Sayfa 31 / 34 İlkİlk ... 212930313233 ... SonSon
901 ile 930 arası toplam 1016 sonuç

Konu: [TSL] Fenerbahçe Araştırması FM2008 - 8.0.2

Nesil
    2003

Zico oyuncu olarak kariyeri.

Zico id 3902266
    Missing Player History
    1967 CR Flamengo ?-?
    1968 CR Flamengo ?-?
    1969 CR Flamengo ?-?
    1970 CR Flamengo ?-?
    1971 CR Flamengo 15/2
    1972 CR Flamengo 6/0
    1973 CR Flamengo 25/8
    1974 CR Flamengo 50/32
    1975 CR Flamengo 55/41
    1976 CR Flamengo 47/32
    1977 CR Flamengo 47/36
    1978 CR Flamengo 22/19
    1979 CR Flamengo 22/27
    1980 CR Flamengo 45/21
    1981 CR Flamengo 41/28
    1982 CR Flamengo 36/20
    1983 CR Flamengo 48/42
    1983/1984 Udinese 24/19
    1984/1985 Udinese 16/3
    1985 CR Flamengo 3/2
    1986 CR Flamengo 4/3
    1987 CR Flamengo 17/6
    1988 CR Flamengo 18/4
    1989 CR Flamengo 19/4
    1990 CR Flamengo 0/0

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bir amc için çok gol atıyormuş alex gibi
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003

Cengiz/Tarik:

Bursa macinda Ali Bilgin'in dengesi konusunda buyuk sorular olustu kafamda. 13'luk deger biraz yuksek kalmis gibi geldi (sen daha onceki ozelliklerle fazla oynamadiniz ama belki gozden gecirmek gerekebilir).

Nesil
    2005
    Yer
    Republic Of Fenerbahçe

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Cengiz/Tarik:

Bursa macinda Ali Bilgin'in dengesi konusunda buyuk sorular olustu kafamda. 13'luk deger biraz yuksek kalmis gibi geldi (sen daha onceki ozelliklerle fazla oynamadiniz ama belki gozden gecirmek gerekebilir).
    Kesinlikle katılıyorum, ayrıca dayanıklılık konusunda da ufak bir gözden geçirme yapılabilir.
    dar ağacında olsak bile son sözümüz FENERBAHÇE !

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    bir maçla, üstelik 20 maçtır oynamayan adamı değerlendirmek de pek doğru olmasa gerek. örneğin 2 yıl önce 20 maç oynamayıpta luciano nun cezası yüzünden oynayan servetin milan maçı performansıyla 20 maç üstüste oynayan servetin performans farkını görebiliyoruz

yine yıllardır 10 maçta bir oynayan ve yıllardır beğenmediğimiz deniz barışın geçen yıl 20 maç üst üste oynadıktan sonra şampiyonluktaki en büyük pay olduğunu unutmayalım
    yine yıllardır 10 maçta bir birisi sakatlanırsa oynayan ve ıslaklarla uğurladığımız 110 ca ya laik gördüğümüz selçuğunda 5-10 maç üst üste oynadıktan sonra neler yapabildiğini görüyoruz

sabretmek gerektiği kanısındayım
    Sinan demek istedigim Ali'nin bu ozelliginin buyutec altina alinmasi gerektigi. Belki bugun kotu bir gun gecirmistir belki baska sorunlar vardi sahada. Bu nedenle ileride her oynadiginda dikkat ederek bir sonuca varilabilir. Bir gercek de var ki Bursa sert oynayan bir takim ve fiziksel mucadeleyi on planda tutan bir takim. Ali'nin bu nedenle zayif kalmis olmasi Bursa'nin bu konuda saglam oldugunun da gostergesi olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

yok elbette haklısın senin öyle gördüğün bir özelliği diğer maçlarda daha büyük dikkatle etüd edeceksin şefsin nihayetinde de

fiziksel özellikler mesela denge eren de demişki dayanıklılık ben bunlar için bir kanıya varmanın uzun süre ard arda oynadıkdan sonra yapılması gerektiğini düşünüyorum mesela ben 26 yaşındaki servetin ancak bu sene 18-19 civarlarında bir dayanıklılığı olduğunu anladım daha önceleri klasik diğer stoperlerden farkı olmayan zaten fazla koşuşturmasıda gerekmeyen stoperler gibi 12-13 sanardım meğer onlardan daha büyük bir artısı varmış
    Fikirlerim burada

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İ.parlak konusunda haklı olduğum sanırım ortaya çıktı bu oyuncu için en fazla 135-140 pa verilmeli.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Ilhan parlak yine benden iyi golcü olmaz diye haykirdi... Ilhan adi üstünde bir kere Parladi, sonra söndü. zaten bastan beri Fenerbahceye gitmesi büyük hataidi.

Semih yine ezildi, gücsüz oldugunu gösterdi. Hic gözükmedi, hic bir sey yapmadi. Semih Alex olmayinca oynuyamiyor.

Bursaspor rezil etti Fenerbahce'yi. Can ve Yasin bir sürü posizyon hatasi yapti, Can turkish Edu. Her zaman patlamaya hazir bomba, yaptirdigi penalti gibi.

A.Bilgin, Can Arat ve Ilhan Parlak yine Fenerbahce'ye laik oyuncular olmadiklarini gösterdiler. Ilhan Parlak konusunda israrliyim, en fazla -7 hak ediyor, -9 cok ve cok abartili.

Nesil
    2007
    Yer
    Finlandiya'dan selamlar

Quote Originally Posted by extensor View Post
    galatasaraylılık gazıyla beraber bir mağlübiyet sonucu eleştirmişsin
    bazı konularda sana katılıyorum mesela ilhan parlak -8 olmalı can 100 ca ya 125 pa olmalı bencede ama senin yaptığın gibi bunu bir maç üzerinden yorumlamıyorum işte gördük bu maçta neler yaptı demiyorum

bu senin yaptığına spor yorumculuğu değil SKOR yorumculuğu diyorlar
    afedersin ama ben Ilhan'i 2 yildir takip ediyorum, Fenerbahce'ye transfer olmadan öncede böyle düsünüyordum. Avrupa u19 sampiyonasindada izledim, o zaman belki bundan birseyler olur demistim, ama bence -9 hak etmiyor.

ilhanı fenerbahcede 1kac mac ızledım kafa vuruslarının ve son vuruslarının pek etkılı olmadıgını gordum.. ( ama sadece 1 kac mac )

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Bence de İlhan'a -9 pa vermek fazla olur. En fazla -8
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ilhan parlak şu sebebten dolayı -9 diyebilicek bir kişi yok zaten herkes bir birine biraz izledik biraz izledik diyor -9 yapan araştırmacılarda izledinizmi ki eleştriyorsunuz diyor sanki kendileri çok izlemişte biz izlememişiz gibi tamam izlemedikte sizde izlemediniz zaten kimse izleyemedi düşünün her gittiği takımda yedek olan 21 yaşına gelmiş futbolcu daha 10 maç üst üste oynamamış bile sahi neden -9 bir tane mantıklı açıklaması varmı

mesela cem sultanın mantıklı bir açıklaması var (16 yaşında çocuk gelişim süreci nasıl olacak daha o bile belli değil) zaten burası türkiye ne yetenekler geldide biz oraya buraya kiralayıp bitirmedikmi bu oyuncuları gürhan olcan aydın oynatmadığımız için bitirdiklerimiz var ibrahim akın burak yılmaz bunlarda büyük yetenekti de biz yetiştirebildikmi elbette hayır onun için 16-17 yaşındaki bir çocuğa -8 vermek daha mantıklı

AMA İLHAN PARLAĞA -9 VERMENİN BİR TANE MANTIKLI AÇIKLAMASI YOK
    ŞU SEBEBLE VERDİK DİYEBİLECEK BİR KİŞİ VARMI ACABA
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

12. dakikada Karşıyaka'nın kazandığı serbest vuruşu kullanan Olcan'ın ceza sahasına ortasında iyi yükselen Şehmus, kafayla topu ağlara gönderdi ve takımını öne geçirdi: 0-1.

43. dakikada Samsunspor ceza sahasında yaşanan karambolde topu önünde bulan Olcan'ın düzgün vuruşunda top ağlarla buluştu: 0-2. İlk yarı bu sonuçla tamamlandı.

Olcan Adin tam olarak kac mac oynadi ve kac gol atti bu sezon Karsiyaka icin bilen varmi?
    Fenerbahcenin futbolcusu oldugu icin bilmek istiyorum...

yaw arkadaşlar kimse geleceği göremez . PA yorumlarına girerseniz türkiyeden futbolcu kalmaz . oyun bu oyun gerçek deil oyununda oynanabilmesi için ülkeler arası denge için böyle pa ' lı futbolcular olmalı .Allah aşkına gerçekçilik tamamda diğer ülkeler berbat haldeler yahu ona kimse deyinmio. uçmuş özellikler mesela ELANO iyi bir futbolcu ama asla bir KAKA değil karşılaştırın hangisi daha iyi . Gerçekte kıyas bile kabul edilmez ikisi arasında oyunda elano 1 nebze önde .Böyle bir sürü şey var .Ben CA ların dediğiniz gibi düşürülmesine felan bişe demem mesela ilhan parlak'ın CA sı çok yüksek . Ama bırakında oyunca böle PA lı futbolcular olsun .Oyunda ilerde çıkan oyuncularla oynamak zorunda kalıoz yoksa şimdiki olan topçular kaybolup gidiyor 2 sene sonra . Hakan kaç senede kayboldu okan kaç senede kayboldu Fatih tekke kaç senede kayboldu .Şu anki jenerasyon iyi Galatasaraydakilerde öyle Fenerbahçedekilerde Beşiktaştakilerde bence CA lar düşürülüp PA yükseltilebilir hepsinin çünki altyapıdan çıkacak oyuncular olmasa 5 yıl içinde türkiye ligi diye bişe kalmaz sizin hesaplarla .Ben şu anki futbolcularımı satmak istemiyorum mesela selçuk olsun deniz olsun , yada beşiktaştan ibrahim kaş olsun mehmet sedef olsun batuhan olsun Galatasaraydan mehmet topal olsun Arda olsun Cafercan olsun ... Bırakında yüksek potansiyelli olsunlar ben oyunda bu türklerle oynamak istiyorum uzun bir zaman . Sırf kulüpçülük yapacağım diye bu zevkten alıkoymayın .Ben 3 sene sonra çıkacak oyuncular yada etimeskut şekerspordan buldugum saçma bir dmc yi selçuğa tercih etmek istemiyorum ....
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    aaa bakın Fransayı unuttum. Yaw tamam onların ünlü bir acedemysi var ama bu kadarda olmazki brezilya ünlüdür herkez futbolcudur ve potansiyelleri hep yükseektir ama Fransa nedir böyle yaw insan FM nin sahipleri acaba fransızmı diyesi geliyor
    Last edited by kocari : 25.Şubat.2008 at 16:28 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Sheriff Misafir

İlhan Parlak'ın özel bir oyuncu olduğu düşünüldüğü için ve daha önce etkili bir oyuncu görüntüsü çizdiği için, bir dönem U-19 da oynadığı futbolla dünya takımlarının bile ilgisini çektiği için PA -9.. Batuhan Karadeniz'in -9 PA almış olması ve henüz hiç kimsenin izleme fırsatı bile bulamadığı ve bulamayacağı Cem Sultan'ın -9 PA almasını istiyorsunuz.. Neden Fenerbahçe'de oynayan her genç oyuncu üst düzey eleştirilere maruz kalıyorda diğer takım oyuncuları kalmıyor.. Oynamaması potansiyeli olmadığı anlamına gelmez.. Adamlar herhalde kafalarına göre vermiyor izlemişler değerlendirmişler ki -9 PA vermişler.. İlerde oynarda aksini gösterirse ozaman düşürülür eminim..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    .. Neden Fenerbahçe'de oynayan her genç oyuncu üst düzey eleştirilere maruz kalıyorda diğer takım oyuncuları kalmıyor....
    Güzel bi soru ben de merak ediyorum

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Han12 View Post
    Güzel bi soru ben de merak ediyorum
    Peki neden f.bahçenin aldığı her genç c.kazım i.parlak kadroya giremediği halde bu kadar şişiriliyor.Neden bir m.topal s.çalık a.turan u.uçar oyunda iyi yapılmıyor

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post
    O sorunun cevabı sen ve senin gibi düşünceleri olan insaların ortak noktası. Sizin hala ve hala anlıyamadıgınız noktalar var.Buradaki insalar bunları size anlatmaktan bıktı ama sizle anlamamaktan bıkmadınız. Yedek dediğin oyuncular zaten sürekli yedek kalmıyor,bir kere bu konuda anlaşalım. 2. sorunun muhattabı ve yeri burası değildir. GS araştırma sayfasına yazarsın cevabı verilir. Sanırım sen belirttiğin kişilerin özelliklerini 16-17-18lerde gezmesini istiyorsun. Ozaman aç editörünü şişir şişirebildiğin kadar KEsinlikle söylüyorum bir araştırmacı olarak belirttiğin yukarıda oyuncular Topla,Çalık,U.Uçar tam yerinde olmuşlar. Ve ben sana boş yere neden böyle oldugunu dil dökmüyeceğim,herşey belli.Sistem belli,isteyen begenir isteyen beğenmez. Ama burada bir emek var,siz ona saygsızılık ederseniz bizde gerekeni yaparız.

Ayrıca seninbegenmediğin oyuncularla GS oyunumda UEFA finalina çıktı...
    Bende onu diyorum zaten iki takım arasında dengesizlik var.Gs normalse fb i.parlak gürhan abartı bunlar normalse gs az demektir.S.çalıkı serbest bırak kimse almıyor 2.lig dahil ne kadar gerçeğe uygun benim oyunumda i.parlak 2.sezon 20 ye yakın gol attı sence bu mudur gerekçilik.M.topal oyunda gs ilk 18 girecek düzeyde değil ama şuanda gs nin banko oyuncusu olma yolunda milli takımda düşünülüyor.Bende diyorimki i.parlak -9 ederse tr bir çok oyuncu -9 -10 etmesi gerekir.Ama siz tartışma çıkarmak için konuyu yok neymiş niye herkes fb oyuncularıyla uğraşıyomuşuz bunca kişinin işi yok fb li oyuncuları çekemiycez.Yok editörü aç şişir felan.Dediğiniz gibi gsli oyuncuların yeri burası değil konuşmaya gerek yok.İ.parlak üzerinde konuşursak daha faydalı olucak.

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

2007'ye kadar takımlarında her zaman oynayan futbolcularla,genellikle oynayan futbolcuların çoğunun pa sı rassaldı(-8,-9,-10).İngiltere gibi zorluğun en üst düzeyde olduğu liglerde takımalrında genel olarak oynayan futbolculardı(Anton FErninand,Abou diaby vs.).Bu futbolcular oynamalarına rağmen -9 PA veriliyor-ki haklılar genel olarak-.İlhan Parlak gibi gittiği her kulüpte yedek bekleyen,sadece Dünya Kulüpler Şampiyonasında bişeyler yapmış olan bir futbolcuya -9 vermek,İngiletere,İspanya gibi zor liglerde takımlarında her zaman olmasa da genel olarak forma şansı gören futbolculara karşı haksızlık olmaz mı?

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Sonuç Sercan Yıldırım değil.Sercan yıldırım daha 17-18 yaşında.Bu futbolcuya -10 bile verilse fazla kişinin itiraz edeceğini zannetmiyorum.

Ama diğer tarafta İlhan Parlak var.21 yaşında.daha hiçbir takımda 10 maç bile üst üste oynayamamış bir adam.Bu adama -9 vermek Türkiye'de ki genç yeteneklere de Avrupa'da kilere de haksızlıkdır.

Bir örnek vereyim.Geçen senenin konusunda Ömer abiye bi soru sormuştum.Eksi palar ile ilgili.

Negatif PA kullanilan ve yasi 20 ustunde olan oyuncu sayisi da cok az degil. Ornegin, Senderos, Gago, Podolski, Toulalan, Taiwo, N'Zogbia, ve Anton Ferdinand PA'si -9 veya -10 olarak belirlenmis ancak takimlarinda hemen hemen hep oynayan oyuncular. Hatta sadece son yarim sezon degil de bazilari bir kac sezondur surekli oynayan oyuncular.
    http://forum.turksportal.net/vb/show...&postcount=144

Şimdi takımlarında sürekli oynayan ve İlhan'la yaşıt olan,hatta Türkiye'den çok çok kaliteli liglerde oynayan futbolculara -9 falan veriliyorsa,İlhan'a -9 vermek hatanın en önde gidenidir

Nesil
    2006
    Yer
    Belcika / Antwerpen

Quote Originally Posted by Onurap View Post
    Peki neden f.bahçenin aldığı her genç c.kazım i.parlak kadroya giremediği halde bu kadar şişiriliyor.Neden bir m.topal s.çalık a.turan u.uçar oyunda iyi yapılmıyor
    peki neden Fenerbahcenin kadrosu daha iyi oldugunu kastediyor, besiktaslisi galatasaraylisi fenerbahcelisi olan spor yazarlari?
    belkide bu yuzden?

Sheriff Misafir

Demekki 10 maç üst üste oynasa patlama yapacağını bekliyor araştırmacı arkadaşlarımız ki böyle vermişler.. Sen buna hata diyorsan hata görmemişsin.. Hatamı arıyorsun, gir İbrahimovic'in profiline, gir Elano'nun profiline, gir Daniel Alves'in profiline.. Sanki oyunda hiç hata yok data çok sağlam Türkiye liginde İlhan Parlak en büyük hata.. Ben bunda art niyet ararım.. Adam oynasın kötü oynasın sonra gel buraya yaz bu adamdan bi yol olmaz diye, ama mevkiisinde daha tecrübeli ve formayı hakeden oyuncular varken neden oynasın, nasıl oynasın, Söyle bana neredeyse her oynadıkları maçlarda gol atan 2 forvet oyuncun varken genç yeteneğe forma verebilirmisin? Sırasını bekleyecek, şansını kullanacak ve oynayacak aksi taktirde oyuncu özelliklerini tam yorumlayamazsın daha önce oynadığı oyuna göre değerlendirirsin..
    Ömer abi tamamı dememiş bir çoğu demiş..

Bu adamlarda yetenek bu düzeyde gözlemlenmiş o adamlarda o şekilde gözlemlenmiş..Sen inanıyormusun Arda'nın bu futbolunun üzerine ekleyeceğine? Mesela ben inanmıyorum.. Arda bu 10yıl sonrada böyle olacak diyorum.. Her neyse burası yeri değil zaten o oyuncular hakkında ancak GS sayfasında tartışılabilir..

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Demekki 10 maç üst üste oynasa patlama yapacağını bekliyor araştırmacı arkadaşlarımız ki böyle vermişler.. Sen buna hata diyorsan hata görmemişsin.. Hatamı arıyorsun, gir İbrahimovic'in profiline, gir Elano'nun profiline, gir Daniel Alves'in profiline.. Sanki oyunda hiç hata yok data çok sağlam Türkiye liginde İlhan Parlak en büyük hata.. Ben bunda art niyet ararım.. Adam oynasın kötü oynasın sonra gel buraya yaz bu adamdan bi yol olmaz diye, ama mevkiisinde daha tecrübeli ve formayı hakeden oyuncular varken neden oynasın, nasıl oynasın, Söyle bana neredeyse her oynadıkları maçlarda gol atan 2 forvet oyuncun varken genç yeteneğe forma verebilirmisin? Sırasını bekleyecek, şansını kullanacak ve oynayacak aksi taktirde oyuncu özelliklerini tam yorumlayamazsın daha önce oynadığı oyuna göre değerlendirirsin..
    Ömer abi tamamı dememiş bir çoğu demiş..

Bu adamlarda yetenek bu düzeyde gözlemlenmiş o adamlarda o şekilde gözlemlenmiş..Sen inanıyormusun Arda'nın bu futbolunun üzerine ekleyeceğine? Mesela ben inanmıyorum.. Arda bu 10yıl sonrada böyle olacak diyorum.. Her neyse burası yeri değil zaten o oyuncular hakkında ancak GS sayfasında tartışılabilir..
    Asıl ben bu mesajda art niyet ararım.Allah aşkına siz inanıyormusunuz İlhan'ın -9 PA'ya ulaşabilecek bir adam olduğunu.Eğer zaten o derecede olsaydı Zico oynatırdı onu.Gökhan Gönül nasıl oynamaya başladı?Zico baktı hamur iyi oynatmaya başladı bir daha formayı bırakmadı.

Ayrıca Arda üstüne koyamaz diyorsun.İlhan olacak diyorsun.Bu nasıl bir çelişkidir.Arda takımında fiks oynayan adam.Diğer tarafta takımında hiç oynayamayan adam.Kezman kötü giderken madem İlhan -9'luk bir adamdı zico onu koyardı,İlhan'da -9'luk bir adam olduğunu kanıtlardı,formayı giyerdi üstüne bir daha çıkarmazdı.Gökhan Gönül gibi.

Demek ki İlhan'ın kumaşı iyi değil ki fırsatı eline geçiremiyor.Şans yakaladı.Kezman formsuz olduğu dönemde.Zico kime güvendi Semih'e.İlhan'da bir parça bile -9'luk PA olsaydı Zico İlhan'ı da oynatırdı.Ama oynatmadı.

Sheriff Misafir

Quote Originally Posted by SYLaR View Post
    Asıl ben bu mesajda art niyet ararım.Allah aşkına siz inanıyormusunuz İlhan'ın -9 PA'ya ulaşabilecek bir adam olduğunu.Eğer zaten o derecede olsaydı Zico oynatırdı onu.Gökhan Gönül nasıl oynamaya başladı?Zico baktı hamur iyi oynatmaya başladı bir daha formayı bırakmadı.

Ayrıca Arda üstüne koyamaz diyorsun.İlhan olacak diyorsun.Bu nasıl bir çelişkidir.Arda takımında fiks oynayan adam.Diğer tarafta takımında hiç oynayamayan adam.Kezman kötü giderken madem İlhan -9'luk bir adamdı zico onu koyardı,İlhan'da -9'luk bir adam olduğunu kanıtlardı,formayı giyerdi üstüne bir daha çıkarmazdı.Gökhan Gönül gibi.

Demek ki İlhan'ın kumaşı iyi değil ki fırsatı eline geçiremiyor.Şans yakaladı.Kezman formsuz olduğu dönemde.Zico kime güvendi Semih'e.İlhan'da bir parça bile -9'luk PA olsaydı Zico İlhan'ı da oynatırdı.Ama oynatmadı.
    Gökhan'ın mevkiisinde 2 tane formda adam yoktu ama dimi..

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Bende -10 pa lıyım ama şans verilmiyor 3 büyüklere duyrulur

Nesil
    2003

Bu Ilhan konusu kabak tadi vermeye basladi.

Biz diyoruz ki Ilhan'i fazla izleme sansi bulamadigimiz icin PA'sini dusurmedik...

Fanatiklik yapmaya megilliler ya "Olur, sundan bundan iyi" veya "Olamaz sunun kadar bunun kadar iyi degil"

Sezon sonuna kadar izleyebilecegimiz kadar izleyip tekrar degerlendirecegiz diyoruz. Bunu da okuyan, algilayan yok.

Onurap: Galatasaray hakkinda elestirin varsa, Galatasaray konusunda yap. Ancak editor'den yap. Oyunda oyuncu ozelliklerinin dusuk/yuksek cikmasi SI'in oyun kodunda degisiklik yapmasina ragmen bu degisikligi arastirmacilara verdigi Editor'e yansitmamis olmasindan kaynaklaniyor. Yani oyun bazi oyuncularin veritabaninda verdigi ozellikleri CA'ya gore abartili buldugu icin dusuruyor, bazi oyuncularin ozelliklerini CA'ya gore dusuk buldugu icin de yukseltiyor.

Sheriff: Lutfen her konuda Fenerbahce'yi savunma ihtiyaci hissetme. Eger arastirma konusunda savunulacak bir sey varsa, bunu emin ol ki savunmasi gereken kisiler savunur. Ilhan'in PA yuksek de olabilir, dusuk de kalmis olabilir. Bu sezon toplam 180 dakika resmi maclarda izlenilen bir oyuncu icin pesinen karar vermek kadar yanlis bir sey yoktur.

Skylar: Ilhan'in PA'si abartili olabilir. Olmamasi ihtimali de var ancak. Sezon sonuna kadar izlensin ve birakin ki karar verilsin. Ilhan'in PA'sinin bir cok kisiye yuksek geldigi hakkinda bir cok kisi zaten yazdi. Yani fikirler beyan edildi. Oyuncular uzerinde bir daha calisma firsati buldugumuzda (yani yaz aylarinda) bu konuda bir karar verilir. O zamana kadar da Ilhan'i umariz ki daha fazla izleme firsati buluruz.

Beni en cok rahatsiz eden, Ilhan'in PA'si sezon basindan beri -9 ancak bu konuda yazan pek kimse yoktu. 4 ay pek forma sansi bulamadi diye tepetaklak indirmek isteyenler de mevcut. Zamaninda Ilhan'da birseyler goruldu ki demek ki -9 PA verildi. 4 ay bir sey yapmadigi icin tepetaklak indirmenin mantigini da kimse bana aciklayamaz. Aciklamayamaz cunku oyuncuyu izlemediniz. Izlememenizin nedeni Zico'nun yeterli bulmamasindan da kaynaklanabilir, takim kadrosunu dar tutup as oyuncularin birbirine cok iyi alismasini istemesinden de olabilir. Sonucta tek stantrafor oynayan Fenerbahce takiminda Ilhan 3. santrafor konumunda ve eger Ilhan'i su anda takima girebilecek kapasitede gormuyorsa Zico (Ilhan'in 111'lik CA'si, en iyi 16 oyuncu ortalamasi 137 olan Fenerbahce icin bir gostergesi) bu ille de demek degildir ki Ilhan'in gelecegi yok.

Benim de simdiye kadar izledigim Ilhan'in 160 ustu PA almasi konusunda buyuk tereddutlerim var ancak daha fazla izleme sansi bulmadan ne dersek bos.

Ben ilhan'ı 3 maçta izleme fırsatı buldum sadece fenerbahcede 2sinde başarısız 1inde ise cok formda gordum bu demek değilki ilhan iyi yada kötü karar veremeyiz kezman da çok gol kaçırdığı maçlar oluyor buda demek değil ki kezman kötü ben gs liyim ilhan'a şans vermek lazım..

Nesil
    2007
    Yer
    istanbul

bence ilhana 140 p.a. verilmeliydi.performansına göre daha sonraki serilerde yükselebilir ya da düşüreblirdi.-9 vermek gelecekde avrupa çapında star olcak demek bunu kayseride 2 gol attı diye mi verildi yani.o zaman her genç oyuncuya verelim -9 ları ne anlamı kalır biz boşuna oynuyoruz bu oyunu sözde gerçeğe bire bir uyan oyun diyoduk.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    demek istediğim madem oyuncu yeteri kadar izlenmedi o zaman orta düzey bir p.a. 135 civarı verilmeliydi.3 tane yeni versiyon çıkartıldı bence birinde bile düzeltilmemesi sakıncalı geliyor.
    Last edited by Lionel Andres Messi : 25.Şubat.2008 at 20:06 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Her konuda Fenerbahçe'ye saldırma ihtiyacı hisseden arkadaşlar olmasa.. Neyse haklısın abi..
    Isteyen saldirsin. Takima degil, arastirma'ya saldiri bu.

Yapilan elestirilerin mantikli olup olmadigini veya arastirma'ya etki etme veya etmeme konusunda karar verecek kisiler nasil olsa karar verir. Bir veya iki kisinin bir oyuncu dusuk, diger oyuncu yuksek diye tuttururmasi arastirmayi ille de degistirmez. Sadece bazi seylere biraz daha dikkatli bakmamizi, bazi oyunculari biraz daha dikkatli izlememizi saglar.

Nesil
    2006
    Yer
    Izmir

Gökhan'ın mevkiisinde 2 tane formda adam yoktu ama dimi..
    Sezon başında Kezman formsuz olduğunda bile hiçbir şekilde denenmedi.Semih'e şans verildi.Şu an için denenmesi imkansız.Kezman'da ,Semih'de çok formdalar ikiside.Ama sezon başında Kezman formsuz olduğunda Zico hiç denemedi İlhan'ı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bu Ilhan konusu kabak tadi vermeye basladi.

Biz diyoruz ki Ilhan'i fazla izleme sansi bulamadigimiz icin PA'sini dusurmedik...

Fanatiklik yapmaya megilliler ya "Olur, sundan bundan iyi" veya "Olamaz sunun kadar bunun kadar iyi degil"

Sezon sonuna kadar izleyebilecegimiz ka dar izleyip tekrar degerlendirecegiz diyoruz. Bunu da okuyan, algilayan yok.

Onurap: Galatasaray hakkinda elestirin varsa, Galatasaray konusunda yap. Ancak editor'den yap. Oyunda oyuncu ozelliklerinin dusuk/yuksek cikmasi SI'in oyun kodunda degisiklik yapmasina ragmen bu degisikligi arastirmacilara verdigi Editor'e yansitmamis olmasindan kaynaklaniyor. Yani oyun bazi oyuncularin veritabaninda verdigi ozellikleri CA'ya gore abartili buldugu icin dusuruyor, bazi oyuncularin ozelliklerini CA'ya gore dusuk buldugu icin de yukseltiyor.

Sheriff: Lutfen her konuda Fenerbahce'yi savunma ihtiyaci hissetme. Eger arastirma konusunda savunulacak bir sey varsa, bunu emin ol ki savunmasi gereken kisiler savunur. Ilhan'in PA yuksek de olabilir, dusuk de kalmis olabilir. Bu sezon toplam 180 dakika resmi maclarda izlenilen bir oyuncu icin pesinen karar vermek kadar yanlis bir sey yoktur.

Skylar: Ilhan'in PA'si abartili olabilir. Olmamasi ihtimali de var ancak. Sezon sonuna kadar izlensin ve birakin ki karar verilsin. Ilhan'in PA'sinin bir cok kisiye yuksek geldigi hakkinda bir cok kisi zaten yazdi. Yani fikirler beyan edildi. Oyuncular uzerinde bir daha calisma firsati buldugumuzda (yani yaz aylarinda) bu konuda bir karar verilir. O zamana kadar da Ilhan'i umariz ki daha fazla izleme firsati buluruz.

Beni en cok rahatsiz eden, Ilhan'in PA'si sezon basindan beri -9 ancak bu konuda yazan pek kimse yoktu. 4 ay pek forma sansi bulamadi diye tepetaklak indirmek isteyenler de mevcut. Zamaninda Ilhan'da birseyler goruldu ki demek ki -9 PA verildi. 4 ay bir sey yapmadigi icin tepetaklak indirmenin mantigini da kimse bana aciklayamaz. Aciklamayamaz cunku oyuncuyu izlemediniz. Izlememenizin nedeni Zico'nun yeterli bulmamasindan da kaynaklanabilir, takim kadrosunu dar tutup as oyuncularin birbirine cok iyi alismasini istemesinden de olabilir. Sonucta tek stantrafor oynayan Fenerbahce takiminda Ilhan 3. santrafor konumunda ve eger Ilhan'i su anda takima girebilecek kapasitede gormuyorsa Zico (Ilhan'in 111'lik CA'si, en iyi 16 oyuncu ortalamasi 137 olan Fenerbahce icin bir gostergesi) bu ille de demek degildir ki Ilhan'in gelecegi yok.

Benim de simdiye kadar izledigim Ilhan'in 160 ustu PA almasi konusunda buyuk tereddutlerim var ancak daha fazla izleme sansi bulmadan ne dersek bos.
    İlhan -9'u hakketmez bence.Nedenine gelirsek.Eğer İlhan 18-19 yaşında olsa -9 alması uygun görülebilirdi.Ama bu adam 21 yaşında.Perpetua sizin FM2007'de attığın bir mesajdan alıntı yapayım gene

Negatif PA kullanilan ve yasi 20 ustunde olan oyuncu sayisi da cok az degil. Ornegin, Senderos, Gago, Podolski, Toulalan, Taiwo, N'Zogbia, ve Anton Ferdinand PA'si -9 veya -10 olarak belirlenmis ancak takimlarinda hemen hemen hep oynayan oyuncular. Hatta sadece son yarim sezon degil de bazilari bir kac sezondur surekli oynayan oyuncular.

İşte sorun burada.Buradaki çoğu futbolcu FM2008 ile birlikte rassal pa yerine normal PA aldı.Ve bu adamların herbiri de sizin dediğiniz gibi bir kaçı takımalrında bir kaç yıldır oynuyor(Anton Ferdinand vs.),bir kaçı ise son zamanlarda genelde oynayan futbolcular.

Şimdi devamlı veya genelde oynayan futbolculara -9,-10 verilirken,İlhan'a -9 verilmesi mantıklı değildir.Yaşıtlara Premier .lig'de,La Liga'da oynayabilirken -9,-10 PA ile,İlhan -9 PA ile Türkiye Ligi'nde bile oynayamıyor.Eğer İlhan -9'luk birisi olsaydı,Kezman ilk devre formsuzken Zico tarafından denedirdi,ama doğru düzgün denenmedi bile.Gökhan Gönül bir giydi formayı bir daha çıkarmadı.Eline fırsat geçti kullandı.Kezman formsuz,tek forvet SEmih kalıyor ama yine İlhan denenmiyor.Bu akdar iyi olsa denenirdi.

Ayrıca geçen seneki konudan bir alıntı daha
    Negatif PA kullanma veya genc oyuncularin PA'sini belli bir rakama baglama iki farkli goruste arastirmacidan doguyor. Bu iki farkli gorusteki arastirmacilari bence soyle ayirmak lazim. Bir tip oyuncunun potansiyelini bilmedigi icin negatif PA kullananlar. Diger tip ise potansiyeli bir rakamla tahmin etmenin zorlugunu kabul edip ileride potansiyeli dusurmek zorunda kalip kendisini aciklamak zorunda kalmak istemeyenler ve bu nedenle negatif PA kullananlar.

Bence her zaman icin potansiyelin az olacagini dusunup, sonra yukari cikartmak, yuksek olacagini dusunup asagiya indirmekten daha dogru olur diye dusunuyorum. Birisinde oyuncu beklentilerinizin uzerinde kendisini gelistirmistir, digerinde ise o oyuncuyu abartmissinizdir ve iddianizi geri almak zorunda kalmissinizdir.

Geçen sene "Bence her zaman icin potansiyelin az olacagini dusunup, sonra yukari cikartmak, yuksek olacagini dusunup asagiya indirmekten daha dogru olur diye dusunuyorum" diye düşünüyordunuz.Peki bu sene ne oldu da böyle bir değişikliğe gittiniz.Ve sadece İlhan Parlak'ta var.Verin İlhan'a -8'i.Kendisini gösterirse verin -9'u.

Bana göre Aydın Yılmaz'da -9 PA olabilecek birisi.Sakatlıklardan tam kurtulup kendi gösterirse -9 PA'yı hakedebilir.Ama bu sizin araştırma mantığınıza ters.Normali de öyle olmalı.Daha doğru düzgün oynamamış Aydın'a -9 vermek,İlhan'a -9 vermekle aynıdır.Aydın ki 17-18 maçında oynamaya başladığı yarım sezon içinde oynadığı zamanlar iyi bir performans göstermiş futbolcuydu.Ama sakatlıklar peşini bırakmadı.Eğer ki İlhan'a Dünya Gençler ŞAmpiyonası'nda iyi bir performans gösterdiği için -9 verildi ise Aydın'da -9'u hakedebilir belki.

Bir diğer rahatsız olduğum nokta ise;Diğer araştırma konularında araştırmacılar da,araştırma şefi de "evet bu özelliği yüksek olmuş,bunu düşürmemiz gerekecek" tarzı mesajlar yazarken,konu Fenerbahçe Araştırması İlhan Parlak olunca böyle mesajların gelmemesi de ilginç.Hep aynı laflar "İlhan'da birşeyler görmüşüz ki -9 vermişiz".Allah aşkına siz bile bu dediğinize inanıyormusunuz?.

Sayfa 31 / 34 İlkİlk ... 212930313233 ... SonSon

Mesaj Yetkileri