Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 105 sonuç

Konu: FM10 İlk Ekran Görüntüleri!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyunda saçmalıklar olmayacaksa yine FM'yi tercih ederim gibi duruyor hem dilimizde gelişsin demi bi ingilizce öğrendik bari bi kaç sene boşa gitmesin
    Screw you guys, I'm goin' home

Gölgeler güzel olmuş.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Çekirdekleri tam anlmıyla kullansın başka bir şey istemem. Hatta oyunu hiç bir yeni özellikler eklemesinler mümkünse. Ne kadar çok yeni özellik o kadar çok hata, bir o kadarda yama demek. Son 3 senedir sürekli tekrarlayan hataları düzeltsinler yeter. Eğer bu sorunları düzeltirlerse yeminimi bozup orjinal almayı belki düşünebilirim. Geçen seneki oyundan sonra Fm benim için bitti dahada almam demiştim. Bakalım yeminimi bozdurabileceklermi :P

Nesil
    2006
    Yer
    Kahramanmaraş

Cm'nin demosundan sonra türkçe olmasına rağmen düşüncelerim FM ye devam edeceğim yönde. Rekabet açısından Cm'nin atak yapması bizlerin açısından olumlu oldu. Umarım Fm de diller konusunda bize anlayış gösterir. Bu arada Fm her zamanki gibi muhteşem bir arayüzle geliyor.

abi benim bilgisayar bunu kesin kaldırmazz yha

Bu seneki Football Manager'de 3D maç motoru adına pek fazla bir yenilik vermemiş. Tabii oynamadan hiçbirşey belli olmaz ama görüntüler öyle gibi. Her sene menüler daha da karmaşık hale getiriliyor. Bu senede öyle olmuş, menüleri öğrenene kadar 1-2 ay geçer gibi.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Bu sene ben CM ye daha sıcağım. Hele de istediğimiz fiyata alma özelliği gelince kesin Cm alıcam dedim. Ama bunun içinden bi şey çıkar gibime geliyo. Ya her hafta bi güncelleme yapıcaklar ve bu güncelemeler paralı olucak. Ya da oyun beklediğimiz gibi olmucak.
    turksportal...

Default .

fm 2010 süper olcak 3d değişmiş saha kenarından komut vermek de süper olmuş ama bu oyun ingilizce cekilmio

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Arayüzler değişir 3d ekleniyor. Bu sefer öyle bir skin olmuş ki EA Sports'un menejerliğine yaklaşıyor görüntü olarak nerde o güzel CM 01/02 .. Artık hiç bir şey eskisi gibi değil oyun da öyle..
    Bir Dost

Hellbells

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Eklenen detaylar beni heyecanlandırdığı kadar tedirgin ediyor. Eskiden FM'nin en güzel yanı fazla zorlanmadan fazla İngilizce bilmeden en zor ayarları bile yapabilmekti. Bence durum şu : Ya Mucize, ya da Facia.

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Maç içi komutlar çok etkili olacak mı acaba her maçı 90dk izlemek zorunda kalmayalım. Arayüzü ben çok begendim çok sade, minimalist bir havası var. Tasarımlara biraz tolerans verin beyler, bu dizaynlar işleri zorlaştırmak için değil kolaylaştırmak için yapılıyor. Nokia menüsünden başka menüye alışamam diyenler gibi olmaz bu iş...

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Maç içi komutlar çok etkili olacak mı acaba her maçı 90dk izlemek zorunda kalmayalım. Arayüzü ben çok begendim çok sade, minimalist bir havası var. Tasarımlara biraz tolerans verin beyler, bu dizaynlar işleri zorlaştırmak için değil kolaylaştırmak için yapılıyor. Nokia menüsünden başka menüye alışamam diyenler gibi olmaz bu iş...
    Aslında dediğiniz doğru. örneğin office 2007 ilk çıktığında baya zorlanmıştım ama alışınca aslında çok daha iyi olduğunu farkettim. Demo çıkınca daha rahat karar veririz.

bence oyun çok karışık ama görüntü süper!!

Nesil
    2008
    Yer
    fethiye

Ya insan şu 3D üzerinde de uğraşır biraz,yuh olsun bu SI GAMES'a

Ben beğendim, ama CM daha güzel gözüküyor, oyunlar çıkınca deneyip göreceğiz hangisi daha başarılı.

FİFA Manager'in 3D si ve Football Manger'in zekası birleşse bence daha nefis bir oyun olur. Birde adamakıllı oyun yaparken her ülkeden bir temsilcileri yada kulüpleri olsa gerçekçi bilgi verseler. Taraftar sayısı, maç bileti ücreti, teknik kapasite, oyuncu (alt) yapısı gibi...

Angry

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Test ediyorum oldukça kullanıcı dostu bir arayüz, gitmek istediğin noktaya tek tıkla hızla gidebiliyorsun ilk başta 5dk neyin ne olduğunu anlamak için yetiyor.. Bu şekliyle bana daha kullanışlı geldi.

Bu sene oyunun daha fazla geliştirilmesi değil, oyunda rastlanan hataların ayıklanması, bunlarıda yaparken kullanıcılardan gelen geribildirimlerin dikkate alınması amaçlanmış.. Tabi bu hiç yenilik eklenmeyecek anlamı taşımıyor ve 3B maç moturunun geliştirilmesi, taktik ekranına yapılan yenilikler vb.. yenilikleri oyuna yansıtacak.

CM'yi şu aşamada Türkiye'de Türkçe dil desteği çok cazip gösteriyor, 2005 yılından bu yana İngilizce olan bu oyunların satış rakamlarına bakacak olursakta İngilitere'de CM, FM'nin çok altında olduğu için FM yapımcıları CM'yi ciddi bir rakip olarak göremiyor, ana dili İngilizce olan İngilizler ki bu oyunların anavatanı olan İngiltere'de bile CM'ye yeterli ilgiyi göstermezken FM tavan yapıyorsa arada ciddi kalite farkını bizde rahatlıkla görebiliriz.

Bu zamana kadar her iki oyun içinde ortak nokta, ikisininde İngilizce olarak oynandığı ve ikisinin arasında kalite farkını çok rahat anlamamızdı. Şimdi CM'ye Türkçe dil seçeneği eklenmesi çok güzel bir olay fakat oynanabilirlik olarak ne getirecek benim çok beklentim yok.

Oynanabilirlik ve veritabanı yapısı olarak FM'nin bu konuda liderliğini koruyacağını, CM'nin bu eklentileri ile pazara etkisini inceleyeceğini ve önümüzdeki yıl (2011) oyuna Türkçe dil desteğini ekleyebileceğini ön görüyorum..

yani diyorsun ki bu sene fm nin üstüne pek bir şey koymadılar biraz cilaladılar zaten olmaması gereken hataları 1 senede anca düzelttiler yeni database le önümüze bir oyun sürdüler...yanlış mı anladım?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by supro View Post
    yani diyorsun ki bu sene fm nin üstüne pek bir şey koymadılar biraz cilaladılar zaten olmaması gereken hataları 1 senede anca düzelttiler yeni database le önümüze bir oyun sürdüler...yanlış mı anladım?
    üstüne biraz eklemeler yaptılar örneğin maç esnasında oyunlara verdiğiniz talimatlar gibi, varolan yapıyı geliştirerek içeriğin ne kadar kapsamlı olduğunu oyunculara daha iyi sunmanın yollarını arayarak tema üzerinde değişiklikler yapmışlar ek olarak kullanıcılardan aldıkları geri dönüşlere göre hareket ederek FM 2009 da rastlanılan sıkıntıları çözmüşler.. Zaten firmada diyor bu sene cilalama yılı diye..
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Quote Originally Posted by Vieri View Post
    Bu sene oyunun daha fazla geliştirilmesi değil, oyunda rastlanan hataların ayıklanması, bunlarıda yaparken kullanıcılardan gelen geribildirimlerin dikkate alınması amaçlanmış.. Tabi bu hiç yenilik eklenmeyecek anlamı taşımıyor ve 3B maç moturunun geliştirilmesi, taktik ekranına yapılan yenilikler vb.. yenilikleri oyuna yansıtacak.
    İşte si games mantığının insanları keriz yerine koyduğu nokta bu.
    Her sene oyun çıkarıp hataları insanlar üzerinde test edip bir sonraki versiyonda bu hataları giderip bunuda yeni oyun diye satıyorlar.
    Senelerdir bu böyle ve senelerdir gideremedikleri köklü hatalar da hala mevcut..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sardokar View Post
    İşte si games mantığının insanları keriz yerine koyduğu nokta bu.
    Her sene oyun çıkarıp hataları insanlar üzerinde test edip bir sonraki versiyonda bu hataları giderip bunuda yeni oyun diye satıyorlar.
    Senelerdir bu böyle ve senelerdir gideremedikleri köklü hatalar da hala mevcut..
    Her sene için yeni oyun mu bekliyorsunuz?
    Başka hangi seride var bu?

Olmayacak bir şey istiyorsunuz.
    Çıkabilen hataları da çözmek için uğraşmasınlar mı?
    Her yeni özellik yazılımda başka bir yeri bozabilir, yazılımda kodlama bitmez, yıllar boyu uğraş devam eder.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

eğer gerçekten önemli hatalara çözüm buldularsa görüntünün pek bir önemi yok . Ki hoş duruyor bence .

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Her sene için yeni oyun mu bekliyorsunuz?
    Başka hangi seride var bu?

Olmayacak bir şey istiyorsunuz.
    Çıkabilen hataları da çözmek için uğraşmasınlar mı?
    Her yeni özellik yazılımda başka bir yeri bozabilir, yazılımda kodlama bitmez, yıllar boyu uğraş devam eder.

Oyunda çıkabilecek hataları test etsinler öyle piyasaya sürsünler demek heralde suç değildir.
    Tabiki hatalar olacak ama insanların iki maç yaptıklarında gördükleri hataları sigames nasıl görmeyebilir?
    Ancak şu şekilde görmeyebilir tek bir test oyunu bile yapmaz isen görmezsin!
    Oyunun çıkışından önce testerlara beta sürümlerini dağıtsalar hiç böyle sorunlar olmayacak halbuki.

ama nasıl olsa oyun satıyor ne uğraşıcam diyip sallamıyorlar.
    Bir dahaki sürüme bu hataları düzelttik diyip yeni oyun gibi piyasa sürüp işin içinden çıkmak kolay nede olsa.

Bence hiç güzel olmamış fm bu sene tahtı kaptırıcak gibime geliyor.Fifa Manager 2010 ve Cm 2010 daha güzel olucakmış gibi.. Hele buna Cm nin Türkçe dil paketi eklenince..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

CM'yi bilemem ama Fifa Manager Football Manager'in yanına bile yaklaşamaz.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Acıbadem

hiç bi manager oyunu fm'nin yanına yaklaşamaz bence bir kaç yıl daha yeni detaylar eklenmesi güzel ben umutluyum oyundan bu yıl hatalarıda minimuma indireceklerini düşünüyorum umuyorum diyelim
    "İngiltere'de 2 büyük takım vardır. 1-Liverpool, 2-Liverpool Genç Takımı" Bill Shankly

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Arkadaşlar si games'i çok sert eleştiriyorsunuz. Yıllardır bu oyunu oynayarak sanal menajerlik havasını az çok yakalıyoruz, kendimi bildim bileli her çeşit menajerlik oyununu oynamış biri olarak cm ve yeni adıyla fm'nin bana verdiği zevki hiç bir tür oyun veremedi. Ve ne derseniz deyin si games oyunu çok ilerilere taşıdı. O rahmetle andığınız eski seriler çok daha vahim basitlikler içeriyordu. (çok genç çok ucuz gençlerle büyük başarılar gibi) maç motoru ve yapay zeka kesinlikle geliştirildi, (hala eksiklikler var eyvallah) 2d olmaz deniyordu, fm bozuldu deniyordu ama bu sayede "oyunu okuma" gibi çok önemli bir ayrıntıya ulaştık. Şimdi oyun 3d her ne kadar ben göremesem de olumlu bir gelişme olduğu çok açık. Eğer ki yapımcılar Vieri'nin dediği gibi oyunun kronik hatalarının üstüne gittilerse (çözdüklerini varsayarsak) muhteşem bir oyun bizi bekliyor olacak. Bu sene hatalar çözülür seneye gelişmesi gereken sistemler üstüne gidilir (antreman ve yapay zeka transfer hamleleri gibi) iyice tadından yenmez bir oyun haline gelir.

Nesil
    2007
    Yer
    Bahçelievler

ben 07den sonra hiçbir FM serisinden zevk alamadım..nerde o fm07 be..

Nesil
    2006
    Yer
    11

Quote Originally Posted by King_91 View Post
    oyunun klasik sorunlarına çözüm bulmadıkça bu iş olmaz : sakatlıklar , haftalarca müthiş oynayan takımın birden pozisyon bile üretemeyecek duruma gelmesi , 2-3 farktan çevrilen maçların sıklığı , bedavaya klüplere önerdiğin futbolcuya tek bir alıcı çıkmaması ...
    müthiş değinmiş arkadaşım, tebrik ediyorumsöylediklerinin hepsine aynen katılıyorum...

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Miles Jacobson, yayınladığı blogda özellikleri teker teker anlatıyor. Bugün Backroom Advice diye bir özelliği tanıtmış. Nedir bu Backroom Advice diyenler için açıklayayım. Rakipler hakkında daha iyi bir analiz var. Bizlere rakip takım hakkında yapılan analizlere göre taktik önerileri veriliyor.

Bunun hakkında bir ekran görüntüsü;

İlgili Blog'un linki: http://www.mirrorfootball.co.uk/opin...cle141113.html

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri