Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
31 ile 60 arası toplam 85 sonuç

Konu: Oyunun saçma transfer politikası

Quote Originally Posted by BHARISH View Post
    16 ülke ve bu ülkelerin tüm ligleri açık, database large, ddt dosyaları kullanılarak dünyadaki bütün ülkelerin 1. liglerinin tüm oyuncuları oyunda aktif halde...

Fabio Bilica satılık, isteyen en kötü takım Bordeaux, ilgilenenler içinde Juve,Lyon,Atletico Madrid vs var.
    Baroni satılık, isteyen en kötü takım Lyon, ilgilenenlerde Barcelona bile var.
    Bursasporda defansta oynayan kel bi oyuncu var, Murat sanırım adı. 33 yaşında Marseille bastı parayı aldı.
    Kazım ile MANU ilgileniyor, Arsenal fiyat sordu, bir diğer bekleyen takım da Aston Villa.

oyun 11.1 yaması dışında yama içermiyor.

Nasıl yani ya :S
    aynen katılıyorum
    uefanın puan sistemine göre ilk 15 ülkeyi databese de açtım (her zaman böyle yaparım)
    Türkiyeden bütün ligler açık
    diğer kıtalarıda ddt ile açtım
    sonuç yine garip absürd transferler
    tolga diye bir kaleci var türkiyede adam valenciya yada reale gitti
    bunun gibi bir çok transfer var

"Burdan si ile bu konuda bilgi alışverişi olan yönetimdeki arkadaşların bize bir bilgi verme imkanı var mı?"
    Rica ediyorum çünkü bu transferlerden dolayı oyun 2 sezon oynanıyor sonra sıkıyor.

BHARISH Misafir

Quote Originally Posted by brknesta View Post
    gercek hayattakı gıbı fıyatları arttır bakalım kım ıstıyor gorelım

sen selcugu ucuza koyarsan adamlarada yedek oyuncu vs ıyı gelır. bence transferde sorun yok. fakat tabıkı oyun bu arkadaslar herseyde mantık aramak cok sacma bence.

Quote Originally Posted by juricevic View Post
    Baroni'yi Barcelona mı istiyor. Şaka mı ?

Baroni için 7m $ yazdığım halde ilgilenenlerde Barcelona, Lyon fiyat soruyor.
    Fabio Santos için 5 m $ istiyorum Juventus 1.7m $ önerip kiralık istedi. Satın alma opsiyonu yok.

Kazım için Atleticodan başka teklif almadım, fiyatının değiştirmedim, ama ilgilenenlerde Arsenal ve Manu var.

Üstelik dediğim gibi oyunumda 150.000 den fazla oyuncu aktif.

Evde internetim yok şu an. Foruma işyerinden girmesem SS veririm.

Burda aynı durumda olanlar yok mu?

Quote Originally Posted by arneas View Post
    aynen katılıyorum
    uefanın puan sistemine göre ilk 15 ülkeyi databese de açtım (her zaman böyle yaparım)
    Türkiyeden bütün ligler açık
    diğer kıtalarıda ddt ile açtım
    sonuç yine garip absürd transferler
    tolga diye bir kaleci var türkiyede adam valenciya yada reale gitti
    bunun gibi bir çok transfer var

"Burdan si ile bu konuda bilgi alışverişi olan yönetimdeki arkadaşların bize bir bilgi verme imkanı var mı?"
    Rica ediyorum çünkü bu transferlerden dolayı oyun 2 sezon oynanıyor sonra sıkıyor.
    ddt ile oyuncu açma olayını tam bilmiyorum eğer bununla ilgili bir rehber varsa yönlendirebilirmisiniz acaba. Teşekkürler

Not: 2010 arşivlerinde buldum teşekkürler önceden aradığımda gözümden kaçmış
    Last edited by ciomania21 : 12.Kasım.2010 at 10:56 Reason: Sorun çözüldü

Quote Originally Posted by brknesta View Post
    gercek hayattakı gıbı fıyatları arttır bakalım kım ıstıyor gorelım

sen selcugu ucuza koyarsan adamlarada yedek oyuncu vs ıyı gelır. bence transferde sorun yok. fakat tabıkı oyun bu arkadaslar herseyde mantık aramak cok sacma bence.
    gerçek hayatta fiyat mı artırıyorlar her oyuncunun değeri vardır bütün takımlar oyuncu alabilir ama bu kadr absürd olmamalı
    eski fm serilerinde
    türk futbolcuya türkiyeden teklif gelirdi oyuncunun prestiji ne kadar fazla ise büyük takımlardan teklif gelme olasılığı artardı

şimdi "saldım çayıra mevlam kayıra" hesabı önüne gelene teklif ediyor sanal beyin

O değil de daha denemedim ama acaba bu oyunda da takas yapmak yasak mı? Takas olayı şu oyunda çıktı çıkalı toplasanız 2 kere gerçekleşmiştir. Tamam diğer klübün istemedği bi oyuncuyu zorla takasta kullancan diye bi şart yok. Kardeşim adamların ilgilendiği adamı kullandığında bile takas olmuyo.

BHARISH Misafir

Quote Originally Posted by egelikartal_ View Post
    O değil de daha denemedim ama acaba bu oyunda da takas yapmak yasak mı? Takas olayı şu oyunda çıktı çıkalı toplasanız 2 kere gerçekleşmiştir. Tamam diğer klübün istemedği bi oyuncuyu zorla takasta kullancan diye bi şart yok. Kardeşim adamların ilgilendiği adamı kullandığında bile takas olmuyo.

2010'da David Pizzaro'yu verip Dario Srna + 25 m dolar almıştım ben. O takas sayesinde CL Şampiyonu oldum.
    Roma ile Her oyun açtığımda Shaktar bu takası kabul ediyordu 2010'da.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

Quote Originally Posted by semih_usta View Post
    tek selcuk olsa gene ii bakıorm psv filan konyaspordan adamalıor eskiden böle seyler olmazdı
    ben onu sadece örnek olarak söyledim hepsinde mantalite aynı...
    bence transfer listesi kavramı kaldırılmalı oyundan...
    menejerlik sistemi geldi mesela onun yerine menejerden oyuncuya klüp bulmasını isteyebiliriz ve menejerler oyuncunun tanınırlığına göre onun çapında klüpler bulabilir...

2010 da 1m olan sinan bolata Standart 64m + sonraki satışdan %30 istiyordu şimdide 2m verdim 1.4 fln heralde parası yine vermediler.Anlaşılan Standartın gözdesi bizim Sinan

semih_usta Misafir

Beyler bi turksportal yetkilisi cıksında cevap versn ya bu sacmalıklar daha ne kadar devam edicek 2010dan beri yazıyorum takan yok para verip oyun alıyoruz sacma sacma türkiye lgii oynuyoruz ya

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Beyler bi turksportal yetkilisi cıksında cevap versn ya bu sacmalıklar daha ne kadar devam edicek 2010dan beri yazıyorum takan yok para verip oyun alıyoruz sacma sacma türkiye lgii oynuyoruz ya
    Saçma saçma Türkiye Ligi oynuyorsanız oyuncular ve takımlar ile ilgili eleştirilerinizi aşağıdaki linke belirtin.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=716

Ama öyle saçma diyerek geçiştirmeyin. Oyuncuların özellikleri ile ilgili şikayetleriniz varsa oraya belirtiniz. Şayet sorun oyunun transfer sistemi ise buna TSI'nin yapacak birşeyi yoktur. Bu oyun yapımcısı olan SI'i ilgilendiren bir mevzuudur...
    I'm back...

semih_usta Misafir

Quote Originally Posted by Aşk-ı Şehir View Post
    Saçma saçma Türkiye Ligi oynuyorsanız oyuncular ve takımlar ile ilgili eleştirilerinizi aşağıdaki linke belirtin.

http://forum.turksportal.net/vb/forumdisplay.php?f=716

Ama öyle saçma diyerek geçiştirmeyin. Oyuncuların özellikleri ile ilgili şikayetleriniz varsa oraya belirtiniz. Şayet sorun oyunun transfer sistemi ise buna TSI'nin yapacak birşeyi yoktur. Bu oyun yapımcısı olan SI'i ilgilendiren bir mevzuudur...
    Takım değil genel olarak takımlarla ilgili skıntılar var gecen seneden beri yazıyorum bu konuyla ilgili bi cokta örnek verdm hangi oyuncumu satılık listesine cıkarsam avrupaya gidiyor cogu da izleniyor zaten bu 2 senedir olan bişey gecen senenin genelinde zaten turksportal da durgundu cıkarılan patchlerle de giderilmedi sorun 2011 de düzelcegini umdum ama değişen hiç bişey yok sadece türkiye liginde mi bilmyiyorum ama bu transfer sacmalıkları yüzünden oynanmıyor oyun. Benim turksportal a tepkim zaten fm yi cıktıgı gibi oynayamadık bu bi gercek ama onceki yıllarda en azından Db' lerle filan oyun oynayabilr hale geliyordu özellikle türkiye ligi ama 1 2 senedir bunlarda yok

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Takım değil genel olarak takımlarla ilgili skıntılar var gecen seneden beri yazıyorum bu konuyla ilgili bi cokta örnek verdm hangi oyuncumu satılık listesine cıkarsam avrupaya gidiyor cogu da izleniyor zaten bu 2 senedir olan bişey gecen senenin genelinde zaten turksportal da durgundu cıkarılan patchlerle de giderilmedi sorun 2011 de düzelcegini umdum ama değişen hiç bişey yok sadece türkiye liginde mi bilmyiyorum ama bu transfer sacmalıkları yüzünden oynanmıyor oyun. Benim turksportal a tepkim zaten fm yi cıktıgı gibi oynayamadık bu bi gercek ama onceki yıllarda en azından Db' lerle filan oyun oynayabilr hale geliyordu özellikle türkiye ligi ama 1 2 senedir bunlarda yok

Olayı size şöyle özetleyebilirim esasında. Benim kendi görüşümdür bu. Yani ne SI'dan birisiyle konuştum bunu ne de Araştırma ekibimizden. Bence transfer konusunun eksikliği şurdan kaynaklanıyor. Oyundaki scout ekipleri. Malum her takımın bir scout ekibi var bu oyunda. Ve oyunu açar açmaz o scoutlar hemen oyuncu aramaya çıkıyor gerekli mevkiilerde. Sizinde başınıza gelmiştir. Scout'unuzu göreve yolladığınız zaman saçma sapan isimleri önerebiliyor. Siz o oyuncuyu takip etmeseniz bile oyuncuyu takip ediyor gözüküyorsunuz. Aynı olay olduğunu düşünüyorum. Scout raporundan sonra karşı takım onu izliyor gözükmeye başlıyor. Bizde bunu görüp hemen oyuncuyu öneriyoruz. Şahsi fikrim budur. Akşam gelince daha uzun yazabilirim. Şimdi maç izlemeye gidiyorum. Saygılar...
    I'm back...

semih_usta Misafir

Olayı size şöyle özetleyebilirim esasında. Benim kendi görüşümdür bu. Yani ne SI'dan birisiyle konuştum bunu ne de Araştırma ekibimizden. Bence transfer konusunun eksikliği şurdan kaynaklanıyor. Oyundaki scout ekipleri. Malum her takımın bir scout ekibi var bu oyunda. Ve oyunu açar açmaz o scoutlar hemen oyuncu aramaya çıkıyor gerekli mevkiilerde. Sizinde başınıza gelmiştir. Scout'unuzu göreve yolladığınız zaman saçma sapan isimleri önerebiliyor. Siz o oyuncuyu takip etmeseniz bile oyuncuyu takip ediyor gözüküyorsunuz. Aynı olay olduğunu düşünüyorum. Scout raporundan sonra karşı takım onu izliyor gözükmeye başlıyor. Bizde bunu görüp hemen oyuncuyu öneriyoruz. Şahsi fikrim budur. Akşam gelince daha uzun yazabilirim. Şimdi maç izlemeye gidiyorum. Saygılar...
    Onu ben de farkettim mesela basında cıkan bi haberle benım de oyuncuyu izledgim söleniyor izleyenler arasında ben de gözüküyorum ama transfer konusu tamamiyle sacmalık yani 4 büyüklerden bi takımsanız gerci bazı anadolu takımlarnda da öyle satmya calıstıgını bi futbolcuya en az 3 4 avrupa takımı teklif yapıyo izlemekten ziyade sacmalık burda dediğim gibi 2009 dan onceki oyunlarda böyle seyler olmazdı son 2 senedir geliyo bunlar basıma

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Demek istediğim bunda bizim yapabileceğimiz pek birşey yok. Biz herhangi bir oyuncuya izlediğimiz kadarıyla en iyi değerleri vermeye çalışıyoruz. Eksiklerimiz hatalarımız muhakkak olacaktır. Ama öyle çok abes bir hatamızın olduğunuda düşünmüyorum. Biz değerleri girip SI'e iletiyoruz. Onlarda data ile birleştiriyor. Yani transfer işine biz karışmıyoruz. Karışsak elimizden geleni yapardık buna şüpheniz olmasın.
    I'm back...

Kontrat problemi de hala devam ediyor. Haftalık, atıyorum, 10bin pounda oynayan oyuncu kontratını yenilemek istiyor ve kapıyı eski ücretinin iki üç mislinden açıyor.

menejerine oyuncudan fazla verip oyuncu transfer ettim adam 1 kuruş aşağı inmiyor

bu izlenme olayı olağan bir şey grçeğe uygun olmasa bile sonuçta oyuncular bir şekilde izleniyor
    fakt sorun transferlerde türk futbolcular öyle yerlere gidiyor ki gören dünya yıldızı sanır.
    özellikle kaleciler

semih_usta Misafir

Quote Originally Posted by arneas View Post
    bu izlenme olayı olağan bir şey grçeğe uygun olmasa bile sonuçta oyuncular bir şekilde izleniyor
    fakt sorun transferlerde türk futbolcular öyle yerlere gidiyor ki gören dünya yıldızı sanır.
    özellikle kaleciler
    aynen sorun bu

Nesil
    2009
    Yer
    Manisa

Geçen sezon Semih'i Barcelona Gökhan Ünal'ı Atletico Madrid transfer etti. İkiside 2 sezonda 2 maç oynamadı.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Su menajer olayi cok sacma olmus bildigim kadari ile fifa da yakin zamanda menajerleri kaldiracak oyuna eklenmesi sacma transferi kötü yönde etkiliyor

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Bende de Toulouse Türkiyedeki oyuncuları topladı yav

Nesil
    2007
    Yer
    Şeref Bey'den

Benim oyunda da çok saçma sayılan transferler oluyor ama her giden 3-5 yada 10 maçı geçemiyor adamlar yedek kadro için alıyorlar. O bakımdan çok sorun etmiyorum zaten. Nerde uygun adam varsa alıp yedekte bekletiyorlar sonrada yolluyorlar..

performansları yüksekse alıyor olabilirler fm2006'da böyle bir durum başıma gelmişti, udinese takımında bir sezon geçirdikten sonra bütün oyuncuları büyük kulüpler satın aldı mutsuz oldukları için birşeyde yapamamıştım iaquinta'yı 25m euro'ya real madrid'e satıp 13.75m euro'ya defoeyi ve satın alma opsiyonuyla gilardinoyu kiralamıştım o parayla.

Quote Originally Posted by rainmakerr View Post
    performansları yüksekse alıyor olabilirler fm2006'da böyle bir durum başıma gelmişti, udinese takımında bir sezon geçirdikten sonra bütün oyuncuları büyük kulüpler satın aldı mutsuz oldukları için birşeyde yapamamıştım iaquinta'yı 25m euro'ya real madrid'e satıp 13.75m euro'ya defoeyi ve satın alma opsiyonuyla gilardinoyu kiralamıştım o parayla.
    fm2006 da prestije göre alınıyordu oyuncunun performansı dünya klasındaki sıralaması vs. vs. ama şimdi öyle değil türkiye den hangi futbolcu var yakasında bir avrupa devi düşün yakamızdan 1 sezon rahat bırakmadılar...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

gökhan gönül'e sözleşme yenileteceğim, 7.5 milyon euro istiyor; umut'a sözleşme yenileteceğim, 5 milyon euro istiyor. artık yabancı oyuncuları bıraktım, bizim oyuncularımız da mı türkiye'yi katar olarak görüyor? ben bu sözleşme yenileme işinden hiç bir şey anlamadım. zaten veremiyorum da o kadar parayı. orta yolu da bulamıyoruz.

transferlere gelirsek, arkadaşların da bahsettiği gibi, normal şartlar altında yüzlerine bakılmayacak oyuncular için klüpler adeta sıraya giriyor.

rte triplerine gireceğim ama daha da oynamam türkiye ligi'ni. bahsettiğim nedenlerden dolayı büyük hayal kırıklığı oldu oynadığım iki sezon.

Oyuna yeni başladım sayılır oldukça yavaş ilerliyorum henüz Eylül ayı içindeyim ilk sezonda. Gelecek sezonlarda durum ne olur bilemem ancak ilk sezon için sizin söylediğiniz absürt olaylara rastlamadım. Türkiye'den 3 oyuncu yurt dışına transfer oldu.
    Erdal Kılıçaslan (Empoli - 1.1milyon TL)
    Zafer Yelen ( Ingolstadt - 1 milyon TL)
    Jerry Akaminko (Luzern - 450bin TL).
    Jerry Gana'lı, diğer iki oyuncunun Alman vatandaşlığı var.
    İlerleyen sezonlarda ne olur bilemem, ancak şu an için bende sorun yok. Emin olmamakla birlikte sizdeki sorunun başladığınız oyun olduğunu düşünüyorum. Oyuna başlarken bir data genişliği seçiyoruz. Seçtiğimiz lig sayısı, ülke sayısı, database boyutu oyundaki oyuncu sayısını etkiliyor. Oyuncu sayısı az olunca vasat sayılabilecek oyuncular bile takip edilir oluyor, benim görüşüm bu.

Benim oyunumda tek ülke açık, 2.lige kadar Türkiye. Database : Large, ayrıca tüm Türk oyuncular açık, tüm ülkelerin 1.liglerinde oynayan oyuncular açık.

http://www.upload.gen.tr/d.php/s16/8...sfers.rar.html
    upload ettim, isteyen bakabilir.
    Last edited by Deus Dominus : 15.Kasım.2010 at 01:20

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Oyuna yeni başladım sayılır oldukça yavaş ilerliyorum henüz Eylül ayı içindeyim ilk sezonda. Gelecek sezonlarda durum ne olur bilemem ancak ilk sezon için sizin söylediğiniz absürt olaylara rastlamadım. Türkiye'den 3 oyuncu yurt dışına transfer oldu.
    Erdal Kılıçaslan (Empoli - 1.1milyon TL)
    Zafer Yelen ( Ingolstadt - 1 milyon TL)
    Jerry Akaminko (Luzern - 450bin TL).
    Jerry Gana'lı, diğer iki oyuncunun Alman vatandaşlığı var.
    İlerleyen sezonlarda ne olur bilemem, ancak şu an için bende sorun yok. Emin olmamakla birlikte sizdeki sorunun başladığınız oyun olduğunu düşünüyorum. Oyuna başlarken bir data genişliği seçiyoruz. Seçtiğimiz lig sayısı, ülke sayısı, database boyutu oyundaki oyuncu sayısını etkiliyor. Oyuncu sayısı az olunca vasat sayılabilecek oyuncular bile takip edilir oluyor, benim görüşüm bu.

Benim oyunumda tek ülke açık, 2.lige kadar Türkiye. Database : Large, ayrıca tüm Türk oyuncular açık, tüm ülkelerin 1.liglerinde oynayan oyuncular açık.
    özürdilerim benim 2. sayfanın en üsteki mesajıma bakmadınız sanırım konuyu baştan sona okursanız kimin ne kadar datası açık görürsünüz

ayrıca ilk sezon transferleri kapatmış olma hitimaliniz yüksek ve erdal kılıç arslanı empoli ne yapacak bu oyuncuyu bizdeki üst sıraları zorlayan takımlar bile almazken alman vatandaşı olması transfer olması için yeter mi ... benim bildiğim bir oyuncu var ispanyada onuda herkes biliyor alman vatandaşı olarak...

gördüm o mesajı da ama mantıklı gelmiyor. Oyunu kolaylaştırma adına yapılmış bir şeyde olabilir oynayan kişi adına. Yönettiği takımın oyuncularını daha ön planda tutuyor olabilir, bilmiyorum. Ben böyle bir durumla karşılaşmadığım için söylüyorum.

Ayrıca Empoli Serie B takımı. İtalya 2.ligi yani. Erdal'ın hız, hızlanma 15, fiziksel özellikleri 12-13 civarı. Bir kanat oyuncusu için yeterli. Ayrıca teknik özellikleri de 12-13 değerlerinde yeterli seviyede bence 2.lig oyuncusu için.

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    gördüm o mesajı da ama mantıklı gelmiyor. Oyunu kolaylaştırma adına yapılmış bir şeyde olabilir oynayan kişi adına. Yönettiği takımın oyuncularını daha ön planda tutuyor olabilir, bilmiyorum. Ben böyle bir durumla karşılaşmadığım için söylüyorum.

Ayrıca Empoli Serie B takımı. İtalya 2.ligi yani. Erdal'ın hız, hızlanma 15, fiziksel özellikleri 12-13 civarı. Bir kanat oyuncusu için yeterli. Ayrıca teknik özellikleri de 12-13 değerlerinde yeterli seviyede bence 2.lig oyuncusu için.
    bir yerde fm nin yapımcısı bizim oyunda zorluk kolaylık ayarı yoktur gerçekçi dir gibi bir söz etmişti sanırım . yani sizin dediğiniz gibi değil olay ayrıca kendi takımımızın oyuncusu değil başka kluplerin oyuncusu satılıyor.

işte bende bunu diyorum empoli 2. lig takımı bizim erdalı nereden tanıyor dayısı mı varmış türkiyede Empoli yöneticilerinin veya teknik direktörünün. İspanyada bile sadece bir Türk varken tanınmış olarak ve bu adam türkiyeden gitmedi. ayrıca avrupada tanınan bir aamımız var o da tuncay Türkiyeden anca 10 yılda bir oyuncu gider oralara o da tanındıkça
    tugaylar hakan şükürler emre b. ve tuncay kendi takımlarıyla avrupada yaptıkları maç sonrası tanındıalr ve gittiler rüştü bile böyle gitti barcaya durum böyleyken kendi klubunde bile adam gibi oynamayan biri nasıl satılır...

Not: oyuncunun özelliği ne kadar iyi olursa olsun transferde öncelik tanınmışlığa bakılır ( genç oyuncular için güncel ve potansiyel yeteneği göz önünde bulundurulur) sonra özellikler sıralanır mevkisi ve ona göre özellikleri... hangi takım şimdiye kadar bu adam çok hızlı koşuyor vs. vs. özellikleri çok iyi alalım bunu dedi ki...

menajerler kendilerini çok akıllı sanıyor ya genç bir oyuncu alacağım 500k para istiyor menajer kendine.

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon

Mesaj Yetkileri