1 ile 13 arası toplam 13 sonuç

Konu: Erfolg=Leipzig (Başarı=Leipzig) Bir Sıfırdan Doğus Macerası

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Default Erfolg=Leipzig (Başarı=Leipzig) Bir Sıfırdan Doğus Macerası

Herkese Selamlar....
    Son 2 yıldır oynamaktan acayip zevk aldığım,tamamen bir proje takımı olan,Red Bull'un futbolda söz sahibi olmak adına başlattığı atılımların en büyük meyvesi RB Leipzig kariyerine hoş geldiniz. Oyun ilk çıktığında (FM 2017) yaklaşık 4 sezon oynayıp son sezonumda ŞL'yi alıp masaüstümü satıp Laptop almam sebebiyle verilerini yedeklemediğim oyunuma sıfırdan başlayıp, uzun süredir yapmak isteyip yapamadığım kariyer paylaşımını nihayete erdirmek istedim.Eminim ki bir çoğunuz zaten bu takımı aldı,oynadı,buradan oyuncu çaldı Zaten yapay zeka ile bile genelde ilk 4'te olan takımı yönetmek zor olmasa gerek değil mi?

[IMG][/IMG]

Resimden anlaşılacağı üzere Red Bull'un ana sponsorluğunda toplam 4 takım mevcut. Her yıl yaklaşık 80 Milyon Euro'luk sponsorluk anlaşması ile Leipzig asla maddi sıkıntı yaşamıyor. Buna bir de Bundesliga'da ki uçuk ödemeler eklenince harcamak için bolca paranız bulunuyor.
    Ayrıca Leipzig takımının isminde bulunan RB kısaltması ''Red Bull'' değildir. Araştırmalarınızda karşınıza ''Çimde oynanan top oyunu'' anlamını taşıyan RasenBallsport çıkar ki bunun sebebi Almanya'da ki isim karmaşasıdır. Firmalar isimlerini klüplere veremezler...
    [IMG][url=http://hizliresim.com/01V68L]

Logomuz standart Red Bull logosu olan Taurus(Boğa) dır. Ayrıca Red Bull'un boğayı temel almasının ana nedeni enerji içeceğinin etkin maddesinin ''Taurin'' olmasıdır... (Sanırım Taurus-Taurin kelime oyunu yapıyorlar )

Burası da mabedimiz,kalemiz,herşeyimiz Red Bull Arena...(ayrıca Zentralstadion olarak ta bilinmektedir) 44.300 kişi kapasitelidir ve Doğu Almanya'da bulunan sayılı mabetlerden olduğu için (stadın bulunduğu Leipzig şehri 200.000 civarı bir nüfusa sahiptir) genelde boş koltuk azdır

Dediğim gibi daha 3 ay öncesine kadar bu takımla ŞL kaldırdım...Şimdi açıkça belirteyim arkadaşlar bu ŞL olayında acayip bir kura balım vardı finale kadar karşılaştığım en güçlü takım MANU idi onlarıda deplasman golü ile 90+ da geçebilmiştim Finalde bile rakibim İnter'di Tabii başarı çok erken gelince bi 15-20 gün açmamıştım oyunu... Şimdi ise tekrar test ediyorum kendimi Aklımızdakilere gelirsek:

1- En fazla 2 sezon içinde standart olarak her yıl ilk 3'e oynayabilecek bir takım yaratmak
    2- Her ne kadar paraya ihtiyacımız olmasa da aldığımızdan daha fazla parasal değerde oyuncu satmak.
    3- Hiç bir oyuncunun ''Ben x takıma gitmek istiyorum'' diyemeyeceği bir popülariteye erişmek. (Geçen oyunda almışım ŞL'yi adam hala büyük takımda oynamak istiyorum diyor yuh artık benden büyüğümü var)
    4- Bunca yıldır bu oyunda başaramadığım tek şey olan adıma stad yapılması (Haa birde FB ile hiç ŞL kazanamadım bugüne kadar. Belki bundan sonra bir de ona el atarız...

KURALLARI OKUDUM KABUL EDİYORUM...

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Konu onaylanmıştır. başarılar.
    Last edited by MoNToLiVo_ : 20.Şubat.2017 at 23:43
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Fazla lig eklemedim,ayrıca Güney Amerika kıtası açık...Ahh masaüstümü satmasaydım dediğim nadir anlardan biri budur işte. 200.000 oyuncuyla oynarken 45000 e düştük.

Klüp zaten çok taze olduğu için müze tozla kaplı..

Ana felsefe hücum oyna,altyapıdan yetiştir ki zaten temel amacımızda bu. Kontra oynamayı hiç bir zaman sevemedim...

Yönetim en azından kümede kal dyor benim amacım ise Avrupa Kupaları...10.000.000 luk maaş bütçesi biraz az gibi görünsede hali hazırda takımda (bence)sadece kaleci ve sol bek eksiği var. Transfer bütçeside gayet yeterli. Tahmini 5 transfer (3 tanesi ileriye dönük) yeterli olacaktır.

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Başarılar hocam

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

ilk resimdeki taktik deplasmanda oynayacağımız taktiktir. diğeri ise iç saha taktiği..savunma yapmayı oldum olası sevmediğim için özellikle deplasman maçlarında yediğinden fazlasını at mantığı kabul görecek. İç saha taktiğinde neden DMC kullandığıma gelirsek kontraların mümkün olduğunca önüne geçmek 1. öncliğimiz. Tabii ki maç içerisinde devamlı taktiksel değişiklikler olacaktır ama genel anlamda bulduğum,denediğim,izlediğim taktikler içerisinde bana en uygun 2 tanesi bunlardır. Son taktik olan 4-4-2 ise hiç bir talimat verilmeden sadece takımın dizilişe alışması için. Geriye düşüp oyunun son bölümlerine yaklaşığımız maçlarda '' taktik maktik yok, bam bam bam'' dizilişimiz bu olacaktır. Benim gözümde 1-0 ile 4-0'ın hiç bir farkı yoktur. Kazanamıyorsan kaybetme mantığı ancak çift maçlı eleminasyon sisteminde değerlidir.Yoksa ya kazan ya kaybet,beraberlik bile başarısızlıktır gözümde.
    Last edited by La BruJiTa : 21.Şubat.2017 at 20:52 Reason: resim sıralaması yanlıştı...

Nesil
    2014
    Yer
    İstanbul

Başarılar..

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Başarılar Hocam

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Şimdiye kadar FM17'deki en uzun soluklu ve keyifli kariyerimi RBL ile yapmıştım. İlk sezondan Avrupa Kupaları'na katılabilecek bir kadroya sahipsin. Taktiklerini incelediğimde forvette Werner'den yararlanmayı düşündüğünü ön gördüm.

Forvette Selke ve Poulsen'i defansif forvet olarak oynatabilirsin bence. Böylelikle Werner'den sol kanatta yararlanabilirsin, ben öyle yapmıştım ve çok verim almıştım. Beklerin Çok yönlü bek, takımdaki sol bek kimdi hatırlamıyorum ama sağ bekte Klostermann var, fiziksel ve defansif özellikleri çok iyi ama hücuma katılabilecek niteliklere pek sahip değil kendisi. Fakat onu Orban'ın yanında stoperde de oynatabilirsin.

Evet, kaleciler çok iyi değil ama ilk sezonu bu kalecilerle geçirebilir sonrasında çok daha iyi bir kaleci alabilirsin. Alabiliyor isen bence Bayern'in altyapısındaki genç Früchtl'ü alıp direk oynatmanı ve gelişimini sağlamanı öneririm, Neuer ayarında bir kaleci olamasa bile Bernd Leno ayarına gelebilir.

Orta sahaya yaratıcı 1 - 2 oyuncu transfer etmen gerekebilir. Takımdaki genç oyunculardan Vitaly Janelt ve Renat Dadachov'a iyi bakmanı ve gelişimlerini sağlamak için zaman zaman as kadroda şans vermeni öneriyorum. İyi geliştirebilirsen ileride Dadachov Almanya Milli Takımı'nın as forveti olacaktır, ben onu ilk sezon B takımda oynattıktan sonra ikinci sezon Stuttgart'a kiraya vermiş, geri dönüşünde ise direk ilk onbire monte etmiştim. Yeni Mario Gomez gibi bir oyuncu olmuştu. Yine Majetschak ve Abouchabaka genç oyunculardan gelişimini takip edebileceğin oyuncular.

Şimdiden uyarayım da hazırlıklı ol, önümüzdeki sezonlarda pek çok oyuncuna büyük kulüplerden çok iyi teklifler gelecek. Hangilerini takımda tutacağın, tutabileceğin sana kalmış. Umarım başarılı ve keyifli bir kariyer olur.

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by Serzenish View Post
    Başarılar Hocam
    Quote Originally Posted by MassiveStroke View Post
    Başarılar..
    Quote Originally Posted by olgunege75 View Post
    Başarılar hocam
    eyvallah beyler

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Şimdiye kadar FM17'deki en uzun soluklu ve keyifli kariyerimi RBL ile yapmıştım. İlk sezondan Avrupa Kupaları'na katılabilecek bir kadroya sahipsin. Taktiklerini incelediğimde forvette Werner'den yararlanmayı düşündüğünü ön gördüm.

Forvette Selke ve Poulsen'i defansif forvet olarak oynatabilirsin bence. Böylelikle Werner'den sol kanatta yararlanabilirsin, ben öyle yapmıştım ve çok verim almıştım. Beklerin Çok yönlü bek, takımdaki sol bek kimdi hatırlamıyorum ama sağ bekte Klostermann var, fiziksel ve defansif özellikleri çok iyi ama hücuma katılabilecek niteliklere pek sahip değil kendisi. Fakat onu Orban'ın yanında stoperde de oynatabilirsin.

Evet, kaleciler çok iyi değil ama ilk sezonu bu kalecilerle geçirebilir sonrasında çok daha iyi bir kaleci alabilirsin. Alabiliyor isen bence Bayern'in altyapısındaki genç Früchtl'ü alıp direk oynatmanı ve gelişimini sağlamanı öneririm, Neuer ayarında bir kaleci olamasa bile Bernd Leno ayarına gelebilir.

Orta sahaya yaratıcı 1 - 2 oyuncu transfer etmen gerekebilir. Takımdaki genç oyunculardan Vitaly Janelt ve Renat Dadachov'a iyi bakmanı ve gelişimlerini sağlamak için zaman zaman as kadroda şans vermeni öneriyorum. İyi geliştirebilirsen ileride Dadachov Almanya Milli Takımı'nın as forveti olacaktır, ben onu ilk sezon B takımda oynattıktan sonra ikinci sezon Stuttgart'a kiraya vermiş, geri dönüşünde ise direk ilk onbire monte etmiştim. Yeni Mario Gomez gibi bir oyuncu olmuştu. Yine Majetschak ve Abouchabaka genç oyunculardan gelişimini takip edebileceğin oyuncular.

Şimdiden uyarayım da hazırlıklı ol, önümüzdeki sezonlarda pek çok oyuncuna büyük kulüplerden çok iyi teklifler gelecek. Hangilerini takımda tutacağın, tutabileceğin sana kalmış. Umarım başarılı ve keyifli bir kariyer olur.

Hocam sıradan gidelim. RBL zaten oyun ilk çıktığında 4 sezon oynadığım takımdı . Genel itibariyle takımın eksikleri ve artılarını biliyorum. Özellikle kaleci konusu cidden kötü bence,sol bekte ise sadece 1 kişi olması sıkıntı. takımın orta saha yaratıcılık eksikliği ilk sezonda sıkıntı çıkarmaacaktır Naby Keita gibi bir makine var. Ama 2.sezon Keita'yı çalacaları için orta saha takviyelerini gelecek sezona düşünüyorum. Hücum hattım çok zengin 1.forvetim Selke yedeği Poulsen ama 2.sezonda Poulseni satacağım. Renat geçen yıldan bildiğim bir oyuncu ayrıca ilk oyunumda canavarımsı birşey olmuştu.

Arkadaşlar güncellemeleri akşamdan akşama yapacağım,malum iş-güç,çocuk falan derken vakit kalmıyor. Kariyer yavaş ilerleyebilir şimdiden haber vereyim dedim.Transferler birazdan...

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Türkiye'deki kanser vakalarının 1 numaralı sorumlusu olan Fenerbahçe'min maçı yüzünden güncelleme gecikti arkadaşlar kusura bakmayın.İşte yeni sezon transferlerimiz...

KUKİ

Genelde çoğumuzun oyun başlar başlamaz kaptığı eleman. Sonuçta 850.000 euro'ya böyle adam bulunmaz.Pişmesi için kiralık gönderdik.Gelişemezse satar para yaparız

CHARLİE TAYLOR

Popülaritemiz sağolsun bulduğumuz 15 sol bek içinde alabildiğimiz tek adamı aldık.

GONÇALO RODRİGUES

Aslında almayı düşünmüyordum.Gelecek sezon ki kadro planlamasında biraz farklı orta sahalar vardı aklımda lakin çok yakın bir arkadaşım ''eğer bu seferde bu çocuğu almazsan külahları değişiriz'' dedi,aldık.Gelecek sezona kadar klübünde kalacak bizde şu anda forma şansı bulamazdı zaten.

BENOİT COSTİL

6-7 kaleci ile görüştüm,yine popülarite sağolsun ne Muslera geldi,ne de Kameni. Brondby ve Auxerre kalecileride aklımdaydı lakin transferin son günü son karar Costil oldu. Kale tamamen onun ellerinde artık. RBL'nin oyundaki en büyük handikapı olduğunu düşündüğüm kaleci sorununuda böylece çözmüş olduk.

LİNCOLN...

Geçen yıldan beri istisnasız oynadığım her takıma mutlaka aldığım,kendi çocuğum gibi sevdiğim Lincoln. Evet ondan daha iyi ofansif orta sahalar mevcut ama ne zaman başım sıkışsa,takım rakibin kilidi açamazken,çok önemli bir maçın son dakikalarında gole ihtiyacım varsa bu çocuk imdadıma yetişti.Asla yüzümü kara çıkarmadı.Bir maçta 2 penaltı kaçırıp,rövanşta hat-trick yaparak tur atlamamı sağlamıştı.Bende çok özel bir yeri var bu ufaklığın.1 kez bile gitmek istediğini söylemedi bana.Ocak ayında 18 yaşına girdiğinde takıma katılacak olan yavrumuzun ilk 11'de ki yeri hazır zaten...

Takımdan sadece Terrence Boyd ayrıldı.Kadroyu tamamen koruyup istediğimiz transferleri yapabildik. Şimdi maç zaman....

HAZIRLIK MAÇLARI....

Bizimle oynayacak yüksek kalibre takımlar olmadığı için bunlarla idare ettik. Gerçi ana amacımız takımın taktiklere alışmasıydı.Bol gollü galibiyetler aldık...

KUPA MESAİSİ BAŞLADI...

Almanya Kupasında her takım istisnasız 1. turdan başlar maçlar tek maçlı eleminasyon sistemiyle oynanır.GEneldepek süpriz olmaz.İlk turlarda genelde amatör takımlar 1.lig ekipleriyle oynar ve böyle farklı sonuçlar çıkar.Süpriz olmaz dediğime bakmayın siz süpriz alt resimde

KOCA LEVERKUSEN AMATÖR TAKIMA ELENDİ...

VEEE LİG BAŞLADI....

Ne maçtı ama...Taktiğe daha tam alışamadığımız için bir ara oyundan koptuk ve 2-1 öndeyken 3-2 geriye düştük. 70'den sonra tüm oyuncu değişikliklerimi bitirip tamamen hücum oynadım ve meyvelerini aldık.Canavarım Keita estirdi yine. Taktik mesajımda gösterdiğim taktiklerin üzerinde oynamalar yapmaya devam ediyorum.Ayrca devre arasına kadar (Lincoln gelene kadar) tek taktik kullanıp AMC yerine DMC-MC-MC şeklinde devam edeceğim.Compper yaşı ve özellikleri gereği taktikte yetersiz kalıyor ama Kyriakos sakatlıktan yeni döndüğü için mecburen oynatıyorum.İlerleyen dönemde takım uyumuda artacağı için evimde oynadığım maçlarda sıkıntı yaşamam gibi geliyor. Sonuç olarak takımda her oyuncunun en az 1 yedeği var.Bu sezon için yeterli olacaktır.Tabii sakatlık kabusları baş göstermezse...

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Bir süredir vakit yokluğundan ne oyuna zaman ayırabildim ne de paylaşım yapmaya.Yine de bugün 3-4 maç yapmayı başardım.

[IMG][url=http://hizliresim.com/9Q9bpr][/IMG]

'. haftada karşılaşmasaydık keşke. TAktik ve takım uyumu konusunda yetersiz olduğumuz için çok zorlandık ve neredeyse tek taraflı bir maç oldu. Aslında 80'e kadar puan alırım diyordum lakin Selke'nin hatası penaltı olarak geri döndü.Belki gol buluruz diye zorladık ama hemen 3. gol geldi.Zamanla toparlarız..

[IMG][/IMG]

Deplasmanda koca 45 dk'yı 10 kişi oynadık. Son 10 dakika yüklenip 1 puanı kurtardık.Deplasman için kafa kafaya bir oyun oldu ama 11 e 11 olsaydık belki 3 puan bizimdi...

[IMG][/IMG]

Dortmund gibi güçlü bir takıma karşı iyi bir oyun oynadık.Takım taktik ve talimatlara daha da aşina oldukça üst sıralardan kopmayız gibi geliyor.

[IMG][/IMG]

Aldığımız 3 puana sevinemedim bile...orta sahadaki dinamom,takımın enerji içeceği Keita 2 ay sakatladı...

Nesil
    2008
    Yer
    Aydın

Herkese tekrar merhaba. 2 gündür FM oynamaya çalşırken 3 ila 15 dakika kadar devam edip ''FM çalışmayı durdurdu''hatası alıyorum.Tüm logo,yüz vs. paketlerini sildim.Steam'den dosyaları doğruladım.Oyunu sildim tekrar yükledim.DEnemek için 6-7 defa fazrklı liglerden takımlar açtım.Bilgisayar performans olarak sıkıntısız. TEk ligde açşam 15 ligde açsam bu hatayı alıyorum. Sebebini ne olabilir bilen varsa bilgilendirsin lütfen...

Mesaj Yetkileri