Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 311121314 SonSon
361 ile 390 arası toplam 403 sonuç

Konu: FM 2012 Taktik ve Antreman hakkında soru-cevap odası

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Quote Originally Posted by KaRaBükLü KraL View Post
    arkadaşlar bu taktik çözülme olayı aşağı yukarı ne kadar sürüyor.Baya detaylı bi taktik yapmama rağmen yarım sezon sonra çözüldü kaldık
    Elinde Güvendiğin 2 Yada 3 Tane Taktik Olması Lazım Ve 3 Maçta Bir Tane Taktik Yapman Lazım Benim Yaptığım Taktiklerim 3 Maç Sonra Çözüldü Ve Bende Böyle Bir Olaya Başvurdum Sana Da Tavsiye Ederim

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

Peki bir soru daha takımdaki tüm oyunculardan tight marking komutunu kaldırsam ne gibi bir faydasını veya zararını görürüm.Gözlemlediğim kadarı ile defansın düzenini bozuyor gibi geldi bana

Tight Marking sıkı markaj anlamına gelir.Özellikle savunma yönü ağır basan oyunculara vermen gerekir.Tüm oyunculardan kaldırmak, gelin bana gol atın demektir resmen.

rakip sürekli %80'lerde top kapma ile oynuyor (tackle) bunu engellemek için ne yapabilirim?

5. Default

Arkadaşlar bir şey soracağım: Rakip Takım Raporu kısmında verilen bilgilerle, rakip takımın dar ya da geniş alanda oynadığını ya da oyunu önce ya da geride kurduğunu anlayabilir miyiz? Ya da oradaki rapor bir işe yarıyor mu, kullanan var mı? Bir de böyle sorayım

Oyunda tüm oyuncularım "aşırı derecede antreman yapmaktan mutsuz " şikayetçi..Antremanı genel olarak düşüğe getirdim yine olmadı.Futbolcuların kişisel antreman ayarlarını en düşüğe getirdim yine olmuyor.bunun çözümü nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Default Antremandan mutsuz olan oyuncular

Antreman programını ağır bulan oyuncular için daha hafif antreman programı yapıyorım light seviyesine getiriyorum düşüre düşüre ama hala ağır diyorlar. Biraz daha düşürüyorum bu sefer de ağır demiyorlar ama yine de uygulanan antremandan mutsuzum diyorlar. Nedir bunun çözümü agalar? Version 12.0.2 kullanıyorum bununla mı alakalı, güncelleme mi lazım?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

abi ss koyun antreman yaptırmayınca bu seferde ne bilim daha fazla shooting antremanı lazım filan diye yakınıyorlar siz en iyisi ss koyunki yardımcı olabilelim

Bu antreman programnında mutsuzlar ama ağır olduğun söylemiyorlar ama 1 - 2 ölçü arttırdığım zaman ağır diyorlar:

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

:S zaten antreman çok hafif oyuncunun information bölümünü de koyarmısın

11. Default

Quote Originally Posted by juricevic View Post
    rakip sürekli %80'lerde top kapma ile oynuyor (tackle) bunu engellemek için ne yapabilirim?
    Top kapma yüzdesi, rakibin ikili mücadelelerde topu kazanma oranıdır.Top sendeyken rakibin ikili mücadeleye giren oyuncuları özellikle defansif özellikleri yüksek olan oyuncular olduğu için bu oran yüksek olur genelde. Top sürme (dribbling) ve acceleration (çabukluk) özellikleri iyi oyuncuların varsa rakip top kazanamayabilir ikili mücadelelerde. Tabi buna senin oyuncularının ve rakip oyuncuların güç ve zihinsel özellikleri de etki eder.

Diğer yandan taktiksel ayarlarda serbestlik ayarını "yüksek" olarak ayarlamışsan oyuncularının ikili mücadelelere fazla gireceğinden dolayı top kaybetme ihtimalin de artacaktır. Bunu düşürebilirsin. Bir de mentalite kısmında "akıcı" bir futbol benimsediysen ve oyuncuların taktiksel diziliş olarak bunu karşılamıyorsa (bloklar arası boşluktan dolayı pas verecek kişiyi bulamıyorlarsa) bu da bir sebep olabilir.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu, kafanı karıştırdıysam özür dilerim

Unhappy with the level of training he is getting yazıyor information bölümünde. Bunu yavaş yavaş arttırmayı denedim bu sefer de program ağır olduğu için mutsuz oluyorlar. Yani ya bu şekilde az görüyorlar ya da diğer şekil ağır buluyorlar. Bulamadım ortasını

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=105633
    Burdaki antreman programını kullan istersen ufak değişiklikler yaparsan problem olmaz diye düşünüyorum

Oyuncuların mutsuz olmasını engellemeyecek sanırım bunlar ve ben zaten oradaki gibi her mevki için özel bölüm açtım. Ancak şöyle bir sorum olacak: Oyuncu mutsuz olduğu zaman pa'sına ulaşması konusunda bir problem çıkıyor mu? Yaptığım denemelerde antremanları ağır bulan oyuncuların programlarını hafiflettikçe antremanlardaki verimleri ve özellikleri artıyor ama mutsuzlukları sabit kalıyor tabii. Eğer bu konuda bir sorun yoksa mutsuz olmaları önemli değil benim için.

Quote Originally Posted by koraybahce View Post
    Top kapma yüzdesi, rakibin ikili mücadelelerde topu kazanma oranıdır.Top sendeyken rakibin ikili mücadeleye giren oyuncuları özellikle defansif özellikleri yüksek olan oyuncular olduğu için bu oran yüksek olur genelde. Top sürme (dribbling) ve acceleration (çabukluk) özellikleri iyi oyuncuların varsa rakip top kazanamayabilir ikili mücadelelerde. Tabi buna senin oyuncularının ve rakip oyuncuların güç ve zihinsel özellikleri de etki eder.

Diğer yandan taktiksel ayarlarda serbestlik ayarını "yüksek" olarak ayarlamışsan oyuncularının ikili mücadelelere fazla gireceğinden dolayı top kaybetme ihtimalin de artacaktır. Bunu düşürebilirsin. Bir de mentalite kısmında "akıcı" bir futbol benimsediysen ve oyuncuların taktiksel diziliş olarak bunu karşılamıyorsa (bloklar arası boşluktan dolayı pas verecek kişiyi bulamıyorlarsa) bu da bir sebep olabilir.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu, kafanı karıştırdıysam özür dilerim
    Teşekkür ederim, baya yardımcı oldun.

16. Default

ben bu Cesare Prandelli tattigini tam oturtamıyorum 3-5-2 de 4-1-3-2 de hep bir yerde defanssa özellikle sorun oluyor bu tattikleri kullanan varmı varsa bana verir ise çok sevinirim

şimdi ben bjk ile oynuyorum barcelonavari bir sistem oturtmaya calısıyıorum..elimdeki oyuncuların güçlerine baktığım zaman (zaten kariyernde barca olan oyuncular da var) hem teknik hem mental özellikleri üst düzeyde. 4 2 3 1 sistemiyle oynuyorum. Mentalite yi atak yapmıyorum cunku atak yaparsam surekli ileri oynamak istiyorlar atak olgunlaştıramıyorlar o zaman da defanslar karsılıyor topları. O yuzden counter yaptım istediğimi aldım yan paslar yapmaya basladırlar. Yalnız sorunum şu..Genişliği eğer dar yaparsam güzel paslaşıyorlar ama oyun çok sıkışıyor takımlar genelde kapandığı için pozisyon bulmakta gucluk cekiyorum.Ama eğer geniş yaparsamda topla oynama sürem cok düşüyor.Mac içinde 1 2 kere kanada güzel top açabiliyorlar gol olursa oluyor. Kazanıyorum ama yeterince top ceviremiyorum. Acaba sorunum ne olabilir.

Not: hem egemen hem toraman ball playing defender (stoper).. Gayet de guzel paslar atıyorlar hiç hatalarını görmedim. Push up ve pres baya acık , kontratak yok, ofside var..Pres de acık olduğu için geniş oynamam zaten pek dogru olmayacak ama o zamanda pozisyon bulmakda rakibi acmakta zorlanıyorum.

Ne önerebilirsiniz ?

Eğer dar alan oynayacaksan beklerine yada kanat oyuncularına hug touchline ayarı yapmalısın.Böylece oyun fazla sıkışmaz diye düşünüyorum.Ayrıca Egemen ve Toraman Ball-Playing Defender oynayacak oyuncular değil.Sivok belki olur.Bunların dışında özellikle Barcelona gibi oynamak istiyorsan önereceklerim Counter'dan Control'a geçmen olur.Counter'la gol pozisyonuna girmekte zorlanabilirsin.http://forum.turksportal.net/vb/show...=105043&page=2 Bu konuya bakabilirsin.

Nesil
    2006

Deplasmanlarda çok zorluk çekiyorum nedense. İç saha puanlamasında 1., dış saha puanlamasında 16. sıradayım. Deplasmanda topa hiç sahip olamıyorum buna engel olmak için ne yapılabilir?

Quote Originally Posted by Marquinh0s View Post
    Eğer dar alan oynayacaksan beklerine yada kanat oyuncularına hug touchline ayarı yapmalısın.Böylece oyun fazla sıkışmaz diye düşünüyorum.Ayrıca Egemen ve Toraman Ball-Playing Defender oynayacak oyuncular değil.Sivok belki olur.Bunların dışında özellikle Barcelona gibi oynamak istiyorsan önereceklerim Counter'dan Control'a geçmen olur.Counter'la gol pozisyonuna girmekte zorlanabilirsin.http://forum.turksportal.net/vb/show...=105043&page=2 Bu konuya bakabilirsin.
    Sağol teşekkürler bu verdiğin linkteki bilgiler işime yarayacak gibi

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Crazycat View Post
    Deplasmanlarda çok zorluk çekiyorum nedense. İç saha puanlamasında 1., dış saha puanlamasında 16. sıradayım. Deplasmanda topa hiç sahip olamıyorum buna engel olmak için ne yapılabilir?
    Bir bilgisi olan yok mu? 12.0.4 sürümünde oynuyorum. Evimde 1 mağlubiyetim var, Deplasmanda 7 ve topa hiç sahip olamıyorum. Deplasmanlarda Kontra Atak seçeneği kaldırsam bir çözüm olur mu?

Savunma ya da Felsefen katı ise deplasman normaldir. Oyuncu motivesi çok önemlidir birde.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Savunma ya da Felsefen katı ise deplasman normaldir. Oyuncu motivesi çok önemlidir birde.
    Felsefe Akıcı, Strateji de Ofansif. Kontra atağı deneyeceğim bir sonraki maç bakalım ne olacak. Önemli anlarda benim takımı hiç göstermediği oluyor, aşırı etkisiz oynuyor takım deplasmanlarda.

Taktiğin normal ise klasik değilse Kenar talimatlarından Topa sahip ol, Topu iyi saklayan, pası, çalışkanlığı iyi bir oyuncun varsa oyun kurucu ya da topu tut diyebilirsin

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Taktiğin normal ise klasik değilse Kenar talimatlarından Topa sahip ol, Topu iyi saklayan, pası, çalışkanlığı iyi bir oyuncun varsa oyun kurucu ya da topu tut diyebilirsin
    Klasik değil taktiğim. Sağ olun deneyeceğim.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Bir bilgisi olan yok mu? 12.0.4 sürümünde oynuyorum. Evimde 1 mağlubiyetim var, Deplasmanda 7 ve topa hiç sahip olamıyorum. Deplasmanlarda Kontra Atak seçeneği kaldırsam bir çözüm olur mu?
    Felsefe Akıcı, Strateji de Ofansif. Kontra atağı deneyeceğim bir sonraki maç bakalım ne olacak. Önemli anlarda benim takımı hiç göstermediği oluyor, aşırı etkisiz oynuyor takım deplasmanlarda.
    Tavsiyelerim:

• Sahaya yayılımı yakın yap.

• Pas seçeneğini kısa yap.

• Tempoyu düşür.

• Felsefeyi Akıcı seçme, Rigid veya Balanced daha uygun.

• Oyun stratejisi olarak Contain,Attacking ve Overload'dan uzak dur. Oyuncuların Contain'de dan dun vururlar, Attacking'de hep ileri doğru oynarlar, Overload'da ise ileriye şişirirler ve çok acele oynarlar, bunlarda top kaybını arttırır. Defending seçersen de baskı yersin ve gene topa hakim olamazsın, o yüzden onu da pek tercih etme. Takımının ligdeki diğer takımlara kıyasla gücünü bilmiyorum ama genelde Standard, daha zayıf takımlara karşı ise Control düşünebilirsin.

• Oyuncu rollerini ve görevlerini doğru dağıt. Savunma-orta saha ve orta saha-forvet bağlantısını sağlayan oyuncuların olsun (Deep Lying Playmaker-defend / Deep Lying Forward-support gibi). Görev dağılımını oyun stratejine göre belirlemelisin. Defansif veya Kontratak oyun için 5 defend (4 defans 1 orta saha), 2 support (1 orta saha 1 forvet), 3 attack (2 kanat 1 forvet veya orta saha) idealdir. Ofansif oyun içinse 3 defend, 2 support ve 5 attack. Dengeli bir oyun için 3 defend, 4 support, 3 attack tercih edebilirsin.

Daha başka ayarlarda düşünülebilir ancak bunların yeterli olması lazım.

Nesil
    2006

@Walter Sakana

Sağ olun bilgilendirme için takım ayarlarındaki kontra atak açık şu anda bende. Onu kapatmam bir fayda sağlar mı?

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

@Walter Sakana

Sağ olun bilgilendirme için takım ayarlarındaki kontra atak açık şu anda bende. Onu kapatmam bir fayda sağlar mı?
    Kesinlikle sağlayacaktır kardeşim.Kontra atak seçili olduğunda oyuncu topu ayağında çok tutmaz Gabi abimin anlattıkları tam olarak gerçekleşmezKapamak faydalı olacaktır

Nesil
    2006

@KaRaBükLü KraL

Sağ ol cevap için, kontra atağı kaldırdım şu anda daha sonuçlar alıyorum, kontra atağı maçına göre mi açmak gerek acaba?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Lucien Favre taktiği lazım aslında.

http://www.youtube.com/watch?v=JAx9kYx8qo4

Sayfa 13 / 14 İlkİlk ... 311121314 SonSon

Mesaj Yetkileri