Quote Originally Posted by perpetua View Post
Transferlere gelince:

Muniain ve Ochoa'ya acaba ne gibi maas oduyorsun? Ozellikle Muniain ben Athletic Bilbao'da oynarken ozellikle Italyan kuluplerinden buyuk transfer teklifleri aliyordu. 25-30 milyona kadar cikti bu teklifler ama Bask'li oldugu icin tabii oyuncu, paradan daha degerli oldugu icin satmamistim.

Transferlerde gariplikler oluyor. Bu garipliklerin olmasi icin bir cok neden de sayilabilir cunku hem transfer modellemesi biraz yarim yamalak (ozellikle vergilerin oyunda olmamasi ve oyuncularin degerlerinin bazi onemli ozellikleri gozardi etmesi nedeniyle) hem de veritabaninda asiri sayida yuksek potansiyelli oyuncu olmasi nedeniyle gercekten yetenekli oyuncularin yeterince one cikmamasi nedeniyle.

Transferlerde duzeltilecek cok sey var hala.
muniain'e ilk şampiyonlar ligi şampiyonluğundan sonra barça 46 milyon avro teklif etmişti ama sonra olmadı transfer. ertesi sezon önerdiğimde barça atlar hemen diye düşündüm ama fiyatı 46 milyonun çok daha aşağılarına çekmeme rağmen kimse talip olmadı. sonradan barça'ya baktım onlar iker'i alamayınca lukaku'yu almış. bu yüzden onların da ihtiyacı kalmamış transfere.

ama ya ochoa? bin euroya talip çıkmıyor yahu... adam 175 ca ya sahip, formunun zirvesi yıllarında, takımın kaptanı, 2 sene cl almış. maaşı da öyle aman aman değil. 2-3-4 milyon avro civaındaydı(tam hatırlamadığım için böyle ucu açık yazıyorum. büyük klüplerde 10-12 milyon avrolar alan futbolcu var. o yüzden az bence maaşı.).

bi de kombine bilet satışları tarihleri hakkında bişey daha yazmıştım ömer abi??