bana gore kadro konusuyorsak besiktasa cok kucultup, galatasaraayi cok abartiyorsunuz. galatasarayin su anda turkiyenin en iyi kadrosuna sahip oldugunu herkes gibi bende kabul ediyorum. ama oyunculara tek tek bakmak kadar yanlis bir sey olamaz bana gore. yok topal ayhan soyleymis ugur cisse soyleymis. onemli olan tek tek karsilastirmak degil takimin sentezini tutturmak ve sistemine gore dogru oyunculari secebilmektir.

su an besiktas in sorunu mustafa denizli veya takimin kalitesi degildir. yonetim ve yanlis oyuncu tercihleridir. sizce delgado kotu bir oyuncumu yeteneksizmi ki bu kadar verimsiz. kesinlikle hayir. orta sahada arkasinda bu sistemde aurelio-appiah ayarinda iki adam olmamasindan dolayi verimsiz oynuyor. on libero mevkinin ne gerektirdigini herkes biliyor sanirim. bir appiah bir aurelio bir ayhan dusunun ne kadar agresif ve mucadeleci oldugunu. bana gore turkiyede 18 takim icinde o mevkide oynayan cisse kadar vasat bir oyuncu yok. on libero mevkinde tek basina oynattigin oyuncu delgado kadar yumusak, delgado kadar mucadele etmeyen, heryere yetismeye calismayan, top kapmayi sadece ayaklarinin uzunlugunun avantaji sanan bir adam. senin bu mevkiye koydugun oyuncu dakka 90 olsada bir omuz vurup oyuncuyu indiren ve defansa ofansa aurelio kadar katki vericek oyuncu olmalidir ki cisse defansif yonden bu kadar aciz bari ofansif olarak katkisi olsun diyoruz ama ofansif olarak da yeterli pas kalitesine sahip degil.

bana gore besiktas 2 tane nokta transfer yapabilirse galatasaray kadar iddiali konuma gelir.( tabi elindeki bobo delgado gibi oyunculari kaybetmedigi surece). bir bobo bir holosko ve bir nobre ucude bana gore turkiyede hic bir takimin sahip olmadigi kalitede futbolcular. bir delgado yetenek olarak turkiyede en yukarda oyunculardan biri ama kendine verilen goreve ekstra olarak defans yapmaya calisinca performansi azaliyor(cissenin yuzunden). lincoln ve alexten sonra bu ulkede delgado gelir 10 numara olarak kabul ediyorum ama sonucta super lig maclarinda 3 ununde verimi birbirinden cok farkli olmaz bana gore.bir tabata antepde arkasindaki savasan oyuncular sayesinde cok rahat top oynuyor ve one cikiyor.bunlarin disinda bir tello da bu ulkede sayili sol ayaklardan birisidir, veya sivok un ne kadar kaliteli bir defans oyuncusu oldugunu adim kadar eminim sezon sonunda herkes anlayacak.zapo nun ne kadar iyi pozisyon bilgisi ve top bilgisi oldugunu gs macinda on libero oynarken gorduk.ibrahim toraman gibi agresif ve hizli bir defans oyuncusu varmi turkiyede.

besiktasin 7 8 kisilik ust duzey oyunculari var bana gore besiktasin yapmasi gereken bunlarin disindaki ornegin serdar ozkan ekrem gokhan zan ugur inceman aydin gibi oyuncularin formunu ust duzey tutmaya calisip bu oyunculara yardimci olmalarini saglamaktir. tabiki bu takima takim savunmasina katkida yapacak bir orta saha oyuncusu ve iki bek oyuncusu sart bana gore. eger kesinlikle eminimki bu 3 transfer olursa ve basarili bir sistem oturturulursa besiktas bu senenin ve sonraki senelerin turkiye ve avrupada en iddiali takimalrindan biri olur.