1 ile 30 arası toplam 66 sonuç

Konu: Şenol Güneş Formation (4-2-3-1) Takım Olarak Defans, Takım Olarak HÜcum.

Threaded View

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Cool Şenol Güneş Formation (4-2-3-1) Takım Olarak Defans, Takım Olarak HÜcum.

Ben Trabzonsporluyum, ve yaklaşık olarak 15 senedir aklı başında futbol izliyorum.

Şenol Hocanın Trabzonspor ve milli takımda da, Seoulde de genel olarak kullandığı, şu anki Trabzonspor taktiğine yakın ve benim fm 2006 dan beri kullandığım taktiğimi burada paylaşmak istedim, şu ana kadar kullananlar başarısız olur korkusuyla hiç paylaşmamıştım 4 yıldır

şimdi taktiğimiz 2 kısımdan oluşuyor, birincisi hucumsal, 2. si defansif kadro, özellikle zor deplasmanlarda 2. taktiği kullanmanızı yeğlerim. misal şu anki Trabzonsporda Ceyhun Gülselam sadece zor maçlarımızda forma giyiyor. Şenol Hocada bu değişiklikleri yapıyor.

1. Taktik

Uploaded with ImageShack.us

2. Taktik

geçen sene lig durumu

gel gelelim oyuncu özelliklerine.

GK için düşündüğüm ayırıcı bir özellik yok, birçok kaleci ile bu taktiği uyguladım.

DR ve DL kadronun önemli elemanları. bu oyuncuların markingi minimum 11-12 olmalı ve hucum desteği sağlayabilecek oyuncular olmalı. hatta d/wb/m gibi kanatta etkin olarak hucüm yapabilen caner erkin, dario srna gibi oyuncular kullanılırsa etki artar.

DC için marking ve tacklingi yüksek, tam stoper özellikli oyuncular öneririm. yani teknik özellikleri bakımından 5-6 lar içinde sadece marking, heading, ve tacklingi yüksek, ve mental özellikleri iyi oyuncular. misal vinceny kompany, fazio gibi oyuncular bu taktiğe pek oymuyor. ama onyewu biçilmiş kaftan.

MC ler çok önemli, iki oyuncuda DM-MC tarzında defansif özellikleri de olan oyuncular olmalı. ama kesinlikle DC-DM tarzında defanstan bozma önliberolar olmamalı. iyisi fabregas, ortası nuri şahin mesela, oyunun iki yönünü de oynayabilmeli. misal hernanes bu bölgede çok iyi oynar.

AMC belki de takımın beyni, bu oyuncu MC-AMC olmalı, orta sahanın ortasında da oynayabilmeli (2. taktik) yani hem forvet, hem amc oynayan oyuncular olmamalı, teknik özellikleri yüksek olmalı. yani aslına bakarsanız AMC forvet arkası değil orta sahanın önü olmalı. Simon Vukcevic, Pastore, Rakitic, Axel Witsel bu bölge oyuncuları.

AMR-AML bu oyuncular hucümü seven oyuncular olmalı, 2 si olamasada 1 tanesi aynı zamanda forvet oynayabilen oyunculardan olabilir. iyisi Messi, Ronaldo, ortası bendeki gibi Neymar, dentinho, alexis sanchez gibi oyuncular da oynayabilir. bu oyuncular sezon başına 15 gol atarlar o yüzden çok defansif olmaması önemlidir. teknik özellikler kısmının üst tarafı yüksek olursa iyi olur.

ve FC forvetiniz biraz komple olmalı, yani ne zigic gibi Advenced, ne dentinho gibi poacher, ikisinden de biraz olmalı. Abel Hernandez en iyi gidecek oyuncu gibi, Guilherme, Vucinic, gibi oyuncular da önemli katkı sağlar, yine taktik bölümünün üst kısmı çift hanelerde olmalı.

taktik benim emektarım, başka hiçbir taktikle oynamadım, umarım işinize yarar

taktik indirmek isteyenler için burada;
    http://rapidshare.com/files/43577322...ol_g__ne__.rar

ve son olarak şenol Güneş

Last edited by Chinatown : 09.Aralık.2010 at 03:12

Mesaj Yetkileri