Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon
391 ile 420 arası toplam 530 sonuç

Konu: Football Manager 2016 16.3 Yaması Çıktı

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by remzi1242 View Post
    Ben oyunu steamdan yükledim bu güncellemeyi nasıl yapıcam? Steam üzerinden bilgisi olan varmı
    Güncellemeyi yüklenmiş şekilde indiriyorsunuz oyunu zaten.

yorumlari okudumda bazi yerlerde arkadaslara hak verdim.mesela fm 2008 deki korner taktigiyle ibrahim ozturk u gol krali yapmistim ligde bazi sacma yanlari oluyordu bugli taktikler falan.ama o yildan sonra bu konuda gelisme gosterdi fm.zaten oyunu 2005 ten beri oynayan biri olarak sadece 2d takiliyorum 3d mac motoru umrumda degil kadrolar fixlensin her sene ayni olay zaten cok fazla birsey beklemek yanlis bu tarz bir oyundan zaten genelde yapilabilecek hersey yapildi ha yakinda bide baskan olma eklenirmi bilmem
    son olaraktan da su devre arasi transferleri batalla falan ne zaman gelicek bunun patchi bilgisi olan biri yazarsa sevinirim hazir issizim bu ara amerikada fm ye sardim

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Her sene oyunu beta ya da çıktıgı gibi alırım bu sene özellikle bekledim. Bekledim çünkü oyunu erkenden alınca sürekli gelen güncellemeler yüzünden taktiklerim berbat oluyordu her update için taktik yapmak bana saçma ve yorucu geliyordu. 96 yılında bu oyunu ilk oynadıgıma zamanım boldu şimdi evli 34 yaşında bir adamım

Ben bekledim bu sene aksi gibi oyuna güncelleme gelmiyor Sık sık foruma bakıyorum oyun 16.2'de. Şimdi oyunu almaya niyetlendim sistem oturtucam 16.3 gelecek her şeyi berbat edecek. Herhalde bi Ocak yaması yoldadır değil mi?

Nesil
    2010
    Yer
    Kırşehir

Quote Originally Posted by nessus View Post
    Ben bekledim bu sene aksi gibi oyuna güncelleme gelmiyor Sık sık foruma bakıyorum oyun 16.2'de. Şimdi oyunu almaya niyetlendim sistem oturtucam 16.3 gelecek her şeyi berbat edecek. Herhalde bi Ocak yaması yoldadır değil mi?
    Tabiki hocam bu sorulur mu ? 16.3 kesin gelir, karar sizin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yıllardır FM oynuyorum ilk defa güncellemede sorun yaşıyorum, sürüm 16.0.1 gözüküyor ve güncelleme yapmıyor nedenini bilen var mı?
    Last edited by aleekhan : 22.Ocak.2016 at 04:55

16.3 gelmis sanirim. ama bende oyun hala 16.2 de kaldi.sorunun cozumunu bilen varmi

edit: steamde baktimda 3.0 patch yok newslerde.galiba turksportal erken koydu :P

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

16.3 ne zaman gelir?

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    16.3 ne zaman gelir?
    Şubat sonuna doğru muhtemelen.

9. Default

Arkadaşlar oyunum orjinal.Steamden aldım oyunu. Aralıkta 16.2 çıkmış hatta 16.3 çıkacakmış bu aralar. Ancak oyunumda gözükmüyor bu güncellemeler. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Steam'de cevrimici olmadiysan uzun zamandir güncellemeyi kurmamis olabilir.

11. Default

Quote Originally Posted by GicaHagi View Post
    Steam'de cevrimici olmadiysan uzun zamandir güncellemeyi kurmamis olabilir.
    Oyuna girdiğimde ana ekranda sol üstte 16.2 yazıyor. Ancak oyun kurucam sürümde 16.1 yazıyor, güncellemeyi nasıl yapacağımı anlatırsan çok sevinirim.

Nesil
    2006
    Yer
    06

16.3 ne zaman gelir?
    Yüksek ihtimal Ocak transfer döneminin kapanması bekleniyor

Yeni güncelleme transfer dönemini ve çeşitli ca-pa değişimlerini içerecek mi ? Ve transferleri içeriyorsa oyunda da bu transferler ocak ayında mı gelecek takıma ?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by Vankoff View Post
    Yeni güncelleme transfer dönemini ve çeşitli ca-pa değişimlerini içerecek mi ? Ve transferleri içeriyorsa oyunda da bu transferler ocak ayında mı gelecek takıma ?
    Transfer güncellemelerini içerir , oyuncu sezon başından takıma katılmış olur . Database de güncelleme olacaktır dolayısı ile ca-pa değişiklikleri de illaki olacaktır

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Transfer güncellemelerini içerir , oyuncu sezon başından takıma katılmış olur . Database de güncelleme olacaktır dolayısı ile ca-pa değişiklikleri de illaki olacaktır
    Anladım hocam sağ olasın. Şu transferleri sezon ortası gelecek gibi yapsalar güzel olurdu.

Maçlarda çok fazla ofsayt oluyor. Üst düzey oyuncular bile ofsaytta olduğu çok belli olan oyunculara pas atıyorlar.

Karşı karşıya pozisyonların çok büyük çoğunluğu gol olmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Anladım hocam sağ olasın. Şu transferleri sezon ortası gelecek gibi yapsalar güzel olurdu.
    Katılıyorum. Gerçekçiliğe balta vuran bir durum bu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by IlGiurista View Post
    Maçlarda çok fazla ofsayt oluyor. Üst düzey oyuncular bile ofsaytta olduğu çok belli olan oyunculara pas atıyorlar.

Karşı karşıya pozisyonların çok büyük çoğunluğu gol olmuyor.
    Evet buna katılıyorum işte. Bi maçta 15 kez ofsayta düştüğümü biliyorum. Üstelik çok düşük tempo ile oynuyorum. SI forumlarında durumun bilindiği ve yeni yamada düzeltileceği söylenmiş.

yamanın ne zaman çıkacağına dair bir açıklama sanırım yok değil mi? açıklama yapılmadıysa geçen seneki gibi şubat sonu çıkar herhalde

"Inside forward" rolündeki oyuncuların ceza sahası içerisinde çok uygun pozisyonda arkadaşları bulunmasına rağmen çok büyük çoğunlukla kaleye şut çekmeleri hatalı gibi duruyor.

16.3 ile bu sorun umarım çözülür.

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Sizde de oluyor mu bilmiyorum transfer manyaklığı oluyor bazen.
    Ayrıca yarı-profesyonel kulüplerde yedek veya gelecek vaat eden oyuncular sürekli açık uçlu sözleşme oluyor.Umarım düzeltirler...

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

"Inside forward" rolündeki oyuncuların ceza sahası içerisinde çok uygun pozisyonda arkadaşları bulunmasına rağmen çok büyük çoğunlukla kaleye şut çekmeleri hatalı gibi duruyor.

Buna katılıyorum. İçe kat eden kanat oyuncularım ve ofansif beklerim var. Çizgiye kadar inip içerideki bomboş adam yerine kalecinin üstüne vuruyorlar her seferinde. Çok çok nadir orta açtıkları.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

IF rolünde daha az orta aç komutu doğal yoldan seçili. Rol oyuncunun sık sık içe kat edip şut çekmesi üzerine tasarlanmış. Daha az şut çek talimatını denedin mi? Yada oyuncunun özellikleri uygunsa AP deneyebilirsin. Olay birazda oyuncudan ne istediğinle alakalı.

Tam olarak nereye yazacağımı bilmediğimden burayı işgal ediyorum. Şu 16.3 güncellemesiyle beraber umarım Galatasaray'ın şuan ki mali durumu iyi yansıtılır oyuna. Ara dönemde yada sezon sonunda deli paralar vermez yönetim. Zaten gerçekçilik neredeyse 0 olduğundan zevksiz geçiyor lig. En azından mali açıdan zorluk yaşayalım da anlamı olsun şampiyonlukların. Ca-Pa değerlerinin de acilen düzeltilmesi lazım ( Sinan Gümüş - arttırılması , Umut Bulut - mümkünse bitiriciliği 2 yada 3 girilsin , gereksizler tayfası ( JPK , Emre Çolak , Çamdal , Yasin ve Semih ) mümkünse 2. lig oyuncusu seviyesine getirilmeli , Jose'nin abartılı PA'sı 130 lara indirilmeli.
    Diğer yandan Muhammet Beşir , Çağlar Söyüncü , Vedat Muriqi , Visca , Muammer Yıldırım ... gibi oyuncularda düzenlemeye gidilmeli.
    Şu oyunu çıkar çıkmaz aldım ama 1 ,2 sezondan sonra aşırı sıkmaya başladı bu yüzden 2 aydır oynamıyorum neredeyse. Şuna adam gibi bir update yapılmazsa bir daha almayı düşünmüyorum. İlgililere duyurulur.

Katılıyorum. Gerçekçiliğe balta vuran bir durum bu.
    Bu database değişikliği imkanı benim elimde olsa ( Kiralık oyuncuların belirli bir zamanda kulübe katılması gibi ) hiç üşenmeden ara transferde gelecek gibi yaparım. Bunlara zor geliyor 2 ,3 tık fazla yapmak ama 2 gb lik oyuna 100 lira almayı iyi biliyorlar. Eğer bulabilirsem kiralık transferlerin ara dönemde gelebilme olayını 1 2 hafta içinde yapıp burada paylaşırım.

16.2 güncellemesi ile beraber çok fazla crash dumps almaya başladım. orjinal temayı kullanıyorum halbuki. özellikle alt+tab yapıp tekrar oyuna girdiğimde oluyor. :/

Ben bu oyuna 100 lira para veriyorum ve istediğim database le oynayamıyorum.Bu kadar saçma bişey olabilir mi ? Ben 16.1.1 i oynamak istiyorum kardeşim sen niye bana imkan vermiyosun ? Restaurant a gidiyosun 100 lira veriyosun ama istediğin yemeği seçemiyosun.Afedersiniz ama adamı öperler.Ben bu kadar çok defans arkasına top atılan seri bi 14 ü hatırlıyorum.Galatasaray la oynuyorum içerde real le şl yarı finalim var ilk maçı 5-1 alıyorum.Burdan da turu vermem diyorum maç bitiyor skor 6-1.Ne kadar tutarlı bi oyun gerçekten.Perpetua da taktik yapamayanlara akıl veriyo taktik forumunda.Herkesin yazdığına bi cevabı var mutlaka.Biz teknik direktör değiliz ki burda inciğiyle cinciğiyle uğraşalım.Kaldı ki bu oyun kusursuz bi simülasyon değil ki herşeyi kuralına göre yapalım.Yok o oyuncunun ofans özelliği azmış defansta sıkıntı çekermiş yok bunun pası 11 miş iyi pas yapamazmışız takım o yüzden oynamıyormuş.E kardeşim internette yapılan taktiklere bakıyorum bu oyunu da 03-04 ten beri oynarım iki taktik yapamadığım seri var.Biri bu diğeri de 14.Sanki babanızın şirketiymiş gibi savunmanız ayrı bi olay zaten toz konduramıyosunuz.

IF rolünde daha az orta aç komutu doğal yoldan seçili. Rol oyuncunun sık sık içe kat edip şut çekmesi üzerine tasarlanmış. Daha az şut çek talimatını denedin mi? Yada oyuncunun özellikleri uygunsa AP deneyebilirsin. Olay birazda oyuncudan ne istediğinle alakalı.
    Daha az şut çek talimatını denedim, sonuç aynı.

IF rolü dediğiniz gibi, ama oyun zekâsı yüksek bir oyuncu uygun pozisyondaki arkadaşına pas verebilmeli bence.

Nesil
    2013
    Yer
    Budapeste

Daha az şut çek talimatını denedim, sonuç aynı.

IF rolü dediğiniz gibi, ama oyun zekâsı yüksek bir oyuncu uygun pozisyondaki arkadaşına pas verebilmeli bence.
    Takim talimatlarindan daha disiplinli oyna'yi aktif et belki isine yarayabilir.

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Bu database değişikliği imkanı benim elimde olsa ( Kiralık oyuncuların belirli bir zamanda kulübe katılması gibi ) hiç üşenmeden ara transferde gelecek gibi yaparım. Bunlara zor geliyor 2 ,3 tık fazla yapmak ama 2 gb lik oyuna 100 lira almayı iyi biliyorlar. Eğer bulabilirsem kiralık transferlerin ara dönemde gelebilme olayını 1 2 hafta içinde yapıp burada paylaşırım.
    Hocam ben fm 2015 te denedim onu. Bonservisiyle transfer olan oyuncuları editörden gelecek transfer sekmesinden ayarladığımda belirtilen tarihte takımlarına katılıyorlardı. Ama kiralık giden oyuncularda bu olmuyor. Adam misal 12 ocakta başka bir takıma kiralık olarak transfer oldu sen kalkıp bu tarihi editöre girdiğinde editör bunu oyuna yansıtmıyor. Direk iptal. Mecbur sezon başı yani 1 temmuz tarihini girmen lazım. Sonuç yine saçmalık. Adamlar editöre gelecek transfer için kira seçeneğini koymaktan aciz. Aynı şekilde serbest bir oyuncu içinde gelecek transfer yapılamıyor. Hatta antrenörler içinde aynı şey söz konusu. Guardiola önümüzdeki sezon için man city ile anlaştı ama editörden gelecek transfer girilmiyor. Tek çare oyun içi editör. Oyun içi editörde de kiralık denen olay yok sadece bonservisiyle gönderilebiliyor oyuncular. Neresinden tutarsan tut elinde kalıyor yani
    Last edited by hknshr : 02.Şubat.2016 at 16:44

Sayfa 14 / 18 İlkİlk ... 41213141516 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri