PDA

View Full Version : Football Manager 2015 | 15.3.2

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7

MassiveStroke
25.Ekim.2014, 22:00
Oyunu yükledikten sonra bilgisayarda donmalar başladı böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu ?

RodRiGOtELLo14
25.Ekim.2014, 22:12
Henüz bende hata almadım bakalım.

Bu arada gözlemci bölümüne girip oyuncu aradığımızda çok donuyor çözülür inş.

Birde geçen serilerde olduğu gibi oyuncu arama ekranı artık sadece "gözlemci" kısmında mı olacak..

sarianet
25.Ekim.2014, 22:29
Bende bursa harika gidiyor
bu arada tablodaki rakamlara fareyi getirdiğimizde otomatik istatistikler geliyor bu çok iyi olmuş FM 14 oynamadım onda da var mıydı bilmiyorum

https://scontent-b-mxp.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/10606553_848812365149734_1330196850360319725_n.jpg ?oh=3392f978222fb9368e58af3413b7495c&oe=54F6A0D5

sarianet
25.Ekim.2014, 23:17
enteresan birşey oldu
3-1 öndeyim
golü göstermeden tekrarı oldu 3-2
aynı şekilde gene gol olmadan gol tekrarı oldu 4-2
ve aniden maç 90 dkye geldi ve maçı 5-2 aldım
5.golü göstermedi bile tekrarını dahi

fenerliyildiz2
25.Ekim.2014, 23:37
Şu an oyuncuların ca pa değerlerini öğrenme imkanım var mı?

ultraslanbe
26.Ekim.2014, 00:03
enteresan birşey oldu
3-1 öndeyim
golü göstermeden tekrarı oldu 3-2
aynı şekilde gene gol olmadan gol tekrarı oldu 4-2
ve aniden maç 90 dkye geldi ve maçı 5-2 aldım
5.golü göstermedi bile tekrarını dahi

fm14´te basima gelmisti bir hata olsa gerek ama cok nadir ve bir golde oluyordu.
sende yayinci kurulus 3-1den sonra goruntuye izin vermemis galiba :)

Ralph
26.Ekim.2014, 00:08
Bu ikinici soruşum, birisi teknik heyet görevlerini nereden ayarladığımızı yazabilir mi rica etsem :) Bir türlü bulamadım.

sarianet
26.Ekim.2014, 00:28
Bu ikinici soruşum, birisi teknik heyet görevlerini nereden ayarladığımızı yazabilir mi rica etsem :) Bir türlü bulamadım.

antrenmana tıklıyorsun yukarsaki listenin en sonunda

http://i.hizliresim.com/EE0D0D.jpg

Ralph
26.Ekim.2014, 00:32
antrenmana tıklıyorsun yukarsaki listenin en sonunda

http://i.hizliresim.com/EE0D0D.jpg

Yok burası değil. Hani hazırlık maçlarını yardımcıya oynattır falan diye tik atıyorduk ya orası.

sarianet
26.Ekim.2014, 00:33
anladım onu da biliyorum oyunu açayım dur

sarianet
26.Ekim.2014, 00:36
Kulüp Çalışanları > Sorumluluklar > As takım

Ali Hikmet
Yok burası değil. Hani hazırlık maçlarını yardımcıya oynattır falan diye tik atıyorduk ya orası.

http://i.hizliresim.com/78LaGa.png

di canio
Soldaki menüden Kulüp Çalışanları'na giriyorsun. Üstteki Sorumluluklar kısmından halledebilirsin.

lionelforlan
26.Ekim.2014, 00:37
Herkes hevesli oynarken bi turnuva olsa fena olmaz hani :zuhaha

Ralph
26.Ekim.2014, 00:37
Kulüp Çalışanları > Sorumluluklar > As takım

Teşekkürler :) Peki satılık listesi neresi? Niye şu arayüz sürekli değişiyor öf :D

HKi
26.Ekim.2014, 00:38
Ben DnR dan aldım. Kodu yollamadılar. Oradan alan varsa ne zaman gönderdiğini söyleyebilir mi?

di canio
26.Ekim.2014, 00:39
Teşekkürler :) Peki satılık listesi neresi? Niye şu arayüz sürekli değişiyor öf :D

Satılık listesi derken oyuncu aramayı kastediyorsan, soldaki Gözlemcilik'ten girebilirsin.

Ralph
26.Ekim.2014, 00:41
Satılık listesi derken oyuncu aramayı kastediyorsan, soldaki Gözlemcilik'ten girebilirsin.

Satılık listesindeki oyuncular, kiralık listesindeki oyuncular... Bulamadım onları.

Gncl1905
26.Ekim.2014, 00:42
Bu koşu mesafelerine ülke olarak bir tek biz mi takıyoruz yoksa FM'de problem mi var? Sanki oyunda savsaklanmış gibi. Galatasaray'ı takım olarak ortalama 125 km koşturabiliyorum ki 137 km koşulduğunu bile gördüm. Karşımdaki rakip de 3 aşağı 5 yukarı aynı seviyede koşabiliyor. Yani antrenman seviyesini çok iyi ayarlayıp rakibini fiziksel olarak ezebilme gibi bir durum söz konusu değil oyunda anladığım kadarıyla. Türkiye'de maç başına ortalama 125 km koşabilen bir takım var mı merak ediyorum.

Daha önce de temayı beğenmediğimi söylemiştim.

Oynadıkça belli oluyor ki maç motorunun da ciddi zaafları var; çok kolay gol oluyor. En basitinden sağdan soldan bir orta kesseniz içerde oyuncunuz olmasa bile rakip defansa kaleciye vs. çarpıp gol oluyor ve bu çok fazla oluyor. Kaleci ve defanslarda problem var.

mortalknight
26.Ekim.2014, 01:22
Genç yogunluguna sahip başlangıc için önereceginiz takım varmı?
Anderlect ve Ajax var aklımda suan

World Hollow o1
26.Ekim.2014, 01:27
TTNET üzerinden 52 TL ile 6 taksitle ilk defa hayatımda CM ve FM serisinde bir orjinal oyun almış oldum :)

Hayırlı olsun değse bari.

sarianet
26.Ekim.2014, 01:31

gençlerbirliği ligtv spikerinin dediği doğruysa tabi :)

aytekin79
26.Ekim.2014, 01:34

Dinamo Zagreb ;)
Alternatif Salzburg

World Hollow o1
26.Ekim.2014, 01:35
Arkadaşlar kod hemen geldi bu sadece beta için midir yoksa full oyun geldiğindede bu kod olucak bilgisi olan kardeşler bir yardımcı olsun lütfen :)

sarianet
26.Ekim.2014, 01:35
Arkadaşlar kod hemen geldi bu sadece beta için midir yoksa full oyun geldiğindede bu kod olucak bilgisi olan kardeşler bir yardımcı olsun lütfen :)

beta için full sürüm için de ayrıca kod gelecek

E.m.r.e
26.Ekim.2014, 01:46
TTNET üzerinden 52 TL ile 6 taksitle ilk defa hayatımda CM ve FM serisinde bir orjinal oyun almış oldum :)

Hayırlı olsun değse bari.

playstore'daki kod geçen sene full sürüm içinde geçerliydi..

mete14
26.Ekim.2014, 01:50
Arkadaşlar offline oynayan varmı ortak alalım 2 yıldır alıyorum kendim ama bu yıl lise sondayım almak istemiyorum ama fm bağımlılığı malumunuz :( çok oynamayacağım için biriyle ortak alabilirim.

World Hollow o1
26.Ekim.2014, 01:52
playstore'daki kod geçen sene full sürüm içinde geçerliydi..

Şimdi detaylı araştırdım profilimde full sürümdede geçerliymiş, öyleyse pek fazla uğraşmıcam.

Bu kodların kaç kullanım hakkı var?

mete14
26.Ekim.2014, 01:52

Hollanda liginde çoğu takımda vardı fm 14 te 15 te de vardır psv , feyenoord vs. Türkiye de altınordu var.

Bekq
26.Ekim.2014, 01:16
http://i.hizliresim.com/G1JGX7.png

Bunlar dalga geçiyor bizimle :)

En ufak bir yama vb. şey kurmadım. Bu konuda acil bir açıklama gelmeli. Konuyu okuduğum kadarıyla genel bir sorun ve şuan benim de başıma geldi.

peker_553
26.Ekim.2014, 01:24
MAci izlerken daha rahat gozlemleyebiliyoruz mac motorunun en guzel avantaji bu :)

brkrkmzgfb
26.Ekim.2014, 02:40
Gençlerden takım isteyen Bursaspor alsın :)

sarianet
26.Ekim.2014, 02:46
maç motorundaki bana en saçma gelen animasyon şu
bek oyuncusu rakip kaleye sırtı dönük rakip ceza sahasını çaprazında bakmadan aniden orta yapıyor :D
isabetli oluyo olmuyo orasında değilim bi ara ümit özat hep bakmadan orta yapardı ama onun sırtı dönük olmazdı en azından dikine dönük olurdu :)

Flawless Victory
26.Ekim.2014, 09:01
Bir sey diyecegim. Demek ki Turkce olunca herkes orjinal aliyormus degil mi?

UgurcanOrhan
26.Ekim.2014, 09:31
Bir sey diyecegim. Demek ki Turkce olunca herkes orjinal aliyormus degil mi?

Tabi ki Türkçe olmasının daha çok payı var da steamsiz patch vs.. Korsan olunca fm 2006ydı sanırım ****** Tools'tan bir şeyler yapıyorduk oynamak için.. Şimdi o tarz şeyler tarihe karıştı. Bir de şu mantık 1 sene oynayacağın bir şeye 60 70 lira vermek örneğin sigara kullanan bir adamsa bu para bir seneye vurunca çok bir şey değil. Hani kullanmasa bile seni eğlendiren boş vakitlerini güzel değerlendiren bir oyuna 1 senelik aya vurunca çok zor olmasa gerek.

emirk1802
26.Ekim.2014, 09:55
Arkadaslar bende kayıtlı oyun açılamıyor hatası veriyor. Yokmu bi cözümü? Eski sürümlere getireyim dedim eski sürüm yok dedi.

Kaan Souza
26.Ekim.2014, 10:47
Oyunda 3-4 kez crash dumps aldım.Şimdiden soğudum.Her hafta oyun mu kaydedip ilerlicez.

europeanconquer
26.Ekim.2014, 10:48
7.kez crash dump yedim,her hafta oyunu kaydediyorum,yapacak bir şey yok.

World Hollow o1
26.Ekim.2014, 10:57
Arkadaşalar kodumu paylaşsam sıkıntı olur mu?

europeanconquer
26.Ekim.2014, 11:24
Türkiye'de bosman kuralı bildiğin geçerli gözükmüyor oyunda,rezalet,tam anlamıyla rezalet.

http://i.imgur.com/m3FLeDx.png

Matteo Ferrari
26.Ekim.2014, 14:16
Türkiye'de bosman kuralı bildiğin geçerli gözükmüyor oyunda,rezalet,tam anlamıyla rezalet.

Ben de aynı şekilde Mert Günok ve Güray Vural'a imza attıramadım fakat Jem Karacan'ı attırdım.
Ayrıca futbolcularımla çok kolay sözleşme yeniledim. Veli, Mustafa, Ersan ve Sivok'la mevcut sözleşmelerinin yarı fiyatına yeni sözleşme imzalattım.

Namzet
26.Ekim.2014, 16:16

Yetkililer cevap verirse seviniriz bendede aynı durum

World Hollow o1
26.Ekim.2014, 17:10
Kayıtlı oyunu full sürümde kullanıcaz mı arkadaşlar?

Esssteban
26.Ekim.2014, 20:42
Aynı milli takım maçında 3 as takım oyuncum(Tolga Zengin,Ersan Gülüm, Gökhan Töre) sakatlandı.

Duvarları yumrukladım sinirden.

nessus
26.Ekim.2014, 22:30
Dikkatimi çeken iki şey var sizde durum nedir merak ediyorum.

1- Oyunca zenci yok mu? Emenike falan baya beyaza çalıyor, Tottenham'da da gözüme zenci biri çarpmadı.

2- Taktik ekranında oyuncu için pozisyon atadığımız yerde bazı pozisyonlar çıkmıyor.

Örnek
ofansif orta saha
oyunkurucu
(boş)
(boş)

bu boş yazdıklarımın üstüne mousela gelince seçebiliyorum. İlginç.

serwan
26.Ekim.2014, 22:44

1- Oyunca zenci yok mu? Emenike falan baya beyaza çalıyor, Tottenham'da da gözüme zenci biri çarpmadı.

2- Taktik ekranında oyuncu için pozisyon atadığımız yerde bazı pozisyonlar çıkmıyor.

Örnek
ofansif orta saha
oyunkurucu
(boş)
(boş)

Evet bu son yazdığınız bana da oldu

MassiveStroke
26.Ekim.2014, 22:50

Örnek
ofansif orta saha
oyunkurucu
(boş)
(boş)

Pozisyon isimleri çıkmasa da açıklamalarında ne yazdığı belli oluyor..

jevox06
26.Ekim.2014, 23:15
Tek sorum şu. 2'ye 1 yada 3'e 1 falan rakip kaleye giderken top ayağında olan oyuncu kaleciyle karşı karşıya kaldığını düşünün ve yanında da boşta bir arkadaşı var. Kaleye mi şut çekiyor yoksa boştaki arkadaşına pas çıkarıyor mu ? Ben senelerdir oynuyorum hiç böyle bir atak görmedim. Bu sefer nasıl ?

Sadixx
27.Ekim.2014, 00:05
Kayıtlı oyunu full sürümde kullanıcaz mı arkadaşlar?

Evet.........

E.Cartman
27.Ekim.2014, 02:05
Tek sorum şu. 2'ye 1 yada 3'e 1 falan rakip kaleye giderken top ayağında olan oyuncu kaleciyle karşı karşıya kaldığını düşünün ve yanında da boşta bir arkadaşı var. Kaleye mi şut çekiyor yoksa boştaki arkadaşına pas çıkarıyor mu ? Ben senelerdir oynuyorum hiç böyle bir atak görmedim. Bu sefer nasıl ?
Şut çoğunlukta hala ama artık pas vermeyi öğretmişler gibi

Bordo61Mavi
27.Ekim.2014, 02:10
Trabzonspor nasil oyunda ?

RodRiGOtELLo14
27.Ekim.2014, 08:34
Milli takım dönüşü as takımdan 2-3 oyuncu sakat dönüyor. Bunun düzelmesi lazım çok abartı olmuş.

Her milli maç arası korkuyorum artık..

Trabzonspor nasil oyunda ?

Bugün kardeşim ile Trabzonspor'un durumunu konuşuyorduk kadrosu kaliteli bence hatta dur FM ye nasıl yansımış diye bakim dedim. Baya beğendim. 1-2 ufak dokunuş ile zevkli bir kariyer olacaktır..

Danger90
27.Ekim.2014, 15:33
terih yapıp csgo almıştım yorumları okuyunca mini bi pişmanlık duymadım değil oyun sağlam bir indirime girdiği zaman almak farz oldu :(

anlatmaliymis_meger
27.Ekim.2014, 15:54
sow , webo, emenike aynı anda sakatlandı
caner,bruno ve emre zaten sakattı
umarım bu hata öncelikli olarak düzeltilir oyun çıkmadan

erdem344
27.Ekim.2014, 15:55
Maç motoru çok kötü bence

Sakatlıkta çok oluyor

serwan
27.Ekim.2014, 18:37
Gözlemlediğim kadarıyla;
Direk sorunu devam ediyor.
Kanattan hücum eden oyuncunun içerideki boş adama yuvarlamak yerine sıfırdan kaleye vurması saçmalığı azalmış olmakla birlikte devam ediyor.
Uzun topların yerine gitme oranı biraz fazla sanki.

Ralph
27.Ekim.2014, 18:59
Neden her sene arayüz bu kadar çok değişiyor ben anlamıyorum. Her sene oyunu yeni baştan çözüyoruz. Ne nerede bulamıyorum rahatça hiç bir şeyi. Yeni çıktı diye arayüzünde hep baştan yapılması şart mı? Bir tek ben mi düşünüyorum bunu?

serwan
27.Ekim.2014, 19:05
Neden her sene arayüz bu kadar çok değişiyor ben anlamıyorum. Her sene oyunu yeni baştan çözüyoruz. Ne nerede bulamıyorum rahatça hiç bir şeyi. Yeni çıktı diye arayüzünde hep baştan yapılması şart mı? Bir tek ben mi düşünüyorum bunu?

Sırf değişiklik yapılmış gibi göstermek için yapıyorlar bunu. İçerikte bi gelişme olmayınca şeklini değiştirip insanları kandırıyorlar.

perpetua
27.Ekim.2014, 19:33

Profesyonel Futbolcularin Statusu ve Transferleri Talimati
IV. PROFESYONEL FUTBOLCU SÖZLEŞMESİ
MADDE 19 – GENEL ESASLAR

( 6) Mevcut kulübüyle sözleşmesi devam eden profesyonel bir futbolcuyla sözleşme imzalama
niyetinde olan kulüp, futbolcuyla görüşmelere başlamadan önce futbolcunun sözleşmesel
ilişkisi devam eden kulübünün iznini yazılı olarak almak zorundadır. Yazılı izin almaksızın
görüşmelere başlayan kulüp, futbolcu, futbolcu temsilcisi ve diğer kişiler hakkında Futbol
Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır.

Kisacasi kulubunden izin almadan, bir futbolcu ile transfer gorusmesi yapilamiyor. Bunu Cenk Tosun transferinde gorduk. Besiktas ile devre arasinda imzaladi ancak once Gaziantepspor'un rizasini almak zorunda kaldi Besiktas. Gaziantepspor da Cenk alacaklarini birakinca izin verdi transfere.

Simdiye kadar yanlis biliyormusuz demek dogru olur herhalde.

World Hollow o1
27.Ekim.2014, 19:34
Bilgisayarı formatlıycam tekrar yüklesem sorun olcakmı acaba?

serkankeyvan
27.Ekim.2014, 19:41
MADDE 19 – GENEL ESASLAR

( 6) Mevcut kulübüyle sözleşmesi devam eden profesyonel bir futbolcuyla sözleşme imzalama
niyetinde olan kulüp, futbolcuyla görüşmelere başlamadan önce futbolcunun sözleşmesel
ilişkisi devam eden kulübünün iznini yazılı olarak almak zorundadır. Yazılı izin almaksızın
görüşmelere başlayan kulüp, futbolcu, futbolcu temsilcisi ve diğer kişiler hakkında Futbol

Kisacasi kulubunden izin almadan, bir futbolcu ile transfer gorusmesi yapilamiyor. Bunu Cenk Tosun transferinde gorduk. Besiktas ile devre arasinda imzaladi ancak once Gaziantepspor'un rizasini almak zorunda kaldi Besiktas. Gaziantepspor da Cenk alacaklarini birakinca izin verdi transfere.

E o zaman 0 değerinde bir teklifle kulüplerin kapısını çalmalıyız? Ben böyle anladım bu durumu. Yok eğer satıcı kulüp bonservis istiyor ise nerede kaldı bosman kuralı?

perpetua
27.Ekim.2014, 19:46
E o zaman 0 değerinde bir teklifle kulüplerin kapısını çalmalıyız? Ben böyle anladım bu durumu. Yok eğer satıcı kulüp bonservis istiyor ise nerede kaldı bosman kuralı?

Zaten Avrupa Birliginde degil ki Turkiye.

Bunun benzeri durum Ingiltere'de de mevcut. Ulke icinde bir takimin baska bir Ingiliz takiminda oynayan oyuncu ile on sozlesme yapmasina izin verilmiyor. Ancak sozlesmesi bittikten sonra oyuncu imzalayabiliyor.

Bizde de ayni. Baska bir ulkede oynayan bir oyuncu ile sozlesmesinin bitimine 6 ay kala on sozlesme yapabiliyorsunuz ama Turkiye'de oynayan bir oyuncu ile yapamiyorsunuz. TFF de zaten talimatlarina sozlesmenin bitimine 6 ay kala on sozlesme yapilabilir diye bir hukum koymamis. Sadece sozlesmesi devam eden oyuncu ile transfer gorusmesi yapmak icin kulubun rizasinin alinmasi gerekli diyor.

Ancak tabii oyuncunun sozlesmesi bittikten sonra istedigi kulube gitmesi serbest.

europeanconquer
27.Ekim.2014, 20:30
MADDE 19 – GENEL ESASLAR

Bunu oyuna yansıtamadığınıza göre yani Gaziantepspor'dan oyunda izin alamadığımıza göre olduğu gibi devam ettirmeniz gerekiyor,eğer oyuna bahsettiğiniz özellik eklenirse kuralda uygulanabilir.O özellik olmadan kural koymak olmaz.

RodiMood
27.Ekim.2014, 20:36
D&R ile yoğum temaslar sonucunda aldım beta kodunu :D:D:D

Pod
27.Ekim.2014, 20:45
MADDE 19 – GENEL ESASLAR

İlk sezonun devre arasında Rabiot ve Umtiti ile kulüpten bağımsız anlaştım sözleşmeleri bitiyordu. Türkiye'den oyuncuları alamadım ama bu şekilde. Bununla mı alakalı yani Fransa'da yok o mevzu bizde mi var?

perpetua
27.Ekim.2014, 20:58
Bunu oyuna yansıtamadığınıza göre yani Gaziantepspor'dan oyunda izin alamadığımıza göre olduğu gibi devam ettirmeniz gerekiyor,eğer oyuna bahsettiğiniz özellik eklenirse kuralda uygulanabilir.O özellik olmadan kural koymak olmaz.

Sezon sonunda gerceklesmek uzere oyuncunun transferi icin konusabilirsiniz Antep ile.

perpetua
27.Ekim.2014, 21:00
İlk sezonun devre arasında Rabiot ve Umtiti ile kulüpten bağımsız anlaştım sözleşmeleri bitiyordu. Türkiye'den oyuncuları alamadım ama bu şekilde. Bununla mı alakalı yani Fransa'da yok o mevzu bizde mi var?

Evet. Bir cok ulkeden oyuncu ile on sozlesme yapabilirsiniz. Sadece Turkiye'deki oyuncularla on sozlesme yapamiyorsunuz.

europeanconquer
27.Ekim.2014, 21:04
Ben bunu kabul etmiyorum,istediğiniz gibi yapın müdahale edebilecek bir durumda değiliz ancak saçmalıktan da başka bir şey değil.

perpetua
27.Ekim.2014, 21:13
Ben bunu kabul etmiyorum,istediğiniz gibi yapın müdahale edebilecek bir durumda değiliz ancak saçmalıktan da başka bir şey değil.

Istenen oyunun gercek kurallari yansitmasi degil mi?

europeanconquer
27.Ekim.2014, 21:17

İstenen bu ama oyunda Ocak ayında almak istediğimiz bir oyuncu için kulübünden izin alabiliyor muyuz ? Öyle bir seçenek var mı ? Varsa bu kuralı yansıtmanız normaldir ama öyle bir seçenek olmadığına göre elimiz kolumuz bağlı kalıyor.Sezon sonuna kadar niye beklemek zorundayız ? Ben mesela Mustafa Pektemek'i alacaktım ama Beşiktaş sezon sonundan önce uzattığı için alamadım.Bilal Kısa'yı alacaktım,yine alamadım.

Mesela Passolig diye bir uygulama var stadlar boşaldı ama oyunda niye ben dolu tribünlere oynuyorum ? Boş olması gerekmiyor mu ?

sarianet
27.Ekim.2014, 21:20
hocam oyunda yazılı izin nası alacağız

Pod
27.Ekim.2014, 21:21

Yalnız Cenk Tosun örneğinde haklı olsanız da bir çok transferde direk oyuncuyla anlaşmıyor mu takımlarımız? Normal parayla yapılanlarda bile.

Ancak durum hoşuma gitmese de yapacak bir şey yok, koydunuz talimatnameyi, haklısınız. Doğrusu buymuş.

sarianet
27.Ekim.2014, 22:24
Yalnız Cenk Tosun örneğinde haklı olsanız da bir çok transferde direk oyuncuyla anlaşmıyor mu takımlarımız? Normal parayla yapılanlarda bile.

Ancak durum hoşuma gitmese de yapacak bir şey yok, koydunuz talimatnameyi, haklısınız. Doğrusu buymuş.

Gerçekçilik konuşacaksan kulüpten yazılı izin alma oyuna getirilmeli aksi halde genel kurallar konulmalı olması gereken bu

Mobil

Berkerguney
27.Ekim.2014, 23:14
Kesinlikle katılıyorum madem böyle bir durum eklendi , çözümü ya da çıkar yolu da eklenmelidir , ciddi olarak saçmalık olmuş . Madem izin almamız gerekiyor o zaman izin almak için seçeneğimiz olması gerek bu kadar basit.

perpetua
27.Ekim.2014, 23:26
İstenen bu ama oyunda Ocak ayında almak istediğimiz bir oyuncu için kulübünden izin alabiliyor muyuz ? Öyle bir seçenek var mı ? Varsa bu kuralı yansıtmanız normaldir ama öyle bir seçenek olmadığına göre elimiz kolumuz bağlı kalıyor.Sezon sonuna kadar niye beklemek zorundayız ? Ben mesela Mustafa Pektemek'i alacaktım ama Beşiktaş sezon sonundan önce uzattığı için alamadım.Bilal Kısa'yı alacaktım,yine alamadım.

Yapacak bir sey yok. Muhtemelen bu oyunculari almak istesen kulupleri izin vermeyecekti.

Mesela Passolig diye bir uygulama var stadlar boşaldı ama oyunda niye ben dolu tribünlere oynuyorum ? Boş olması gerekmiyor mu ?

Seyirci ortalamalarini da indirecegiz bir sonraki yamada. Tam etkisini gormeden cok radikal degisiklik yapmak istememistik. Sonucta veritabani liglerin ikinci haftasinin sonunda SI'a teslim edildi.

perpetua
27.Ekim.2014, 23:27
hocam oyunda yazılı izin nası alacağız

Takima teklif yapacaksin. Kabul edecek ve oyuncu ile goruseceksin.

Veya sezon sonunda sozlesmesinin bitmesini bekleyeceksin.

europeanconquer
27.Ekim.2014, 23:31
O zaman SI yetkilileri ile görüşüp en azından FM 16 için bu tarz bir özellik koyma fikri verebilirsiniz.Gerçi konu açıyorsunuz oyun çıkmadan önce,o zaman bunu söylerim konuda.

nessus
28.Ekim.2014, 12:40
frikik kamerasından hiç memnun değilim, bunu ayarlardan falan iptal etmenin yolu var mı? uzaktan göstersin razıyım.

sarianet
28.Ekim.2014, 13:28

tam karşılığı bu değil hocam gerçekçilik adına konuşuyorsak tabii

ogsusam11
28.Ekim.2014, 14:12

Fenerbahçe Ugur Boral'i bosman olarak aldi. Genclerbirligi'nin rizasi olmadan. 6 ay --sezon bitene dek- kadro disi kaldi Ugur Genclerde.

Fernando Gago
28.Ekim.2014, 14:18
Bosman kuralı sadece Türkiye Ligi için mi yok yoksa oyunda genel olarak mı yok ?

Eski serilerde hep vardı Ocak'ta sözleşme imzalatabiliyorduk ?

narakan1969
28.Ekim.2014, 14:19
Yani biz bugüne kadar FM'de o bosman kuralını yanlış mı oynamışız? Yoksa yönetmeliğe giren kural yeni mi yürürlükte Türkiye'de? O kadar alışkanlıktan sonra kötü oldu tabii bunun çat diye değişmesi ancak gerçek nasılsa öyle uygulanmasının da taraftarıyım.

Berkerguney
28.Ekim.2014, 14:43
Bu kural gerçekten oyuna çok yanlış ve adaletsiz aktarılmış..

ogsusam11
28.Ekim.2014, 14:45
Aynı sekilde NAC Breda Fenerbahçe'den Van Hooijdonk'u yine bosman olarak aldı, sozlesmesinin bitmesine 4-5 ay kala basın toplantısıyla acıkladı PVH.

ogsusam11
28.Ekim.2014, 14:49
Tuncay ve Aurelio da bedelsiz olarak ayrildi ama mayıs ayında ayrıldıkları için bosman olarak sayabilir miyiz mu emin degilim.

perpetua
28.Ekim.2014, 15:01
Aynı sekilde NAC Breda Fenerbahçe'den Van Hooijdonk'u yine bosman olarak aldı, sozlesmesinin bitmesine 4-5 ay kala basın toplantısıyla acıkladı PVH.

Tuncay ve Aurelio da bedelsiz olarak ayrildi ama mayıs ayında ayrıldıkları için bosman olarak sayabilir miyiz mu emin degilim.

Uluslararasi transferlerde UEFA-FIFA talimatlari gecerli.

Yani Inter gelip sozlesmesi sezon onunda erecek Emre Belozoglu ile 6 ay onceden on sozlesme imzalayabilir. Ama Besiktas'in sezon sonunda sozlesmesi sona erecek Emre Belozoglu ile on sozlesme imzalamak icin Fenerbahce'den izin almasi gerekli.

Veya Fenerbahce, Real Madrid'te sezon sonu sozlesmesi sona erecek Roberto Carlos ile 6 ay onceden on sozlesme imzalayabilir. Ama sozlesmesi sezon sonunda sona erecek Ziya Erdal ile on sozlesme imzalamasi icin Sivasspor'dan izin almasi gerekli.

perpetua
28.Ekim.2014, 15:05
Fenerbahçe Ugur Boral'i bosman olarak aldi. Genclerbirligi'nin rizasi olmadan. 6 ay --sezon bitene dek- kadro disi kaldi Ugur Genclerde.

Yani biz bugüne kadar FM'de o bosman kuralını yanlış mı oynamışız? Yoksa yönetmeliğe giren kural yeni mi yürürlükte Türkiye'de? O kadar alışkanlıktan sonra kötü oldu tabii bunun çat diye değişmesi ancak gerçek nasılsa öyle uygulanmasının da taraftarıyım.

Bu madde gecen sezon talimatlara eklendi. Ondan once FIFA talimatlari gecerlidir yaziliydi sadece.

Fifa talimatlarina gore de bir oyuncuyu transfer etmek istiyorsaniz kulubune transfer gorusmelerine baslamak istediginizi bildirmeniz yeterli.

Ancak bizim talimatlar gectigimiz sezonun basindan beri yazili izin almayi gerektiriyor. Yani oyuncunun kulubuyle anlasmayi gerektiriyor. Talimatlarda, sozlesmesinin bitimine 6 ay kalan futbolcular icin bu madde gecersizdir gibi bir duzenleme olmadigi surece de once kulubuyle konusmadan bir futbolcu ile on sozlesme yapmak talimatlara uygun degil.

Önder HOCA
28.Ekim.2014, 15:25
oyun beta ondanmıdır bılmem ama monacodan sow için 45 istedim veriyorlar :S

http://i.hizliresim.com/jYMAZG.jpg (http://hizliresim.com/jYMAZG)

http://i.hizliresim.com/PEdGLv.jpg (http://hizliresim.com/PEdGLv)

RodRiGOtELLo14
28.Ekim.2014, 18:12
Oyuncular özellikle kanat oyuncuları topu ayaklarından açıp basitçe kaybediyorlar.

Birde kaleciler üzerinde çalışma yapalım derken biraz bozmuşlar. En iyi kaleciler bile top tutmuyor arkadaş ya sektiriyor yada kornere çeliyor. Adam kendi orta sahasından orta açıyor korner. Umarım bu durum düzelir yoksa çok sinir olacağız.

caner485
28.Ekim.2014, 18:28
Maşallah dediğimiz 3 gün yaşamıyor. Kimi takip listemize alsak hemen 1-3 ay arası sakatlanıyor.

Flawless Victory
28.Ekim.2014, 19:11
Direkt pasin saha icinde bariz olarak gozukmesi bu gune kadar taktiklerle bosuna bogustugumuzu gosteriyor, defalarca soyledik ki eski oyunlarda verdigimiz taktigi takim uygulamiyordu, simdi ise gayet guzel oldu.

Oyunun kasmasi da bence tamamen iyi optimize edilmemis oldugundan, bu duzeltilir diye umuyorum.

caner485
28.Ekim.2014, 19:37
http://i.hizliresim.com/lzXD5J.jpg (http://hizliresim.com/lzXD5J)

Parçalı formamız olmamasına rağmen sahada parçalı formalayız. Daha önce denk gelen oldu mu bilmiyorum.

zazanas
28.Ekim.2014, 20:20
Genç oyuncuyu tecrübeli oyuncu ile nasıl çalıştırıyoruz ? geçen seride oyuncu ile konuşta vardı. Bu sene başka bir yerde mi yoksa ben mi göremiyorum ?

perpetua
28.Ekim.2014, 20:33
http://i.hizliresim.com/lzXD5J.jpg (http://hizliresim.com/lzXD5J)

Parçalı formamız olmamasına rağmen sahada parçalı formalayız. Daha önce denk gelen oldu mu bilmiyorum.

Oyunun ikinci sezonuna gectin herhalde. :)

Dennis Bergkamp
28.Ekim.2014, 20:55
Geri pası eklemeyi unutmuşlar oyuna.Kaleciler geri pası rahat rahat elleriyle konrtol ediyorlar

Walter Sakana
28.Ekim.2014, 23:41
Resmi olarak listelenen sorunlar (SI Games tarafından beta versiyonla ilgili):

Match
- Poor goalkeeping, particularly at lower levels - sometimes leading to unusually high scores.
- Too many poor back-passes leading to goals
- There are too many goals from direct free-kicks
- There are too many own goals, or incorrectly-awarded own goals
- Players occasionally control the ball with their head in unrealistic situations
- Some animations will require further polish – particularly with regards to 'skating'
- Some skin tones currently appear lighter than intended due to a lighting issue
- The touchline team talk options need some tweaking
AI
- Balancing is ongoing to the AI managers' transfers and squad building
- Balancing is ongoing to managerial appointments
- Balancing is ongoing to user job interviews and job offers
- Some players become unhappy too quickly (and some are too easy to talk around)
- There are some graphical issues on the conversation history screen
- Users can currently make only one board request per day
- There is missing information on transfer window round-up news in some situations
- AI managers occasionally give contradictory opinions about penalty decisions to the press

Maç
- Kötü kalecilik, özellikle alt liglerde. Bazen alışılmadık derecede çok gollü sonuçlar ortaya çıkıyor
- Gol yemeye sebebiyet veren çok sayıda kötü geri pasları
- Serbest vuruşlardan çok fazla gol olması
- Çok sayıda kendi kalesine veya doğru olmayan biçimde kendi kalesine olarak değerlendirilen gol olması
- Oyuncuların kimi zaman gerçekçi olmayan durumlarda topu kafalarıyla kontrol etmeleri
- Bazı animasyonlar iyileştirme istiyor, özellikle kayma olayı (pek çeviremedim burayı)
- Bazı tema renk tonları genel olarak olması gerekenden daha açık görünüyor
- Kenar takım konuşması seçenekleri biraz iyileştirme istiyor

Yapay Zeka ile ilgili olanları çevirmedim. Vakti olan varsa buyursun :)

ekleme: Çok gollü sonuçlara bir örnek olarak paylaşılmış (buna benzer çok örnek varmış):
http://lh6.ggpht.com/-sZyK3GvkzD4/VEyC-Na9UUI/AAAAAAAAfZE/CY5gz1Z3tSs/s1600/9_43.jpg

di canio
28.Ekim.2014, 23:47
- Bazı tema renk tonları genel olarak olması gerekenden daha açık görünüyor

Tema renk tonları değil de oyuncuların tenlerinden bahsediyorlar sanırım. Siyahi oyuncuların açıık ten renginde gözüktüğü ile ilgili şikayetler vardı. Işık yansımasıyla ilişkilendirmişler gibi anladım.

Walter Sakana
28.Ekim.2014, 23:50
Tema renk tonları değil de oyuncuların tenlerinden bahsediyorlar sanırım. Siyahi oyuncuların açıık ten renginde gözüktüğü ile ilgili şikayetler vardı. Işık yansımasıyla ilişkilendirmişler gibi anladım.

evet senin dediğin gibi olması lazım. Teşekkürler düzeltme için.

hazimyildirim
29.Ekim.2014, 00:23
sakatlık olayına mutlaka el atılması lazım, çok sıkıntılı arkadaş adam sakatlıktan dönüyor bekliyorum az toparlasın diye sonra 15 -20 şer dakika oynatıyım kondisyon kazansın diye diyorum haydaaa adam 10 dakikanın içinde yine sakatlanıyor. 1 değil 3 değil hep aynı terane. bi de bu sol sütunun rengini değiştirebiliyor muyuz? gözün yanıyor la

ReaList
29.Ekim.2014, 00:36
Örneğin Sow.

Arap Celal gibi dolanıyor sahada :D

di canio
29.Ekim.2014, 00:40
Örneğin Sow.

Arap Celal gibi dolanıyor sahada :D

Her seride olduğu gibi yine İtalya'da Juve Stabia ile başladım oynamaya. Fenerbahçe'nin sadece 1 maçını izledim. Onda da Sow yoktu. Pek de dikkat etmedim oyuncuların tipine ama sanki Caner'i kara saçlı gibi gördüm.

ReaList
29.Ekim.2014, 00:44
Her seride olduğu gibi yine İtalya'da Juve Stabia ile başladım oynamaya. Fenerbahçe'nin sadece 1 maçını izledim. Onda da Sow yoktu. Pek de dikkat etmedim oyuncuların tipine ama sanki Caner'i kara saçlı gibi gördüm.
Aynen Caner de esmer takılıyor :D

http://i.hizliresim.com/Qg5mvv.jpg

RodiMood
29.Ekim.2014, 00:52
Kendi kalesine gol olayına katılıyorum. Çok fazla kendi kalesine gol atıyor takımlar.

Corpus
29.Ekim.2014, 00:53
martin odegaard oyunda var mı yok mu? Yok mu merak eden yahu

Walter Sakana
29.Ekim.2014, 00:59
Aynen Caner de esmer takılıyor :D

http://i.hizliresim.com/Qg5mvv.jpg

Vay be. Sen bile 4 gol attıysan harbiden kaleciler kötüymüş oyunda :p Şu tam sürüm çıksın da alayım ifadeni. Böyle betada yok Galatasaray'ı 4-0 yeniyorum", yok Sow 20 gol attı diye hava atmak kolay.

İlk çıktığı gün yoğunluk olur, 8'inde alırım. 3-5 gün de alışma süreci diyelim. Sen 13'üne kadar bol bol çalış bu arada.

aytekin79
29.Ekim.2014, 01:12
martin odegaard oyunda var mı yok mu? Yok mu merak eden yahu

Oyunda yok maalesef.16 yaşına basmadığından dolayı.Muhtemelen ocak ayından sonraki güncellemede olur

cimbomlueyup
29.Ekim.2014, 01:22
arkdaşlar bişey sorucam editor ne zaman çıkar oyun içi şu yabancı sınır sinir ediyo kaldırmam lazım zar zor adam buluyrz 1 sene iyi oynuyo adam gitmek istiyo

Lord Black
29.Ekim.2014, 02:25
arkdaşlar bişey sorucam editor ne zaman çıkar oyun içi şu yabancı sınır sinir ediyo kaldırmam lazım zar zor adam buluyrz 1 sene iyi oynuyo adam gitmek istiyo

Tam sürüm çıktıktan sonra çıkar editör de.

RodRiGOtELLo14
29.Ekim.2014, 11:11
- Some players become unhappy too quickly (and some are too easy to talk around)

Oyuncuların çok çabuk mutsuz olma sorununu not almışlar güzel. Düzelmezse çok can sıkıcı olurdu zaten..

caner485
29.Ekim.2014, 11:50
Oyunun ikinci sezonuna gectin herhalde. :)

hayır ilk sezon ve grafik paketi falan kullanmıyorum. :) Bir hata var ama nerde bilemiyorum.

ReaList
29.Ekim.2014, 13:11
Vay be. Sen bile 4 gol attıysan harbiden kaleciler kötüymüş oyunda :p Şu tam sürüm çıksın da alayım ifadeni. Böyle betada yok Galatasaray'ı 4-0 yeniyorum", yok Sow 20 gol attı diye hava atmak kolay.

İlk çıktığı gün yoğunluk olur, 8'inde alırım. 3-5 gün de alışma süreci diyelim. Sen 13'üne kadar bol bol çalış bu arada.
Bekleriz, Bu 4'ler karşında 8 de olur yaparız abimize bi güzellik :D

exe_genesis
29.Ekim.2014, 14:28
Yapacak bir sey yok. Muhtemelen bu oyunculari almak istesen kulupleri izin vermeyecekti.

Seyirci ortalamalarini da indirecegiz bir sonraki yamada. Tam etkisini gormeden cok radikal degisiklik yapmak istememistik. Sonucta veritabani liglerin ikinci haftasinin sonunda SI'a teslim edildi.

Bence eski kural daha gerçekçiydi. Şöyle düşünelim;

6 ay sonra söyleşmesi bitecek Ersan'a teklif yapıp sözleşme imzaladım diyelim. Alınca seçenek çıkıyordu; "Hemen satın almak için bjk şu kadar para istiyor ve ya şimdi göndermek istemiyor" diye. Aslında küluple anlaşmış oluyorduk bi nevi. Oyuncu acil lazımsa bonservisini verip alıyordum değilse 6 ay bekleyip sözleşmesi bittiğinden bedavaya alıyordum. Kural işliyordu sadece sıralama farklıydı.

Şimdiki durumda illa teklif yapmamız gerekiyor. Bu izin olayı oyundaki teklif yap mantığıyla örtüşmüyor. Senelerdir oyunu oynadığım için 0 teklif edince muhtemelen bjk kabul etmeyecek. Gereksiz yere para vermiş olacağım. Teklif yap butonunu direk teklif yapmış olarak algılayacak oyun.

Sezon bitmesine 2-3 ay kala sözleşmesi bitmeye yakın oyuncuları araştırıp sözleşme imzalıyordum şimdi bundan da mahrum kalacağım. Oyuncuların eski takımlarına gereksiz yere para verip önceden sözleşme imzalatacağız ya da sene sonunda bi anda ortalık sözleşmesiz oyuncularla dolacak herkes teklif yapacak artık kim neyi kaparsa durumu olacak. Sözleşmesiz kalan oyuncularda emekli falan oluyor saçma durumlar yaşanacak oyunda. Örn: Fm14 oynarken sözleşmesi bitmiş Cristian Atsu'ya o kadar teklif yaptım maaşı beğenmedi. Bi çok takım izliyordu adam sözleşme imzalayamadı. 25 yaşında wonderkid ayarında oyuncu emekli oldu :) Anadolu takımlarındaki oyuncularda benzer emeklilik sorunları yaşanabilir.

En önemli sorun ise dediğiniz gibi; oyuncuya tüm dünyadan teklifler yağabilir, onlar alabilir sadece biz teklif yapamayacağız. Ve muhtemelen başka birisi alacak. Sözleşmesi 1-2 yıl kalsa rakibe satmak istemezsin anlarım 1-2 ay kalmış adam için böyle bi durum söz konusu olmamalı.

"Kural öyle" gerçekçi olsun diye eklemişsiniz ama oyunda uygulanabilirliği yoksa gerçekciliğe en yakın şekilde devam edilmeliydi.

Editör'de bu durumu eski haline getirebileceğimiz bi alan var mıydı daha önce. Bilgisi olan var mı?

anlatmaliymis_meger
29.Ekim.2014, 14:52
kafayı yiyecem sorun bende mi oyunda mı?
Evimde Akhisar'a 7 atıyorum
deplasmanda sonuncu Erciyes'e yeniliyorum
Deplasmanda G.Saray'a 5 atıyorum
evimde antep,karabük gibi takımları yenemiyorum.
Taktik ve kadro aynı.
Biliyorum aynı taktik her takıma işlemez yıllardır FM oynuyoruz ama bu kadar da fark etmemeli

ozgur825
29.Ekim.2014, 16:19
mutlaka puan almamız gereken bir maçta son 15 dakikada yüklenme komutunu verince özet görüntülere geçmeden veya bir iki kere geçerek maç bitiyor ki o pozisyonda ceza sahasına girmek varken geriye pas atan adam yüzünden iyice sinir oluyorum, geçen 2 oyunda da aynı sorun vardı.

RodRiGOtELLo14
29.Ekim.2014, 17:27
Bol skora birde ben örnek vereyim :)

http://i.hizliresim.com/Z1BWZk.png

Cengo
29.Ekim.2014, 20:14
Bence eski kural daha gerçekçiydi. Şöyle düşünelim;

6 ay sonra söyleşmesi bitecek Ersan'a teklif yapıp sözleşme imzaladım diyelim. Alınca seçenek çıkıyordu; "Hemen satın almak için bjk şu kadar para istiyor ve ya şimdi göndermek istemiyor" diye. Aslında küluple anlaşmış oluyorduk bi nevi. Oyuncu acil lazımsa bonservisini verip alıyordum değilse 6 ay bekleyip sözleşmesi bittiğinden bedavaya alıyordum. Kural işliyordu sadece sıralama farklıydı.

Şimdiki durumda illa teklif yapmamız gerekiyor. Bu izin olayı oyundaki teklif yap mantığıyla örtüşmüyor. Senelerdir oyunu oynadığım için 0 teklif edince muhtemelen bjk kabul etmeyecek. Gereksiz yere para vermiş olacağım. Teklif yap butonunu direk teklif yapmış olarak algılayacak oyun.

Sezon bitmesine 2-3 ay kala sözleşmesi bitmeye yakın oyuncuları araştırıp sözleşme imzalıyordum şimdi bundan da mahrum kalacağım. Oyuncuların eski takımlarına gereksiz yere para verip önceden sözleşme imzalatacağız ya da sene sonunda bi anda ortalık sözleşmesiz oyuncularla dolacak herkes teklif yapacak artık kim neyi kaparsa durumu olacak. Sözleşmesiz kalan oyuncularda emekli falan oluyor saçma durumlar yaşanacak oyunda. Örn: Fm14 oynarken sözleşmesi bitmiş Cristian Atsu'ya o kadar teklif yaptım maaşı beğenmedi. Bi çok takım izliyordu adam sözleşme imzalayamadı. 25 yaşında wonderkid ayarında oyuncu emekli oldu :) Anadolu takımlarındaki oyuncularda benzer emeklilik sorunları yaşanabilir.

En önemli sorun ise dediğiniz gibi; oyuncuya tüm dünyadan teklifler yağabilir, onlar alabilir sadece biz teklif yapamayacağız. Ve muhtemelen başka birisi alacak. Sözleşmesi 1-2 yıl kalsa rakibe satmak istemezsin anlarım 1-2 ay kalmış adam için böyle bi durum söz konusu olmamalı.

"Kural öyle" gerçekçi olsun diye eklemişsiniz ama oyunda uygulanabilirliği yoksa gerçekciliğe en yakın şekilde devam edilmeliydi.

Editör'de bu durumu eski haline getirebileceğimiz bi alan var mıydı daha önce. Bilgisi olan var mı?

Hiç anlamamışsınız.

Eskişehir, Tarık için izin verdi mi? Neden göndermek istemedikleri oyuncular için izin versin kulüpler? Bana bunun mantığını açıklar mısınız? İzin vermek yerine ne koparırsa kâr mantığı ile olabiliğince yüksek bedel isterler, istiyorlar da. Keza zaten sözleşmesi düştükçe istedikleri bedelleri de düşüyor oyunda gerçekçi bir durumda.

Beşiktaş size neden izin versin? Beşiktaş, Fernandes için kimseye izin verdi mi? Hadi yönetim ikna oldu diye farzedelim, göndermek istemedikleri için fahiş fiyat çekerler. Sözleşmeyi yenilemeye de kalkarlar. Göndermek istedikleri oyuncu olursa zaten size de belki önerirlerdi. Ücretsiz ya da düşük fiyat ile transfer listesine çekerlerdi.

Esas sizin söylediğiniz mantıksız. Zaten kim neyi kaparsa durumu var. Türk Futbolu'nu hiç takip etmediğinizi düşünüyorum. Bir nevi yarışa dönmüş durumda. Bu da yapılan değişikliği çok gerçekçi yapıyor.

3 büyüklere gelen oyuncu yedek bile kalacak olsa aynı bedeli kabul edemez. 2-3 kat daha fazla vereceksiniz. Büyük takım olmanın olayı budur. O cazibeyi, gücü vermek için maaşlar ve organizasyon giderleri her zaman çok yüksek olmak zorunda. Siz o maaşı veremiyorsanız zaten baştan kaybettiniz hem o transfer yarışını, hem de şampiyonluk ihtimalini.

di canio
29.Ekim.2014, 20:31
Penaltıya giden maçlarda orta üstte bir alan ortaya çıkıyor ama içi boş. Rastlayan ve dikkat eden oldu mu? Sadece bende mi böyle, genel bir şey mi acaba?

http://i.imgur.com/YzW2m84.jpg

Ayrıca Bursaspor maça tek yedek ile çıkmış.

ReaList
29.Ekim.2014, 20:34
Normalde o boş yerde atılan penaltıların gol olması veya kaçmasını gösteren ikonlar olurdu, grafiksel bir hata sanırım.

Sadixx
29.Ekim.2014, 20:40
Dönen toplarda defans resmen uyuyor yanındaki topa gitmiyor bile taa orta sahadan rakip oyuncu gelip topu ağlara gönderiyor. Bunu en az 20 kez yaşamışımdır. Sıkıntı verici bir durum.

sarianet
29.Ekim.2014, 20:53
semih kayanın fenere gelmek istemesi normal mi sizce

http://i.hizliresim.com/4RoqV0.jpg

Sadixx
29.Ekim.2014, 21:00
semih kayanın fenere gelmek istemesi normal mi sizce

http://i.hizliresim.com/4RoqV0.jpg

Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak vardı eskiden . Hey gidi hey.

World Hollow o1
29.Ekim.2014, 21:32
Oyuncu Profiline girince Özellikler gözükmüyor neden olabilir? Profili tıkladığımda olmuyor, özellikler dediğimde gözüküyor.

cmyksl55
29.Ekim.2014, 22:04
fm 14 ve 13 den sonra ilaç gibi geldi. birtakım dengesizlikler yine var ama beta oyunu ilk defa bu kadar düzgün çıktı diye düşünüyorum. maç kazansam da topa hakim olma oranım hep düşük oluyor bayern münih takımım. ona rağmen sahip olma yüzdelerinde hep gerideyim. kaleci ve defansın biraz geliştirilmesi lazım forvet oyuncuları fena değil.

sarianet
29.Ekim.2014, 22:30
Kulübe transfer teklifi etmek yazılı izinle aynı şey değil bakın 20 bin değerindeki elemana transfer teklifi yaptım benden ne istiyorlar ben kulübe ödeme yapacaksam ne anlamı kaldı bsmn kanunun
bunu araştırmacılarımızın iyi düşünüp bizlerin lehine bir seçenek sunmaları lazım gerçekçi de değil kulübe teklif edin diyip geçmeyin zaten yerli oyuncu sıkıntısıar bir de bu tür bi engel koydunuz olmuyor
ya karşılığı neyse o yapılsın ya da serbest bırakılsın şuanki sistem çok yanlış

http://i.hizliresim.com/Od6A15.jpg

europeanconquer
29.Ekim.2014, 22:36
O özelliğin mutlaka oyuna yansıtılması gerekir yoksa ne anlamı kaldı sözleşmesi bitmeden oyuncu ile anlaşmanın.Bu seride yansıtılamayacağına göre bu koyduğunuz kuralı kaldırmalısınız.

Cengo
29.Ekim.2014, 22:37
İzin vermek ancak yazılı başvurunun yazılı olarak olumlu cevaplanması ile olur. Bu da genellikle fax aracılığı ile yapılır. Dediğiniz gibi teklif yapınca izin verilmiş olunması gibi bir durum yok.

Beşiktaş, İbrahim Akın'ı alırken Altay ile protokol yaptı, TFF'ye de hemen onaylattı. Hatta Cenk için Gaziantepspor'a ödeme bile yaptı.

BaGa TaRKaN
29.Ekim.2014, 22:44
Kulübe transfer teklifi etmek yazılı izinle aynı şey değil bakın 20 bin değerindeki elemana transfer teklifi yaptım benden ne istiyorlar ben kulübe ödeme yapacaksam ne anlamı kaldı bsmn kanunun
bunu araştırmacılarımızın iyi düşünüp bizlerin lehine bir seçenek sunmaları lazım gerçekçi de değil kulübe teklif edin diyip geçmeyin zaten yerli oyuncu sıkıntısıar bir de bu tür bi engel koydunuz olmuyor
ya karşılığı neyse o yapılsın ya da serbest bırakılsın şuanki sistem çok yanlış

http://i.hizliresim.com/Od6A15.jpg

Bosman Kuralı Yanlış Bilmiyorsam 6 Ay ve Daha Az Kaldığında Geçerliydi Ama Bu Oyuncuda Daha 1.5-2 Yıl Var El İnsaf Yani.

europeanconquer
29.Ekim.2014, 22:48
İzin vermek ancak yazılı başvurunun yazılı olarak olumlu cevaplanması ile olur. Bu da genellikle fax aracılığı ile yapılır. Dediğiniz gibi teklif yapınca izin verilmiş olunması gibi bir durum yok.

Beşiktaş, İbrahim Akın'ı alırken Altay ile protokol yaptı, TFF'ye de hemen onaylattı. Hatta Cenk için Gaziantepspor'a ödeme bile yaptı.

Olayı anladık,benim sıkıntım bu özelliğin oyunda olmaması ile.Oyunda yoksa kuralı kaldırsınlar,eklenebiliyorsa eklesinler bu kadar basit bir çözüm.2006 yılında Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyen Galatasaray taraftarı&oyuncuları gibi 15 dakika boyu stresli bir şekilde bekletmesinler.

Oyunda olmayan bir özellik,nasıl kural olarak geçerli olabiliyor oyunda ?

Cengo
29.Ekim.2014, 22:58
Olayı anladık,benim sıkıntım bu özelliğin oyunda olmaması ile.Oyunda yoksa kuralı kaldırsınlar,eklenebiliyorsa eklesinler bu kadar basit bir çözüm.2006 yılında Fenerbahçe'nin puan kaybetmesini bekleyen Galatasaray taraftarı&oyuncuları gibi 15 dakika boyu stresli bir şekilde bekletmesinler.

Oyunda olmayan bir özellik,nasıl kural olarak geçerli olabiliyor oyunda ?

Kural Türkiye'de geçerli değil. Bosman davası bir AB davasıydı. Davayı inceleyenler kararı Avrupa Adalet Divanı'nın verdiğini görecekler. Dolayısı ile UEFA'nın tüzüklerinde olması dahi hukuki bir yaptırım getirmiyor.

Türkiye'den itiraz gelirse UEFA ülkeye yaptırım uygulayabilir. Konu davalık olabilir ve dava çok uzun sürecektir. Dolayısı ile hiçbir kulüp yaptırım ihtimaline karşılık konuyu Tahkim'e ve CAS'a taşımıyor.

TFF tüzüklerin Bosman kuralı yok. Ancak AB ülkelerinde olmak zorunda. İtirazda AB ülkelerinde sorun çok kısa sürede çözümlenir.

Türkiye bir AB ülkesi değil. AET artık AB'nin bir alt komisyonu ve hukuki geçerliliği yok. Dolayısı AET üyelerinin AB hukuku içerisinde değerlendirilmesi mümkün değil. Hatta Avrupa Adalet Divanı kararları bile uygulanmak zorunda değil. Ancak bu durum Türkiye'nin Gümrük Birliği ve AB başvurusunun iptaline yol açabilir.

sarianet
29.Ekim.2014, 23:10
Bosman Kuralı Yanlış Bilmiyorsam 6 Ay ve Daha Az Kaldığında Geçerliydi Ama Bu Oyuncuda Daha 1.5-2 Yıl Var El İnsaf Yani.

sözleşmesi genç statüsünde normalde buna imza attırabiliyorsun zaten anlatılmak istenen bu değil anlatmak istediğime odaklanmalısın

Cengo
29.Ekim.2014, 23:12
sözleşmesi genç statüsünde normalde buna imza attırabiliyorsun zaten anlatılmak istenen bu değil anlatmak istediğime odaklanmalısın

Amatör lisanslı oyuncuya yetiştirme bedeli ödeyerek imza attırabilirsin. Farklı konular, farklı maddeler.

Hatta Göztepe, amatör lisanslı genç oyuncular ile imzalayıp yetiştirme bedeli ödememek için amatör lisans çıkartmıştı.
(Pofesyonel liglerde amatör lisanslı oyuncu oynayamaz)

europeanconquer
29.Ekim.2014, 23:23
Oooo ben olayı baya ters yönden anlamışım.Tamam doğru olanı yapmışlar pardon.Ben kuralı "6 ay kala kulüpten izin alarak..." anlamışım oysa ki 6 ay ile 7 ay arasında fark yokmuş,tekrardan özür dilerim.

ilkaysf
29.Ekim.2014, 23:27
Şu kaleciler çok rahat gol yemesinler başka bir şey istemiyorum.

exe_genesis
29.Ekim.2014, 23:29
Hiç anlamamışsınız.

Eskişehir, Tarık için izin verdi mi? Neden göndermek istemedikleri oyuncular için izin versin kulüpler? Bana bunun mantığını açıklar mısınız? İzin vermek yerine ne koparırsa kâr mantığı ile olabiliğince yüksek bedel isterler, istiyorlar da. Keza zaten sözleşmesi düştükçe istedikleri bedelleri de düşüyor oyunda gerçekçi bir durumda.

Beşiktaş size neden izin versin? Beşiktaş, Fernandes için kimseye izin verdi mi? Hadi yönetim ikna oldu diye farzedelim, göndermek istemedikleri için fahiş fiyat çekerler. Sözleşmeyi yenilemeye de kalkarlar. Göndermek istedikleri oyuncu olursa zaten size de belki önerirlerdi. Ücretsiz ya da düşük fiyat ile transfer listesine çekerlerdi.

Esas sizin söylediğiniz mantıksız. Zaten kim neyi kaparsa durumu var. Türk Futbolu'nu hiç takip etmediğinizi düşünüyorum. Bir nevi yarışa dönmüş durumda. Bu da yapılan değişikliği çok gerçekçi yapıyor.

3 büyüklere gelen oyuncu yedek bile kalacak olsa aynı bedeli kabul edemez. 2-3 kat daha fazla vereceksiniz. Büyük takım olmanın olayı budur. O cazibeyi, gücü vermek için maaşlar ve organizasyon giderleri her zaman çok yüksek olmak zorunda. Siz o maaşı veremiyorsanız zaten baştan kaybettiniz hem o transfer yarışını, hem de şampiyonluk ihtimalini.

Eskişehir izin vermedi ama galatasaray oyuncuyla görüştü. Buna kim engel olabilir. Normalde Eskişehir Tarık'la konuşmalıydı adam gs ye gitmek istiyorsa sezon sonuna kadar oynatır gs ile imzalar. Ama bizde görüştüyse direk kadro dışı bırak, olay hemen duygusala bağlanıyor.

Diyelim gerçeksi olsun diye kural koyuldu. O zaman benim oyuncuyla görüşmeme izin verilsin. Oyuncu görüşürse takımı tarafından kadro dışı bırakılsın vs.

Yok illa da izin alınması gerekiyor deniliyorsa "İzin Al" diye bi buton olsun. Oyuncu x takımına gitmek istiyorsa izin isteyenlerden sadece x takımına izin veririm. Onlarla görüşür, diğerlerini reddederim. O takıma gitmezse sözleşme imzalarım. Transfer et butonu izin istemeyle aynı anlama gelmiyor. Oyunda izin iste diye özel bi modul yokken transfer et butonuyla bu olayın halledilmeye çalışılması yanlış.

Cengo
30.Ekim.2014, 00:25
Eskişehir izin vermedi ama galatasaray oyuncuyla görüştü. Buna kim engel olabilir. Normalde Eskişehir Tarık'la konuşmalıydı adam gs ye gitmek istiyorsa sezon sonuna kadar oynatır gs ile imzalar. Ama bizde görüştüyse direk kadro dışı bırak, olay hemen duygusala bağlanıyor.

Diyelim gerçeksi olsun diye kural koyuldu. O zaman benim oyuncuyla görüşmeme izin verilsin. Oyuncu görüşürse takımı tarafından kadro dışı bırakılsın vs.

Yok illa da izin alınması gerekiyor deniliyorsa "İzin Al" diye bi buton olsun. Oyuncu x takımına gitmek istiyorsa izin isteyenlerden sadece x takımına izin veririm. Onlarla görüşür, diğerlerini reddederim. O takıma gitmezse sözleşme imzalarım. Transfer et butonu izin istemeyle aynı anlama gelmiyor. Oyunda izin iste diye özel bi modul yokken transfer et butonuyla bu olayın halledilmeye çalışılması yanlış.

Galatasaray, Tarık ile bir protokol imzalasaydı Eskişehirspor Tahkime'e gidecekti. Eskişehir eğer isteseydi kanıtlayabildikleri taktirde Galatasaray'a ceza aldırırdı. Ardından Galatasaray yöneticileri randevu alarak Eskişehir yöneticileri ile görüştüler, para konusunda anlaşamadılar. Karşılıklı hoşgörü ile konu kapatıldı. Galatasaray bir daha izinsiz görüşmedi.

İşler sizin istediğiniz gibi olmuyor gerçek hayatta. Eğer hukuksuz bir görüşmeyi kanıtlayabiliyorsanız yaptırım hakkı doğar. Bu nedenle kulüpler genellikle dışarıdaki 3. kişileri hukuksuz gizli görüşme için aracı eder ya da menajerler aracılığı ile kulübümüze gelmek konusunda olumlu musun diye hukuksuz görüş aldırır.

Hukuksuzluk oyunda olsun istiyorsunuz. SI Games hukuk konusunda çok titiz. Şiddet, kavga asla olmayacak diyen adamlara kanunsuzluğu da görmek istiyorum diyorsunuz. Ne denilebilir ki sizin isteğinize?

Hiç bir kulüp sözleşmeli oyuncusunu para ederken hiç kimseye ücretsiz hediye edemez. Hele TFF hukukunda Bosman kuralının yeri yokken, yani sözleşme fesih bedeli (bonservis bedeli) elde edilebilecek ücretsiz vermek kulübü bilinçli zarara uğratmaktır (Bu kişiler ve kurumlar arasında kanunsuz ikili ilişkilerin kanıtlanması gerekiyor). Çoğu kulüp AŞ statüsünde ve dolayısı ile zarara sokanlar hakkında doğrudan yasal işlem yapılması gerekir. Hiç bir başkan kendi kulübünü bilinçli zarara sokamaz. Hem dernek statüsü ile dava açılabilir, hem de AŞ statüsü nedeni ile dava açılabilir. Borsa İstanbul A.Ş. doğrudan konuya müdahil olup yasal haklarını kullanarak amme davası açacaktır. Ben kulübü yönetiyorum, istiyorsam zarar sokarım diye bir düşünce yok. Top benim, istersem oynatırım istersem oynatmam zihniyeti sokağınızda kaldı.

Transfer et butonu görüşme izni vermiyor dediğiniz gibi. Sözleşme fesih bedeli konusunda karşılıklı anlaşmanız sonucunda oyuncunun kulübü size oyuncu ile görüşme izni veriyor ve böylece oyuncu ile görüşüyorsunuz oyunda gerçek hayatta olduğu gibi.

İzin istemek yasal bir zorunluluk içeren prosedürdür. Antenti bir kağıda doğru üslup ile kısa olarak isteği yazar, imza yetkisi sahibine imzalatır ve oyuncunun kulübüne fax çekersiniz. Olumlu cevabın fax olarak imzalı geri dönüşünün ardından oyuncu ile görüşürsünüz. Kural budur. Bu konuya itirazlarınızın hiç bir hukuki geçerliliği yok. Bu oyun bir simulation. Arcade istiyorsanız bu oyunu oynamamayı da tercih edebilirsiniz.

Gncl1905
30.Ekim.2014, 01:09
Bu Bosman kuralsızlığı sadece Türkiye Ligi içinde geçerli sanırım. Az önce Emre Çolak 6 ay önceden yabancı bir takıma imza attı. Ancak Emre Çolak Türk liginden bir takıma imza atamıyor.

exe_genesis
30.Ekim.2014, 02:26
Galatasaray, Tarık ile bir protokol imzalasaydı Eskişehirspor Tahkime'e gidecekti. Eskişehir eğer isteseydi kanıtlayabildikleri taktirde Galatasaray'a ceza aldırırdı. Ardından Galatasaray yöneticileri randevu alarak Eskişehir yöneticileri ile görüştüler, para konusunda anlaşamadılar. Karşılıklı hoşgörü ile konu kapatıldı. Galatasaray bir daha izinsiz görüşmedi.

İşler sizin istediğiniz gibi olmuyor gerçek hayatta. Eğer hukuksuz bir görüşmeyi kanıtlayabiliyorsanız yaptırım hakkı doğar. Bu nedenle kulüpler genellikle dışarıdaki 3. kişileri hukuksuz gizli görüşme için aracı eder ya da menajerler aracılığı ile kulübümüze gelmek konusunda olumlu musun diye hukuksuz görüş aldırır.

Hukuksuzluk oyunda olsun istiyorsunuz. SI Games hukuk konusunda çok titiz. Şiddet, kavga asla olmayacak diyen adamlara kanunsuzluğu da görmek istiyorum diyorsunuz. Ne denilebilir ki sizin isteğinize?

Hiç bir kulüp sözleşmeli oyuncusunu para ederken hiç kimseye ücretsiz hediye edemez. Hele TFF hukukunda Bosman kuralının yeri yokken, yani sözleşme fesih bedeli (bonservis bedeli) elde edilebilecek ücretsiz vermek kulübü bilinçli zarara uğratmaktır (Bu kişiler ve kurumlar arasında kanunsuz ikili ilişkilerin kanıtlanması gerekiyor). Çoğu kulüp AŞ statüsünde ve dolayısı ile zarara sokanlar hakkında doğrudan yasal işlem yapılması gerekir. Hiç bir başkan kendi kulübünü bilinçli zarara sokamaz. Hem dernek statüsü ile dava açılabilir, hem de AŞ statüsü nedeni ile dava açılabilir. Borsa İstanbul A.Ş. doğrudan konuya müdahil olup yasal haklarını kullanarak amme davası açacaktır. Ben kulübü yönetiyorum, istiyorsam zarar sokarım diye bir düşünce yok. Top benim, istersem oynatırım istersem oynatmam zihniyeti sokağınızda kaldı.

Transfer et butonu görüşme izni vermiyor dediğiniz gibi. Sözleşme fesih bedeli konusunda karşılıklı anlaşmanız sonucunda oyuncunun kulübü size oyuncu ile görüşme izni veriyor ve böylece oyuncu ile görüşüyorsunuz oyunda gerçek hayatta olduğu gibi.

İzin istemek yasal bir zorunluluk içeren prosedürdür. Antenti bir kağıda doğru üslup ile kısa olarak isteği yazar, imza yetkisi sahibine imzalatır ve oyuncunun kulübüne fax çekersiniz. Olumlu cevabın fax olarak imzalı geri dönüşünün ardından oyuncu ile görüşürsünüz. Kural budur. Bu konuya itirazlarınızın hiç bir hukuki geçerliliği yok. Bu oyun bir simulation. Arcade istiyorsanız bu oyunu oynamamayı da tercih edebilirsiniz.

Olayı yanlış yere çekiyorsun hukuksuzluk,şiddet vs. diyerek.

Üstüne bastıra bastıra söylüyorum Kurala bi itirazım yok. Oyuna aktarılışına itirazım var.

Dediklerinde haklı olabilirsin. Ki kural böyleyse oyuna eklensin sonuçta gerçekçi oyun istiyoruz ama oyunda "izin al" fonksiyonu yoksa izin al kuralının oyuna eklenmesini yanlış buluyorum.

Teklif yap butonunu bu kural olarak kullanmak oyun içinde bana dezavantaj sunuyor. (Bu kural beni olumsuz etkiliyor demiyorum, bu kuralın oyuna aktarılış şekli beni olumsuz etkiliyor diyorum.)

Bi oyuncuya transfer teklifi yapmakla sözleşmesi bitecek oyuncuya sözleşme teklifi için izin istemek aynı şeyler değil.

Teklif yap ve izin al aynı şey diyorsanız diyecek bir şeyim yok. Ama ben izin al denildiğinde biraz daha fazla imtiyaz tanınacağını düşünüyorum.

Son olarak; editörden eski haline getirebiliyor muyuz bu kuralı? Bilginiz var mı

ReaList
30.Ekim.2014, 02:57
Son olarak; editörden eski haline getirebiliyor muyuz bu kuralı? Bilginiz var mı
Evet editörden yeni lig kurallarıyla beraber tüm kurallar düzeltilebilir.

holigantatar
30.Ekim.2014, 11:21
EsEsimizin kalecisi Ruud Boffin'nin profilini paylaşmanızı rica etsem.

serwan
30.Ekim.2014, 12:15
transfer saçmalığı hala devam ediyor gibi..
levin öztunalı'yı istedim 150m dolar fiyat çektiler.. el insaf..

hazimyildirim
30.Ekim.2014, 12:59
kaleciyle karşı karşıya kalan 10 oyuncudan 8'i topu tribüne yolluyor , açıkçası ben maç motorunu geçen seneden bile kötü buldum

Esssteban
30.Ekim.2014, 17:08
Şu bosman kuralı olayı çok sıkıntı. Altınordudayım sözleşmesi bitecek olan 2-3 futbolcuma Adana D.S. talip teklif veriyorlar reddediyorum sezon sonu düşünmediğim futbolcular olduğu için beleşe bırakmayı planlıyorum. Ama takımda huzursuzluk çıkarıyorlar. Habire medyaya konuşuyorlar.

Bosman kuralı geçerli olsaydı böyle mi olurdu. Sözleşmeyi imzalat sezon sonu cak cak ötmeden defolsun gitsin.

RodRiGOtELLo14
31.Ekim.2014, 01:15
Kalecilerde gol yeme sıkıntısı yanında verdiğimiz KOMUTLARI uygulamama sorunları da mevcut. Kısa pas diyorsun gene uzun atıyor, stoper diyorsun uzun vuruyor, bek diyorsun uzun vuruyor. Buda dönüp gol olmasına neden olabiliyor.

Birde frikik(uzun mesafeli) kullandığımız zaman her zaman gol tehlikesi yaşanıyoruz. Ne yaptıysam engelleyemedim..

Sizlerde nasıl?

Önder HOCA
31.Ekim.2014, 01:58
Kalecilerde gol yeme sıkıntısı yanında verdiğimiz KOMUTLARI uygulamama sorunları da mevcut. Kısa pas diyorsun gene uzun atıyor, stoper diyorsun uzun vuruyor, bek diyorsun uzun vuruyor. Buda dönüp gol olmasına neden olabiliyor.

Birde frikik(uzun mesafeli) kullandığımız zaman her zaman gol tehlikesi yaşanıyoruz. Ne yaptıysam engelleyemedim..

Sizlerde nasıl?

oyun anlayışın ne

World Hollow o1
31.Ekim.2014, 09:22
kaleciyle karşı karşıya kalan 10 oyuncudan 8'i topu tribüne yolluyor , açıkçası ben maç motorunu geçen seneden bile kötü buldum

+++

Bir maçda 3 kez kendi kaleme veya rakip oyuncu kendi kalesine gol atıyor çok fazla.

caner485
31.Ekim.2014, 12:32
Penaltı ve sakatlıklarda fena abartı var. Ara transfer dönemine kadar oynadım selçuk inan 9 tane penaltı golü attı. Sakatlıklar zaten malum herkesin şikayeti ama penaltılar abartı geldi bana.

BaGa TaRKaN
31.Ekim.2014, 12:34

Sen Yine Tribünlere Yolluyorsun Bende Olcay ve Demba Ba Her Maçta Bir Ceza Sahası İçinde Sabrivari Vuruşlar Yapıyor İnsan Ceza Sahasından Nasıl Taca Yolluyor Topu Hayret Ediyorum

serwan
31.Ekim.2014, 13:21
maç içinde pozisyonları kayıt edemiyorum. kayıt butonu aktif değil..

wolfson
31.Ekim.2014, 13:42
Ben artık göz ardı etmeye başladım karşı karşıya kaçan pozisyonları ve ya transferde fazla ücret istenmesini bizden. Eğer eşit oran olsa bilgisayar ile biz arasında bütün maçları 5-1 gibi skorlarla kazanırız. Ayrıca bilgisayarın bizim gibi transferler yapmadığını unutmayalım. Ücreti bizden az isteseler 3 seneye dünyanın en iyi takımını oluşturabiliriz. Bilgisayar antremanı da iyi yaptıramıyor sanırım bizim gibi antrenörleri filan :D

byariff
31.Ekim.2014, 13:46
cok karisik gibi geldi bana ya oyun

serwan
31.Ekim.2014, 15:50
Ben artık göz ardı etmeye başladım karşı karşıya kaçan pozisyonları ve ya transferde fazla ücret istenmesini bizden. Eğer eşit oran olsa bilgisayar ile biz arasında bütün maçları 5-1 gibi skorlarla kazanırız. Ayrıca bilgisayarın bizim gibi transferler yapmadığını unutmayalım. Ücreti bizden az isteseler 3 seneye dünyanın en iyi takımını oluşturabiliriz. Bilgisayar antremanı da iyi yaptıramıyor sanırım bizim gibi antrenörleri filan :D

e yapsınlar.. tutan mı var :D

Önder HOCA
01.Kasım.2014, 00:24
bilmiyorum farkettinimizmi

http://i.hizliresim.com/QgORaV.jpg (http://hizliresim.com/QgORaV)

böyle bir özellik eklenmiş yada yeri değişmiş :D

aliCHaN_FM
01.Kasım.2014, 10:42
Arkadaşlar oyunu şimdi playstoreden alcam... ama sistem MAC diyor.

stratos
01.Kasım.2014, 10:54
geçen seneki beta ile karşılaştırdığımızda hatalar bu sene daha fazla :(

Catenaccio
02.Kasım.2014, 01:57
Arkadaşlar pozsiyon uygunluğunu gösteren yıldızların etrefındaki halkalar neyi ifade ediyo?

OrcunFB
02.Kasım.2014, 03:39
Arkadaşlar pozsiyon uygunluğunu gösteren yıldızların etrefındaki halkalar neyi ifade ediyo?
Yanlışım olabilir ama sanırım oyuncunun takım için ne kadar önemli olduğunu ifade ediyordu.

World Hollow o1
02.Kasım.2014, 11:44
Kayıtlı oyunu, steam ' a kaydetme şansımız var mı arkadaşlar?

BaGa TaRKaN
02.Kasım.2014, 11:55
Kayıtlı oyunu, steam ' a kaydetme şansımız var mı arkadaşlar?

Bulut Olayını Diyorsun Sanırım. Beta Olduğu İçin Aktif mi Bilmiyorum Denemek Lazım.

World Hollow o1
02.Kasım.2014, 12:24
Şuan ben bulut'u seçip kayıtladım bakalım olucak mı.

sarianet
02.Kasım.2014, 14:52
ben de onu merak ediyordum bulutu nerden seçiyoruz bir de

sanırım o halkalar koyduğumuz pozisyonda verdiğimiz role olan uygunluğu olabilir

BaGa TaRKaN
02.Kasım.2014, 16:01
sanırım o halkalar koyduğumuz pozisyonda verdiğimiz role olan uygunluğu olabilir

İyi sallıyorsun Ağmat :n:

Yeteneğine göre kadrodaki önemini belirtiyor.

(Tapatalk)

inter_23
02.Kasım.2014, 16:11
Tam sürümünün ne vakit çıkacağına dair bir bilginiz var mı?

europeanconquer
02.Kasım.2014, 16:13
Tam sürümünün ne vakit çıkacağına dair bir bilginiz var mı?

7 Kasım'da çıkacak.

aliCHaN_FM
02.Kasım.2014, 18:32
arkadaslar bu playstore deki MAC sistemi icin bi bilgisi olan varmi. oyunu alcam ama playstorede sistem MAC yaziyo

World Hollow o1
02.Kasım.2014, 18:41
arkadaslar bu playstore deki MAC sistemi icin bi bilgisi olan varmi. oyunu alcam ama playstorede sistem MAC yaziyo

Abi şuan ben Playstore üzerinden aldım oyunumu oynuyorum sıkıntı yok.

World Hollow o1
02.Kasım.2014, 19:04
Allah Kahretsin bu ne biçim Crashdump saçmalığıdır yahu.
Daha şimdiden soğudum.

Önder HOCA
02.Kasım.2014, 19:09
Allah Kahretsin bu ne biçim Crashdump saçmalığıdır yahu.
Daha şimdiden soğudum.

her maç öncesi save atıyorum başka türlü baş edilmiyor

World Hollow o1
02.Kasım.2014, 19:11
Umarım full sürümde böyle bir saçmalık çıkmaz. Full sürüme kadar oynamamak en hayırlısı.

europeanconquer
02.Kasım.2014, 19:13
Bende her maç öncesi save ederek ilerleye biliyorum 3 maç yapmaya gelmiyor hemen veriyor hatayı.

sarianet
02.Kasım.2014, 19:15
İyi sallıyorsun Ağmat :n:

(Tapatalk)

http://i.hizliresim.com/Nb0zkg.gif:D

ksklee
02.Kasım.2014, 19:26
Beta sonucu bulduğum yanlışları yazmak isterim. Öncelikle çok gol olması ve defansın çok fazla hatalar yapması maç otorundaki hata diyebilirim.Ayrıc çok fazla sakatlık oluyor ve haddinden fazla oyuncudan hararlanamıyorsun. Beşiktaş'ı aldım ve transfer yapmak imkansız. her oyuncu mali durudan ötürü gelmek istemiyorum diyor.Pazarlık bile yapamıyorsun.

raulbravokan
02.Kasım.2014, 22:22
Arkadaşlar betadaki kayıtlı dosyayı tam sürümde devam etmemiz mümkün müdür ?

Corpus
02.Kasım.2014, 23:29
Daha önce kimse yazdı mı bilmiyorum ama oyun diğer serilere kolay olmuş gibi.

EPL'deki büyük takımları bile sahasına hapsederek yenmeniz çok kolay.

Umarım tam sürümde oyun zorlaşır. Yoksa oyunu oynamanın bir anlamı olmayacak

Gncl1905
02.Kasım.2014, 23:59
Arkadaşlar betadaki kayıtlı dosyayı tam sürümde devam etmemiz mümkün müdür ?

Mümkündür.

RodRiGOtELLo14
03.Kasım.2014, 00:21
Az önce çok iyi bir noktada Crash dump hatası aldım. Baya bi sevdim yapımcıları..

Gel şimdi kazandığın maçları bi daha olsa..

Her maçta yada 2 maçta bir kaydedin arkadaşlar..

philips
03.Kasım.2014, 10:08
demo cikis tarihinden 1 hafta once cikacak deniyordu iptal mi oldu ?

antiochia
03.Kasım.2014, 12:31
demo cikis tarihinden 1 hafta once cikacak deniyordu iptal mi oldu ?
Evet hiç ses yok..Kendileri bilir valla...Satışları düşerse hiç üzülmem...

aliCHaN_FM
03.Kasım.2014, 12:49
Abi şuan ben Playstore üzerinden aldım oyunumu oynuyorum sıkıntı yok.
Tamam kardesim saol

best61
03.Kasım.2014, 13:52
Evet hiç ses yok..Kendileri bilir valla...Satışları düşerse hiç üzülmem...

Demo işini bilmem, umrumda da değil, yeter ki 7 kasım da oyun çıksın, onda bir problem olmasın. Bu adamlara zerre güvenim yok...

antiochia
03.Kasım.2014, 16:26
Demo işini bilmem, umrumda da değil, yeter ki 7 kasım da oyun çıksın, onda bir problem olmasın. Bu adamlara zerre güvenim yok...

En azında bir deneriz, oyunu alıp almamaya karar veririz. Ben iki senedir ön sipariş yapıp hayal kırıklığına uğradığımdan böyle yapıyorum...

europeanconquer
03.Kasım.2014, 16:37
http://i.imgur.com/NT632Jk.png

Benden SI görevlilerine gelsin ;

https://www.youtube.com/watch?v=PviV_h3pK5c

ultraslanbe
03.Kasım.2014, 19:58

1 kez bile gelmedi beta´da basima.. cok tuhaf

serwan
03.Kasım.2014, 20:12
güncelleme geldi..
bakalım

di canio
03.Kasım.2014, 20:17
http://i.imgur.com/uBP0oAA.png

En üstteki Beşiktaş için AL ibaresi görünürken alttaki Galatasaray için ŞL ibaresi gözüküyor. Beşiktaş için de ŞL yazması gerekiyor aslında.

Dennis Bergkamp
03.Kasım.2014, 20:35
15.0.3 ile ilgili düzenleme listesi

STABILITY & PERFORMANCE

- Improved general performance
- Improved trackpad performance
- Fix for issues affecting 10.6.8 NVIDIA Macs
- Fix for crashes during processing and going into a match
- Fix for crash on quit

MATCH ENGINE

- Improvements to goalkeeping
- Improved goals from direct free kicks
- Fixed consistently, unrealistic high scorelines in lower leagues
- Fixed skin tone issues
- Fixed headed backpasses leading to goals
- Reduced own goal levels
- Hundreds of other changes to match AI
- Further polish to animations

TRANSFERS & CONTRACTS

- Fixed issue where selling a player for a large fee would reduce the users transfer budget
- Fixed issue where users could sometimes not offer a contract to a player they had made an enquiry for
- Fixed issue in contract negotiations where including the ëOne year extension after X league games would prevent the user from agreeing terms with the player
- Fixed issue in contract negotiations where selecting Use Existing Terms would prevent the user from removing some competition bonuses

INTERACTION

- Improved balance of the ease at which a player can be talked around when they are unhappy
- Improved balance of the amount of teammates who support players in their unhappiness
- Fixed issue where players would ask to leave for first team football before they simply asked for more first team football
- 'Request Tutoring’ option has been added to increase the amount of tutoring options the user has
- Fixed the ability to offer continent-specific tournament football to players not playing in that continent
- Fixed rare instances of promises to accept a bid for a player being broken when no bid was made
- Balanced the regularity at which players will request new contracts
- Fixed board meetings being generated harshly and the ability to set yourself multiple points targets from within a board meeting

COMPETITIONS

- Amended Champions Cup seedings for 2014/15 season
- Improved Liverpool Champions Cup Quarter Final scheduling
- Fixed drafts not being scheduled correctly
- All A-League matches are now on TV
- Fixed players not coming off DL6 at the end of their stint
- Fixed Re-entry Draft Two pick duplication
- Fixed issue where Young Designated Player contract logic was being applied incorrectly at times preventing User offering a contract to a player
- Fixed issue where Free Agent retained Season Ending Injury status meaning they couldn’t be registered
- Fixed NYCFC manager job becoming Insecure when they join MLS
- Toned down NYCFC trade activity before they join MLS

MEDIA & NEWS

- Fixed AI managers being incorrectly questioned and talking about the user struggling
- Fixed Team of the Year player in incorrect position
- Fixed not enough nations available to manage
- Fixed subscription selections being reset on save/load
- Fixed results in League Cup counting towards club’s Highest Scoring League Game record
- Fixed English Premier Division Top Goalscorer Record is Sheringham with 1 goal
- Fixed view Incident button on controversial penalty incident news item doesn’t show the foul
- Fixed completely blank news item

MISC

- Adjusted Dutch wages in both Eredivise and Juplier League
- Fixed an issue where a player would retire immediately after signing as a Player/Coach
- Fixed an issue where a player would retire without giving the correct reason
- Adjusted coaches training workload
- Fixed an issue with transfer budgets after adjusted season expectations mid-season
- Fixed the issue of a users profile changing unexpectedly

FMC

- Various skin fixes
- MLS now be playable in Challenges

europeanconquer
03.Kasım.2014, 20:36
Oh çok iyi

- Fix for crashes during processing and going into a match
- Fix for crash on quit

serwan
03.Kasım.2014, 21:03
arkadaşlar notebook ile oynayanlar ayarlarını paylaşabilir mi?
yahu elimde i7 4710mq işlemcili gtx 860m'li makine var oyun kasıyor. saçma sapan bi iş.. kaç zamandır optimize edemediler şu oyunu

ultraslanbe
03.Kasım.2014, 21:05
arkadaşlar notebook ile oynayanlar ayarlarını paylaşabilir mi?
yahu elimde i7 4710mq işlemcili gtx 860m'li makine var oyun kasıyor. saçma sapan bi iş.. kaç zamandır optimize edemediler şu oyunu

son update´i yukledinmi? bu yorumu sildirtir :icon_smile:

serwan
03.Kasım.2014, 21:09
son update´i yukledinmi? bu yorumu sildirtir :icon_smile:

yükledim.. aksine son update'ten sonra daha kötü oldu...

ultraslanbe
03.Kasım.2014, 21:11
yükledim.. aksine son update'ten sonra daha kötü oldu...

Yapma abi ya? bende tam tersi oldu..

serwan
03.Kasım.2014, 21:26
Yapma abi ya? bende tam tersi oldu..

pencere modunda oluyor sıkıntı. tam ekranda problem yok

ultraslanbe
03.Kasım.2014, 21:34
pencere modunda oluyor sıkıntı. tam ekranda problem yok

bende grafik kalitesi: ´Cok yuksek´ olunca simdi baya kasiyor. 15.0.2´de bu durum yoktu.. simdi hevesim kirildi.

Lord Black
03.Kasım.2014, 21:38
Oldukça kapsamlı görünüyor güncelleme hadi bakalım hayırlısı. Çekiyorum şuan.

BoMccalebb
03.Kasım.2014, 21:46
Güncellemede Fenerbahçe'nin Şamp. Ligi durumu düzelmiş mi?

DenizlispoR
03.Kasım.2014, 21:50

Bunlar hep sen ders çalış diye Angaralı. :n:

serwan
03.Kasım.2014, 21:55
bende grafik kalitesi: ´Cok yuksek´ olunca simdi baya kasiyor. 15.0.2´de bu durum yoktu.. simdi hevesim kirildi.

Tam ekranda çok akıcı oynuyorum.. Pencere modunda takılma, kayma, atlama oluyor
Donanımınız nedir?

Adana Demirspor
03.Kasım.2014, 22:02
Arkadaslar full oyun çıktıgında betayı silmeye gerek var mı,yoksa oyunu indirmemiz yeterli olur mu ?

nessus
03.Kasım.2014, 22:03
Yeni update ile oyun toparlamış, grafik performansı da artmış. Güzel oyun olacak FM15

di canio
03.Kasım.2014, 22:05
Arkadaslar full oyun çıktıgında betayı silmeye gerek var mı,yoksa oyunu indirmemiz yeterli olur mu ?

Betaya güncelleme gelecek ve tam sürüme dönüşecek. Tekrar oyun indirilmeyecek. Önceki serilerde böyle olmuştu.

Bulstrap87
03.Kasım.2014, 22:13
15.0.3 ile ilgili düzenleme listesi

türkçesi ne oluyor bunun :)

Dennis Bergkamp
03.Kasım.2014, 22:42
türkçesi ne oluyor bunun :)

Tamamını maalesef şu an çeviremeyeceğim ama maç motoru ile ilgili düzenlemeler şöyle;

-Kaleciler iyileştirildi
-Frikikten olan goller düzeltildi
-Alt ligdeki gerçek dışı gollü sonuçlar tutarlı hale getirildi
-Ten renkleri düzeltildi
-Hatalı geri paslar sonucu olan goller düzeltildi
-Kedi kalesine olan gol sayısı azaltıldı
-Animasyonlar zenginleştirildi

Bulstrap87
03.Kasım.2014, 22:54
Tamamını maalesef şu an çeviremeyeceğim ama maç motoru ile ilgili düzenlemeler şöyle;

-Kaleciler iyileştirildi
-Frikikten olan goller düzeltildi
-Alt ligdeki gerçek dışı gollü sonuçlar tutarlı hale getirildi
-Ten renkleri düzeltildi
-Hatalı geri paslar sonucu olan goller düzeltildi
-Kedi kalesine olan gol sayısı azaltıldı
-Animasyonlar zenginleştirildi

tesekkürler

serwan
03.Kasım.2014, 22:54
15.0.3 maç motoru hakkında erken yorum...

Öncelikle sadece 3-4 maç oynadığımı söyleyeyim.
Ben oldukça iyileşmiş gördüm..

Direkten dönen toplarda sanki bariz azalma var...
Uzun toplardaki "fazla isabet" toplarlamış gibi..
Kanat hücumlarında oyuncuların sıfırdan şut atması olayı azalmış göründü bana... umarım gerçekten böyledir...

Bunun dışında..
Özellikle kanatlara atılan uzun toplarda savunma oyuncuları gereksiz duraksıyor. Rakip gelip topa müdahale edene kadar bi aptallaşıyorlar..
"İstemeden gol atıyordu" saçmalığı hala sürüyor..
Ceza sahası çizgisi civarında fazla gol oluyor gibi geldi bana.. Kaleciler biraz kötü geldi bana..

Ama abartı bi problem görmedim henüz

raulbravokan
03.Kasım.2014, 22:55
Betada kayıtlı oyun tam sürüm oluncada devam edebiliriz değil mi ona göre kariyere başlayacağımda updatede gelmiş.

Adana Demirspor
03.Kasım.2014, 23:03
Uptada'de neler değişmiş ayrıntılı olarak? Transferlerde vs..

ilkaysf
03.Kasım.2014, 23:23
Bu güncelleme olmuş. Oyun tam sürüm olunca kalan sıkıntılar da düzelir inşallah.

sarianet
03.Kasım.2014, 23:40
umarım bu tek maçlık bi durumdur eğer her maç böyle olacaksa gerçekten çarşı karışır

http://i.hizliresim.com/AYdzqr.jpg

ve maç sonucu

http://i.hizliresim.com/Ml3DvQ.jpg

edit mahvetmişler oyunu resmen katletmişler

http://i.hizliresim.com/LoWlnJ.jpg

antiRED
04.Kasım.2014, 00:02
Güncellemede Fenerbahçe'nin Şamp. Ligi durumu düzelmiş mi?

Ben de bunu merak ediyorum, düzeldiyse yeni oyuna başlayacağım. Yoksa 7 Kasım'ı bekleyeceğim.

BoMccalebb
04.Kasım.2014, 00:08
Ben de bunu merak ediyorum, düzeldiyse yeni oyuna başlayacağım. Yoksa 7 Kasım'ı bekleyeceğim.

Arkadaşa baktırttım şimdi düzeltilmiş.

antiRED
04.Kasım.2014, 00:09
Arkadaşa baktırttım şimdi düzeltilmiş.

Teşekkürler başlayalım o zaman :)

RodRiGOtELLo14
04.Kasım.2014, 00:10
Daha oynamadım ama maç motoru üzerinde yapılan değişiklikler çok iyi duruyor.

Ek olarak oyuncuların mutsuzluğu üzerine de iyileştirme yapılmış. Bakalım oyunda nasıl olacak..

ReaList
04.Kasım.2014, 01:28
Umarım tüm bu güncelleştirmeler "YENİ AÇILAN OYUN"lara etki ediyordur, zira direkten dönen topların, atılan ortaların gol olmasının ve paylaşacağım görüntüdeki saçmalıkların haddi hesabı yok. Belki kayıtlı oyunlara etki etmemiştir diye polyannaya yatıyorum aksi halde verdiğim paraya acımaya başlayacam.

http://i.hizliresim.com/ynrGjM.gif

serwan
04.Kasım.2014, 01:32
Bikaç maç denemiş olmama rağmen şu haliyle 14.3'ten iyi duruyor.
Ancak önemli bazı noktalar var uzun süre test edilmesi gereken..
Mesela defansif taktiklerin ne derece başarılı olacağı çok önemli. Geçen yıl savunma yaparak kazanmak imkansıza yakındı.. Yani aramızda lucescular olabilir :) 1-0 olsun benim olsun oyunu da güzeldir kimi zaman.. Tabi bunu sadece defansif taktikle sınırlamamak gerek. Her doğru taktiğin başarılı olması önemli. Ya da en azından doğru taktiklerin adam gibi çalışması şart..

2.si yapay zeka ne durumda bu da çok çok önemli.. Yani ben akın akın kanatlardan saldırırken hiçbir önlem almayan gerizekalı rakipler istemiyorum artık.. Ya da ben artık çaresizce ceza sahasına uzun-yüksek top yolluyorken kulübedeki 2 metrelik stoperini oyuna almayı akıl edebilsin istiyorum rakip td.. Ya da her maç aynı korner organizasyonu ile gol atıyorsam o açığı kapatmak için bi çaba gösterebilsinler.. vs vs...

transfer mevzusu da oyunun bi başka ana başlığı.. Değeri 1m olan 18'lik adama 150m fiyat çekilmesin artık. Ya da ben takır takır genç yetenek buluyorken real madrid olcay şahan'ı barcelona caner erkin'i transfer etmesin..

Şunlar bi nebze düzgünse bizi yine uykusuz geceler bekler

ReaList
04.Kasım.2014, 01:39
Bana göre FM 14'ün güncelleme rekorunu kıracak bir seri bizi bekliyor, maalesef.

ReaList
04.Kasım.2014, 01:50
Bravo, mükemmel güncelleme full sürüme kadar oynamam artık.

http://i.hizliresim.com/EE4Okz.jpg

sarianet
04.Kasım.2014, 01:58
umarım bu tek maçlık bi durumdur eğer her maç böyle olacaksa gerçekten çarşı karışır

http://i.hizliresim.com/AYdzqr.jpg

ve maç sonucu

http://i.hizliresim.com/Ml3DvQ.jpg

edit mahvetmişler oyunu resmen katletmişler

http://i.hizliresim.com/LoWlnJ.jpg

hayır bari kötü oynat da önemimizi alalım bu nedir abi ya

E.m.r.e
04.Kasım.2014, 02:30
kaş yaparken göz çıkartmada bir dünya markasısın sigames

2 tane dikine top görüp seviniyorduk onuda elimizden almışsın gördüğüm kadarıyla.

tekrar hoşgeldin possesion futbolu.

defolu mal diye geri verme olmalı bu oyun için.

edit : oyunu 15.0.0 'a döndürme mümkünse nasıl yapılabileceğini yazan olursa çok dua ederim kendisine

Lord Black
04.Kasım.2014, 03:22
Güncellemeden sonra oyun tek kelimeyle "Skandal" bir maç motoruna sahip. Yazıklar olsun bu oyunu yıllardır orjinal alıyoruz bir de.

sarianet
04.Kasım.2014, 06:58
kaş yaparken göz çıkartmada bir dünya markasısın sigames

2 tane dikine top görüp seviniyorduk onuda elimizden almışsın gördüğüm kadarıyla.

tekrar hoşgeldin possesion futbolu.

defolu mal diye geri verme olmalı bu oyun için.

edit : oyunu 15.0.0 'a döndürme mümkünse nasıl yapılabileceğini yazan olursa çok dua ederim kendisine

Sanırım oyunu kaldırı yüklesen bile yine son sürümü yükleyecek çare update SI bizim sabrımıızo sınamaya kalkmasın

Mobil

RodRiGOtELLo14
04.Kasım.2014, 07:02
Değişenleri okuyunca sevinmiştim yazılanlara bakarsak daha beter olmuş. Deneme hevesim kaçtı resmen en iyisi NBA2K15 oyniyim ben..

nessus
04.Kasım.2014, 12:46
Yolcu senin sivas maçı istatisklerin normal görünüyor, topa sahip olmanın günümüz futbolunda avantajdan dezavantaja evrildiğini unutmayalım. Atılan şutların ne kadarı uzaktan? Sivas kaleye üç şutunda nasıl iki mutlak pozisyona girmiş merak ettim? Tüm gollerde kontraya mı yakalandın?

Bir diğer dikkat çeken rakam da Sivas'ın iyi bir top kazanma rakamına oranına ulaşması.

Cengo
04.Kasım.2014, 12:49
Yolcu senin sivas maçı istatisklerin normal görünüyor, topa sahip olmanın günümüz futbolunda avantajdan dezavantaja evrildiğini unutmayalım. Atılan şutların ne kadarı uzaktan? Sivas kaleye üç şutunda nasıl iki mutlak pozisyona girmiş merak ettim? Tüm gollerde kontraya mı yakalandın?

Bir diğer dikkat çeken rakam da Sivas'ın iyi bir top kazanma rakamına oranına ulaşması.

Barcelona'ya karşı nasıl 21 şut çekiyorsun? Top göstermemesi lazım Barcelona'nın. %45 topa sahip olma kabul edilemez. Taktik ile mi alakalı, oyun moturu ile mi alakalı çözemedim.

nessus
04.Kasım.2014, 12:54
Barcelona'ya karşı nasıl 21 şut çekiyorsun? Top göstermemesi lazım Barcelona'nın. %45 topa sahip olma kabul edilemez. Taktik ile mi alakalı, oyun moturu ile mi alakalı çözemedim.

Yüksek tempo /direkt pas ile oynuyorsa hele o zaman rakamlar baya saçma. Ama iki takım da 400er pas yapmış, Barca pasta geri kalmamış.

ReaList
04.Kasım.2014, 15:09

Yüksek tempo /direkt pas ile oynuyorsa hele o zaman rakamlar baya saçma. Ama iki takım da 400er pas yapmış, Barca pasta geri kalmamış.
Tamamen maç motoru ile alakalı zira aynı taktikle güncellemeden önce aynı hakimiyet ve baskı ile oynayan takım doğal olarak daha çok skor üretiyordu. Ben maç motorunda bazı senaryoların yüzde ile geçerli olduğunu düşünürüm hep. Özellikle birbirine denk veya aşırı uçurum bulunmayan takımlar arasında, deplasman maçlarında belli bir kodun devrede olduğunu düşünüyorum. O da şu şekil, baskı yiyen tarafın az pozisyon bulması buna ters orantı olarak bulduğu pozisyonun gol olma ihtimalinin daha yüksek olması. Tabi bu dengeyi tam olarak sağlamış değiller. Durum böyle olunca ister istemez hepimizin ortak isyanı "Maç boyunca tek kale oynayan biz, yenilen yine biz" oluyor.

http://i.hizliresim.com/q2ZAdV.jpg

Şu maçı 2-1 kaybettim mesela, Barça maçının bir kopyası. Güncellemeden önce şu maç senaryosunu 3-4 farkla kazandığım nice maç var. Zaten akla ve mantığa uygun olan da bu değil mi? İnanılmaz üstün oynayıp en fazla 1-2 defa kaybedersiniz ama sürekli aynı senaryo olursa burda ciddi bir kodlama hatası vardır. 2 maçta 6 top direkten döner mi? Kaleci elindeki topu forvetin yanına gelip yere bırakıyor ve forvette topu alıp boş kale yerine dışarı atıyor, bu bir maç motoru felaketi. Hiç bir akla sığmaz bu senaryo.

Motor güncellemeden önce belli sorunlar vardı. Bunları düzeltmek yerine maç senaryosuna verilen dengeyi hassas bir biçimde bozmuş durumdalar. Umarım full sürümde bu hataları hızlı bir şekilde düzeltme yoluna giderler aksi halde oynanacak gibi değil.

cimbomlueyup
04.Kasım.2014, 15:32
editor çıktımı arkdaşlar bu yabancı sınırı deli etti beni böyle bişey buldum ama anlamadım tam oalrak
http://www.fmscout.com/a-fm15-pre-game-and-in-game-editors.html

Ronaldinho 10
04.Kasım.2014, 15:43
Arkadaslar dikkat edin surekli asistaninizi gondermeyin basin toplantilarina. Ilerde yeni bir takima falan gectiginizde sorun olabiliyormus :D

Berkerguney
04.Kasım.2014, 15:59
Çok acımasızca eleştiriler yapmaktasınız , topla oynamanın hiçbir şekilde gol yollarıyla alakalı oldugunu düşünmüyorum . 100 pasın = 1 gol sayılmadığından topla oynamam yüksek ama maçı kaybediyorum demek tamamen fiyaskodur.

Günümüz futbolunda Almanya , İngiltere , İspanya liglerine bakarsanız artık daha çok dikine ve boşluklara hızlı paslarla gol arama sistemi oturmaktadır . Ceza sahasının dışında , kendi sahanda ne yaptığın önemli değildir . Taktiksel olarak buna hazırlanmış , gömülü ve toplu defans yapan sizin hücum oynadığınızı görüp defansa çekilen , bu nedenle ileriye çektiğiniz savunmanın yarattığı boşluklarla gol arayan bir takımın size karşı galip gelmesi beklenebilir .
Örn : Galatasaray - Dortmund
Örn : Galatasaray - Başakşehir

Ve özellikle bu seride gördüğüm , beni mutlu eden durum ise her takımın öyle kafasına göre tiki - taka oynayamaması . Teknik kapasitesi düşük oyunculara kısa pas görevi veriyorsunuz kısa pas yapacağım diye rakibin savaşçı orta sahası topu daha hedefe ulaşamadan kapıyor ve savunmayı hazırlıksız yakalıyor .

Bu eleştirilerinizi yapmadan önce günümüz futbolunu biraz gözlemlemeniz kanaatindeyim
Ha , oyunda hatalar yok mu var ; Çok fazla direkten dönen toplar , kanat oyuncularının 0 pozisyonda içerideki boş forvete pas vermeyip şut çekmesi . Oyun ilerledikçe kulüplerin mantıksız , kulübe göre düşük seviyede oyuncuları transfer etmesi vs.

Şahsen benim gözlemlemelerimde çok güzel bir şekilde defans yapabilmekteyim , aldığım topları uzun kullanıp boştaki forvetlerimle tehlike yaratabilmekteyim .

Kanaatimce sorun kurduğunuz dengesiz taktiklerde , eski serilerdeki gibi kısa pas ; dar alan gibi ezbere taktiklerle başarılı olmak istiyorsunuz gibi geliyor bana..

antiRED
04.Kasım.2014, 16:00
Arkadaslar dikkat edin surekli asistaninizi gondermeyin basin toplantilarina. Ilerde yeni bir takima falan gectiginizde sorun olabiliyormus :D

Ne gibi sorun oluyor? :confused:

Berkerguney
04.Kasım.2014, 16:05
Örnek olarak gönderdiğiniz ss lerde :

Kale direkleri : Eski serilerde her maç en az 3 tane top üst direkten dönmekteydi . Bir maç için 2 kale direği bence çok abartılacak bir durum değil hele ki ligde Hamit Altıntop diye bir oyuncu varken..

Mutlak gol şansı : Abi yapmayın gözünüzü seveyim olmuyor mu bunlar günümüzde ? Muslera her maç 3 tane bire bir çıkarıyor . Burak Yılmaz'ın kaçırdığı gollerin haddi hesabı yok .

antiRED
04.Kasım.2014, 16:19
Ben de maç motorundan şikayetçi değilim. Zamanında CM'de bir taktik vardı "super okan"dı adı (buradan indirmiştim) gelene 6 gidene 5 gol atıyordum, yenilgisiz lig tamamlıyordum (1 beraberlik - 33 galibiyet) asıl o zamanlar saçmaydı. Siz istiyorsunuz ki ben Barcelona'yı alayım -ölümsüzlük şifresi gibi- her takımı yeneyim. Yok öyle dünya.

Maç motoru ile saçmalıklar:
ReaList'in paylaştığı gif, şunu da yanlış anlamasın ama belki FM 12'nin görüntüsü, sen mi kaydettin onu ve bu oyunun mu?
Orta açıyorum gol giriyor.
Kanatlardan şut mu desem orta mı desem 40-50 metreden atılan top kaleye 90'a giriyor.
Mesela bu kanattan gol gelme olayı 3-4 defa olursa sıkıntı olmaz da, bu sayı 20'lerde olunca Sow ve Kuyt'un üstün yeteneği değil, maç motorunun sıkıntısıdır.

Ronaldinho 10
04.Kasım.2014, 16:19
Ne gibi sorun oluyor? :confused:

Yeni takiminda once medyayla aran iyi olmadigi icin uyari aliyorsun, bunu duzeltmezsen de kovulabiliyormussun :zuhaha

antiRED
04.Kasım.2014, 16:28
Yeni takiminda once medyayla aran iyi olmadigi icin uyari aliyorsun, bunu duzeltmezsen de kovulabiliyormussun :zuhaha

Tamam gerçekçi olsun da bana penaltı mı diyor ne bileyim penaltı mı, gerçek maç mı bu :icon_biggrin:

Bir de zorla bazı teknik direktörlerle aramı açmak istiyorlar. Bütün yorumlar "o bilmez" "o anlamaz" :director:

ReaList
04.Kasım.2014, 17:06
@Berkerguney

Her maç 2-3-4 tane tane direkten dönüyorsa burada ciddi sıkıntı vardır. Bunu normal şekilde izah etmenin mümkünatı yok. Mesela çok güzel uzun paslarla forvetime pozisyon yaratabilmekteyim diyorsun ya işte şuan taktik marifeti değil maç motorundan kaynaklanan bir hata zira bende aynısını fazlalıkla yapıyorum, rakipler bana da yapıyor çünkü uzun toplarda savunma bakakalırken hızlı forvetler atı alan üsküdarı geçtiyi oynuyor. Düzeltilmesi için en fazla şikayet edilen durumlardan biri.

@antiRED

Görüntü bana ait ve üstte resmini paylaştığım Konya maçında çektim.

Bakın öncelikle bir konuya değineyim ben bu oyunu yıllardır oynuyorum ama iğne deliğine kadar irdeleyerek oynuyorum. Senelerdir taktik yapıyorum ve yaptığım taktikleri de genelde paylaşıyorum, rağbet de görüyor. Çünkü maçları genelde Kapsamlı - Genişletilmiş izlediğimden dolayı oyun senaryolarını daha iyi okuma şansım oluyor. Mesela geçen sene seri başında, Korner kullanırken kısa pasla yapılan tüm organizasyonların gol olabilme ihtimalinin yüksek olduğunu gözlemledim. Bu bir maç motoru açığıydı, hemen bir Duran Top organizasyonu ayarladım ve neredeyse her maç bu şekilde gol atıyordum, ne zamana kadar? Bir sonraki güncellemeye kadar. Burdan şunu demek istiyorum;

Bu bir oyun, maç motorunda kalıplaşmış belli senaryolar var, yani kenardan atılan ortaların "Az kalsın gol oluyordu" senaryosu nasıl bir şans değilse yaşanan gibi aksalıklar kendiliğinden gelişmiyor. Oyunun maç motorunu bu bakımdan gerçekle örtüştürmeye çalışmamak gerek. Tabi zor zanaat bu maç motorunu yazmak. Çünkü içinde yüzlerce değişkenlik katılmak zorunda. Baskın olan senaryolar diğer değişkenlerden ön plana çıktığı an hata sayısı yükselmiş oluyor. Bir maçta 5 tane top direkten dönmez. Hadi o maç döndü, bir mucize olarak kabul edelim diğer maç aynı şey tekrar oluyorsa bu mucize olmaktan çıkar hata olur.

Kısacası yaşanan bu hataları "Taktik yapmayı bilmiyorsunuz" ile geçiştirmek mümkün değil. Beni ve oynayış tarzımı bilmediğiniz için zerzenişimi basite indirgeyebilirsiniz bunu anlayışla karşılarım. Ancak bu oyunun maç motorunda şuan ciddi sıkıntılar olduğu gerçeğini değiştirmeyecek. Buraya oyun içinde yaşanan hatalardan sayısız kolaj da yapabilirim sorun değil. Ancak her seriye maç motoru hatalarıyla başlamak gerçekten sıkıcı. Senelerdir belli bir standart yakalayamamak ciddi bir sorun. Geçen sene yapılan güncellemelerin haddi hesabı yoktu bakalım bu sene nasıl bir politika izleyecekler.

Berkerguney
04.Kasım.2014, 17:34
Savunma arkasına top düşürmenin hata olduğunu neden düşünüyorsunuz anlamıyorum , zaten son güncellemeyle azalttılar . Günlük hayatta hızlı kanatların önüne hızlı paslar atılmıyor mu hatta çoğu takım teknik ve hızı birleştirip bu anlayışla oynamıyor mu ? .

Kale direkleri durumunda da azaltmaya gidilebilir ama açıkçası benim şuana kadar benim gözüme çok batmadı..

peker_553
04.Kasım.2014, 17:39
Yeni gelen güncelleme ile değişiklik yok mu herkez ayrı bişey söylüyor

Önder HOCA
04.Kasım.2014, 17:45
Yeni gelen güncelleme ile değişiklik yok mu herkez ayrı bişey söylüyor

olmazmı oyunun oynanıcak bir tarafı kalmadı takım hiroshimadan bile 2-3 yer hale geldi bu arada japon temilcisi tek kale oynuyor takımım fener

ReaList
04.Kasım.2014, 17:46
@Berkerguney

Savunmadan atılan uzun toptan bahsediyoruz değil mi? Arapasları kastetmiyoruz. Savunmadan adam rastgele uzun top atar rakip bakar senin oyuncun hızla topu alır ve pozisyona girer. Bu güncelleme gelmeden önce fazlasıyla yaşanan senaryolardan biriydi güncellemeden sonra düzelttiler. Aslında her düzelttikleri hamle bir başka hatayı doğuruyor.

Benim yapımcı şirkete kızdığım nokta geçen seneden bariz şekilde kalan hataların hala maç motorunda devam ediyor olması. Her sene geliştirdik dedikleri kısım grafik dışında tam olarak ne merak ediyorum. Görsel güzelleştirmede her sene biraz daha aşama katettikleri bir gerçek ancak maç motoru senaryolarında hala yerinde saymaları işin eleştirilen kısmı.

nessus
04.Kasım.2014, 17:46
Realist oyun mantaliten nedir? Hücum mu? Dengeli mi?, hangisini tercih ediyorsun? Merak ettim.

ReaList
04.Kasım.2014, 17:49
Realist oyun mantaliten nedir? Hücum mu? Dengeli mi?, hangisini tercih ediyorsun? Merak ettim.
Kontrol-Akıcı

nessus
04.Kasım.2014, 17:52
olmazmı oyunun oynanıcak bir tarafı kalmadı takım hiroshimadan bile 2-3 yer hale geldi bu arada japon temilcisi tek kale oynuyor takımım fener

Ben dün iki derbi maçı gol yemeden galibiyetle bitirdim Fenerbahçe ile. Bugün bikaç maç daha yaparım işin rengi ortaya çıkar. Senin aksine, takım savunması üstüne yıktığım taktiğim güncelleme ile azalan frikik, kaleci hatası gibi gollerden sonra daha bi kendine geldi gibi yorumladım. Memnun kaldım ama daha fazla maçla anlarız bu işi. 3 yenilgi üst üste alırsam ben de gemileri yakarım belki? :)

Bunu neden söylüyorum, bahsi geçen eleştiriler herkesin başına gelmiyorsa bu vahim bir maç motoru sorunu değildir, taktiksel bir farklılık vardır.

Önder HOCA
04.Kasım.2014, 17:55
Ben dün iki derbi maçı gol yemeden galibiyetle bitirdim Fenerbahçe ile. Bugün bikaç maç daha yaparım işin rengi ortaya çıkar. Senin aksine, takım savunması üstüne yıktığım taktiğim güncelleme ile azalan frikik, kaleci hatası gibi gollerden sonra daha bi kendine geldi gibi yorumladım. Memnun kaldım ama daha fazla maçla anlarız bu işi. 3 yenilgi üst üste alırsam ben gemileri yakarım belki? :)

Bunu neden söylüyorum, bahsi geçen eleştiriler herkesin başına gelmiyorsa bu vahim bir maç motoru sorunu değildir, taktiksel bir farklılık vardır.

kontra atak oynuyorum dengeli şekilde yani tmm pozisyon vereyim de güncellemeden önce 8 ccc buluyordum şimdi kaleye 10 şut anca çekiyor bi bakayım biraz daha ilerleyim bakalım pendikspora ne yapıcaz

bu arada oyunda direct oyunun etkisi arttırılmış sanırım

Berkerguney
04.Kasım.2014, 18:20
Bende gollerin makul seviyelere çekildiğini gözlemledim .

@Realist :

Şimdi bir düşünelim . Kontrol , akıcı sistemle oynuyormuşsunuz ; Takım genellikle hücumu düşünüyor ve akıcılık sayesinde defans hattı yavaş yavaş ileri çıkıyor . Rakip takım hücum oyunuzu görüyor ve kontra sistemine geçiyor . Rakip 10 kişi yarı sahada defans yapıyor , ileri kanatlar yine yarı sahanın çizgisinde sizin beklerinize pres uyguluyor . Rakip forveti'de sizin stoperlerinizle aynı hizada bekliyor . Defansın kilidini açmakta zorlanıyorsunuz ve bir oyuncunuz kötü bir pozisyonda topu kaptırıyor . Kontra sistemine geçildiği için defans yapmaya gelen yaratıcı ve teknik bir oyuncuya top ulaşıyor ve duruma bakalım ;

Sağ kanada uzun pas
Sol kanada uzun pas
Stoperlerin arkasına uzun pas .

Özellikle hücum ve akıcı taktiklerde küçük bir top kaybıyla defans çok hazırlıksız yakalanabiliyor ve bunun cezalandırılması olması gerekiyor .

Ha bu yüzden hücum oyunu oynatılamaz mı ? Tabi ki hayır. Bir savaşçı orta saha (Savunma)
ya da Ön Libero bulundurarak rakibin kontra atığını kesmek mümkün ..

Bu izlenimler ve gözlemlemeler sayesinde , oyunu iyi anlayıp artık kurduğumuz taktiklerin oyuna yansıdığını görüp mutlu oluyorum ve bu sayede daha PTT'ye yeni çıkmış Altınordu'yu 85 puanla Şampiyon yaptım . Birkaç kiralık takviye ile ( Atilla Turan ) ( Chelsea'den bir genç kanat ) İlk sezonumda Spor Toto süper ligde 2. gidiyorum ..

Yani demek istediğim önemli olan taktiğin açıklarını bulmak , takımın neyi yanlış yaptığını görmek ona göre çözüm üretmek.

Hatalar her zaman olacak ama ben bu seneki maç motoruna geçen senelere kıyasla çok daha pozitif bakıyorum , umarım bu sözlerime beni pişman etmezler orası ayrı..

ReaList
04.Kasım.2014, 19:27
@Berkerguney

Hala taktiksel eksiklik konusunda durman enteresan zira ben "Yahu takımım 10 numara oynuyor niye kazanamıyoruz" demiyorum ki. Bu maçın sonucu da benim taktiğimdir;

http://i.hizliresim.com/66WkX9.jpg

Bu ligin sonucu da benim taktiğimdir;

http://i.hizliresim.com/aBr30Q.jpg

Bir takımdan aynı performansı alabilecekler beri gelsin. Ben maç motorunda neyin nerede açık olduğunu, nerede nasıl hamle yapılması gerektiğini senelerdir en ince detayına kadar yapıyorum. Bir önceki sayfada Barcelona'ya karşı olan resim paylaşımı da bana ait. Fenerbahçe gibi sınırlı kadrosu bulunan bir takımla koca Barcelona'yı sahada ezmek kolay iş mi? Bunlar hep taktik işi. Ama benim dem vurduğum konu neden bir maçta 4-5 tane top direkten dönüyor veya neden kaleci oyuncunun dibine gelip topu böyle bırakıyor.

http://i.hizliresim.com/ynrGjM.gif

Bunları hangi taktikle açıklayabilirsiniz? Bu maç motoru hatasıdır.

crear
04.Kasım.2014, 20:16
Sevgili arkadaşlar iyi akşamlar,

CM 97/98 döneminden beri bu oyunu oynayan biriyim. Birkaç sene öncesine kadar Turksportal üyesiydim ancak daha sonra forumu takip edemedim. Tekrar üye oldum. Öncelikl herkese selamlar..

15.0.2 versiyonda gayet hızlı ilerleyen oyun 15.0.3 update'i gelince inanılmaz yavaşladı. Yavaşlamaktan kastım bir yere tıkladığımda 5 saniye ve hatta daha uzun sürede butonlardan yanıt geliyor veya birşeyi onaylayabiliyorum. Haliyle oyunu oynamayı bıraktım şu an için.

Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? Bu yavaşlığın sebebi nedir? İlginç olan burada ve Sigames forumlarında herkes güncellemenin oyunu uçurduğundan bahsederken bende ters tepmiş olması.

Bir arkadaş pencere modundan tam ekrana aldım düzeldi demiş ancak bu bende işe yaramadı.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

BLAZİN1903
04.Kasım.2014, 20:18
yeni güncellemememi geldi oyuna şu an oyun güncelliyo steam

güncellemden sonra sol üstte kırmızı yazıyla gpu rendering yazdı ?

Ali Hikmet
04.Kasım.2014, 20:33
Sevgili arkadaşlar iyi akşamlar,

CM 97/98 döneminden beri bu oyunu oynayan biriyim. Birkaç sene öncesine kadar Turksportal üyesiydim ancak daha sonra forumu takip edemedim. Tekrar üye oldum. Öncelikl herkese selamlar..

15.0.2 versiyonda gayet hızlı ilerleyen oyun 15.0.3 update'i gelince inanılmaz yavaşladı. Yavaşlamaktan kastım bir yere tıkladığımda 5 saniye ve hatta daha uzun sürede butonlardan yanıt geliyor veya birşeyi onaylayabiliyorum. Haliyle oyunu oynamayı bıraktım şu an için.

Bu konuda yardımcı olabilecek biri var mı? Bu yavaşlığın sebebi nedir? İlginç olan burada ve Sigames forumlarında herkes güncellemenin oyunu uçurduğundan bahsederken bende ters tepmiş olması.

Bir arkadaş pencere modundan tam ekrana aldım düzeldi demiş ancak bu bende işe yaramadı.

Yardımlarınızı rica ediyorum.

Hocam banada oldu aynısı en az 10 saniye bekliyorum. Bende tam sürümü bekliyorum.

crear
04.Kasım.2014, 20:42
Hocam banada oldu aynısı en az 10 saniye bekliyorum. Bende tam sürümü bekliyorum.

Merhaba Ali Kardeşim,

Herkesin performansı artarken bizimkinin düşmesi garip. Umuyorum tam sürümde halledilir. Anlaşılan
bizler bu problemin rastladığı şanslı(!) azınlıktanız.

Fikri olan arkadaşlar varsa palaşmasını bekliyorum.

Saygılar

Gncl1905
04.Kasım.2014, 21:19
15.0.3'de yaklaşık 10 kadar maç yapma imkanım oldu(yarısında tatildeydim gerçi, Türkiye Kupası zamanına denk geldik). Kale direği bende çok olmuyor. 10 kadar maçta toplam 7 kez direk olmuş ki maç başına 1 bile olmuyor ama bir maçta 3 direk olduğu da olmuş. Kendi kalesine gol atan da rastlamadım. Türkiye Ligi'nde bazı maçlarda 140 km'ye yakın koştuğum bile oluyordu onu da düzeltmişler, 120'yi geçmiyorum. ŞL'de 120'yi biraz geçiyor. Eskiden paslar da birbirine çok yakın olabiliyordu(bir takım 400 ise diğeri de bu civarlarda oluyordu ya da ben çok farklı maçlara rastlamamıştım). Şimdi bir takım iyi pas yaparsa diğerine bu alanda üstünlük kurabiliyor. Oyun kolaylığı da gitmiş diyebiliriz. İlk sezondan Galatasaray ile UEFA Kupası'nı almıştım önceki maç motoruyla. Artık 3. sezonumdayım eski maç motoruyla Real Madrid'e karşı içeride dışarıda iyi oynamıştım ancak 3 puan alabilmiştim. Bu maç motoruyla Man City karşısında hiç iyi oynayamadım ve 1 beraberlik anca alabildim. Mantıklı olan da buydu bence kadrom çok da güçlü değil. Türkiye Ligi eskisi gibi rahat rahat maç kazanılıyor.

Tek kafama takılan problem Man City maçında oyuncuların pres yapmak için yeterince iyi reaksiyon gösterememesi oldu. Topa 1 metre uzakta olan sağ bekim pres yapacağına 3 metre uzaktaki stoperim gitti pres yapmaya(belki de koşu mesafelerinin düşmesini takımın pres gücünü azaltarak sağlamışlardır). Man City forveti bir ara tüm takımın defansının yanından top sürerek ilerledi vs. vs. Neyse belki de normali budur biraz daha denemek lazım ama zamanım yok bu hafta, tam sürümde zaten değişir yine.

Genel arayüz performansı konusunda da bence daha iyi. Eskiden her yeni günün ilk haberine tıklayınca birkaç saniyelik donma yapabiliyordu şimdi çok nadir yapıyor. Yeni arayüze de hala alışamadım, hele taktik ekranına. Yaratıcı temalar bekliyorum ama şimdilik pek bir şey yok.

peker_553
04.Kasım.2014, 21:49
ya arkadaşlar sonuç itibari ile sizce yeni oyun açalım mı yoksa 7 kasımı mı bekliyelim bu ne ya oyunu erken aldık ama bi hayrını göremedik napalım şimdi iyileştirme var mı ? yeni kariyer açınca 7 kasımda da yeni kariyer açmamızı gerektirecek bi durum var mıdır sizce yoksa şimdiden başlayalım mı ?

aytekin79
04.Kasım.2014, 22:07
Arkadaşlar merhaba
Oyunda kulüplerin antreman tesislerini Türkçe olarak sıralaması nasıl oluyor ,bu sıralamayı yapabilen olursa çok sevinirim. Şu anda kavram karmaşası yaşıyorum :)

Mükemmel - Muazzam - Etkileyi - Harika ... nedir bunların sıralaması ?

BLAZİN1903
04.Kasım.2014, 23:00
tema bana gayet güzel ve sade geldi biraz kullanınca alıştım hemen

cimbomlueyup
04.Kasım.2014, 23:44
oyunu 2 pc de yükleyebilirmiyim arkdaşlar tek şifreyle aynı hesaptan indirsem yine full olarak iner mi demoyu indirince tek menejar sadece ingiltere filan oluyo

Catenaccio
05.Kasım.2014, 04:15
Arkadaşlar ianis hagi gelmiş mi bi kontrol edebilirseniz çok sevinirim. 1 hafta önce falan 16 yaşına girdi ve güncellemeyle eklenmiş olması lazım sanırım.

transfermarkt profili: http://www.transfermarkt.com.tr/ianis-hagi/profil/spieler/282076

RodRiGOtELLo14
05.Kasım.2014, 06:39
@ReaList

Senin yaşadığın durumu yurt dışından biri yaşamış. Paylaştığı görseller:

http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701303d1415148715-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00001.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701304d1415148723-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00002.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701305d1415148731-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00003.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701307d1415148740-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00004.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701308d1415148747-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00005.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701310d1415148756-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00006.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701313d1415148766-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00007.jpg

Sadixx
05.Kasım.2014, 06:48
http://i.hizliresim.com/JEyPzn.png

Gel sinirlenme :/

Ali Hikmet
05.Kasım.2014, 08:48
FM15 15.0.3 versiyon hatası

Flawless Victory
05.Kasım.2014, 09:35
En sinir oldugum sey, eskiden bir oyuncuyu ilk 11 den cikarirken sag tus yapiyorduk bunda sorun yok 2015 de boyle ama yerine oyuncu alirken sag tusa basarak alamiyoruz. Cok kullanissiz olmus bu durum.

serwan
05.Kasım.2014, 11:22
15.0.3'ün olumlu yönlerini daha evvel yazmıştım..
Şimdi de çileden çıkaran kısımlarını yazayım..

-Duran toplardan çok fazla gol oluyor.. Daha çok yemekle birlikte atıyorum da.. Şu ana kadar duran toptan gol olmayan maç yok sanırım. Çoğunda en az 2 kimisinde 3-4 gol oluyor...

-Maçlar fazla gollü.. Bunun benim taktiğimle de alakası olabilir ama pek öyle görünmüyor. Zira goller taktiksel zaafiyetlerden değil savunma hatalarında geliyor. Savunma oyuncuları markaj ve arkaya kaçan oyuncuyu kontrol etme konusunda oldukça kötüler.. En dandik takımlardan bile gol yiyorum bu yüzden..

-Oyuncu tepkileri biraz saçma.. Kimi satsam "hoooop sen ne yapıyosun" diye çıkışıyor biri. Mutlaka gerçek hayatta da oluyordur ama öyle her transferde olacak şey de değil.

caner485
05.Kasım.2014, 11:43
Cuma günü ak mı kara mı belli olacak :)

Önder HOCA
05.Kasım.2014, 11:46
-Oyuncu tepkileri biraz saçma.. Kimi satsam "hoooop sen ne yapıyosun" diye çıkışıyor biri. Mutlaka gerçek hayatta da oluyordur ama öyle her transferde olacak şey de değil.

ek olarak satmayıncada neden satmıyorsun diye kazan kaldırıyorlar

aytekin79
05.Kasım.2014, 11:54
Arkadaşlar merhaba
Oyunda kulüplerin antreman tesislerini Türkçe olarak sıralaması nasıl oluyor ,bu sıralamayı yapabilen olursa çok sevinirim. Şu anda kavram karmaşası yaşıyorum :)

Mükemmel - Muazzam - Etkileyi - Harika ... nedir bunların sıralaması ?

Yok mu antreman ve altyapı tesisleri seviyelerinin Türkçe sıralamasını yapabilecek birisi ?

serwan
05.Kasım.2014, 12:33
Yok mu antreman ve altyapı tesisleri seviyelerinin Türkçe sıralamasını yapabilecek birisi ?

bunu çeviri başlığına yazdınız mı?

süper
çok iyi
oldukça iyi
iyi

şeklinde devam etse daha mantıklı olur sanki...

sarianet
05.Kasım.2014, 13:45
@ReaList

Senin yaşadığın durumu yurt dışından biri yaşamış. Paylaştığı görseller:

http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701303d1415148715-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00001.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701304d1415148723-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00002.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701305d1415148731-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00003.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701307d1415148740-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00004.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701308d1415148747-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00005.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701310d1415148756-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00006.jpg
http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/701313d1415148766-christianeriksen-beautiful-play-2014-11-05_00007.jpg

Dün ben de yaşadım enteresan

aytekin79
05.Kasım.2014, 14:33
bunu çeviri başlığına yazdınız mı?

süper
çok iyi
oldukça iyi
iyi

şeklinde devam etse daha mantıklı olur sanki...

Yazmadım da yazmak gerek. Çünkü gerçekten kafa karıştırıcı geliyor terimler.

martymcfly
05.Kasım.2014, 15:08
Realist'in yukarıda eklediği gif'in aynsından 2 gol attım :D yeseydim iyi saydırırdım tabi.

erdem344
05.Kasım.2014, 15:30
Resimdeki kamera açısı hangisi beyler ?

ReaList
05.Kasım.2014, 17:00
@RodRiGOtELLo14 @_yoLcu_ @Ali Hikmet

Senelerdir gözlemlediğimiz bir oyun motoru var karşımızda. Hatayı veya olağanı görecek kadar tecrübemizi de edindik. Önceki mesajlarda bunu dile getirmeye çalıştım. Aynı hataları herkes alacak diye bir kaide yok tabi. Ama 100 kişiden 10 kişi de alsa bunu yok sayamazsınız, bakalım full sürümde veya sonrasında maç motorundaki bu hataları eksiltmek adına ne gibi hamleler olacak görecez.

Vatanarchy
05.Kasım.2014, 17:20
Benim anlamadığım birşey var. Bu oyun niye her sene başında bu kadar saçma hatalarla dolu bir şekilde çıkarılıyor? Düzeltilmesini bekleyene kadar oynarken de ebemiz ağlıyor. 2008'de başladım oynamaya, o dönemden beri her sene böyle, her maç motorunda oyuncular "mal" gibi. Bu bir başarısızlık mıdır diye sormak istiyorum.

Playstation 1'de yıllar önce oynadığım bir oyun vardı. Adı Alex Ferguson Manager'di. Sadece iskoçya ve ingiltere ligi seçilebiliyor ve çok az buton seçeneği vardı. O da 3 boyutluydu ve oyuncu hareketleri o kadar gösterişli olmamasına rağmen birbilerine pas atıyor, gol atıyor gol kaçırıyorlardı fakat normal şekilde ve o oyunun yapımcılarının beklentisi eminim ki sigames yetkilileri kadar değildir. Haliyle Football Manager serileri dünyanın neredeyse en çok oynanan futbol oyunlarından. Öyle bir oyun bile saçmalıklara gebe değilken böyle büyük beklentileri ve reklamı olan bir oyun nasıl olur da yıllardır böyle yayınlanıyor, böyle oynatıyor kendisini aklım almıyor doğrusu.

RodRiGOtELLo14
05.Kasım.2014, 17:34
@RodRiGOtELLo14 @_yoLcu_ @Ali Hikmet

Senelerdir gözlemlediğimiz bir oyun motoru var karşımızda. Hatayı veya olağanı görecek kadar tecrübemizi de edindik. Önceki mesajlarda bunu dile getirmeye çalıştım. Aynı hataları herkes alacak diye bir kaide yok tabi. Ama 100 kişiden 10 kişi de alsa bunu yok sayamazsınız, bakalım full sürümde veya sonrasında maç motorundaki bu hataları eksiltmek adına ne gibi hamleler olacak görecez.

Aman yanlış anlama olmasın size inanmama vs gibi durum yok. Sadece başka yerde de görünce paylaştım.

15.03 yeni oynamaya başladım. Tema da değişilikler var gibi renk tonlarında, maç motoru daha canlı geldi. Ve kaleciler saçma hata yapıyor ama bu sefer kurtarışları daha güzel duruyor.

aytekin79
05.Kasım.2014, 17:52
Enteresan gelecek ama benim şöyle bir düşüncem var. Bu adamların Football Manager projesinde çalışan elemanları,yazılımcıları acaba çok sık mı değişiyor. Çünkü bu oyun her seferinde yeniden yazılmıyor sonuçta düzenlemeler geliyor kodlarda.Kodlama işinde eğer çok iyi dizayn edilmemişse işi devralan kişilerin işi zor olur.Kulaktan kulağa oynamaya benzetiyorum ben bu işi.Bir süre sonra neresinden tutsan elinde kalıyor işte böyle

BoMccalebb
05.Kasım.2014, 18:21
Oyunu aldığıma pişman oldum yine. Her sene bi hevesle alıp en geç 4-5 gün sonra pişman oluyorum. Beta falan demeyin boş yere biliyorum ki full sürümde de aynı saçmalıklar olacak. Yıllardır düzeltilemeyen şeyler hala aynı sorunlar devam.

hyuga10
05.Kasım.2014, 21:44
Demoda BJK ile 2 hazırlık maçı oynadım İsmail 3 hafta Demba Ba 5 ay sakatlandı, yarım sezon oynicaktım zaten şimdiden tadı kaçtı haydi hayırlısı, bir de demoda sadece 2D kamera var ben zaten 2D'de oynamayı seviyorum da sanki 2D kamera önceki serilere göre daha kötü olmuş gibi ya ne dersiniz?

3-5 gün daha ilerledim ve tablo şu;

Sağ bek kiraladım yabancı 2 hafta sakat
Demba Ba 4 ay sakat
Colman'ı kiraladım ertesi gün 3 hafta sakat
Serdar Kurtuluş 3 ay sakat
Nukan Atınç 1 hafta sakat

Sağ bek ve orta saha sorununu çözdüm dememle takım çöktü, demoyu hemen kapatim en iyisi ben CM 03-04e dönim :)

Ronaldinho 10
05.Kasım.2014, 23:01
Su takip listesini neden bulamadim ben :(

Edit: scouting bolumundeymis.. gozumden kacmis :)

fbdevil190737
06.Kasım.2014, 01:18
Yalnız yeni güncelleme ile beraber maç motoru geriye gitmiş . Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı bilmiyorum , birçok maçta net 5-6 şutum ceza sahası çizgisi civarından boş pozisyonlarda kale direğinin hemen yanından dışarı çıkıyor .

sarianet
06.Kasım.2014, 01:21
arkadaşlar sizde de aynı bölgenin bütün oyuncuları sakatlanıyor mu
örneğin orta sahada cem karacan mehmet topal ve salih aynı anda sakat şuan
daha önce gökhan gönül douglos (sağbek) caner ve hasan ali hep aynı anda sakatlanıyordum
mert günokla cenk gönen de sakat an itibariyle

nessus
06.Kasım.2014, 12:35
Oyun yarın yeni bir update ile birlikte mi çıkacak? Çıkış saati belli mi?

BaGa TaRKaN
06.Kasım.2014, 12:41
Türkiye Saatiyle Gece 2:00-3:00 İtibariyle Çıkar :)

nessus
06.Kasım.2014, 12:45
Türkiye Saatiyle Gece 2:00-3:00 İtibariyle Çıkar :)

Haa yani aslında yarın çıkıyor diyemeyiz :) Update de garanti herhalde?

Ralph
06.Kasım.2014, 12:46
Demoda BJK ile 2 hazırlık maçı oynadım İsmail 3 hafta Demba Ba 5 ay sakatlandı, yarım sezon oynicaktım zaten şimdiden tadı kaçtı haydi hayırlısı, bir de demoda sadece 2D kamera var ben zaten 2D'de oynamayı seviyorum da sanki 2D kamera önceki serilere göre daha kötü olmuş gibi ya ne dersiniz?

3-5 gün daha ilerledim ve tablo şu;

Sağ bek kiraladım yabancı 2 hafta sakat
Demba Ba 4 ay sakat
Colman'ı kiraladım ertesi gün 3 hafta sakat
Serdar Kurtuluş 3 ay sakat
Nukan Atınç 1 hafta sakat

Sağ bek ve orta saha sorununu çözdüm dememle takım çöktü, demoyu hemen kapatim en iyisi ben CM 03-04e dönim :)

Her sene olan şeyler. Bende bunalıyorum bunlardan ama alıştık artık. Oyunun çıkmasıyla birlikte yamalarla düzeltilecektir bunlar.

best61
06.Kasım.2014, 13:18
kutulu oyun alanlar sanırım pazartesinden sonra ancak oyunu oynayabilecek, zira elimizde şifre yok :(

BaGa TaRKaN
06.Kasım.2014, 13:26

Onu Bilemiyecem Artık Onu da Çıkınca Göreceğiz.

sarianet
06.Kasım.2014, 14:18
arkadaşlar sizde de aynı bölgenin bütün oyuncuları sakatlanıyor mu
örneğin orta sahada cem karacan mehmet topal ve salih aynı anda sakat şuan
daha önce gökhan gönül douglos (sağbek) caner ve hasan ali hep aynı anda sakatlanıyordum
mert günokla cenk gönen de sakat an itibariyle

tekrar tekrar başıma geliyor ve gerçekten çok sinir bozucu bari farklı mevkilerde oyuncular sakatlansın
http://i.hizliresim.com/nGqEQ0.png

Ralph
06.Kasım.2014, 14:36
O değilde ben bu siyah temadan oldum olası hoşlanmadım. Beyaz gelmeyecek mi?

aytekin79
06.Kasım.2014, 14:53
Sakatlık olayında sizin de başınıza geldi mi bilmiyorum şimdiye kadar oyunu tanıma amacıyla açtığım birkaç kariyerde ilk sezonun ilk transferleri gelir gelmez hep sakatlandılar . Adamlar kulübe ayak basar basmaz sakatlanıyor :)

Flawless Victory
06.Kasım.2014, 15:38
Bir oyuncuya teklif yapacaktım 12 m istediler. Benim de 10 m'um vardı. 12 teklif ettim, oyuncu ile anlaştım, normalde bütçe ayarı yapamıyordum ama en sonda bütçeyi ayarla tuşu çıktı oyuncuyu aldım. İyi oldu.

PaVLeNKo
06.Kasım.2014, 16:24
Sakatlık olayını bende yaşadım ve ağır bir kayıp verdik..Neredeyse ilk 11 kuramadım ve hayali oyunculardan 18 kişilik kadroyu tamamlayabildik..

Flawless Victory
06.Kasım.2014, 19:05
Yeni güncelleme ile konuştuğumuz bütün güzel şeyler gitti. Oyun sanki FM 2014'e benzedi. Zayıf takımlar bile bize karşı baskı kuruyor.

mete14
06.Kasım.2014, 20:56
Yalnız yeni güncelleme ile beraber maç motoru geriye gitmiş . Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var mı bilmiyorum , birçok maçta net 5-6 şutum ceza sahası çizgisi civarından boş pozisyonlarda kale direğinin hemen yanından dışarı çıkıyor .

aynen benimde öyle :mad:

erdem344
06.Kasım.2014, 21:01
Beyler

Beta oyun da Fenerbahçenin cezası devam ederken aynı kariyeri ful oyunda da devam ettirsek ceza full oyunda kalkmış olursa benim oyunda da kalkmış olur mu

Stam
06.Kasım.2014, 21:04
Beyler

Beta oyun da Fenerbahçenin cezası devam ederken aynı kariyeri ful oyunda da devam ettirsek ceza full oyunda kalkmış olursa benim oyunda da kalkmış olur mu

Betadaki son güncelleme ile ceza kalktı zaten.

ErayG
06.Kasım.2014, 21:08
Beyler

Veritabanıyla alakalı olduğundan mevcut kariyere etki etmez sanırım. Yeni açmak lazım

Flawless Victory
06.Kasım.2014, 21:15
Keşke betanın ilk versiyonundan güncelleme yapmasaydım. Maç motorunu eski haline getirmişler. Ya optimizasyon yapamadılar ya da diğer sıkıntıları gideremediler. Bu şekilde oynayacağımı sanmıyorum.

RodRiGOtELLo14
06.Kasım.2014, 21:35

Yeni güncelleme ile gelecektir çünkü hem dil dosyaları üzerinde yeni çalışmalar yapılıyor hem de beta da aktif olmayan stad olayları vs vs aktif olacak. Bunlar içinde uptade şart.. Geçmişte de öyle olmuştu. Geceyi sabırsızlık ile bekliyorum..

RodRiGOtELLo14
06.Kasım.2014, 22:48
Oyunu kodlayanların bir işin "ortasını" bulma konusunda zayıflıkları var. Örnek; frikikten çok gol oluyor diye düzenleme yaptılar. Şimdi bu gol olabilir dediğin frikik bile dağlara taşlara gidiyor :)

salihcetin
06.Kasım.2014, 22:48
Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 00:00 itibariyle full sürüme geçmişti steam'de. Yine aynı saatte güncelleme gelir mi acaba?

berdun
06.Kasım.2014, 22:56
oyunu araldan aldım. şimdi oyun bu gece full e geçti diyelim steam üzerinden güncellememi gelicek yoksa oyunun kutulu halini beklemekmi zorundayım?

serwan
06.Kasım.2014, 23:32
Geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 00:00 itibariyle full sürüme geçmişti steam'de. Yine aynı saatte güncelleme gelir mi acaba?

GMT 00:00'da geçer muhtemelen...

33avci33
06.Kasım.2014, 23:53
Büyük gün geldi full sürüme geçelim artık.

Matteo Ferrari
07.Kasım.2014, 00:11
Geçen sene playstore.com iki tane key göndermişti. Bu sene ise tek key geldi. Gece yarısından sonra oyunum otomatik olarak tam sürüme geçecek mi acaba?

Adana Demirspor
07.Kasım.2014, 00:15
Full sürüm ne zaman açılır ? 12den sonra mı ?