Quote Originally Posted by Prowler84 View Post

baktım ki Arda çok konuşulmuş ama neyi eksik neyi fazla adamakıllı belirtilmemiş.Az ve Öz yazan duayenlerde biraz elini taşın altına soksun istedim ve arda profilimi paylaşmış bulunmaktayım

CA : 154 PA : 178

Fiziksel özelliklerinden başlarsak fazla güçlü olmamakla birlikte oldukça dengeli bir oyuncu arda.fakat diğer strength 10 oyuncularla kıyaslarsak arda için 10 değeri yetersiz kalıyor.11 güç ve 15 denge ardayı maç motorunda daha gerçekçi bir hale sokar.12 Hız değeri arda için gayet yerinde 13-14 değerini verenler neye dayanarak veriyorlar anlamıyorum.Arda Hızından çok hızlanmasını kullanabilen bir oyuncu ancak bu değer de oldukça iyi olmakla beraber çok üst seviyelerde diyemeyiz.Bu yüzden 15in üstünde bir değer fazla olacaktır.
Mental özelliklerde ise sezgi,konsantrasyon,soğukkanlılık,karar verme,yaratıcılık,çalışkanlık gibi özelliklerde Arda'nın eskiye göre daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.17 olan soğukkanlılık değeri 18 de yapılabilir aslında.
Teknik özelliklerden orta açma konusunda da Arda'yı ciddi bir şekilde gözlemlemeye devam etmeliyiz.Şimdilik 13 yerinde bir değer.Kornerlerini 12den 14'e çıkartmama da heralde pek itiraz eden olmayacaktır.Top kapma konusunda geçen seneden beri 13 değerini savunuyorum.Arda bu konuda bir Emre Aşık bir Barış Özbek kadar olmasa da gayet etkili olabilen bir oyuncu.Diğer oyuncularla kıyaslayınca tekniginin de 18 değil de 19 olması gerektiğini düşünüyorum.
Tahmin cok uzak degil.

Ancak fiziksel ozelliklerin bazilari daha dusuk, zihinsel ve teknik ozelliklerin bazilari daha yuksek olacak. Ilk basta belki de insanlar soylenecek ama mesela Iniesta'nin, Xavi'nin de fiziksel ozelliklerine de bakinca Arda'nin oldukca mantikli yerde oldugunu goreceksiniz.

Bu kadarlik ipucu yeter simdilik. 1 aylik sure cok uzun degil sabretmek icin.

Baska konuda sabir yemini yapanlar icin ozellikle