Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
Central Midfielder (attack) ya da sistemi bozmak istemiyorsan B2B'lardan biri için Get Further Forward komutu vererek daha sık ileri çıkmasını sağlayabilirsin. CM (attack) rolünün gol atma potansiyeli diğer MC rollerinden daha yüksek ama.

Target Man ve Anchor Man basit oynayan, topu hemen en yakınındakine aktaran roller normalde. Oyuncunun tekniği, oyun görüşü falan daha fazlasını ortaya çıkarabilir tabi, mesela Cardozo da iyi ama yerine Drogba'yı al koy bak neler oluyor. Ama rol olarak bir üretkenlik katmaz. Duvar görevi görür sadece. Target Man kolay marke edilebilen bir roldür. Daha hareketli bir rol hem markajı zorlaştırır hem de oyuncunun pas trafiğinin içerisine daha fazla girmesini (daha çok top alıp vermesini) sağlar. Hareketlilik aynı zamanda rakip stoperlerin dengesini de bozar, takım arkadaşlarına boş alan yaratır.

Sana bir başka tavsiye: Madem pas oyunu oynatıyorsun o zaman "Roam From Positions" takım talimatını kullan. Pas oyunu hareketlilik ister. Yerinde sabit duran Anchor Man, Target Man gibi rolleri de bu yüzden tavsiye etmiyorum.
aha anladım ne demek istediğini, deneyceğim.

bu durumda santraforda false nine da kullanılabilir yanlış anlamadıysam. çünkü en çok pas alışverişi aktif yapabilecek bir oyuncu rolu yanlış yorumlamadıysam eğer.

roam from positions bizim eskiden bildiğimiz free role değil mi ? ne kadar fazla free role o kadar işi karmaşıklaştırmaz mı ? pas oyunu biraz ezber olayı değil mi ? yani eski serilerde ne kadar az free role ve creative freedom versen o kadar fazla pas oyununu vurgulayabiliyordun yanlış mı düşünüyorum ?