Sayfa 3 / 50 İlkİlk 1234513 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 1479 sonuç

Konu: Galatasaray SK

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    Abi oyunda gördüğüm kadarıyla Serkan Kurtuluş, Galatasaray'ın oyuncusu olarak gözüküyor biz onu kiralamadık mı?
    hayır ya satın aldık biz onu niye bursadan 18 yaşındaki oyuncuyu kiralaylım ayrıca biraz ters olmuyor mu:

ve beiktaş araştırması burası

Emre Colak büyük gelecek vaadeden bir futbolcu,bu hafta paf macinda 2 tane atti.Yanliz fiziki acidan sorunu var,boyu da cok kisa.Eger kendisini fiziki acidan gelistirirse büyük futbolcu olur.
    Özgürcan bu sene cikista,beklenen patlamayi yapacak gibi görünüyor.Bank Asya liginde 6 golü bulunuyor.
    Ayrica pafta oynayan Gökhan Öztürk´ü cok begeniyorum,fizigi gayet saglam.2 yönlü oynayabiliyor.Mehmet Topal´dan daha teknik,ayagina cok hakim bir futbolcu.Paf liginde cok basarili bu sezon.Mutlaka A takima yükselecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

giovinconunda fızıgı kotu ama -10nu alıo yanı fızıgı kotu fızıgının kotu olması bı bahane degıl bence.....bunu emre colak ıcın degıll genel olarak soledım....bızde su mantık var fızıgı kotu -9 yerıne -8 verelım ardanında fızıgı cok kotuydu ....bıde hep aynı ornek gosterılıo cafercana verdıkte ne oldu......

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Emre Çolak için ben FM 2008 resmi araştırma sayfalarında EMPEROR adlı üyenin analizini yapmıştım(aynısını). Abi herhalde arşivinde vardır senin O zamandan diyordum ben 1-2 seneye çok iyi olacak diye şu anda da çok iyi olmaya daha da yaklaşıyor.. tek eksiği güç çok güçsüz üflesen uçar gibi
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Yanılmıyorsam 7. golünü attı dün Emre. 4 oyuncuyu caalımlayıp, penaltı yaptırmıştı. Ben de büyük gelecek vaadedenn oyuncular arasında görüyorum Emre'yi. Teknigi cok iyi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Arda iyi olmuş ama eksiklikler var dribling flair in 18 çevikliğin en az 16(ben artış olacağı düşünürken düşmüş bile..!)Dünkü maçtada ve isviçre maçındaki yaptığı hareketi çevikliği 16 aşağısı olan biri yapsa başı döner düşerdi.. Bitiricilik konusunda 10dan daha fazlasını hakettiğini düşünüyorum çok kaleciyle karşı karşıya kalmıyor ancak kaldımıda genelde atıyor..mesela çek cumhuriyeti maçındaki vuruşu son derece kaliteliydi..

Servetin fiziğindeki tüm oyuncuların taclinki 16-17den aşağı inmezken servete 12 verilmesine anlam veremiyorum..Can arat kadar da top kapamıyor mu herif?Servet hızlı oyuncular karşısında etkisiz faul yapmadan top kapamıyor avrupa şamoiyonasında rezşl edecekler felan dendi?ne oldu?alamadımı servet ronaldonun topu ayağından?hemde sakat olmasına rağmen..

Birde şu kararlılık özelliği birçok türk futbolcuda neden bu kadar arttı?(oyunu kuramadım resimlerden gördüğüm kadarıyla)

Yani 1 senede huy mu değiştirdi bu kadar oyuncu?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Servet topları rakibinden alıyor ama vücut vücuda kaldığında vücudunu çok iyi kullanmasının verdiği avanntajla alıyor. Hızlı adamlar açık alanda istediklerini daha rahat yapıyor çünkü vücudunu kullanma avantajı ortadan kalkıyor. Servetin ayağıyla hiç tereyağından kıl çeker gibi top kaptığını görmedim ama mesela Emre Güngör geçen yıl faul yapmadan ne toplar kapıyordu. Yani 16-17 onun için çok ama çok zor olacak bi değer hatta bence imkansız..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Servet topları rakibinden alıyor ama vücut vücuda kaldığında vücudunu çok iyi kullanmasının verdiği avanntajla alıyor. Hızlı adamlar açık alanda istediklerini daha rahat yapıyor çünkü vücudunu kullanma avantajı ortadan kalkıyor. Servetin ayağıyla hiç tereyağından kıl çeker gibi top kaptığını görmedim ama mesela Emre Güngör geçen yıl faul yapmadan ne toplar kapıyordu. Yani 16-17 onun için çok ama çok zor olacak bi değer hatta bence imkansız..
    Kesinlike hayır serveti aldığı gayet iyi toplarda var..Olimpiyakos maçındada çok iyi toplar aldı..Fizik olarak çevik hızlı olmaması söylediğin durumlara zaten etki oluyor ayriyetten taclinki yok muş gibi göstermenin mantığı ne?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Kesinlike hayır serveti aldığı gayet iyi toplarda var..Olimpiyakos maçındada çok iyi toplar aldı..Fizik olarak çevik hızlı olmaması söylediğin durumlara zaten etki oluyor ayriyetten taclinki yok muş gibi göstermenin mantığı ne?
    Oyunda da zaman zaman top kapar tabii. Ama olayin geneline baktigimizda Servet, top hakimiyeti yuksek ve hatta hizli bir oyuncu ile karsi karsiya kaldiginda rakipten topu sokup alabilen bir oyuncu degil.

Servet rakibin kosu bolgesini kapatir, kanada yayilmasini saglamaya calisir, rakip koseye gdogru gidene kadar da yardim gelmesini bekler.

Ama Servet rakibi arkasi donuk top alirsa kolay kolay dondurmez (markaj), kaleyi gostertmez. Rakip topu ayagindan acar, kontrolu biraz kaybeder, Servet o zaman topu alir genelde.

Defans ile orta saha arasinda buyuk bosluk olursa Servet darmadagin olur. Bu sezon bir cok defa da gorduk bunu..

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyunda da zaman zaman top kapar tabii. Ama olayin geneline baktigimizda Servet, top hakimiyeti yuksek ve hatta hizli bir oyuncu ile karsi karsiya kaldiginda rakipten topu sokup alabilen bir oyuncu degil.

Servet rakibin kosu bolgesini kapatir, kanada yayilmasini saglamaya calisir, rakip koseye gdogru gidene kadar da yardim gelmesini bekler.

Ama Servet rakibi arkasi donuk top alirsa kolay kolay dondurmez (markaj), kaleyi gostertmez. Rakip topu ayagindan acar, kontrolu biraz kaybeder, Servet o zaman topu alir genelde.

Defans ile orta saha arasinda buyuk bosluk olursa Servet darmadagin olur. Bu sezon bir cok defa da gorduk bunu..
    Tıpkı Lugano tipinde bir oyuncu. Ağır ve geriye dönüşleri zor.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Acaba Yaser Yildiz, Baris Ozbek, Semih Kaya, Murat Akca, Emrah Yollu, Emre Colak, Cem Sultan, Gokhan Oztruk, ve alt yapida goze batan diger oyuncularin CA ve PA lerini aciklayabilir misiniz?

Alt yapi oyuncularin CA ve PA'leri asagi yukari birbirlerine yakindir ve ne olucaklarini tahmin edebiliyorum da benim asil merak ettigim Yaser Yildiz ve Baris Ozbek.

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Bence Milan Baros ' un bitiricilik ve uzun şut özelliklerinin arttırılması gerekiyordu.Fm 2008 ' in aynısı.Bitiricilik 17,Teknik 16,Uzun Şut 16 olsa daha iyi olurdu bence.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

FM 08'de Baros'un bitiricilik 11 degilmiydi ben mi yanlis hatirliyorum? Milan Baros'un kariyerinde hic 17 bitiricilik almis mi acaba?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nondaya şaşırdım acıkcası.bitiriciliği ve kafa vurusları süper bi oyuncu.guizanın bitiriciliği 18 kafa vurusu 17 yse nondanın hayli hayli iyi olması lazım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Acaba Yaser Yildiz, Baris Ozbek, Semih Kaya, Murat Akca, Emrah Yollu, Emre Colak, Cem Sultan, Gokhan Oztruk, ve alt yapida goze batan diger oyuncularin CA ve PA lerini aciklayabilir misiniz?

Alt yapi oyuncularin CA ve PA'leri asagi yukari birbirlerine yakindir ve ne olucaklarini tahmin edebiliyorum da benim asil merak ettigim Yaser Yildiz ve Baris Ozbek.

Açıklanırsa bende çok sevinirim..
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Mehmet Güven'in pa'sında acaba ne kadar bir düşüş oldu? Önceden de söylemiştim geçen yıl kendisine verilen 140 pa'ya ulasabilecegini düşünmüyorum.Fizik olarak kendi yaş grubunda hep sivrilen bir oyuncu oldu,milli takımlarda da sürekli forma şansı aldı.Galatasaray'da da belki birçok oyuncudan daha fazla şansı oldu sivrilmek için ama bunu çok iyi kullanabildigine tanık olamadık.Ama yine de ilerki senelerde 125-130 gibi bir ca'ya ulasıp iyi bir anadolu takımı oyuncusu olabilir ama bundan fazla bir pa alması doğru olmaz.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by licentia View Post

Baris ayni..

Yaser'i ben cok az izledim. Kartal'dan geldigi gibi. Biraz yukselmisti CA gelmeden once.

bence milan baros un uzun sutu 15 topsuz alan 16 olmalı güç te 1-2 puan arttırılabilir
    ardanın bitiriciliği ve uzun şutu 1 puan daha arttırılabilir çünkü son zamanlarda güzel şutlar ve goller atıyor ayrıca
    mehmet toplaın markaj top kapma ve soğuk kanlılık 1 puan daha arttırılmalı diye düşünüyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Baris ayni..

Yaser'i ben cok az izledim. Kartal'dan geldigi gibi. Biraz yukselmisti CA gelmeden once.
    ee abi diğer gençler
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

ee abi diğer gençler
    Taylan yeni bir cem sultan profili bekliyorum senden..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ömer abi ardanın uzun sut 7 am bu da arda icin ayip bir deger kusra bakma en azından 10 11 civarı olsaydı senin yaptigın araştırmları begeniyorum ama bu konuda acık cası fikrini dogru bulmadım umarım ilerki surumlerde yukselir saygılar

arda nın uzun şutu 10 du bende ve man city almışdım ardayı oldukça iyi oynuyordu 2 maçta 3 gol 2 asist yapmıştı mevkiside ml-aml bu pozisyonlarda oynatmışdım arda oldukça iyi olmuş ama barış da bir değişiklik yok denildi ama barış geçen seneki geldiğine çok koydu hazırlık maçlarında çektiği şutlar falan oldukça iyiydi yani eskisinden çok daha iyi üstelik sol ayağı ilede isabetli ve uzaktan vurabiliyor sağ ayağı ilede bence ca ve pa sı geliştirilmeliydi barış ın ayhan ı merak ediyorum ayhan ın geçen seneki ca 120 idi ve çok düşükdü bu sene nasıl olucak ayhan?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

benm oyunda 7 gozukuyoda

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Tıpkı Lugano tipinde bir oyuncu. Ağır ve geriye dönüşleri zor.
    Lugano hızlı değil ama çabuk.
    Geriye dönüşü zor değil, önde basıyorum diye saçma sapan bir şekilde ileri çıktığı için geri dönüş mesafesi uzun kalıyor.Tamamen kendi keyfiyeti :/
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer abi ben bişey sormak istiyorum. Ardanın Acceleration 14, agility 16 idi galiba 8.02de. Şimdi 2side 15 olmuş. Eğer dediğim doğruysa bu değişiklikleri neden yaptığını söyleyebilir misin? (yanlış olduğunu düşündüğümden değil gözlemlerini merak ediyorum) Bi de ardanın agility özelliği fiziksel özelliklerinden en ağır basanı değil mi?

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    ayhan ı merak ediyorum ayhan ın geçen seneki ca 120 idi ve çok düşükdü bu sene nasıl olucak ayhan?
    Ayhan hakkındaki fikirleri bende merak ediyorum dogrusu.ömer abi ayhanın ne defans ne ofans yönünü cok iyi bulmadıgını söylüyordu.oyuna da özellikler genelde orta karar olarak girilmiş durumda.birçoguna da katılıyorum.Oyun çıktıktan sonra tüm özelliklerini yeniden degerlendircem kendi yorumumu o zaman tekrar paylasmak istiyorum.Demoda gördügüm kadarıyla bazı eksik ve fazla gördügüm özellikler var ama dedigim gibi oyun cıktıktan sonra degerlendirmek istiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Taylan yeni bir cem sultan profili bekliyorum senden..
    Buyur Araştırmacı arkadaşlarda bakarlarsa sevinirim...

CA:90 PA:-8

Tamamen tarafımdan yapılmıştır umarım beğenirsiniz. Ve Fm 2009'da buna benzer bir şey görürüz
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Demo'dan anladigim kadari ile eger ingiltere quickstart ina bakarsaniz Omer abi genc oyuncular icin girilmesi gereken onemli ozellikleri olmasi gereken degerlerde girmise benziyor. Cunku baska quickstartlar ile kiyaslarsaniz neler girilmis olduguna neler 0 oldugunu anlayabilirsiniz simdilimk bu konuda ciddi degisikliklere gidilmesine gerek tyok gibi olduklari gibi kalsin yeter. Bu konuda ciddiye alinmasi gerekenleri alip oyuna aktarmis Omer abi.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Buyur Araştırmacı arkadaşlarda bakarlarsa sevinirim...

CA:90 PA:-8

Tamamen tarafımdan yapılmıştır umarım beğenirsiniz. Ve Fm 2009'da buna benzer bir şey görürüz
    Hiç izlemedim, eleştiri yapma niyetinde değilim (Gs datasındaki gençleri pek inceleyemedim henüz) ama merakımdan soruyorum flaire neden 20 vermiştin?
    Natural Fitness için biraz erken değil mi yaşı?
    1,87 cm boya eğer fizik olarak ezilmiyorsa 13 olmalıydı jumping bence.

Concentration, Decisions ve Composure eğer iyiyse bence çok çabuk tırmanır.
    Merakımdan soruyorum, mental özellikleri iyi midir, neleri, hangi pozisyonları, hangi artılarını nasıl yaparken gözlemlediniz?
    Derbi pafını izlerken değerlendirebilirim bunları..

Ayrıca bu özellikler ile ilk etapta iyi performans almak biraz zor olabilir oyunda, niye dersen biraz fizik olarak ezilir, son vuruşlarda çevik de olmaması nedeni ile zorlanabilir sanırım.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Profilin iyi hoş ta önemli bir eksik var sevdigi kulup boş gözüküyor Ince bir detay olarak gözükse de oyuncuların biliniyorsa sevdigi takımların girilmiş olması önemli bir detay.Takımdaki performansından tutun,transfere kadar birçok konuda etkisi var ve oyunda gerçekçilik anlamında önemli bir etken.

Galatasaray'ın oyuncularının favori takımlarının oyun çıktıktan sonra eksik olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olacağız.Önceden konuşulan tüm oyuncular büyük ihtimal eklenmiştir ama gözden kaçanlar olabilir.
    Last edited by Prowler84 : 03.Kasım.2008 at 23:54

Sayfa 3 / 50 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Mesaj Yetkileri