Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon
361 ile 390 arası toplam 427 sonuç

Konu: [TSL]Fenerbahçe Araştırması 2007

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Şükrü Saraçoğlu Stadı oyunda 52 bin.???

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

Quote Originally Posted by extensor View Post
    bu konuda merakimdan soruyorum bir bilgim takimlarin son bir kac yillik performansina mi bakiliyor yoksa tum gecmisine eger tum gecmisine bakilacak olunursa galatasaray fenerbahceden cok daha buyuk bir takim 88-89 sezonu sampiyonlar ligi (kupa galıplerı kupası) yarı fınalı 2000 uefa kupası 2000 super kupa 2000-2001 sezonu sampıyonlar lıgı 2 grublar 2001-2002 sezonu sampıyonlar lıgı ceyrek fınalı var fenerbahce bu alanlarda cok gerıde galatasaraya gore ancak son 2-3 yıla bakıldıgında galatasaray fenerbahcenın gerısınde kaldı
    ozaman GS Chelsea'dende büyük bir kulüp, Chelsea nin avrupa kupasi yok...
    lütfen komiklesmeyelim...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Omerdinho View Post
    ozaman GS Chelsea'dende büyük bir kulüp, Chelsea nin avrupa kupasi yok...
    lütfen komiklesmeyelim...
    Chelsea'nin 2 adet Kupa Galipleri Kupasi var.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Fenerbahce' de Mert günok' un özelliklerinin daha iyi olması lazım şimdi den geleceğin cech' i diyorlarmış. Eski bsketbolcu acayip kuvveytli bir oyuncu
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Evet Mert'i bende duydum fiziksel özellikleri çok iyiymiş...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Benim yiğenimin arkadaşı
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003

İspanyol basını, bir yılı ''opsiyonlu'' olarak Fenerbahçe ile 3 yıllık kontrat imzalayacak olan Roberto Carlos'un sezon başına net 4,2 milyon avro alacağını yazdı.

Roberto Carlos 3 numarayı giyecek. Haziran 2009'da sözleşmesi bitecek.

Fenerbahçe, bir yılı "opsiyonlu" olmak üzere Gökçek Vederson ile 3 yıllık kontrat imzalamıştır.

Vederson Fenerbahçe'de 6 numaralı formayı giyecek.

Nesil
    2003

Rustu ile kontrat yenilendi. 2 yillik kontrat. Rustu yilda 1 milyon Euro'nun %75'ini garanti, geri kalanini mac basina alacakmis.

Yani 750 bin euro maas + mac basina yaklasik 7.400 euro (250,000 / 34)

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

alex'le 2 yıl anlaşıldı..........

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

colın kazım richards ta fenerbahceyle anlastı yılda 1 milyon dolar a

Colin Kazım Richards, Sheff Utd takımından Fenerbahçe'ye 1.25 milyon Pound karşılığında transfer oldu.

Fenerbahçe ile 1 milyon Euro'dan 4 yıllık sözleşme imzayan Colin Kazım Richards, 8 numaralı formayı giyecek.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Fenerbahçe yaptığı son transferle bize açıkça şunu gösterdi:

Finansal zenginliklerinin artması lazım.

Kulüp reputation'ın artması lazım.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Mesela ben Fenerbahçe'nin başındayım FM2007'de, çoğu oyuncu gelmek istemiyor Fenerbahçe'ye, küçümsüyor. Bunun önüne geçmek lazım artık. Mesela Lyon'dan Ben Arfa, Marseille'den Samir Nasri gibi genç oyuncuların yanı sıra München'den Hamit Altıntop da gelmek istemiyor.

Oysaki bu transferler gösteriyor ki çok büyük dünya yıldızları (Kaka, Messi, Ronaldinho) dışında Fenerbahçe'nin alamayacağı oyuncu yok.

Nesil
    2003

Bence yaniliyorsunuz. Roberto Carlos neden Fenerbahce'ye geldigini acikladi. 34 yasinda bir oyuncuya hic bir buyuk avrupa kulubu 3 yillik sozlesme vermez. Bu yastan sonra kim olursa olsun hep 1 yillik sozlesme yapilir ve oyuncu gittigi kadar gider. Aksi takdirde bir oyuncu sakatlik yasadigi halde (ki yaslandikca sakatlik ihtimali artar), kulup oyuncunun maasini 3 yil boyunca odemekle yukumludur. Roberto Carlos'un "Fenerbahce bana degerli oldugumu hissettirdi" sozlerinin arkasinda bu yatar.

Ayrica Real'de kalmak isterdim sozleri de, eger Real Madrid 3 yillik bir kontrat vermeye niyetli olsa Roberto Carlos'un ayrilmayacagi gercegini ortaya koyar.

Ayrica tekrar eklemek gerekir ki FM 2007'yi siz oynarken bir oyuncunun gelmek istemesi sadece Fenerbahce Kulubune bagli degil. Zico Fenerbahce'nin basinda olmasa Roberto Carlos gelmeye sicak bakar mi? Peki Fenerbahce'nin basina Dunya'da pek taninmayan eski milli futbolcu Senol Corlu'yu getirelim. Adi gecen oyunculardan hangisi Fenerbahce'ye gelmeye ilgi gosterir? Bir de herhangi bir futbol kariyeri olmayan alelade birisini getirelim. Bu kisi kendisini kanitlamadan hangi meshur oyuncu takima gelir? Gelirse de ne gibi bir para talep eder? Ben oyunda Zico'nun teknik direktorlugundeki Fenerbahce'nin hem Hamit Altintop hem de Nuri Sahin'i satin aldigini gozlemledim. Bu oyuncularla beraber bir cok Brezilya'dan kaliteli oyuncu geldi.

Takimlarin finansal durumlarina gelince. Bu konuda bir suredir kafa patlatiyorum ve FM'deki toplam gelirler esasinda cok da yanlis degil. Ancak stadyum gelirleri abartili fakat sponsorluk gelirler yeterince yuksek degil. Bu sorun Turkiye arastirmasinin genelinde olan bir sorun zaten.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Rustu ile kontrat yenilendi. 2 yillik kontrat. Rustu yilda 1 milyon Euro'nun %75'ini garanti, geri kalanini mac basina alacakmis.

rüştü bjk'ye gitti..

Rüştü ani ve şok bir kararla Beşiktaş ile sözleşme imzaladı.

İspanyol basını, bir yılı ''opsiyonlu'' olarak Fenerbahçe ile 3 yıllık kontrat imzalayacak olan Roberto Carlos'un sezon başına net 4,2 milyon avro alacağını yazdı.
    3 yıllık kontrat teklif ettiği için Fenerbahçe'yi R.Carlos'un kabul ettiğini söylemişsin, ama bildiğim kadarıyla 2 + 1 yıllık kontrat önerildi. 2 yıl garanti, 1 yılı da opsiyonlu diye biliyorum.

Real Madrid'in de 2 yıllık kontrat önerdiğini fakat R.Carlos'un bunu geri çevirdiğini yazmıştı İspanyol basını. Son dakika R.Carlos'un attığı golden sonra taraftarlar onun kalmasını istemiş, Mijatovic de 2 yıllık kontrat önermişti yanılmıyorsam ve R.Carlos ayrılmakta kararlı olduğunu söylemişti.

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

fenerbahcenin repi yükseltilmeli.... kaka ronaldinho vs gibi dünya klasi oyuncular haricinde alamayacagimiz oyuncu yok egemen e katiliyorum..

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eGowiCh View Post
    3 yıllık kontrat teklif ettiği için Fenerbahçe'yi R.Carlos'un kabul ettiğini söylemişsin, ama bildiğim kadarıyla 2 + 1 yıllık kontrat önerildi. 2 yıl garanti, 1 yılı da opsiyonlu diye biliyorum.

Real Madrid'in de 2 yıllık kontrat önerdiğini fakat R.Carlos'un bunu geri çevirdiğini yazmıştı İspanyol basını. Son dakika R.Carlos'un attığı golden sonra taraftarlar onun kalmasını istemiş, Mijatovic de 2 yıllık kontrat önermişti yanılmıyorsam ve R.Carlos ayrılmakta kararlı olduğunu söylemişti.
    Roberto Carlos gecen yaz Fenerbahce veya Chelsea'ye transfer olmak uzere idi. Ozellikle Capello'nun gelmesi ise beraber olusan belirsizlik ile beraber takimda kalmak icin gelecegini garantiye almak istedi ve Real Madrid'den Fenerbahce ve Chelsea'nin onerisine yakin 2 yillik kontrat istedi. Yani 2008 yilinin Temmuz ayina kadar.

Real Madrid bu kontrati vermeyi ilk once kabul etti ve Roberto Carlos, Capello'nun istemesi ile de takimda kaldi. Ancak Real Madrid veririm dedigi sozlesmeyi hic bir zaman Roberto Carlos'un onune koymadi (kontrat teklifi yapildi ama teklif edilen degerler Fenerbahce ve Chelsea'nin tekliflerinin altinda idi). Nisan ayinda Roberto Carlos bir aciklama yapti ve "Artik kesin ayriliyorum. Daha onceki yillarda ayrilacaktim ancak kulup benim kalmami istedigi icin ayrilmadim." dedi ve "Brezilya'ya donmek istemiyorum cunku orada ustume kazanmak icin cok baski koyacaklar. Artik genc degilim ve bu baski ve polemiklerle ugrasmak istemiyorum." ekledi. Haberin Ingilizcesi

Fenerbahce ile anlastiktan sonra cikti ve "Benimle en cok ilgilenen kulup Fenerbahce idi. Ayrica bu karara varmamda en buyuk etkenlerden birisi Zico'nun takimin basinda olmasi. Italya, Ingiltere ve diger ulkelerden de teklifler vardi ancak Fenerbahce buyumek isteyen bir kulup ve ben de onlara yardimci olmak istiyorum. " dedi. Haberin Ingilizcesi

Yani kisaca Fenerbahce'nin Roberto Carlos'u transferinin nedenlerini siralamak gerekirse:

1. Fenerbahce kendisine baska hic bir takimin yapmadigi buyuklukte bir teklif yapti ve bu Roberto Carlos'un kendisine deger verildigini hissettirdi.
    2. Zico ile calismak isteyen Roberto Carlos Fenerbahce'ye gitmeyi istedi.
    3. Fenerbahce'yi Brezilya'da oynamaktan daha az baskili bir yer olarak gordu.
    4. Kariyerinde bir cok zirveye ulasmis bir oyuncu, alttan bir takimi alip yukseltmek icin kendisine proje edindi.

Ozellikle Brezilyali bir oyuncu icin cok buyuk bir Zico efsanedir. Yani Roberto Carlos'un gelmesinde Fenerbahce'nin rep'indan daha cok Zico'nun Brezilya'da rep'inin yuksek olmasindan kaynaklanmaktadir.

Oyunda Zico'yu yollar ve yerine siz gecerseniz, Zico'nun Fenerbahce'ye ekledigi rep katkisini da kesmis olursunuz. Bu da nispeten daha kaliteli oyunculari transfer etmenize bir engel tesgil eder. Oyunda 3-4 yil oynayip kupalar kazandiginiz ve kendi taninirliginizi arttirdiginizda, daha kaliteli oyuncular sizin pesinizden kulube gelmeye baslar. Bugun Besiktas'in basinda hala Tigana olsa bir Makalele, Del Bosque olsa Helguera transferlerini yapmak cok daha kolay olacakti. Ancak bir Ertugrul Saglam ile beraber calismak bu oyuncular icin ayni cazibeyi tasimayacaktir.

Söylediklerin çok mantıklı, şimdi daha iyi anladım, teşekkürler bilgilendirdiğin için Ömer abi.

Nesil
    2003

Colin Kazim-Richards'in cat-pat Turkce konustugu eklenmeli. (20 uzerinden 10 herhalde dogru olur)

Ayni sekilde Aurelio ve Wederson icin de ayni durum gecerli.

Colin Kazim-Richards'in cat-pat Turkce konustugu eklenmeli. (20 uzerinden 10 herhalde dogru olur)

Ayni sekilde Aurelio ve Wederson icin de ayni durum gecerli.
    Colin Kazım 5
    Aurelio 10
    Vederon ise 15

olmalı diye düşünüyorum. Kazım imza attı fakat hiç Türkçe konuşamadı, söylenenleri de anlamıyor. Aurelio da o kadar iyi bilmiyor. En iyi aralarında Vederson, imza töreninde çatır çatır Türkçe konuştu, söyleneleri anlıyor, iyi konuşuyor, aralarında en iyi konuşan Vederson.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

Mehmet Aurelio Vedersondan Daha iyi konuşuyor.......

Quote Originally Posted by GingkO View Post
    Mehmet Aurelio Vedersondan Daha iyi konuşuyor.......
    Kesinlikle hayır! Aurelio 5 yıldır Türkiye'de bulunmasına rağmen tatmin edici kadar Türkçe konuşamıyor. Vederson ise 3 yıldır burada olmasına rağmen harika Türkçe konuşup anlayabiliyor.

Aurelio milli takım kampında bile tercüman kullanıyor, söylenenleri anlayamıyor ama Vederson her söyleneni anlıyor, kesinlikle tercüman kullanmıyor ve çok iyi konuşuyor.

Vederson > Aurelio > Colin Kazım

Nesil
    2006
    Yer
    Sükrü Saracoglu Stadı

serdar cok kötü, birak 3. kaleci olmayi paf takimda bile oyanayamaz o derece.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Gerçekten 07'de Serdar çok etkisizdi aslında bunda kimsenin suçu da yok bu kadar iyi ve yüksek bir performans sergileyeceğini kimse beklemiyordu.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Default bahtizm...

serdar ı abartıyorsunuz bence özellikleri arttırmak konusunda bu kadar hevesli olmayın biraz sabredin orkundan, ömerden, yavuzdan, aykutdan iyi kaleci değil eğer bi kalecide hata yapılmışsa serkan kırıntılıda yapılmıştır mükemmel bi geleceğe sahip eğer doğru transfer yapılırsa...

Quote Originally Posted by bahtizm View Post
    serdar ı abartıyorsunuz bence özellikleri arttırmak konusunda bu kadar hevesli olmayın biraz sabredin orkundan, ömerden, yavuzdan, aykutdan iyi kaleci değil eğer bi kalecide hata yapılmışsa serkan kırıntılıda yapılmıştır mükemmel bi geleceğe sahip eğer doğru transfer yapılırsa...
    Serdar saydığın isimlerden iyi bir kaleci kesinlikle. Ömer Çatkıç eskisi gibi oynamıyor artık, yediği goller ortada, Bursaspor'dan da kovuldu zaten. Aykut desen aynı şekilde, yediği hatalı goller yüzünden Galatasaray ona güvenmedi ve Orkun'u aldı.

Serdar'ın özellikleri yükseltilmeli, şu an için onun tecrübesi az, maç eksiği var, ama yetenekli bir kaleci. Yan toplarda çok etkisiz, birebirde çok etkili, iyi kurtarışlar yapıyor, uzaktan şutlarda da gayet başarılı. En etkisiz olduğu dediğim gibi hava topları, Volkan kadar iyi değil hava hakimiyeti.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

sen galatasaray'lı olduğun için böyle diyorsun heralde???

Sayfa 13 / 15 İlkİlk ... 31112131415 SonSon

Mesaj Yetkileri