Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 59 sonuç

Konu: Galibiyet Sorunu

Default Galibiyet Sorunu

Bu konu daha once acildimi bilmiyorum ama uzun suredir yoktum.. su 2008e bir turlu alisamadim 2 mac kazinip 4 mac kaybetmekten sIkildim artik oyunu oynamiyorum yeniden baslicam sizin tavsiyelerinizi alabilirmiyim

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Abi şuraya bi bak istersen..
    Başarısız Taktiklere Başarılı yöntem

valla onu denemistim ama yine olmamisti bir turlu adam akilli taktik oturmuyor

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Arkadaşlar 4-4-2 ile başladım ben. Zamanla açık verdiğim noktalara göz attım. Gol yollarında neleri yapamıyor takım onu göz önüne aldım. Bunları giderme adına değişiklikler yaparak taktik oturdu. Sonrada taktiğe göre oyuncu almaya başladım.
    Last edited by DisCo : 06.Şubat.2008 at 18:52 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Burak kardeş 2007 Toutatis taktiğini indir ve küçük 1-2 değişiklikle sorunun çözülecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Ya anlamadığım bir konu var. Mesela ben Galatasaray'ım rakibim Oftaş. Ligde 16. Ve maç 1-0 bitiyor ama zar zor. dk 75'te attığım karambol golüyle. 1 hafta sonra Oftaşspor evinde Kayserispor ile karşılaşıyor ve 4-0 mağlup oluyor. Gerçekten ilginç. Benim maçta 9'la oynayan Ferhat Kayseri karşısında 6 ile oynuyor.
    I'm back...

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Ben Serkan abinin(Sekopej) taktiğini kullanıyorum.Sadece oyuncu sorumluluğunu(şimdi hatırlayamadım ismini)en aza indirdim ve Man City ile 21 galibiyet 5 beraberlik aldım önüme gelen her devi farklı yeniyorum ama bu taktik Fener de tutmamıştı yani takımına göre değişiyo.Doğru taktiği buldunmu bileğini kimse bükemiyo.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Serkan abinin taktik ney peki

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zaten Fm 2008 de en zor olan şey taktik
    Gelirken ne getirilir ki giderken ne götürülür?

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Ben de taktik işi başa bela isimli bi konu açmıştım.orda da bu konuyu bayağı tartıştık ama Fener'e en azından ligde oturan bir taktik bulabildim zor da olsa.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Ben Bayern Münih'e ve Beşiktaş'a buldum oturan bir taktik ama Juventus'a bulamadım.

galatasaraya 4-1-2-1-2 taktigini her turlu sekilde denedim olmadi liverpool a 3-4-3 3-5-2 4-3-3 4-4-2 ve diger bir cok alternatifi denedim ama nerdeyse hic biri olmadi arada 4-5 hafta ust uste kazandim sonra tekrar cokus

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Burak abi. Bu aralar banada oluyor. Sanki bi çöküş başladı bende. Bi ara hiç maç kazanamadım. Taktik oturtamadım. Hatta oyunu bırakma noktasına geldim. Ciddi ciddi bu yüzden depresyona falan gireceğim Şaka bi yana şu anda 4-1-2-1-2 yi kullanıyorum.

Kanatlar açık bir ok yukarı. Tek ön libero 1 ok yukarı. Tek Amc ok yok.

Forvetin sol tarafına Alex tipi bir oyuncu koyarsan partneri daha rahat gol atabilir benden tavsiye.

Alex-Semih 2lisini denedim. Semih 21(18)-21 gol attı. Ayrıca 18 maçta sonradan girdi. İlhan Parlak ise 20(15) 19 gol. 15 maç sonradan girerek attı.

Çok başarılı kesinlike tavsiye ederim Burak abi.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Bende Juventus'la oynuyorum.Taktiği hiç oturtamadım.Bayern'deki taktiği deneyecektim ama o taktikte AML ve AMR yok.Bende ise Niko Kranjcar ve Camoranesi gibi etkili kanat oyuncuları var.Bu oyuncular boşta kalıyor.

Abi sana Total Dominasyon'u öneririm.Bu taktiğin üstüne yok.Liverpool,Galatasaray hepsinde işi götürüyor.Dene derim.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Tek forvet ama galiba Total Dominasyon.Bende Trezeguet,Del Piero,I a q u i n t a,Rossi gibi forvetler var

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    Tek forvet ama galiba Total Dominasyon.Bende Trezeguet,Del Piero,I a q u i n t a,Rossi gibi forvetler var
    Ben sana yazmadım ki Burak'cım.Ben Burak Duran için yazdım.

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Arkadaşlar bu oyunu PC ye karşı oynamayın bir takım 5 maçn 5 inde de son 5 dk ya önde girip 89-90 da gol yiyerek berabere bitirebilirmi maçı hep son dakikalara 2-1 1-0 önde giriyorum ama maçlar berabere bitiyor bu gidişle FM2007 ye döneceğim.

Quote Originally Posted by SiR ToMaSRoSiCkY1 View Post
    Abi sana Total Dominasyon'u öneririm.Bu taktiğin üstüne yok.Liverpool,Galatasaray hepsinde işi götürüyor.Dene derim.
    nonda yada karan dan birini secmekte zor olur tek forvette Galatasaraya ama deneyelim bakalim

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Quote Originally Posted by Burak Duran View Post
    nonda yada karan dan birini secmekte zor olur tek forvette Galatasaraya ama deneyelim bakalim
    Karan oynuyor abi total dominasyonda hemde iyi oynuyor.
    I'm back...

hadi ya nonda yalan olcak desene iyi bakalim onu deneyelim yarin orjinal fm gelcek onla yeni sezona baslarim gelismeleri yazarim... bu arada orjinal almak isteyenler turkiyede bir sitede pesin fiyatina 12 taksitle kargo bedava olarak 65 ytl ye orjinal fm ye sahip olabilirsiniz ayda 5.42 ytl odeyerek

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Total Dominasyon mu dedi biri
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Quote Originally Posted by RoNNiE91 View Post
    Serkan abinin taktik ney peki
    3-5-2 olan taktik.Ben Total dominasyon ile Fenerbahçe ile UEFA'yı aldım ama Man City'de döküldüm her takıma her taktik uymuyo.

valla surekli taktik degistirmekten biktim yahu

Total Dominasyon kesin çözüm.Ümit'te ilaç olur sana.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Juventus'a da bir çözüm bulabilen var mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Burak bende bir taktik var.İlhan abinin total dominasyonu üzerinde biraz oynayıp Roma'ya uygulamıştım.Tutmuştu.İstersen sana yollayayım.
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    Çanakkale-17

Arkadaşlar isterseniz kullandığım taktiği vereyim buraya bi deneyin.Fener'e oturdu ilk sezon hiç transfer yapmadan lig şampiyonu ve türkiye kupası aldım. ve 28 maç yenilmezlik serisi yaptılar. 2 ön liberolu tek forvetli bi taktik.Denemek isteyen olursa verebilirim buraya.

Quote Originally Posted by MostapHa View Post
    Ya anlamadığım bir konu var. Mesela ben Galatasaray'ım rakibim Oftaş. Ligde 16. Ve maç 1-0 bitiyor ama zar zor. dk 75'te attığım karambol golüyle. 1 hafta sonra Oftaşspor evinde Kayserispor ile karşılaşıyor ve 4-0 mağlup oluyor. Gerçekten ilginç. Benim maçta 9'la oynayan Ferhat Kayseri karşısında 6 ile oynuyor.

oyuncunu süreklilik özelliği düşüktür büyük ihtimalle

Bu başlığı cidden sabitlemek lazım. Yani sırf banamı oluyor dedim ama son zamanlarda nette göz gezdirdiğimde herkes aynı dertten muzdarip.

Takımım Fiorentina... Mutu ve Santanayı sattım sadece. Alınan oyuncular Rafael Vander Vaart, Rodrigo Palacio, Ajaxdan Leonardo.

5 Hazırlık maçı üstüne 6 lig maçı ypaıyorum.(Maçların sırası karışık olabılır sinirden tam olarak bişey gelmıyo aklıma şu an ) Taktiğim 4-1-3-2. İlk maç Napoli 3-0 kendi evimde, Genoa kendi evimde 3-1. Catania deplasman 1-0 ki bu maçla başlıyor artık sinir sistemi oynamaya. A.C. Milan 3-1 yeniliyoruz ki normal bi sonuc ama yenilen goller ve kacanlar dışında sonuc normal. Sonra Gidiyoruz Juventus deplasmanına son saniye penaltısıyla güç bela 2-1 alıyoruz maçı.

Ve eğlence bundan sonra başlıyo..

Juventus deplasmanında ve diğer deplasmanlarda taktiğim 4-4-1-1. Orta alandaki 4 lünün orta göbekteki iki oyuncu ya dmc mevkiinde oluyor yada mc de oklar dmc ye dogru. Juventusdan sonra gidiyoruz Uefa kupası grup ilk maçı Tottenham..
    4-1 yenılıyoruz, karsıya karsıya 4 kez arka arkaya kalecının ustune vurmalar yıne baslıyor. Yukarda verilen linkde anlatılan " Creative özelliğini en aza indirin " olayı zaten lig basında berı uygulanmakta sadece il Napoli maçında saçma sapan çaprazdan vurdukları yerde orta açtılar "heh tamam" dedim oldu herhal.

Tottenham macında gelıyoruz dönuyoruz ev sahıbı taktıgıne: 4-1-3-2
    Rakip Lazio, maçdan önce gaz verıyorum lazio yu yenerız dıye. Ilk yarı 4-0 Lazio lehıne bıtıyor. 2 gol Frey den dönen top ile ki bu Frey in peşinde Manchester ve Fc Bayern var. Ve ilk yarı bittikten sonra oyundan cıkıyorum kayıtlı oyunu siliyorum.

bU sırf Fiorentinada olmuyo, bundan önce Everton ile başladım orda da ilk sezon bitimine az bi süre kala artık oturtaak taktik bulamadıgımdan oyunu siliyorum sinir stres içinde ki elimde Riquelme gibi bi yıldız olmasına rağmen.

Sonra tekrar başlıyorum Everton ile İlk sezon bitiyo yine sinir stres içinde ikince sezon bu sefer aynısı.

Lafı fazla uzatıyorum farkındayım benim sinir oldugumn şey bu oyun her cd ye farklımı yazılıyo. Kariyer hikayelerinde gördüğüm kadarıyla herkes başarından başarıyo koşuyor. İlk sezonda adam edilen ikinci lig takımları, kupalar filan. Onlara çamur atmak gibi bi derdim yok ama 6 senelik Cm-Fm oynayan biri olarak konusuyorum ben 6 sene içinde hiç bi takımla iki maç arka arkaya 8 gol yemedım taktıgımde en ufak bi değişiklik olmadan. Girilen poziyonların çokluğu kalecilerin panterleşmesıyle kapatılmıs. Tamam her mac 10-0 bitsin demiyorum da 4 defanslı önünde de 1 dmc li bi takım kendi evinde ilk yarı 4 gol yemez karşı takım ısterse 11 forvetle oynasın çok saçma. Futbol bu olur molur filan dıye bısey yok bu olayda. Amatör küme takımı değil sonuçta.

Orjınal oyun alıpda böle aptalca oyun hatalarıyla kasılasınca ınsan ıster ıstemez ulan keklediler bizi diye düşünüyor ki düşünmüyorum artık keklendik resmen. Patch filan cıkarana kadar bari biraz daha bekleser. Bu oyunun kontrol ekibi mal mı ki bu kadar hatayı goremıyo. Kornerlerden ön direğe atılan toplara aptalca kafa vurusları- korneri penaltı noktası ustune kullan dememe ragmen-, kısa-dar oyun anlayısı oyna dedıgım halde uzun pas ile oyanamalar artık bıktırdı ve Fm'ye itimatım kalmadı artık. Oyuna illa Manchester yada Barcelonam ılemı baslamak gerek. 6 senelik sanal menejer olarak alt liglerden bu oyuna ragmen takım alıp başarıdan başarıya koşanlara saygım sonsuz. Bu kadar uzattrıgım için de kusura bakmayın.
    Last edited by Sysmix : 08.Şubat.2008 at 12:53

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri