Quote Originally Posted by hknshr View Post
Yeni seri çikacak ama kasim ayina kadar yine 14ü oynayacagiz. Bu yuzden şunu öğrenmek istiyorum. Ters ayakli bi oyuncuyu orta sahanin kanatlarina winger rolüyle koyduğumuzda bu oyuncu illa çizgiden top sürüp zayif ayağiyla sifirdan ortami açar. Hiçmi içe kat etmez hiçmi şut denemez. Yani illaki wide mid rolündemi kullanmamiz gerekli oyuncuyu. Bu soruna takmiş durumdayim. Oyuncuya winger rolü verip mevkinden bağimsiz oyna diyorum oyuncunun oyun içi tercihlerinde içeri oynar tercihi var takim felsefesi akici ama eleman yine sifira inip zayif ayağiyla orta açiyor.
Hiç diye bir şey yok. Oyuncu saha içinde herhangi bir davranışı talimatlara bağlı olarak nadiren veya ara sıra veya sık sık yapar. Sen oyuncuya Winger rolü verdiğinde topla "nadiren" içe kat eder.

"İçe Kat Eder" oyun içi tercihi olan bir oyuncunun içe kat etmemesi enteresan. Çünkü benim bildiğim kadarıyla oyun içi tercihleri ve rakip takım talimatları kendi takım ve oyuncu talimatlarımızdan önce gelir.

Sen maçı nasıl izliyorsun? Sadece önemli anları mı? Çünkü asıl sonuca full veya kapsamlı (comprehensive) modunda izlerken ulaşabilirsin. Önemli anlar (key) veya genişletilmiş (extended) yanıltıcı olabilir.