Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 69 sonuç

Konu: Alex De Souza

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Default Alex De Souza

Biri profili eklerse sevinirim.
    Buraya Türkiye'de Alex'den daha yüksek CA'ya sahip oyuncuları yazacağım:

Mamadou Niang
    Volkan Demirel
    Diego Lugano
    Emre Belözoğlu
    Gökhan Gönül
    Arda Turan
    Milan Baros
    Lucas Neill
    Lorik Cana
    Misimovic
    Quaresma
    Guti
    Bobo
    Tomas Sivok
    Fabian Ernst
    Gustavo Colman

ne diyim ne anlatıyım

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Yorumsuz. Alex'in profili 11.3'te güzel bir şekilde elden geçirilmeli.

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Alex'in bu sene çökeceğini düşündü herkes.Hatta Alex gönderilsin denildi bir aralar.Ama Alex istikrarını korudu hatta daha üstüne bile çıktı.Bu yüzden CA'sı düşürülmüştür.11.3'de elden geçirilir.
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

özellikle staminası ve defansif özellikleri yükselmeli. bunlarda gözle görülür bir yükselme var.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

bu adam oyunda fenerde 1 yıl oynasın sonra kulubeye cekiliyor hatta hiç 18 e alınmadığı oluyor. ama görülüyor ki bu adam fenerde oynuyor. bunun nedeni ne bilmiyorum. ama bu da düzeltilse iyi olur
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Benim oyunda 2 sene oyun istatistliklerini altüst etmişti daha sonrada fenerbahçe teknik direktörü oldu.Fiziksel özellikleri arttırılmalı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Alex'in profili bayağı sağlam bir profil bence, tekniği ve oyun zekası ile ilgili özellikleri en üst seviyede. Bir yıl sonra 90 dakika tamamlayamayacak hale gelip gelemeyeceğini daha bilmiyoruz ve bende staminası 5'e düştükten sonra bile çoğu maçlarda oynatıyorlardı.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

FM'de üst üste maç kaldırabilecek seviyede fiziksel özellikleri yok. Özellikle 11.1.3 yamasında fiziksel özelliklerinin artması lazım.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Arkadaşlar 11.3 için veritabanını headresearcherlara(şefler) teslim ettim. Şeflerimiz (Ömer abi ve Mustafa) ne yapılabilir onlarıın cevaplamaları çok daha doğru olabilir.

Bu azmi ve fizik gücü-kuvveti ilk yarıda yoktu Alex'te, takımın düşüşü ve ikinci yarıdaki çıkışı tamamen fizik-kondüsyona bağlı şu an. Yoksa bu oyuncuların kaliteleri ne ilk yarıda düştü ne ikinci yarıda yükseldi zaten, takıma alıştılar ve fizik güçleri ile beraber şok pres+takım savunması gelişti. Bunun için mutlaka fizik-kondüsyon lazım. Kısacası fizik-kondüsyon, azim ve üstü kapalı gönderilirsiniz tehditleri oyuncuları oyun içinde topa agresifleştirdi.

Alex'i daha önce böyle pek ısıran görmedim ki daha önce bu şekilde değerlendirebileyim. Alex hiç görmediğim kadar değişik oynuyor, parmak ısırtıyor şu an.

Daha önce Alex'in fiziksel özelliklerinde kırpmalar olmuştu sadece, teknik ve mental özelliklerinde değişiklik olmadı zaten. Fizik CA konusunda çok büyük değişiklikler sağlar, bundan yararlanarak CA konusunda düşüş gerçekleştirmiştik.Dolayısı ile zaten temposuz oynarken fizik gücünü değerlendirirsek değişiklikler oyun içinde tempo kazandırması mümkün olmayacağı için veriminde çok da farklı olmayacaktı aslında.

Şu anki oyun formatı ve verimi çok farklı, bunu farklı değerlendirmek laızm. Hep böyle oynasa müthiş memnun olurum, ben de Fenerbahçeliyim. Şu an acele etmesek daha doğru olmaz mı? Sezonu sonuna kadar izlemekte fayda var.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

11.3 yamasında Alex'in zıplaması 7... Alex çok iyi zıplıyor bence... ayrıca pozisyon alma eğer nerede duracağını bilme ise Alexte 10 aşırı düşük olmuş... adam o boyla 195lik adamların arasından gol atıyorsa zıplaması iyidir ve nerede duracağını kesinlikle çok iyi biliyor demektir

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by malpince View Post
    11.3 yamasında Alex'in zıplaması 7... Alex çok iyi zıplıyor bence... ayrıca pozisyon alma eğer nerede duracağını bilme ise Alexte 10 aşırı düşük olmuş... adam o boyla 195lik adamların arasından gol atıyorsa zıplaması iyidir ve nerede duracağını kesinlikle çok iyi biliyor demektir
    Zıplama boy ile alakalıdır, iyi zıplıyor diye düşünerek daha fazla yükseltilmesi mümkün değil. SI Games tarafından bize verilen zorunluluklar var.

Pozisyon alma savunma ile alakalıdır, hücum ile alakalı değildir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Zıplama boy ile alakalıdır, iyi zıplıyor diye düşünerek daha fazla yükseltilmesi mümkün değil. SI Games tarafından bize verilen zorunluluklar var.

Pozisyon alma savunma ile alakalıdır, hücum ile alakalı değildir.
    bilgiler için teşekkür ederim... o zaman sizin yapabileceğiniz bir şey yokmuş

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Gereken arttırmalar olacaktır Alexe ben inanıyorum adamda boy yok ama çok fena sıçrıyor ya o artmalı bence,FM tarihinin en iyi Alexini bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Gereken arttırmalar olacaktır Alexe ben inanıyorum adamda boy yok ama çok fena sıçrıyor ya o artmalı bence,FM tarihinin en iyi Alexini bekliyorum
    Ne yaptın Fm tarihinin en iyi Alex'i biraz zor Kaka gibi bir şey olur o zaman adam

Tekniksel ve mental özelliklerinde düşüş olmamalı aynen kalmalı, üstüne stamina ve çok az jumping artırılmalı bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Jumping'den ziyade bence Positioning artırılmalı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sıçrayışıda çok iyi Alex'in. Attığı kafa golleri tek başınayken değil bir kaç kişinin arasından bayada yüksepe zıplayarak atılmış goller..

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

frikikleri artırılmalı bence. alex'le frikik golü attığımı hatırlamıyorum. belki crossing düşürülebilir. off the ball bir iki puan düşürülüp flair'a eklenebilir. stamina kesinlikle artırılmalı... work rate de artırılabilir. hız, çeviklik de bir kaç puan artırılırsa oyunda da en azından bir sene oynatılabilir. fm 2010'da 2011'in sonunda alex elden ayaktan düşüyordu...

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Staminası yüksek olmaz bu adamın yeaaa. Alex hiç koşmaz, Alex hiç mücadele etmez.

http://forum.turksportal.net/vb/show...3&postcount=11 Resme dikkat lütfen.

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post
    Staminası yüksek olmaz bu adamın yeaaa. Alex hiç koşmaz, Alex hiç mücadele etmez.

Alex uçmuyor
    yani bu adamın ne yapması gerek bu yıl fiziksel özellikleri yerindeydi, eğer bu yıl Alex'in profili elden geçirilmeyecekse kimin ki düzeltilecek?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by KaPaLı View Post

Kinaye güzel ama bunu savunan birisi olduğunu bile farz etsek, o stamina değil, work rate değerini etkilerdi. Staminasi artmalı çünkü bu kadar mesafe koşmak staminayla doğrudan etkili.

Bir arkadaş off the ball düşürülüp flair artırılabilir demiş, kesinlikle katılmıyorum alex topsuz alanda gayet başarılı bence. Flair artırılabilir o ayrı.

penaltısı 17, 20 bile olabilir. freekickleri de 17 den 18 değerine çıkartılabilir. Ayrıca Alex'in hızının düşük ama hızlanmasının gayet iyi olduğunu düşünüyorum hattaa şuanki profili yaklaşık (hız 8 hızlanma 8) yerine hız 8 hızlanma 15 gibi olabilir cok radikal bir artış ama Alex'e baktığımızda attığı çalımların pek çoğunda topu kurtarıp dar alanda çok hızlı bir şekilde hızını ulaşıp daha sonra pas verdiğini görüyoruz yani hızı 8 olduğu için hızlanmasının 15 olması çok etki etmez sanırım. Hatam varsa affedin.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Penaltı değeri neye göre belirleniyor ?

Alex'in hatırladığım 1 penaltısı var kaçırdığı son yıllarda. O kadar penaltı atıyor hem teknik hemde isabetli. Eğer başka bir hesaplama yöntemi yoksa bence de penaltı değeri 20 olmalı.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Penaltı değerlerinde penaltıyı nasıl attığı da önemli bildiğim kadarıyla, yani kalecinin kurtaramayacağı 90'a giden sert isabetli penaltı atan oyuncular 20 alıyor. Alex'in 17 penaltı ve 19 soğukkanlılık değeri kendi penaltıları için yeterli. Çok iyi penaltı kullanıyor ama 20 demek mükemmel penaltı demek.

Daha kaç kere topu >> |___ *| >>atması gerekcek peki 14 (2. sezonumdayım belki 15 olabilir) olan freekicklinin 17-18 olması için?

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

90'a sert atan mı?

Alex her penaltısında yan ağları hedef alıyor ve sapma olmadan oraya atabiliyor. Her penaltıda 90'a atan bir oyuncuda görmedim valla

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Valla benim dediğim şey kesin bir bilgi değil zaten. Ama penaltısı 20 olan oyuncu da pek yok, olan da soğukkanlılığı eksik olduğu için tam olarak aynı yere durmadan atamıyor diye düşünüyorum. Alex'in sapma olmadan aynı yere atması zaten soğukkanlılığından.

Alex yalnız artık 2 frikikten birini gol yapıyor

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bahsettiği ayağındaki sakatlığı atlattığı için eskisi gibi diziyo frikikleri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Ya Alex ile ilgili tek olay Alex'in seneye TSL'yi tek başına domine edecek bir şekilde nasıl yapılabileceği şimdi gidip 170 ca da verelimez doğal olarak ama Fenerbahçe ile oynayan 10 kişiden 8i Alex'in gerçek hayattaki performansının yakınından geçmediğini rahatlıkla söyleyebilir.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Niye verilmesin 170 pa adam kral değil mi ? En çok gol atan futbolcular arasında Messi ve Ronaldonun arkasından 3. değil mi ? Bu senenin hem asist hem gol kralı değil mi ?

Gerçi ben pa dan anlamam(puanlamasından yani) ben profiline baktığımda işte bu Alex demeliyim haksızmıyız ?

Şu takıma geldiğinden beri 1 kez penaltı kaçırdı bu adam hepsini gol yaptı nasıl 20 olmaz değeri,dünyanın en iyi penaltı atan adamlarındandır Alex,ben hiç görmedim böyle penaltı atan ? Nasıl Riquelmenin adını duymadığımız halde öyle bi profili var,Alexin ondan daha iyi profili hakettiğini düşünüyorum.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri