1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: 4-3-3 BüyükPivot Special Edition

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Default 4-3-3 BüyükPivot Special Edition

Futbol dünyasının en büyük kuralıdır, orta sahada hakimiyet kurmak ve topa sahip olmak. Bu taktikle bunu başarabilirsiniz. Ben başardım, daha önce FM 2009'da istediğim gibi oynatamamaktan şikayetçiydim takımlarımı. Bu taktikle işler değişti. Artık topa hakim, orta sahada çalışkan oyuncularla çılgın atan bir takıma sahibim. Dizilişi görelim:

Bu dizilişte her oyuncu görev aldığı bölgeye göre komutlara sahip. Bu komutlarla takımdaki oyuncuları niteliklerine göre birbirinden ayırmış oluyoruz. Takım komutlarının pek bir önemi kalmıyor. Aynı zamanda oyuncular mevkiilerine göre önemli özellikleri için antrenman progrmıyla desteklenince çok önemli başarılar elde etmek mümkündür. Yalnız her taktikte olduğu gibi bu taktikte de takımın belli bir alışma süreci oluyor. Hazırlık kampında maksimum maça bu taktikle ve ideal 11'le çıkılınca bu sorunu da sezon başlamadan çözmek mümkündür. Biz yine de takım komutlarını da koyalım

Genel Bilgiler
    Taktik İsmi: 4-3-3 BüyükPivot Special Edition
    Diziliş: 4-3-3
    Genel Mantalite: Ofansif
    Tempo: Normal
    Paslar: Karışık ama kısaya daha yakın
    Defansif Cizgi: Derin

Taktiğin Etkili Olması İçin Gerekli Oyuncu Profilleri:
    GK: Defans geride kurulacağı için kalecinin özellikle hava toplarında etkili ve refleksleri sağlam olması gerekir.
    DC: Güçlü ve hava hakimiyeti yüksek oyuncular tercih edilmeli, aynı zamanda hızlı ve topu oyuna iyi sokabilen oyuncular olursa bu isimler daha rahat oynarsınız. Bu mevkiide düzenli oynayan Servet-Yussuf ikilisine sahibim, müthiş verimliler. 38 maçta sadece 14 gol yememizdeki başarının arkasındaki en büyük etken bu ikilidir.
    DR, DL: Defansif özellikleri güçlü, bindirme yapabilen, aynı zamanda kademede boşluklara sebep olmayacak hızlı oyuncular olmalı. Bu mevkiide şu anda Uğur-Hakan Balta ikilisi müthiş formlarıyla parmak ısırtır.
    DM: Stamina'sı yüksek mücadele gücü fazla, defansif özellikleri kuvvetli isimler tercih edilmeli. Pas ve şut özellikleri de kuvvetli olursa müthiş verimli olur, mesela Mehmet Topal bende şu anda 33 maçta 4 gol 9 asistle oynamakta.
    MC: Birisinin defansif yönü kuvvetli, staminası yüksek olması şart. Diğeri daha ofansif olabilir, benim kadromdan örnek verirsek Barış-Rakitic ikilisi olabilir, ki ikisi de harika oynuyorlar. Özellikle ofansif olanı takımınızın gol yükünü çekebilir, uzaktan şutlara ve paslarına önem vermelisiniz bu oyuncuyu seçerken.
    AMR, AML: Takımın kanatlardan bindiren bu adamları içeri katedebilecek kadar iyi top süren, hızlı ve mücadeleci isimler olmalı. Özellikle mücadeleci isimler seçerseniz kendi kalenizde oluşabilecek kanat akınlarını da kesmekte rol oynayabilirler. Bu mevkiide şu anda Arda ve Mata'ya sahibim, gerçekten harika işler çıkarıyorlar.
    ST: Rakip ile tek başına savaşacağı için fizksel açıdan çok etkili olması gerekli. Hızlı ve hava toplarında başarılı bir oyuncu tercih ederseniz maksimum verim alacağınızı düşünüyorum. Takımınızdaki en büyük yatırımı bu mevkiiye yapmalısınız, çünkü gerçekten sıkıntılı bir görevdir tek forvet oynamak.

Ve bu da taktiğimizi indirebileceğiniz adres:

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29062/bilgi/

İndirdikten sonra yaşadığınız sıkıntıları burada paylaşırsanız ve bunlara çözüm önerilerinizi de buraya yazarsanız daha verimli bir paylaşım ortamı oluşturabileceğimize inancım tam.

Bu taktiğin kullanıldığı kariyeri takip etmek için:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=77491

Şimdiden teşekkür ediyorum ve iyi oyunlar diliyorum...
    Last edited by IcedEarth : 22.Temmuz.2009 at 19:07

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Taktik siteye eklenmiştir, teşekkürler paylaşım için;

http://www.turksportal.net/dosya/fm/29062/bilgi/
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Teşekkür ederim Serkan Abi... Yorumlarınızı bekliyorum...

Nesil
    2008
    Yer
    Karabük

deneyeceğim sağol

bende 4--3-3 merakı sarmıştı gsde onu yapmaya çalışıyordum diziişde farklılık vardı bende 3 mc ileoynuyordum komutlar sennkine benzerdi senn aktiğide denyeceğim:d

teşekkürler şu an deniyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Kullanan arkadaşlarım , yorumlarınızı bekliyorum...

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Takım komutlarının ss'i eklersen çok daha iyi olur..

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Takım komutlarını da ilk mesaja ekledim Yorumlarınızı bekliyorum...

bende bir 4 3 3 hayranlığı vardı. çok taktik denedim ama bir türlü istediğim futbolu oynatamadım.

az önce kullandım bu taktiği ve çok ilginç sonuçlar aldım

ligde sıradan takımlara karşı normal sonuçlar aldım ama takım çok güzel futbol oynuyordu . uefa çeyrek finalde portoyla eşleştim.bu taktiğin ilk büyük maçıydı kendi sahamda 4-2 yenildim ama iyi oynayan taraf bendim . 3 gün sonraki maçta onun yorgunluğuyla fenerede 4-2 yenildik . porto rövanşında deplasmanda deli gibi oynadı bizimkiler ve 3-0 yendik ve yarı finale çıktım.

büyük ihtimalle yenilgiler alışma sürecinden dolayıydı ama takım gerçekten çok güzel futbol oynuyor.

taktik çok güzel gerçekten

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Teşekkür ederim, umarım yeterli verimi zamanla alırsınız. Sıradan takımlara karşı ekstrem sonuçlar alamayabilirsiniz, normaldir. Ama büyük maçlarda galibiyete ulaşabilirsiniz. Yenildiğiniz maçlar da dediğiniz gibi alışma süreci ve yorgunluğa bağlıdır. Zamanla çok daha güzel bir oyun izleyebilirsiniz bu taktikle. Galatasaray'la 2.yılımda Manchester United'ı 3-2 yenerek Şampiyonlar Ligi Şampiyonu oldum. %58 topla oynamaya sahiptim. Gerisini siz düşünün

Bu taktik hangi sürüm için?

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

9.0.1 de yapılmış bir taktik bu 9.0.3 de nasıl olur bilmiyorum...

BN 9.03 DE OYNADIM büyük takımlara karşı manyak oynuyom küçük takımlara ilk2 lig maçıonda yenldm,:d

Bende pek işe yaramadı.Yine de sağol.

linki yenileseydin

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Linkte problem yok, şimdi kontrol ettim...

Eline sağlık ama 9.03 içinde yapsan fena olmaz renkdaş..

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

9.0.3 kullanma şansım olmadığı için böyle birşeyi maalesef yapabileceğimi sanmıyorum Fakat burada taktik hakkında verdiğim bilgilerle kendiniz taktiğinizi şekillendirebilirsiniz...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

bide bu formasyona gore taktik kurarsanız cok ii olur bu sekilde takım rahatca gecer bu formasyona
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    taktik yazmısım taktik degil antreman yani
    Last edited by SaGoSS : 30.Temmuz.2009 at 11:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Benimde kariyer var HJK takımı ile ama oyuncu yapımda tüm sahada pres yapmak kondisyonu düşürebilir ve gol yiyebilirim. Ayrıca defansta yaşlı oyunculardan kurulu birazda geriye yaslasam acaba taktiği bozmuş olur muyumki?

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Quote Originally Posted by SaGoSS View Post
    bide bu formasyona gore taktik kurarsanız cok ii olur bu sekilde takım rahatca gecer bu formasyona
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    taktik yazmısım taktik degil antreman yani
    Birazdan antrenman paketini de paylaşırım.

Quote Originally Posted by Frenzyer View Post
    Beğendiğine sevindim

Quote Originally Posted by THEFM View Post
    Benimde kariyer var HJK takımı ile ama oyuncu yapımda tüm sahada pres yapmak kondisyonu düşürebilir ve gol yiyebilirim. Ayrıca defansta yaşlı oyunculardan kurulu birazda geriye yaslasam acaba taktiği bozmuş olur muyumki?
    Valla bir dene istiyorsan, kondisyon problemi yaşarsın tabi yaşlı oyuncularla. Geriye yaslanıyorsan kontra-atak seçeneğini de aktif etmelisin o zaman benim tavsiyem...

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

http://rapidshare.com/files/267940006/training.tsh.html

Buradan mevkilere göre ayarladığım antrenman programına da ulaşabilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Mesaj Yetkileri