Sayfa 14 / 64 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
391 ile 420 arası toplam 1907 sonuç

Konu: Football Manager 2015 | 15.3.2

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Direkt pasin saha icinde bariz olarak gozukmesi bu gune kadar taktiklerle bosuna bogustugumuzu gosteriyor, defalarca soyledik ki eski oyunlarda verdigimiz taktigi takim uygulamiyordu, simdi ise gayet guzel oldu.

Oyunun kasmasi da bence tamamen iyi optimize edilmemis oldugundan, bu duzeltilir diye umuyorum.

Parçalı formamız olmamasına rağmen sahada parçalı formalayız. Daha önce denk gelen oldu mu bilmiyorum.

Genç oyuncuyu tecrübeli oyuncu ile nasıl çalıştırıyoruz ? geçen seride oyuncu ile konuşta vardı. Bu sene başka bir yerde mi yoksa ben mi göremiyorum ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by caner485 View Post

Parçalı formamız olmamasına rağmen sahada parçalı formalayız. Daha önce denk gelen oldu mu bilmiyorum.
    Oyunun ikinci sezonuna gectin herhalde.

Geri pası eklemeyi unutmuşlar oyuna.Kaleciler geri pası rahat rahat elleriyle konrtol ediyorlar

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Resmi olarak listelenen sorunlar (SI Games tarafından beta versiyonla ilgili):

Match
    - Poor goalkeeping, particularly at lower levels - sometimes leading to unusually high scores.
    - Too many poor back-passes leading to goals
    - There are too many goals from direct free-kicks
    - There are too many own goals, or incorrectly-awarded own goals
    - Players occasionally control the ball with their head in unrealistic situations
    - Some animations will require further polish – particularly with regards to 'skating'
    - Some skin tones currently appear lighter than intended due to a lighting issue
    - The touchline team talk options need some tweaking
    AI
    - Balancing is ongoing to the AI managers' transfers and squad building
    - Balancing is ongoing to managerial appointments
    - Balancing is ongoing to user job interviews and job offers
    - Some players become unhappy too quickly (and some are too easy to talk around)
    - There are some graphical issues on the conversation history screen
    - Users can currently make only one board request per day
    - There is missing information on transfer window round-up news in some situations
    - AI managers occasionally give contradictory opinions about penalty decisions to the press
    Maç
    - Kötü kalecilik, özellikle alt liglerde. Bazen alışılmadık derecede çok gollü sonuçlar ortaya çıkıyor
    - Gol yemeye sebebiyet veren çok sayıda kötü geri pasları
    - Serbest vuruşlardan çok fazla gol olması
    - Çok sayıda kendi kalesine veya doğru olmayan biçimde kendi kalesine olarak değerlendirilen gol olması
    - Oyuncuların kimi zaman gerçekçi olmayan durumlarda topu kafalarıyla kontrol etmeleri
    - Bazı animasyonlar iyileştirme istiyor, özellikle kayma olayı (pek çeviremedim burayı)
    - Bazı tema renk tonları genel olarak olması gerekenden daha açık görünüyor
    - Kenar takım konuşması seçenekleri biraz iyileştirme istiyor

Yapay Zeka ile ilgili olanları çevirmedim. Vakti olan varsa buyursun

ekleme: Çok gollü sonuçlara bir örnek olarak paylaşılmış (buna benzer çok örnek varmış):
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    - Bazı tema renk tonları genel olarak olması gerekenden daha açık görünüyor
    Tema renk tonları değil de oyuncuların tenlerinden bahsediyorlar sanırım. Siyahi oyuncuların açıık ten renginde gözüktüğü ile ilgili şikayetler vardı. Işık yansımasıyla ilişkilendirmişler gibi anladım.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Tema renk tonları değil de oyuncuların tenlerinden bahsediyorlar sanırım. Siyahi oyuncuların açıık ten renginde gözüktüğü ile ilgili şikayetler vardı. Işık yansımasıyla ilişkilendirmişler gibi anladım.
    evet senin dediğin gibi olması lazım. Teşekkürler düzeltme için.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

sakatlık olayına mutlaka el atılması lazım, çok sıkıntılı arkadaş adam sakatlıktan dönüyor bekliyorum az toparlasın diye sonra 15 -20 şer dakika oynatıyım kondisyon kazansın diye diyorum haydaaa adam 10 dakikanın içinde yine sakatlanıyor. 1 değil 3 değil hep aynı terane. bi de bu sol sütunun rengini değiştirebiliyor muyuz? gözün yanıyor la

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Örneğin Sow.

Arap Celal gibi dolanıyor sahada
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Örneğin Sow.

Arap Celal gibi dolanıyor sahada
    Her seride olduğu gibi yine İtalya'da Juve Stabia ile başladım oynamaya. Fenerbahçe'nin sadece 1 maçını izledim. Onda da Sow yoktu. Pek de dikkat etmedim oyuncuların tipine ama sanki Caner'i kara saçlı gibi gördüm.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Her seride olduğu gibi yine İtalya'da Juve Stabia ile başladım oynamaya. Fenerbahçe'nin sadece 1 maçını izledim. Onda da Sow yoktu. Pek de dikkat etmedim oyuncuların tipine ama sanki Caner'i kara saçlı gibi gördüm.
    Aynen Caner de esmer takılıyor

...

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Kendi kalesine gol olayına katılıyorum. Çok fazla kendi kalesine gol atıyor takımlar.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

martin odegaard oyunda var mı yok mu? Yok mu merak eden yahu
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by ReaList View Post
    Aynen Caner de esmer takılıyor

Vay be. Sen bile 4 gol attıysan harbiden kaleciler kötüymüş oyunda Şu tam sürüm çıksın da alayım ifadeni. Böyle betada yok Galatasaray'ı 4-0 yeniyorum", yok Sow 20 gol attı diye hava atmak kolay.

İlk çıktığı gün yoğunluk olur, 8'inde alırım. 3-5 gün de alışma süreci diyelim. Sen 13'üne kadar bol bol çalış bu arada.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    martin odegaard oyunda var mı yok mu? Yok mu merak eden yahu

Oyunda yok maalesef.16 yaşına basmadığından dolayı.Muhtemelen ocak ayından sonraki güncellemede olur

arkdaşlar bişey sorucam editor ne zaman çıkar oyun içi şu yabancı sınır sinir ediyo kaldırmam lazım zar zor adam buluyrz 1 sene iyi oynuyo adam gitmek istiyo

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cimbomlueyup View Post
    arkdaşlar bişey sorucam editor ne zaman çıkar oyun içi şu yabancı sınır sinir ediyo kaldırmam lazım zar zor adam buluyrz 1 sene iyi oynuyo adam gitmek istiyo
    Tam sürüm çıktıktan sonra çıkar editör de.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

- Some players become unhappy too quickly (and some are too easy to talk around)

Oyuncuların çok çabuk mutsuz olma sorununu not almışlar güzel. Düzelmezse çok can sıkıcı olurdu zaten..

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Oyunun ikinci sezonuna gectin herhalde.
    hayır ilk sezon ve grafik paketi falan kullanmıyorum. Bir hata var ama nerde bilemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Vay be. Sen bile 4 gol attıysan harbiden kaleciler kötüymüş oyunda Şu tam sürüm çıksın da alayım ifadeni. Böyle betada yok Galatasaray'ı 4-0 yeniyorum", yok Sow 20 gol attı diye hava atmak kolay.

İlk çıktığı gün yoğunluk olur, 8'inde alırım. 3-5 gün de alışma süreci diyelim. Sen 13'üne kadar bol bol çalış bu arada.
    Bekleriz, Bu 4'ler karşında 8 de olur yaparız abimize bi güzellik
    ...

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Yapacak bir sey yok. Muhtemelen bu oyunculari almak istesen kulupleri izin vermeyecekti.

Seyirci ortalamalarini da indirecegiz bir sonraki yamada. Tam etkisini gormeden cok radikal degisiklik yapmak istememistik. Sonucta veritabani liglerin ikinci haftasinin sonunda SI'a teslim edildi.
    Bence eski kural daha gerçekçiydi. Şöyle düşünelim;

6 ay sonra söyleşmesi bitecek Ersan'a teklif yapıp sözleşme imzaladım diyelim. Alınca seçenek çıkıyordu; "Hemen satın almak için bjk şu kadar para istiyor ve ya şimdi göndermek istemiyor" diye. Aslında küluple anlaşmış oluyorduk bi nevi. Oyuncu acil lazımsa bonservisini verip alıyordum değilse 6 ay bekleyip sözleşmesi bittiğinden bedavaya alıyordum. Kural işliyordu sadece sıralama farklıydı.

