Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon
121 ile 150 arası toplam 162 sonuç

Konu: Çakma Research Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Ordu

Quote Originally Posted by the_imam912 View Post
    Konuyu saptırma biz yöneticilerden memnunuz hak eden banlanır arkdaşım..
    bende öyle diyorum aynen

Ya arkadaşlar bırakın yaa. Arkadaş şimdi cevap yazamaz bir gidip SUÇ ortaklarınla konuyu konuşsun yalanlarına klılıf bulduğu zaman gelir yazar. Başta türkçe yamamnın tüm hakları malum siteye aitti sonra döndük maç konuşmaları tsi ye ait oldu ilerde Türkçe - Türkçe çevirisi olduğuda belli olacak.

Yıllar önce fifacemetere diye bir site daha yamayı çalmıştı. Ardından oyundan Screen shot ile yamanın tsi ye ait olduğu ispatlandığı halde adamlar hala biz yaptık diyorlardı. Bunların hepsi aynı kumaş ne kadar ispatını göstersende "ben (biz) yaptık" demekten vaz geçmezler. Hırsızların genel özelliğidir bu.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    ilk başta gördüğüm zaman yaptığım yorumu tekrarlıyorum.

acilen 4 adet çay 1 adet su. çayın 3'ü açık, su da %100 olarak sterilize edilsin. çeşme suyu olmasın. köpeğime içirecem.
    Bu sözün üstüne daha büyük bir söz olmaz olamaz
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2006
    Yer
    Her nerede bulunuyorsam..

CFF TÜRKÇE FM. YEME DE YANINDA YAT BÖLÜM 2:

Quote Originally Posted by John Matson
    Öncelikle iyi günler dilerim...
    Ben de dilerim güzel kardeşim. Nasılsın? Afiyettesin inşallah...

Ben Adem Özkur
    Ben de Selman Öztürk...

yama için,
    ana çevireleri yapan, 5 aylık süre içinde günde 10 saate yakın çeviri yapan kişiyim.
    Türkçeden Türkçeye yaptığın çevirinin bu kadar zaman alacağını düşünmeyen, eğer bu kadar zaman aldıysa zeka seviyenden şüphe eden kişiyim...

Bu süreç içerisinde anladım ki;
    Türkçe yama yapmak cidden zor ve emekli bir iş..
    Brkaç kere bırakmak istesemde abilerime verdiğim söz nedeni ile hep dvam ettirdim.
    Şimdi bu tarzda yorumları görmek üzücü, hemde ispat olmadan ?
    Zordur güzelim zordur. Sen bunu bir de İngilizceden çeviri yapan Turksportal ekibine sor.... "İspat olmadan" demişsin. Ama iyi dememişsin. Zira yukarıdaki mesajlarda sana kapak olabilecek nitelikte kanıtlar mevcut. "Dil dosyası yanımda değil" diye saçma-sapan bi cevap vermişsin. Bunu halk dilinde "Çevir kazı yanmasın" şeklinde özetliyorlar...

Yamada ben İngilizce'den çeviri yaparken, çevirdiğim Türkçe cümleleri Burak abi düzenledi.
    İngilizceden derken? O bizden aldığınız dil dosyası Türkçeydi be güzelim karıştırdın sen İngilizceyle Türkçeyi...Vah ki ne vah...

Bu iş için emek verildi, kimse çıkıpda yalan dolan demesin hiçbirşeye.
    İspatlanırsa çeviri başındaki kişi olarak özür dilemeye hazırım.
    Evet doğrudur çeviri ekibimiz bu iş için emek verdi. "İspatlanırsa" demişsin. İspatı yapıldığına göre üç kuruşluk gururun, haysiyetin varsa çıkar özür dilersin. "Hata yaptım kabul ediyorum" dersin...

Quote Originally Posted by Jon Matson
    Bu yamayı ben yaptım, sonuna kadar da arkasındayım. CFF'nin de diğer kişilerinde konuyla hiçbir alakası yok.
    Haa o yüzden adı CFF Türkçe Fm dimi Bence yukarıdakini şu yüzden yazdın: Foyanız meydana çıktı. Site yanacağına Adem yansın dediniz. Öyle değil mi?

Eğer sizin sitenizin büyüklüğü herkese çamur atmak,karalamak oluyorsa Helal size !
    Evime hırsız girecek. Değerli bir eşyamı çalacak. Ben de ona saygı duyup kapıyı açıp yolcu edeceğim öyle mi? Geçiniz bu fukara edebiyatını efendi geçiniz...

En kısa zamanda Noter onayını önünüze sunacağım o zaman da görelim sizi.
    Sunmazsan gözlerim açık gider bilmiş ol...

Quote Originally Posted by Jon Matson
    Aslında sizin bu yazdıklarınızı görünce ne büyüklüğünüz kalıyor aklımda ne bişeyiniz..
    Biz de senin bu yazdıklarını görünce ne stresimiz kalıyor ne bişeyimiz. Komik çocuksun vesselam...

Noter olayına da açıklık getirirsem,
    Notere gittim ama onaylamadılar henüz gün verdiler o gün gel dediler
    Bende yazıp yazmama arasında kaldım yazdım fakat sonradan kaldırdım
    Ama en kısa sürede noter onayı alacağım.
    Yahu hadi "biz yaptık" diye yalan söylediniz. Bari noter olayında dürüst olsaydınız. Bu neye benziyor biliyor musun? Aynen aşağıdaki tarzda bir konuşmaya:

-Merhaba solgun gördüm seni hasta mısın?
    -Hastaydım doktora gittim randevu aldım iyileştim...

Anlayabiliyorum seni aslında.
    Bir nevi kuyruk acısı...
    Benim yazdıklarım doğru mu son mesajım ?
    Neyin kuyruk acısından bahsediyorsun evlat! Bugüne kadar hangi konuda geride bırakma başarısı gösterdin bizi? Ben söyliyeyim istersen hangi konuda olduğunu: Emek hırsızlığı konusunda...En iyi grafikerimiz diye üstüne titrediğiniz eleman (monkeycik) daha dün "Abi şunu nasıl yaparım? Abi bunu nasıl koyarım? Abi şu şöyle mi? 2 ekmek mi? 1 peynir mi?" diye yardım dileniyordu. Konuşturma beni daha fazla!!! Kalp kırdırma!!!

Notere onaylatırsam ne olacak ?
    2 oğlan 1 kız olacak...

Fm2005 dil dosyasına gelirsek editlenebilir fakat bir kısmı
    Yani hepsi değil.Tüm FM'ler için geçerli bu.Ozaman sizde kendi yaptığınız programı sunun ortaya bundan sonra sizin programla yapalım.
    Oldu güzelim. Başka arzuların var mı? Sen ya kendini akıllı sanıyosun ya da bizi aptal...

Yahu sadece şunu söylemek istiyorum noter onayı sizi susturur mu ?
    Bu biraz şuna benzedi: Susmak için kaç para istiyorsun...

Susmayacağız...Siz çaldıkça biz daha çok bağıracağız. Cezanızı da kesip evinize uğurlayacağız. Her sene bir emek hırsızlığı vakası. Bizde de sabır denen meretin bi sınırı var...

Update hafta sonu çıkacak indirmeni tavsiye ederim çünkü süper olacak
    Başka tavsiyelerin varsa onları da ver. Poşetleyip buzdolabına koyacağım...

Şimdi çıkıyorum sakın cevap vermiyorum sanmayın en kısa zamanda düşüncelerimizi söyleyeceğiz.
    Yok anam yok sanmayız biz.. En kısa zamanda yeniden bekleriz. Sen bizim en büyük eğlencemizsin...

İyi günler...
    Sana da güzelim. Ama yakalanmanın verdiği acıyla günün(üz) ne kadar iyi geçer orasını bilemem...

ÖZTÜRK PRESENTS TEKRARDAN SUNDU
    DEVAM EDECEK MUHTEMELEN...

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Harikasın Selman
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Göçebe

Selman abi süpersin
    Hani, kurşun sıksan geçmez geceden,
    Anlatamam, nasıl ıssız, nasıl karanlık... Ve zehir - zıkkım cıgaram.

Volkan abinin yazdığı şeylere niye cevap vermiyorsun! bak orda ne var bizim cümlelerimizle birebir aynı hatalar var yoksa sizde mi aynı yeri yanlış yazdınız vaybe ne şans ama gidin onaylatın istediğiniz yere o noterinde başını yakın

Yahu selman abi mükemmelsin ya,güldürdün beni gene

9. Default

ayıp gerçekten ya..

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Öncelikle yamanın yapımında oluşmasında en büyük emeği olan Volkan abinin sorduğu hiçbir soruya net bir cevap vermemişsin, gidip danış arkadaşlarına sonra verirsin cevap ama mutlaka cevap ver, bekletme bizi...

Notere onaylatmak için randevu aldım diyorsun, noterlik pek işim olmadı, 1 kere gittim, onaylaması 10dk sürdü, ki onayladı belge 10 milyara yakın bir senetti. Sizin bu yamanın onaylanması 2 dakikasını bile almaz ama noterler yoğunluktan randevuyla çalışıyorsa bilemem.

Onaylatmadığın şeye neden onaylattık diyorsun, onaylatacağız de ya da hiç yazma o cümleyi. Bu düpedüz yalancılıktır ve insanları kandırmaktır.

paradoxman adlı üyeydi sanırım, başlarda mesaj atmış, tarafsızım, ellerinde noter onayı onayı falan varmış diyordu, bak yokmuş onay.

Bir de duyduğum kadarıyla yama hata veriyormuş, biz neden yama çıksın diye o kadar bekledik, neden spiker Türkçe çıkmadı ilk yamada? Tabi olayı tam olarak bilemiyorum ama spikeri çeviremediğimizden değil, çıkan sorunlardan dolayı Türkçe yayınlamadık.

Ama bekleyin, yakında TSİ o sorunları da halledilmiş olarak yeni yamayı çıkarır, siz de sorunsuz yamanızı çıkarırsınız.

Son olarak, bir de buraya gelip yayınlıyorsunuz, her fırsatta laf sokuyorsunuz, bizimle alakası olmayan durumlarda bile direk bizi hedef gösterip suçluyorsunuz, sonra da burada yamanızın yayınlanmasını bekliyorsunuz.

Yamayı yayınlarken bile bize laf sokmalar, bunlar çocukça şeyler. Hadi uğraştın yaptın, bize laf sokma ihtiyacı neden hissediyorsun? Size bu sitede dolaylı olarak laf sokulduğunu hiç gördün mü? Sizin sitede eminim her konuda buraya laf sokuluyordur, sonra da diyorsunuz ki-hem yaptığınız halde- bizle uğraşmayın. Siz bizle uğraşmayın asıl, ama yok uğraşın bak reklamınız oluyor, burada yayınlamasanız bizim haberimiz bile olmayacaktı o yamadan, şimdi meraktan herkes indiriyor, ohh be ne güzel reklam!!!

Volkan abiyi çoğumuz tanıyoruz ve bu kadar emek harcanmış bir yamaya fakeler koymayı düşünmeyecek biri değildir herhalde. Şu anda yayınlanmıyor, -onu da editlersiniz çünkü- herkes indirsin, bilgisayarında bulunsun, oyunun orjinalinde olmayan cümleleri nasıl ingilizceye çevirdiğinizi anlatırsınız bize...

Bir de üyelerimize söylüyorum, bize hakaret etmek yakışmaz, her ne kadar yaptıları ortada da olsa. Seviye her zaman bu sitede korunmuştur ve sizlerden de bu seviyeyi korumanızı rica ediyorum.(Şu ana kadar seviyesizlik olmadı devamında da olmaz ama yine de bir hatırlatma.)
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006

Selman abi seni bu alemde tek geçerim.

1)Cem Yılmaz
    2)Selman Öztürk

Pardon 1)Selman Öztürk olacaktı.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Siz bizle uğraşmayın asıl, ama yok uğraşın bak reklamınız oluyor, burada yayınlamasanız bizim haberimiz bile olmayacaktı o yamadan, şimdi meraktan herkes indiriyor, ohh be ne güzel reklam!!!

Yakında bunların hiç birine ihtiyaçları olmayacak zaten

Nesil
    2006

Acaba biz olmasak bunlar olurmuydu? Onu merak ediyorum ilk TSİ vardı.

Volkan Barbaros benimle irtibata geçebilirmisin ?
    [email protected]

Sizin gibi büyük bir sitenin yöneticilerine yakışmıyor bu durum.Bi ana avrat sövmediğiniz kaldı onu da yapın büyüklüğünüzü çok güzel yansıtıyorsunuz...

Volkan Barbaros lütfen benimle irtibata geç.

Nesil
    2006

İbo süpersin.

Quote Originally Posted by John Matson View Post
    Sizin gibi büyük bir sitenin yöneticilerine yakışmıyor bu durum.Bi ana avrat sövmediğiniz kaldı onu da yapın büyüklüğünüzü çok güzel yansıtıyorsunuz...

İşte farkımız bu yaa biz sövmeden gerçekleri yazarız söversek sizden farkımız kalmaz

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul- Samsun- Isparta

Hırsızlık yapan bir kişiye sen nasıl davranırdın arkadaşım.Birde utanmadan söylediklerine bak.

Ayrıca Volkan abi ne diye görüşsün ki senle.Herşey apaçık ortada...

kardeşim volkan abi seninle pc başına gelince irtibata geçer kendisi iştedir büyük ihtimalle. sende direk onunla muhattap ol burda cevap vermek yada tartışmak zorunda değilsin.. Sadece umarım yakında gerçekleri görürsün ve inşallah bu işten haberin yoktur

İyi Günler

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Selman abinin yazdıklarını bir ara tiyatroda sergileyelim Ayrıca İbo gerçekten baya güzel bir beste olmuş notere onaylatta oda çalınmasın

Quote Originally Posted by nekop View Post
    Selman abinin yazdıklarını bir ara tiyatroda sergileyelim Ayrıca İbo gerçekten baya güzel bir beste olmuş notere onaylatta oda çalınmasın
    Yok nekopçum bizim ne haddimize editlediğimiz yazıyı notere onaylatmak. Yazının başında dedim ya BJK türübününe ait bir beste Ama hazır arkadaş buradayken rica edelim de bana da noter den bir gün ayarlarsa onaylatırız

Turksportal'ın yaptığı çalışma hep çalınıyor. Ben 5-6 yıldır CM-FM alemi içindeyim, bu olayları en iyi bilenlerden biriyim. Daha önce de hatırlarsanız emek hırsızlığına şahit olmuştuk. Bunu hep yapıyorlar ve TSI bu çalışmaları üyelerine mükemmel bir şekilde sunduğu sürece de devam edecekler.

Bu emek hırsızların anladığı dilden konuşmak gerekiyor. Bunun için de tek çözüm yargı yolu. Hukuki sürecin başlatılması ve bu kişilerin maddi ve manevi zarar görmesi emek hırsızlığını durduracaktır.

Diyelim ki Adem Özkur denen şahsiyet özür diledi, yamayı kaldırdı ve Turksportal herhangi bir yasal işlem yapmadı. Yarın öbürgün başka bir hırsız çıkacak ve %95 Türkçeleştirdim diyip bir yama sunacak. Sonra bu yamanın Turksportal'dan çalıntı olduğu ortaya çıkacak, bu kişi de "Özür dilerim, evet çaldım, kaldırıyorum." diyerek bu işten sıyırmaya çalışacak. "Amaaan, çalalım, boşver, nasıl olsa hukuki işlem yapmazlar, hiç yapmadılar, özür dileriz, kaldırırız, sitemizin de adı duyulur, kurtuluruz." diyecekler.

Bu yüzden diğer emek hırsızlarına, bundan sonraki hırsızlara da ibret olması açısından yasal işlem yapılmalı. Kaybeden taraf, yani emek hırsızları hem mahkeme masraflarını ödeyerek maddi zarara girecekler, hem de kanunda belirtilenlere göre para cezası veya hapis cezası alacaklar. 18 yaşından küçükler ise (ki muhtemelen küçüklerdir, 18 yaşından büyük biri böyle bariz bir şekilde hırsızlık yapmaz) aileleri cezayı çekecek ve kendileri de artık bir ömür yaptıkları hırsızlıktan dolayı ailelerine verdikleri zararın pişmanlığını yaşayacak ve hayatta bundan ders alarak daha az hata yapacaklar.

Bundan önceki emek hırsızlarına hukuki işlem yapılsaydı, sizce bu hırsızlık olayı yaşanır mıydı? Hırsızlık yapmadan önce 2 kez düşünmezler miydi? "Bizden önce hırsızlık yapanlar ceza aldı, aman ha, biz de almayalım, boşu boşuna böyle bir riske girmeyelim." demezler miydi? Bunlara rağmen kendilerini bile bile ateşe atsalar da, o kendilerinin problemi olurdu.

Turksportal'ın verdiği emekleri hiçe sayarak yapılan bu hırsızlık sitelerinin adının duyulmasına yol açtı. En basitinden; kendimden örnek vereyim. CFF isimli siteye şu ana kadar 1 veya 2 kere girmişimdir. Tarayıcı geçmişimde CFF'ye ait hiçbir şey yoktur, bu sitenin adı aklımın ucundan bile geçmemiştir. Bu olaydan ötürü CFF isimli site tarayıcı geçmişimde yerini aldı maalesef, ve bu siteyi ziyaret ederek 1 tekil hit kazandırdım onlara. Şimdi hemen CCleaner programıyla tarayıcı geçmişimi temizlemeyi ve bu siteye girmeyeyi düşünüyorum. Yine iyisiniz hadi CFF, sitenizi toplamda 5 kere bile ziyaret etmemiş olacağım

Bu sitenin amacı şuydu, en başından beri de akıllarından şu geçti diye düşünüyorum : "Çalarız yamalarını, yayınlarız sitemizden, abartırız oranı da, indirir üyelerimiz, sonra TSI de haber yapar bizi ana sayfadan, sitemizin adını da verir, oradan gelir tıklanmalar, akabinde Google PageRank ve devamı... Sitemizin adı bir anda duyulmuş olur, üye sayımız artar, hitlerimiz artar, Google reklamlarından daha çok kazanırız. Sonra da kaldırırız yamayı sitemizden, yayınlarız özür mesajımızı, deriz Adem Özkur denen kişinin bizimle alakası yok, o çalmışsa çalmış, biz ona kandık, özür dileriz Turksportal, deriz ve ondan sonra da artık sitemizin adı duyulmuştur, Google PR'miz yükselmiştir, üye sayımız artmıştır, oh ne güzel Turksportal'ın üzerinden prim yapmışızdır."

Beyler yeterli sanırım. Söylenecek pek birşey kalmamış. Bırakalım arkadaş Volkan ile görüşsün.

Hakkaten tatsız hale geliyor. Volkan durumu nasıl olsa bizlere aktarır, duruma göre yine yorum yaparız. Aynı şeyleri devam ettirmek gereksiz. Artık başlıktan ayrılalım yavaş yavaş, ne dersiniz her giren kişinin ayıp yazmasına gerek yok artık kanımca.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Hep aynı oLayLar yıLLardır burda yapıLıyor miLLet çaLıyor çırpıyor ondan sonra yine yaLan oLuyorLar yaLansınız kardeşim uğraşmayın.. başaramazsınız..ama heLaL oLsun yıLLardır vazgeçmediLer çaLmaktak .. bu kadar çaLmaya uğraşacağınız kadar kendiniz emeğinizLe bişeyLer yapsaydınız o zaman herkez takdir ederdi ama nerde sizLerde o kabiLiyet..!!
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

BURDA KİMSE HAKARET ETMESİN GEREKEN YAPILIR LÜTFEN HERKES KULLANDIĞI KELİMELERE DİKKAT ETSİN

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bak Adem sana söylemem gereken bir takım şeyler var.

Kim olduğunu, ne yaptığını bilmem, İngilizce seviyeni bilmem. Ancak şunu bilmeni isterim. Şu anda Türkçeleştirme Ekibindeki:

Mustafa Budak: Kendisi 1 yıl İngiltere'de yaşayıp İngilizce'yi vatanında öğrenmiştir.

Volkan Gürcan: Kendisi yurtdışında bir süre yaşadığı gibi SI Games ile yazışmalarımızı yürüten kişidir ve İngilizce-Türkçe çeviri hususunda tam bir profesyoneldir.

Burak Duran: Kendisi de yurdışında belli bir süre kalmıştır ve çok iyi İngilizce beilmektedir.

İlhan Aydoğan: Ben de hayatımın 2 yılını sadece İngilizce hazırlıkla geçirdim, ve şu anda eğitim dili İngilizce olan bir üniversitede okuyorum.

Aydın Akgün: Star sporda avrupa editörlüğü yapıyor. sen düşün ingilizcesini.

Ekibin başındaki Volkan Gürcan yıllardır bu işe emeğini vermiştir, saatlerini vermiştir ve FM serisinin 2005, 2006 ve 2007 versiyonlarının Türkçe'ye çevrilmesindeki en büyük pay sahibidir.

Yukarıda saydığım ve grafik tasarımını yapan Mehmet Ali Ardıç da dahil olmak üzere bütün ekibin emeğini hiçe sayıp çevirdiğimiz ve Türkçe olan cümleleri değiştirip yayınlayan adminlerin yahutta yöneticilerinin yaptığı hırsızlığın farkında değilsin. Ayrıca kendin de kabul etmişsin ki maç spikeri cümleleri İngilizce olarak FM 2005 dil dosyasından aldım demişsin. Şimdi sana akıllı bir insan sana sorar: Neden maç spikerini 2007 dosyalarından almadın?

Hints and Tips'e baktım. O konuda dikkatli davranmışsın ve benim çevirirdiğim cümleleri değiştirmişsin ve bazı İngilizce cümleleri değiştirmişsin.

Ülke isimleri falan hikaye. Önemli olan kaç satır çevirdiğindir. Hesapladığımda %33 oluyor ki bu oran senin sitenin adminlerinin dediği oranın üçte biri. Yani orda bile yalan söylüyorsun.

Sen senin sitenin adminlerinin maşasısın Adem. Kullanılıyorsun o adamlar tarafından. Şu konuda yazdığın mesajlara bakarsan, nasıl kendinle çeliştiğini ve yalan söylediğini görürsün.

Kullanılıyorsun Adem, kullanılıyorsun.

Ve bu oyunu çevirirken emek vermiş insanların emeklerini hiçe sayıyor senin siten.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Lütfen üyeler seviyesizce mesaj yazmazsa sevinirim.
    Gerekeni yapacağız.

artık bekleyelim arkadaşlar forumun diğer kısımlarını gezin

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa/Akhisar

davada sahit olabilirim hakli yerini bulmali

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

cffdeki capricemanmıdır ne haltsa ondan bir ileti aktarayim
    Mahkemeye vereceklermiş birileri, bugün vermeyen ŞEREFSİZDİR...

özür dileyeceklerine bunları yapıyorlar...

Sayfa 5 / 6 İlkİlk ... 3456 SonSon

Mesaj Yetkileri