Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 43 sonuç

Konu: Gökay Iravul

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Default Gökay Iravul

Genel olarak iyi bir pa verilmesi gerek diye düşünüyorum.
    Özellikle, Pace,Acc. ve Determination özellikleri artırılmalı.
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:51

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

gökayda ben bu zamana kadar cok fazla birsey göremedim niye iyi bir pa verilmesi lazim? bir kere risk almiyor cok basit oynuyor cristian tarzi oynuyor madem yaratici teknik bir oyuncu ozaman risk alip daha fazla seyler denemeli teknigini konusturmali.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    gökayda ben bu zamana kadar cok fazla birsey göremedim niye iyi bir pa verilmesi lazim? bir kere risk almiyor cok basit oynuyor cristian tarzi oynuyor madem yaratici teknik bir oyuncu ozaman risk alip daha fazla seyler denemeli teknigini konusturmali.
    17-18 yaşındaki bir ortasaha oyuncusunun Fenerbahçe'de yapmaması gereken şeylerden biri bence risk almaktır, özellikle önünde Alex, Niang gibi yetenekli ve risk alabilecek oyuncular varken. Oynatıldığı yer itibariyle risk almaması bence doğal. Şimdilik ona sadece özgüven gerekiyor, ondan önce kesin bir kanıya varamayız Gökay hakkında. yeteneklerini tam anlamıyla göremiyoruz bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gökay kesinlkle fiziğini geliştirmeli defansif yönü kuvvetli , paslarda da doğru tercihi yapıyor ama fiziksel ve mental olarak gelişmesi lazım bazı pozisyonlarda arkadaşının pas atacağı pozisyona geçmekte kararsız kalıyor ve sonuçta top kaybediliyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Quote Originally Posted by KanaKe View Post
    Futbolda zor bir oyundur. Fakat futbolda zor olan basit oynamaktır. Gökay gelişebilir ama Cristian gelmiş 27 yaşına ondan daha bir cacık olmaz. Birde böyle bakmak lazım.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Gökay risk almıyor diyorsunuz da,canlı izleme fırsatı buldum çizgi üzerinde 2 3 çalım üst üste attığı oldu ve ardından yine basit oynamaya devam etti yani yetenek var.Ayrıca maç boyunca çok istekli ve çalışkandı 90+ larda bile pres yaptı top kazandı.

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Basit oynaması lazım bu yaşta,Fenerbahçe gibi bir takımda katılıyorum fakat biraz da özgüveni olması gerekiyor.Yine de oynadıkça daha iyi olacaktır sahada kesinlikle sırıtmıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

18 yaşındaki bir oyuncu için gayet de aslanlar gibi oynadı. biz ne yan pas ustası maldonadolar, ne josicolar gördük. aslandır gökay aslan. aslanlık değeri eklenmeli bu tür genç futbolcular için

şaka bir yana, gayet dikine oynuyor. bir emre gibi mükemmel oyun kurmasını bekleyemeyiz. ancak performansındaki sıfır hata emre kadar olmasa da (fm'deki özellikleri kuş gibi emre'den bahsetmiyorum) ileride ile iyi bir orta saha oyuncusu olacağı izlenimini veriyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

-7 galiba PA'sı.Fenerbahçe'de Emre'nin yedeği olan adamın hakettiği pa bu mu ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Ilginc bir bakis acisi.

Fenerbahce'de ilk 11 oynayan Christian'in potansiyeli de -7 araligi icinde.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ilginc bir bakis acisi.

18 yaşındaki adamla mevkisinde tek rakibi Selçuk olan adamı mı kıyaslayacağız ? Neler kıstas alındı merak ettim.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ilginc bir bakis acisi.

Gerekli cevap verilmiş

.Bu sene bu haftaki forma şansı bulursa zaten pa'sı gereğince yükseltilir.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Ne kadar mantiksiz bir yorum bu bizde de Baros'un yedegi Batdal Casi 150 mi olmali böyle bir mantik mi olur yazmadan önce biraz düsün fanatikligi birak artik.

Ben Gökay'in oynadigi süreler boyunca cok faydali oldugunu düsünüyorum.Zaten son yillara baktigimizda 18 yasinda 3 büyüklerde ilk 11 cikan oyuncu sayisi cok azdir bu yüzden Gökay basarilidir. Fmde özellikleri ilerleyen maclara göre yükseltilir büyük ihtimalle.Teknik pas hiz özellikleri yerinde olmus bence ilk dokunus da iyi.Daha cok mac oynadikca kendini gelistirir özellikleri de ona göre ayarlanir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Aslında benim sorduğum sorunun cevabı sırf Gökay'ın pa'sını az buldum diye gelen saldırılardan anlaşılıyor aslında.Kusura bakmayın artık.

Ben de artması gerektiğini düşünüyorum da.Bir oyuncunun potansiyeli ilk 11'de yer bulduktan sonra mı anlaşılıyor?Veya artacak mı?Laf sokmadan önce bunlara cevap verilse keşke...

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Ben de artması gerektiğini düşünüyorum da.Bir oyuncunun potansiyeli ilk 11'de yer bulduktan sonra mı anlaşılıyor?Veya artacak mı?Laf sokmadan önce bunlara cevap verilse keşke...
    İlk 11'de kendini gösteremedikten sonra araştırmacılar,bu oyuncuyu izleyemedikten sonra neye göre yüksek ca verecekler ? Zaten Fenerbahçe'de ilk 11 çıkıyorsa sürekli kesinlikle bir artış olmalıdır.Biraz izleyelim Gökay'ı , o zaman tartışırız Pa'sını.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Börk View Post
    İlk 11'de kendini gösteremedikten sonra araştırmacılar,bu oyuncuyu izleyemedikten sonra neye göre yüksek ca verecekler ? Zaten Fenerbahçe'de ilk 11 çıkıyorsa sürekli kesinlikle bir artış olmalıdır.Biraz izleyelim Gökay'ı , o zaman tartışırız Pa'sını.
    Bu da bir kıstas tabi de.A2 maçları falan hiç izlenmiyor mu ? Ki zaten böyle çok oyuncu vardır potansiyelleri fark edilip gereği yapılan.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Bu da bir kıstas tabi de.A2 maçları falan hiç izlenmiyor mu ? Ki zaten böyle çok oyuncu vardır potansiyelleri fark edilip gereği yapılan.
    A2 takımın maçları tabii ki de izleniyor.Fakat A2 takımında 11 olarak başlamak başka,Fenerbahçe'de ilk 11 olarak başlamak başka.Ben bunu anlatmaya çalışıyorum.A2 takımıyla SSTL'deki takımların bir olmadığını.O yüzden 1-2 maç daha izleyelim Gökay'ı.Ondan sonra tartışalım.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Mehmet A2 maçlarıda izlenilmeye çalışılıyor. Ancak oraya göre bir değerlendirme yapamıyoruz maalesef. Çünkü ordaki seviye çok düşük maalesef. Anlatabildim mi?
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Aşk-ı Şehir View Post
    Mehmet A2 maçlarıda izlenilmeye çalışılıyor. Ancak oraya göre bir değerlendirme yapamıyoruz maalesef. Çünkü ordaki seviye çok düşük maalesef. Anlatabildim mi?
    Anladım abi.Zaten değerlendirmeden kastım potansiyel.%100 doğru olamaz zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Tabi Mehmet bir takım kıstaslar vereceği kesin ama mesela as takımdan 1 oyuncu oynasın A2 maçında, o takım alıp götürüyo maçı. Daha tam oturmadı bu sistem bana göre. Pek ciddiye alınmıyor halen. Potansiyeli için U-19 Milli maçları felan çok daha belirleyici olabilir.
    I'm back...

Nesil
    2003

18 yaşındaki adamla mevkisinde tek rakibi Selçuk olan adamı mı kıyaslayacağız ? Neler kıstas alındı merak ettim.
    Selcuk'un da potansiyeli -7. Adam milli olmus defalarca.

Hatta Fenerbahce'nin mevcut kadrosundaki Stoch, Dia, Semih, Mehmet Topuz, Kazim, Bilica, Ozer, Bekir gibi oyuncularin mevcut CA'lari da -7 potansiyele sahip bir oyuncunun erisebilecegi seviyelerde.

Yani eger Gokay icin her sey iyi giderse, mevcut Fenerbahce kadrosu icinde en iyi 6. oyuncu olabilir. Niang, Volkan, Lugano, Emre, Gokhan Gonul ve Alex'in arkasindan.

Tabii her sey iyi de gitmeyebilir. Genc oyuncu sonucta. Cok basarili olacak diye bir kaide yok.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Gokay'in oyle cok goze batan bir ozeligi oldugunu dusunmuyorum sadece caliskan, basit oynamaya calisan, mucadeleci bir oyuncu. Biraz Aykut Kocaman'in genclere verdigi onemden biraz da Fenerbahce'deki diger orta saha oyuncularinin yetersizliginden forma sansi buldu o da simdilik iyi degerlendirdi abartilicak bir durum yok. Omer abi'nin dedigi gibi ilerde Ayhan Akman tadinda iyi bir takim oyuncusu olma potansiyeli var (-7) ama ondan oteye yildiz olucagina (-8) dayir bir izlenim birakmadi su ana kadar bunu Gokay'i U-17'den beri takip eden birisi olarak dusunuyorum sadece A takim performansi degil.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Stamina değeri 1-2 puan artırılmalı diye düşünüyorum. Pres yapmayı seven, kısmen hırslı ve maç sonunda bile temposunu pek fazla düşürmeyen bir oyuncu. Birdahaki yamaya kadar kendini daha iyi gösterecektir bence.

Potansiyeli çok iyi bir futbolcu Gökay,yalnız fiziğini geliştirmesi lazım ya.Sivasspor maçında çok üstüne oynadılar,tekmeler savurdular ikili mücadelelerden korkup,saçmalamaya başladı.Yine de fena değildi.Okan,Hasan ve diğerleri ile birlikte Fenerbahçe'nin geleceğini oluşturan isimlerden birisi.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Strength değeri tam da yerinde verilmiş.Omuzu yiyince uzayıp gidiyor.Yere sağlam basamıyor, fiziğini geliştirmesi lazım.Özellikle son Sivas maçında koşuyor, mücadele ediyor ama onun mevkisinde oynayan bir oyuncu için en önemli özellik olan; rakipten topu çalabilmek için gerekli olan sertliğe sahip değil.Diğer özellikleri hem oyunda hem gerçekte iyi bence.İlerleyen yıllarda Aykut Hocanın sistemindeki çift orta sahadan biri olabilir.Şu haliyle 11 oyuncusu değil kesinlikle.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yanılmıyorsam Abdülkadir başlığında tartışmıştık geçen yıl...
    Fenerbahçe'de oynayan alt yapı oyuncusu var mı ki potansiyel münakaşasına giriyorsun demişti araştırmacı arkadaşlar...
    Buyrun Gökay oynuyor. Yetenekli olduğunu u17 şampiyonasında gördük. Fakat Fenerbahçe'de daha çok defansif bir rolde oynuyor. Çok yönlülük bu yaştaki bir oyuncu için çok önemli.
    Bunun potansiyele de yansıması gerekiyordu. Söylemlerinizden çıkan sonuç buydu çünkü.
    -8 olarak düzeltilmeli bir dahaki yamada.
    Burada takım tartışması çıkarmak istemiyorum ama Galatasaray'lı oyunculara verdiğiniz potansiyelleri de şahit olduk.
    Bu cömertliğinizi biraz Fenerbahçe'li oyuncularda da göstermenizi temenni ediyorum.

Gökay hakkında karar vermek için bence erken. 2012 için bu eleştirileri değerlendirmek lazım. Şu haliyle baktığımızda birazcık Det. üzerine gidilebilir bence.

berkin arslanın pası 148ken gökayınki 118... bence doğru bir değerlendirme olmamış...

U19 maçlarında direk göze çarpan bir oyuncuydu Almanya karşısında çok iyi bir oyun ortaya koydu. PA'sinin artması gerek 118 çok düşük olmuş. 140 - 145 olmalı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Gökay kesinlikle geleceği olan bir oyuncu. Potansiyel yönünden şuan için çok net karar verilemesede ileride Tr standartlarının biraz üzerinde bir adam olacaktır en aşağı...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri