1 ile 29 arası toplam 29 sonuç

Konu: FM Oyun İçi Editör Özellikleri

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default FM Oyun İçi Editör Özellikleri

Hepimizin bildiği üzere bu seride FM oyun içi düzenleme yapabileceğimiz editör'ü bize sunmuş. Peki bu editör'ün özellikleri neler ?

''Düzenlemeye başla'' butonuna tıkladığımızda kişisel bilgilerimizi (doğum yerimiz, doğum tarihimiz) gibi şeyleri değiştirebiliyoruz. Bunun yanında kulüpten aldığımız maaş ve kontrat süremizi de uzatıp kısaltma gibi şeylere de sahibiz.

Bu kısımda da kişisel detayları değiştirmemiz için bir olanak sağlanmış. Bu adımları izlediğinizde karşınıza :

Bu ekran çıkıyor burada, İsim-soyad, Milli maç-milli gol gibi şeyleri de değiştirebiliyoruz.

Kişisel özelliklerinizi arttırmak istiyorsanız ise bu adımı izlemeniz gerekiyor. ''Yardımcı ekip detaylarını değiştir'' dediğinizde karşınıza :

Bu ekran geliyor. Bu kısımda kişisel itibarınızı arttırıp dünya çapında bir menejer olmanızı sağlayabilirsiniz.

Gelelim takım özelliklerini nasıl arttıp düşürebileceğinize.

Takıma genel bakış sayfasına girip ''Anahtar'' işarete tıkladığımızda zaten 1 tane seçenek çıkıyor önümüze ''Kulüp detaylarını değiştir'' seçeğine tıkladığınızda :

Ekranı açılıyor buradan takımın ; İtibar, kulüp seyircisi, transfer bütçesi,maaş bütçesi, tesislerin bilgileri (Stadyum ismi, kapasite bilgileri, alt yapı tesislerini daha da güçlendirme vb.) ve taktiksel özelliklerinde değişiklikler yapabiliyoruz.

Takımda herhangi bir oyuncunun profiline girip ''Anahtar'' simgesine tıkladığımızda bu seçenekler açılıyor önümüze.

Düzenlemeye Başla

''Düzenlemeye başla'' dediğimizde oyuncunun özelliklerinde değişiklikler yapabiliyoruz. Oyuncunun doğum tarihi, aldığı maaş gibi özellikleride arttırmak veya düşürmek mümkün.

Buradan oyuncunun moral'ini de dilediğimiz şekilde ayarlayabiliyoruz.

Kendi Kulübüme Gönder : Henüz deneme fırsatım olmadı ancak 2. bir takımı daha yönetiyorsanız oyuncuyu direk o takıma yollamanız mümkün oluyor. Tek takım yönettiğinizde bu seçenek zaten kapalı halde oluyor.

Başka kulübe gönder :

Bu seçeneği seçtiğimizde önümüze göndermek istediğimiz kulübü aratacağımız bir kutucuk açılıyor ve takımı aratıp işaretleyerek direk oyuncuyu o takıma yollama şansımız oluyor.

Bunun işe yarayacağı durumlarda istemediğiniz ve giderken sizden para koparmaya çalışan oyuncuları bu şekilde yollayabilme şansınız oluyor.

Tüm Cezaları Kaldır : Cezalı olan oyuncunuzun profiline girip, anahtar'a tıkladığınızda bu seçenek aktif oluyor ve tıklayıp cezasını kaldırabiliyorsunuz.

Tüm Sakatlıkları Çıkart : Ceza durumunda olduğu gibi sakat oyuncumuza girip bu seçeneğe tıkladığımızda oyuncumuzun sakatlığı geçiyor.

Tüm Mutsuzları Çıkart : Mutsuz oyuncumuza girip bu seçenek ile oyuncunun moralini en iyi duruma getirebiliyoruz.

Oyuncu Özellik Detaylarını Değiştir

Bu seçenek ile oyuncunun sadece editörden ayarlayabildiğimiz CA-PA değerlerini ve oyun içi değiştirilmesi mümkün olmayan Oyun tercihleri, mevki değerleri gibi özellikleri ayarlayabiliyoruz.

Oyuncunun Kişisel Detaylarını Değiştir

Bu kısımdan oyuncunun isim-soyad ve milli maç değerlerini değiştiriyoruz. Aynı şekilde dilerseniz Milli takımdan emeklilik gibi durumlarına da etki edebiliyoruz.

Quote Originally Posted by PaVLeNKo View Post

Bu kısımdan da oyuncunuzun milliyetini değiştirebiliyorsunuz.
    Last edited by Kaka Leite : 01.Kasım.2013 at 13:58

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Unuttuğunuz birşey var o da oyuncunun milliyetini değiştirebiliyorsunuz..

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Unuttuğunuz birşey var o da oyuncunun milliyetini değiştirebiliyorsunuz..
    Eklemiş oldunuz, teşekkürler.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

İlk mesaja senden alıntı olacak şekilde eklendi.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Rica ederim,umarım yardımcı olur..

Güzel ve faydalı bir çalışma teşekkürler Kaka Leite

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Peki göndermek istediğimiz bir oyuncunun moralini düşürebilir miyiz?

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by resoag View Post
    Peki göndermek istediğimiz bir oyuncunun moralini düşürebilir miyiz?
    Evet düşürebiliyoruz dostum.

Moral yükseltme-düşürme, kontrat süresini uzatma ve kondisyonunu ayarlama gibi şeyler burada var.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbuL

2.vatandaşlık ekleme olsaydı oldukça yararlı olacaktı.
    yada
    Türkiyede bulunma süresini uzatma gibi.
    TÜRKÇE FM İÇİN !!!
    LİSANSLI OYUN !!!

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

İlerde ekleyebilirler belki..

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post

Kendi Kulübüme Gönder : Henüz deneme fırsatım olmadı ancak 2. bir takımı daha yönetiyorsanız oyuncuyu direk o takıma yollamanız mümkün oluyor. Tek takım yönettiğinizde bu seçenek zaten kapalı halde oluyor.
    Ikinci bir takim yonetmekten ziyade, tek bir takim yonetirken, profiline girdigimiz oyuncu baska takimdaysa, bu secenekle direkt kendi takimimiza gecirebiliyoruz. (bizim kadromuzda cikan ve aslinda baska takimdan kiraladigimiz oyuncularda da ise yariyor, kira durumu kalkiyor, direkt kendi oyuncumuz oluyor)

Kendi oyuncularimiza bakmaktaysak, secenek kapali kaliyor.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bende satın aldım editörü.FMRTE gibi değil çok uğraştırıyor misal kondisyon sakatlıklar .Tek tek düzeltmek gerek.O çıkana kadar kullanılabilir ama

Nerden yüklüyoruz bunu

Merhabalar,

Oyunu playstore üzerinden aldım az önce de 161,4 MB' lık bir update aldım. İndirilebilir içeriklere baktığımda editör $ 5,49 yazıyor.. Sorun ne olabilir acaba ?

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by semihgenc85 View Post
    Merhabalar,

Oyunu playstore üzerinden aldım az önce de 161,4 MB' lık bir update aldım. İndirilebilir içeriklere baktığımda editör $ 5,49 yazıyor.. Sorun ne olabilir acaba ?

Oyunun normal editörü değil bu.Araçlar bölümünden football manager 2014 data editör ünü indirebilirsin.Bu oyun için editörü ücretli

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Merak ettiğim nokta şu; orada yazan önerilen mevcut yeteneğin üstünde veya altında bir değer girilince ne oluyor oyuncu özelliklerinde belli bir süreden sonra düşme felan oluyor mu ? Oyunun resmi editörü olduğundan sanmıyorum ama aklıma takıldı.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by HeracLes View Post
    Merak ettiğim nokta şu; orada yazan önerilen mevcut yeteneğin üstünde veya altında bir değer girilince ne oluyor oyuncu özelliklerinde belli bir süreden sonra düşme felan oluyor mu ? Oyunun resmi editörü olduğundan sanmıyorum ama aklıma takıldı.
    Oluyor tabi.Ben şu olaya dikkat ettim.Misal kayıtlı bir pozisyonda oyuncu oynatıyorsunuz ortasaha.O adamı sağbek yapıyorsunuz.Bir süre sonra adamın ortasaha özellikleri düşüyor.Teknik olarak.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Alla alla arkadaşlar benimki kendi kendine kaybolmuş. az önce oyuna girdim ve düzenleme simgesi yok orada. indirmelere bakıyorum ve alınmış olarak görünüyor sorun ne olabilir ?

s.a ya arkadaşlar ben bu editörü satın alacam ama hata veriyor fm mağaza da neden olabilir

Nesil
    2006

Liglerde dağıtılan para ödülleri değiştirilebiliyor mu?

Merhaba arkadaslar :=) ya ben bu editörü aldim ama aldigima acayip pisman oldum oyun zevkim kacti.. nasil silinir bu silemiyorum yardimci olun bana

Nesil
    2006
    Yer
    London

Quote Originally Posted by FrknAkbs1907 View Post
    Merhaba arkadaslar :=) ya ben bu editörü aldim ama aldigima acayip pisman oldum oyun zevkim kacti.. nasil silinir bu silemiyorum yardimci olun bana
    Oyun kurulurken hani sahte oyuncuları kullan gibi seçenekler var ya oradan oyun içi editörü kullan yada kullanmamıydı neydi öyle bir seçenek vardı oradan ayarlayabilirsin. Ancak ben potansiyelleri kontrol etmek için çok ideal bir özellik olarak buluyorum bunu.

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Oyun kurulurken hani sahte oyuncuları kullan gibi seçenekler var ya oradan oyun içi editörü kullan yada kullanmamıydı neydi öyle bir seçenek vardı oradan ayarlayabilirsin. Ancak ben potansiyelleri kontrol etmek için çok ideal bir özellik olarak buluyorum bunu.
    yardimin icin cok saol onu hic göremedim yeni oyuna baslamadigim icin aldigim oyuncularin potansiyellerini bilmeden oynamak istiyorum daha zevkli oluyor oyun

Nesil
    2006
    Yer
    London

Aynen zaten pekte bir özelliği yok, benimki sadece ülkedeki uyruk süresini düşürme merağıydı alırken amacım buydu, oynadığım oyuna devam etmek için, ancak oda yokmuş, o yüzden FMRTE ye kaldık yine o konuda

Arkadaşlar Fmrte ile 2-3 oyuncumun özellikleri ile oynadım. İyileştirme yapayım dedim ama oyuncular berbat oynamaya başladı. Sezonun ilk yarısında 17 gol atan oyuncu 6.2 puanı geçemez oldu. Bu oyuncuları Def. özelliklerine getirebilme ihtimalim var mı ?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

oyuncuların özelliklerinde değişiklik yaparken göz önüne almanız gereken farklı etkenler var.

mesela CA sı 120 olan bir oyuncunun mevkisi için önemli özelliklerini 15 üzerine çıkarırsanız,bir süre sonra oyun o özellikleri CA sına göre düşürür.özelliklerle beraber CA sını da yükseltmelisiniz,yine de dengeyi tam olarak yağlayamayacağınız için küçük bir düşüş olabilir.oyuncunun mevkisi için önemli olan özellikleri dışındaki özelliklerini yükseltirseniz,o özellikleri de hızla düşecektir.bütün özellikleri 20 olan oyuncu yoktur,olamaz.Messiye bakın Ronaldoya bakın oyundaki en yetenekli oyuncular oldukları halde çok düşük olan özellikleri vardır.dengeyi sağlayamazsanız oyuncunun özelliklerini arttırmak CA sını değişmek,pozisyonunu değişmek pek fayda etmez.En risksizi PA yı yükseltmektir

tesekkürler

Mesaj Yetkileri