Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 129 sonuç

Konu: Issiar Dia

Nesil
    2006
    Yer
    gebze/kocaeli

Default Issiar Dia

hız ve hızlanması düşük olmuş.
    17-19 olmalı
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:55

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Önümüzdeki sene artar kimse bu kadar hızlı olduğu bilmiyordu

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Fransız araştırmacıları da mı bilmiyordu?
    Bütün tekniksel özelliklerini falan bir kenara bırakalım, şu adamın hız hızlanma 17-18 ayarındadır ve balance'ı için en son söylenecek değer 11 bence. 15 hak eder.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Dia'mi cok hizli yoksa rakip defanslarmi cok yavas bunuda iyi gozlemlemek gerekiyor , Dia kesinlikle cok hizli bir adam ama hizi 18 kesinlikle degil , hiz / hizlanma bence 16 - 17 olmali

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bende en fazla 16 olur...
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmirli / Kocaeli Üni.

Dia'nın hız-hızlanma gerçekten düşük olmuş 18-17 gibi bi değer verilebilir.

Dia gerçekten çok hızlı Gökhan Gönül bile diyor ki topu alıp gidiyo yetişemiyorum

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Bu adama nasıl teknik 15 verilir anlamıyorum gerçekten skandal bir profil bazen biz burdaki yetkilileride eleştiriyoruz ama bunları gördükten sonra artık daha dikkatli oluruz sanırım zaten büyük ihtimal ilk patch ile düzeltilecektir profili onun dışında bence baskı özelliği düşürülmeli galatasaray-fb maçında hiç bir şeyi yokken çok kötü oynadığı için sakatım diye oyundan çıktı sakat olduğuna 5 yaşında çocuklar bile inanmaz o kadar kötü rol yapıyor

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    Bu adama nasıl teknik 15 verilir anlamıyorum gerçekten skandal bir profil bazen biz burdaki yetkilileride eleştiriyoruz ama bunları gördükten sonra artık daha dikkatli oluruz sanırım zaten büyük ihtimal ilk patch ile düzeltilecektir profili onun dışında bence baskı özelliği düşürülmeli galatasaray-fb maçında hiç bir şeyi yokken çok kötü oynadığı için sakatım diye oyundan çıktı sakat olduğuna 5 yaşında çocuklar bile inanmaz o kadar kötü rol yapıyor
    O nedenle o maçtan sonra 1 hafta idmanlara çıkmadı, Bursa maçının kadrosuna alınmadı, inandırıcı olsun diye 1 maç kaçırmayı göze almış.

Hakettiği bir profil değil, en önemli özelliği hız/hızlanması Dia'nın, yeni yamayla hakedilen değerler verilir umarım.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

ben o maçtan sonra oynadı diye biliyorum yanlış hatırlıyorsamda yine fikrim değişmez maçta çok heyecanlıydı, eli ayağı birbirine dolandı, her aldığı topu kaybetti, baskı özelliği kesinlikle düşürülmeli

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Baskı özelliği tartışılabilir, daha doğrusu profili komple tartışılabilir, Beşiktaş maçının da en etkili ismiydi mesela ama yine onun içerisinde olduğu pozisyonlar golle sonuçlanamadığı için o maçı Fenerbahçe'nin kazanamamasını sağladı.

Galatasaray maçında sakatlandı, 1 hafta 10 gün idman yapamadı, Bursa maçının 18 kişilik kadrosunda yer almadı, Eskişehir maçı öncesi idmanlara katıldığı için kadroya girdi ve maçın son bölümünde oyuna dahil oldu, Galatasaray maçındaki sakatlığı gerçekti yani.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Dia'nın Acceleration aynı tutulup (17),Pace'si de 17'ye çıkarılırsa uygun olur bence.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Profili bence çok iyi, sadece hızlanması artabilir.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Hızının 15'ten fazla olduğunu düşünüyorum. Bu adam gerçekten hız konusunda ligimizin sayılı oyuncularından. Şimdiye kadar hangi rakibini hızıyla zorlamadı ki? Olağanüstü hızının yanında profildekinden biraz daha az güçsüz bir oyuncu. En hafif müdahalelerde bile ayakta kalamıyor. Emenike'nin pace değerinin 16 olduğunu düşünürsek Dia'nın en azından 16'yı hak ettiğini düşünüyorum. Öte yandan balance ve strength değerinin de 11'den, hatta 10'dan aşağıda olması gerekir sanki. İkili mücadeleleri çoğunda yerde kalan taraf oluyor. Ne dersiniz?

Nesil
    2006
    Yer
    11

Diğer özelliklerini bilmemde Pace en az 17 olmalı.Aksini iddia eden adam ya Dia'yı izlememiştir yada biraz art niyetlidir.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Pace 16 olabilir.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Son yamayla hakettiğini bulmuş harika oynuyor ya tebrikler

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Pace 17 olması doğru olmuş diğer özelliklerde tutuyor.Oyundaki performasını henüz göremedim ama kağıt üstünde özellikler uygun görünüyor.

Finishing 7 fazla olmuş.

Şaka bir yana 12 crossing verilmiş. Dia'ya 14 daha uygun olurdu bana göre.

Oyundaki en etkili kanat oyuncularından biri.Seneye hız/hızlanma 18 olursa şaşırmam.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

balance ve strenght özelliklerinin yer değiştirmesi lazım sanki.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Ya son yamadada 11.3 te baktım bu adamın dribbling özelliği artar diye bekledim aynı kalmış hep özellikleri.Simao ve Q7 ile kıyaslayınca Simao nun 15 Q7 17 Dianın 14 bu sizce normal mi ? Flair ve of the ball özelliği biraz artmalı Acc özelliği +18 olmalı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gayet iyi bence profili.

11.3 çıkınca takımda tek artış beklediğim oyuncu Dia'ydı. Bir heycanla girdim profiline ama hayal kırıklığına uğradım. Dia'nın hakketiği değerlerin bunlar olduğuna inanmıyorum.

Top sürme'de adam geçmede(teknik) ve hızlanma da artışlar bekliyordum. Yanılıyormuyum?

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Yanılmıyorsun kardeşim aynı görüşteyiz ve birçok Fenerbahçeyi izleyen arkadaşta bize katılıyordur.

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Valla ben Fenerbahçe'nin neredeyse her maçını izliyorum ama Dia'nın dediğiniz değerleri alacak dripling ve tekniğe sahip olduğunu düşünmüyorum.Daha fazla hızıyla ve çevikliğiyle adam geçen birisi Dia.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

başlıktaki İssiar Dia yerine Issiar Dia yazdıktan sonra bu mesajı silebilirsiniz..Gıcığıma gidiyor..

hızıyla ve çevikliğiyle daha ön plana çıkıyor bana göre
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mertayasava View Post
    Valla ben Fenerbahçe'nin neredeyse her maçını izliyorum ama Dia'nın dediğiniz değerleri alacak dripling ve tekniğe sahip olduğunu düşünmüyorum.Daha fazla hızıyla ve çevikliğiyle adam geçen birisi Dia.
    Aynen katılıyorum. Profili tam yerinde.

Madem Hızı ve Çevikliğiyle ön planda o halde Çeviklik neden 15? Onun da 17 olması gerekmez mi ? Yanlış anlaşılmasın ben Dia 15 ten aşağı özelliği olmayan bir oyuncu olsun demiyorum. Sadece dribbling ve tekniğinin bu kadar düşük olmasını haketmediğini düşünüyorum. Hız ve çeviklik olmadan bir futbolcu rakibi geçemez doğru ama bu geniş alanlar için geçerlidir. Dar alanda, birebirde oyuncu geçmek, 2 kişi arasından çıkarmak (veya ordan pas aktarmak, topu geçirmek anlamında) teknik ister, yaratıcılık ister.
    Teknik demek topa sahip olmak demek değil midir? Topu ayağında gevelemeden yapman gerekeni yapmak değil midir? Bileklere hakim olmak değilmidir? Abartıya kaçmadan adam geçmek, çalım yapmak değilmidir?
    Değil diyorsanız o zaman tekniğin tanımını yapın bende öğreniyim(Ciddi anlamda).

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Değil diyorsanız o zaman tekniğin tanımını yapın bende öğreniyim(Ciddi anlamda).
    Ilk temas disinda topa hakimiyet. Topa hukmetme becerisi.

Sayfa 1 / 5 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri