1 ile 30 arası toplam 1016 sonuç

Konu: [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Hybrid View

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xxestergonxx View Post
    şimdi arkadaşlar bana bu saydıklarım şöyle iyi böyle iyi demesn bende biliyorum hepsi iyi oyunucu ama inanın (ben öyle inanıyorum en azından) bunlar bizim luganodan song dan çok ta iyi oyuncu değiller...eğer böyle devam ederse açıkcası araştırmacı şeflerden rica edeceğim..eğer FM de bir iki oyuncu için acayip değerler verilirse bu önemli değil..tolere edilebilir..amagenel eğilim bu yöndeyse..çok sayıda ülkede böyle yapılmaya devam edilirse kendi ülkelerinin oyuncularını bu kadar şşireceklerse..bizde durumumuzu bi gözden geçirelim diyeceğim...çok çok iyi bir araştırma ekibimiz var ...bundan kuşkum yok..ama eğer herkes bu eğilimdeyse bizim yaptığımız doğrunun da bir anlamı kalmıyor...çünkü malesef doğrular çoğunluğa göre şeklleniyor blimde değil ama sosyal hayatta.....ve FM bir sosyalleşme aslında dsiğer ülkelerle bizim ülkemiz oyuncularının mukayese edildiği bir ortam yaratıyor...ve biz burada çok hassas davranırken eğer bi çok ülke sürekli aynı şeyi yaparsa bizde durumumuzu gözden geçirelim derim....

Yazını okudum ve özellikle bu kısım benimde dile getirdiğim bir şey. Evet biz belki doğruyu yapıyoruz ama diğer ülkelerle kıyas yapınca acayip farklar ortaya çıkıyor. GS araştırma kısmında yazmıştım oyunda fenerin sevillayı elemesi neredeyse imkansız. Açtım baktım editörden ilk 16 oyuncuda 30 CA fark var. Ama gerçekte şansları neredeyse eşitti ve nitekim her iki maçta aynı skorla bitti. Benim merak ettiğim ortada bir SI kriteri vardır doğrudur herkes uyarsa oyunda çok güzel olur ama neredeyse aynı dediğin oyuncular 10 puan daha iyi. SI olayın bu tarafını görmüyor mu bunun için hiç yaptırımı yok mu anlamış değilim. Sevilladan açıldı madem adamların defansı Drago 154 Escude 152. Acaba bu adamlar dediğin gibi Lugano yada songdan çok mu iyiler ama 10 puan fark var bunun için bişeyler yapılmalı.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Yazını okudum ve özellikle bu kısım benimde dile getirdiğim bir şey. Evet biz belki doğruyu yapıyoruz ama diğer ülkelerle kıyas yapınca acayip farklar ortaya çıkıyor. GS araştırma kısmında yazmıştım oyunda fenerin sevillayı elemesi neredeyse imkansız. Açtım baktım editörden ilk 16 oyuncuda 30 CA fark var.
    Kasimpasa ile Galatasaray arasinda da 30 puan fark var en iyi 16 oyuncunun CA ortalamasinda. Ama tabii her oynadigi macta Galatasaray Kasimpasa'ya fark atti degil mi?

Sampiyonlar liginde Rosenborg Valencia'yi iki defa 2-0'lik skorlarla yendi. CA ortalama farki 40'dan fazla.

Olympiakos 134 civarindaki CA ortalamasi ile, 151 ortalamali Werder Bremen'i ve 148 ortalamali Lazio'yu eledi sampiyonlar ligi gruplarinda.

Buyuk ulkelerin ortalama takimlarinda biraz sisirme sozkonusu. Ancak CA acisindan Fenerbahce'de en buyuk eksik, Zico'nun CA'si bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Kasimpasa ile Galatasaray arasinda da 30 puan fark var en iyi 16 oyuncunun CA ortalamasinda. Ama tabii her oynadigi macta Galatasaray Kasimpasa'ya fark atti degil mi?

Sampiyonlar liginde Rosenborg Valencia'yi iki defa 2-0'lik skorlarla yendi. CA ortalama farki 40'dan fazla.

Olympiakos 134 civarindaki CA ortalamasi ile, 151 ortalamali Werder Bremen'i ve 148 ortalamali Lazio'yu eledi sampiyonlar ligi gruplarinda.

Buyuk ulkelerin ortalama takimlarinda biraz sisirme sozkonusu. Ancak CA acisindan Fenerbahce'de en buyuk eksik, Zico'nun CA'si bence.
    Tmmda şampiyonluk maçı olsa GS Kasımpaşa karşısında öyle oynamaz, yani CL lmaçı olsa da oynamaz. Örnekleri sen vermişsin Olimpiyakos gerçekte elemiş ama oyunda eleme şansı nedir, Aynı şey FB için de geçerli tmm FB Sevilladan iyi değil ama 30 puanlık farkda bence yok. Yani örnek verdiğim adamlara baksana en kötü bçlgeleri defansları ama onda bile FBden iyi.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Hayır abi kesinlikle bu konuda katılmıyorum sana.. Birebir kalınan pozisyonlarda taktikle ne alakası varki.. Alves ileride kaldığında veya pozisyonunu kaybettiği anlardan bahsetmiyoruzki.. Aynı şekilde Gökhan Gönül'de bir çok kez Capel'le birebir mücadelelerin çoğundan galip ayrıldı.. Hemde Capel çok rahat durumlarda topla buluştuğu anlarda bile geçemedi.. Herhalde birebir de oyuncu karşındayken seni geçmesine izin ver gibi bir taktik almış olmsı imkansızdır, veya birebirde oyuncunun üstüne git ama çalım atma gibi bir taktikte vermiş olamaz.. Bu durumda Alves her ne kadar hücum düşünsede savunmada birebir kaldığında bu kadar rahat geçirmemesi lazımdı Uğur'u.. Dünyanın en iyi sağ bekinden bahsediyoruz burda(!)(bu görüşede katılmıyorum, İspanyol araştırmacıların çok büyük bir hatası olarak değerlendiriyorum açıkcası).. Bütün defansif özellikleri dökülen Gökhan Gönül'de Capel'i geçirmedi..

Birde bu yabancı ülke futbolcularını eleştirebileceğimiz bir başlık açılması gerektiğini düşünüyorum Ömer abi.. Böyle birşeyi uygun görürmüsün?
    Bende Gökhanın Capeli geçirmemesi olayına tam katılmıyorum adam bir çok kez gökhanı geçti,ama kapatmasını iyi bildiler o kadar ani hareket yapıyor ki soldan geldiğinde herkesi zor duruma düşürebiliyor. Bir çok kişiye sarı kart çıkardı her ne kadar abartsa da faul almasını iyi biliyor..
    Last edited by mkkadi : 10.Mart.2008 at 18:38 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Mesaj Yetkileri