Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 338 sonuç

Konu: [TSL]Beşiktaş Araştırması 2007

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

bundan emınmısın o zaman crouchun headıng 12 koller ın 12 jabanın 18 olmalı songun 8 olmalı
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Topsuz alan ofansif bolgelerde (ozellikle duran toplarda) rakibinden daha iyi ziplayarak degil de, dogru yere kosarak kafa topunu kazanabilmesi icin onemli.

Heading sadece ve sadece kafa topu kazanildiktan sonra, bu kafa topunu istedigi yere ne kadar iyi vurabildigi. Yani bir oyuncu cok uzundur, cesurdur, kuvvetlidir, iyi ziplar hep hava toplarini kazanir. Ancak kazandigi hava toplarini hep sacmasapan yerlere vurursa heading dusuktur. Heading sadece ve sadece kafa vurma teknigi. Bir bakima finishing ayak icin ne ise, heading de kafa icin aynen o.
    Okey o zaman şöyle söyleyeyim off the ball' ın ne olduğunu biliyoruz bilmeyen arkadaşlar için hatırlatman çok hoş. Teşekkürler ben Ilhanın defansif durumda kafa topunu alması için off the ball gerekir lafına cevap vermiştim. Headingi de biliyoruz şimdi nereden çıktı bunlar?
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    eee o zaman song un kafa topu neden 14 song kafayla golmü attı yada asistmi yaptı heading in kafa topu almakla bir alakası yoksa song un tomasın kafa vurma yeteneği 6-7 olması lazımdı

1. Konumuz Song/Tomas degil.

2. Heading isabeti gosteriyor. Kafa ile takim arkadaslarina top indirebilmek de kafa vuruslarinin isabetliligini gosterir. Song veya Tomas, mesela duran toplarda, kac defa top ile bulusup da disari vurdu? Dikkat edersein ikisinin de off the ball (topsuz alan) oldukca dusuk seviyede. Oyunda da bu oyunculari ileriye yollayip gol kazanma ihtimalin yine oldukca dusuk (Song'un 7, Tomas'in 8). Bu da ofansif bolgelerde topla bulusmalarini engelliyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

1. Konumuz Song/Tomas degil.

2. Heading isabeti gosteriyor. Kafa ile takim arkadaslarina top indirebilmek de kafa vuruslarinin isabetliligini gosterir. Song veya Tomas, mesela duran toplarda, kac defa top ile bulusup da disari vurdu? Dikkat edersein ikisinin de off the ball (topsuz alan) oldukca dusuk seviyede. Oyunda da bu oyunculari ileriye yollayip gol kazanma ihtimalin yine oldukca dusuk (Song'un 7, Tomas'in 8). Bu da ofansif bolgelerde topla bulusmalarini engelliyor.
    Konumuz headingin jumpingin bana öğretilmesi de değil sanırım?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ha anladım song geriden oyunu kafasıyla kuruyor (hayalperestlik bu)
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    60 70 metrelik degajmanları sağa sola takım arkadaşının ayağına milimetrik olarak yönlendiremezsin kafayı ileriye yada boş alana doğru vurursun sırf bu şekilde bir topu rakibin önüne bırakmadı diye 14 kafa verilmez ve öyle yada böyle kafa golü attığını görmediğimiz sürece vursa atabilir diye ahkam kesmemiz sadece sallamak olur
    alex konusunda ki gibi
    Fikirlerim burada

Sheriff Misafir

Topsuz alan ofansif bolgelerde (ozellikle duran toplarda) rakibinden daha iyi ziplayarak degil de, dogru yere kosarak kafa topunu kazanabilmesi icin onemli.

Heading sadece ve sadece kafa topu kazanildiktan sonra, bu kafa topunu istedigi yere ne kadar iyi vurabildigi. Yani bir oyuncu cok uzundur, cesurdur, kuvvetlidir, iyi ziplar hep hava toplarini kazanir. Ancak kazandigi hava toplarini hep sacmasapan yerlere vurursa heading dusuktur. Heading sadece ve sadece kafa vurma teknigi. Bir bakima finishing ayak icin ne ise, heading de kafa icin aynen o.
    Yani Ömer abi jumping + heading 20 olan bir oyuncunun kaleye kafa vurmasıyla jumping+heading+finishing 20 olan oyuncunun kaleye kafa vurmasında gol olma oranı aynımıdır?

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Sonuçta Ömer sürekli bize öğretmen gibi bişeyleri öğretmeye çalışma. Özellikle de bana ben turksportale 1.5 yıldır katılmış olabilirm ama araştırmada 2003-2004 sezonundan beri varım. Bana hangi özellik nedir öğretmeye kalkamaz kimse ne sen ne de başkası. Herkes yorumlarını yapsın saygı çerçevesi içerisinde, amacım polemik oluşturmak değil ama böyle bilmiş konuşmayalım. Önce karşımızdakine saygı duyalım sonra gerisi kolay. Üslubun kışkırtıcı ve iğneleyici. Biraz daha dikkat rica ediyorum.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Okey o zaman şöyle söyleyeyim off the ball' ın ne olduğunu biliyoruz bilmeyen arkadaşlar için hatırlatman çok hoş. Teşekkürler ben Ilhanın defansif durumda kafa topunu alması için off the ball gerekir lafına cevap vermiştim. Headingi de biliyoruz şimdi nereden çıktı bunlar?
    Konu Nobre'nin hava topu kazanabilmesi idi. Toraman'in degil. Yani Nobre'nin kafa hava toplarini kazanmasindaki onemli bir faktor.

Ama Nobre cok uzun oldugu icin veya cok iyi zipladigi icin mi hava topu kazaniyor? Hayir. Aksine kuvvetli oldugu, cesur oldugu ve hava topu almak icin iyi bosa kactigi icin kava topu kazaniyor. Nobre bir Hakan Sukur veya Ersen Martin gibi durdugu yerde yukselerek buyuk hava ustunlugu kuramaz. Ancak eger Nobre'nin kosacagi bolgeye bir hava topu atilirsa, Nobre vucudunu kullanarak ve rakip oyuncunun topu uzaklastirma amacli kafa vurusu yapmasini engelleyecek hareketleri yaparak ve rakibin denge bozucu hamlelerinden etkilenmeyerek (kuvvet, denge ve cesaret) hava hakimiyeti sahibi olur.

Hava topu kazanilmasinda heading ozelliginin katkisi sifirdir.

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Okey buna tamam. Bunda hem fikiriz ben zaten orada bır kavram hatası olmuştur yazdım yukarıda şimdi kontrol edemyeceğim yazmadıysam da bu böyle oldu ama defans için yani toraman için off the ball yoktur defansın kafa topu almasında. 2 2 daha dort bır stoper ıcın rakip kaleci degajından geelen topu vurdurmamak çok önemlidir. Buydu benım demek istediğim. O zaman Toraman çok mu isabetli yerlere uzaklaştırıyor da 14 verildi.

Senın dedıgın mantıklı düşününce doğru. heading hava topu kazanılmasında etkisizdir ama aynı anda aynı özellkli iki adam zıplasa headingi iyi olanın topa hakm olma ihtimali yüksek olmaz mı? Ya da bu soruyu da geçelim benım cevabım toramanın kafa topu ya da hava hakımıyetı ozelliğiyleydi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Konu Nobre'nin hava topu kazanabilmesi idi. Toraman'in degil. Yani Nobre'nin kafa hava toplarini kazanmasindaki onemli bir faktor.

Ama Nobre cok uzun oldugu icin veya cok iyi zipladigi icin mi hava topu kazaniyor? Hayir. Aksine kuvvetli oldugu, cesur oldugu ve hava topu almak icin iyi bosa kactigi icin kava topu kazaniyor. Nobre bir Hakan Sukur veya Ersen Martin gibi durdugu yerde yukselerek buyuk hava ustunlugu kuramaz. Ancak eger Nobre'nin kosacagi bolgeye bir hava topu atilirsa, Nobre vucudunu kullanarak ve rakip oyuncunun topu uzaklastirma amacli kafa vurusu yapmasini engelleyecek hareketleri yaparak ve rakibin denge bozucu hamlelerinden etkilenmeyerek (kuvvet, denge ve cesaret) hava hakimiyeti sahibi olur.

