Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 38 sonuç

Konu: ToutatisV2008SuperTaktik (4-3-3)

1. Default ToutatisV2008SuperTaktik (4-3-3)

Merhaba Arkadaşlar . Uzun denemelerim sonunda Her yönden başarılı olacağınız bir taktik oluşturdum.

Taktiği kullandığım oyuna Arjantin ve Brezilyalı tüm futbolcuları ekleyerek başladım. Ucuz, kaliteli futbolcuları alıp yetiştirme ve çok iyi fiyatlara satma olanağını elde etmek için. Bir futbolcuyu 250K ya alıp 30M ye satmak gerçekten çok zevkli oluyor

Oluşturmaya çalıştığım genç kadro ile ilk sene Uefa kupasında final oynadım. İkinci sene de Şampiyonlar ligi Yarı finalde M.utd ye elendim(aslında Tevez' e elendim ve her iki maçta da üstün oynadım )

İşte bu başarıları elde ettikten sonra taktiğimi biraz daha değiştirdim. 4-5-1 Playmaker düzeninden 4-3-3 Targetman düzenine geçtim Çok iyi verim aldığımı düşündüğüm bu taktiği FM severlerle paylaşmak istedim

İşte taktik diziliş :

Takım Komutları :

Takım komutlarına baktığımızda targetman kullandığımızı görüyoruz. Targetman olarak Forvetin ortasındaki oyuncuyu seçiyoruz. Oynadığınız takımın defans oyuncularının hızına ve sizin ortasaha oyuncularınızın pas yeteneğine bağlı olarak to feet( yani hedef adamın ayağına) değilde run onto ball( koşuyoluna) seçeneğini seçebilirsiniz.

Ben takım savunmasını önde yapıyorum. Siz defans oyuncularınızın hızına göre bunun değerini geriye çekebilirsiniz.

Forvetin sağındaki ve solundaki oyuncular ile rakibin sol ve sağ bek oyuncularına baskı yapabilirsiniz. Ortasahanın ortasındaki oyuncu playmaker tarzında bir oyuncu olmalı. Playmaker olarak ortasahanın ortasındaki oyuncuyu işaretlemenizde de etkili olacaktır.

Bu taktiği oynadığım bir çok oyunda denedim. Sadece altyapımdan çıkan oyuncularla oluşturduğum takımla Barcelona' yı 4-0 yenmiştim Fakat o oyunlardan resim alamıyorum. Eklemeyi çok isterdim Şimdi sadece bu taktiği denediğim bir sezona başladım. İşte ilk maçlarda aldığım sonuçlar

Alacağım yeni sonuçlarıda ekleyeceğim.

Şimdide kadromdaki oyunculara gelelim. İşte transferlerim(Şaibe olmasın ). Gidenler ve gelenler Erdoğan Salman adında bir oyuncu çıktı alt yapımdan. Kayseri ona teklif yapınca farkettim. İdmanlarda sağ bek pozisyonunu da ekledim özelliklerine

Bazı maçlardan istatistikler:

Ve işte Taktik dosyasının linki ==>>>
    ||
    ||
    V

http://rapidshare.com/files/81982062..._Sep_2010_.tac
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Kaiser i deplasmanda dağıttığım maçtan fotolar ve hemen altında da şampiyonlar ligi puan durumu

Last edited by toutatis : 08.Ocak.2008 at 21:33 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Eminim ki iyi bir taktiktir. Mutlaka deneyeceğim.

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

teşekkürler...

4. Default

Şampiyonlar liginde çok iyi sonuçlar aldım Kaiser i kendi saham da da yendim 4-0... 5 galibiyet bir beraberlik oldu .. Birinci olarak çıkmayı garantiledim.

Bir uyarım daha olacak. Kornerlerde sol dc yi ön direkte topla buluşturuyoruz. Her sezon 10 civarı gol oluyor ... sol dc niz Çok iyi zıplayan ve kafa vuran bir defans oyuncusu olsun. Saygılar

Nesil
    2007
    Yer
    59-39

MAN UTD ile CL'de rapid Wien'i 6-3 yendim.Ligede Tottenham'ı 3-0 yendik..Güzel taktik..Tavsiye ederim...

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Gecen senekı guzeldı bu senekı daha deişik olmuş 4-3-3 herkeze uymayan bir taktik bakalım nasıl olmuş teşekkürler.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Esinlendigim taktikleri saymazsak kendim yapmadigim , direk alip da kullandigim tek taktik toutatis (fm2007) idi.

Sahane bir taktikti, gecen senekini referans alarak bu sene de iyi isler cikaracagini dusunuyorum..
    Taktiksel dizilis olarak oldukca farkli ustelik oyun gecen seneye gore fazlasiyla tutarsiz ama yine de basarili olacak sanirim..

Direk deneyecegim, tesekkurler..

8. Default

Sağolun arkadaşlar. Toutatis 2007 versiyonundan farklı olarak bu taktik tamamen bana ait. Fm 2006 ve 2007 versiyonlarında oyundan hiç zevk alamamıştım. Ne bir altyapıdan oyuncu çıkıyordu ne de avrupa da başarı geliyordu. 2008 de ise taktik lerde çok değişiiklik olmuş. Bu taktiğim hem defansif hem de ofansif anlamda sizi memnun edecektir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

yanlış görmediysem ilhan parlak ı 29m ye werdere satmışın, gerçekten iyi para

aradığım tipte bir taktik.Bolca forvet oyuncusu var elimde.Genelde tek forvet oynuyordum.Diğerlerini oynatamadığım için üzülüyordum.Ellerine sağlık.hemen deneyeceğim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Taktik listeme ekleyeceğim. Denedikten sonra yorumlarımı paylaşırım.

12. Default

Quote Originally Posted by ata0105 View Post
    yanlış görmediysem ilhan parlak ı 29m ye werdere satmışın, gerçekten iyi para
    evt gerçekten iyi paraydı. o kadar iyi paraydı ki aziz başkan müdahele ederek benden önce kabul etti miktarı
    Last edited by toutatis : 15.Ocak.2008 at 21:39

taktiğini deneyeceğim eline sağlık..bir sorum olcak..rakibin sağ ve sol bek bindirme yapmayı engellesek de kanat oyuncuları orta açmayı yaparken onlara da baskı yapamaz mıyız?başka tavsiyeler sunarsanız sevinirim...

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

rapidde sorun var galiba sayfa görüntülenemiyo diyo.. sorun kalkınca indirip denerim

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Link görüntülenmiyo.

16. Default

Linkte sorun yok arkadaşlar.

Forvetimizin sol ve sağ kanat oyuncalarının rakibin beklerine sıkı markaj yapmalarını sağlarsak, defansa da katkıda bulunmuş olurlar.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya-Edirne(Üni)

sorun rapiddeydi dün.. şimdi sorun yok indirip deniyorum taktiği

18. Default

işinize yaraması dileğiyle

Nesil
    2007
    Yer
    Bandırma

güzel taktiğe benziyor. 4 tane forvetim var 2 sini oynatamadığımdan yakınıyordum. Dikkati mi çeken taktiğin yağmurlu havalarda işe yarıyor mu ? Çünkü pası kısa yapmışsın. Yağmurlu havalarda oyuncular biraz bocalar.

20. Default

Taktiğin zorlandığı durumlar şunlar. 3-5-2 oynayan takımlara karşı ve 4-2-3-1 oynayan takımlara karşı ... Bu takımlara karşı FL,FR leri ML,Mr yapacaksınız

Toutatis sen bu taktik işini biliyorsun gerçekten.Napoli ile denedim ve neredeyse bütün büyük takımları yendim ve liderim.Teşekkürler

İşte birkaç ss

Bu da takımım
    Last edited by murty54 : 29.Ocak.2008 at 15:05

2007 versiyonu çok tutulmuştu.Yakın zamanda deneyeceğim v2008'i.

23. Default

Murty54 yorumun ve eklediğin resimler için çok teşekkür ederim. İyice denemeden emin olmadan taktik eklemiyorum. İşinize yaradı ise ne mutlu bana.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

bende diğer arkadaşlar gibi 3 forvet denemek istiyorum. Tek forvette diğer oyuncular üzülüp duruyorlar ve antrenmana gelmiyorlar. Başarılı bi taktik gibi Sağolasın

Thumbs up

Düşük takımlardada işe yarayan güzel bir taktik.Coca Cola League 2 Mk Dons ile deniyorum taktiği ve ilk yarıyı 7 puan farkla lider kapadım(Sakatlıklar olmasa en az 15 olurdu fark).İlerleyen zamanlarda görüşlerimi paylaşmaya devam edeceğim.

26. Default

Bu taktiği oluşturduğum oyunuma devam ediyorum. Oyunda genç yeteneklerimin performansını denemek için Bursaspor takımınıda kontrol etmeye başladım. Taktik olarak yine kendi taktiğimi kullanıyorum. 17-18-19 yaşındaki oyuncularla bile çok iyi durumdayım. Neredeyse bu oyuncularla ve bursasporlar şampiyonlar ligine gideceğim.

27. Default

Eğer Atak Oyuncun İbrahimoviç, Drogba gibi hem kafa hemde first touch özellikleri iyi olan bir oyuncuysa dediğini yapabilirsin. Bnm bu taktikteki amacım Forvetin topu ayağına alıp, dribblin denemesi veya şut çekmesi idi.

Kısa bir Süre sonra yeni bir taktik yayınlayacağım

Şu an deneme yapıyorum. Liverpool dayım. 2 senedir şampiyon oluyorum. Şampiyonlar Ligini de aldım. Argentine milli takımından teklif geldi. Yani şu anda Argentine milli takımının başındayım. Aynı zamanda da Liverppol un. Yeni resimlerle Yeni bir taktik dha yayınlayacağım

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

2007deki taktiğini kullanıp çok büyük başarılar elde etmiştim hatta bütün oyunlarımda onu kullanmıştım eminim buda güzeldir denicem hızlı forvetlerimle.

Taktiği indiremiyorum heraled dosyada bi sorun var bakabilirmisn

saolasin arkadasim peki bu dosyayi nere kopyaliyacaz yardimci olursan sevinirim 1. sezon cok kötü gecirdim 2. sezona da kötü basladim :S

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri