü fiziği sayesinde topu alıyor,saklıyor,pası atıyor bence bunlar olumlu bir davranış.

İyi oynamadıgımızı yazmış bir abimiz evet doğru 2 pozisyon 2 gol oldu nerdeyse fakat şu da var geçen sene play off'lar da iyi oynadık da noldu.Eskişehir oynamadan aldı maçı.Oynamadan maçı almak takımda birşeylerin iyiye gittiğinn göstergesi olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Son çıkardığımız yamada Atacan' ın ca ' sını 10 puan artırıp ligin en iyileri arasına soktum. Eskiden atacan' ı çok izlemştim ama kötüydü. Bu sene gayet iyi. Hava mı yakaladı yoksa geliştirdi mi kendini onu anlayacak kadar izleyemedim doğrusu. Ligin sonu geldi bakalım devam ettirecek mi formunu.

Bu arada Cem' in fiziki özelliklerin artmasına ben de katılıyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

İstanbul'da oturan araştırmacı abilerimi beklerim Kartal maçına

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

İstanbul'da oturan araştırmacı abilerimi beklerim Kartal maçına
    Ben gelecektim ama o gün bir sınav çıktı ona gideceğim.

Nesil
    2008
    Yer
    Kocaeli-BOLU

Bu hafta Atacan yine iyi bir oyun sergiledi.Onun dısında defans ikilisi Gökhan Caba,Cem Kargın ve oyuna sonradan giren İlhan Şahin'in mercek altına alınmasını öneririm.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Maalesef Kırıkkalespor'lu olarak üzülürek yazıyorum Takımın milli yıldızı Lokman Akyıldız Boluspor'a satıldı. Lokman 120.000 TL bonservis ücretiyle Boluspor'a verildi. Bolusporla 2 yıllık anlaşma yaptı. Hayırlı olsun. Bank Asya gözlemcileri iyi izlesinler. Bolusporlular ise zaten iyi transferler yaptılar Lokman onlar için büyük şans. Bolu TBA'dan çıkabilecek bir kadro kurdu..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Lokman'ın bir frikik golünü video olarak koymak istedim. Belki araştırmaya katkısı olur. Bu tip golleri var. Sol ayağını çok iyi kullanıyor. Top kontrolüde iyi. Frikik ve köşe vuruşlarında Kırıkkalespor'da o sorumluydu. Daha elimde bir kaç videosu var.

http://img190.imageshack.us/i/lokmanmiy.mp4

Mesaj Yetkileri