Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 69 sonuç

Konu: saçmalığa cevap verecek babayiğit

Default saçmalığa cevap verecek babayiğit

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Yanlış taktik yapmışsın ondan dolayı olmuş.
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Pozitif olmaya çalışalım. Bunlar gerçekte olmuyor mu oluyor. Ama oyunda çok sık oluyor. Ben 2-3 haftadır oynamıyorum neredeyse yeni güncellemeyi bekliyorum. Yapacak bi şey yok. Gerçi o güncelleme bu hafta sonu da çıkmaz gibi
    turksportal...

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Quote Originally Posted by CeNTeR_TR View Post
    Yanlış taktik yapmışsın ondan dolayı olmuş.
    bu bir gönderme miydi?
    turksportal...

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    bu bir gönderme miydi?
    Est gönderme yok Sadece genel yargı taktiğin düzgün yapılmadığı kararı çıkması üzerine bende genele katıldım ve taktiğin düzgün olmadığını söylemek istedim
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

6. Default

Quote Originally Posted by wolfson View Post
    bu bir gönderme miydi?
    Bana da öyle geldi
    BEŞİKTAŞ'ın taraftarıyız. Futbolcuların değil !

[YOUTUBE="oKxt8CSxfu8"]...[/YOUTUBE]

Ne diyeceğine, deyip demeyeceğine, hiçbi şeyine.

Quote Originally Posted by CeNTeR_TR View Post
    Est gönderme yok Sadece genel yargı taktiğin düzgün yapılmadığı kararı çıkması üzerine bende genele katıldım ve taktiğin düzgün olmadığını söylemek istedim
    biraz istatistiki veri de verip nasıl olumlu pozitif bir dil kullanması ve pamuk kıvamında yaklaşılması gerektiğinide belirtseydin . hatta bir daha oyunu kasım ayında almasın subatta alsın daha öğrenememiş gitmiş kasımda oyun alıp üstüne bir de yapımcıları suçluyor. FM dediğin subatta alınır hem ucuz da olur . Ayrıca oyun böyle olabilir pozitif düşünsün haline şükretsin eger bunlarıda yapamıyorsa almasın oyunu gitsin başka sey oynasın yahu sinir yaptrımasın insanda

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Bence saçmalık maçın 1-0 bitmesinde değil, 30+ şut çekebilmemizde. Çekebilmemizde diyorum çünkü oyunda bir taraf maçlarda %60 - %70 oranında bu derece baskın çıkıyor. Hepimiz yaşıyoruz. Dediğim gibi bence sorun 30dan fazla şut çekebilmek.

mac oncesı hazırlıga onem ver, taktıkle uyumunda cok onemlı ayrıca oynattıgın oyuncuların mevkıye uyumlu ozellıklerı falan fılan
    kısacası keyıf almayı bılmıyorsun

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Quote Originally Posted by steave View Post
    mac oncesı hazırlıga onem ver, taktıkle uyumunda cok onemlı ayrıca oynattıgın oyuncuların mevkıye uyumlu ozellıklerı falan fılan
    kısacası keyıf almayı bılmıyorsun
    Keyif almayı bilmiyosun demişsin de dediklerinle alakası o keyif alma mevzusu anlamadım.
    İkincisi baktıysan eğer fotoğraflara maça resmen hükmetmiş. Yani sol bekini sol açık oynattı forvetini orta saha oynattı da mı 30-26 şut çekti?

Ve bu kişinin bu dediklerini yapmadığını nereden çıkarttın?

kaiserkaan
    sana hele hiç bir şey demiyorum ne demek oyun şubatta alınır bunu öğrenemişsin demek! Neden yapımcılara oyunu 2 ayda yaparsanız böyle olur adam akıllı yapın çıktığı an çok iyi olsun adam gibi test edin demiyosun? Haline şükretsinmiş adam para verip almış oyunu ne şükretmesi bedava mı aldı ki sinir yaptırmayın filan demişsin hiç düşünmeden yazmışsın yorumu

Sizin gibiler olduktan sonra FM 2020 çıkar Fm 2019dan hiç bi farkı olmaz transferler bile yapılmamış olur, dersiniz ki 'e bu çok normal oyunu neden çıkar çıkmaz alıyosun bi sene sonra ağustosta alcan 2 hafta oynayacan bırakcan'
    turksportal...

Bu arada analizler kısmından çektiğin şutların resmini de koyarsan daha iyi olur, kaçta kaçı tehlike bölgesinden anlamış oluruz.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Oyunda sorun yok taktik bozuk

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

bunlardan çokça bulunuyor ya bizim taktiğimiz bozuk.

http://j1311.hizliresim.com/1h/5/u821x.png

misal bu maç.
    13 faul ile %79 başarılı müdahale oranı yakalamışım.
    21 şutta 11 isabet bulmuşum.
    127 km koşmuşum
    %83 başarılı pas yapmışım
    %61 topla oynama oranım var(127 km koşum mesafesinide burada tekrar hatırlatayım)

ama hiç biri önemli değil taktiğim yanlış olduğu için berabere bitmesi doğru bu maçın.
    -----

aynı sezon içersinden devam edelim istatistikler burada yine

http://o1311.hizliresim.com/1h/5/u7y9g.png

%55 topla oynama %81 başarılı pas 130 km mesafe
    şut istatistiklerini zaten geçiyorum artık

ama önemli değil yanlış taktik yapmasaydım bu maç berabere bitmezdi.
    --------

aynı sezondan bir başka maç Avrupa maçı yine

http://p1311.hizliresim.com/1h/5/u7y9n.png

şut olayını tamamen atladım artık oraya girmiyorum bile

130 km %59 topla oynama %87 başarılı pas 12 faul yaparak %79 top kapma
    ama hatalı taktik yapmışım ki bu maçta berabere bitti.
    ------------

devam ediyorum Kayseri deplasmanındayız zor deplasman tabi oyunda haklı yenilmek zorundayız ya

http://t1311.hizliresim.com/1h/5/u7u96.png

16 faul ile %88 top kazanma 118 km koşu %58 topla oynama %78 başarılı pas ancak kaybetmek zorundayız çünkü bu kadar zor bir deplasmanı bu kadar hatalı bir taktikle kazanmamalıyız dengeler bozulur.
    -------------------------

sırada aynı sezondan bir avrupa maçı

http://t1311.hizliresim.com/1h/5/u7ubn.png

20 faul - %87 top kapma
    121 km %55 topla oynama %83 başarılı pas

ancak haşmetli Basel deplasmanını bu kadar saçma bir taktikle elbette kaybetmeliydik.

bunlarıda zar zor oyunun ikramlarıyla kazanabildim yoksa benim bu kadar kötü taktiklerle beraberlik almam bile mucize.

5 defa direk yanlış taktik yüzünden doğru taktik yapsam içeri girecekti hepsi.

http://l1311.hizliresim.com/1h/5/u7zhx.png

---------------------

bu da ilk mesajdaki maça bir nazire olsun benden.

http://l1311.hizliresim.com/1h/d/ugxrp.png

bunların hepsini aynı sezonda yaşadım arkadaşlar.
    yani düşünün o kadar kötü taktikler yapıyorumki ben bu oyunu oynamayı hak etmiyorum dedim kendi kendime ve bıraktım.
    yeni yamada benim gibi oyundan anlamayan oyuncular için kolay kolay kötü taktiklerlede kazanma fırsatı olursa oynarım belki.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

1--2 maç şu taktiği denermisin?

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...4/fataliti.tac

Nesil
    2003

Sutlarin ne kadari ceza alani disindan?

Muhtemelen Antep'in teknik direktoru Bulent Uygun. Maca baslamadan once Bulent Uygun'un taktiksel tercihlerine bakarsan sana temkinli ve direkt bir oyun tercih ettigini soyler. Yani geriye yaslanacagi, seni kolay kolay ceza alanina sokmayacagi mactan once belli.

Gol son dakikalarda gelmis. Yani macin icinde Bulent Uygun sana karsi 0-0 skoru yeterli bulup acilmamis. Acilma ihtiyaci hissetmemis.

Antep acilmayinca, sen de bol bol sut cekmissin. Muhtemelen cogu da ceza alani disindan.

O cektigin sutlar gol olmayinca muhtemelen rakibin morali yukselmis. Daha guvenle oynamaya baslamislar. Senin oyuncularin da en kisa zamanda gol bulmak icin daha aceleci olmaya, ceza alani disindan daha fazla sut cekmeye baslamislar muhtemelen. Bu sayede de rakip kaleciyi macin adami yapmislar.

Kisacasi bu maci senin taktik becerin degil, rakibin oyuncularinin senin oyuncularindan daha zayif olmasi kazandirmis.

Nesil
    2003

kratl_67:

Surekli ayni seyleri gosteriyorsun. Bundan bir cikarsama yapmak mumkun.

Mac 1: http://j1311.hizliresim.com/1h/5/u821x.png

Sut: 21
    Mutlak Gol Sansi: 0

Mac 2: http://o1311.hizliresim.com/1h/5/u7y9g.png

Sut: 23
    Mutlak Gol Sansi: 1

Mac 3: http://p1311.hizliresim.com/1h/5/u7y9n.png

Sut: 30
    Mutlak Gol Sansi: 6

Mac 4: http://t1311.hizliresim.com/1h/5/u7u96.png

Sut: 33

Mac 5: http://t1311.hizliresim.com/1h/5/u7ubn.png

Sut: 13

Mac 6: http://l1311.hizliresim.com/1h/5/u7zhx.png

Sut: 26

Toplayalim:

Sut: 146
    Mutlak Gol Sansi: 10

Gol sansi olmadan cekilen sut: 136

Yani mac basina 22.6 tane sutun gol sansi olmadan cekilen sutlar. Yani mac basina 22.6 tane gereksiz sut atiyorsun. Stuttgart macinda rakibinin daha atak oynamasindan kaynaklanan 6 tane gol sansi olmasa, ortalama cok daha kotu.

Zaman zaman Emre Colak ve Drogba sacmasapan sutlar cekiyor, takimin cogunu ve taraftari deli ediyor ya.

Iste taktigin oyuncularinin bol bol bu tip sutlari atmasina neden oluyor.

Bu da benden. Benim takim Araklispor. Ligin en zayif savunmasina sahip takim. Rakibin uzaktan cektigi sut sayisina dikkatini cekerim. Toplam 10 sut. 6 tanesi uzaktan sutlar. Rakibin hatasindan kendi kalesine attigi golden yararlanarak maci kazandik.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Abi Araklispor taktiginin sslerini kasimpasada yaptigin gibu koyabilir misin? Defansi gucsuz takimla savunma yapmak zor demistin. Nasil bir taktik kurdun merak ettim.

GT-S6500D cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ben farklı bir noktaya takıldım, Antep maçı sonrası yorumda "Beşiktaş taraftarı kazandığı için mutlu olmalı çünkü bu maçı 10 kere oynasalar 9'unu kaybederlerdi" gibi bir ifade var. Beşiktaş-G.Antepspor kıyası bir yana maçın istatistikleri bir yana bu nasıl yorumdur ya da çeviri mi hatalıdır?

Nesil
    2003

Oyunculara ozel talimat olarak sadece kalecinin topu savunma oyuncularina dagitmasi var.

Nesil
    2003

Yukaridaki taktige ek olarak:

Dikkat ederseniz 3 tane ayri taktik var.

Rakip ayaga paslarla oynuyorsa, daha onde basan, daha ofansif bir oyun tercih ediyorum. Boylece onlarin geride oyun kurmasini engelliyor ve ileride top kazanarak rakibi gafil avlamaya calisiyorum.

