Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 39 sonuç

Konu: Miroslav Stoch

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

Default Miroslav Stoch

uzun şut u az olmus adam geçen sene attığı gollerin coğu ceza sahası dışındandı
    pas ve orta açma da 1-2 puan yüksek olmalı
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:54

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bence mükemmel bir profil yapmış hollandalılar.
    hızlanması ve çevikliği 1 puan daha artırılsa kusursuz olur...

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

valla onu bunu bilmemde adam müthiş oynuyor bende resmen junior messi konuyla pek alakası yok ancak dia fm2010da daha iyiydi geçen sene çok iyi performans sergiledi 8 gol attı fm2011 profili daha kötü nasıl bir mantık onu anlayamadım doğrusu

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Quote Originally Posted by fm_monster View Post
    uzun şut u az olmus adam geçen sene attığı gollerin coğu ceza sahası dışındandı
    transfer olduğu zaman fb tv'de o golleri bolca göstermişlerdi. çoğu rakibe çarpıp şansa gol olan şutlardı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    valla onu bunu bilmemde adam müthiş oynuyor bende resmen junior messi konuyla pek alakası yok ancak dia fm2010da daha iyiydi geçen sene çok iyi performans sergiledi 8 gol attı fm2011 profili daha kötü nasıl bir mantık onu anlayamadım doğrusu
    Şöyle oluyor Türkiye sevilmeyen bir ülke olduğu için genelde futbolcuyu yollamadan evvel düşürüp yolluyor oradaki scoutlar, aynı şeyi özellikle alman milli takımı yerine Türk milli takımını seçen oyuncularda görebilirsiniz hangi milli takımda oynayacağı belli değilken yüksek olan değerler Türk milli takımını seçmesiyle bir anda düşüşe geçebiliyor...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Şöyle oluyor Türkiye sevilmeyen bir ülke olduğu için genelde futbolcuyu yollamadan evvel düşürüp yolluyor oradaki scoutlar, aynı şeyi özellikle alman milli takımı yerine Türk milli takımını seçen oyuncularda görebilirsiniz hangi milli takımda oynayacağı belli değilken yüksek olan değerler Türk milli takımını seçmesiyle bir anda düşüşe geçebiliyor...
    Yok boyle bir sey.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Stoch'un şimdiye kadar izlediğim kadarıyla Emre Çolak'tan fiziki olarak büyük üstünlükleri yok. Ama değerler çok farklı. Biliyorum Emre'nin gücünün 1 olması çok tartışıldı fakat diğer oyuncularla karşılaştırma yapmak istedim biraz. Stoch'u şuana kadar ikili mücadele kazanırken görmedik henüz.

Stoch - Balance: 13, Strength :7
    Emre Çolak - Balance: 5 , Strength :1

2sinden birinde hata varmış gibi duruyor.
    Last edited by ForsakeN : 13.Kasım.2010 at 11:47

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yok boyle bir sey.
    Bali siz yapmayın nasıl yok?

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Stoch'un şimdiye kadar izlediğim kadarıyla Emre Çolak'tan fiziki olarak büyük üstünlükleri yok. Ama değerler çok farklı. Biliyorum Emre'nin gücünün 1 olması çok tartışıldı fakat diğer oyuncularla karşılaştırma yapmak istedim biraz. Stoch'u şuana kadar ikili mücadele kazanırken görmedik henüz.

stoch biraz düşürülmeli bence bu iki özellikte...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    Bali siz yapmayın nasıl yok?
    Ornek alabilirmiyim?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post

Emre'yi surekli rakip fizik olarak dustukten sonra, macin son dakikalarinda goruyoruz. Stoch'u ise mac basinda. Bunun da bir etkisi olsa gerek.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Ornek alabilirmiyim?
    Örneğin Quaresma her ne kadar oynamasada ona verilen profil vasat bir profil. Tam bilmiyorum ama Anelka'nınkide düşüşe uğramıştı galiba gelirken.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Zekirdek View Post
    Örneğin Quaresma her ne kadar oynamasada ona verilen profil vasat bir profil. Tam bilmiyorum ama Anelka'nınkide düşüşe uğramıştı galiba gelirken.
    150 CA'ya sahip Quaresma'nin profiline vasat diyebiliyorsan, seni memnun etmek cok zor. Tek bir ornek uzerinden genelleme yapmak da ne kadar dogru?

Anelka uzun sure onceydi ve cok da net hatirlamiyorum (arastirmayi yapmiyorduk o donemde). Ama profilinde muazzam farkliliklar oldugunu hic sanmiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Yok boyle bir sey.
    Son bir iki sene hariç nuri en önemli örnektir bence ya da Alman araştırmacıların daha milli takım seçmemiş iyi oyuncuların (Örneğin Ömer Toprak) daha oynamamış olmasına rağmen declared for Germany yapmaları buna örnektir bence

Nuri'nin 19 yaşından beri CA-Pa sı arasında 10'u geçen bir fark olmadı bence bu bile yeterli

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Nuri'nin bir kac versiyon evvel CA'si 145'di ve PA'si -9'du Feyenoord'a gidince Hollandali arastirmaci anlamsiz bir sekilde -8'e cekti ve sezon sonuna kadar bunda diretdi. Hatda Alaman arastirmacilari bile biz -9 verdik neden asaga cekiyorsun demislerdi. Sezon sonu CA 135 ve PA 165 yapti ki bence dogru yolu buldu. Su anda ise Nuri 144 CA ve 169 PA'e sahip. Ne zaman 10'u gecen bir fark olmamis ben cozemedim? Alman arastrimacilar bence genc oyunculari iyi takip etmiyorlar(di) ve daha cok medya uzerinden yazilip cizileler uzerinden gidiyorlar(di) sorun biraz bununla alakali.

Omer Toprak ise daha onceden yanlisim yoksa Almanya'yi sectigini aciklamisti ama su anda sanirim kararsizlik yasiyor. Yalniz Alman arastirmacialrin yaptigi bir hata var o da eger bir oyuncu gercekten cok iyi ise Almanya'yi secer mantalitesi ki bu da onlarin bu milli takim secme olayinin derinliklerini anlayamadiklarindan kaynaklaniyor (bunun aslinda ana sebebi genel olarak ulke olarak gocmen ulkesi kimliklerini daha henuz Amerika gibi kabullenememis olmalaridir). Mesela Kurt kokeni ve kimligi ile gurur duydugu ve bunu acik bir sekilde yasadigi icin isterse Mesut gibi Real Madrid'lerde boy gostersede muhtemelen hic bir zaman Turk mili takimi icin oynayamicak olan Deniz Naki'yi Almanya icin deklare etmemisler zira gercek hayat'da da Almanya icin kendisini deklare etmemis Deniz'imizi Milli Takim'imiza secicek bir cesur yurek cikabilir.

Bize gelen yabancilarin cogu dususte olan ve/veya sorunlu olan adamlar degil mi? Anelka ve Queresma ornekleri verilmis ikisi de bu ulkeye geldiklerinde dibe vurmus durumda ve yeniden cikis ariyorlardi hat da yurt disindan gelen yerlilerimiz de ayni durumda. yani profillerinde yasanan dusuler Turkiye'ye gelmeleri ile mi alakali yoksa gercekten asadiklari dusus ile mi alakali bu soru cok onemli. Su son yillarda gercekten cikista olup da Turkiye'ye gelen bir Stoch bir de Ribery vardir sadece.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Son bir iki sene hariç nuri en önemli örnektir bence ya da Alman araştırmacıların daha milli takım seçmemiş iyi oyuncuların (Örneğin Ömer Toprak) daha oynamamış olmasına rağmen declared for Germany yapmaları buna örnektir bence

Nuri'nin 19 yaşından beri CA-Pa sı arasında 10'u geçen bir fark olmadı bence bu bile yeterli
    Ilki sadece zayif arastirma. Almanya'nin U-21 takimlarinda oynadigi icin eskiden o tiklanirdi. Artik tiklanmiyor cunku oyuncu degistirebiliyor. Hatta yeni kurallar icin koklu degisiklikler yapilmasi gerekecek veritabaninda. Oyuncular milli takimlarini sadece dogustan sahip olduklari vatandasliklar arasinda degistirebilecek (veya hic milli olmamis oyuncular baska ulkenin vatandasi olduktan sonra milli olabilecek).

Nuri'nin CA'si 3 yildir falan 145 civarinda. 3 yildir o CA'yi hak etmedigine ne demeli peki?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Neyse Ömer Abi senin adaşın için Almanları bir uyar istersen de, Toprak'taki declared for nation'ı kaldırsınlar...

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Pace cok az.. Stoch cok cabuk bir oyuncu en az 16 olmali.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Bu adamın özellikleri geliştirilmesi gibi duruyır. Ama geliştirilse durdulamaz onuda söylüyeyim. Oyunda çok fena oynuyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Tekirdağ-İzmit

Dediğiniz gibi stoch'un pas ve orta açma değerleri 1-2 puan attırılırsa Stoch Fenerbahçe'de değil şuanda Liverpool'da , Totthennam'da , Arsenal'de falan oynuyor olurdu.

12 olan pası 14 yaparsanız çok büyük bir değişiklik olur bu. Keza 13 olan crossing'i de 15 yaparsanız Stoch yaşı ve pası ile birlikte bu değerleride alınca Arsenal , Liverpool'da oynayabilecek düzeye gelir , ki bu da gerçekçilikten çok uzak olur.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    Pace cok az.. Stoch cok cabuk bir oyuncu en az 16 olmali.
    Ceviklik 16 ve hizlanma 17 olduguna gore burada sorun yok zira pace veya hiz oyuncunun cabuklugunu ayarlamiyor.

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Ceviklik 16 ve hizlanma 17 olduguna gore burada sorun yok zira pace veya hiz oyuncunun cabuklugunu ayarlamiyor.
    hızlanması 17 olup hızı 10 olan bır kanat oyuncusu hızı ve hılanması 14 olan bır oyuncuyu ne kısa ne uzun mesafede geçebilir ancak hızlanma hız özelliğine göre daha fazla önem arzediyor tabi

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Hizlanma bir oyuncunun maksimum hizina ne kadar cabuk ulasdigina karar verir hiz ise ulasabilicegi maksimum hizinin ne olduguna. Yani kisa mesafede hizlanma yarisin galibine karar verirken uzun mesafede hiz verir zira iki oyuncu da maksimum hizlarina ulastiklarinda hizi daha yuksek olan oyuncu git gide mesafeyi artirir. Simdi yazip yayinladiginizin neden yanlis oldugunu siz cikarin. Cok isterseniz bu konuyu daha da detayli bir sekilde acabilirim ama gerek yok zira benden alintiladiginiz mesajda da kisa ve oz bir bicimde ifade ettigim gibi Stoch gibi cabuk diyicegimiz bir oyuncu icin onemli 2 ozellik accerlation (hizlanma) ve agility (ceviklik).

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    hızlanması 17 olup hızı 10 olan bır kanat oyuncusu hızı ve hılanması 14 olan bır oyuncuyu ne kısa ne uzun mesafede geçebilir ancak hızlanma hız özelliğine göre daha fazla önem arzediyor tabi
    Tam tersi, uzun mesafede 14 olan geçecektir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Onu bunu bilmemde sahada neredeyse mütiş oynuyor bir anda 2 kişiyi oyundan düşürüyor ancak 2010 da daha iyidi 1-2 kez oynadıydım güncelleme ile Fenerbahçe'yle Stoch'a Barça 24 MN getirdi Satmadım

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Tam tersi, uzun mesafede 14 olan geçecektir.
    o da öyle söylemiş zaten.Ne uzun mesafede ne de kısa mesafede geçebilir demiş.

Bir ben verim alamıyorum sanırım inside forward yapmama rağmen sürekli kanada inip kötü ortalarla yok ediyor atağı.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Winger => Attack oynatırsanız gayet iyi oynuyor.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

ben de inside forward oynatıyordum. adam ne güzel çizgiye iniyor, adamları geçip ceza sahasına geliyor; çekiyor şutunu ve aut.

potansiyeli iyi ama. 2 3 yıl sabredince sağlam bir kanat oyuncusuna dönüşebilir.

Evet onu da söylemeyi unuttum içeriye girdiği zamanda hiç 13 long shot un yakışmıcak şekilde kötü vuruyor. ancak 11 long shots a sahip özer hurmacı masallah her mac 1 tane yazıyor

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri