Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 45 sonuç

Konu: Köyden İndim Bundesliga'ya [Hoffenheim]

Default Köyden İndim Bundesliga'ya [Hoffenheim]

FM 2009 v 9.0.1

Ligler: İngiltere, Almanya, İtalya, Fransa, İspanya, Türkiye

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69090
    okudum kabul ediyorum

TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim başkanı Dietmar Hopp, Bundesliga'da yola Türk teknik direktör Batuhan Dizdar ile devam edeceklerini açıkladı. Spor otoriteleri tarafından sürpriz olarak nitelendirilen bu kararın ardından, yeni Hoffenheim teknik direktörü Batuhan Dizdar basına tanıtıldı.

Almanya'ya sözleşme imzalamaya gelen Türk teknik direktör basın mensuplarına yaptığı açıklamada ilk hedeflerinin Bundesliga'da tutunmak olduğunu bunu yaparken de göze hoş gelen bir futbol oynayarak taraftarları mutlu etmek istediğini belirtti.
    Last edited by batoo : 19.Kasım.2008 at 20:54

sakary Ali Misafir

hayırlı olsun kariyer

hedef bence avrupa kupaları olmalı

Kadroda Operasyon!!!

Hoffenheim'ın yeni teknik direktörü Batuhan Dizdar, takımla beraber çıktığı ilk antremanın ardından yaptığı açıklamada takımda düşünmediği oyuncular olduğunu, bu oyuncularla yolların ayrılıp, yerlerine yeni oyuncular alınmasını talep ettiğini belirtti.

Bu açıklamanın ardından Christoph Janker, Jochen Seitz, Tobias Weiss, Cristopher Hock, Boris Vukcevic ve Wellington'un satış listesine konulduğu, bu oyuncuların bundan böyle A takımla antremanlara çıkmayacağı belirtildi...

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

başarılar ... takip edeceğim.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya

BasarıLar sevdigim bir takım . takip etmeye calısacagım
    You'll Never BeatThe Irish !

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Transfer Çalışmaları

Hoffenheim'ın çiçeği burnunda teknik direktörü Batuhan Dizdar'ın kadroda yaptığı büyük revizyondan sonra, transfer döneminde yeni oyuncuların takıma katılacağı belli oldu. Bu bağlamda Batuhan Dizdar'ın defans ve ortasahaya önemli takviyeler yapması bekleniyor. Gündemde olan ilk isimler ise Fenerbahçe'de düzenli forma şansı bulamadığı için mutlu olmadığı bilinen defans oyuncusu Yasin Çakmak, Napoli'de gözden düşen ortasaha oyuncusu Samuele Dalla Bona ve Ajax tarafından satış listesine konulan Dennis Rommedahl.

İstediği transferleri yapabilmek için yoğun bir çaba sarfeden Batuhan Dizdar'ın şimdilik tek sıkıntısı ise satış listesine konulan oyunculara beklenen tekliflerin gelmemesi. Kulislerde Fiorentina kulübünün Wellington'ı, Freiburg'un ise Janker'i kadrosuna katmak istediği konuşulurken, diğer oyuncular için şimdilik hiçbir kulübün girişimde bulunmadığı öğrenildi...

Transferde Hareketli Saatler

Transfer çalışmalarına hızlı bir şekilde başlayan Bundesliga'nın yeni ekiplerinde Hoffenheim bombaları patlatmaya başladı. Kulüpten yapılan açıklamaya göre Ajax'lı oyuncular Dennis Rommedahl ve Leonardo ile anlaşmaya varıldığı belirtildi. Ajax takımına Rommedahl için €2M, Leonardo içinse €1.5M olmak üzere toplam €3.5M bonservis bedeli ödeneceği belirtildi. Bu arada golcü oyuncu Wellington için Fiorentina kulübünün yaptığı €3M teklifin kabul edildiği ve bu oyuncunun artık Fiorentina forması giyeceği açıklandı.

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Dalla Bona Hoffenheim'da

Hoffenheim'ın kadrosuna katabilmek için bir süredir uğraş verdiği Napoli'li ortasaha oyuncusu Samuele Dalla Bona için kulübüyle €450K karşılığında anlaşmaya varıldığı belirtildi. Yarın sözleşme imzalamak için Almanya'ya gelecek olan 27 yaşındaki oyuncu yıllık yaklaşık €700K karşılığında 2012 yılına kadar Hoffenheim forması giyecek.

Last edited by batoo : 19.Kasım.2008 at 22:08

Nesil
    2008
    Yer
    Gaziantep

Başarılar.

Flaş Flaş Flaş...

Hoffenheim menejeri Batuhan Dizdar transferde hız kesmiyor. Rommedahl, Leonardo ve Dalla Bona transferleri ile dikkatleri çeken Hoffenheim kulübü son olarak Schalke'nin başarılı sol kanat oyuncusu Peter Lovenkrands ile Kosta Rika'lı genç yetenek Celso Borges'i renklerine bağladı. Bu iki transfer için Hoffenheim kulübünün kasasından toplam €600K çıkacağı belirtildi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

ßaşarıLar...

ßende ßu gece ßaşLıcam inşaLLah...

Ama Kararsızım Hangi Takımı ALıyım diye )=...

Atl.Madrid mi yoksa NapoLi mi...

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

Almanyanın alt yapısı var Sparta praG dan Vadleci alıp 18 yaş altına at bence .Bu arada takip ediyorum konuyu güzel transferler...

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Transferler çok iyi başarılar ..

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Kaeriyerinde takipçinim başarılar dilerim

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Başarılar dilerim gerçekte mükemmel giden Hoffenheim'i bakalım başarıya taşıyabilecekmisin?Yaptığın transferler güzel ligi merakle bekliyoruz.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

TuNdRaLoWeR Misafir

Hoffenheim ile kariyerim vardı benimde, crash dumps yüzünden 21 maç yapabildim ama takım sistemini oturttuğun zaman zorlamayacağın rakibin yok.İyi bir taktik oturtup bir iki transfer yaparsan ilk seneden coşarsın söylemesi.Ba-Ibısevic çoğu zaman saç baş yoldurtsada hakkıyla gollerini diziyorlar, kolay gelsin.

başarı dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar... evet transferlerdeki ana hedeflerimize ulaştık, fakat lig başlamadan biri defans, biri sağ kanat olmak üzere iki takviye daha yapmak istiyorum takıma... yeni sezon öncesinde Stuttgarter Kickers ve Valenciennes FC ile birer hazırlık maçı yapıp, ardından deplasmanda Paderborn ile Almanya Kupası ilk tur mücadelesinde karşılaşacağız. Sonrasında ise lige evimizde oynayacağımız Cottbus mücadelesi ile başlayacağız...

Yeni sezon öncesinde oynadığımız iki hazırlık maçını bir galibiyet, bir beraberlik ile tamamladık. Ardından kupada karşılaştığımız paderborn ekibini zorlanarak da olsa eledik ve adımızı bir üst tura yazdırdık.

Transferde ise Udinese'de forma giyen Alain Nef'i €150K, Fas'lı sağ kanat oyuncusu Jaouad Zairi'yi de €1.8M karşılığında renklerimize kattık. Bu arada kadroda düşünmediğim oyunculardan Tobias Weiss €450K karşılığında Ascoli'ye, Isaac Vorsah ise €900K karşılığında Crystal Palace takımına transfer oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Güzel maçlar çıkarmışsın tebrik ederim. Ibrahim Assiu na benzer adı olan bir oyuncu vardı alırsan iyi iş çıkarırısın
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Son transferlerinden zairi iyi bir transfer gerçekten

avrupada tuttuğum takım başarılar ibisevic eduardo salihovic obasi muhteşem dörtlü

Arkadaşlar, sezon başlamadan önce hoffenheim ile bir kariyere başlamak isteyenlere bir faydam olsun diyerekten kadro hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağım. Oyuna gözünüz kapalı Hoffenheim takımını seçip başlayabilirsiniz. 1. lige yeni çıkan bir takıma göre iyi bir kadrosu var. Transfer için ayrılan bütçe de gayet iyi... Zaten başkanımızın eli baya açık sağolsun, para bittikçe cebinden çıkarıp veriyor) Bu benim fm 2009 daki ikinci kariyerim. İlk kariyerime fenerbahçe ile başlamıştım. Çok da parlak geçmeyen ilk sezonun ardından van der vaart, abou diaby, vagner love gibi transferlerle tam ikinci sezona başlayacaktım ki, bilgisayar durduk yere kapandı ve yaklaşık 4 ay gibi bir süreyi kaybettim (autosave kullanmıyordum, ders oldu). Kaybedilen süreyi tekrar oynamak gözümde büyüdüğü için hoffenheim takımıyla ikinci kariyerime başladım... şimdi sizlere kadro ve taktiklerimle ilgili bilgi vermek istiyorum...

GK
    Ramazan Özcan - Sahip olduğumuz en iyi kaleci, as kaleci olarak kullanabilirsiniz.
    Daniel Haas - Özellikleri Ramazan Özcan'dan çok da düşük değil. Yedek kalecilik için ideal. İlk kalecinin yokluğunda takımda rahatlıkla yer alabilir.
    Thorsten Kirschbaum - Kendisini ikinci takımdan as takıma çıkardım. Düşük bütçeli ve her maça favori olarak çıkmayan takımlarda 3. kaleci için para harcamanın gereksiz olduğunu düşündüğüm için kendisini kullanıyorum. İyi bir kaleci mi derseniz hayır, ancak sezon içinde kendisine en fazla bir iki maçta ihtiyacınız olur, o da belki...

DR
    Andreas Beck - Bu bölgede forma verebileceğimiz tek oyuncu. Özellikleri fena değil ilk 11 de kullanabilirsiniz, ancak bu bölgeye bir takviye şart. Daha iyi bir oyuncu alırsanız Beck'i yedeğe çekebilir, ya da kendisine alternatif bir yedek transfer edip ilk 11 de oynatabilirsiniz.

DL
    Andreas Ibertsberger - DL de kullanabileceğimiz iki oyuncumuzdan biri. Özellikleri iyi ilk 11 de kullanabilirsiniz. Zaman zaman DR olarak da görev verebilirsiniz.
    Zsolt Low - Ibertberger'den çok farklı bir oyuncu değil. Low de rahatlıkla bu bölgede forma giyebilir. Ben ikisini de form durumlarına göre değişmeli olarak oynatıyorum.

DC
    Per Nillson - Defansımızın bel kemiği ve takımın ikinci kaptanı. Defansta yeri banko olan tek isim.
    Marvin Commper - Defansa iyi bir isim transfer etmezseniz ilk onbirde Nillson'un yanında oynatabilirsiniz. İlk sezon için yeterli olacaktır. Ya da kaliteli bir isim takviye edip, kendisini yedeğe çekebilirsiniz.
    Matthias Jaissle - DC ve DL bölgelerinde alternatif olarak kullanabilirsiniz.

DMC/MC
    Sejad Salihovic - Orta sahadaki genç yıldızımız. DMC veya MC olarak kullanabilirsiniz. Oyunun başında kendisini transfer etmek isteyen takımlar olacaktır, fakat €5M (peşin) altında bir teklife bırakmanızı önermem. İleride çok daha iyi bir fiyata satılabileceğine inanıyorum.
    Selim Teber - Takımımızın kaptanı. Onu da DMC veya MC oalrak oynatabilirsiniz. İlk 11 de de başarıyla oynayacaktır, fakat bu bölge de transfere ihtiyaç olduğu için iyi bir ortasaha oyuncusu alıp kendisini yedeğe çekmenizi tavsiye ederim.
    Luis Gustavo - Sakatlık problemine karşılık kadro derinliği oluşturmak istiyorsanız takımda tutabilirsiniz. Satarsanız da takım için büyük bir kayıp olmayacaktır.

AMC
    Carlos Eduardo - Özellikleri iyi olan genç bir oyuncu. AMC kullanmayı düşünüyorsanız, bu pozisyona kaliteli bir isim daha transfer ederek bu iki oyuncuyu değişmeli olarak oynatabilirsiniz. Oynadıkça gelişim göstereceğine inandığım bir oyuncu. AML olarak da görev verebilirsiniz.
    Francisco Copado - AMC kullanacaksanız, ilk yıl kadro derinliği için takımda tutmanızı öneririm. Yaşlı bir oyuncu, satmanız size çok birşey kazandırmayacaktır.

AMR/AML
    Bu pozisyonlar için kullanabileceğimiz oyuncu malesef kadromuzda yok. Bu nedenle bu bölgelere en az ikişer transfer lazım.

FC/ST
    Vedad Ibisevic - Takımımızın en önemli oyuncusu, gol silahı. Forvette banko görev verebilirsiniz. Hava toplarında oldukça etkili.
    Demba Ba - Yine çok kaliteli bir oyuncu. Çift forvetli sistemde Ibisevic ile iyi bir ikili oluşturacaktır. Tek forvet oynarsanız da Ibisevic'in yedeği olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca çok çok hızlı bir oyuncu. Kontratak oynadığınız maçlarda tek forvet olarak kullanabilirsiniz.
    Chinedu Obasi - Yine hızlı ve kaliteli bir forvet, ama Ibisevic ve Demba Ba'nın gölgesinde kalması kaçınılmaz. Onların yokluğunda rahatlıkla forma şansı verebilirsiniz. Zorda kalırsanız AMR olarak da kullanabilirsiniz.

Evet arkadaşlar, kadrodaki oyuncularımızın durumu bu. Kadroya yaptığım takviyeleri zaten biliyorsunuz. Şimdi gelelim taktiğimize... Genel olarak 4-2-3-1 formasyonunu kullanacağım. Fakat kadronun sakatlık/ceza durumuna ve rakiplere göre 4-2-2-2 veya 4-1-3-2 formasyonlarını da kullanmayı planlıyorum...

sakary Ali Misafir

güzel bir kariyer olacak gibi lig maçlarını bekliyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Salihovic'i oynatmazsan takip etmem senin kariyeri

Quote Originally Posted by scar face View Post
    Salihovic'i oynatmazsan takip etmem senin kariyeri
    salihovic banko wolfsburg sene başında €5M + Munteanu'yu teklif etti, satmadım, sattırmadım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Celso Berges ve Carlos Eduardo'ya devamlı şans ver ve sonucu gör
    Futbolcu Bilgileri

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

4-2-3-1 de AML ve AMR için özel ayarın nedir ? Barcelona da bu taktiği kullanıyorumda.

Ve sezon başladı...

Hoffenheim 1 - 0 Cottbus
    Sezonun ilk maçında taraftarımızın önünde Cottbus takımı ile karşılaştık. Maçın hemen başında Ibisevic'in attığı penaltı golüyle öne geçtik. Topla daha çok oynayan taraf Cottbus olsa da, kalemize gelmekte güçlük çektikleri için sıkıntı çekmedik. İlk yarının sonunda kazandığımız ikinci penaltıda bu sefer Salihovic topun başına geçti, ancak topu kaleciye nişanladı. Bu fırsattan yararlanamasakta 71. dakikada 10 kişi kalmaları ekmeğimize yağ sürdü ve karşılaşmayı galip tamamladık. Maç sonrasında ise ligin ilk maçından 3 puanla ayrılmanın sevincinden çok, Salihovic ve Dalla Bona'nın geçirdiği sakatlıkların üzüntüsü vardı...

Wolfsburg 2 - 1 Hoffenheim
    Ligin ikinci maçında Wolfsburg'a konuk olduk. Salihovic ve Dalla Bona'dan yoksun çıktığımız mücadelede üstün olan taraf genellikle ev sahibi ekipti. Grafite'nin 19. dakikadaki golüne ilk yarının sonlarına doğru Ibisevic'le cevap versekte, 60. dakikada yine Grafite'den yediğimiz gol maçın sonucunu belirledi.

Hoffenheim 2 - 2 Leverkusen
    3. haftada evimizde Leverkusen'i ağırladık. 27. dakikada Carlos Eduardo ile öne geçsekde, iyi bir mücadele gösteremediğimiz maçta Agusto ve Barnetta'nın iki golüyle geriye düştük. Tam umutlarımız tükenmek üzereyken, Leonardo'nun son dakikalarda gelen golüyle 1 puanı kurtardık...

Schalke 3 - 2 Hoffenheim
    4. haftada ise ligin güçlü ekiplerinden Schalke'ye konuk olduk. Performans olarak vasatın üzerine çıkamadığımız maçta Engelaar'ın golüyle geriye düşsek de, ikinci yarının hemen başında Schalke'nin 10 kişi kalması umutlarımızı arttırdı. Fakat bu durum Rakitic'in 2 dakika sonra gelen golüyle erken sona erdi. Moral bozukluğu yaşayan takımımız beklenmeyen bir gayretle ataklarını sıklaştırdı ve önce Ibisevic, sonra da Andreas Beck'in golleriyle skora denge getirdi. Fakat 3. golü aradığımız dakikalarda ceza sahamızda oluşan karambol sonucu Krstajic topu ağlara gönderdi ve maç 3-2 Schalke lehine sonuçlandı.

Hoffenheim 2 - 1 Werder Bremen
    5. hafta maçında evimizde ligin diğer bir güçlü takımı Werder Bremen'i ağırladık. Dengeli giden maçta ilk yarıyı Nillson'un golüyle 1-0 önde kapattık. İkinci yarıda Werder Bremen Rosenberg ile skorda dengeyi kursa da, hemen 2 dakika sonrasında, oyuna 2. yarıda dahil olan Selim Teber'in golüyle öne geçtik ve bu skoru maçın sonuna kadar korumayı başardık. Maç sonunda 3 puanın yanı sıra sergilenen güzel futbol herkesi mutlu etmeye yetti...

5 hafta sonunda, 2 galibiyet, 2 mağlubiyet, 1 beraberlik sonucu 7 puan toplayarak kendimize 8. sırada yer bulduk...

German Cup

Hoffenheim 5 - 4 Bielefeld

Almanya Kupası 2. Tur mücadelesinde evimizde Bielefeld takımı ile karşılaştık. İki takımında pozisyon bulmakta zorlandığı ve çoğunluğu orta sahada geçen maçın 90 dakikası ve uzatmalar golsüz sonuçlanınca penaltılara geçildi. İki takım da ilk dörder penaltının hepsini gole çevirdi. Son penaltı atışlarını kullanmak için topun başına geçen oyunculardan Nillson penaltıyı gole çevirip takımımıza büyük bir avantaj sağlarken, Katongo'nun atışında kalecimiz Ramazan Özcan başarılı oldu ve adımızı bir üst tura yazdırdık...

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Rais View Post
    4-2-3-1 de AML ve AMR için özel ayarın nedir ? Barcelona da bu taktiği kullanıyorumda.
    Bu iki oyuncu için ayarladığım ekstra birşey pek yok. Zaten sık sık orta yapıyorlar (otomatik ayarlanmış). Bunun dışında Ibisevic hava toplarında oldukça etkili olduğu için, oynadığı zaman "target man" yapıyorum ve AMR ile AML oyuncularını ona orta yapacak şekilde ayarlıyorum...
    Last edited by batoo : 22.Kasım.2008 at 15:04 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Kötü başlamamışsın lige arka arkaya zorlu rakiplerle oynadığın için puan kayıpları normal.
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İyi sayılır maçlar
    Futbolcu Bilgileri

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri