Sayfa 3 / 9 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 247 sonuç

Konu: Total Dominasyon – Sadece Taktik Değil, Felsefe [9.0.1 versiyonu için]

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    Taktik için teşekkürler.Ancak ben birşey istiyorum.Bu crossing tackling falan varya onların Türkçe'sini yazar mı biriniz rica etsem şimdiden teşekkürler...
    arkadaşlar biriniz benim bu soruma cevap verebilir mi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by OnuldinhoHizmet View Post
    arkadaşlar biriniz benim bu soruma cevap verebilir mi?
    http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=68579
    Hem Türkçesi hemde oyundaki karşılıklarıyazıyor

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by thehell61 View Post
    uff o ne ya oyle

Bu arada bende şu son 15 dk gerdeyseniz deneyın yazan taktiğ denedım gerıdeyken ilk denemede 2-1 gerye düştüğüm maçta 2-2 yaptık iknci denmedede tottenhama 2-0 yenılırken 2-2 yaptık taktık gayet başarılı olmuş diğerlerini denemdm çünkü kendim bişeler üzernde çalışıyorumda ama eline sağlık İlhan baya iyi olmuş taktıkler.
    Total Dominasyon felsefesi. Asla pes etmek yok.

Quote Originally Posted by kamikaze0680 View Post
    arkadaşlar bişi sorcam bu antreman paketlerini indirdim.. fm 2009 \schedules a attım bunu nasıl aktıf hale getircem yoksa buraya atmak yeterlimi ????
    Oyuna girip soldan Training bölümüde schedules kısmından edit schedules'a tıklayacaksınız. Sonra da import'a tıklayıp benim programı seçeceksiniz. Sonra da oyuncuları pozisyonlarına göre dağıtacaksınız.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

saol aydogan kardes tşkler sana

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben Barcelona ile oynuyorum. Amc için Messi uygunmudur acaba ??

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

Abi ellerine sağlık, Efsaneyi büyük bir zevkle deneyeceğim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İlk maçta Messi'yi AMC oynattım, fena oynamadı. Şut oranına rağmen kazandım

Taktik genel olarak hoşuma gitti. Teşekkürler.

İlhan abi taktiğini birazdan deniyorum, sonuçları buraya aktaracağım.

ben total dominasyn giris ile basladım 60. dakika da yenik sekle dondum
    tek sutları da 40 metreden oylesine bhttp://forum.turksportal.net/vb/attachment.php?attachmentid=935&stc=1&d=1229284926 ir sut
    Last edited by ghan : 14.Aralık.2008 at 23:02 Reason: foto

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Denemiş, deneyen ve deneyecek tüm arkadaşlarlara çok teşekkür ediyorum, ayrıca Messi AMC oynar.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Messi oynar,çok da güzel oynar.Messi'yi AMC oyynatıp orta yapma yerini çizgi derseniz uygun gördüğü vakit sevdiği yerlerden çok güzel terste yakalama imkanı bulur rakibi.

Nesil
    2006
    Yer
    Arap Şükrü / Bursa

Gene coşmuş İlhancım Eminim etkli bir taktiktir ellerine sağlık İndirip deneyelim. Hazır taktik kullanmasakta herkesin kullandığı bir taktiği inceleyip ona karşı bir şeyler yapmak şart Denedikten sonra izlenimlerimide yazarım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

ben de denedim ve başarılı buldum, eline sağlık

fakat her nekadar iyi sonuçlar alsamda sağ ve ol MC lerin etkisiz oyunu kötü oluyor. çok farklı özellikte birçok oyuncu denedim, tavsiyeleri de göz önünde bulundurarak fakat özellikle hücum anlamında pek etkili olamıyorlar, zaten ratingleri de düşük oluyor.

acaba bunları daha etkili hale getirmek için ince ayar tavsiye edebilirmisin, yada senin kullandığın ve beğendiğin oyuncular varmı o bölge için.neyse parası vereyim alayim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Şu an için iki maçta denedim.
    Kendi taktiğimde de olduğu gibi bu taktik ilede forvetlerden birtanesi kesin kötü bir maç çıkarıyor. Kendi taktiğimde de bnun çözümünü bulamamıştım Total Dominasyonda da aynısını yaşadım. Oyuncularımla alakalı bir durumdur belkide.

Yine kontrolün bizde olduğu bir taktik olmuş. Oyunu bariz şekilde domine ediyoruz. SS'lerde bariz bi etkinlik şeklinde gözükmüyor ama oyunu rolantiye aldığım dakikalardan dolayı topla oynama yüzdem düşüyor.

Kanat oyuncularına yatırım yaptığım için tam anlamıyla verim alamadım gibi aslında. Oyunu çift yönlü oynayan sağ ve sol mc'ler taktikte önemli bi yere sahip. Doğru oyuncuyu bu mevkiler için bulmak zor olabilir. Ben Valbuena, Colin ve De Jong'u denedim. Kazım dışındaki diğer 2 oyuncudan iyi verim aldım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

benm şahsen iki forvet de etkili oldu cardozo - a.sanchez ikilisiyle oynadım. cardozo zaten gol kralı oldu ve en iyi senesini yaşadı, sanchez de gene az gol ve asist yapmadı.

fakat şimdi henry i aldım barça dan, yaş tabi 34 olduğu için alabildim.şimdi onu oynatıyorum sanchez yerine arada o daha da etkili oluyor kalitesiyle tabi.

sanada bu tarz bi kombinasyon ve oyuncular tavsiye ederim

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Semih Saviola
    Mehmet Yıldız Donovan

Bu 4 forvetim var. Genelde Semih Saviola ikilisini Kullanıyorum. Bir maçta kesin ikisinden biri kötü oluyor. Biri 7 yada 8 rating le oynarken diğeri 5 lerde geziyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

kadro iyiymiş aslında çok da kötü ratingler olmaması lazım..neyse olmadı farklı oyuncular denersin yada kendine göre taktikte küçük ayarlamalar yaparsın.

şahsen ben zaten 2009 un rating sistemini beğenmedim.4,5 oynayan ve gerçekten pas hatalarıyla top kayıplarıyla oynayan bi adam bi asistle 7,5 a çıkıyor. ve genelde çok ekstra şeyler yapmadıkları sürece hep 6 altında alıyor..yani 4-5 tacklingle çok çok az pas hatasıyla görevini yapan, 2-3 kere koşularla takımı hücuma çıkaran oyuncular daha fazlasını alabilirdi, ama burda genelde hep 5.8-6.4 arası alıyorlar..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Mustafacığım öncelikle yorumların için çok teşekkür ederim. Forvetlerden birinin kötü not aldığı doğru. Bunun da taktikle alakası olduğunu düşünmüyorum. Tamamen consistency meselesi. Bir de FM'deki puanlama sistemi değişmiş durumda. O yüzden böyle kötü notlar alıyor forvetler.

5 maç denedim taktiği takım alışamadığı için olsa pek iç açıcı sonuçlar almadım. En önemli sorun çok kontra yiyorum uzun toplarla forvetler kan ağlatıo takıma valla.

ilhan bey sunu soylemeliyim ki 2008 deki t.dominasyon ile 2009 t- dominasyon arasinda gercekten ucurum var... 2008 de hic verim alamamistim ve yine TSI de yayinlanan KASIRGA yi kullanmistim... Fakat bu tatktikle Everton ile harikalar yaratiyorum.. gercekten cok basarili bir taktik olmus.. emeginize saglik.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Başarılı olanlara ve buraya yazanlara ben teşekkür ederim.

Taktiğin çok kontra atak yemesi için defansınızın hızı ile rakip forvetlerin hızı arasında büyük farklar olması gerekir. Ayrıca çok transfer yaptıysanız, pozisyonlara uygun oyuncular alamadıysanız taktiğe bağlı olmayan başarısızlıklar yaşayabilirsiniz. Biraz daha uzun süreli denemeye gayret edin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

aydoğan kardeş ben daha önceki msjda da sormuştum da araya başka msjlar girmiş.

acaba mc'ler için önerebileceğin futbolcular varmı, özellikle sağ ve sol mc ler için.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

hangi takımla oynuyorsun oyunda

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

ben udinese ile oynuyorum fakat kadro oldukça değişti.

şu anda pirlo, gattuso, cigarani üçlüsünü deniyorum..arada çalışkanlığı iyi olduğu için hücuma katkı yapsın diye m.fernandez i deniyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

fernandezı forvet arkasında kesınlıkle oynatsana o cok yararlıdır orada denemdım ama o tam amc mevkısı oyuncusu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by vincent71 View Post
    aydoğan kardeş ben daha önceki msjda da sormuştum da araya başka msjlar girmiş.

acaba mc'ler için önerebileceğin futbolcular varmı, özellikle sağ ve sol mc ler için.
    İki ayağını da iyi kullanabilen, çalışkan ve teknik oyuncular gayet yararlı olurlar. Örneğin Aurelio. Gattuso, Mascherano, Lucas, Barış Özbek, Mehmet Topal.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul/Melbourne

saol aydoğan

fernandez i bende amc oynatıyorum aslında, sadece denemek için arada mc ye koyuyorum.. şimdi lucas la, mascherano yu almayı deneyeyim.

Taktiği denedim. Çok muhteşem başarılar aldım. 2013 te iyi de bir kadrom var G.sarayla.
    Türkiye liginde hiç rakibin yok gibi birşey 26 maçtır yenilmedim.
    Avrupada M.Utd. 1-1, 2-2lik skorlarla eledim.
    Tek kelimeyle çok iyi bir taktik.
    İlhan' ında dediği gibi ; yazdığı uyarılara özen gösterin yeter.

Nesil
    2007
    Yer
    Antalya / 07

taktiği denemek için coritiba takımını seçtim.

Giriş taktiğini seçtim.
    %48 isabet şut oranı.

Üstad taktik harika ellerine sağlık , Napoli takımında denedim bu taktiği ve gözlerime inanamadım bir kaç takviyeyle takım biraz olsun toparlandı ve harika bir sezon geçirdim , oyun gerçekten şimdi zevk vermeye başladı diyebilirim =) Burada denediğim taktiğin sonucu olan fikstürü ve puan durumu göstermemin sakıncası var mı bilmiyorum ancak dayanamadım resimleri ekledim.. Son maçta kaçan şampiyonluk , lig kupasında yarı final ve dengim takımlarımla eşleşmem sonucu biraz da şans aldığım uefa kupası =) , umarım resimleri eklememin bir sakıncası yoktur..

Son maçta kaçan avarajla şampiyonluk =)

Taktik için binlerce kez teşekkürler =)

Sayfa 3 / 9 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri