1 ile 30 arası toplam 42 sonuç

Konu: Destroyer Tactic

Threaded View

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Wink Destroyer Tactic[v9.2.0]

Öncelikle hepinize merhabalar.

Football Manager ve Championship
    Manager oyunlarını 2005 yılından beri oynuyorum ve taktik konusunda ki herşey bu sene ve geçen sene öğrendim diyebilirim. Artık kendi taktiğimi yapabilecek kapasiteye yeni yeni ulaştım ama bu taktiğe gerçekten çok güveniyorum..

*Diziliş 4-1-3-1-1 şeklinde olacak.

*DR, DL, ML, MR, AMC ve FC Alan Markajı.. DC,DMC ve MC mevkiilerinde oynayan oyuncularımız da Adam Savunması yapacaklar.

*Defans çizgimiz çokta önde değil normalin 3 üstünde. Tabii küçük takımlarla oynarken 4-5 seviye aşağıya çekmek iyi olur diye düşünüyorum.

*Genişlik "geniş" olacak bunun sebebi oyunu kanatlardan oynayacak olmamız. Şimdi MC ve AMC ne işe yarıyor diyebilirsiniz. MC oyunu çift yönlü oynayan bir oyuncu olacağından dolayı pas yapması oyunu açması bizim için yeterli olacak AMC ise oku sayesinde forvete doğru sürpriz çıkışlar yapıp güzel goller atabiliyor..

*Tempomuz normalin 2-3 üstünde olacak. Bunu gerektiği zaman oyunun yönünü çabucak değiştirmek, gerektiği zaman da orta sahayı hızlı geçmek için kullanacağız.

*Atak ağırlığı kanatlardan olacak isterseniz değiştirebilirsiniz karışık olarak bu size kalmış bir şey..

*Yaratıcılık normalin 2 üstü seviyesinde olacak. Bunun sebebi oyuncularımızın komutlardan çok kopmamasını sağlamak

*Taktikte "Target Man" de kullanacağız. Bunun sebebi ise onu hem kanatlardan gelecek topları hem de güzel arapaslarıyla atılan topları buluşturmak istememiz.

GK:
    Kalecimiz topu uzun oynayacak. İleride çok adam bulunduracağımız için topu alsak da kaybetsek de hücumu orta sahada başlatacağız.

DR/L: Beklerin hücuma etkileri çok fazla. Bu sebepten ötürü hücum özelliklerinin iyi olmasına özen gösterelim. Tackling, off the ball, pace, stamina, crossing gibi özellikleri iyi oyuncular seçelim.

DC: Adam savunması yapacaklar. Marking, acceleration, positioning,concentration ve anticipation gibi özelliklerin iyi olmasına özen gösterelim.

DMC: Savaşçı bir DMC olursa daha iyi olur çünkü diğer oyuncuların boşalttıkları alanlarını dolduracak kendisi. Bu yüzden Stamina, TeamWork, Work Rate ve Positioning gibi özelliklerinin yüksek olmasına dikkat edin.

Orta MC: Oyunu 2 yönü ile oynayabilen bir oyuncu gerekiyor. Bu oyuncu pas dağıtımını yapacak. Ballack tarzı oyuncular olması lazım. Passing, Creativity, Technique ve Decisions özellikleri iyi oyuncular seçmeye çalışın.

ML/R: Kanatlarda taktikte önemli rol oynuyorlar. Target Man'i besleyecek en önemli oyunculardır bunlar Yeri geldiğinde güzel arapaslar atacaklar yeri geldiğinde de sıfırdan güzel ortalar keseceklerdir..Crossing, Dribbling, First Touch, Acceleration ve Work Rate özellikleri
    iyi oyuncular seçmeye çalışın.

AMC: MC'ye yakın bir görev üstlenecek ama o ekstra olarak defansız arasına sızıp beklenmedik gollerde atacak. Passing, Technique, Long Shots, Finishing özellikleri
    iyi oyuncular seçmeye çalışın. Mental özellikleri de iyi olursa süper olur

FC(Target Man): Tavsiyem hem yerden hem de havadan etkili oyuncular kullanmanızdan yana. Mesela Martin Palermo tam bu taktiğe göre bir oyuncu, Cardozo'da aynı şekilde. Ama pırpır forvet kullanmak istersenizde size bir şey diyemem Ancak size garanti veririm hangi türlü forvet kullanırsanız kullanın gol krallığında söz sahibi olacaktır. AMA en önemlisi oyuncunuzu TARGET MAN olarak atamayı unutayın..Unutursanız çokta önemli değil bence

Not: Ben Chelsea'da Martin Palermo'yu alamadım ve Kevin Davies'i aldım. İyi iş yapıyor Davies, Anelka'nın da performansı süper demek istediğim her türlü oyuncuyu oynatabilirsiniz.

Takım komutları ekranı:

Birkaç taktiksel tavsiyeyi unutmamanızı ister ve aşağıdaki bölümü yayınlarım:

1.Kornerleri corners ve crossing özellikleri iyi oyucularınıza attırın.

2.Free kick’leri free kick taking özelliği iyi oyuncularınıza attırın.

3.Taktiğe uygun oyuncuları transfer etmeye gayret edin, faydalı olmasalar bile sabredin. Bu sene squad harmony diye adlandırılan şey daha çok önem kazandı. Başarı için birbirine alışmış bir ekip olması çok önemli.

4.Son saniye bile olsa asla taktiğe girmekten usanmayın. Özellikle time wasting ve tempoyu oyunun değişen kısımlarında devamlı değiştirin. Öne geçince time wasting’i artırın mesela. Geriye düşünce tempoyu artırın. Sadece taktiğe bağlı kalmayın.

5. Rakip takım 424 formasyon
    geçerse 4 forvete de opposition instructions'tan closing down'ı never yapın.

6. Rakip takımdan herhangi bir ayağını kötü kuulanan oyuncunun kötü kullandığı ayağına opposition instructions'tan show onto foot'u zayıf olfuğu ayak olarak belirleyin.

7. Rakip AMR ve AML kullanıyorsa, onlara opposition instructions'tan closing down'ı always yapın ve hard tackling yaptırın onlara özel.

8. Rakip AMC kullanıyorsa ona tackling'i hard yaptırın opposition instructions'tan.

Denedikten sonra sonuçları yazarsanız mutlu olurum. Ahlaki değerler içerisindeki her türlü eleştiriye de açığım.

İndirmek için tıklayınız
    http://www.turksportal.net/dosya/fm/28962/bilgi/
    Last edited by Vieri : 30.Aralık.2008 at 03:19
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Mesaj Yetkileri