Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: Sercan Yıldırım

Nesil
    2010
    Yer
    istanbul

Default Sercan Yıldırım

-9 pa yerine artık statik bir pa 155-160 arası verilmesi gerektiğini düşünüyorum.Ayrıca oyunumda ilk sezonda 25 gol 14 asist yaptı Sercan,profilinde aslında çok abartı bişeyde yok ama nasıl bu kadar inanılmaz istatistik yapıyor bunun sebebi nedir?
    Last edited by perpetua : 19.Aralık.2010 at 15:55

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Burada 25 golü atarken kaçta kaç isabetle attığı hangi tip pozisyonlarda attığı önemli bence, Sercan oyunda da gerçekteki gibi değişken performans veriyor, bazen çok iyiyken bazen çok kötü oynuyor, ama oynatıldığı pozisyonlarda genelde hızıyla sonuca gitmesini biliyor, geçen senede bu sayede çok iyi istatistikler yakalanıyordu kendisiyle.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Sercan'ın gol attığı bir oyun zaten düşündürücü oluyor.

Öncelikle elinize sağlık yerinde bir profil olmuş
    Fakat hızlanma için 19 biraz fazla olmamış mı? Her ne kadar hızını çabuk arttırabilen bir oyuncu olsa da 19 kadar da değil bence..17-18 daha uygun olmaz mıydı?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

yapmayın gözünüzü seveyim ya adamın tek özelliği bu..

Bitiricilik 11 kafa 12 zaten.. Daha ne istiyorsunuz ?
    Sentugo.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Adam valla benim oyundada süper şuan 29 maç 26 gol 5 asistle oynuyor profile baktıgında öyle al benili bir oyuncu değil ama performansı felaket iyi

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Topsuz alan -9(9 veya daha az), bitiricilik -9 teknik -9 olmalı bence hız hızlanmada 18-18 hatta 19-19 bile olabiilir çünkü gerçekten anormal bir hıza sahip ve tek artısıda bu

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

-9 dediğin şu andaki profilinden 9 düşürmek değil, 9 un altında olsun demek diye anlıyorum herhalde.

Bence şu anda bu profil gayet yeterli hatta kötü
    Sentugo.

Sercan gayet teknik bir oyuncu, bileklerine hakim. Doğal yeteneklerininde katkısıyla (hız, çeviklik) dar alanda topu çok iyi kontrol edebiliyor. Bitiriciliği konusuna katılırım, soğukkanlılığı ve bitiriciliği oldukça kötü. Ama topsuz alandaki hareketliliği de fena sayılmaz. 12 ideal bir rakam.
    Bu profile bakarak hız ve çevikliğin arttırılabileceğini düşünüyorum, decision ve finishing de composure seviyesine çekilebilir off the ball, bravery ve anticipation'da biraz artış olabilir diye düşünüyorum. Düşünmeden tekmeye kafasını soktuğu zamanlar oluyor
    ayrıca oyunda çok gol atmasını engellemek için consistency'den de kısılabilir diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    kediye kafa attığım yerde

sercan konusunda farklı bir göürüşüm olcak

geçen fener maçında kaçırıdkları ve dürekli bir çenesi bence geliştirmiyor kendini yaşı daha genç hep laf laf laf

bursa-fb maçında ciddi olsaydı bursa rahatlıkla o maçı 4-1 alabilirdi ama ciddiyet sorunu var aşırı derece kendinede çok ama çok güveniyor

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Ben sercanın teknik bir oyuncu oldugunu dusunmuyorum bursaspor-manchester unıted maçında yapılan ortada topu çok kötü bir şekilde kontrol etti ve top auta gitti tabii ki bir tek pozisyonla teknik bir oyuncu olmadıgı söylenemez ancak bunun gibi daha bir çok pozisyon hatırlıyorum sercan acısından, ayrıca bana göre bir oyuncunun tekniğini belirleyen en önemli kriter top kontrolu ve topa olan yumusuklağıdır o yüzden sercanın bu konuda çok zayıf oldugunu söylemek pek de zor değil he derseniz dianın tekniğinin 15 oldugu bir oyunda sercanında 13 olsun o ayrı bir tartışma büyük ihtimal yeni gelen patch ile dianında profili değişecektir

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Bence şu anda bu profil gayet yeterli hatta kötü

Abartmayalım Sercan dan bahsediyoruz şuan. Bu adamın hızı dışında bir özelliği yok o da verilmiş zaten. Diğer özellikleride ne abartılmış ne de yerin dibine sokulmuş. Ancak arkadaşların 25 gol attı - 30 gol attı deyişlerine göre bazı özellikleri düşebilirde
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bitiriciliği 9'a çekilip, çeviklik, teknik ve top sürme 1'er puan artırılmalı...
    en iyi olduğu özellikler hakkıyla verilmeli..
    ama kabul edelim ki sercan çok kötü bir bitirici... attığı gol sayısından tutun, maçlardaki performansına kadar bunu görmekteyiz....

Ayrıca 2 yıl önce bildiğimiz Sercan nasılsa şimdi de aynı, kendisinde bir gelişim yok. Ambition puanı bence 15 fazla. Gelişimi etkileyen özelliklerden birisi de bu.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

bitiricilik 8-9 olabilir.. dribling,teknik ve hiz da 1er puan artis yapilabilir.. pa olarakta en fazla 150 alir gelisme kaydedemiyor gelisme kaydetseydi bugün manchesterda oynardi

Sheriff Misafir

Bence birer puan artış olamaz. Ligimiz seviyesinde bu özellikleri fazlasıyla iyi zaten. Oynadığı avrupa kupası maçlarında bu özelliklerin hiç birini görmedik.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

bence yasina göre cok iyi dribling yapiyor ligimizde onun yasinda onun kadar iyi dribling yapan baska oyuncu tanimiyorum 16 yi bile hakediyor

Nesil
    2009
    Yer
    Samsun

bence hakketiği bir profil almış.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Sercan'ın mevcut profili iyi ancak decisions 10'dan 5'e düşürülmeli. 10 fazla bence Sercan için. Son iki yıldaki düşüşüşün en önemli sebebi de bence decisions.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

Quote Originally Posted by Ilhan View Post
    Sercan'ın mevcut profili iyi ancak decisions 10'dan 5'e düşürülmeli. 10 fazla bence Sercan için. Son iki yıldaki düşüşüşün en önemli sebebi de bence decisions.
    cok yerinde bir teshis olmus

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Şu profiliyle Alexis Sanchez'den daha hızlı. Tamam hızlı oyuncuda bu kadarda değil.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sizi bilmiyorum ama zaten decisions özelliği bende düşüyor sürekli.. 7 ya da 8 e inmişti en son baktığımda
    Sentugo.

Sercan'a rehber olacak birileri lazım, onu yönlendirecek...Bu çocuk forvet mevkiinde yeterli değil açıkça görülüyor, olamayacakta. Onu kanatlara adapte etmeye çalışsalar çok daha yararlı olacağından şüphem yok. Tam wing forward olur Sercan'dan. Adam eksiltir,asist yapar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Benim data'da 180 pa'sı vardı en son,yok artık daha neler.

hız hızlanma dışında 12+ özelliği yok sercan ın ...

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by bobobobo View Post
    hız hızlanma dışında 12+ özelliği yok sercan ın ...
    Bencede arkadaş noktayı koymuş Bursaspor araştırmacısına duyurulur...

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Sercan'ın, hızı, hızlanması, dribblingleri gayet iyi, bazen inanılmaz oynuyor, bazen çok kötü onun dışında zaten normal bir profili var.

Sercan hızıyla bir şeyler yapan bir oyuncu, ayrıca decisions zaten 10 şu an daha ne kadar düşebilir. Composure 8 iken zaten çok aşırı gol atması çok da mümkün değil. Geçen sene daha çok atıyordu oyunda.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Decisions konusunda bende İlhana katılıyorum. Kendi özelliği bence 10 değil 5'i zor hakedecek seviyede. Saha içinde verdiği kararlar pas atarken şut çekerken çalım atarken genellikle yanlış.

Ayrıca 19 acc de bence çok fazla kaçmış. 17 olsa daha iyi olurdu.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Çeviklik ve dribbling değerleri biraz daha artırılabilir bence, aynı şekilde biraz daha yaratıcılık artabilir.

Sercan'ın teknik ve top kontrolü olarak ceza alanı içerisinde çok kötü, bununda böyle olmasında da en önemli etmen karar verme yeteneği çok kötü, bu da en basit vuruşları bile kaçırmasına yol açıyor. (bkz. Bursa'daki Rangers maçında kaçırdığı gol pozisyonu)

Ancak ceza alanına girerken gerek yaptığı verkaçlar, dokunuşlar, gerek çevikliği ile ligin kesinlikle ilk 3-5'i arasında yer alabilecek kapasitede, ceza alanına girincede ligin en kötülerinden biri haline geliyor.

Ligin ilk haftasında Konya maçında attığı golü hatırlayalım, kaç metre boş koşu yaptı, sonra topu önüne alışı, koşuşu, top sürmesi ve ceza alanına girip telaşlanmadan yaptığı güzel vuruş, işte Sercan isterse bunları yapabiliyor ancak bazen de öyle goller kaçırıyor ki evlere şenlik.
    Oğuz Kağan

TROLLING MAKES PERFECT

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Coşkuncuğum çeviklik 17-18 biraz fazla, 15 daha doğru olur. Şimdi çeviklik deyince aklıma Messi geliyor hemen. Ondan minimum 4 puan aşağıda olması gerekir. Ayrıca son Rangers maçını hatırlarsın, iki tane çalım attı, ayakta kalabilse gol yapacaktı, kalamadı, kendini yere bıraktı ve hatta üzerine gidip itiraz etti O yüzden ben balance yani denge özelliğinin 7-8 civarında bir değer alması taraftarıyım.

Ayrıca potansiyeli çok yüksek bu arkadaşın. Aslında çok yetenekli ancak potansiyeline muhtemelen erişemeyecek. O yüzden -9 çok doğru. Hatta sabit 170 bile verilebilir. Ama proffessionalism, ambition gibi değerleri 7-8 civarında olmalı ki bu potansiyele muhtemelen oyunda da erişemesin.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri