1 ile 5 arası toplam 5 sonuç

Konu: Souleymane Youla

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

Default Souleymane Youla

Youla bu sezon gerçekten daha düzgün bir kariyer çiziyor, zaten takım olarak for girlien pozisyonlar da golle sonuçlanıyor. Buna bağlı youla nın bu sezonki grafiğinde gol krallığında 6 golle 2. sırada, 8 maç sonunda ki ilk 2 maçı zaten sonradan girerek başlamıştı.
    Tff kayıtlarına göre de ligde 6 maça çıkmış 6 gol atmış.

bunların dışında oyuna göre bakıldığında, youla bomboş pozisyonlar olsun, birebir olsun çoğunlukla topları dışarı atmakta. burak çalık, ümit tütünci gibi oyuncular youla ile kıyaslandığında youladan oldukça iyiler, youlanın sadece bu sezonki grafik çizelgesi ve oyun şekline baktığımızda aslında birebirde ve boş kaldığında golleri bulduğunu görebiliriz.
    Oyunda bitiricilik 9, sakinlik 8, önceden sezme 10, kararlar 7, oyun kurma(creativity) 9 ve takım oyunu 7 olarak verilmiş. Youla bu sezon takım oyununa bağlı oynuyor, birebir ve boş kaldığı anlarda ise oldukça etkili, topun nereye hareket edeceğini ise oldukça iyi biliyor, klasik hızlı forvetten ziyade iş bitirici forvet tipinde. burak çalık ın 11 bitiricilik aldığı yerde youlanınki düşük olmuş. en az 12-13 verilebilir. takım oyunu da gene 11-12 verilebilir. önceden sezme ve kararlar da aynı şekilde 11-12ye çekilebilir. oyun kurma da gene 11 seviyesinde olabilir. youla oldukça sakin ve rahat bir oyuncu özellikle bu sezon, birebirde boş kalmada falan topları havaya dışarıya attığını görmedim gene 11-12 seviyesi iyi olacaktır sakinlik için.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Youla'yı benden çok izlememişsinizdir sanırım. İlk zamanlar bende Youla için bitiricilik 13-14 olur demiştim. Sonra ne çok yanıldığımı anladım. Youla attığının 2 mislini kaçıran bir adam. Hele ki creativity 11 alacak bi adam hiç değil. Youla Bank Asya'ya fazla bir golcü. Zaten Bank Asya'dada gol atamazsa assın kramponlarını bıraksın futbolu. Kararlar'ı sadece gol atma becerisi olarak görmeyin. Oyunun tümünde aldığı kararları değerlendirin...
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

eskişehir araştırmacısı olarak evet orada fazlaca izlemişsinizdir, burada da biz takip ediyoruz canlı olarak. esasen dediğim şu, mesela burak çalık, ümit tütinci vs gibi forvetler youla dan çok daha fazla iyi oyuna göre, karşılaştırma yaparsak zaten bu görülüyor, hadi youla böyle aynen kaldı diyelim, bu seneki güzel performansını da bir yana koyalım, takımdaki uyumunu da bir yana koyalım, diğer forvetler youlaya nazaran daha mı hızlı, daha mı bitirici? esas değindiğim nokta o, eğer denizlispor ile bir kariyer açar ve oynarsanız o zaman demek istediğimi daha net anlatabilirim sanırım. burak'ın bitiriciliği 11ken youla 8den 9a çıkartılmış, buna nazaran da hızı geçen seneye oranla düşürülmüş. eskişehirdeyken 8e düşürülmüştü, onun öncesindeki oyunlarda daha da iyiydi mesela özellikleri. yani demek istediğim madem her oyunda farklılık gösterecek özellikler, ya diğer oyunculara oranla artmalı belli özellikler, ya da diğer oyuncuların performansına göre düşürülme o oyuncuların profilleri. aslında youlanın denizlideki yakaladığı atmosferle esesteki rıza hoca dönemi baya bi farklı, bu da mantelitesine oldukça etki ediyor. güiza bile ilk geldiğinde profili ne kadar müthişsse, sonra fenerde yaşadığı uyumsuzluk da o kadar müthişti ki oranları düşürüldü, youla da ne kadar iyi oynarsa özellikleri sabit mi kalmalı eses düşüşündeki gibi? ya da ters bir örnek, cenk gönen ne kadar iyi olursa olsun denizlideyken belli özellikleri hiç değişmedi, pozisyon almasından tutun da zihinsel özelliklere kadar, beşiktaşa gidince birden değiştirildi, biz yerel ve iyi gözlemciler olarak kendi şehrimizi ve oyuncumuzu daha iyi tanımalı ve buna göre bilgi vermeliyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Burak Çalık konusunda size katılıyorum bitiricilik konusunda zayıf Burak. Ancak Ümit Tütünci'de golcülük konusunda son derece başarılıdır. Youla'nın CA'sı en son ne durumdaydı hatırlamıyorum ama 127 CA'sı vardır bir ara bende iken.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    Denizli - Köln

ümit başarısz demedim zaten, ümit youlaya nazaran hem tecrübe hem de kariyer olarak, golcülük olarak özellikle de bu sene ne kadar fazladır youladan, veya buna benzer durumlar. birebir benzetme gerçekte doğru olmasa da oyunda ne yazıkki gerekli. mesela adanadaki mbilla da youladan oldukça iyi. youlayı kanat oynatsam daha faydalı oluyor bana. forvet olarak ne yazıkki oyunda kullanılamıyor...

Kısaca oyunda youla ile kıyasalma yaparsak bazı bankasya oyuncularını:
    Ferdi Başoda
    Ümit Tütünci
    Akeem Agbetu
    Burak Çalık
    Emrah Bozkurt
    Vlad bujor(gerçekte Türkiyede mi oynuyor bilemiyorum)
    Şehmus Özer
    Caner Altın
    Çağrı Yarkın
    İlyas Çakmak
    Emrah Bedir
    Cemre Atmaca....
    gibi oyuncular bitiricilik olarak youladan çok daha iyiler. Hız olarak kimi youladan hızlı, kimi biraz daha ağır. bu oyuncular kötüdür demiyorum, ama bu oyuncular bitiricilik olarak youladan fazlaysa ve youladan daha iyi ve daha çok gol atıyorlarsa gerçekte, ona da bişey demiyeceğim. nasıl olsa update gelene kadar youla kendini biraz daha ispatlamış olur.

Mesaj Yetkileri