1 ile 12 arası toplam 12 sonuç

Konu: 4-3-1-2 akinao

Default 4-3-1-2 akinao

Arkadaşlar cm ye başladığım zamanlardan beri (00-01 sezonu) kullandığım taktiği sizlerle paylaşmak istedim.Taktik başarılı olur diye bir iddiam yok ancak oynadığım bu kadar sezonda şampiyon olamadığım sadece arkadaşlarımla oynadığım Almanya ligi onda da zaten Bayern deli gibi bir sezon geçirdi.Ancak Karlsruher ve Stuttgart maçlarını malup durumdan çevirmeyi başardım.3-0 dan 4-3 ve 2-0 dan 2-3 şeklinde kazandım.
    Taktiğin düzeni başlıkta da belirttiğim gibi 4-3-1-2 ancak 4-1-2-1-2 şeklide de kullanılabilir.Ancak zor maçlarda resmini koyacağım 4-4-1-1 düzenine de geçilebilir.
    Taktik atak oynamak üzere kurulmuş bir taktik ;taktikte en önemli mevki forvet arkası çünkü en büyük görev onun üstüne düşüyor.Taktiği denediğim Galatasaray-Beşiktaş-Hamburg-Türkiye de elde ettiğim başarılarda hep rolleri amc mevkisindeki adamlar üstlendi.
    Galatasaray'da Lincoln ve Alejandro Gomez
    Beşiktaş'da Delgada ,A.Gomez ve Danilinho
    Hamburg'da Rafael van der Vaart ,Danilinho ve A.Gomez
    Türkiye'de Yıldıray ve Nihat başrolü oynayan oyuncular oldular.
    Kadro durumunuza göre yapacağınız bir iki transferle çok büyük işlere imza atabilirsiniz. Oyuncu olarak kesinlikle Gomez'i Danilinho'yu ve forvete Carignano yu öneririrm.Danilinho dışında ucuz ve de çok kaliteli oyuncular.(Galatasaray'da ilk sezonumda Gomez'i 250.000 ytl ye alıp 20.000.000 ytl ye Boca ya satmıştım)

FM2008 deki başarılar
    Galatasaray 1Uefa-2Şampiyonlar ligi 3Türkiye kupası+3Süper lig şampiyonluğu
    TÜrkiye U20 Dünya kupası+2010 Dünya kupası namağlup
    Beşiktaş lig şampiyonluğu+1Uefa
    Hamburg lig 2.liği (Bayern'in aşmış bir takım olduğunu rakip olunca anlıyor insan )

Ancak taktiğin başarılı olması için unutmamak gereken bir iki şey:Kesinlikle kaliteli bir anternman düzeni ve hazırlık maçları. Benim kullandığım antrenman ozyzco diye bir düzen fm2006 dan beri aynı antrenman ;tavsiye ederim.

Mevkilere göre bakalım şimdi de:
    GK:Kesinlikle 1e 1, refleks, pozisyon alma özellikleri iyi olan tecrübeli kaleciler gereklidir.
    DR-DL:Hız özellikleri ve de orta özelliklerinin iyi olması gerekir.
    DC:Top kapma, kafa, markaj, pozisyon alma ve güç özelliklerinin iyi olmasına dikkat ediniz.
    MC:AMC den sonra en çok iş düşen bölüm olduğu için teknik, pas,bitiricilik,uzun şut iyi olması gerekir.
    MR-ML:Kanatlarda iş düşen mevkilerden olduğu için orta yapma,hız,teknik,pas özellikleri iyi olması gerekir.
    FC:Gelen topları harcamamaları açısından bitiricilik,kafa,hızlanma,top sürme özelliklerinin iyi olması gerekir.
    AMC:Taktiğin en önemli noktası olduğu için kesinlikle teknik adamlar olmalı,pas,hız,top sürme,güç,uzun şut gibi özelliklerinin iyi olması gerekir.Lig sonunda eğer iyi bir sezon geçirirseniz kesinlikle en çok transfer teklifi gelen bölgenin burası olduğunu görüceksiniz.

Biraz uzun olduğunun farkındayım ancak kusura bakmazsanız sevinirim Biraz da resimlerle anlatıyım taktiği.
    Olumlu olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum tavsiyelerinizle taktik üzerinde değişiklikler yapabilirim.

İndirme Yeri:http://rapidshare.com/files/11977894...2009_.tac.html

İlgi için biraz ss koysan iyi olur.

Nesil
    2008
    Yer
    Eskişehir

8.0.2 güncelleştirmesinde mi başardın bu başarıları?

merak ettim fm de sanmıyorum bunu başarıcagını....

her oyunda oluyor hepsinde denedim
    nasıl fm de başarıcağımı sanmıyosun anlamadım

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

SS'ler bende açılmadı :S:S

benim pc de görünüyor ama yenilerim hemen
    umarım şimdi gözüküyordur
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:

Last edited by fatih akin : 27.Haziran.2008 at 00:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2004
    Yer
    Ankara

Şimdi denemeye başladım. başarılı olabilirsem buradan diğer arkadaşlarıma da bildireceğim

Quote Originally Posted by PhotoGrapher View Post
    Şimdi denemeye başladım. başarılı olabilirsem buradan diğer arkadaşlarıma da bildireceğim
    Tüm olumlu olumsuz yorumları bekliyorum düzeltmeler de yapılacaktır zaten bunlar çerçevesinde
    bu arada resimler gözüküyordur umarım

denemeye deger gıbı

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

bu taktikle basarılar.

arkadaşlar bu taktikle 15. turnuvaya da katılmıştım fm2007 varken Boca ile orada da hiçbir grupta favori gösterilmeme rağmen 2 grupta da 1. olarak çıkmıştım çeyrek finalde de ilk maçta hsv yi 4-1 yenmeme rağmen aç gözlülükten birazcık 3. ve 4. maçlar sonunda elenmiştim.bu yüzden taktiğime güveniyorum.
    aslında bu son turnuvaya da katılmayı çok istemiştim ama başvuruları kaçırınca olmadı tabi ama ilk yapılacak turnuva da taktiği yine ortaya çıkarıcam.
    bu arada kornerlerle ilgili deneme yapıyorum önerilerinizi beklerim ayrıca kullanan arkadaşlar varsa onlarında fark ettikleri eksikleri gidermeye çalışıcam ileri ki zamanlarda

Mesaj Yetkileri