Rakip uzun toplarla oynuyorsa, daha geride kalan (resimdeki taktik) ve oyun temposunu dusuren bir taktik tercih ediyorum. Boylece rakibin uzun toplarini daha rahat karsilayip hucum edebiliyorum.

Rakip daha dengeli oynuyorsa, dengeli bir oyun tarziyla cevap veriyorum.

Her derde deva tek bir taktik kullanmak ancak takiminiz diger takimlardan cok daha gucluyse iyi sonuc verir.

Genelde cogu kisi buyuk takimlarla oynadigi icin taktiksel becerileri sayesinde degil, oyunculari cok kaliteli oldugu icin basarili oluyor.

Rakip kaleye 30 sut cekip, sadece 1 tane mutlak gol sansi uretip, maci 1-0 kazanmanin nedeni rakip takimin senin kalene gelmek icin gucu yetmemesi. Halbuki gucu yetse, o 1-0 olacak 0-3. Bu kadar suta ragmen.

Ama alt liglere inince, takimlar arasindaki fark cok daha az oluyor ve taktik bilgisi kullanma gereksinimi bir hayli artiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Resim bende gozukmuyor. Bir de rakibin nasil oynadigini pozisyonlardan mi cikariyorsun? O pozistinlar macin gidisatini vermek icin yeterli mi sence?

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    kratl_67:

Mutlak Gol Sansi: 10

Oyun mutlak gol şansı hesaplayamıyor. Karşı karşıya kaçırıyorsun hala 0 yazıyor. Mutlak gol şansı anca direk olacak yada kaleci kornere çelecek ancak onları gol şansı olarak değerlendiriyor. dikkatli izlerseniz maçları sizde görürsünüz.
    Last edited by medievil : 27.Kasım.2013 at 15:42

Nesil
    2003

Her karsi karsiya pozisyon mutlak gol sansi degil ki.

Kalecinin acisi, top ayaginda olan oyuncunun topa ne kadar hakim oldugu, yaninda onu bozmaya calisan bir oyuncu olup olmadigi hep bir pozisyonun mutlak gol pozisyon sansi olma veya olmamasini etkileyen faktorler.

http://eplindex.com/13384/clear-cut-...-analysis.html

Bir pozisyonun mutlak gol sansi olmasi icin bakilmasi gereken faktorler:

the distance from goal - Kaleye mesafe

the technique of the player to whom the chance falls - Gol sansi ayagina gelen oyuncunun teknik becerisi

whether it’s on his stronger or weaker foot; or his head - Pozisyonun oyuncunun guclu ayagina mi, zayif ayagina mi, kafasina mi geldigi

attacker’s body shape and orientation - Hucumcunun vucut sekli ve yonu

height of the ball - Topun yuksekligi

condition of the pitch - Sahanin durumu

positioning and quality of the defenders and the goalkeeper - Savunmacilar ve kalecilerin pozisyonlari ve kalitesi

pressure applied by the defender(s ) - Defans oyuncusunun ne kadar baski yaptigi

the weight on the pass - Gelen pasin hizi

3D mac motorundan bunlarin hepsini dogru bir sekilde gozlemleyip, gol sansi verilmedi diyebiliyorsaniz tamam. Ama mevcut 3D ile bu mumkun degil bence.

Tabii yukaridaki yazidan cikartilmasi gereken bir diger sonuc da mutlak gol sanslarinin sadece %38'inin gol ile sonuclanmasi. Diger sanslarin gol ile sonuclanma ihtimalinin ortalamasi ise %13. Uzaktan sutlarda ise %3.4.

Konu ile ilgili bir baska yazi: http://arsenalcolumn.co.uk/2012/03/2...an-more-goals/
    Last edited by perpetua : 27.Kasım.2013 at 15:38

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Resim bende gozukmuyor. Bir de rakibin nasil oynadigini pozisyonlardan mi cikariyorsun? O pozistinlar macin gidisatini vermek icin yeterli mi sence?

Nasil oynadigini gormek icin mac oncesi rakip icin hazirlanan rapora bakmak yeterli.

Mesela:

Tabii mac icinde bu degisebiliyor da. Ozellikle rakip geriye dustugunde daha ofansif, one gectiginde daha defansif olabiliyor.

Sayfayi bir daha yuklemeyi dene istersen, olmazsa baska yere yuklerim.

Nesil
    2007
    Yer
    Raccoon City

oyun motorunda hic bir problem yok mukemmel calisiyor ! Perpetua'nin dedigi gibi , biz oynamasini bilmiyoruz sorun orda galiba

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Her karsi karsiya pozisyon mutlak gol sansi degil ki.

Kalecinin acisi, top ayaginda olan oyuncunun topa ne kadar hakim oldugu, yaninda onu bozmaya calisan bir oyuncu olup olmadigi hep bir pozisyonun mutlak gol pozisyon sansi olma veya olmamasini etkileyen faktorler.

http://eplindex.com/13384/clear-cut-...-analysis.html

Bir pozisyonun mutlak gol sansi olmasi icin bakilmasi gereken faktorler:

the distance from goal - Kaleye mesafe

the technique of the player to whom the chance falls - Gol sansi ayagina gelen oyuncunun teknik becerisi

whether it’s on his stronger or weaker foot; or his head - Pozisyonun oyuncunun guclu ayagina mi, zayif ayagina mi, kafasina mi geldigi

attacker’s body shape and orientation - Hucumcunun vucut sekli ve yonu

height of the ball - Topun yuksekligi

condition of the pitch - Sahanin durumu

positioning and quality of the defenders and the goalkeeper - Savunmacilar ve kalecilerin pozisyonlari ve kalitesi

pressure applied by the defender(s ) - Defans oyuncusunun ne kadar baski yaptigi

the weight on the pass - Gelen pasin hizi

3D mac motorundan bunlarin hepsini dogru bir sekilde gozlemleyip, gol sansi verilmedi diyebiliyorsaniz tamam. Ama mevcut 3D ile bu mumkun degil bence.

Tabii yukaridaki yazidan cikartilmasi gereken bir diger sonuc da mutlak gol sanslarinin sadece %38'inin gol ile sonuclanmasi. Diger sanslarin gol ile sonuclanma ihtimalinin ortalamasi ise %13. Uzaktan sutlarda ise %3.4.

Konu ile ilgili bir baska yazi: http://arsenalcolumn.co.uk/2012/03/2...an-more-goals/
    http://www.youtube.com/watch?v=F2V2euLF-OQ

yukarıdaki videonun 16:28. dakikasını açarsanız west ham oyuncusu altıpastan kafa vuruyor top direkten dönüyor. Maç sonu istatistiklerine göre west hamın mutlak gol pozisyonu yok. Bu sadece ranstgele seçtiğim bir maç. Kendi maçlarımda çok daha fazlası olmasına rağmen 1-2 yazıyor genelde.

Sizin kriterlere gelirsek:

the distance from goal - Kaleye mesafe 2-3m kadar

the technique of the player to whom the chance falls - Gol sansi ayagina gelen oyuncunun teknik becerisi soru işareti tanımıyorum arkadaşı

whether it’s on his stronger or weaker foot; or his head - Pozisyonun oyuncunun guclu ayagina mi, zayif ayagina mi, kafasina mi geldigi kafasına

attacker’s body shape and orientation - Hucumcunun vucut sekli ve yonu yuzu kaleye donuk

height of the ball - Topun yuksekligi 180-200cm arası

condition of the pitch - Sahanin durumu elverişli

positioning and quality of the defenders and the goalkeeper - Savunmacilar ve kalecilerin pozisyonlari ve kalitesi kaleci kaliteli savunma bariz adam kaçırmış

pressure applied by the defender(s ) - Defans oyuncusunun ne kadar baski yaptigi pek baskı altında olduğu söylenemez

the weight on the pass - Gelen pasin hizi güzel

şimdi bu pozisyonu ele alırsak sizce mutlak gol pozisyonumu değilmi?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by izmer96 View Post
    oyun motorunda hic bir problem yok mukemmel calisiyor ! Perpetua'nin dedigi gibi , biz oynamasini bilmiyoruz sorun orda galiba
    Her sey mukemmel calisiyor demedim hic bir zaman.

Ama sorun olarak gordugunuz bazi seyler esasinda sorun oldugu icin degil, oyunu oynama konusunda yaptiginiz tercihlerden kaynaklaniyor.

Bu konuda alinganlik yapmanin da bir faydasi yok. Ben de bu oyun hakkinda surekli yeni bir seyler ogreniyorum. Suclu oyun demeden once biraz arastirip acaba benim yaptigim bir yanlis mi var diyorum.

Burada yazmamin nedeni de sizleri de her takildigi anda sucu oyuna atmak yerine, "acaba neden boyle oluyor?" sorusunu sormaya tesvik etmek. Yaparsiniz, yapmazsiniz. Bu size kalmis.

Ama defalarca ayni seyi yapip farkli sonuc beklemek pek dogru degil.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by medievil View Post
    http://www.youtube.com/watch?v=F2V2euLF-OQ

yukarıdaki videonun 16:28. dakikasını açarsanız west ham oyuncusu altıpastan kafa vuruyor top direkten dönüyor. Maç sonu istatistiklerine göre west hamın mutlak gol pozisyonu yok. Bu sadece ranstgele seçtiğim bir maç. Kendi maçlarımda çok daha fazlası olmasına rağmen 1-2 yazıyor genelde.

Sizin kriterlere gelirsek:

the distance from goal - Kaleye mesafe 2-3m kadar

the technique of the player to whom the chance falls - Gol sansi ayagina gelen oyuncunun teknik becerisi soru işareti tanımıyorum arkadaşı

whether it’s on his stronger or weaker foot; or his head - Pozisyonun oyuncunun guclu ayagina mi, zayif ayagina mi, kafasina mi geldigi kafasına

attacker’s body shape and orientation - Hucumcunun vucut sekli ve yonu yuzu kaleye donuk

height of the ball - Topun yuksekligi 180-200cm arası

condition of the pitch - Sahanin durumu elverişli

positioning and quality of the defenders and the goalkeeper - Savunmacilar ve kalecilerin pozisyonlari ve kalitesi kaleci kaliteli savunma bariz adam kaçırmış

pressure applied by the defender(s ) - Defans oyuncusunun ne kadar baski yaptigi pek baskı altında olduğu söylenemez

the weight on the pass - Gelen pasin hizi güzel

şimdi bu pozisyonu ele alırsak sizce mutlak gol pozisyonumu değilmi?
    Kaleci oyuncunun hemen onunde pozisyonu kapatmis. Hemen yaninda onu bozan veya bozabilen savunma oyuncusu var. Oyuncunun vurusu kavisli gelen topun geldigi yone dogru. Yani isabeti dusurecek bir vurus. Arka direge dogru topa sadece ufak bir dokunus ile yonunu degistirse daha basarili olabilir. Top en azindan 30 metre oteden geliyor.

Pek de basit bir gol pozisyonu degil bence.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Kaleci oyuncunun hemen onunde pozisyonu kapatmis. Hemen yaninda onu bozan veya bozabilen savunma oyuncusu var. Oyuncunun vurusu kavisli gelen topun geldigi yone dogru. Yani isabeti dusurecek bir vurus. Arka direge dogru topa sadece ufak bir dokunus ile yonunu degistirse daha basarili olabilir.

Pek de basit bir gol pozisyonu degil bence.
    Mutlak gol posizyonu için illa bomboş mu olması lazım. Zaten o zaman pozisyon değil gol olur. Neyse size göre zor pozisyon olabilir bana göre defans adamı kaçırmış adam çok iyi yere yollamış topu ama maalesef direk gole izin vermemiş

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri