Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 69 sonuç

Konu: Alex De Souza

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Niye verilmesin 170 pa adam kral değil mi ? En çok gol atan futbolcular arasında Messi ve Ronaldonun arkasından 3. değil mi ? Bu senenin hem asist hem gol kralı değil mi ?

Gerçi ben pa dan anlamam(puanlamasından yani) ben profiline baktığımda işte bu Alex demeliyim haksızmıyız ?

Şu takıma geldiğinden beri 1 kez penaltı kaçırdı bu adam hepsini gol yaptı nasıl 20 olmaz değeri,dünyanın en iyi penaltı atan adamlarındandır Alex,ben hiç görmedim böyle penaltı atan ? Nasıl Riquelmenin adını duymadığımız halde öyle bi profili var,Alexin ondan daha iyi profili hakettiğini düşünüyorum.
    şimdi ispanyada gol atmakla türkiyede gol atmak bir miciler gelecekler.. muhtemelen alexi sevmeyen rakip taraftardır. bir de almeidaya, guiza'ya vs. sorun bakalım

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Öyle şey olmaz ki Tr'de attın İspanya'da attın O zaman PA ve CA değerlerini her ülkenin liginin zorluğuna göre ayarlasınlar. Yani

Kaç lig varsa İSpanya Ligi CA ve PA grubu, Türkiye Ligi CA ve Pa grubu gibi Alex'in CA değerinide Türkiyeye göre ayarlarsın, ama bu durumda İspanya ile Tr bir mi gibi saçma bir şey söylenemez... Gerçi söyleyende olmamış daha ama

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Valla ca konusunda 170 fazla olur ama Türkiye Liginin en fazla CA Alex'de olmalı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Alex'in özelliği yüksek CA'dan çok doğru özelliklerin birleşimine sahip olması. Çalışkanlık ve fiziksel özelliklerin düşük olması Ca değerini düşürüyor ama mental ve teknik özellikleri gol ve asistlerinin yüksek olmasını sağlıyor.
    Ayrıca İspanya ligi ile Türkiye ligi elbette farklı, altın ayakkabı alırken bile İspanya'nın daha yüksek oranı var. Türkiye'den kaç oyuncu İspanya'da gol oranını arttırabilir ki?(Guiza örneği var ama Guiza kontraatak futboluna uygun olduğu için taktiksel olarak Fener'de oynayamadı)

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Alex'in özelliği yüksek CA'dan çok doğru özelliklerin birleşimine sahip olması. Çalışkanlık ve fiziksel özelliklerin düşük olması Ca değerini düşürüyor ama mental ve teknik özellikleri gol ve asistlerinin yüksek olmasını sağlıyor.
    Ayrıca İspanya ligi ile Türkiye ligi elbette farklı, altın ayakkabı alırken bile İspanya'nın daha yüksek oranı var. Türkiye'den kaç oyuncu İspanya'da gol oranını arttırabilir ki?(Guiza örneği var ama Guiza kontraatak futboluna uygun olduğu için taktiksel olarak Fener'de oynayamadı)
    ispanya liginden gelip başarısız olan futbolcular: guiza,dos santos,josico,nihat kahveci.
    oraya gidip iyi oynayan: nihat kahveci.
    oradan buraya birçok oyuncu geldi, kaç tanesi başarılı oldu? gutili simaolu beşiktaşın hali ortada..

bkz. anelka ve niang'ın futbol oynatılmamasından dolayı feryadı... türkiyede adamın ayağını eline verirler.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Nihat Kahveci'nin Türkiye'deki hali ile İspanya'daki hali çok farklı. İlk Türkiye döneminde 3-5-2'nin sağ kanatı olarak oynuyordu, 2. forvet olunca en iyi performansını vermeye başladı. Fakat o kadar çok sakatlık yaşadı ki Türkiye'de başarılı olamadı, artık koşmaya hali olmayan bir Nihat oldu. Josico 34 yaşında geldi ve zaten oynadığı takımda yedekti. Dos Santos İngiltere'den geldi, Barcelona dönemindeki futbolunu oynasa zaten bonservisi alınırdı. Guiza'nın oynayamaması Fenerbahçe'nin taktiksel düzenine uymaması ve küçük takımların Fenerbahçe'ye karşı kapanması ile ilgili. Guiza ise açık alanda etkili bir oyuncu.

Guti'li Simao'lu Beşiktaş'ın kötü olması bu iki adam yüzünden mi? Simao çok iyi bir performans sergiledi bence, Guti de kondisyonu düşene kadar çok iyi durumdaydı.

Türkiye'de sert savunma var ama akıllı savunma yok, Alex zeki bir oyuncu ve topu çok fazla ayağında tutmadan topsuz oyunu(oyundaki değeri 20) ve tekniği(bütün teknik özellikleri oldukça yüksek) ile rahatça gol bulabiliyor, yine oyun kuruculuk yeteneği ile(oyunda yaratıcılığı 19, karar vermesi 20) rahatça asist yapabiliyor. Hangi özelliğinin iyi yansıtılmadığını merak ediyorum, bir tek staminası artabilir belki.

İspanya'da çok daha üst seviye futbol oynanıyor ve buna göre çok daha kaliteli savunmacıları var. Türkiye'de çalım attıktan sonra tekme yiyen adam İspanya'da o çalımı büyük ihtimalle atamaz.

Quote Originally Posted by ozaniel View Post
    Nihat Kahveci'nin Türkiye'deki hali ile İspanya'daki hali çok farklı. İlk Türkiye döneminde 3-5-2'nin sağ kanatı olarak oynuyordu, 2. forvet olunca en iyi performansını vermeye başladı. Fakat o kadar çok sakatlık yaşadı ki Türkiye'de başarılı olamadı, artık koşmaya hali olmayan bir Nihat oldu. Josico 34 yaşında geldi ve zaten oynadığı takımda yedekti. Dos Santos İngiltere'den geldi, Barcelona dönemindeki futbolunu oynasa zaten bonservisi alınırdı. Guiza'nın oynayamaması Fenerbahçe'nin taktiksel düzenine uymaması ve küçük takımların Fenerbahçe'ye karşı kapanması ile ilgili. Guiza ise açık alanda etkili bir oyuncu.

Guti'li Simao'lu Beşiktaş'ın kötü olması bu iki adam yüzünden mi? Simao çok iyi bir performans sergiledi bence, Guti de kondisyonu düşene kadar çok iyi durumdaydı.

Türkiye'de sert savunma var ama akıllı savunma yok, Alex zeki bir oyuncu ve topu çok fazla ayağında tutmadan topsuz oyunu(oyundaki değeri 20) ve tekniği(bütün teknik özellikleri oldukça yüksek) ile rahatça gol bulabiliyor, yine oyun kuruculuk yeteneği ile(oyunda yaratıcılığı 19, karar vermesi 20) rahatça asist yapabiliyor. Hangi özelliğinin iyi yansıtılmadığını merak ediyorum, bir tek staminası artabilir belki.

İspanya'da çok daha üst seviye futbol oynanıyor ve buna göre çok daha kaliteli savunmacıları var. Türkiye'de çalım attıktan sonra tekme yiyen adam İspanya'da o çalımı büyük ihtimalle atamaz.
    bunu çok çok çok küçük bir soruyla çürütebilirim... 2007-2008'de şampiyonlar liginde asist kralı kim oldu? cldeki defanslarda mı akıllı savunma yapmıyor..
    gutili simaolu kadronun tutmamasının sebebi bütün kadrodur. defansı o kadar öne çekerlerse ben bile pozisyon bulur atarım, farklılık için her maç bjknin 5 gol atması gerekir ya da defansı geri çekmen gerekir, ben de o sahaya o kadar yığsam defansım öne çıksa ben bile o istatistiklere ulaşırım...
    santos olayında kendinizle çelişmişsiniz, altın ayakkabı ödülünde ingiltere de 2 ile çarpılıyor, o zaman verdiğiniz örnek yanlış...

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Ya bahane bulmak istiyorsa muhakkak bulurlar boşver CA sı Türkiyede şuan Alexten üstün futbolcu varmı ? yok dolayısıyla mutlaka düzeltilmeli.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Ya bahane bulmak istiyorsa muhakkak bulurlar boşver CA sı Türkiyede şuan Alexten üstün futbolcu varmı ? yok dolayısıyla mutlaka düzeltilmeli.

Olaya sadece CA olarak bakmamak lazım. Gökhan Gönül'ün CA'sı daha yüksektir bence mesela. Veya Arda'nın. Veya Quaresma'nın. Olay CA değil, özelliklerin uyumu.

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Olaya sadece CA olarak bakmamak lazım. Gökhan Gönül'ün CA'sı daha yüksektir bence mesela. Veya Arda'nın. Veya Quaresma'nın. Olay CA değil, özelliklerin uyumu.
    [/B]
    gökhan'ı bir nebze anladım da quaresma ile arda'da güldüm demesem yalan olur şimdi quaresma ya da ardanın cası daha yüksek mi dedin ben mi anlamadım

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Gökhan'da dahil hiçbirisinin CA değeri Alex'ten yüksek değil...

CA olayını falan boşverin de. Alex özelliklerde verildiği kadar yavaş mı yahu ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by malpince View Post
    gökhan'ı bir nebze anladım da quaresma ile arda'da güldüm demesem yalan olur şimdi quaresma ya da ardanın cası daha yüksek mi dedin ben mi anlamadım
    CA'nın ne demek olduğunu düzgünce araştırıp öğrenirsen anlarsın; yok eğer bana öğret ben anlayayım hep beraber gülelim

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    CA'nın ne demek olduğunu düzgünce araştırıp öğrenirsen anlarsın; yok eğer bana öğret ben anlayayım hep beraber gülelim
    merak etmeyin biliyorum canın ne olduğunu türkiyede cası en yüksek isim alextir... cayı nasıl anlatsam bilemiyorum, şöyle desem anlayabilirsiniz belki: oyuncunun şimdiki ortaya koyduğu verimdir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

ca oyuncunun verimi değil, hali hazırdaki yetenek değerlerinin mevki katsayılarıyla çarpımının toplamıdır.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    ca oyuncunun verimi değil, hali hazırdaki yetenek değerlerinin mevki katsayılarıyla çarpımının toplamıdır.
    Nokta.....

ben de bilmiyordum, mevki katsayıları ne oluyor tam olarak? editördeki amc=20 fc=18 gibi değerler falan mı?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

mesela markaj değeri defans oyuncusunda 2'yle çarpılıp ca'ya yansıtılırken forvet oyuncusunda 2'yle bölünüp ca'ya yansıtılır. bitiricilik değeri de tam tersi.

mesela markaj değeri defans oyuncusunda 2'yle çarpılıp ca'ya yansıtılırken forvet oyuncusunda 2'yle bölünüp ca'ya yansıtılır. bitiricilik değeri de tam tersi.
    ca'yı o zaman tam doğru bilmesem de ingilizce anlamını bildiğim için doğru söylemişim. türkiyedeki cası en yüksek olması gereken futbolcu alextir bence...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

orası tartışılır. bence şimdiki ca değeri üç aşağı beş yukarı uygun ama daha önce de belirttiğim gibi bir kaç rötüş lazım. yarım sezonda elden ayaktan düşüyor zaten.

türkiyede kimsenin alexi geçmemesi lazım, transfermarkt'tan quaresma,guti,arda vs. istatistiklerine bakın bir de alex'inkine bakın

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

alex'in özellikleri o istatistikleri yapmasına olanak sağlıyor demek ki. öyle bakma bence.

tam anlamadım, özellikleri o istatistiği yapıyorsa, o özellikleri oyuna yansıtılmalıdır. ve nasıl bakmalıyım?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

o özellikleri üç aşağı beş yukarı oyuna yansıtılıyor. toplam yetenek puanıyla istatistikler arasında doğrudan bağlantı kurmana gerek yok demek istiyorum. oyun alex'i tam olarak karşılamıyor olabilir. bir dahaki oyunda rötüşler yapılabilir.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Alex oyunda max 1 sezon oynatabilirsiniz diğer sene zaten oynatılacak halde olmuyor bunu hangi özellikler ile düzeltileceğini bilmiyorum tam olarak ama bu FM'nin genel acımasızlığı oyunda ilerlediğiniz de 28 yaşında olan oyuncu oyunda 31-32 yaşına gelince inanılmaz düşüyor özellikleri FM bu konuda çok acımasız oluyor her oyuncu için geçerli değil bu erkenden formdan düşmeler.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

hidden özelliklerde ilerleyen yıllarda elden ayaktan düşme katsayısı değerine dair bir şey yok mu ki?

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

alex fm 2007 den beri fiyasko dogru dürüst 10 gol attiramiyorsunuz adama ligde sanki her sene 15 gol üzeri atan alex degilde onun ikizi felan galiba... arastirmaci arkadas artik alexi etkili bir bicimde oyuna yansitmasi lazim sahada alex resmen basibos dolasiyor pas ve penalti atmaktan baska bir is yapmiyor.

ben alex'in duran toplarını merak ediyorum, geldiğinden beri kaç penaltı kaçırdı ki bu adam? ve de frikikleri coşturmaya da başladı. kornerler zaten alex-lugano işbirliği var. merak ediyorum duran topları da...

Alex'in frikikleri ve kornerleri min 17 olmalıdır kanaatimce... Top sürmesi ise 15 olmalı en az.
    Yani illa topu alıp hızlı koşması gerekmiyor Top Sürme özelliğinin iyi olması için.. Bi kere top adamın ayağına yapışıyor... Ayrıca sakatlık eğilimide 7nin üstünde olmamalıdır.. Centilmenlik 20 diyecem ama fazla olur en azından 18-19 olmalıdır..
    Zaten penaltılarına diyecek birşey bulamıyorum! Kesinlikle 20 olması lazım.. 20 olması için illa her penaltıyı çatala sokacak diye bir kaide yok.. Ronaldo, Messi ve Xavi'den daha iyi penaltı kullanıyor Alex!

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Zıplama boy ile alakalıdır, iyi zıplıyor diye düşünerek daha fazla yükseltilmesi mümkün değil. SI Games tarafından bize verilen zorunluluklar var.

Pozisyon alma savunma ile alakalıdır, hücum ile alakalı değildir.
    Alex bu sene 1.85'den yüksek boylu oyuncular arasından zıplayıp ve bir forvetten daha iyi kafa vuruşları yaptı.. Bilmem izlediniz mi?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri