1 ile 28 arası toplam 28 sonuç

Konu: Barca Machine Team Taktik - Hedef Şampiyonluk Değil!

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Default Barca Machine Team Taktik - Hedef Şampiyonluk Değil!

Hedef güzel futbol! Bu taktikle, takımınız oynayabileceği en iyi oyununu oynayacak. Tabi ki hedef şampiyonluk değil cümlesi işin esprisi ama çok daha öne çıkacak olan birşey var ki o da, takımınız artık çok iyi pas yapan bir takım olacak. Turnuvalarda karşınıza çıkan ve çok iyi pas yapan o imrendiğiniz takımlardan birisiniz artık!

Taktiğin ayrıntılarına gelince, öncelikle takımınıza pasör oyuncuları almanız gerekiyor. Ya da Barcelona gibi bir pasör takımınızın olması ön şart. Ancak oynadığınız ligin üst düzey bir takımıysanız da bu taktik tutacaktır. Taktiğin özelliği, çok kısa paslarla ve olabilecek en hızlı tempoda oynamasıdır. Bu sayede takımınız yıldırım gibi inecek karşı kaleye. Ancak bu taktiğin de bazı açıkları var. Bu nedenle taktiği olduğu gibi kullanmayacağız. Çok yüksek tempo oyuncularınızı yoracaktır. Bu nedenle 50. dk civarı artık düşük tempoya geçme vaktidir. Hatta oyun temposunu en aza indirirseniz bu da sizin ciddi bir taktik beceriniz olarak oyuna yansıyacaktır.

Hızlı oyunda savunma oyuncularınız as oyuncular olmalıdır. Yedek veya daha az kaliteli oyuncular rakibe kontraatak şansı verebilirler.

Harika "tek top" oyun oynayan takımınızı izlemek sizin için büyük bir zevk olacaktır. Ancak taktiği sezon öncesi deneyip sezona öyle girmenizde fayda var. Sezon ortasında en kral taktik bile olsa taktik değişikliğe gitmeyin derim, eğer çok kötü gitmiyorsanız.

Emrah44 Tactics Sundu!

Ekran Görüntüleri :

Link :

Machine Team Taktik

hangisini atak oyuncu yaptın forvetlerden.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

İkisini de.. Ben her zaman tüm forvetleri atak oyuncu yaparım.

eve gidince deneyecem.bu dizilişte olması da iyi.çift forvet oynamayınca zevki çıkmıyor bu oyunun.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Küçük takımla denedin mi?

hep tempolu oyun uzun paslarla yazıyorya ip ucuna bir onu sevemadim.kısa paslarla tempolu oyun daha iyi oynanır bence saglam kısa paslar rakibin bir noktadan sonra müdale etmek isteğin açık vermesini sağlar ben benzerini yaptım küçük takımla iş yaptı.çünkü küçük takım oyuncuların pas özelliği o kadar yüksek olamayacağından uzun paslarda hata yapabilir.araklısporla bjk karşısında çok güzel top çevirdik bu bjknin faullu oynamasına neden oldu sonuçta on kişi kaldılar teslim oldular

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Küçük takımlarda işe yaramıyor heralde

Nesil
    2006
    Yer
    Yozgat

taktiği indirdim,fakat senin verdiğin ss ml ve mrlerin oklarını ileri çıkartmış olarak görünüyor,taktikte ise forvetlere doğru dönmüş,bazı takım komutLarında da hata var,anLamadım.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by garydelgadov View Post
    taktiği indirdim,fakat senin verdiğin ss ml ve mrlerin oklarını ileri çıkartmış olarak görünüyor,taktikte ise forvetlere doğru dönmüş,bazı takım komutLarında da hata var,anLamadım.
    Hmm.. SS'de hata yapmış olabilirim. Yarın akşama düzelteceğim. O zamana kadar bekleyin. İş dönüşü düzeltirim. Senin dediğin doğru olan aslında..
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by Wesley Sneijder View Post
    Küçük takımla denedin mi?
    Orlando Pirates ile denedim. Güney Afrika Ligi'ni oynuyorum da.. 4 hazırlık maçında 20 gol attım ve hiç gol yemedim. Şu anda da iki lig maçımı 3-0 ve 4-0 kazandım.
    Last edited by Flawless Victory : 06.Ağustos.2008 at 00:54 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    34

Ellerine Sağlık Emrah Abi.Sence Galatasaray'da Tutarmı Peki?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Tutar bence Arda, Lincoln, Linderoth, Sabri gibi oyuncular var. FM 2005 falan olsa bu tempoda 30 dk oynayamazsınız ama 2008'de büyük kondüsyon sorunlarına sebep olmuyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    Orlando Pirates ile denedim. Güney Afrika Ligi'ni oynuyorum da.. 4 hazırlık maçında 20 gol attım ve hiç gol yemedim. Şu anda da iki lig maçımı 3-0 ve 4-0 kazandım.
    Küçük takım derken kendi liginin ortalarında yer alan bir takımı kastetmiştim. Orlando Pirates kendi liginin büyük takımlarından. Mesela Sunderland veya Blackburn ile başarılı olursan o zaman bu taktik benim için değerli olacak...

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by Wesley Sneijder View Post
    Küçük takım derken kendi liginin ortalarında yer alan bir takımı kastetmiştim. Orlando Pirates kendi liginin büyük takımlarından. Mesela Sunderland veya Blackburn ile başarılı olursan o zaman bu taktik benim için değerli olacak...
    Hallederiz. Direkt sezona başlayabilsek çok takımla deneyeceğim de işte çok zaman alıyor böyle. İngiltere Ligi'ni 5 yedekten dolayı sevmiyorum ama hadi deneyeyim. Bana takım ismi söyleyin onunla deneyeyim.

Nesil
    2006
    Yer
    MeRSiN

Quote Originally Posted by emrah44 View Post
    Hallederiz. Direkt sezona başlayabilsek çok takımla deneyeceğim de işte çok zaman alıyor böyle. İngiltere Ligi'ni 5 yedekten dolayı sevmiyorum ama hadi deneyeyim. Bana takım ismi söyleyin onunla deneyeyim.
    Middlesbrog (yanlış yazdım tam ismini bilmiyorum)
    Bu takımda başarı sağlarsan çok iyi bi taktik demektir

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Ee tabi transfer yaptıktan sonra deneyeceğim. Orjinal kadrosu uyumlu olmayabilir. Transfer bütçesine göre 1-2 oyuncu alalım bakalım. Yukarıda da yazdığım gibi uygun oyuncuları transfer etmelisiniz.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Tabi arkadaşlar bu taktiğin defansif bir taktik olmadığını ve dolayısıyla küçük takımlarda büyük takımlar kadar etkili olamayabileceğini unutmamak lazım.
    Last edited by Flawless Victory : 06.Ağustos.2008 at 14:10 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

ben kullanmadım ama
    pek sevmiyorum çift forveti gerek olmayınca kullanmıyorum
    Alex Iago vander Vaart (Aimar,G.Rossi)
    Bunların önünde Agüero olunca gol sorunu çekmiyorum hiç

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Taktiğin işleyişi gayet güzel ancak çok gol yiyorum. Sanırım defans çizgisini geri çekersem bu sorun ortadan kalkacaktır. Emeğine sağlık...

Emrah taktiğini galatasaray ile deneyeceğim 50 dk'da düşük tempoya geçip başka taktik değişikliği yapacak mıyım acaba?pas türü ve zaman geçirme falan..atak oyuncu olarak hangisini seçiyoruz?

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Emrah abi oyunun Hints and Tips özelliğinde okumuştum şimdi söyleceğimi.
    Oyun Hızını en sona çekersek çok işe yaramayacağı şeklinde birşeydi.Bu kadar hızlı oynamak yerine bir kaç kademe düşürerek denedin mi hiç?

Bu arada ben taktiği indirmedim şöyle bir göz attım.

Ayrıca Alan markajı + Sıkı markaj biraz ters olmuyor mu? Biri adam markajı diğeri alan markajı diye biliyorum ben..Yanlışsam düzeltirsen memnun olurum.

Başarılar.

Quote Originally Posted by JunkChorn View Post
    Emrah abi oyunun Hints and Tips özelliğinde okumuştum şimdi söyleceğimi.
    Oyun Hızını en sona çekersek çok işe yaramayacağı şeklinde birşeydi.Bu kadar hızlı oynamak yerine bir kaç kademe düşürerek denedin mi hiç?

Bu arada ben taktiği indirmedim şöyle bir göz attım.

Ayrıca Alan markajı + Sıkı markaj biraz ters olmuyor mu? Biri adam markajı diğeri alan markajı diye biliyorum ben..Yanlışsam düzeltirsen memnun olurum.

Başarılar.
    Oğulcan Alan markajı + Sıkı markaj yapınca bir sorun yok.Eğer Adam markajı+Sıkı markaj yaparsan ters düşer.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

O zaman ben yanlış biliyorum.Yani sıkı markaj adam markajı olmuyor mu?O zaman bir oyuncuya Man + hemen altındaki sıkı markajı seçersek ters mi düşüyor?

Quote Originally Posted by JunkChorn View Post
    O zaman ben yanlış biliyorum.Yani sıkı markaj adam markajı olmuyor mu?O zaman bir oyuncuya Man + hemen altındaki sıkı markajı seçersek ters mi düşüyor?
    Sıkı markaj maç boyunca yılmadan rakibin top yapmasını engellemek ve top kapmak.Zaten adam (man) markajı çok risklidir.Oyuncu tutacağı oyuncuyu kaçırdı mı sen yandınKısacası ikisi birbirine ters düşüyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Anladım tamam gayet açıklayıcı oldu teşekkürler

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Oyunun sadece temposu ile ilgili fikir belirtmek faydalı olacaktır. Eğer doğru tempoyu bulursanız taktik kusursuz olabilir. Sıkı markaj seçeneği sürekli aktif olmalıdır. Alan markajı ise kullandığınız sistemle de alakalıdır. Verimi, sisteminizle doğru orantılıdır. Adam markajı son derece zararlıdır. Alan markajı ile sıkı markaj bir arada çok daha iyi oluyor ve bu ikisi birbirinden farklı ve çelişmeyen şeylerdir.

Benim tempoyu sona getirmemin sebebi şu, bu şekilde takım çok iyi pas yapıyor ve çoğu zaman tek top oynuyor ve bu da göze çok hoş geliyor. Ben Barcelona ile oynuyorum. Tabi bu yüksek pas yüzdesinde Barcelona'nın da etkisi vardır. Size bir pozisyon anlatayım, durumu anlayın.

Savunmadan, taç çizgisine paralel bir arapas yapılıyor. Ceza alanının yan tarafında topla buluşan oyuncu ters kanada, yine ceza alanının yan tarafına yakın bir yere uzun bir pas gönderiliyor. Ve ters kanatta topla buluşan Messi, yanında kaçan oyuncuya tek topla harika bir pas atıyor. Topla buluşan oyuncu ceza alanına bir kesme yapıyor. Ceza alanındaki oyuncu kafayla topu geri çıkarıyor. Top ceza alanının dışındaki Miguel Veloso'ya geliyor. Onun şutu doksandan içeri giriyor.

Bu pozisyonlardan sadece bir tanesi.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Emrah abi sen maç sunma işine girsen hiç fena olmazda ayrıca demek istediğini çok iyi anladım teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Sıkı markaj oyuncuları yorar bildiğim kadarı ile. Yüksek tempo oynayınca o da yorar yanlış bilmiyorsam. Eğer öyleyse oyuncuların çok dayanıklı olması gerekmez mi ?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Onun için skor avantajını yakaladıktan sonra tempoyu düşürmekte fayda var. Ancak çok da düşmüyor fiziksel güçleri.

bakalım nasılmış

Mesaj Yetkileri