Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 53 sonuç

Konu: NicoLas Otamendi l DC l 21 l

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Default NicoLas Otamendi l DC l 21 l

Adı : NicoLas Otomandi

Mevki : DC

Takım : VéLez

Değer : 2.600.000 € en fazla 3.500.000 € transfer edebilirsiniz.

ÖnemLi ÖzeLLikLeri : Markaj - Top Kapma - Cesaret - Pozisyon Alma - Güç - Hız - Hızlanma en önemli özellikleri

Bir savuma oyuncusunda ki bütün özeLLikLer mevcut. Hızı 14-14 olsada savunmayı önde kurduğunuzda asla sizi utandırmayacaktır.

1 yıl sonraki hali.

Last edited by KaPaLı : 24.Kasım.2009 at 12:14

Nesil
    2008
    Yer
    Aydin

alabilirseniz ilk sezon almaya calisin en fazla 3.5milyon € patlar. ikinci sezonumdayim almaya calistim 14milyon € teklif ettigim halde kabul etmiyorlar

ben ilk sezonumda 7.5 milyon dolara 48 ay taksitle almıştım

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

aldım aldım 3.6 milyon€ verdik, getirdik Bursa'ya 2.sezonun başındayız ve Portekiz'den, İngiltere'den, İspanya'dan önemli kulüplerin takibinde. -10 p.a. ile geleceğin en iyi defanslarından birisi lacağı zaten ortada. kaçırmayın, alın
    Kula bela gelmez Hak yazmadıkça,
    Hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Nesil
    2007
    Yer
    34

5 kuruş vermem . Kafa vuruşuna bak hiç gelişmemiş .
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    genç defans arıyorsanız scoutlarınızı italyaya yönlendirin . Bu adam gibi bir sürü var ama en büyük fark 5 yıl daha genç yani 16 yaşında olmaları
    Last edited by ogcj_me : 29.Kasım.2009 at 16:26 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)
    Tırtılın : " Dünyanın sonu " dediğine ,
    Usta : " Kelebek " der ..

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Yalnız abi Otomandi değil, Otamendi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ogcj_me View Post
    5 kuruş vermem . Kafa vuruşuna bak hiç gelişmemiş .
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    genç defans arıyorsanız scoutlarınızı italyaya yönlendirin . Bu adam gibi bir sürü var ama en büyük fark 5 yıl daha genç yani 16 yaşında olmaları
    5 kuruş vermedigin adamın pa'sı -10. Genelde 190 falan çıkıyo oyunlarda yada 185. 2-3 sene sonra piyasadaki en iyi defans olur o.

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

-10 PA almış bu adam. Dün bakınıyodum daha önce hiç bakmamıştım PA'sına. 195 çıktı. Profesyonellik 13.

Kafa vuruşu gelişmese ne olur. 2. eklediğim SS bana ait değil. Benim oyunumda daha iyi oldu özellikleri. Onuda eklerim zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Adam 178 yahu bırak kafa vuruşu gelişmesin
    Next Ivan Cordoba

Çok iyi oluyor gerçekten ikinci sezon.Fenerbahçe'de Lugano ile efsane ikili olmuşlardı benim oyunda

Nesil
    2007
    Yer
    Şehr-i Bursa

Yüksek toplarla ilgili endişen varsa yanına uzun boylu,sert,güçlü bir stoper al bi de öyle dene

Orta düzeydeki takımlar Harika bir oyuncu bence.

Arkadaşlar oyuncuu aldım.Her korner,frikik ya da yan topta sorun yaşadım.Zıplaması 17+ olmayan adam dc yim diye ortada gezmesin zaten.İngiltere Coca Cola Championship Ligi'nde Ipswich ' i aldım.2.ligi bile kaldıramadı.Ha belki TR liginde iyi oynuyordur ama üst düzey değil kesinlikle

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

EPL'yi kaldırıyo adam 2. ligde nasıl oynatamadınki onu : )

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

bunu defansın göbeği yerine ön liberoda "çapa" göreviyle oynatmayı deneyin harika oynar
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2006
    Yer
    11

Stopper olarak müthiş işler yapar.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

özel antrenman programıyla son derece iyi işler çıkartır.

palermo ya aldım. kjaer ile birlikte oynatıyorum. çok çevik, iyi yetişiyor her yere ama boyu çok kısa kalıyor galiba, duran toplardan ve yan ortalardan çok gol yiyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

kafası 12 olandan defans mı olur savını savunan arkadaşlar;
    açın Puyol'un kafa ve zıplamasına da bakın
    otamendi 2.senesinden sonra her takımda banko oynayabilcek kabiliyete sahip oluyor

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

o Otamendi'nin sorunu değil senin sorunun orta açtırma sende beklerin daaha defansif oynasın

Quote Originally Posted by Knightmare View Post
    o Otamendi'nin sorunu değil senin sorunun orta açtırma sende beklerin daaha defansif oynasın
    kornerlerde ne yapayım mesela? beklerim önlerinde dursun korner attırmasın mı? ya da serbest vuruşlarda serbest vuruşu kullanan adamı dövsünler mi?

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by galatasaray12 View Post
    5 kuruş vermedigin adamın pa'sı -10. Genelde 190 falan çıkıyo oyunlarda yada 185. 2-3 sene sonra piyasadaki en iyi defans olur o.
    Vaybe -10 muymuş, kadromda kimler varmış meğer; adam yıllık 4.5 MN Euro maaş istedide vermem dedik, hemen kontrat yeniliyelim

Ben bu oyuncuyu 3. yada 4. yılımda aldım 5.25 MN Euro'ya aldım; bayağı şanslıyım anlaşılan (taraftar çok verdin falan dedi ama sonradan beğendiler).

Gittiği kulüpler; ilk yıl Feyennord'a kiralanmış sonraki yıl 6.25 MN Euro'ya Standart Liege almış.Bende 3 yada 4 sezonumun başında 5.25 MN Euro'ya aldım.Şuan 5 sezonun başı peşinde İnter falan koşuyor o derece bir defans oldu.Tek eksiği çok kalıplı forvetleri tutamıyor; başka hiçbir eksiği yok, mükemmel bir defans...

Arkadaşlar tabiki zıplaması,kafası düşük olabilir ilk bir iki sene ama unutmayalım ki her defans oyuncusunun mutlaka bir zaafiyeti olur.Biraz araştırmacı olalım karşı takımın forvetlerine göre adam koyalım defansın ortasına.Hızlı,teknik bir forvet varsa karşı takımda otamendi yi karşısına alırız,uzun boylu birisi denk gelirse de uzun bir defansı karşısına alırız.karşı forvetlerin her ikisi de uzunsa alternatifleri değerlendiririz,sonuçta bir takımda 3-4 tane stoper olmalı...

ben leverkusen e aldım gercektem mükemmel bir oyuncu madrid ve barça 6. sezonda peşinde

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by nannar View Post
    bunu defansın göbeği yerine ön liberoda "çapa" göreviyle oynatmayı deneyin harika oynar

hocam adamın pas 8 kafa desen kötü..

Çapa dediğin adam, hava topu aLır, oyun kurar vs. NasıL çapa oynasın.

Libero savunma oLarak süpürücü oynattığınızda müthiş oynuyor. LiLLe kariyerime aLdım daha adamı geçen forvet oLmadı.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Bandırma-10.5

Quote Originally Posted by ahmetgurlek View Post
    kornerlerde ne yapayım mesela? beklerim önlerinde dursun korner attırmasın mı? ya da serbest vuruşlarda serbest vuruşu kullanan adamı dövsünler mi?
    Otamendi'yi uzun boylu-hava toplarında etkili bir oyuncu tutması için görevlendirirsen sonucuna katlanırsın...oyuncuya çamur atmak yerine taktiğine bak derim yine Otamendi'ye laf söyletmem! benim göz bebeğim o

man city ye aldım 2. sezonumda, cok iyi durumda ozellikle zapatayla top geçirmiyorlar

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

bu adamla Ömer toprak oynatıyordum off ya ne defans şu adam 2 si birlikte Çanakkale Geçilmezi oynuyorlardı

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Ne diyeyim, fiziği harika, bir tek zıplaması oyun başında 13 ama 3.senemde 16'ya kadar çıktı zıplaması. Çok iyi.

Şunu da belirtmeliyim, orta düzeydeki takımların ( bkz. Fulham, Lille ) hiçbir stoperi +15 kafa vuruşuna sahip değil.( En fazla bir stoper ) Bu haliyle o takımlarda coşturur, sizin istediğiniz kafa vuruşlarıysa, zaten geliştiğinde 15 küsür oluyor, yani o bile büyük takımlarda müthiş bir stoper özelliklerine erişmesine yeter Benim görüşüm budur.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

fiziksel özellikleri muazzam... gerçekten 1. sınıf bir stoper....(puyol, terry vs.)

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri