Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 32 sonuç

Konu: UFUK E. - Kırklarelispor ( İlk Menajerlik Tecrübesi )

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Default UFUK E. - Kırklarelispor ( İlk Menajerlik Tecrübesi )

UFUK E. Kimdir?
    Ufuk E. 1979 İstanbul doğumludur. Beş yıl profesyonel futbol oynadıktan sonra antrenör olmak için futbolu bırakıp antrenörlük kurslarına başlamıştır. Türkiye'nin önemli teknik direktörlerinden Şenol Güneş ve Mustafa Denizli'den antrenörlük dersleri almıştır. Eğitimini devam ettirmek ve daha iyi yerlere gelebilmek için yurtdışına açılarak Louis Van Gaal, Advocat ve Guus Hidink'in teknik heyetlerinde yer almıştır. Türkiye'ye geri döndükten sonra Gençlerbirliğinde antrenörlük yapmaya başlamıştır. İki yıl boyunca Gençlerbirliği teknik heyetinde bulunan Ufuk E., teknik direktörlüğe adım atmak için görevinden ayrılmıştır.

Oyun Felsefesi
    Şuana kadar çalıştırdığı bir takım olmasada kendisinin açıklamalarına göre hücum futbolunu seven bir antrenör. Hücumun yanında kontrollü ve katı bir savunma anlayışını benimsemektedir. Genç ve yerli oyunculara fazlasıyla önem veren genç antrenör, 4-2-3-1 ve 4-4-2 dizilimini tercih etmekte. Türkiye'de ve Avrupa'da kendisini yakın gördüğü, örnek aldığı bazı teknik direktörler varmış. Bunlardan birisi Arsenal'ın patronu Arsene Wenger. Kendisinin oyun stilini ve futbol anlayışını çok beğenen UFUK E. Avrupa'ya açıldığında Wenger'den antrenörlük dersi almak istemiş, nitekim şansı bu konuda yaver gitmemiş. Türkiye'de ise en çok beğendiği ve şu sıralar yükselişte olan Şota Arveladze. Kendisinin futbolculuğunu ve teknik direktörlüğünü beğenen Ufuk E., bir gün kendini öyle bir teknik direktör olarak gördüğünü ifade etmişti.

Takım Tercihi
    UFUK E.'nin çalıştıracağı takımlarda belli başlı kriterlere dikkat ediyor. İlk olarak kurumsal yapıya önem veren genç teknik direktör birlik ve bütünlükten yana. Ayrıca bir kulüp için astronomik ve kişisel istekleride bulunmuyor. Daha önceki yazıda genç ve keşfedilmemiş futbolculara önem verdiğini söylemiştik, bu kriteri kulüp başkanlarınında cebini rahatlatacağa ve genç teknik direktörle iyi anlaşacaklarının sinyali olsa gerek.

Diğer kriterlerinden biri ise takımın taraftarı ve potansiyeli. Takımın gelişebilecek potansiyelinde olabilmesine çok önem veriyor genç teknik direktör. Takımı kontrol ettiğinde onu nerelere getirebileceği, sınırlarının ne olacağı ve oyuncularına ne vaadebileceğini bilmek istiyor. Transfer konusunda ise yıldız oyunculara milyon dolarlar harcamak yerine harcanabilecek en az miktarda maddi imkanla üst düzey oyuncuları takıma kazandıran bir isim, kısaca Free Agent teknik direktörü diyebiliriz kendisine. Fakat bu transfer taktiğini iyi kullanabilecek bir yeteneğe sahip.

Takım içerisinde adaletli ve oyuncu kalitesine göre değil performansa göre tercih imkanını kullanan bir isim. Oyuncunun aldığı para yada isminin ne olduğu onu pek ilgilendirmiyor. Fakat oyuncuyuda kulübeye atıp takıma küstürmeyi pek sevmeyen biri. O, oyunculardan alacağı maksimum verimi almak ve tüm futbolcuları formda tutmayı ister. Bu yüzden kağıt üzerinde baktığımızda geleceği parlak, başarılı olabilecek bir teknik direktöre benziyor kendisi.

Kariyer kurallarını okudum ve kabul ediyorum.
    Last edited by Rosato : 18.Kasım.2013 at 06:24

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Onaylandı, başarılar.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Başarılar

Nesil
    2006
    Yer
    Kırıkkale

Başarılar..

Nesil
    2013
    Yer
    Tekirdağ

Başarılar.

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Profil geçmişini yarı-profesyonel olarak ayarladım. Daha önce amatör küme oyuncusu olarak yapmıştım, 1.5 yıl boyunca kimse teklif yapmamıştı. Şuan da Kırklarelispor tarafından gelen bir teklif var. Kadrosuna baktığımda defansif olarak çok kötü bir takım, iyice elden geçirmek gerekir kadrosunu, biraz düşüneceğim teklifi. Sizler ne düşünüyorsunuz kulüp hakkında?

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

başarılar dostum

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

İşin zor başarılar Ufuk.

Basarilar..

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Başarılar.

Nesil
    2013
    Yer
    Coventry/UK

Aslında denenebilir ama alt liglerde defans olmayınca iş çok zor. Şahsi fikrim git değişik bir kariyer olur

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Kuzga View Post
    Aslında denenebilir ama alt liglerde defans olmayınca iş çok zor. Şahsi fikrim git değişik bir kariyer olur

Haklısın. Defans konusunda sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum bende.

UFUK E. KIRKLARELİSPOR'DA!

Daha önce Avrupa'nın önde gelen teknik direktörlerinden eğitim alarak teknik direktörlüğe adım atan Ufuk E., ilk menajerlik tecrübesine hazırlanıyor. Kırklarelispor'dan gelen teklifi kabul eden Ufuk E., yarın Kırklareline geçerek 1,5 yıllık sözleşme imzalayacak.

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Aslında çok fazla seçme şansım yoktu transfer piyasasında. Belli oyuncular var ve bu oyunculara talip sayısı fazla. Bizde içlerinden bize gelebilecek oyuncuları seçebildik. Fakat tek sıkıntım defansta yaşayacağımız sıkıntılar olacak. Çünkü defansı komple değiştirmeyi düşünüyorum ancak sadece bir tane stoper alabildim.

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Kırklareli için iyi adamlar almışsın.İşin zor ama üstesinden gelebilirsin.

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Bursaspor maçında transfer ettiğim oyuncuları oynatmadım, takımın orijinal kadrosuyla çıktım. Bursaspor çok güçlü bir ekip olabilir fakat 7 tane gol yiyecek kadar da düşmemeliydik diye düşünüyorum. Takımın defans hattı hem bireysel olarak hemde defans yapabilme anlamında vasat.

Nesil
    2013
    Yer
    Konya

Başarılar Bursa maçı normal bence

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Kamp fena geçmemiş Bursa maçını takmamak lazım.

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Başarılar dilerim bence kamp gayet güzel geçmiş, Bursa maçı normal

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Hazırlık kampına baktığımızda ligde çok gol yiyeceğimizi düşünüyorum. Her maç 1 gol yeme ortalaması ile oynamışız, hayırlısı.

2. Lig 1. Hafta
    Göztepe 3-2 Kırklarelispor

Maç Notu: Ligin en güçlü takımı, şampiyonluğunda en büyük adayı olarak görüyorum Göztepe'yi. İyi bir oyun sergilememize rağmen defansta çok kritik hatalar attık.

2. Lig 2. Hafta
    Kırklarelispor 3-3 Dardanelspor

Maç Notu: Üç gol atmak güzeldi, güzel olmayan tek şey attığımız kadar gol yemek oldu. Defansta hem bireysel olarak hemde takım savunması olarak ciddi hatalar yapıyoruz.

2. Lig 3. Hafta
    Gümüşhanespor 1-3 Kırklarelispor

Maç Notu: Üç haftanın sonunda attığımızdan daha azını yemeyi başararak ilk galibiyetimize ulaştık. Umarım takım böyle oynamaya devam eder.

Ziraat Türkiye Kupası Eleme Turu Üçüncü Ayak
    Kırklarelispor 4-2 Çorum Belediye

Maç Notu: Türkiye Kupasında maçlara yedek kadroyla çıkıyorum. Ligden çıkmak benim için daha önemli olduğu için kupada gidebildiğimiz kadar gideceğiz bakalım.

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Başarılar takipteyim

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Başarılar.Defans kötüyse çözüm yediğinden daha fazla atmak

Nesil
    2010
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by LifeYourself View Post
    Başarılar.Defans kötüyse çözüm yediğinden daha fazla atmak
    Keşke elimizde olsa bu

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Gol sorunum yok çok şükür. Tek sorun yediğimden daha fazlasını atmak. Maçlar 4-3, 5-4, 3-2 bitiyor sürekli, alt maçım olmuyor. Fakat attığım kadarda yiyorum, bu sorun oluyor.

İddaa da maçların banko üst dostum=) iyi para kaldırırız. Başarılar=)

Nesil
    2010
    Yer
    Antalya

Kırklarelinin bu forması benim çok hoşuma gitti yav

Nesil
    2012

Başarılar çok güzel bir seçim takipdeyim

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Gereksiz adamları almışsın takıma hiç birinde as oynayacak kapasite yok daha çok kiralık oyunculara bak. Başarılar
    malatyAdana!

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by 19karabulut07 View Post
    Başarılar çok güzel bir seçim takipdeyim
    Teşekkürler hocam, bende öyle düşünüyorum.

Quote Originally Posted by Krios View Post
    Başarılar dilerim
    Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by Papi44 View Post
    Gereksiz adamları almışsın takıma hiç birinde as oynayacak kapasite yok daha çok kiralık oyunculara bak. Başarılar
    Hocam aslında buradan paylaşmadım ama ben bu transferleri yapmadan önce kiralık oyunculara teklif yaptım. 8-9 tane oyuncuya kiralama teklifi yaptım fakat hiçbiri gelmedi, o yüzden emektarları aldım.

Quote Originally Posted by bhll View Post
    İddaa da maçların banko üst dostum=) iyi para kaldırırız. Başarılar=)
    Hocam oyunda iddaa olsa her maça üst yazın derdim. Kimin yeneceği belli olmuyor ama üst biteceği kesin.

Quote Originally Posted by walcott07 View Post
    Kırklarelinin bu forması benim çok hoşuma gitti yav

Aynen hocam, katılıyorum. Bu geçen seneki forması ama çok güzel olduğu için değiştirmedim.
    Last edited by Rosato : 20.Kasım.2013 at 23:46

Nesil
    2013
    Yer
    Istanbul

4. Hafta

5. Hafta

6. Hafta

7. Hafta

8. Hafta

9. Hafta

Sayfa 1 / 2 12 SonSon