.....................
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Yani Ömer abi jumping + heading 20 olan bir oyuncunun kaleye kafa vurmasıyla jumping+heading+finishing 20 olan oyuncunun kaleye kafa vurmasında gol olma oranı aynımıdır?
    Gol olma oranı aynıdır finishingin kafa vuruşuna etkisi sıfırdır Adaş.

Nesil
    2003

Senın dedıgın mantıklı düşününce doğru. heading hava topu kazanılmasında etkisizdir ama aynı anda aynı özellkli iki adam zıplasa headingi iyi olanın topa hakm olma ihtimali yüksek olmaz mı? Ya da bu soruyu da geçelim benım cevabım toramanın kafa topu ya da hava hakımıyetı ozelliğiyleydi
    Heading'in burada en ufak bir etkisi olmaz. Eger hersey esitse, oyun bir zar atar ve hava topunu kimin kazandigini belirler (tabii biraz basitce oldu ama mantik bu).

Toraman'in off the ball sadece ofansif bolgelerde topu kazanabilmesi acisindan onemli olur zaten. Onun kadar pozisyonu iyi sezen veya pozisyon alabilen bir defans oyuncusu varsa, ve jumping daha yuksekse, zaten Toraman hava topunu alamaz, ve isabetli kafa vurus teknigini de gosteremez.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

servetin bosna hersek maçında kafasıyla bir asist yapmıştı rakibe hatırlıyormusun yine son bir kaç aydır bu tip hatalı kafa vuruşlarını gördüm ewet şimdi adam hucuma çıktığında off the ball güç vs gibi özelliklerinide kullanıp bir sürü gol atıyor kafa özelliğini kaç yapacaksın merak ettim
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Heading'in burada en ufak bir etkisi olmaz. Eger hersey esitse, oyun bir zar atar ve hava topunu kimin kazandigini belirler (tabii biraz basitce oldu ama mantik bu).

Toraman'in off the ball sadece ofansif bolgelerde topu kazanabilmesi acisindan onemli olur zaten. Onun kadar pozisyonu iyi sezen veya pozisyon alabilen bir defans oyuncusu varsa, ve jumping daha yuksekse, zaten Toraman hava topunu alamaz, ve isabetli kafa vurus teknigini de gosteremez.
    ancak toraman ileri çıktığında yani ofansta iyi pozisyon alabilmesine karşın savunmada çok savruk oynar çok adam kaçırır ve dikkat edin kornerde onun tutması gerekn adamlar beşiktaşın ağlarını havalandırır şimdi off the ball özelliği neye göre verilmeli
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Konu bu değilki defans oyuncusunun hava hakimiyeti nedir Edunun Zlatana kafa vurdurmamasıdır. Forvete şişirilen topta rakip defansın o forvete topu vurdurmamasııdır. Ama onune geçerek ama daha sağlam girerek ama daha iyi sıçrayarak

Bir de jumping boy + sıçrama diyorsun. Zlatanın boyu 192 sıçraması 13, Toramanın boyu 179 (belkı daha da kısa kendısını gormustum hıc 179 gostermıyo)sıçaraması 13, Kanoute' nın boyu 192 sıçaraması 14 , Nobre boy 183 sıçrama 17 şimdi kanoute ve nobre kafa topuna çıksa nobre alacak oyunda sürekli ama gerçekte böyle bişiey yok 20 topun en az 12 sini kanoute alır. O zaman sıçrama başka boy+sıçrama başka mı acaba. Eğer böyle değilse nereden çıkıyor bu mini editörde yazmıyo kılavuzda yazmıyor. Kaynak gösterebilirmisin. Bilmiyorsak doğrusun öğrenelim.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by extensor View Post
    servetin bosna hersek maçında kafasıyla bir asist yapmıştı rakibe hatırlıyormusun yine son bir kaç aydır bu tip hatalı kafa vuruşlarını gördüm ewet şimdi adam hucuma çıktığında off the ball güç vs gibi özelliklerinide kullanıp bir sürü gol atıyor kafa özelliğini kaç yapacaksın merak ettim
    Tek duze dusunmede ustune gercekten yok. Defansta topun gidecegi yeri sadece heading'in mi belirleyecegini dusundugun icin de boyle bir yorum yaparsin. Mesela Servet'in konsantrasyonu nasildir, kararlari nasildir, soguk kanliligi nasildir? Bunlar hatali kafa vurusu yapmasina neden olamaz mi?
    .
    ancak toraman ileri çıktığında yani ofansta iyi pozisyon alabilmesine karşın savunmada çok savruk oynar çok adam kaçırır ve dikkat edin kornerde onun tutması gerekn adamlar beşiktaşın ağlarını havalandırır şimdi off the ball özelliği neye göre verilmeli
    Yok.. laf anlamiyorsun, yazmadan once dusunmuyorsun bile yazdiginin mantikli olup olmadigini.

1. Off the ball ofansif bir ozellik, defansta en ufak bir etkisi yok ve yani Toraman defansta korner cikartmaya calisirken off the ball ozelliginin en ufak bir yarari, etkisi olmaz.

2. Bir oyuncunun tutmasi gereken adami kacirmasinin bir cok nedeni olabilir. Markaj teknigi kotudur, adam kacirir. Maca iyi konsantre olamiyordur, adam kacirir. Onsezileri kuvvetli degildir, adam kacirir. Fiziksel olarak kacirdigi adamdan daha zayiftir, adam ustunden gecer, adam kacmis olur. Iyi pozisyon alamamistir, adam kacirir.

Yani sordugun soruya kisaca cevap vermek gerekirse, off the ball ozelligi sadece oyunun ofansif yonunde ne yaptigina gore verilmeli. Ne de olsa off the ball sadece oyunun ofansif yonunda pozisyon almayi gosterir.. Daha once bu konuda konusmamismiydik???

Sheriff Misafir

Bir de jumping boy + sıçrama diyorsun. Zlatanın boyu 192 sıçraması 13,
    Evet bu konuya bende takıldım..İtalyan araştırmacıların bir beceriksizliğimidir bu?Adriano'da aynı şekilde ve bu şekilde bir çok oyuncu gösterebilirim..

Nesil
    2003

Konu bu değilki defans oyuncusunun hava hakimiyeti nedir Edunun Zlatana kafa vurdurmamasıdır. Forvete şişirilen topta rakip defansın o forvete topu vurdurmamasııdır. Ama onune geçerek ama daha sağlam girerek ama daha iyi sıçrayarak

Bir de jumping boy + sıçrama diyorsun. Zlatanın boyu 192 sıçraması 13, Toramanın boyu 179 (belkı daha da kısa kendısını gormustum hıc 179 gostermıyo)sıçaraması 13, Kanoute' nın boyu 192 sıçaraması 14 , Nobre boy 183 sıçrama 17 şimdi kanoute ve nobre kafa topuna çıksa nobre alacak oyunda sürekli ama gerçekte böyle bişiey yok 20 topun en az 12 sini kanoute alır. O zaman sıçrama başka boy+sıçrama başka mı acaba. Eğer böyle değilse nereden çıkıyor bu mini editörde yazmıyo kılavuzda yazmıyor. Kaynak gösterebilirmisin. Bilmiyorsak doğrusun öğrenelim.
    Kilavuz'dan alinti yapayim:
    P30
    Jumping
    Ziplama
    Oyuncunun havadan gelen topa mudahele edebilme becerisi. Boy ve ziplama becerisinin karisimidir.

Oyunda, bir oyuncunun boyunun en ufak bir etkisi yoktur, sadece ve sadece oyuncunun ne kadar yukariya cikabildigini jumping gosterir.

Mesela boyu 1.92 olan bir oyuncu eger jumping olarak 12 almissa, bu demektir ki bu oyuncu yerden fazla yukselemez. Bir Patrice Evra mesela 1.72-73'luk boyu ile ziplama icin 15 puan almistir. Bu da cok cok iyi ziplayabildigini ve zipladigi zaman 1.92'lik ve jumping'i 12 olan oyuncudan hava topu alabildigini gosterir.

Ancak hava hakimiyeti sahibi olmak icin sadece ve sadece ziplama becerisi yetmez. Iyi ziplayamayan (veya oyun icin konusursak, rakibi kada yuksege cikamayan) bir oyuncu, eger guclu, dengeli ve cesursa, havada ustunlugunu kullanmak isteyen rakibini fizigi ile yipratarak kendisini daha iyi bir pozisyona sokmayi basarabilir. Bu durumda da daha yuksege cikabilen oyuncu degil, daha iyi pozisyon almayi basaran oyuncu hava topunu alir. Mesela 1.72'lik oyuncu belki hava topunu almak icin daha yuksege cikabilir, ama 1.92'lik oyuncu eger vucudunu iyi kullanmissa ve rakibin topu kazanmak icin hava topuna cikmasini engellemisse hava topunu kazanir.

Eski mac motorlarinda jumping'in onemi cok yuksekti. Jumping 18-20 olan oyuncular her turlu sekilde hava toplarini toparliyordu. Bu FM 2006'da daha da belirgindi, FM 2005'de daha da belirgindi, CM4 ve CM 00/01'de jumping'i yuksek olan bir takim kurdugunuz zaman diger ozellikleri cok kotu oyuncularla bile kupalar kazanmak mumkundu. SI yavas da olsa kivamini ayarlamaya calisiyor bu jumping ozelliginin.

Nobre'nin ziplamayi da zaten FM 2008 icin 15'e indirmisiz. 14'de olur mu? Bence olabilir. Buradan kazanilan puan'da denge veya kuvvet'e gecebilir.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Evet bu konuya bende takıldım..İtalyan araştırmacıların bir beceriksizliğimidir bu?Adriano'da aynı şekilde ve bu şekilde bir çok oyuncu gösterebilirim..
    Ben sahsen Italyan arastirma sefinin cok mantikli isler yaptigini dusunmuyorum. Mesela yanilmiyorsam Pirlo'nun soguk kanliligi FM 2007'de 8 veya 9'du. Yani rakip ustune geldiginde topu hemen ileriye dogru amacsizca vurabilen bir oyuncu haline gelmisti Pirlo.

Sheriff Misafir

Ben sahsen Italyan arastirma sefinin cok mantikli isler yaptigini dusunmuyorum. Mesela yanilmiyorsam Pirlo'nun soguk kanliligi FM 2007'de 8 veya 9'du. Yani rakip ustune geldiginde topu hemen ileriye dogru amacsizca vurabilen bir oyuncu haline gelmisti Pirlo.
    Kesinlikle.. İbrahimovic'e 12 Adriano'ya 13 jumping verenler pek mantıklı işler yapmış olmazlar..Bence o şef görevden alınmalı..

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Kilavuz'dan alinti yapayim:

Eski mac motorlarinda jumping'in onemi cok yuksekti. Jumping 18-20 olan oyuncular her turlu sekilde hava toplarini toparliyordu. Bu FM 2006'da daha da belirgindi, FM 2005'de daha da belirgindi, CM4 ve CM 00/01'de jumping'i yuksek olan bir takim kurdugunuz zaman diger ozellikleri cok kotu oyuncularla bile kupalar kazanmak mumkundu. SI yavas da olsa kivamini ayarlamaya calisiyor bu jumping ozelliginin.

Nobre'nin ziplamayi da zaten FM 2008 icin 15'e indirmisiz. 14'de olur mu? Bence olabilir. Buradan kazanilan puan'da denge veya kuvvet'e gecebilir.
    Mesela Zıgıcı alıp target man oynattıgınız zaman veya Pantelıcı ortalıgı yıkıp dagıtıyorlar. Her topu hemen hemen alıyorlar mesela Rio Ferdinandan veya Vidic ten her topu alıyor Zigic çünkü headingi 20 jumpingi 20 bu dam sizce kafa ve yerden yükselme konusunda dünyanın gelmiş geçmiş en iyisimi?

Bu arada Nobre konusunda sana katılıyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Zigiç için: heading'i bilemeyeceğim ama jumping olarak 20'yi hakedebilir. 20'yi direk gelmiş geçmiş en iyisi olarak görmemeliyiz bence. Sonuçta Rio Ferdinand yerden kaç cm yükselebiliyorsa, Zigiç onun yarısı kadar zıplasa boy farkları da devreye girince toplamda Rio Ferdinand'dan daha yüksekte olabilir.

Nobre için Ömer Abi'ye katılıyorum, jumping'inden kısılıp cesaret, denge ve kuvvetine ekleme yapılabilir. Ayrıca daha önce de belirtmiştim Nobre jumping-heading ikilisinde heading'i daha baskın bir oyuncu. Yani çıkıp her topu alıp yada bir şekilde kafasıyla topa deyip de saçma sapan vuruşlar yapan biri değil de alabildiği her hava topuna sert ve isabetli yani oldukça başarılı vuruşlar yapabilen bir santrafor. Yani diyeceğim heading özelliği 17den aşağı olmamalı bence.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Burakcığım bak son kez açıklıyorum. Hava topunu almak için bir ST oyuncusunda gerekli özellikler jumping, strength, balance, off the ball gibi özeliklerdir. Off the ball oyuncunun ofansta doğru yere gidebilme kabiliyetidir.

Sen dedin ki Nobre'nin hava topu alabilmesi için heading'inin iyi olması gerekir. Ben de dedim ki gerekmez.

Sonrada Toraman muhabbeti çıkarmışsın. Toraman tartışması bitmişti o zaman. Nobre'yi tartıştık.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ayrıca jumping olayını biraz hallettiler 2008'de. Haberiniz olsun.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by peluk View Post
    Burakcığım bak son kez açıklıyorum. Hava topunu almak için bir ST oyuncusunda gerekli özellikler jumping, strength, balance, off the ball gibi özeliklerdir. Off the ball oyuncunun ofansta doğru yere gidebilme kabiliyetidir.

Sen dedin ki Nobre'nin hava topu alabilmesi için heading'inin iyi olması gerekir. Ben de dedim ki gerekmez.

Sonrada Toraman muhabbeti çıkarmışsın. Toraman tartışması bitmişti o zaman. Nobre'yi tartıştık.
    Canım kardeşim biricik İlhancığım, Off the ballın ne oldugunu anlatmışsın sen de, bunu hakaret telakki ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

zigiçi galatasarayın hakan şükürü tekrar geri aldığı yıldan itibaren takip ediyorum o zaman kızılyıldızda oynuyordu sonraki dünya kupası serüveni ve ispanyada ki maçlarını dikkatle izledim pivot santraforlara karşı bir sempatim olduğunda dikkatlice izliyordum fenerbahçe kezmanı aldığı zaman yanınada zigiçi alsalar tozunu attırırlar bu ligin diyordum tabi akılları sönmüş yıldızlar peşinde olan futbolun f sinden anlamayan transfer sorumluları sayesınde bu gerçekleşmedi taki zigiç dünyaca ünlü bir santrafor olduğunu kanıtlayınca bazılarının akılları başlarına geldi kezmanında ısrarlarıyla bu futbolcuya yönelindi ama iş işten geçmiş oldu çünkü zigiç artık büyük takımların futbolcusu olmuştu
    son 4 yıldır yaklaşık 20-30 maçını izlemişimdir zigiçin
    EĞER HEADİNG TOP KAFASINA GELDİĞİNDE TOPU YÖNLENDİREBİLME BECERİSİYSE DEĞİL 20 12-13 OLUR
    EĞER JUMPING YERDEN YÜKSELEBİLME BECERİSİYSE DEĞİL 20 7-8 OLUR
    AMA jumpıng boy+zıplama yeteneğiyse 18 olabilir
    AMA kafa;hava topunu alabilme becerisi + vuruş tekniğiyse 18-19 olabilir
    Hatırlarmısınız hakan şükür belçika maçında tam 63 cm zıplayıpta kaleci de wilde in üzerinden nasıl kafayı vurmuştu da de wilde bu gollden sonra futbolu bırakmıştı
    KRAL bütün hava toplarını sadece zıplama yeteneği ve boyu sayesinde toplamasına ve gerçekten bu alanda dünyanın sayılı futbolcusu arasında olmasına rağmen neden zıplaması 16 neden 19 değil
    hele hele ziplama boy+sıçarama yeteneğiyse neden kralın jumpıng i 20 değilde zigiçinki 20
    hayatında maceristana daha bir kaç ay önce bosna herseke hazırlık maçında japonyaya inanılmaz zor pozisyonlarda derslik kafa vuruş becerileri sayesinde inanılmaz goller atan daha önce ceza sahası dışından bile kafa golleri olan
    hakanşükürün kafa vurma becerisi neden 17 neden 20 değil şu anda pivot santraforllar arasından kraldan daha yetenekli (hava topu alma ve kullanma olarak) bir futbolcu varmı
    sadece attığı kafa golleri değil yan ortalarda kaleye yönlendiremeyeceği ortaları arkadaşlarına alda at diye çıkarması bile onun kafa vurma tekniğini göstermezmi
    juventusa attığı kafa golünü hani o hakan ünsalın sert ortasını nasıl yumuşatıp kaleye çevirmişti o golü atabilecek başka santrafor varmı yada geçen aylarda bosna herseğe attığı golü hatırlasanıza
    tamam dayanıklılığını 5 yapın gücünü 8 yapın bitiriciliğini 7 yapın ama jumping ve kafa özelliklede kafasını 20 yapın artık çünkü o sadece türkiyenin kralı değil
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Jumping ve Heading i 20 oLan bir adamı oyunda durdurmak nerede ise imkansız.Anca ona denk bir savunma oyuncunuz varsa beLki aLabiLiyorsunuz.O da anca savunma adamınızın önceden sezmesi bir adım daha önde ise Target tan anca o şekiLde oLuyor ki bu da oyunda çok az rastLanan bir durum.Nobre Şu anda Türkiye de ki en iyi hava topLarına hakim oLan oyuncuLardan.Nobre nin hava hakimiyeti ayarLanırken bence öyLe değerLer konuLmaLı ki Ne Türkiye Liginde Nobre den daha fazLa hava topu aLacak santrafor oLamaLı(Hakan hariç) Ne de Nobre Avrupa maçLarında rakip savunmayı hava topLarında ezmeLi.Bence Nobre için ideaL Heading 13 Jumping 14 ama tabi bu değerLere sahip başka bir oyuncu da oLmamaLı Türkiye Liginde ki bu değerinde bir özeLLiği oLsun.Savunma oyuncuLarıda ona göre ayarLanmaLı.Şu anda Nobre den ve Hakan şükürden Hava topu aLabiLecek oyuncu sayısı sayıLıdır Ligimizde.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Jumping ve Heading i 20 oLan bir adamı oyunda durdurmak nerede ise imkansız.Anca ona denk bir savunma oyuncunuz varsa beLki aLabiLiyorsunuz.O da anca savunma adamınızın önceden sezmesi bir adım daha önde ise Target tan anca o şekiLde oLuyor ki bu da oyunda çok az rastLanan bir durum.Nobre Şu anda Türkiye de ki en iyi hava topLarına hakim oLan oyuncuLardan.Nobre nin hava hakimiyeti ayarLanırken bence öyLe değerLer konuLmaLı ki Ne Türkiye Liginde Nobre den daha fazLa hava topu aLacak santrafor oLamaLı(Hakan hariç) Ne de Nobre Avrupa maçLarında rakip savunmayı hava topLarında ezmeLi.Bence Nobre için ideaL Heading 13 Jumping 14 ama tabi bu değerLere sahip başka bir oyuncu da oLmamaLı Türkiye Liginde ki bu değerinde bir özeLLiği oLsun.Savunma oyuncuLarıda ona göre ayarLanmaLı.Şu anda Nobre den ve Hakan şükürden Hava topu aLabiLecek oyuncu sayısı sayıLıdır Ligimizde.
    Hayrettın mirim yine olaya mükemmel yaklaşmşsın tebrik ederim seni. Evet nobre bu değerlerle avrupdaki rakiplerini de perişan ediyor. Target olunca butnu topları alıyor. Aynı şey Zigic için çok daha fazla geçerli. Zigic öle her topu indirebilen bir oyuncu değil. Oyunda her topu indiriyor ve ortalığu dağıtıyor. Bunu bu sene biraz ayarladılar dedi Ilhan bakalım neler olaacak.

Nesil
    2007
    Yer
    Yeni Açık!

Mehmet Sedef harika oynuyor.Bugün Gs paf maçında da şov yaptı.Bence onun özellikleri A takım seviyesinde olmalı...

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Default [TSL]Beşiktaş Araştırması 2007

FM 2007 Beşiktaş Araştırması
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

bence batuhan karadeniz oyunun yeni turk starlarindan biri olabilirdi canli izlemedim ama 24 macta 84 gol attigina gore bos bi adam olmamali

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Mesaj Yetkileri