Sayfa 4 / 41 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 1216 sonuç

Konu: A Milli Takım Sohbet Alanı

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

yilmaz vural diyorum baska birsey demiyorum bu adam gelsin ozlemle bekledigimiz atak futbolunu bize kazandirir hop oturruz hop kalkariz...

Oğuz Çetin'e de, maçları izlemeye tenezzül bile etmeyen Hiddink'e de helal olsun valla. Söyleyecek başka bişey yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Karabük

Quote Originally Posted by byariff View Post
    yilmaz vural diyorum baska birsey demiyorum bu adam gelsin ozlemle bekledigimiz atak futbolunu bize kazandirir hop oturruz hop kalkariz...
    Aynen katılıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bunlar gidip Almanya'yı şans kaza yenebilirde. Ama böyle nereye kadar gideceğiz orası çok çok düşündürücü. Biz niye normal değiliz, niye böyleyiz insan çok snirleniyor. Ya güçsüz olalım ya güçlü olalım bi standardımız olsun. Türkiye şöyle diyebilsinler. Bizde her maç sinir stres olmayalım. Bir gün İspanya'ya kafa tutup, öbür gün Avusturya ile beraberliğe oynamayalım. Biz günlük işlerle, boş işlerle kurtarmaya çalıştıkça batıyoruz. Çok ciddi atılımlar olmalı.

Mesela ilk önce A takım seviyesinde bir taktik düzen oturtmalıyız. Bunu cidden ne pahasına olursa olsun yapmalıyız ki geleceğimiz kurtulsun. Bu taktik düzeni alt takımlarımızda da uygulayalım. Tüm milli takımlarımız aynı stil futbolunu oynamalılar. Alttan bu şekilde gelen oyuncular milli takımda yabancılık çekmezler. A takımdan bir oyuncu çıkarsa yerine gelen oyuncunun şablonu aşağı yukarı belli olur ve saçma sapan işler yapmayız. Mustafa Sarpıda koysan ne yapması gerektiğini antrenmanda çalıştırınca görevini yapar.

Bence en önce kulüp takımlarımızın alt yapılarındaki eğitim sistemi düzenlenmeli. Her aptalca sonuçtan sonra klasikleşmiş, alt yapı şöyle olmalı şu yapılmalı moduna giriyoruz. Ama ne yazıkki yine aynı sonuç yine aynı sonuç...

Yada vazgeçtim; En iyisi biz nasıl kafamıza eserse öyle oynayalım...

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Bunlar gidip Almanya'yı şans kaza yenebilirde. Ama böyle nereye kadar gideceğiz orası çok çok düşündürücü. Biz niye normal değiliz, niye böyleyiz insan çok snirleniyor. Ya güçsüz olalım ya güçlü olalım bi standardımız olsun. Türkiye şöyle diyebilsinler. Bizde her maç sinir stres olmayalım. Bir gün İspanya'ya kafa tutup, öbür gün Avusturya ile beraberliğe oynamayalım. Biz günlük işlerle, boş işlerle kurtarmaya çalıştıkça batıyoruz. Çok ciddi atılımlar olmalı.

Mesela ilk önce A takım seviyesinde bir taktik düzen oturtmalıyız. Bunu cidden ne pahasına olursa olsun yapmalıyız ki geleceğimiz kurtulsun. Bu taktik düzeni alt takımlarımızda da uygulayalım. Tüm milli takımlarımız aynı stil futbolunu oynamalılar. Alttan bu şekilde gelen oyuncular milli takımda yabancılık çekmezler. A takımdan bir oyuncu çıkarsa yerine gelen oyuncunun şablonu aşağı yukarı belli olur ve saçma sapan işler yapmayız. Mustafa Sarpıda koysan ne yapması gerektiğini antrenmanda çalıştırınca görevini yapar.

Bence en önce kulüp takımlarımızın alt yapılarındaki eğitim sistemi düzenlenmeli. Her aptalca sonuçtan sonra klasikleşmiş, alt yapı şöyle olmalı şu yapılmalı moduna giriyoruz. Ama ne yazıkki yine aynı sonuç yine aynı sonuç...

Yüzde yüz katılıyorum ama bir kaç ekleme yapıyım.

-Milli Takımlar'da eski kafalı alt yapı sorumluları yerine bu işin eğitimini görmüş kişiler çalıştırılmalı

-Milli Takımlar'da yabancılar ortadan kalkmalı.Çünkü ruh denen bir şey kalmıyor.

-Avrupa'da ki Türkler genç yaşta Milli Takım'a alınmalı - ki şimdiden başlandı bile-

Milli takımda senin dediklerin ve bu dediklerim yapılırsa dengeyi kurarız.Tabi bunun hiç bir zaman olamayacağını biliyorum
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bu söylediklerim banada, işçi maaşıyla Ferrari F-458 almak kadar güzel bir hayal gibi geliyor...

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Fatih Hocadan Gerçekten özür Dilemeliyiz O En Azından Heyecan Nedir Biliyordu

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

kimseden özür dilemiyorum. evet onun zamanında daha iyiydik ama yeterli değildi. şenol güneş milli takım için efsanem olmuştu. o maçlar için okul tatil edilmişti.. yılmaz vural a şans verilmeli..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    kimseden özür dilemiyorum. evet onun zamanında daha iyiydik ama yeterli değildi. şenol güneş milli takım için efsanem olmuştu. o maçlar için okul tatil edilmişti.. yılmaz vural a şans verilmeli..
    Türk Milli Takımının sonunu getirmek istiyorsan Yılmaz Vural'ı koyarsın başına doğru değil mi?
    Last edited by di canio : 07.Eylül.2011 at 15:06 Reason: Tamamı büyük harflerle yazıldığı için düzenlendi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

evet doğru...
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Milli Takım için Yılmaz Vural'ı düşünenleri söylüyorum. Milli Takımımız bu kadar ucuz mu? Yılmaz Vural'a sıra gelesiye kadar onlarca kişi var.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Yılmaz Vural doğru bir seçim olmaz.Ama Hiddink'den daha iyi işler çıkartır o ayrı.Gelecekse Ertuğrul Sağlam,Tolunay Kafkas veya Abdullah Avcı gelsin

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

yine mi gönderdik hocayı, ne sabırsız milletiz.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Hiddink ilk Kazakistan maçına çıktı çıkalı ben sevmiyorum o adamı.Takımın ruhunu bozdu.Bir Fatih Terim olsaydı ''Haydi Aslanlarım göreyim sizi alın şu maçı'' derdi gaz verirdi ama bunda oda yok.

Nesil
    2011
    Yer
    Zonguldak

Bence Paf liginin değeri arttırılmalı maçlar televizyondan verilmeli eğer gerçekten iyi oyuncular varsa klüp taraftarları yani bizler iyi oynayanın A takıma çıkarılması için tuttuğumuz klüplere baskı yapmalıyız veyahut altyapıdaki oyuncular kötüyse neden böyle olduğunu neden değer verilmediğini sorgulamalıyız.Altyapılara paraya kıyılıp iyi antrenörler getirilmeli sonuçta 1 oyuncu bile çıksa Arda gibi tüm gideri karşılıyor zaten.Milli takımın en azından ilk 11'deki en azından 7 oyuncu belli olmalı her maç farklı 11 çıkmamalı başarı için süreklilik önemli. Altyapılara torpille oyuncu seçilmemeli altyapılara alınacak oyuncuların her türlü ihtiyaçları klüp tarafından karşılanmalı.(Benim 4-5 arkadaşım sırf paraları olmadığı kalacak yerleri olmadığı için Gençlerbirliği-Ankaragücü gibi klüplere gidemediler ki bu arkadaşlar Genç Milli takıma çağırılmışlardı ama şimdi hepsi futbolu bıraktı )

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Yılmaz Vural doğru bir seçim olmaz.Ama Hiddink'den daha iyi işler çıkartır o ayrı.Gelecekse Ertuğrul Sağlam,Tolunay Kafkas veya Abdullah Avcı gelsin

emin ol onlarin arasinda en iyi yilmaz vuarl ertugrul saglam,kafkas,avci,bunlar kontrollu defansif oynuyan adamlar 1-0 2-0 olsun benim olsun havasinda cikiyor ben milli takimda senol gunes zamanini istiyorum gole doymucak takim atak ustune atak yapicak bunuda turkiyede en iyi yapan bana gore yilmaz vural ve senol gunes.

Nesil
    2011
    Yer
    Istanbul

Yılmaz Vural'ın çalıştırmadığı bi milli takım vardı oda olsun, rekor tamamlansın. Ben Abdullah Avcı'yı beğeniyorum.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Hoca işini boşuna konuşuyoruz aslında MAA olduğu sürece kalır Hiddink 2-3 yıl daha

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by Diamantes View Post
    Yılmaz Vural'ın çalıştırmadığı bi milli takım vardı oda olsun, rekor tamamlansın. Ben Abdullah Avcı'yı beğeniyorum.

bana sunu soleyin sadece yilmaz vural"a iyi takim verdilermi ? bu adama hep nerde dusucek olan takim varsa onu verdiler dost hatrina falan gel iste su takimin basina yilmaz vuralin dusurdugu tek takim konyaydi, 1 kez iyi takim verdiler"di eskiden oda trabzon basarili olamadi diye adamin adi sonra yilmaz hoca buyuk takimlarda calisamaz dediler.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

adam kasımpaşaya ilk senesinde 4-3-3 oynatarak 0 puanla sonunculuktan alıp ortasıra takımı yapmıştı hatırlatırım ayrıetten milli takımın küme düşme şansı olmadığı için denemeye değer

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Yılmaz hoca hiç bi zaman iyi takım almadıki yüklenmek yanlış olur...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

A.Avcı vizyonu geniş bir insan. Oldukçada sakin ve soğukkanlı. Tam milli takımın yükünü çekebilecek bir isim. Y.Vural felan bunlar boş işler. Bu şekilde sadece günü kurtarırız önemli olan A.Avcı gibi hocalarla başarıya ulaşabilmek.

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

A.Avcı vizyonu geniş bir insan. Oldukçada sakin ve soğukkanlı. Tam milli takımın yükünü çekebilecek bir isim. Y.Vural felan bunlar boş işler. Bu şekilde sadece günü kurtarırız önemli olan A.Avcı gibi hocalarla başarıya ulaşabilmek.
    Hiddink'in milli takıma oynattığı sistemden farklı bir sistem mi oynatıyor sanki İBB'de?
    So what?
    Saike

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by GeNç KaRTaL View Post
    Hiddink'in milli takıma oynattığı sistemden farklı bir sistem mi oynatıyor sanki İBB'de?
    İBB ile Türk Milli Takımı'nı bir tutmamak lazım.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

abdullah avci sogukkanli ama istenilen hoca degil korkak demiyelimde kontrollu oynatiyor 1-0 olsun uzerine yatalim futbol tarzi italyan sistemi yani. Devrim sart arkadas getir yilmaz vural veya senol hocayi veya ersun yanal"i ozman gor sen bu takimi

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

İBB ile milli takım bir değil. Milli takımda daha pozitif futbol oynayacaktır bana göre. Üstelik İBB Türkiye Ligi'nde mücadele ettiğine göre bu şekilde bir strateji her zaman daha doğrudur türk takımları adına... (kulüp)

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Evet haklısınız.İBB ile Milli takımın şartları aynı değil.İBB'de çok rahat bir ortama sahip ama buna rağmen tercih ettiği futbol anlayışı kontratak.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Yılmaz Vural'la mı yapacağız devrimi Allah aşkına? Devrim yapılacaksa başımızda bu işin ustası var ama bize yemiyor devrim işte anlamak lazım. Türkiye kaotik futbol oynuyor sadece.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bence Türk olması nedeniyle takımı ateşleyebilme olasılığıda daha fazla. Alacağı maaşta daha düşük ve oynayacağı oyunda şu oynadığımız oyundan kötü olmaz. Her halukarda daha karlı oluruz.

Nesil
    2007
    Yer
    34

Milli takımımızın yapısının Barça'nın taktiğini oynayabilicek şekilde olduğunu düşünüyorum.

--------------- Volkan

Gökhan - Servet - Egemen - Hakan( İsmail, hucuma çıktığı için )

------- Mehmet Topal

------ Selçuk -- Emre

Burak ----- Nuri ----- Arda

Şeklindeki kadroyla en azından Almanya, İspanya gibi üst düzey takımlara karşı kapalı savunma, pas yüzdesi iyi bi takım yaratılabilir. Gol bulmakta sıkıntı yaşanabilir biraz ama bu riske değer bence.

Bizim seviyemizdeki takımlara ise

----------- Emre

---- Selçuk --- Nuri

Burak --- Arda --- GökhanTöre

şeklinde hucum da daha etkili ve daha da yaratıcı bi takım yaratılabilir.

Bu dizilimleri Hollanda'lı olan Hiddink hiç düşündümü acaba, belki bu turnuvayı feda edebiliriz ama bu sistem alt taraftan gelen oyunculara da çok uygun bence.

Sayfa 4 / 41 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon

Mesaj Yetkileri