Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon
211 ile 240 arası toplam 329 sonuç

Konu: Oyun İçi Bilgi Alış-Verişleriniz

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

eğer koç atak koçuysa 7 yıldızlı olması için atak antrenorlugunun en az 19 olması lazım ama bazende soyle oluyor atak antrnorlugu 19 ama dıelerı 5 6 falan o zamanda 7 yıldızlı olmuyor bazılarının 10 üstü olması lazım

yaa ben fm09 da yeni ve acemiyim. o yüzden sorum çok amatörce olabilir. oyuncu özelliklerim grafiksel olarak gösteriyor. bir türlü rakamsal yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim.

cok guzel eline saglik kardes

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    eğer koç atak koçuysa 7 yıldızlı olması için atak antrenorlugunun en az 19 olması lazım ama bazende soyle oluyor atak antrnorlugu 19 ama dıelerı 5 6 falan o zamanda 7 yıldızlı olmuyor bazılarının 10 üstü olması lazım
    Arkadaşım aslında öyle değil o mesele.
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=73384
    bu linkte arkadaş anlatmış.

Quote Originally Posted by varolife View Post
    yaa ben fm09 da yeni ve acemiyim. o yüzden sorum çok amatörce olabilir. oyuncu özelliklerim grafiksel olarak gösteriyor. bir türlü rakamsal yapamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
    Futbolcunun fiziksel özelliklerinin bir üstünde görüntü seçeneği var ordan ayarlayabilirsin

Kendi İsteğimizle veyahut başkanın insiyatifiyle ayrıldığımız bir kulübe tekrar dönme şamsımız varmıdır?

2006 dan beri başladığım kupalar kazandırdığım kulüpten ayrılıp daha kariyerli bir şekilde geri dönemk istediğimde yönetim kabul etmiyor

Nesil
    2009
    Yer
    İNTERNET

Şimdi sorularımı sıralıyorum

1. Neden tatile gitme ihtiyacı duyuluyor

2. Manu seninle ilgileniyor diye haber geldiğinde ne yapmam lazım istifa edip teklif yapmalarınımı beklicem yoksa takımın başında beklesemde olurmu..Ayrıca yönetimin sunduğu yeni kontratı bu bağlamda kabul etmelimiyim

3. Kaç pilot takım alabiliyoruz

4. Devamlı sarı kart gören oyuncum var (lugano) ceza versem adaletsiz deyip harmonyi düşürüyor, vermesem her maç kartmı görülür arkadas

5. josico kendini samandıraya zincirledi serbest bırakamıyorum , satamıyorum önerdiğim halde 0 liraya..sözleşmeyi karşılıklı feshet var ne işe yarıyor??

6-databasede sadece türkiye ligi seçili iken ingiltereden teklif alırmıyım yada alman liginden

7- Yeni coachta alamıyorum ne yapmam lazım, gönderdim eldekileri yeniye izin vermiyor yönetim

8. ayarlardaki fikstür hızı ne işe yarar

Nesil
    2006
    Yer
    Aydın #09, Ankara #06

Quote Originally Posted by sonersoy View Post

2. Manu seninle ilgileniyor diye haber geldiğinde ne yapmam lazım istifa edip teklif yapmalarınımı beklicem yoksa takımın başında beklesemde olurmu..Ayrıca yönetimin sunduğu yeni kontratı bu bağlamda kabul etmelimiyim

4. Devamlı sarı kart gören oyuncum var (lugano) ceza versem adaletsiz deyip harmonyi düşürüyor, vermesem her maç kartmı görülür arkadas

5. josico kendini samandıraya zincirledi serbest bırakamıyorum , satamıyorum önerdiğim halde 0 liraya..sözleşmeyi karşılıklı feshet var ne işe yarıyor??

6-databasede sadece türkiye ligi seçili iken ingiltereden teklif alırmıyım yada alman liginden

7- Yeni coachta alamıyorum ne yapmam lazım, gönderdim eldekileri yeniye izin vermiyor yönetim

1. Eğer zorlu bir maçın varsa veya çok oyuncun milli takıma gitmişse tatile gidersin. Asistan CA seviyesine göre takımı düzenlediği için yararı olabilir.

2. İlgilendiğini bildiren haber geldikten sonra takımın başında devam etmelisin. Bu haber yalanda olabilir ( fotomaç her yerde var haliyle )

3. Her transfer dönemi açıldığında pilot takım isteği yollarsan yönetim uygun olanı bulacaktır. Yani senede 2 taneden 5 senede 10 tane.

4. O oyuncunun oynama stratejisini değiştirirsen sarı kart görmesini birazda olsa engelleyebilirsin. Tackling Hard yapma en azından.

5. Oyuncunun kontratını belli bir miktar karşılığında iptal ediyosun ama bu değer yüksek olursa kulup oyuncuyu göndermez. Pilot kuluplere göndermeyi deneyebilirsin.

6. Böyle birşey mümkün değil. Türkiye takımlarından teklif alırsın sadece.

7. fenerbahçe yönetiminin hep yaptığı birşey bu. Koçları yollamadan önce yeni koç teklifinde bulunman gerekiyo.

8. I Dont know

Afedersiniz yeri burasımı bilmiyorum fakat yanımıza alacağımız atıyorum duran topların çalıştırılmasıyla ilgili bir antranörün özelliğinin neler olmasını gerektiğini ve diğer antreman katagorileri içinde hangi özellikleri güçlü antranörler almamız gerektiğini biliyorsa güzel bir biçimde yazacak veya yazılmış ta ben göremiyorsam yerini gösterecek bi arkadaşımız var mı acaba ??

Nesil
    2008
    Yer
    Sanliurfa

Quote Originally Posted by Yahyaylmz View Post
    Afedersiniz yeri burasımı bilmiyorum fakat yanımıza alacağımız atıyorum duran topların çalıştırılmasıyla ilgili bir antranörün özelliğinin neler olmasını gerektiğini ve diğer antreman katagorileri içinde hangi özellikleri güçlü antranörler almamız gerektiğini biliyorsa güzel bir biçimde yazacak veya yazılmış ta ben göremiyorsam yerini gösterecek bi arkadaşımız var mı acaba ??
    Arkadasim tam olara cevabini bende bilmiyorum ama Atak ve Teknik antrenmani ile alakali birsey.

Ben sana oyundaki en iyi duran top antrenorlerini yazayim istersen

Ricardo Moniz
    Francesco Chinnici
    Oleg Luzhnyi
    Rene Meulensteen
    Andre Vilas Bolas

Ayrica bu link sana yardimci olacaktir.

http://forum.turksportal.net/vb/show...08&postcount=1

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

luganonun agresifliği 20 yani bunu kabulleneceksin. ayrıca agresif oyuncuların genelde cesareti de düşük olmaz ki bu da sertlikten kaçmalarını engeller oyuncu faullerden yılmadan oyununa devam eder.

Genç bir oyuncum var potansiyeli yüksek olan. Reserve takıma koydum ama yardımcı antrenör ilk11e almıyor. Taktik erkanında da o oyuncuyu seçtim takıma belki işe yarar diye ama olmadı. Antrenöre her maç oynat gibi bir emir veremiyor muyuz ?

Nesil
    2007
    Yer
    artvin

Quote Originally Posted by sonersoy View Post

1- benden çok tatile giden yoktur herhalde...eğer yıllar geçmiş takımın çok iyi şampiyonluk çantada ve izlemekten ve oynamaktan zevk aldığın bi tek şampiyonlar ligiyse benim gibi sürekli tatile gidersin..

2- seninle ilgilenen klüp sana kontratını her zaman sunabilir istifa etmene gerek yok ancak kontrat yenileme aşamasındaysan yenileme.. ....

3- bu takımın gelişmişlik ve finans durumuyla alakalı birazda sık teklif yapmakla...

4- ben u kadar bu oyunu oynarm bu sene çıkan bu harmonyi kafama takmıyorum hiçte sorun çıkmıyor..sanırım bu harmony üzerinde düşünüldükçe başınıza dert oluyor..benim luganoya verdiğim cezanın haddi hesabı yok..

5- satılmıyor evet bu hususu bir kaç yıldır eleştiriyoruz ama tabi bizi kim dinler ..bir klüp bir oyuncuyu göndermek istiyorsa bir şekil gönderir..hele fenerbahçe galatasaray gibi klplerin oyuncuları bedaya bile alıcı bulamazmı illaki bulur...oyunun bir hatası bu kanımca..

6- hayır...sadece milli takımlardan olabilir..

7- belli bir sayıya kadar serbest...küçük takımlarda sayı daha az..

8- ayarlardaki fiktür hızı ile ne kastediyorsun sanırım takımlar maç yaparken hani şu özelliklede yavaş bilgisayarlarda daha da canımızı sıkan maçların oynanırken geçen zaman varya onu hızlandırabiliyorsun ama bilgisayar yavaşsa tek başına yine sorunu çözmüyor..
    BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR

Geçmişini iyi bil ki, geleceğe sağlam basasın.
    Nereden geldiğini unutma ki, nereye gideceğini unutmayasın...”
    Şeyh Edebali

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

aslında bu konu forumdaki en yararlı konulardan biri.
    fm'ye yeni başlayan birine çok faydalı olabileceği gibi tecrübeli olanlara da değişik bakış açıları yaratması bakımından önemli.
    menejerlik oyunlarını 7-8 yıldır oynuyorum.fm'ye ise 2006 ile başladım.fakat ev arkadaşlarımın tecrübelerinden epeyce faydalandım ve şimdi iyi sayılabilecek düzeyde yönetebiliyorum bir takımı.

oyuna başlarken:

öncelikle bi harita belirlemek gerek.yani nasıl bir takım istiyoruz?önceliklerimiz neler?vs vs.
    Bikaç model var aslında.
    Finansal açıdan çok iyi bir takım alıp yıldızlarla doldurabiliriz mesela.ama bu durumda başarı gelse bile çok zevkli olacağını sanmıyorum.(şu sıralar chelsea’nin yaptığı gibi)
    Finansal açıdan iyi bir takım alıp genç yeteneklerle doldurabilir ve birkaç sene içinde onları yetiştirip takıma monte edebiliriz.sürekli yeni gençler keşfedip yaşı geçenlerin yerine onları kadroya dahil ederiz ve böylece bir döngü yakalamış oluruz(alex ferguson’un 20küsür yıldır man.utd. da yaptığı gibi)
    Diğer bi seçenek ise yıllardır başarılıymış gibi görünen fakat elle tutulur pek bi başarısı olmayan bir takımla oyuna başlamak.valencia,arsenal,roma,fiorentina gibi takımlar ki bence çok zevkli bi seçenek bu.hem iyi sayılabilecek bi kadro oluyor elinizde hem de takviye yapabilecek bir bütçe.daha ne olsun.takımı bikaç yıl içinde lig ve avrupada söz sahibi bir konuma getirmek tamamen sizin elinizde.yıllardır gelmeyen başarıyı yakalamaya çalışıyorsunuz.
    Orta sıra takımlarıyla başlayıp orta vadede iyi yerlere gelmek ise bir başka seçenek.işte oyun sabrınızın sınırlarını burada sınamaya başlıyor.örneğin ingiltere liginde west ham gibi,tottenham gibi ya da WBA gibi.ya da ispanya’da getafe,deportivo vs.
    Sabır taşı olmanızı gerektirecek seçenek ise alt sıra takımlarını başarıya ulaştırmak.ben pek denemesem de çok zevkli olsa gerek.yıllardır düşmemeye oynayan takımlardan birini alıp uzun vadede başarı yakalamak.
    Son olarak ise alt liglerde bir takım alıp idealist davranmak.yıllarca bıkmadan usanmadan çalışıp çabalamak.herşeyi sıfırdan kurmak.eğer başarırsanız ne ala.bi takımı 2. Veya 3.ligden alıp yıllarınızı verdikten sonra bi yerlere geldiğinizi görmek acayip hisler uyandırabilir.
    Finans:
    İşte bunlardan birini seçtikten sonra planlarınızı yapmaya başlamalısınız.en başta unutmamanız gereken bişey var para olmadan ancak bi yere kadar...bu yüzden finans önemli.oyunculara ödediğiniz paralar,stad gelirleri,transfer gelirleri vs vs. Başarı kazandıkça para geliyor evet ama tam olarak bir doğru orantı söz konusu değil tabi.aslında oyunda finans çok da size bırakılmış değil.sponsorluklar alma,bilet fiyatları belirleme vs. şansınız yok.transferler,ödemeler ve başarı üçgeninde bir finans söz konusu.
    Transfer:
    Transfer politikasına gelince.başta belirttiğim gibi bu sizin düşüncenize kalmış.kimi hazır adam ister.gençlerle uğraşamaz.örneğin mustafa denizli.aylardır bir tane genç yeteneğe şans verdiğini gördünüz mü?,kimi ise genç yetiştirmek ister. Arsene wenger gibi.tercih sizin.benim tercihim gençlerden yana.scoutlarınızı dünyanın dört bi tarafına yollayın ve genç yetenekler keşfedin.çok para ödemeyin.hem böylece bikaç yıl sonra bi maç izlerken herkesin ağzı açık izlediği adamı 2-3 yıl önce keşfetmiş olmanın dayanılmaz mutluluğunu yaşarsınız J
    Antrenman ve koçlar:
    Antrenman sisteminiz taktiğinizle uyumlu olmalı.90 dakika pres yapan,koşan bir takım isteyorsanız sezon öncesi kondüsyon yüklemeniz mantıklı olur.sezon içersinde de fiziksel antrenmanları yüksek tutup oyuncularınızın dayanıklı olmalarını sağlayabilirsiniz.her mevkiye farklı antrenman gerek tabi.eğer kendiniz bir antrenman sistemi oluşturamıyorsanız forumda yer alanlardan birini kullanabilirsiniz.koçlar meselesine gelince.alabildiğinizin en iyisini almaya çalışın diyorum.önemli çünkü.
    Taktik:
    Bence her maça farklı taktikle çıkmak yerine düzgün bir taktik kurup sabretmek ve taktiğin oturmasını beklemek mantıklı.oyuncular taktiğe uyum sağladıktan sonra uğraşmanıza gerek kalmıyor.sadece maç içersinde dizilişle oynamadan birkaç müdahale ile maçı kontrol etmeniz mümkün.zaten futbol bilginiz düzeyinde oyunu kontrol etme şansınız da artıyor.örneğin kendi sahanızda küçük bir takıma karşı oynuyorsanız rakibin ilk hedefi gol yememek olacak doğal olarak stoperleri çıkmayacak.e siz ataktayken bekleri de geride olacağı için boş alan yakalama şansınız pek yok.bu yüzden hızlı forvetle çıkıp araya atılacak toplarla gol bulmaya çalışmak pek mantıklı olmayacaktır.kanatlardan yüklenip bekleri dışarı çıkarmak ve yan toplarda etkili forvetlerle oynamak çözüm olabilir.dediğim gibi tamamen futbol bilginize ve düşüncelerinize kalmış.oyun büyük ölçüde imkan veriyor taktiklerinizi uygulamak için. Oyuncu komutları da önemli tabi.bu yüzden oyuncularınızı iyi tanımanız,neler yapabileceğini neler yapamayacağını bilmeniz gerek.örneğin stamina ve natural fitness ı düşük beklerle oynuyorsanız ve sürekli ileri çıkarırsanız 60. Dakikadan sonra çıktıkları ataklarda geri dönemeyebilirler.ve tehlike kaçınılmaz olur.oyuncularınızı iyi tanıyın.ona göre komutlar verin derim ben.

Şimdilik bunları söyleyebildim.eğer yardımcı olabileceğim konular olursa elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışırım.herkese iyi eğlenceler.

Nesil
    2005
    Yer
    Karşıyaka

oyunda bu regenler çok can sıkıyor. bunu kapatmanın yada daha az çıkmasını sağlamanın bir yolu yokmu?
    Kurunun Yanında Yaş Telaş Yapmaz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Editörle bir ligin popüleritesini ve takımların bütçesini nasıl yükselte bilirim?Bu olay kayıtlı oyunlarda olur mu?

Quote Originally Posted by Mr. Cool View Post
    Editörle bir ligin popüleritesini ve takımların bütçesini nasıl yükselte bilirim?Bu olay kayıtlı oyunlarda olur mu?
    Oyunun orjinal ise,oyunun kurulu olduğu klasörde tools>data editor>data editor.exe vardır.Editore çift tıkladıktan sonra sol üstteki köşeden file>load database>9.0.3 database'i load et.

Bir ligin popülaritesini arttırmak için,sol taraftaki sekmelerden competitionsa tıklayıp search kısmına o ülkenin liginin adını,veya ülkenin ismini yazıp enterla.Çıkan sonuçlardan modifiye edeceğin lige çift tıkla ve açılan ekranda continent'in altında bulunan reputation değerini 20ye kadar yükseltebilirsin.

Takım bütçesini arttırmak için yine aynı şekilde soldaki sekmelerden clubs'ü seçip search kısmına bütçesini arttırmak istediğin kulübü arattır.Takıma tıkladıktan sonra sol taraftaki sekmelerden finances'i seç ve transfer budget kısmına istediğin sayı değerini gir(genelde fazladan iki 0 atsan yeterli olur)Wage Budget yazan kısım ise maaş bütçesidir.Onuda istediğin şekilde ayarlayabilirsin.

Son olarak db'yi kaydetmek için sol üst köşeden files'i seçip save database as'a tıklayıp çıkabilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Gangstaa View Post
    Oyunun orjinal ise,oyunun kurulu olduğu klasörde tools>data editor>data editor.exe vardır.Editore çift tıkladıktan sonra sol üstteki köşeden file>load database>9.0.3 database'i load et.

Bir ligin popülaritesini arttırmak için,sol taraftaki sekmelerden competitionsa tıklayıp search kısmına o ülkenin liginin adını,veya ülkenin ismini yazıp enterla.Çıkan sonuçlardan modifiye edeceğin lige çift tıkla ve açılan ekranda continent'in altında bulunan reputation değerini 20ye kadar yükseltebilirsin.

Takım bütçesini arttırmak için yine aynı şekilde soldaki sekmelerden clubs'ü seçip search kısmına bütçesini arttırmak istediğin kulübü arattır.Takıma tıkladıktan sonra sol taraftaki sekmelerden finances'i seç ve transfer budget kısmına istediğin sayı değerini gir(genelde fazladan iki 0 atsan yeterli olur)Wage Budget yazan kısım ise maaş bütçesidir.Onuda istediğin şekilde ayarlayabilirsin.

Son olarak db'yi kaydetmek için sol üst köşeden files'i seçip save database as'a tıklayıp çıkabilirsin.
    Teşekkürler,tam aradığım bilgilerdi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sanırsam yeni db olduğu için kayıtlı oyunlarda olmuyor.

Kayıtlı oyunlarda çalışmaz.Yeni oyun açman gerek.Sonuçta yeni bir db yaptın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu ayarlara göre Udinese'nin transfer bütçesi ne olur?Transfer bugdet'e girdiğim değer oyunda farklı çıkıyor.Neye göre belirleniyor?örneğin,Transfer bütçesini 50M yapmak istesem oraya ne yazmalıyım?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Var mı yardım edicek olan ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

para birimiyle alakalı olabilir... editördeki para birimiyle senin oyunda kullandıgın para birimi farklı ise aynı olmaz rakamlar...bir de transfer budget'ten daha önemli olan hemen üstündeki balance asıl onu yükselt eger hile yapacaksan
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

" ...Sizlere bir sorum olacak aslında sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum; oyun kurucu-hedef adam seçeneklerini doldurmalı mıyım ? evet ise hangi mevkiyi nereye, hayır ise neden ?.." şu konudaki fikriniz ?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

Quote Originally Posted by asdasdas1 View Post
    " ...Sizlere bir sorum olacak aslında sizin fikrinizi öğrenmek istiyorum; oyun kurucu-hedef adam seçeneklerini doldurmalı mıyım ? evet ise hangi mevkiyi nereye, hayır ise neden ?.." şu konudaki fikriniz ?

yorduk seni forum içinde kusura bakma

oyun kurucu olayı tamamen senin insiyatifinde olan bir olay.. genelde oyunun orta alanında yani dmc-mc ya da amc mevkisinde oynayan adamlara verebilirisin... birine yani Avantajı , eğer verdiğin adam oyunu çok iyi yönlendirebilecek ve İSTİKRARLI bir oyuncuysa taktiğin iyi işler... tabi taktikde de işaretli olacak "oyun kurucu kullan" seeneği... dezavantajı ise adam eğer istikrarsız ya da bu işin altından kalkamayacak bir oyuncuysa takımı kötüye götürür... sadece fiziksel ya da teknik değil mental açıdan da zeki oyuncular bu işi yapabilir... Zidane,Veron ya da Beckham gibi yani...bizde lincoln yapamıyor mesela

Hedef adam olayıne gelince o da hücumda topların toplandıgı oyuncudur... genelde forvet mevkisinde tek oyuncu kullanıyorsan onu yaparsın... ben bazen amc mevkisine de veriyorum... iyi yanları eğer bir futbolcunu sürekli topla buluşturmak ya da pozisyonlarlar onu görmek istiyorsan bunu bu ayarla yapabilirsin... kötü yanları ise hedef adamı yanlış seçersen yani bu işi beceremeyecek birine ayar verirsen takım sekteye ugrar... hedef adam seçiminde ekstra bir ayar var... topu ayağına mı , kafasına mı yoksa koşu yoluna mı atsınlar diye... Eğer teknik ve top alıp vermesini bilen bir adamı hedef adam yapacaksan ayagına, uzun boylu hakan şükür tipinde ise kafasına, Roonew ya da tevez gibi pırpır forvet tipinde ve forvetse koşu yoluna şeklinde ayrlayabilirsin..

umarım yararlı olur açıklamalar

asıl ben seni yordum sen kusura bakma . yine tam can alıcı noktaları açıkladın beni engin bilgilerinle aydınlattın. çok teşekkürler.. bu arada kadrom 2014 bitmek üzere Real madrid deyim codina/casillas-ramos-drenthe-miguel torres-marcelo-fazio-pepe-miguel veloso-lassana diarra- vidal/moutinho/gago/delared-sneijder-robben-nani-arda-david silva-marquinhos-huntelaar(tekforvetdehiçbaşarılıdeğil)-guiseppe rossi-

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

rossi -marquinhos ikilisini tavsiye ederim 2li ise tek ise rossi tek forvet , amr marquinhos ben yatar...iyi geceler

tamam deneyeceğim. teşekkürler iyi geceler.

Quote Originally Posted by nannar View Post
    rossi -marquinhos ikilisini tavsiye ederim 2li ise tek ise rossi tek forvet , amr marquinhos ben yatar...iyi geceler
    Rossiyi benim maçta gördün çok beğendim demi itiraf et hadi bunu

ben birşeyler daha sorayım sizlere fm09 yada 08 lan bağlantısı olmadan internet üzerinden arkadaş ortamıyla bir lig havasında oynayabiliyor muyuz ? evet ise nasıl

Sayfa 8 / 11 İlkİlk ... 678910 ... SonSon

Mesaj Yetkileri