Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 129 sonuç

Konu: Issiar Dia

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Revolution View Post
    Lennon,Walcott, Young ve Phillips'i eşdeğer görüyorsan zaten diğer hakikatten de yetişemez. Hatta Pino diğerlerinden daha hızlı kesinlikle Marcelo, Farfan, Martins'ten bile
    galiba pino konusunda ironi yaptın
    (/s)

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Pinoyu izlemediğim için yorum yapamam ama Dia'yı çok izledim aynı şekilde saydığım 4 futbolcununda hızları ortada Walcot sadece hızıyla iş yapıyor neredeyse o yüzden onun özelliği yanlış hatırlamıyorsam 20 20 di ben Diaya accelaration 20 pace 19 dedim normal bence arada büyük fark yok.Pace özelliği Walcottan 1 veya 2 değer düşük olabilir ancak accelaration bu adamın 19 veya 20 dir.Ben 20 de ısrarcıyım ama 19 verilirse 2013 te 20 verilir eminim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by A.FaruK View Post
    Yanlış anlaşılmasın merak ettiğim konu şu. Ligimizdeki oyuncuların değerleri girilirken kıstas bu süper lig değilmidir? Veriler girilirken diğer ülkelerdeki oyuncularlada karşılaştırılıyor mu ?
    Pek tabii oyle olmali. Takimlar sadece ligde oynadiginda tabii bu gozden kaciyor.

Dia hizlanma 17, hiz 15 olarak geldi Fransa'dan.

Burada 20 deniliyorsa, dusunun Fransa ile bizim aramizdaki hiz farkini.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    galiba pino konusunda ironi yaptın
    Tabii ki

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Pinoyu izlemediğim için yorum yapamam ama Dia'yı çok izledim aynı şekilde saydığım 4 futbolcununda hızları ortada Walcot sadece hızıyla iş yapıyor neredeyse o yüzden onun özelliği yanlış hatırlamıyorsam 20 20 di ben Diaya accelaration 20 pace 19 dedim normal bence arada büyük fark yok.Pace özelliği Walcottan 1 veya 2 değer düşük olabilir ancak accelaration bu adamın 19 veya 20 dir.Ben 20 de ısrarcıyım ama 19 verilirse 2013 te 20 verilir eminim.
    Diger saydigim oyuncularin hicbirini izlemediginiz belli zaten. Pino konusu ironiydi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

ben yeni yapılan yorumların tamamını okudum. ama bunun cevabını göremedim: şimdi gelecek sezon sercan yine dia'dan daha mı hızlı olacak
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    ben yeni yapılan yorumların tamamını okudum. ama bunun cevabını göremedim: şimdi gelecek sezon sercan yine dia'dan daha mı hızlı olacak
    Bunun cevabini Fenerbahce ve Bursaspor arastirmacisi verebilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

bursaspor araştırmacısının sercan hakkındaki yorumu.

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    Hız düşmücek milakis artacak. Saçma bir durum yok. Saçma bir durum varsa oda senın bu yazdıgın mesajdır...

Bu arada ufak bir bilgi;

Set Pa konuldu. -9 kalktı. CA aynı gibi kalacak. Pa çok düştü. 150-160 arasında. Bilginiz olsun
    (/s)

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Pek tabii oyle olmali. Takimlar sadece ligde oynadiginda tabii bu gozden kaciyor.

Sercanın hızlanması 19 olduğu için 20 deniyor.Diaya 20 diyoruz olay oluyor,Sercan 19 olunca onun özelliği hız deniyor,alakaya maydonoz yani.

Sercanın Diadan daha hızlı olduğunu iddaa etmiyorsunuz umarım.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Teşekkür ediyorum açıklama için. Sadece diğer kıyaslamardan rahatsız oldum bu yüzden sordum. Ama Sercan'ın hız ve hızlanması artacaksa Dia'da yine gözden geçirilebilir kanaatindeyim .

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Keita'ya 17 hız verilirken Dia'ya 18 den yüksek verilmemeli.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Keita'ya 17 hız verilirken Dia'ya 18 den yüksek verilmemeli.
    Accelaration(hızlanma) - 20
    Pace (Hız) - 18-19-20

benim şu adam için tek kesin görüşüm ve olması gerekn HIZLANMA 20

Nesil
    2003

Sercanın hızlanması 19 olduğu için 20 deniyor.Diaya 20 diyoruz olay oluyor,Sercan 19 olunca onun özelliği hız deniyor,alakaya maydonoz yani.

Sercanın Diadan daha hızlı olduğunu iddaa etmiyorsunuz umarım.
    Ikisini cayira cikartip yaristirmadim. Siz yaristirdiysaniz iddia etme hakkina shipsiniz.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

11.2'de Pino'nun hızı 17 hızlanma 17'ydi. 11.1'de sanırım 15 falandı. 11.3 te ise ikiside 16 oldu. Bu profilleri kim yapıyor bilmiyorum ama futbolcu sakatlanmasına göre yaptığı apaçık belli.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Ikisini cayira cikartip yaristirmadim. Siz yaristirdiysaniz iddia etme hakkina shipsiniz.
    Cevaba bakınız bu zihniyetteki kişilerden çıkıyor demkki profiller size kolay gelsin.

Sercan'ın hızı aynı kalacaksa , Dia'ya da göz atılmalı birçok kişi tarafından tepki çekebilir bu . Keza tekniksel özellikleri'de mutlaka artırılmalı . Fransa'da iken teknik-top sürme 16 idi . Umarım araştırmacılar fikirlerimizi yansıtırlar .

Nesil
    2003

Cevaba bakınız bu zihniyetteki kişilerden çıkıyor demkki profiller size kolay gelsin.
    Cevapta bir sey yok. Dusunce yazmak baska (genelde bu tip cumleler bence kelimesini icerir), iddia etmek baska.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by fbdevil190737 View Post
    Sercan'ın hızı aynı kalacaksa , Dia'ya da göz atılmalı birçok kişi tarafından tepki çekebilir bu . Keza tekniksel özellikleri'de mutlaka artırılmalı . Fransa'da iken teknik-top sürme 16 idi . Umarım araştırmacılar fikirlerimizi yansıtırlar .
    Fransa'dan gelen bir cok oyuncunun teknik ve dripling ozellikleri dusuyor bizde. Aramizda olan bir farklilik bu da. Belki de ligdeki bir cok oyuncunun teknigi yukselmeli ki bu farklilik ortadan kalksin.

Bence Dia pek teknik becerisi olan bir futbolcu degil. Dengesi ve hizi sayesinde topu ileri atip kosan tipte bir oyuncu.

Not:
    Guti: 19
    Alex: 18
    Andre Santos/Emre Belozoglu: 17
    Stoch: 16

Gercekten diger bu oyunculara verilen teknik degerlerinden sonra Dia'ya 16 uyar mi? Bence uymuyor. Bu nedenle de Dia'nin teknigi daha alt seviyelerde.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

aslinda toplanip SI ye mail felanmi atsak cok ciddiyim bu konuda oyuncularin özellikleri adam gibi gercege göre yansitilmayinca insanin türkiye liginde oynayasi gelmiyor ingiliz ispanyol alman fransiz arastirmacilar bir oyuncunun özelligi yükseltirken dünyadaki diger oyuncular ile karsilastiriyorlarmi acaba cok merak ediyorum bizim arastirma ekibindeki mantik o adamlarda yok bence oldugunu sanmiyorum SI nin kriterleri felan deniyor öyle bir kriter felanda yok sanki siz dia ya hiz hizlanma 20 verseniz adamlar hop ne yapiyorsunuz mu diyecek milleti uyutmanin alemi yok bu isi yapacaksaniz oyuncularin isteklerine karsilik vermek zorundasiniz onlarla laf dalasina girmek sizi yükseltmez alcaltir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    aslinda toplanip SI ye mail felanmi atsak cok ciddiyim bu konuda oyuncularin özellikleri adam gibi gercege göre yansitilmayinca insanin türkiye liginde oynayasi gelmiyor ingiliz ispanyol alman fransiz arastirmacilar bir oyuncunun özelligi yükseltirken dünyadaki diger oyuncular ile karsilastiriyorlarmi acaba cok merak ediyorum bizim arastirma ekibindeki mantik o adamlarda yok bence oldugunu sanmiyorum SI nin kriterleri felan deniyor öyle bir kriter felanda yok sanki siz dia ya hiz hizlanma 20 verseniz adamlar hop ne yapiyorsunuz mu diyecek milleti uyutmanin alemi yok bu isi yapacaksaniz oyuncularin isteklerine karsilik vermek zorundasiniz onlarla laf dalasina girmek sizi yükseltmez alcaltir.
    Biz olabildigince objektif bir sekilde ve hem bize verilen kriterler, hem de diger oyuncularla karsilastirma yaparak veritabanini ortaya cikartmakla yukumluyuz. Istediginiz mail'i atabilirsiniz SI'a. Alacaginiz cevaplar:

1. Arastirma ekibine katilip katki saglayabilirsiniz
    2. Ozellikler konusunda farkli goruslere sahipseniz, bunu detayli bir sekilde nedenlerini anlatarak arastirmacilarin fikrini degistirmeye calisabilirsiniz.

ikilisinden birisi olur.

Fransa'dan gelen bir cok oyuncunun teknik ve dripling ozellikleri dusuyor bizde. Aramizda olan bir farklilik bu da. Belki de ligdeki bir cok oyuncunun teknigi yukselmeli ki bu farklilik ortadan kalksin.

Bence Dia pek teknik becerisi olan bir futbolcu degil. Dengesi ve hizi sayesinde topu ileri atip kosan tipte bir oyuncu.

Not:
    Guti: 19
    Alex: 18
    Andre Santos/Emre Belozoglu: 17
    Stoch: 16

Gercekten diger bu oyunculara verilen teknik degerlerinden sonra Dia'ya 16 uyar mi? Bence uymuyor. Bu nedenle de Dia'nin teknigi daha alt seviyelerde.

Bakın sizi anlıyorum bir nevi haklısınız da ancak Dia en az 15'i hakeden bir oyuncu , sadece dengesi ve hızı ile oynasaydı ( tüm oynadığı maçları izledim ) ancak geniş alanda adam eksiltebilirdi ama Dia her pozisyonda adam eksiltme becerisi olan bir oyuncu bu videolardan da bu anlaşılabilir .

http://www.youtube.com/watch?v=Fp7Y_...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RkZcS...eature=related

Umarım bu konuda hak vererek en uygun profili yansıtacağınızı düşünüyorum Dia'ya tekniksel ve fiziksel özellikleri bakımından . Teşekkürler .

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by fbdevil190737 View Post

Bakın sizi anlıyorum bir nevi haklısınız da ancak Dia en az 15'i hakeden bir oyuncu , sadece dengesi ve hızı ile oynasaydı ( tüm oynadığı maçları izledim ) ancak geniş alanda adam eksiltebilirdi ama Dia her pozisyonda adam eksiltme becerisi olan bir oyuncu bu videolardan da bu anlaşılabilir .

http://www.youtube.com/watch?v=Fp7Y_...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RkZcS...eature=related

Umarım bu konuda hak vererek en uygun profili yansıtacağınızı düşünüyorum Dia'ya tekniksel ve fiziksel özellikleri bakımından . Teşekkürler .
    Şu videoları izleyince tekrardan hatırladım (Dikkat Klişe) Bu adam düzgün topa vurabilse bizde oynamazmış.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Biz olabildigince objektif bir sekilde ve hem bize verilen kriterler, hem de diger oyuncularla karsilastirma yaparak veritabanini ortaya cikartmakla yukumluyuz. Istediginiz mail'i atabilirsiniz SI'a. Alacaginiz cevaplar:

1. Arastirma ekibine katilip katki saglayabilirsiniz
    2. Ozellikler konusunda farkli goruslere sahipseniz, bunu detayli bir sekilde nedenlerini anlatarak arastirmacilarin fikrini degistirmeye calisabilirsiniz.

ikilisinden birisi olur.
    Yerim garanti diyorsunuz yani biz ne yaparsak yapalim tabi saka bir yana benim arastirma ekibi ile kesinlikle bir alip veremedigim yok fakat yillardir söylüyoruz türkiye liginde nedense oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor ve yeni transfer olan oyuncular ertesi sezon pat diye düsürülüyor.. arkadasin verdigi vidyolarda da acikca görülüyorki dia hem teknik hemde süratli bir oyuncu sizin dediginiz gibi topa vurupta süratle adam gecen bir oyuncu degil gayet iyi teknigi var stocha 16 teknik veriliyorsa dia yada bu verilebilir hiz hizlanma konusunda da kesinlikle 18-19 luk degerleri hakeden bir oyuncu neden hala aksinde israr ediyorsunuz anlamiyorum.. biz ne zaman adam gibi hakettikleri degerleri alan oyuncularla türkiye liginin keyfini cikarabilecegiz bu oyunda? her versiyonda ya tr liginde oyuna direk etki eden buglar olur yada oyunculara hakettikleri degerler verilmez.. yavas yavas si games in türk oyunculara gicikligi oldugunu düsünmeye basladim..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Dia'nın hız-hızlanmasının 20 olduğunu iddia ediyorsunuz sonra da "bu zihniyetle bu profil oluşması normal...." , "yerim garanti diyorsunuz..." , "20 verseniz SI Games hop 1 dakika mı diyecek..." vs vs diyorsunuz. Adamlar oyunu gerçekçi yapmaya çalışıyor, Türk Ligi'ndeki oyuncuları şişirmek değil. O işi genelde Şili araştırmacıları yapıyorlar. Son yıllardaki profiller, en gerçekçi profiller bana kalırsa. Çok iyi gözlemlenmiş oyuncular.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Dia 20 olmazda 19 olur. Sonuçta adam şimşek gibi hızlanıyor. Özellikle topu alınca daha iyi gidiyor. Tr standartlarının çok üzerinde.

Usain Bolt mu olması lazım illa 19-20 alması için. Eğer Bolt futbolcu olsaydı hiç bir oyuncu 20 değerinin yakınına bile gelemezdi...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Dia 20 olmazda 19 olur. Sonuçta adam şimşek gibi hızlanıyor. Özellikle topu alınca daha iyi gidiyor. Tr standartlarının çok üzerinde. Usain Bolt mu olması lazım illa 19-20 alması için.

Eğer Bolt futbolcu olsaydı hiç bir oyuncu 20 değerinin yakınına bile gelemezdi...
    Dia çok hızlı futbolcu ama Hız-Hızlanmasının 20 olacak kadar değil. Bir önceki sayfada Dia'dan bence hızlı olan futbolcuları yazdım. Blazscykowski'nin hızıyla aynı değil Dia'nın hızı kesinlikle yani.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    Yerim garanti diyorsunuz yani biz ne yaparsak yapalim tabi saka bir yana benim arastirma ekibi ile kesinlikle bir alip veremedigim yok fakat yillardir söylüyoruz türkiye liginde nedense oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor ve yeni transfer olan oyuncular ertesi sezon pat diye düsürülüyor.. arkadasin verdigi vidyolarda da acikca görülüyorki dia hem teknik hemde süratli bir oyuncu sizin dediginiz gibi topa vurupta süratle adam gecen bir oyuncu degil gayet iyi teknigi var stocha 16 teknik veriliyorsa dia yada bu verilebilir hiz hizlanma konusunda da kesinlikle 18-19 luk degerleri hakeden bir oyuncu neden hala aksinde israr ediyorsunuz anlamiyorum.. biz ne zaman adam gibi hakettikleri degerleri alan oyuncularla türkiye liginin keyfini cikarabilecegiz bu oyunda? her versiyonda ya tr liginde oyuna direk etki eden buglar olur yada oyunculara hakettikleri degerler verilmez.. yavas yavas si games in türk oyunculara gicikligi oldugunu düsünmeye basladim..
    Ciksinlar Avrupa liginde ceyrek final-yari final oynasinlar. Sampiyonlar liginde guruptan ciksinlar, ceyrek final oynasinlar biz de dusurmeyelim.

Mevcut ozelliklerle bile insanlar ne kadar kolay bu seviyelere geldiklerini, sampiyon olduklarini yazar/gosterirken. Bunlari ilk sezonda basarmak bu kadar kolayken yuksek tutulmasini kim, nasil aciklayabilir.

Senin Besiktas'in Dinamo Kiev'den bilmem kac gol yiyerek eleniyor. Fenerbahce once Young Boys, sonra PAOK'a eleniyor. Galatasaray ismini bile hatirlamadigim bir takima eleniyor. Sonra bu takimlar neden daha yuksek degil diye soruluyor.

Rica ediyorum, biraz goz gezdirin diger liglere. Turkiye ligi su anda bile olmasi gerektigindan daha yuksek. Buna 3 buyukler de dahil. Oyundaki mevcut takim kaliteleri ile bu takimlarin gecen yil en azindan avrupa liginde ceyrek final oynamalari lazimdi.

Diger arastirmacilarin hepsi Turkiye neden bu kadar abartili diye soylenirken ben bizdeki carpik duzen, tecrubesiz teknik direktor vs. vs. bahane uretiyorum, siz hala dusuk diyorsunuz.

Bunun bir orta noktasi olmali. Bu orta nokta da herhalde oldugumuz yer diyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

abi ben zaten çıkıpta sana 20 yapın diyemiyorum. ama şu ülkede sercan o hız/hızlanmaya sahipse, dia'nın da ondan daha hızlı olduğu düşünülüyorsa dia'nın da 19-20 falan olması gerekir. ki sercanın hızı düşmeyecekmiş aksine artacakmış
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Accelaration(hızlanma) - 20
    Pace (Hız) - 18-19-20

benim şu adam için tek kesin görüşüm ve olması gerekn HIZLANMA 20
    O zaman Keita Hızlanma 25 Pace 21-22-23 falan almalıydı hey Allah'ım ya.

Yanlış söylüyorsunuz sercanın profili hatalı diye dianın ki arttırılamaz sercanın ki düşürülebilir. Ayrıca şunu da göz önüne almak lazım topsuz hız yalnız hız ile alakalıyken topla beraber hız, hız+top sürme+ teknik ile alakalıdır. Dia'nın tekniğinin çok iyi olduğunu düşünmüyorum adam geçerken ani dönüşler ve biranda hızlanarak geçiyor videolarda izlediğiniz o peşpeşe 3 kişiyi geçerken teknikle alakalı birşey göremedim heralde o kadar hıza sahip herhangi biri o top çekip yanından yürüme hareketini yapabilirdi. hız 17-18 acc 20 teknik 13 dribbling 17 değerini alabilir. Ancak bu oyuncunun hızına ne kadar kısa sürede ulaştığı görülüyor böyle olmasaydı dar alanda bu kadar rahat adam geçemezdi.

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Mesaj Yetkileri