Sayfa 1 / 25 12311 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 746 sonuç

Konu: Adım Adım Zirveye / İskenderun DÇ / 6. Sezon

öncelikle belirteyim, anlatımın da en az kariyerin kadar süper, eline sağlık. 2.si de unhappy oyunculardan pek fayda gelmez gibi geliyo, sylla yı 2m'a çıkarabilirsen çıkarıp acilen o tarz bi oyuncu bulman lazım

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Default Adım Adım Zirveye / İskenderun DÇ / 6. Sezon

İSKENDERUN DEMİR ÇELİK SPOR - TFF 2. LİG - 1. SEZON
    Kuruluş : 1991
    Renkler : Lacivert / Kırmızı
    Başkan : Ali Cengiz Gül
    Klüp Değeri : 275.000 Euro (tahmini)
    Stad / Kapasite : 5 Temmuz Stadı / 18.000
    Medya Tahmini : 5.lik
    --------------------------------------
    Basından - 27.06.2008 :
    İskenderun Demir Çelik Spor futbol takımının teknik direktörlüğü için Gabi Huri ile anlaşıldığı klüp başkanı Ali Cengiz Gül tarafından açıklandı.
    Başkan Gül yaptığı açıklamada; "Bölgeyi iyi tanıyan ve yıllarca İskenderun takımlarında futbol oynamış, bu sahalarda ter akıtmış Gabi Huri İDÇ Spor futbol takımının yeni teknik direktörü olarak göreve başlamıştır. Kendisi ile önce 1. Lig ardından Turkcell Süper Lig hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğimize inanıyoruz." derken, takımın yeni teknik direktörü Gabi Huri ise şu ifadeleri kullandı: "Yönetim, teknik heyet ve futbolcular olarak bölge halkının bizden beklentilerinin farkındayız. Bu beklentileri karşılayabilmek adına elimizden gelenin en iyisini yapıp, muhteşem taraftarımızla kenetlenerek başarılı olacağımıza inanıyorum."

Klüp başkanı Cengiz Gül transferler konusunda yöneltilen soruları ise; "Şuan klübümüzün içinde bulunduğu finansal şartlardan dolayı bu sezon için transfer bütçesi ayıramıyoruz, elimizdeki mevcut kadro ile şampiyonluk hedefine ulaşmak için elimizden gelen en iyi mücadeleyi göstereceğiz." şeklinde yanıtladı.

KURALLARI (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=69954) OKUDUM VE KABUL ETTİM.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default Kariyer Onaylandı.

Başarılar diliyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Başarılar dilerim

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

İlk basın toplantısı tatsız noktalandı!

Gabi Huri İDÇ Spor Teknik direktörü olarak katıldığı ilk basın toplantısını aynı sorunun arka arkaya 3 kez sorulması üzerine yarıda terketti.
    Kendisine yöneltilen "İDÇ Spor'un yeni teknik direktörü olarak burada oturuyorsunuz. Bu sizin için bir hayalin gerçekleşmesi mi?" şeklindeki ilk soruyu "Burada çalışma şansı bulmaktan memnunum" diye yanıtlayan genç çalıştırıcı ardından "Genel olarak taktiksel yaklaşımınız nasıl olacak?" sorusunu "Taktiksel yaklaşımımız hakkında herhangi bir ipucu vermek istemiyorum" diyerek yanıtladı. Ancak aynı sorunun arka arkaya iki kez daha sorulması üzerine tepki göstererek basın toplantısını terketti.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Neden toplantıyı terk ettinki adam bişey dememiş

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Transfer Gündemi

Transfer bütçesi olmamasına karşın İDÇ Spor teknik direktörü Gabi Huri kadrosunu güçlendirmek için yoğun araştırmalarını sürdürüyor.
    Bonservisi elinde olan (serbest kalan) oyuncular üzerine yoğunlaşan genç teknik adam ayrıca kiralanabilecek oyuncular konusunda da titiz bir araştırma yapıyor. Sol kanatta ileriye dönük oynayacak bir oyuncu sıkıntısı çeken Gabi Huri Galatasaray tarafından satış listesine konulan Ferdi Elmas'ı transfer listesinde ilk sıraya aldı. Ancak bu oyuncuyu kiralamak için teklif yapan İDÇ Spor Galatarasaray'dan olumlu yanıt almasına karşın oyuncunun gelmek istememesi üzerine bu transferi rafa kaldırmak zorunda kaldı.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Transfer araştırmalarını sürdüren Gabi Huri Türk Oyuncular Derneği tarafından davet edildiği toplam 46 serbest oyuncunun kendilerini göstermeye çalıştığı "oyuncu deneme" maçını yardımcısı ile birlikte izledi.

Last edited by Walter Sakana : 04.Haziran.2009 at 01:09 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

TRANSFERLER !

Ve İskenderun Demir Çelik Spor'da büyük bir titizlikle yürütülen transfer çalışmaları sonrası arka arkaya 6 transfer gerçekleştirildi.

İDÇ taraftarları özellikle YAŞAR ve YILMAZ'ın transferlerinden son derece memnun görünüyorlar.

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    HAZIRLIK MAÇLARI

İDÇ Spor zorlu lig öncesi hazırlık döneminde oynadığı hazırlık maçlarında sezon için umut verici sonuçlar aldı.

Last edited by Walter Sakana : 04.Haziran.2009 at 23:13 Reason: 2 hazırlık maçı daha eklendi.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

KAPTANLAR VE PRİMLER

Hazırlık maçlarını tamamlayan İDÇ Sporda takımın bu sezonki kaptanları açıklandı. Buna göre tecrübeli oyuncu NURİ ÇOLAK takımın 1.kaptanı olarak seçilirken 2.kaptan ise FATİH SARI oldu.

Kaptanlık seçimi sonrası kadrodaki tüm oyuncular Nuri Çolak'ın kaptanlığa getirilmesine memnun olduklarını belirttiler.

İDÇ Sporda bu sezonki hedefleri doğrultusunda başarı primleride şu şekilde açıklandı :

sakary Ali Misafir

901 olması kötü olmuş

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Hocam Başarılar Dilerim.
    Bazen yürekli kayıplar; Korkak zaferlerden daha önemlidir. [Fatih Terim]

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Teşekkürler arkadaşlar. İlk kariyerim, umarım güzel olur

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Başarılar diliyorum. Transferler çok yerinde olmuş. Bulunduğun lige göre iyi oyuncular.
    (/s)

Başarılar...

TOplantılar ingilizce bilmeyenler için başa bela (benim gibi)

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Rossoneri View Post
    Başarılar diliyorum. Transferler çok yerinde olmuş. Bulunduğun lige göre iyi oyuncular.
    Teşekkürler...
    Fm2009 da ilk kez bu düzeyde bir takım aldığım için transferlere yarım günüm gitti maç yapmaya dermanım kalmadı

Transfer bütçesi yok, maaş bütçemide aşmış durumdayım, sezon sonunu nasıl getireceğiz bakalım.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by erenkoca55 View Post
    Başarılar...

TOplantılar ingilizce bilmeyenler için başa bela (benim gibi)
    Teşekkürler.
    Bu konuyla ilgili bir yazı hazırlamıştı bir arkadaşımız, forumlarda bulabilirsin daha önce bakmadıysan. Bence önemli bir konu, soruları dikkatle yanıtlamaya özen gösteriyorum ve neredeyse katıldığım tüm basın toplantılarının sonucu takıma olumlu yansıyor.
    Last edited by Walter Sakana : 04.Haziran.2009 at 06:55 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

SEZON BAŞLADI

İLK MAÇ :

Sezonun ilk maçında takımım tutuk bir oyun sergiledi. Erken öne geçtiğimiz maçta rakibin en etkili oyuncusu olan Azad'ın kişisel becerisiyle attığı gole engel olamadık. İlk maçta, takım daha rayına oturmamışken kendi taktiklerimden birini denemem yanlış bir tercih oldu.

İKİNCİ MAÇ :

İlk maçtan ders çıkararak çıktığımız bu maça etkili başladık ve 2-0 öne geçtik. Ancak ardından biri kornerden diğeri frikikten olmak üzere yediğimiz 2 duran top golü sonrası skor 2-2'ye geldi. Ardından yeniden ofansif anlayışa geçerek 2 gol daha bulmayı başardık ve sezonun ilk galibiyetini aldık.

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Tutuk oLsada İlk Macın
    Sezona 4 Puanla Baslaman Güzel OLmus Hocam

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by Prince2005 View Post
    Tutuk oLsada İlk Macın
    Sezona 4 Puanla Baslaman Güzel OLmus Hocam
    Evet 4 puandan bende memnunum, ilk 4-5 maçı yenilgisiz tamamlayabilirsek takım iyi bir hava yakalayabilir. Şimdi arka arkaya deplasman maçları var, bakalım...

Nesil
    2006
    Yer
    63 - 20

Quote Originally Posted by hissiz View Post
    Evet 4 puandan bende memnunum, ilk 4-5 maçı yenilgisiz tamamlayabilirsek takım iyi bir hava yakalayabilir. Şimdi arka arkaya deplasman maçları var, bakalım...

BEkliyoruz Hocam..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Transferler güzel , başarılar dilerim

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by titates1 View Post
    Transferler güzel , başarılar dilerim
    Teşekkür ederim

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

ÜÇÜNCÜ MAÇ :

İlk deplasman maçımız. Galibiyet beklediğimiz maçta ilk yarıda rakibe hiç pozisyon vermeyip %65 lik topa sahip olma oranına karşın net pozisyonlar üretemedik. İkinci yarıda ise oyun genel olarak ilk yarıdaki gibi geçsede, rakibimizin maçın sonlarına doğru bulduğu 2 net pozisyon bu maçtan puansız ayrılmamıza neden olabilirdi. İki takımında kaleyi bulan şutu olmayan maçta puanlar paylaşıldı.

DÖRDÜNCÜ MAÇ :

Ligde henüz galibiyeti olmamasına karşın en çekindiğim takım olan Ş.Urfa karşısında son derece zevkli geçen maçta hakettiğimiz puanı, uzatma dakikalarında, bu maça kadar beklediğim performansı alamadığım yeni transferim tecrübeli Yaşar'ın müthiş golüyle aldık.

BEŞİNCİ MAÇ :

Takımın iskelet kadrosu yavaş yavaş şekillenmeye ve kadro uyumu artmaya başladıkça oyun olarak ilerisi için umut veriyoruz. Kaleye çekilen şut sayımız az gözüksede Mardin maçı dışında etkili ataklar ve pozisyonlar üretmeyi ve gene o maç dışında her maçta bir şekilde gol bulmayı başardık.

İLK 5 HAFTANIN RÖNTGENİ :

Geride bıraktığımız 5 maç sonunda ilk 5 maçı yenilgisiz tamamlama hedefimize ulaşmayı başardık. Kazanmamız gereken maçlar vardı ancak takımda iyi bir hava yakalayabilmek adına şu ana kadar yenilgi almamış olmamızda güzel.

5. hafta sonrası puan durumu şu şekilde oluştu;

Taraftarlarımızın ilk 5 haftadaki maçlarla ilgili memnuniyeti;

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Zorlu geçen ligde 10 takım arasında güç bakımında büyük farklar yok. Her takım diğer rakipleriyle başabaş oynuyor ve maçlar gittikçe sert geçmeye başladı.

Önemli oyuncularımın sakatlanması sıkıntı yaratıyor. Takıma önemli bir katkı sağlamasını beklediğimiz Yılmaz Örtülü son hazırlık maçında ciddi bir sakatlık yaşadı, ondan ligde henüz faydalanamadık ve iyileşmesi için halen 1 ay kadar bir süre var. Aynı bölgede oynayan bir diğer oyuncum Erhan Yıldırım'ında 3 aydan önce iyileşmesi beklenmiyor. Forvetteki ilk 2 tercihim Hüseyin ve Recep'te lig maçlarında sakatlandılar. Neredeyse her maç 1-2 oyuncum sakatlanıyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

İLK YARI TAMAMLANDI

MAÇLAR :

Bld.Vanspor karşısında son derece etkisiz kaldık ve ezildik. Kalecimizin devleştiği maçta kaleyi bulan tek şutumuzla şanslı bir beraberlik elde ettik. Hatta 90+6'da kornerden bulduğumuz gol faul gerekçesiyle iptal edilmese az kalsın hiç hak etmediğimiz bir galibiyet alıyorduk.

Elazığ maçında ise tam tersi oldu ve adeta Bld.Vanspor maçında kazandığımız 1 puanın diyetini ödedik. Son dakikada kaçan penaltı çok kritik 2 puan daha bırakmamıza sebep oldu.

Adıyaman deplasmanında iyi mücadele ettik, kaleye çekilen şutlar rakibimiz baskılı oynamış gibi göstersede oyunun genelinde maçın kontrolü bizdeydi.

İlk 6 haftanın lideri karşısında en iyi deplasman maçımızı çıkardık. Rakibimizi kilitledik ve net pozisyon vermedik, önemli fırsatları da harcadığımız maçta gene 1 puana razı olmak durumunda kaldık.

Bu maçlar sonrası ligin ilk yarısı sona erdi. İlk yarı sonunda puan durumu şu şekilde oluştu :

Basın yenilmezliğimiz sürdürdüğümüz için övgüler yağdırsada aldığımız 7 beraberlik sonrası 14 puan bırakmamızdan pekte hoşnut olduğum söylenemez.

Sezon başı yaptığımız transferle ilgili taraftarlarımızın memnuniyet derecesi :

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

ZORLU YARIŞ DEVAM EDİYOR

MAÇLAR :

GASKİ deplasmanında çok kritik bir galibiyet almayı başardık. Bu aynı zamanda ligdeki ilk deplasman galibiyetimiz oldu.

1 puan gerimizdeki Mardinspor karşısında aldığımız bu güzel galibiyet lider DISKI ile deplasmanda yapacağımız kritik karşılaşma öncesi takıma büyük moral oldu.

Taktiksel açıdan rakipleri şaşırtmaya ve yenilmezlik serimizi sürdürmeye devam ediyoruz.

Kritik DİSKİ maçı öncesi son puan durumu :

Evet, bu hafta lideri deplasmanda mağlup etmeyi başarırsak puan farkını 1'e indirecek ve ilk 2 sıra için çok önemli bir avantaj elde edeceğiz. Rakibimiz şu ana kadar kalesinde sadece 3 gol görmüş, buda savunmalarının başarısını ortaya koyuyor. Bizde Malatya Bld. ile birlikte ligin en çok gol atan takımıyız. Yani ligin en çok gol atan ve en az gol yiyen iki takımı karşı karşıya gelecek.
    İşimiz kolay değil, umarım istediğimiz sonucu elde etmeyi başarırız aksi taktirde geriye kalacak 6 maçta işimiz çok zor.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

BAŞARDIK !

Bugüne kadar ligin son maçında şampiyonun belli olacağı maçlar oynadım, şampiyonlar ligi finalleri oynadım ama hiç bu kadar heyecanlandığım bir maç oynamamıştım Paylaştığım ilk kariyerim olduğu için sanırım... Yenilseydim 1.Lige çıkma şansım bir hayli azalacaktı. Golü attığımızda nasıl sevindiğimi anlatamam Hele birde maçın sonlarında orta sahada Tahsin bir top kaptırdı ardından ara pasıyla kaleciyle karşı karşıya kaldılar allahtan direkten döndü, o pozisyonda Tahsin'e saydığım lafları tahmin edersiniz

İşte sizin için sıradan, benim için hayatımın maçı :P

Rakibin savunması zaten sağlam olduğu için ofansif anlayışla çıkmayı tercih ettim. Bir önceki Mardin maçındaki 4-2-3-1 taktiğimi değiştirmeden başladım. Öne geçince önce mentalite olarak, ardından sistem olarak (4-1-4-1) defansif anlayışa geçtik ve zorda olsa skoru korumayı başardık.

Ve son puan durumu :

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

HEDEFE ADIM ADIM

DİSKİ galibiyeti sonrası kalan 6 maçta fikstür avantajına sahibiz.

Artık rakiplerimize gerek kendi sahamızda gerekse deplasmanda üstünlük kurmayı başarıyoruz.

Ve bu 3 maçın ardından bitime 3 hafta kala sonunda liderliği ele geçirmeyi başardık.

YÖNETİM MEMNUN

TARAFTARLAR MEMNUN

TRANSFERLERİMİZE BASINDAN ÖVGÜLER

TARAFTARLARIN TRANSFERLERDEN MEMNUNİYETİ

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ligde hedefine emin adımlarla ilerleyen İskenderun DÇ Spor bir yandan da gelecek sezon için kadrosunu güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şu ana kadar anlaşmaya varılan ve gelecek sezon İskenderun DÇ forması giyecek oyuncular şunlar :

Last edited by Walter Sakana : 10.Haziran.2009 at 02:28 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Transferler gayet yerinde olmuş ..

ben Pendik'i süper lige kadar taşıdım istersen bakabilirsim kariyerime örnek al transferleri falan şuan TSL de ilk 8'e oynuyorum..

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

İSKENDERUN DEMİR ÇELİK SPOR PLAYOFF GRUBUNA YÜKSELDİ

Son haftalara girilirken İDÇ Spor oyuncuları baskıyı kaldırmakta zorlansalarda, grubu ilk sırada tamamlamayı başarıp play off grubunda mücadele etme hakkı kazandı.

Play Off grubuna yükselmeyi garantilediğimiz maç :

VE İLK YENİLGİ

Son maçta DİSKİ'nin yenilmesi sonrası yeniden liderlik :

Son haftalara girilirken Recep baskıyı kaldıramadı :

Yaptığımız transferlerin ne kadar isabetli olduğu lig sonunda ortaya çıktı :

VE PLAY OFF GRUBU :

Sayfa 1 / 25 12311 ... SonSon

Mesaj Yetkileri