Yok ben bir Mourinho olacam falan demedim zaten hiç bir mesajımda. Kitap olarak Jose Mourinho'nun kitabını alıp okumak istedim. Hiç bir zaman mourinho falan olacam demedim. Gerçekci bir hedef derken ben bütün hedeflerimi yazdım. Daha gerçekci ne gibi hedeflerim olabilir sence ? Yani zaten antrenörlükte bir kademeye geldiğinde en alttan başlarsın. Amatör takım yönetirsin, bir takımın alt yapısını çalıştırırsın, yardımcı antrenörlük yaparsın, sonra zamanı gelincede kulüp bulursan menajer olur hayatına devam edersin. Bunları yapmadan önce zaten eğitim almak gerek. Bende eğitimimi alsam bu konularda kendim güvenim tam. Ve tek idealimde bu. Onun için gerçekci hedef falan bulmaya gerek yok. Paran varsa gidersin olmassa benim gibi böyle araştırırsın. Ki ben daha yurtdışı için ailemle hiç konuşmadım, belki onlarda destekleyecek gerçekten yapmak istiyorsan gidebilirsin diyip maddi,manevi desteklerini verecekler. Ki zaten Türkiye'de antrenörlük için uğraşsan en alt kademeden başlıyorsun ve çok çok uzun yıllar gerekli şöyle profesyonel derecede TFF 2.Lig Bank Asya gibi liglerde hocaık yapmak için. Yurtdışında ise burada 9 senede bir kademeye geliyorsan yurtdışında 5-6 sene hatta 4 sene gibi zaman dilimlerinde bir yerlere daha çabuk geliyorsun.

Ha diyorsunki sen teknik direktör görerek heves yapma. Bu adamlarda sonuçta doğarken top oynayarak doğmadı yada antrenörlük yaparak doğmadı. Futbol oynayıpta antrenörlük yapanlar sadece Türkiye'de bazı üniversitelerde avantajlı, avantajıda şu okula girerken 5 yıl top oynamışlığın ve lisansın varsa okula girebiliyorsun yoksa giremiyorsun. Buda bazı üniversitelerde var. Ha futbol oynamışsanda sana avantaj oluyor. Futbol oynamayıpta antrenörlük yapmak içinde eğitim alman gerekli. Ha sana özet geçmek gerekirse durum şu ;

Lisanslı olarak futbol oynamamış ,lise mezunu ,futbolu çok yakından takip eden ve bu konu da kariyer yapmak isteyen birisi için ülkemiz de lisanslı antrenörlük ve teknik direktörlük için izlenebilecek bir yol var mı, ama ben yurtdışında gidebileceğim bir yer arıyorum. Çünkü ülkemizde bu konuda çok şeyler yapmak gerekte ve uzun yıllar gerekmekte.