Şimdiki durumda illa teklif yapmamız gerekiyor. Bu izin olayı oyundaki teklif yap mantığıyla örtüşmüyor. Senelerdir oyunu oynadığım için 0 teklif edince muhtemelen bjk kabul etmeyecek. Gereksiz yere para vermiş olacağım. Teklif yap butonunu direk teklif yapmış olarak algılayacak oyun.

Sezon bitmesine 2-3 ay kala sözleşmesi bitmeye yakın oyuncuları araştırıp sözleşme imzalıyordum şimdi bundan da mahrum kalacağım. Oyuncuların eski takımlarına gereksiz yere para verip önceden sözleşme imzalatacağız ya da sene sonunda bi anda ortalık sözleşmesiz oyuncularla dolacak herkes teklif yapacak artık kim neyi kaparsa durumu olacak. Sözleşmesiz kalan oyuncularda emekli falan oluyor saçma durumlar yaşanacak oyunda. Örn: Fm14 oynarken sözleşmesi bitmiş Cristian Atsu'ya o kadar teklif yaptım maaşı beğenmedi. Bi çok takım izliyordu adam sözleşme imzalayamadı. 25 yaşında wonderkid ayarında oyuncu emekli oldu Anadolu takımlarındaki oyuncularda benzer emeklilik sorunları yaşanabilir.

En önemli sorun ise dediğiniz gibi; oyuncuya tüm dünyadan teklifler yağabilir, onlar alabilir sadece biz teklif yapamayacağız. Ve muhtemelen başka birisi alacak. Sözleşmesi 1-2 yıl kalsa rakibe satmak istemezsin anlarım 1-2 ay kalmış adam için böyle bi durum söz konusu olmamalı.

"Kural öyle" gerçekçi olsun diye eklemişsiniz ama oyunda uygulanabilirliği yoksa gerçekciliğe en yakın şekilde devam edilmeliydi.

Editör'de bu durumu eski haline getirebileceğimiz bi alan var mıydı daha önce. Bilgisi olan var mı?

Nesil
    2005
    Yer
    kaybedenler kumsalı

kafayı yiyecem sorun bende mi oyunda mı?
    Evimde Akhisar'a 7 atıyorum
    deplasmanda sonuncu Erciyes'e yeniliyorum
    Deplasmanda G.Saray'a 5 atıyorum
    evimde antep,karabük gibi takımları yenemiyorum.
    Taktik ve kadro aynı.
    Biliyorum aynı taktik her takıma işlemez yıllardır FM oynuyoruz ama bu kadar da fark etmemeli

mutlaka puan almamız gereken bir maçta son 15 dakikada yüklenme komutunu verince özet görüntülere geçmeden veya bir iki kere geçerek maç bitiyor ki o pozisyonda ceza sahasına girmek varken geriye pas atan adam yüzünden iyice sinir oluyorum, geçen 2 oyunda da aynı sorun vardı.

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Bol skora birde ben örnek vereyim

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by exe_genesis View Post
    Bence eski kural daha gerçekçiydi. Şöyle düşünelim;

6 ay sonra söyleşmesi bitecek Ersan'a teklif yapıp sözleşme imzaladım diyelim. Alınca seçenek çıkıyordu; "Hemen satın almak için bjk şu kadar para istiyor ve ya şimdi göndermek istemiyor" diye. Aslında küluple anlaşmış oluyorduk bi nevi. Oyuncu acil lazımsa bonservisini verip alıyordum değilse 6 ay bekleyip sözleşmesi bittiğinden bedavaya alıyordum. Kural işliyordu sadece sıralama farklıydı.

Şimdiki durumda illa teklif yapmamız gerekiyor. Bu izin olayı oyundaki teklif yap mantığıyla örtüşmüyor. Senelerdir oyunu oynadığım için 0 teklif edince muhtemelen bjk kabul etmeyecek. Gereksiz yere para vermiş olacağım. Teklif yap butonunu direk teklif yapmış olarak algılayacak oyun.

Sezon bitmesine 2-3 ay kala sözleşmesi bitmeye yakın oyuncuları araştırıp sözleşme imzalıyordum şimdi bundan da mahrum kalacağım. Oyuncuların eski takımlarına gereksiz yere para verip önceden sözleşme imzalatacağız ya da sene sonunda bi anda ortalık sözleşmesiz oyuncularla dolacak herkes teklif yapacak artık kim neyi kaparsa durumu olacak. Sözleşmesiz kalan oyuncularda emekli falan oluyor saçma durumlar yaşanacak oyunda. Örn: Fm14 oynarken sözleşmesi bitmiş Cristian Atsu'ya o kadar teklif yaptım maaşı beğenmedi. Bi çok takım izliyordu adam sözleşme imzalayamadı. 25 yaşında wonderkid ayarında oyuncu emekli oldu Anadolu takımlarındaki oyuncularda benzer emeklilik sorunları yaşanabilir.

En önemli sorun ise dediğiniz gibi; oyuncuya tüm dünyadan teklifler yağabilir, onlar alabilir sadece biz teklif yapamayacağız. Ve muhtemelen başka birisi alacak. Sözleşmesi 1-2 yıl kalsa rakibe satmak istemezsin anlarım 1-2 ay kalmış adam için böyle bi durum söz konusu olmamalı.

"Kural öyle" gerçekçi olsun diye eklemişsiniz ama oyunda uygulanabilirliği yoksa gerçekciliğe en yakın şekilde devam edilmeliydi.

Editör'de bu durumu eski haline getirebileceğimiz bi alan var mıydı daha önce. Bilgisi olan var mı?
    Hiç anlamamışsınız.

Eskişehir, Tarık için izin verdi mi? Neden göndermek istemedikleri oyuncular için izin versin kulüpler? Bana bunun mantığını açıklar mısınız? İzin vermek yerine ne koparırsa kâr mantığı ile olabiliğince yüksek bedel isterler, istiyorlar da. Keza zaten sözleşmesi düştükçe istedikleri bedelleri de düşüyor oyunda gerçekçi bir durumda.

Beşiktaş size neden izin versin? Beşiktaş, Fernandes için kimseye izin verdi mi? Hadi yönetim ikna oldu diye farzedelim, göndermek istemedikleri için fahiş fiyat çekerler. Sözleşmeyi yenilemeye de kalkarlar. Göndermek istedikleri oyuncu olursa zaten size de belki önerirlerdi. Ücretsiz ya da düşük fiyat ile transfer listesine çekerlerdi.

Esas sizin söylediğiniz mantıksız. Zaten kim neyi kaparsa durumu var. Türk Futbolu'nu hiç takip etmediğinizi düşünüyorum. Bir nevi yarışa dönmüş durumda. Bu da yapılan değişikliği çok gerçekçi yapıyor.

3 büyüklere gelen oyuncu yedek bile kalacak olsa aynı bedeli kabul edemez. 2-3 kat daha fazla vereceksiniz. Büyük takım olmanın olayı budur. O cazibeyi, gücü vermek için maaşlar ve organizasyon giderleri her zaman çok yüksek olmak zorunda. Siz o maaşı veremiyorsanız zaten baştan kaybettiniz hem o transfer yarışını, hem de şampiyonluk ihtimalini.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Penaltıya giden maçlarda orta üstte bir alan ortaya çıkıyor ama içi boş. Rastlayan ve dikkat eden oldu mu? Sadece bende mi böyle, genel bir şey mi acaba?

Ayrıca Bursaspor maça tek yedek ile çıkmış.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Normalde o boş yerde atılan penaltıların gol olması veya kaçmasını gösteren ikonlar olurdu, grafiksel bir hata sanırım.
    ...

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Dönen toplarda defans resmen uyuyor yanındaki topa gitmiyor bile taa orta sahadan rakip oyuncu gelip topu ağlara gönderiyor. Bunu en az 20 kez yaşamışımdır. Sıkıntı verici bir durum.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

semih kayanın fenere gelmek istemesi normal mi sizce

Sayfa 14 / 64 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri