Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 89 arası toplam 89 sonuç

Konu: Miroslav Stoch

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by CRaCPoT View Post
    Acaba bu Stoch'u yaptıkdan sonra bi denediniz mi acaba ? Bende Nisan ayına gelmeme rağmen gerçekte attığı gibi hiç bir golünü görmedim zaten vursa bile kalenin 5-10 metre dışarısına atıyor. Anca sağdan açılan ortalarda arkada boş kalırsa atıyor. Acaba merak ediyorum mademki bu araştırmayı siz yapıyorsunuz ve gerçeğe uygun yaptığınızı idda ediyorsunuz o zaman bunun sebebi nedir ? Bana kalkıp taktikle alakalı bir durumdur demeyin .. Özellikle her bölgede her komutta denedim AMLC ' de bile ..
    Peki gol asist istatistikleri nasıldı ?
    Football is simple,but Football Manager is not

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Peki gol asist istatistikleri nasıldı ?
    Gol asist istatistiklerine takılmamak lazım, defans oyuncusu 20 gol atabiliyor oyunda, burada yazan çoğu kişinin isteği, Stoch'un çok gol atması değil, gerçekte olduğu gibi goller atması. Stoch oyunda 5 gol attıysa 4 tanesi uzaktan çektiği şutlarla olmalı, 50 gol attıysa 40 tanesi öyle olmadı.

Gol sayısına değil de, oranına dikkat edersek iyi olur tabi bir de Stoch'u biz oynattığımızda değil de, bilgisayar oynattığında ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor, onu da görmek gerekir.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Gol asist istatistiklerine takılmamak lazım, defans oyuncusu 20 gol atabiliyor oyunda, burada yazan çoğu kişinin isteği, Stoch'un çok gol atması değil, gerçekte olduğu gibi goller atması. Stoch oyunda 5 gol attıysa 4 tanesi uzaktan çektiği şutlarla olmalı, 50 gol attıysa 40 tanesi öyle olmadı.

Gol sayısına değil de, oranına dikkat edersek iyi olur tabi bir de Stoch'u biz oynattığımızda değil de, bilgisayar oynattığında ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor, onu da görmek gerekir.
    Aynen katılıyorum ve malesef bunu göremiyoruz.
    Perpetua'nın paylaştığı değişiklikler işe yaramış video'sundaki gibi bi gol bile atamadı bende şu anda.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Genc oyuncu icin gelismeyi normal, gelismemeyi ise anormal durum olarak kabul ederek potansiyel veriyorsak (oyle veriyoruz), beklentileri karsilayamayan oyuncularin potansiyelinin dusmesi ama beklentileri karsilayan oyuncularin potansiyelinin ayni kalmasinda bir sorun goremiyorum.

Yani hem Stoch, hem de Dia icin iyimser potansiyel degerleri verilmisti. Stoch beklentiyi karsiladigi icin potansiyeli ayni kaldi. Dia beklentiyi karsilayamadigi icin potansiyeli dustu.

abi stoch'un vuruşlarını finishing'e bağlıyorsak finishing'i mesela 17 falan verseniz olmaz mı? 15-20 metreden kaliteli gol vuruşu yapabilen adamın finishing'i 15'ten daha yüksek olsa? bence mesela dribbling düşüp finishing artsa daha mantıklı olacaktır. teknik-dribbling 16-16 biraz fazla bence. stoch çok etkili dribbling yapabilen, dar alanda rakibini rahatça ekarte edebilen bir adam değil zaten. çevikliğiyle hızlanmasıyla çok hızlı hareket ettiği için bazen zorlayabiliyor ama bence dribbling yeteneğiyle adam eksilten biri değil pek fazla. bu bağlamda 16 flair da az bişey düşebilir dengelemek için.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    stoch çok etkili dribbling yapabilen, dar alanda rakibini rahatça ekarte edebilen bir adam değil zaten.
    Yok artık ! Stoch bu ligde en rahat adam geçen 2. oyuncudur.

Nesil
    2006
    Yer

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Yok artık ! Stoch bu ligde en rahat adam geçen 2. oyuncudur.

hızıyla çevikliğiyle geçiyor. dribbling yeteneğiyle(aslen) değil

Nesil
    2006
    Yer

hızıyla dediğim çabukluğuyla ve çevikliğiyle.

Nesil
    2006
    Yer

zaten kötüdür demiyorum. 16 yerine 15'e çekilse, flair da bir puan vs düşse, finishing'e verilse finishing 17 olsa daha gerçekçi olur.

stoch hiçbir zaman quaresma gibi keita gibi topla uğraşarak çalım atan bir adam değildi. hızıyla topu uzatıp adam geçen bir bir futbolcu. keita gibi quaresma gibi dar alanda şov yapabilen bir kanat oyuncusu değil.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

kuarejma işin sanatçısı çalım atmak demek illaki artislik yapmak değil ki

Nesil
    2003

hızıyla çevikliğiyle geçiyor. dribbling yeteneğiyle(aslen) değil
    Katilmiyorum.

Finishing yukselebilir ama dripling veya teknik'ten dusurerek degil. Teknik becerileri cok iyi ama aynisini her mac benzer performanslari gostermesini saglayacak zihinsel ozellikler icin soyleyemem.

Bu oyuncu birebir karşı karşıyaları bu kadar kolay atamıyor ama, gelir Finishing'e 16-17 verirsek, oyunda karşı karşıyaları rahatça gole çevirecektir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by berkay123456 View Post
    Bu oyuncu birebir karşı karşıyaları bu kadar kolay atamıyor ama, gelir Finishing'e 16-17 verirsek, oyunda karşı karşıyaları rahatça gole çevirecektir.
    Soguk kanliligi iyi olmadigi surece o da olmaz.

Nesil
    2006
    Yer

Katilmiyorum.

Finishing yukselebilir ama dripling veya teknik'ten dusurerek degil. Teknik becerileri cok iyi ama aynisini her mac benzer performanslari gostermesini saglayacak zihinsel ozellikler icin soyleyemem.
    haklı olabilirsin abi, peki o zaman şöyle diyeyim, flair düşse, finishing yükselse?

soğukkanlılığı düşük seviyede olduğu için atamaz yani gerçekliğe bir aykırılık yok.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Puerta sorumu cevaplarmısın ?

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

haklı olabilirsin abi, peki o zaman şöyle diyeyim, flair düşse, finishing yükselse?
    Niye birşeyleri düşürmeye çalışıyorsun önce dribling şimdide flaire geçtin,madem finishingin arttırılması gerektiğini düşünüyorsun 135 olan ca sı 140 olur niye birşeylerden kısmaya çalışılıyor anlam veremiyorum.Flair dediğin özellik 18 bile olabilir haftalardır kim kurtardı bu takımı diye sorarlar adama.

Quote Originally Posted by RasAnt View Post
    Niye birşeyleri düşürmeye çalışıyorsun önce dribling şimdide flaire geçtin,madem finishingin arttırılması gerektiğini düşünüyorsun 135 olan ca sı 140 olur niye birşeylerden kısmaya çalışılıyor anlam veremiyorum.Flair dediğin özellik 18 bile olabilir haftalardır kim kurtardı bu takımı diye sorarlar adama.
    Takımı her maç kurtaran Alex'in Flair 17, Stoch'un 18 mi olacak, bi kaç hafta maç kurtardı diye.Bu işler maç kurtarmayla olmuyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Stoch niyeyse bende gerçekte ki gibi goller atıyor. Sırf bu tartışmalardan ötürü merak edip Fenerbahçe kariyeri açtım Stoch'un üzerinde yoğunlaştım 15 maçta 6 kez ceza sahası dışından füze yolladı. Attığı 2 golde ceza sahası içindendi.

Profilnde birşey yok sadece verilen doğru talimatlar ile ilgili içeriye girmesi, forvete sürmesi, orta yapması sık şutlar denemesi gibi, bunları iyi ayarlamak lazımmış
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Takımı her maç kurtaran Alex'in Flair 17, Stoch'un 18 mi olacak, bi kaç hafta maç kurtardı diye.Bu işler maç kurtarmayla olmuyor.
    Hadi ya neyle oluyor peki ? Yetenekli adam sürekli maç kurtarır.Ayrıca o 18 i o seviyeye gelse kimse birşey diyemez anlamında yazdım yani azalması bir yana artsa kimse birşey demez manasında şimdiki 16 değeri gayet normal.Bir dipnot daha mental özellikleri ortada isterse flair 20 olsun Alex kadar etkili olamaz,adamın bi flair değeri +15 diğerleri 8-12 arası gitmiş gelmiş o 16 ya bile laf edilmiş.

Nesil
    2006
    Yer

flair'in anlamı ne bilmiyorsun gelmiş yorum yapıyorsun.

maç kurtarmak = flair öyle mi?

benim birşeylerden kısmayı önerme sebebim araştırmacılarının stratejilerinin böyle olması. ilk başta ca değerlendirmesi yapılıp ca sabitleniyor, sonra özellikler ayarlanıyor. ca'yı değiştirmeyi ilk planda düşünmedikleri için öyle bir öneri ortaya koyuyoruz.

Nesil
    2009
    Yer
    Boykot Turksportal

Flair yetenek değilmi arkadaşım ? ben maç kurtarmak flair demedim yeteneğe bağlı olarak maç kurtaran adam dedim yeteneksiz bir adam nasıl maç kurtarsın

Nesil
    2006
    Yer

Flair yetenek değilmi arkadaşım ? ben maç kurtarmak flair demedim yeteneğe bağlı olarak maç kurtaran adam dedim yeteneksiz bir adam nasıl maç kurtarsın

yetenek flair değil ki yahu. dribbling de yetenektir, teknik de yetenektir, anticipation da off the ball da yetenektir.

flair özel yetenek. oyuncu profilindeki diğer özelliklerin tanımının dışında kalan birşey. mesela zidane'nın marsilya ruleti bir özel yetenektir. mesela arda'nın dar alanda 2-3 kişiyi topla oynayarak topa ince hamleler vererek geçmesi özel yetenektir. mesela quaresma'nın trivelayla olağanüstü bir gol atması flair'dır.

stoch'un uzaktan şut atması da bir yetenek. ama flair la alakası yok. finishing veya long shot bunu karşılıyor. yüksek flair verirsen yukarıda bahsettiğim tarzda çok ekstrem becerilerinin bulunuyor olması gerekir.

Nesil
    2003

Flair zaten CA icin bir degere sahip degil. Ayrica bence verilmis deger gayet iyi.

Nesil
    2006
    Yer

Flair zaten CA icin bir degere sahip degil. Ayrica bence verilmis deger gayet iyi.

flair için mi?

doğrudur da ben flair işine hiç anlam veremedim bugüne kadar.

bir futbolcunun özel yeteneğiyle öbürkisi aynı olmaz ki. mesela birinin özel yeteneği çalım üzerinedir, birisininki farklı birşeydir.

örneğin arda turan'ın en büyük özelliği dar alanda topu kolay kolay rakibe vermemesi, topa müthiş hükmedip bir şekilde çıkarabilmesi.

fm'de bunu yansıtan tek bir şey görmedim. dar alanda çalım diye birşey yok oyunda.

quaresma trivelayla fm'de gol attı mı bugüne kadar bilmiyorum.

vs vs

Nesil
    2003

flair için mi?

doğrudur da ben flair işine hiç anlam veremedim bugüne kadar.

bir futbolcunun özel yeteneğiyle öbürkisi aynı olmaz ki. mesela birinin özel yeteneği çalım üzerinedir, birisininki farklı birşeydir.

örneğin arda turan'ın en büyük özelliği dar alanda topu kolay kolay rakibe vermemesi, topa müthiş hükmedip bir şekilde çıkarabilmesi.

fm'de bunu yansıtan tek bir şey görmedim. dar alanda çalım diye birşey yok oyunda.

quaresma trivelayla fm'de gol attı mı bugüne kadar bilmiyorum.

vs vs
    Flair'i beceri olarak degil de, normal bir oyuncunun saha icinde denemeye cesaret edemeyecegi seyi yapma egilimi olarak dusunmek daha dogru.

Mesela Antep'li Nounkeu hic olmadik yerlerde dripling yapmaya, rakibe calim atmaya kalkisan bir oyuncu. Aslinda bir stoperin yapmamasi gereken seyler bunlar. Bunu yaparken cok basarili oluyorsa oyuncunun teknik ozellikleri vardir. Basarili olmuyorsa flair'i.

Beklenmedik, estetik hareketler yapma egiliminden baska bir sey degil flair.

Nesil
    2006
    Yer

Flair'i beceri olarak degil de, normal bir oyuncunun saha icinde denemeye cesaret edemeyecegi seyi yapma egilimi olarak dusunmek daha dogru.

Mesela Antep'li Nounkeu hic olmadik yerlerde dripling yapmaya, rakibe calim atmaya kalkisan bir oyuncu. Aslinda bir stoperin yapmamasi gereken seyler bunlar. Bunu yaparken cok basarili oluyorsa oyuncunun teknik ozellikleri vardir. Basarili olmuyorsa flair'i.

Beklenmedik, estetik hareketler yapma egiliminden baska bir sey degil flair.
    anladım.

ama dediğim yine geçerli. şimdi nounkeu olmadık yerde bunu yapıyor diye flair verdik diyelim, quaresma da rabona hareketiyle orta açıyor diye flair verdik. ama özele indiğimizde hangisinin tam olarak hangi hareketi yapacağı belli değil. yani nounkeu rabona hareketi yapabilen bir oyuncu olmasa bile ona verilen flair değeri bir başka açıdan buna zemin hazırlıyor. demem o ki, her futbolcu farklı şeyleri deniyor, bunun faydası getirisi çok çok başka olabilir. tek bir flair hesabıyla işin içinden nasıl çıkılıyor onu sormak istiyorum. misal arda turan'a 18 flair verilirdi. sadece dribbling yeteneğinin karşılamadığı gerçekteki çalım yeteneğine(dar alanlarda becerdiği işler. mesela bence bu tarz hareketleri yapabilen oyuncu sayısı çok az. ne quaresma böyle bir adam ne de stoch örneğin. quaresma topuğuyla falan hareket halindeyken dar alanda bile olsa adam geçiyor ama arda'nınkiler çok çok başka. quaresma'nınki kalıp hareketler, heryerde işleyen çok işlevli hareketler değil ama arda turan her zaman heryerde 2-3 kişinin arasından yavaş çekim top çıkarabilen bir adam. bileklerinin çok yönlü kullanabiliyor. ) istinaden verilmiş bir değer. ben oyunda bir kez olsun mesela köşe gönderinde sıkışan topu 3 kişi arasından çıkardığını görmedim.

vs vs umarım anlatabilmişimdir

Nesil
    2003

anladım.

ama dediğim yine geçerli. şimdi nounkeu olmadık yerde bunu yapıyor diye flair verdik diyelim, quaresma da rabona hareketiyle orta açıyor diye flair verdik. ama özele indiğimizde hangisinin tam olarak hangi hareketi yapacağı belli değil. yani nounkeu rabona hareketi yapabilen bir oyuncu olmasa bile ona verilen flair değeri bir başka açıdan buna zemin hazırlıyor. demem o ki, her futbolcu farklı şeyleri deniyor, bunun faydası getirisi çok çok başka olabilir. tek bir flair hesabıyla işin içinden nasıl çıkılıyor onu sormak istiyorum. misal arda turan'a 18 flair verilirdi. sadece dribbling yeteneğinin karşılamadığı gerçekteki çalım yeteneğine(dar alanlarda becerdiği işler. mesela bence bu tarz hareketleri yapabilen oyuncu sayısı çok az. ne quaresma böyle bir adam ne de stoch örneğin. quaresma topuğuyla falan hareket halindeyken dar alanda bile olsa adam geçiyor ama arda'nınkiler çok çok başka. quaresma'nınki kalıp hareketler, heryerde işleyen çok işlevli hareketler değil ama arda turan her zaman heryerde 2-3 kişinin arasından yavaş çekim top çıkarabilen bir adam. bileklerinin çok yönlü kullanabiliyor. ) istinaden verilmiş bir değer. ben oyunda bir kez olsun mesela köşe gönderinde sıkışan topu 3 kişi arasından çıkardığını görmedim.

vs vs umarım anlatabilmişimdir
    Oyuna rabona eklenirse zaten PPM olarak eklenir (su anda toplu halde yapilabilen seyleri gosteren tries tricks ppm'si var gelecekte cogalir bunlar). Flair ise bunu ne kadar fazla denedigini gosterir.

Yani flair bir hareketi basarili bir sekilde yapmak veya repertuarin genisligi olarak degil, repertuardakilerin ne kadar cok kullanildigi olarak dusunmek daha dogru.

Bu nedenle de flair, CA hesabinda yok. Tipki aggression veya dirtiness gibi.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyuna rabona eklenirse zaten PPM olarak eklenir (su anda toplu halde yapilabilen seyleri gosteren tries tricks ppm'si var gelecekte cogalir bunlar). Flair ise bunu ne kadar fazla denedigini gosterir.

Yani flair bir hareketi basarili bir sekilde yapmak veya repertuarin genisligi olarak degil, repertuardakilerin ne kadar cok kullanildigi olarak dusunmek daha dogru.

Bu nedenle de flair, CA hesabinda yok. Tipki aggression veya dirtiness gibi.
    Çok iyi oldu bu açıklama, agression neden yok? Topa sertlik olarak açıklamamış mıydınız bunu? Tam olarak oyun motorunda ne işe yaradığını açılayabilirseniz çok iyi olur. Saldırganlık olarak çevirilmiş mesela türkçe yama da ama ben tam manasını karşıladığını düşünmüyorum. Dirtiness ise oyuncuyu sakatlamaya yönelik hareket yapma sıklığıydı değil mi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Çok iyi oldu bu açıklama, agression neden yok? Topa sertlik olarak açıklamamış mıydınız bunu? Tam olarak oyun motorunda ne işe yaradığını açılayabilirseniz çok iyi olur. Saldırganlık olarak çevirilmiş mesela türkçe yama da ama ben tam manasını karşıladığını düşünmüyorum. Dirtiness ise oyuncuyu sakatlamaya yönelik hareket yapma sıklığıydı değil mi?
    Aggression yok cunku o da bir egilim. Oyuncu ne kadar agresifse, topa (topu kapmak amaciyla) hamleyi o kadar cabuk yapar. Agresiflik ne kadar dusukse, oyuncu pozisyonunu korumayi ve rakip tarafindan gecilmemeyi tercih eder.

Yeni özellikleriyle benım kariyerimden ornek vericek olursam ceza sahası çizgisinden veya bi adım dısından ne vursa dısarı gidiyor.(tüm gerekli özellikler verilmiş durumda çünkü bol bol şut cekiyor.Ama hepsi direk dibinden dısarda)

1 tane uzaktan gol atabıldı suana kadar.(34 maclık lig sonu)

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri