1 ile 29 arası toplam 29 sonuç

Konu: İbrahima Yattara Türk vatandaşlığına geçti

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Default İbrahima Yattara Türk vatandaşlığına geçti

Bakanlar Kurulu Yattara'nın başvurusunu kabul etmiş. Adı da İbrahim Üçüncü olmuş. Lig Tv'de son dakika haberi olarak verildi.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

E yani, adam 8 senedir Türkiye'de olsun artık. Yalnız Üçüncü nedir ya, başka soyadı mı bulamamışlar. Mesela çok sevdiği bir kişinin soyadını alabilirdi; örnek Ali Uyanık(Alloum Bouker).

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Sevdiği birisinin soyadını almış zaten.Trabzonspor'un eski oyuncusu Hasan Üçüncü ile arası baya iyiydi diye biliyorum.

3.senesinde başvuru yapıpta mı aldı acaba? Başvurduktan 5 sene sonra alınabiliyor deniliyordu.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Turk olsa ne yazar Boyle devam ederse Trabzonda cok daha kalacagını sanmıyorum

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bizim milli takımımızda oynayabilir mi ?

Nesil
    2009
    Yer
    Tarsus

Quote Originally Posted by Saike View Post
    Sevdiği birisinin soyadını almış zaten.Trabzonspor'un eski oyuncusu Hasan Üçüncü ile arası baya iyiydi diye biliyorum.

3.senesinde başvuru yapıpta mı aldı acaba? Başvurduktan 5 sene sonra alınabiliyor deniliyordu.

Hasan Üçüncü'yü unutmuşum, doğrudur. Fakat aralarının o kadar iyi olduğunu bilmiyordum tabi.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Bizim milli takımımızda oynayabilir mi ?

Gine milli takımında oynadı

Zaten oynamamıs olsa bile bu performansla imkansız

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Devre arasında veya gelecek sezon alalım biz Yattara'yı o zaman.Kanat oyuncusu sıkıntımız var zaten.Türk vatandaşlığı da var.Daha ne olsun.
    So what?
    Saike

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Hayırlı olsun. Bu sayede zaten sıkıntı çekmediğimiz yabancı kontenjanı konusunda dahada rahatlamış olduk.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

3 büyüklere gider yakinda

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Bordo61Mavi View Post
    Gine milli takımında oynadı

Zaten oynamamıs olsa bile bu performansla imkansız
    imkansız mı ah bi istese oynayı canı gönülden görürsün nası oynuyo

12. Default

Araları baya iyi hatta FM 10 ' da Yattara'nın favori personeli Hasan Üçüncü'ydü .

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Gine Milli Takımı'ndan ötürü sanırım ligde henüz yerli olarak oynayamaz.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    22 - 07

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Gine Milli Takımı'ndan ötürü sanırım ligde henüz yerli olarak oynayamaz.
    ne getirisi var o zaman Türk olmasının ?

bi de şu türkçe isim saçmalığı niye var ki çok komik oluyo , adamın ismi neyse kalsın kendisi Türk oluyosa olsun

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Keşke İbrahim Yatar olsaymış. Daha uyumlu olurmuş. Yada Yatır, yatak felan..

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by King_91 View Post
    ne getirisi var o zaman Türk olmasının ?

bi de şu türkçe isim saçmalığı niye var ki çok komik oluyo , adamın ismi neyse kalsın kendisi Türk oluyosa olsun
    Evet bencede adamin ismi neyse o kalsın böyle gerçekten saçma oluyor.

Nesil
    2010
    Yer
    Rize #53, Mersin #33

Quote Originally Posted by SAİT71 View Post
    Keşke İbrahim Yatar olsaymış. Daha uyumlu olurmuş. Yada Yatır, yatak felan..
    Hasan Üçüncüyle eküriler çok samimi iki arkadaşlar. Yattaraya sorsalar Süremeneliyim der o yüzden. Ama senin önerilerinde ilginç açıkcası

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

İsim konusunda Türk alfabesinde yer alan harfler olduktan sonra artık sorun çıkarmıyorlar diye biliyorum, isim soyisim değiştirme kendi hakkı.

5 yıl aralıksız Türkiye'de çalışanlar vatandaşlığa geçebiliyorlar, futbolcu olup olmaması bunu ilgilendirmiyor, yasaların öngördüğü şekilde Türk vatandaşlığı alabiliyor ama yerli statüsünde oynaması için federasyon izin vermiyor, başka bir milli takımda oynadığından.Statünün garipliği diyelim, Türk vatandaşı, benim sahip olduğum tüm haklara sahip ama ligde yerli statüsünde oynayamıyor, eğer geçmişte başvuru yapmadıysa, şimdi başvuru yaparsa 5 sene sonra yerli statüsünde oynama hakkı kazanır. Eğer bu aralar yasada bir değişiklik yapılmadıysa.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Orası saçma bir uygulama olmuş. Devlet vatandaşlık verdiği halde statü izin vermiyor. Milli takımda oynayıp oynamaması TFF'yi ilgilendirmemeli, vatandaşlık olup olmadığına bakmalı. Varsa yerli statüsüne almalı.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bazı gazeteler yerli olarak oynayacak yazmış, anlamadım ben ne olacağını.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Aşk-ı Şehir

Adam Türk olmuş yahu vatandaşlık almış. Daha ne statüsü gerek. Milletimizle ilgili yazılan bazı şeylere çok kızarım. Hani derlerya böyle şeyler sadece Türkiye'de olur diye ama bu sefer ben kullanacağım bu lafı. Böyle birşey hakkaten sadece bizim ülkede olur..
    I'm back...

Nesil
    2007
    Yer
    Kayseri

Soyadı niye değişmiş anlamadım gerçi türk vatandaşlığına geçenlerin ismi neden değişiyor onuda anlamış değilim ama

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Yıllar önce kendisi demişti. Türk olursam soyadımı Üçüncü yapacağım diye. Kendi isteğiyle değiştirmiş olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    ada'dan

Bu olayın Fm de nasıl yansıtılacagını merak ediyorum Turk vatandaslıgı var ama yabancı olarak oynİcak

Nesil
    2003

FM'de vatandasligi olmayacak tabii.

Türk statüsünde mi?
    29 Ekim 2010 / 18:37
    Yattara Türk Statüsünde Oynayabilecek Mi?
    Trabzonspor’da Türk vatandaşlığına geçerek İbrahim Üçüncü ismini alan Yattara’nın başvuru süresinin 5 yılı doldurmaması nedeniyle ligde Türk statüsünde oynayamayacağı belirtildi. Yattara, Gine Milli Takımında da görev aldığı için Milli Takım yolu da zaten kapalı. Yani Yattara sadece ismini değiştirdi, Trabzonspor’a Türk vatandaşı olmasının bir avantajı olmayacak. Sadece Yattara Türk sevgisini ortaya koymak için böyle bir adım attı.

Profesyonel İşler Sorumlusu Caner Çuvalcıoğlu, "Yattara Türk oldu ama yasal süre dolmadığı için Türk statüsünde oynamayacak" açıklaması yaptı

Haber: Doğan ALAYOĞLU

http://www.medyatrabzon.com/news_detail.php?id=19482

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Aslında Türk statüsünde oynaması için başvurup 5 sene bekleme olayı geçmişden beri var ama Aurelio da 5 yılı doldurup, Türk vatandaşlığına geçince, milli takımda da oynama şansı doğdu. Başka ülkenin milli takımında oynamıyorsa/oynamadıysa bu 5 sene bekleme olayını kaldırdılar yoksa Aurelio hem milli takımda oynayacak hem de yabancı sayılacaktı. O dönemde düzenleme yapılırken, vatandaşlığa geçmesi, Türk statüsünde oynaması için yeterlidir diye bir düzenleme olsa daha iyi olurdu elbette.

Statü böyle olsa da, Yattara yerinde olsam eşitlik ilkesine ayrı diyerek dava açarım ve bu dava mutlaka lehine sonuçlanır, statü garipliği de bu sayede değiştirilmiş olur.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003

Aurelio zaten milli takimda oynarken, ayni zamanda Turkiye'de yabanci statusunde oynasa cok garip bir durum olurdu.

Yattara eger dava acarsa bence de kazanma ihtimali yuksek de, kural bence sacma degil cunku Nobre orneginde oldugu gibi ulkemizde 1-2 yil kalip vatandas olmak da mumkun. Ama tabii bunu becerebilecek olanlar genelde buyuk kulupler. Kucuk kulupler icin ayni sey pek mumkun olmayacak.

Zaten 10 yabanci hakki var. Bir de bu vatandas olduktan sonra 5 yil bekleme olayi kalkarsa, 1-2 sene oynayip vatandas olanlar da lige dolar. Takimlar yetistirmek yerine, yabanciya sarilir simdi oldugu gibi.

Daha kolayi bence bunu butun oyuncular icin 10 yil yapip, devsirme oyuncuyu ortadan tamamen kaldirmak. Sunu nasil vatandas yapariz seklinde cinlik yapmak yerine, alttan oyuncu yetistirsek.

Zaten yanilmiyorsam FIFA yeni bir kural getirdi. Eger bir oyuncu baska bir ulkenin vatandasligini almadan once, bir baska ulkenin herhangi bir yas seviyesinde milli olmussa, baska bir milli takimin formasini giyemiyor. Yani mesela Bobo Turk vatandasi olmadan once, Brezilya U21'de oynamis oldugu icin hic bir zaman Turk milli takiminda oynayamiyor. Kurali bir yerde okudum ama orjinal dokumana ulasamadim bir turlu. Yanlis da yaziyor olabilirim.

Edit: Buldum.

http://www.fifa.com/mm/document/affe...eams_55197.pdf
    Last edited by perpetua : 03.Kasım.2010 at 18:29

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Aurelio zaten milli takimda oynarken, ayni zamanda Turkiye'de yabanci statusunde oynasa cok garip bir durum olurdu.

Yattara eger dava acarsa bence de kazanma ihtimali yuksek de, kural bence sacma degil cunku Nobre orneginde oldugu gibi ulkemizde 1-2 yil kalip vatandas olmak da mumkun. Ama tabii bunu becerebilecek olanlar genelde buyuk kulupler. Kucuk kulupler icin ayni sey pek mumkun olmayacak.

Zaten 10 yabanci hakki var. Bir de bu vatandas olduktan sonra 5 yil bekleme olayi kalkarsa, 1-2 sene oynayip vatandas olanlar da lige dolar. Takimlar yetistirmek yerine, yabanciya sarilir simdi oldugu gibi.

Daha kolayi bence bunu butun oyuncular icin 10 yil yapip, devsirme oyuncuyu ortadan tamamen kaldirmak. Sunu nasil vatandas yapariz seklinde cinlik yapmak yerine, alttan oyuncu yetistirsek.

Zaten yanilmiyorsam FIFA yeni bir kural getirdi. Eger bir oyuncu baska bir ulkenin vatandasligini almadan once, bir baska ulkenin herhangi bir yas seviyesinde milli olmussa, baska bir milli takimin formasini giyemiyor. Yani mesela Bobo Turk vatandasi olmadan once, Brezilya U21'de oynamis oldugu icin hic bir zaman Turk milli takiminda oynayamiyor. Kurali bir yerde okudum ama orjinal dokumana ulasamadim bir turlu. Yanlis da yaziyor olabilirim.

Edit: Buldum.

http://www.fifa.com/mm/document/affe...eams_55197.pdf
    Peki Mehmet Ekici nasıl milli takıma çağrıldı?

Sheriff Misafir

Mehmet Ekici sonradan Türk vatandaşlığına geçmedi. Bu kural milli takımın herhangi bir seviyesinde oynayıp sonradan başka bir ülkenin vatandaşlığını alanlar için geçerli.

Mesaj Yetkileri