PDA

View Full Version : Football Manager 2015 | 15.3.2

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7

richard castle
15.Kasým.2014, 13:11
15. 1. 3' de bir tane gol yemeden bitirdiðim maç hatýrlamýyorum. Alan savunmasý da yapamýyorum bir türlü. Çýldýrdým adeta.

antiRED
15.Kasým.2014, 13:16
2016 yýlýna geldim Avrupa Þampiyonasý baþladý. Maçlarýn haberleri bana gelmiyor ne yapmam lazým.
Mesela Türkiye liginde bizim maç pazar günü‚ diðer günlerde de olan maçlarý gösteriyor ya. Onu istiyorum.

Türkiye Kupasý´na ben katýlana kadar maçlarý bilmiyorum yada elenirsem bilmiyorum. Avrupa ligi‚ Þampiyonlar ligi... böyle böyle devam eder.
Bu turnuvalarý nasýl açabilirim yardým edebilir misiniz?

Umarým anlatabilmiþimdir.

E.m.r.e
15.Kasým.2014, 13:48
turnuvaya abone olarak haberlerin gelmesini saðlayabilirsin..

Ali Hikmet
15.Kasým.2014, 13:51
antiRED
Hocam gelen kutusu > Abonelikler deyip istediðin þeyi ayarlayabilirsin. Ýstersen bir turnuva, takým, oyuncu, personel vs.

antiRED
15.Kasým.2014, 14:14
turnuvaya abone olarak haberlerin gelmesini saðlayabilirsin..

@antiRED (http://forum.turksportal.net/vb/members/antired.html)
Hocam gelen kutusu > Abonelikler deyip istediðin þeyi ayarlayabilirsin. Ýstersen bir turnuva, takým, oyuncu, personel vs.

http://i58.tinypic.com/23u7ols.jpg

Arkadaþlar ben böyle liste görmek istiyorum.

Ali Hikmet
15.Kasým.2014, 14:31
antiRED hocam gelen kutusuna týkla hocam orda abonelikler olacak.

antiRED
15.Kasým.2014, 19:20
@antiRED (http://forum.turksportal.net/vb/members/antired.html) hocam gelen kutusuna týkla hocam orda abonelikler olacak.

Olmadý, öyle haberlerde sonuçlarý veriyor. Eklediðim ekran görüntüsü gibi çýkmasýný soruyorum ben.
Salý günü ÞL maçým var liste çýkýyor, çarþamba günü maçlarýnýn listesi yok.

Ali Hikmet
15.Kasým.2014, 19:26
Olmadý, öyle haberlerde sonuçlarý veriyor. Eklediðim ekran görüntüsü gibi çýkmasýný soruyorum ben.
Salý günü ÞL maçým var liste çýkýyor, çarþamba günü maçlarýnýn listesi yok.

Hocam þuan müsait deðilim ama gece 12 gibi sana bir video hazýrlicam hocam

Namzet
15.Kasým.2014, 19:33
Beta sürümü daha iyiydi bence maç motorunda FM 14'ü görüyorum artýk

izmer96
15.Kasým.2014, 19:33
Her mac bir sakat veriyorum garanti , ayrica mac motoru ayni fm 14 , senaryolar yine onceden yaziliyor , cesena gibi takim Barca gibi oynayip 4 kere gelip 4 gol atiyor ama aptallik bendeki yine orjinal oyun aldim ama bu sefer kesinlikle son kez !

Ali Hikmet
15.Kasým.2014, 19:38
Hocam maç motoru çok farklý sizlere bu konuda katýlmicam. Sakatlýklar can yakýyor ayný reeldeki BJK gibi. Bazý takýmlar 1 kere gelip atmalarý var baþýma da geldi. ama defansýný bunun için düzenlemenlazým gibi geliyor.

sarianet
15.Kasým.2014, 19:58
15.1.1 den son derece memnunum güncellemeyi düþünmüyorum yorumlara bakýlýrsa da en mantýklýsý bu herhalde

antiRED
15.Kasým.2014, 20:07
Ali Hikmet Teþekkür ederim ekran görüntüsü de koysanýz olur.

chestter357
15.Kasým.2014, 20:29
güncelleme olmasýný nasýl engelliyoruz? güncelleme sekmesinde 3 seçenek var hepsi de güncelliyo.

elapuesto
15.Kasým.2014, 20:39
ya allah aþkýna yetkili kimse sigagamese bildirsin her hafta 2 oyuncumu kaybediyorum sakatlýktan :s7:

Bulstrap87
15.Kasým.2014, 20:49
bnce oyun cok güzel bazen sakatlýk can skbliyo ama oda olsun artýk:)

eXcitinG
15.Kasým.2014, 21:15
Rakip duran top kullanacaðý zaman artýk ezberinizde ki ne kadar dua varsa okumaya baþlýyorsunuz. Ne denersem deneyeyim, korner ve duran toptan gol yemeyi önleyemedim. Sezonda yediðim 56 golün en az abartýsýz 40 tanesi korner ve duran toptur. Bu oyun bilmeyene Ayetel Kürs-i yi ezberletir yani.

Artul
15.Kasým.2014, 21:31
Rakip duran top kullanacaðý zaman artýk ezberinizde ki ne kadar dua varsa okumaya baþlýyorsunuz. Ne denersem deneyeyim, korner ve duran toptan gol yemeyi önleyemedim. Sezonda yediðim 56 golün en az abartýsýz 40 tanesi korner ve duran toptur. Bu oyun bilmeyene Ayetel Kürs-i yi ezberletir yani.

Kornerden ben de çok gol yiyorum ancak, yakýn direði iki kiþi savununca biraz azalma oldu. Geri kalan oyuncularýma da adam markajý veriyorum, en hýzlý oyuncumu da ileride býrakýyorum.

kamilakar
15.Kasým.2014, 22:21
korner'den gol yeme problemini kat'iyen çözemedim. korner takltiklerinin her birini denesem de sonuç bu: https://eksisozluk.com/entry/47011140

eðer bununla ilgili yardým edebilecek olan, bir çalýþmasý olan var ise yardýma hayýr demem :)

Catenaccio
15.Kasým.2014, 23:23
Ýzlenimlerimi paylaþayým. Maç motoru geçen senekinden çok çok daha iyi kesinlikle. özellikle savunma yönünden epey geliþmiþ. savunma iyi yapýlabiliyor. 3 stoperli çift forvetli bir sistem kullanýyorum ve rakibe sahayý dar edebiliyorum rakibin benden daha iyi veya kötü olmasýndan baðýmsýz olarak. yani artýk bir 3. lig takýmý bile doðru bir felsefeyle büyük takýmlarý yenebiliyor bu yönden gerçekçilik üst düzeye çýkmýþ. ayrýca bu sene maçlar eðlenceli geçiyor maçýn akýþý sürükleyici olmuþ. birkaç olumsuz manzara var misal rakibin kornerden çok gol bulmasý veya üstün oynadýðýmýz maçlarda rakibin fazlasýyla þanslý olmasý gibi fakat bunlarýn birkaç güncellemeden sonra törpülenip daha dengeli hale geleceðini düþünüyorum. fm 2005'ten beri bu oyundan bu kadar zevk aldým ilk defa. arada bi 2012 epey iyiydi. bu sene oyun benden tam not aldý.

Jeri-Spy
15.Kasým.2014, 23:54
Herkesin söylediði þeyleri söyleyip sýradanlaþmak istemem ancak ortada sorunlar olduðundan düzeltilene kadar tepki gösterilmeli. Sakatlýklar yüzünden oyuncularýn 6-7 tanesi sezon öncesi hazýrlýðý kaçýrýyor. "Oyuncular seviyelerine göre aðýrlýkta mý antrenman yapabiliyor yoksa artýk?" diye düþünecek dereceye geldim fakat öyle bir deðiþiklik olsa duyururlardý sanýrým. Maç motorunda oyuncularýn topa sahipken olduðu yerde durmalarý, yere düþerek topu kaybetmeleri ve açýlan ortalarýn büyük bir bölümünün gol olmasý büyük sýkýntý.

sarianet
15.Kasým.2014, 23:57
güncelleme olmasýný nasýl engelliyoruz? güncelleme sekmesinde 3 seçenek var hepsi de güncelliyo.

ben çevrimdýþý takýlýyorum :)

Önder HOCA
16.Kasým.2014, 00:39
15.1.1 den son derece memnunum güncellemeyi düþünmüyorum yorumlara bakýlýrsa da en mantýklýsý bu herhalde
neden çevrimdýþý takýldýðýn belli tanlýþlýkla flan günceller mazallah :D

Vatanarchy
16.Kasým.2014, 04:16
Son seri (15.1.3) kesinlikle diðer serilerden kat kat daha iyi... Sakatlýk sorunu gerçekten bir problem mi onu bilemiyorum tabi...

Nocna Mora
16.Kasým.2014, 04:21
Takým uyumu calýstýrýyorum. Adam diz dönmesi yasýyor sakatlanýyor 1 ay. Onun dýsýnda maclarda cok sakatlýk oluyor yani bir maçta 3 oyuncum 3 aylýk sakatlýk yasayabiliyor. Çok az azaltýlmasý gerek hamlelerin sakatlama payýnýn. Onun dýsýnda herseyiyle gayet iyi oyun.

cklnc
16.Kasým.2014, 10:28
fm 14 te de sakatlýklardan yakýnýyordu insanlar o zaman oynarken yaz dönemini uzun süre kondisyon antrenmaný ve en az 10 hazýrlýk maçýyla geçiriyordum sezon içinde çok fazla sakatlýk olayý yaþamýyordum þimdi de ayný stratejiyi uyguluyorum ve bence baþarýlý da oluyor denemenizi tavsiye ederim uygulamadýysanýz daha önce.

Gncl1905
16.Kasým.2014, 11:50
Normalde bende sakatlýklardan çok çekmedim eski oyunlarda da FM15'de de. Bu sefer durum kötü. Yeni oyuna baþladým 15.1.3 ile, nisan ayýndayým; kadroda 25 kiþi var 10'u sakat :) Antrenmanda 10 ay sakatlanan adamým oldu. Maçlarda 5 ay sakatlanan oldu. 2, 3 ay normal karþýlýyorum artýk. Bruma her daim sakat :D Kötü þanstýr inþallah yoksa her sezon böyle çekilmez.

Sadixx
16.Kasým.2014, 12:50
http://i.hizliresim.com/66OnV9.png

BÝR SONRAKÝ MAÇ ; :D

http://i.hizliresim.com/QgqMOg.png

Ralph
16.Kasým.2014, 20:34
Save alma çok uzun sürüyor. Güncellemede çözüm gelir diye umut ediyorum.

europeanconquer
16.Kasým.2014, 20:48
15.1.3 ile oyun bitmiþ durumda,beta çok daha iyiydi.

La BruJiTa
17.Kasým.2014, 00:22
fm 13 ve fm 14 berbat oyunlar olduðu için oynamamýþ son 3 yýlýmý sadece fm 12 oynayarak geçirmiþ biri olarak en büyük sorun kesinlikle sakatlýklar...antremanlara müdahale þansýmýz çok az olduðu için ki 13 ve 14 oynamamýn sebeplerinden biridir neden sakatlanýyorlar,antreman mý aðýr geliyor,kondisyon mu yetersiz bilemiyorum.sezon önü veriyorum kondisyonu hazýrlýk maçýný dayýyorum takýma sezon baþlamasýna 3 gün kalýyor hooop bilmem kim boyun zedelenmiþ bilmem kimin ayaðý burkulmuþ,lig baþlýyor ilk maç hooop 2 as sakatlanmýþ bir anda kadrodan 5 adam eksiliyor...þimdi sakatlýk olayý þans falan diyeceksiniz de arkadaþ çölde kutup ayýsý hep mi bize denk gelir...oyuna alýþmak için 4-5 farklý karýiyer açýp bir kaç oynadým hepsinde lakin sonuç neredeyse hep ayný...hiç sakatlýk haberi gelmeden 2 hafta geçirdiðimi hatýrlamýyorum...sakatlanan adam da cenabetmi gelmiþ nedir 2 ay en az...yahu selçuk þahin gibi nerdeyse 10 yýlda toplam 4 ay sakatlanmamýþ adam 7 ay sakatlandý antremanda.neymiþ diz baðlarý kopmuþ.oyun steam üzerinde 15.1.3 sürümü güncelledi direk bu sürümden oynadým bundan önce bir güncelleme daha vermýþ sanýrým acaba orada da böylemiydi? sýrf bu sorun yüzünden editör dem türkiye liginde avrupa oyuncularý yabancý sayýlmasýn diye ayar yaptým yerliler sakatlanýnca yerine adam dolmuyor diye 22 kiþilik kadroda 8 sakat var daha ligin ilk haftasý...gelde sinir olma...80 lira verdim þu oyuna ama þeytan diyor aç fm 12 devam et...

sarianet
17.Kasým.2014, 00:32
sakatlýklarýn sakatlanan oyuncu durumu bence daha vahim
sakatlýklar ardý ardýna geliyor ve daha kötüsü genelde ayný mevkinin oyuncularý ard arda sakatlanýyor bunu betada yazmýþtým ama düzelmedi
bazen bütün sol açýklarýn birden bazen kalecilerinin hepsi bazen defansýnýn hepsi
o yüzden bütün bölümlere en az 3-4 oyuncu alýyorum ama 4 oyuncunun bile ayný anda sakatlandýðý oluyor
antrenman karýþýk yüksek
tamam 5-6 oyuncu sakatlansýn da tek bi bölgemin oyuncularý olmasýn

martymcfly
17.Kasým.2014, 15:12
Kondüsyon sorunu da var bence. Oyuncular bir türlü toparlanamýyor özellikle de milli maçlardan tükenmiþ halde geliyorlar ve sýradaki lig maçýnda oynatamýyorum. %90 ýn altýnda kondüsyonu olan adamý oynatmanýn anlamý yok.

Ralph
17.Kasým.2014, 15:45
15.1.3 ile oyun bitmiþ durumda,beta çok daha iyiydi.

Niye yahu neyi var ki? Ben ilk defa bir FM serisinden bu kadar kýsa sürede memnun kaldým.

E.m.r.e
17.Kasým.2014, 15:49
Almanya ligindeki lisans sorununu aþmak için hangi dosyayý kurcalýyorduk?

milli takým, takým isimleri vs. dahil..

edit: halledildi.

europeanconquer
17.Kasým.2014, 17:07
Niye yahu neyi var ki? Ben ilk defa bir FM serisinden bu kadar kýsa sürede memnun kaldým.
Abi beta sürümünü oynadýn mý ? Sakatlýklara,saçma gollere raðmen çok daha zevkliydi oyun,þimdi Arsinsinekgücüspor'a bile 3 gol zor atýyorum,taktiðimi öldürmüþ durumda yeni güncelleme :n:

Ralph
17.Kasým.2014, 17:45
Abi beta sürümünü oynadýn mý ? Sakatlýklara,saçma gollere raðmen çok daha zevkliydi oyun,þimdi Arsinsinekgücüspor'a bile 3 gol zor atýyorum,taktiðimi öldürmüþ durumda yeni güncelleme :n:

#Direnarsinsinekgücüspor ! :D

ilkaysf
18.Kasým.2014, 12:02
Yýllardýr FM oynuyorum sakatlýk sorunu diye bir þey hiç yaþamadým. Sezon baþlamadan takýma yoðun þekilde kondisyon çalýþtýrýn. Bu süreçte sakatlanmalar oluyor 4-5 oyuncu kaybediyorum sezona hazýrlýk sürecinde ama sezon içerisinde sakatlýklar en aza iniyor

aucixalo
18.Kasým.2014, 17:01
Ýyi günler,bendeniz Fm06'larda takýlý kalmýþ biriyim.Artýk çýk þu kutudan diyerek Fm15 Betasýný yükledim ve þu durum beni oyundan her dakka uzaklaþtýrýr oldu : Yavaþ ilerliyor.Devam için spaceye bastýðýmda 3sn beklemek,ilerleyen dakkalarda transferlere týklayýp aþaðý yukarý 5sn beklemek beni çýldýrtýyor.Yani oyun hýzý bu mu :uzgun:

Vatanarchy
18.Kasým.2014, 18:03
Ýyi günler,bendeniz Fm06'larda takýlý kalmýþ biriyim.Artýk çýk þu kutudan diyerek Fm15 Betasýný yükledim ve þu durum beni oyundan her dakka uzaklaþtýrýr oldu : Yavaþ ilerliyor.Devam için spaceye bastýðýmda 3sn beklemek,ilerleyen dakkalarda transferlere týklayýp aþaðý yukarý 5sn beklemek beni çýldýrtýyor.Yani oyun hýzý bu mu :uzgun:

Bilgisayarýnýzýn sistemiyle alakalýdýr bu durum. Yoksa ben de öyle bir problem söz konusu deðil, geçiþler anýnda gerçekleþiyor.

aucixalo
18.Kasým.2014, 18:19
Bilgisayarýnýzýn sistemiyle alakalýdýr bu durum. Yoksa ben de öyle bir problem söz konusu deðil, geçiþler anýnda gerçekleþiyor.

Ýþlemci:Intel(R)Core(TM) i5-3210M CPU @2.50GHz(4 CPUs), ~2.5GHz
Bellek: 8192MB RAM
Disk belleðii dosyasý: 3652MB kullanýldý,12649Mb kullanýlabilir
DirectX 11
AMD Radeonâ„¢ HD 7610M Ekran Kartý (1GB baðýmsýz bellek)

Oyuna göre yetersiz mi :/

Vatanarchy
18.Kasým.2014, 18:45
Ýþlemci:Intel(R)Core(TM) i5-3210M CPU @2.50GHz(4 CPUs), ~2.5GHz
Bellek: 8192MB RAM
Disk belleðii dosyasý: 3652MB kullanýldý,12649Mb kullanýlabilir
DirectX 11
AMD Radeonâ„¢ HD 7610M Ekran Kartý (1GB baðýmsýz bellek)

Oyuna göre yetersiz mi :/

Benim laptopun özelliklerinden bile iyi. :) o saniyelik beklemelerin olmamasý gerekir normalde.

aucixalo
18.Kasým.2014, 19:05
Benim laptopun özelliklerinden bile iyi. :) o saniyelik beklemelerin olmamasý gerekir normalde.
Ýlgin için müteþekkirim Yoldaþ ;) Çaresi ne olabilir acaba :confused:

aucixalo
18.Kasým.2014, 19:12
Ýlgin için müteþekkirim Yoldaþ ;) Çaresi ne olabilir acaba :confused:

Liseleri yýllarýndan kalma bilgi ile virüs proðramýný sildim.O psiko yapýyormuþ. Tekrar teþekkürler (/6)

Vatanarchy
18.Kasým.2014, 19:30
Liseleri yýllarýndan kalma bilgi ile virüs proðramýný sildim.O psiko yapýyormuþ. Tekrar teþekkürler (/6)

Venceremos! :D

xwerswoodx
18.Kasým.2014, 21:00

FM oynayan herkesin takýlacaðý bir seridir fm06 :))

http://i.hizliresim.com/WrMkJQ.png

La BruJiTa
18.Kasým.2014, 23:30
FM oynayan herkesin takýlacaðý bir seridir fm06 :))

http://i.hizliresim.com/WrMkJQ.png

(dd)(dd)(dd) taktir ettim sýralamayý 01-02/06/13/14/15...ama arada 12 kaynamýþ :D

Ralph
18.Kasým.2014, 23:53
Eskiden yeni çýkan regenleri oyunun sað üst tarafýndaki sekmeden bulabiliyorduk. O sekme nereye gitti bilen var mý?

Adana Demirspor
19.Kasým.2014, 02:05
4 günde 3 maç saçmalýða bakar mýsýnýz ?
http://i.hizliresim.com/QgrpjA.jpg

Ralph
19.Kasým.2014, 03:13
Þimdi bu saçmalýk deðil de nedir? Takým harika gidiyor ve üst üste aldýðým mesajlara bakýn

http://i.hizliresim.com/nG8Oll.png (http://hizliresim.com/nG8Oll)

http://i.hizliresim.com/vo1jP6.png (http://hizliresim.com/vo1jP6)

ReaList
19.Kasým.2014, 03:34
Avrupa kupalarýnda oynuyor musun Görkem?

Ralph
19.Kasým.2014, 03:40
Evet neden?

ReaList
19.Kasým.2014, 03:57
Evet neden?
Ben Avrupa kupalarýnda oynamadýðým zaman hoþnutsuzluk çok fazla oluyordu ancak Avrupa'da oynayýnca neredeyse sýfýra indi. Mesela bu yüzden Diego, Sow, Emenike gibi oyuncularý kaybetttim. Oyuncularýn sýkýntýlarýndan sonra onlara verdiðin sözlerde dikkat etmek gerek. Çünkü kesinlikle unutmuyorlar. Mutsuz bir oyuncuyu daha fazla oynatýp performansý hakkýnda övgü dolu sözler söylersen hýzlý bir þekilde mutsuzluk durumundan arýnacaktýr. Bu bir çözüm ama bu mutsuzluk mevzusunun bu kadar abartý olmasý oyun hatasý, biraz daha dengelemek gerek.

Ralph
19.Kasým.2014, 12:28
Ben Avrupa kupalarýnda oynamadýðým zaman hoþnutsuzluk çok fazla oluyordu ancak Avrupa'da oynayýnca neredeyse sýfýra indi. Mesela bu yüzden Diego, Sow, Emenike gibi oyuncularý kaybetttim. Oyuncularýn sýkýntýlarýndan sonra onlara verdiðin sözlerde dikkat etmek gerek. Çünkü kesinlikle unutmuyorlar. Mutsuz bir oyuncuyu daha fazla oynatýp performansý hakkýnda övgü dolu sözler söylersen hýzlý bir þekilde mutsuzluk durumundan arýnacaktýr. Bu bir çözüm ama bu mutsuzluk mevzusunun bu kadar abartý olmasý oyun hatasý, biraz daha dengelemek gerek.

Kesinlikle abartý! Bu nedir yahu? Hangi takým þampiyonluða giderken 50 tane oyuncu biz gitmek istiyoruz oynatmýyorlar diyor?

Þu ana kadar 2 þikayetim var birisi save game çok aðýr üþeniyorum resmen save almaya. Birisi de bu.

serwan
19.Kasým.2014, 15:28
Maç motorunda yine saçmalýklar var.. Direkten dönen toplarýn sayýsý bir hayli fazla. Direksiz maç yok.. En son penaltýyý direðe vurdu Ba.
Geriye doðru gelen toplarda oyuncular çok yavaþ hareket ediyor. Rakip çok uzaktan gelip müdahale etme þansý yakalýyor.
Kaleciye atýlan paslarda kaleciler çok hareketsiz kalýyor. 2 adým koþup topu almak ya da topa vurmak yerine bekliyorlar. Rakip geliyor. Bu þekilde gol yedim. Adam resmen rakip gelip vursun diye bekledi...
Yine orta-þut karýþýmý vuruþlar ve bunlarýn kaleye yönelme oranlarý çok fazla..
Kýsa mesafeli paslarda çok fazla hata var. Tamam her pas yerine gidecek diye bi kural yok ama bu þekilde çok fazla top kaybý oluyor.

serwan
19.Kasým.2014, 15:30
Þu oyunda fikstürü maçlar sadece çarþamba pazar oynanacak þekilde ayarlamak mümkün müdür?

ReaList
19.Kasým.2014, 15:30
Kesinlikle abartý! Bu nedir yahu? Hangi takým þampiyonluða giderken 50 tane oyuncu biz gitmek istiyoruz oynatmýyorlar diyor?

Þu ana kadar 2 þikayetim var birisi save game çok aðýr üþeniyorum resmen save almaya. Birisi de bu.
Aynen Save konusunda ben de katýlýyorum. Bazen oyuna girip 1-2 saat sonra save almak zorunda kalýyorum. Hiç Crash almadým ama kazara bir gün alacaz gidecek 2 saat :D

ReaList
19.Kasým.2014, 15:31
Þu oyunda fikstürü maçlar sadece çarþamba pazar oynanacak þekilde ayarlamak mümkün müdür?
Mümkündür, Editör'de yeni lig kuralý ekleyerek istediðin gün ve saatte ayarlayabilirsin.

Gncl1905
19.Kasým.2014, 16:49

Tercihlerde 'Maçlarý sadece çarþamba ve cumartesi oyna' diye seçenek var. Pazar yerine cumartesi tercih ederseniz ayarlayýn :)

elapuesto
19.Kasým.2014, 18:57
Ya beyler ben sozlesmesinin bitmesine 6 ay kala olan futbolculara bakarken biri ile anlasma yaptim ancak simdi ondan vazgecmek istiyorum iste orada sorun basliyor iptal edicek birsey bulamiyorum yani iptal sansimiz yokmu var ise nerede ve nasil ��

xwerswoodx
19.Kasým.2014, 21:06
(dd)(dd)(dd) taktir ettim sýralamayý 01-02/06/13/14/15...ama arada 12 kaynamýþ :D

Hahah aslýnda 13 den itibaren kendi paramý kazanýp oyunu orjinal alabildiðim için sýralama öyle gitmiþ :D 2006 favori serim :)) 01-02 ise geçen gün indirmiþtim yani çok övdüler denemek istedim :D

Catenaccio
19.Kasým.2014, 23:13
kornerden gol yiye yiye çýðrýmdan çýktým. tamam maç motoru iyi gibi ama bu kornerler nedir be abi. kaç tane maç kaybettiðimi sayamadým bile hem de üstün oynadýðým maçlar hep. bu güncellemenin bu kadar gecikmesi bile hata.

World Hollow o1
19.Kasým.2014, 23:18
Bir FM serisinde ilk defa Adanaspor'u Süper Lig'e çýkartmadým.
Yazýk ettiler bize, oyun hoþuma gitti güzel ama bir ara beraberliðe abone oldum resmen yahu.

Ralph
19.Kasým.2014, 23:46
Çok fazla karambol golü oluyor, özellikle kornerlerde.

Önder HOCA
19.Kasým.2014, 23:50
Aynen Save konusunda ben de katýlýyorum. Bazen oyuna girip 1-2 saat sonra save almak zorunda kalýyorum. Hiç Crash almadým ama kazara bir gün alacaz gidecek 2 saat :D
2 save birden alýn save atarken biþey olur mazallah zaten savelemesi 2 saat sürüyor

Önder HOCA
19.Kasým.2014, 23:53
Ya beyler ben sozlesmesinin bitmesine 6 ay kala olan futbolculara bakarken biri ile anlasma yaptim ancak simdi ondan vazgecmek istiyorum iste orada sorun basliyor iptal edicek birsey bulamiyorum yani iptal sansimiz yokmu var ise nerede ve nasil 😳
oyuncuda sözleþme teklifini deðiþtir yap gene sözleþme ekranýna gelirsin ordan iptal edersin edemezsende maaþý yap teklif et reddeder

Namzet
20.Kasým.2014, 00:03
Transferini onayladýysan dönüþü yok

serwan
20.Kasým.2014, 12:01
Demba Ba 5 penaltýdan sadece 1 tanesini gole çevirebildi.. 2 tane kalecinin üstüne, 1 tane dýþarýya 1 tane direðe vurdu.. Ayýptýr... Yemiþim yapacaðýnýz oyunu.. Adam iðne deliðinden top geçiriyor normalde. Ama oyunda bi maçta 3-4 tane mutlak gol kaçýrýyor penaltý kaçýrýyor. Elin kazmalarý da 30 metreden direðin dibine takýyor her maçta..

thsndrn
20.Kasým.2014, 12:14
kornerlerde ki karamboller ve kaleciden seken toplarý düzeltirlerse harika olur.

sarianet
20.Kasým.2014, 12:23
c.dump ala ala býktým sonunda 15.1.3e yükselttim umarým bu sürümde yoktur bu sorun
korsan yüklediðimde bu kadar almýyorum arkadaþ bu ney ya

mustinho03
20.Kasým.2014, 15:14
Zaten korner oldumu diyorum kendi kendime % 100 gol ve dedigim gibide oluyo sakatlik ve bu kornerlere bi care bulurlarsa cok güzel olur ama sanmiyorum yapacaklarini hadi yaptilar diyelim baska birseyi bozarlar bu sefer

Ketchaup
21.Kasým.2014, 00:47
her maç 5 kere direkten dönen top görmekten sýkýldým.

nostalgia
21.Kasým.2014, 02:24
Kahretsin ya. Duran toplardan býktým. rakibin bir tane organize golü yok böyle saçmalýk mý olur. Çýldýrdým bu akþam. Kalecinin hatalý paslarý sonucu orta sahadan yenen goller ve duran toplar.

Alt f4 bir süre girmesem iyi olacak.

OrcunFB
21.Kasým.2014, 02:57
Rezalet bir sürüm. Betadayken oyun çok daha zevkliydi. Takýmým en kolay gol pozisyonlarýný kaçýrýrken karþý taraf bulduðunu her zaman atýyor. Kornerden yenilen onlarca gol mü dersin, adamýn bir anda arkasýný dönüp 30 metreden topu doksana asmasýna mý dersin o kadar saçma goller kaçýrýlýp yeniyor ki...

RodRiGOtELLo14
21.Kasým.2014, 03:41
Þunu bi deneyin kornerlerden gol yeme oraným baya azaldý.

http://www.fm-base.co.uk/forum/attachments/share-download-fm-15-tactics/709425d1416312441-christianeriksen-beautiful-play-c36d0c484ebdf83293eddc6b6821bedd.png

Catenaccio
21.Kasým.2014, 04:18
Ýngilizce olduðu için biraz karýþtýrdým türkçe paylaþabilirsen daha iyi olur. gerçi her halükârda küme düþtük kornerler saðolsun. ikinci ligden selamlar.

Namzet
21.Kasým.2014, 04:33
Sað bek : yakýn direk tut
sol bek : uzak direk tut
stoperler : alan olarak savun
defansif os : alan olarak savun
orta saha : yakýn direk tut
orta saha : geri dön
sað açýk : geri dön
sol açýk : alanýn dýþýnda bekle
forvet : kaleciyi tut(metni tam göremediðim için emin deðilim--kýsa pas ihtimali yakýnýnda dur da olabilir)

E.m.r.e
21.Kasým.2014, 05:04
15.1.3 maç motorunun 14.3 'ten tek farký beklerin son çizgide pas vermesi.. onun haricinde 100'de 100'ü ayný..

oyun simulasyondan çok arcade zaten.. ah kafam ah 15.0.2 'deyken keþke güncellemeseydim halbuki geçen seneki beta sürecinden sonra akýllandým demiþtim..

beta versiyon kesinlikle en oynanabilir ve en keyif verici haliydi oyunun..

zaten az önce crash dump hatasý aldým ve oyuna bir daha para vermeyeceðime ve oynamayacaðýma dair kendime söz verdim..

yazýk bunca harcanan vakite..

richard castle
21.Kasým.2014, 11:02
Kesinlikle ön direk markajýna katýlýyorum. Kornerlerden ön direðe gelen toplar ya gol ya da pozisyon oluyordu. Ön direðe bir adam daha koyunca bu olaylar azaldý.

RodRiGOtELLo14
21.Kasým.2014, 11:09
Ýngilizce olduðu için biraz karýþtýrdým türkçe paylaþabilirsen daha iyi olur. gerçi her halükârda küme düþtük kornerler saðolsun. ikinci ligden selamlar.

http://i.hizliresim.com/ozB88b.jpg

E.m.r.e
21.Kasým.2014, 12:55
malum ortamlarýn birinde 15.0.2 beta versiyonu buldum. çok sevinçliyim þu an hahahah :D

erdem344
21.Kasým.2014, 13:21
Beyler oyun sizde de yavaþ mý ?

RodRiGOtELLo14
21.Kasým.2014, 14:22
Korner, frikik neyse de taçtan gol yemek çok kötü. Geçen seride de bu seride de var bu.

Chelsea veya Juventus rakip olduðun an her taç uzun kullanýyorlar ve hep tehlike..

rcrdnh
21.Kasým.2014, 15:56
2 günde 2 maç yapma olayýný ne zaman düzeltecekler acaba ?

fm14de de bu problem vardý, sigames forumlarýna yazdým, ilgileniyoruz demiþlerdi sadece.

swindontown
21.Kasým.2014, 16:46
Her kornerde tehlike var dediðiniz gibi. Hem rakip hem kendimiz için. Onun dýþýnda çok iyi bence.

Sadixx
21.Kasým.2014, 18:35
http://i.hizliresim.com/66OnV9.png

BÝR SONRAKÝ MAÇ ; :D

http://i.hizliresim.com/QgqMOg.png

BÝR AÇAYÝM DEVAM EDEYÝM DEDÝM GENE ÞUNA BAKIN ÝSTATÝSTÝKLERE BAKIN BÝRDE YOK BÖYLE BÝRÞEY;

http://i.hizliresim.com/kYVGmW.png

Ketchaup
21.Kasým.2014, 18:43
çok oluyor bu þekil istatistik dýþý skor.

o kadar saçma bi taktik iþleyiþi var ki; 5 top direkten dönüyor, en kral forvetler boþ kaleye kaçýrýyor. hücumdan bi oyuncunun rolü deðiþtiriyorsun o zaman goller gelmeye baþlýyor. ama o zamana kadar rakibin uzaktan þut yeteneði 11 olan oyuncusu 2 tane takmýþ oluyor :D ya da nerdeyse full CA'lý stopperin rakibe gol hediye etmiþ oluyor.

herþeyin çözümü forveti rolüymüþ meðer. . .

Danger90
21.Kasým.2014, 19:11
topu kornere auta atmak varken itinayla rakibe hediye etmek ne mantýk oluyor veya gol yiyeceðimi ataðýn baþýndan anlamam tek el olunca pek iplemiyor sayýn sega

caner485
22.Kasým.2014, 16:02
Korner taktiðini nasýl ayarlýyoruz taktik ekranýnda?

cklnc
22.Kasým.2014, 22:08
yeni yama ne zaman gelir var mý tahmin :D

rapX
23.Kasým.2014, 02:07
Geçen serilerdeki gibi oyuncularla görüþemiyor muyuz ? Etkileþimin altýnda ki menüden mi yapabiliyoruz sadece bunu ?

Namzet
23.Kasým.2014, 03:24
Her türlü maç antrenmaný-genel antrenman yapmama raðmen Korner gollerinin basitliðinden býktým artýk ceza sahasýnda o kadar adamým var ortayý açýyor adamýn direk ayaðýna lap oturuyor gol BIKTIM!

World Hollow o1
23.Kasým.2014, 12:04
Kardeþler, konu yeri burasý deðil büyük ihtimal. Yanlýz bu editör nerede ?

BaGa TaRKaN
23.Kasým.2014, 12:27
Kardeþler, konu yeri burasý deðil büyük ihtimal. Yanlýz bu editör nerede ?

Serhat, Steam-Araçlar Kýsmýndan Eðer FM15 Editörü Ýndirdiysen Yine Ayný Yerden Açabilirsin.

dAleksic
23.Kasým.2014, 16:23
Þu maç motoru ve sakatlýklar illallah getirtti vallahi !!

Yeni güncelleme ne zamana gelir acep ?

OrcunFB
23.Kasým.2014, 18:15
Korner taktiðini nasýl ayarlýyoruz taktik ekranýnda?

Duran Toplar'a gir,Köþe atýþlarý talimatlarý düzenle de.

Flawless Victory
23.Kasým.2014, 18:37
Ben hic kornerden gol yemiyorum diyebilirim. Siz niye bu kadar yiyorsunuz anlamadim.

Ayrica orta yaparken sert orta yap komutunu isaretleyin baya gol atarsiniz.

World Hollow o1
24.Kasým.2014, 01:16
Çook teþekkürler abicim. :)

sarianet
24.Kasým.2014, 01:25
ayný mevkiden sakatlanma bugu bu sefer fena vurdu devre arasýnda biri 7 diðeri 3 ay olmak üzere ayný bölgede 2 kilit oyuncum sakatlandý yeter artýr ya

playeray
24.Kasým.2014, 02:24
Geçen serilerdeki gibi oyuncularla görüþemiyor muyuz ? Etkileþimin altýnda ki menüden mi yapabiliyoruz sadece bunu ?

Bu sorunun cevabýný ben de merak ediyorum. Aradým taradým oyuncu ile chat ekranýný bulamadým.

kral_67
24.Kasým.2014, 14:58
Duran toplardan çok fazla gol oluyor, uzaktan þutlar da aþýrý abartýlý.
Maç motorunda bu ikisinin düzeltilmesi gerek bana göre diðer konular dengeli.

Oyun içersinde ise bazý mantýk hatalarý (Basýn toplantýlarý ve oyuncu etkileþimlerinde) gderilip, sakatlýk olayý düzeltilirse sýkýntý kalmaz gibi.

Ralph
24.Kasým.2014, 16:19
Gözlemcilerin "transfer etmeye deðmez" yorumunu dikkate alýyor musunuz siz? Bazen çok iyi olduðunu düþündüðüm oyuncuya bile yapýyor bu yorumu. Kararsýz kalýyorum.

Papi44
24.Kasým.2014, 16:21
Yeminle oyunda ilerleme kat edemedim hala þu maç motorunun düzelmesini bekliyorum rezalet.

anlatmaliymis_meger
24.Kasým.2014, 16:28
Fenerbahçe A2'den Savaþ Polat profesyonel sözleþme imzalamýþ.
Database'de var mýdýr ? Bir sonraki yamada eklenir mi oyuna?

Ketchaup
24.Kasým.2014, 16:30
Gözlemcilerin "transfer etmeye deðmez" yorumunu dikkate alýyor musunuz siz? Bazen çok iyi olduðunu düþündüðüm oyuncuya bile yapýyor bu yorumu. Kararsýz kalýyorum.

dikkate almýyorum.

playeray
24.Kasým.2014, 18:08
Bu bir oyuncuyu %100 öðrenmek için kaç hafta gözlemlemek gerekiyor? Hadi %100'ü geçtim %75 olsun

Ralph
24.Kasým.2014, 18:41
Vay arkadaþ sanki oyunu baþtan yüklüyor ne save miþ! Hata vermesinden korkmasam kapatacaðým save i.

SilverSpy
24.Kasým.2014, 20:29
Vay arkadaþ sanki oyunu baþtan yüklüyor ne save miþ! Hata vermesinden korkmasam kapatacaðým save i.

Tercihler kýsmýna gelip Save yani kaydetme ayarý kýsmýnda kopya seçeneði yerinde tek kayýt yani tek kopya seçeneðini iþaretle. Belki biraz daha hýzlandýrýr kayýt iþlemini, en azýndan bende hýzlandýrdý. 15'li kopya olarak gözüküyordu peh dedim.

Ralph
24.Kasým.2014, 20:58
3 lü olarak kaydediyorum ben genelde. Geçtiðimiz senelerde de hep öyleydi ama bu sene neden böyle oldu anlamadým.

ReaList
25.Kasým.2014, 18:26
Bunu sadece oyuncunun yeteneðine baðlamamak gerektiðini düþünüyorum.
Zira oyuncunun bonservis bedelinin -istenilecek rakam- uçuk olmasý
Ýsteyeceði maaþýn bütçeyi zorlamasý
Ayný pozisyonda oynayan oyunculardan daha geride olmasý
Oyuncunun kiþilik özelliklerinin takým yapýsýna uyumsuzluðu
vs.

Gözlemcinin böyle bir söylemde bulunmasý için etkili.

blueverse
25.Kasým.2014, 19:18
yeni güncelleme nezaman gelir bilgisi olan paylaþsýn orijinal aldým ama þu an güncelleme gelmeden oynanmaz

Universal
25.Kasým.2014, 21:34
Korner olayý düzelsin artýk, 6-4 maç kaybettim, 4'ü golü kornerden yedim. Delireceðim.

dAleksic
25.Kasým.2014, 22:33
Yeni güncellemeden haber varmý ??

fortsecue
25.Kasým.2014, 22:54
Kalecim 7, yedek kalecim 2, üçüncü kalecim 3 ay sakatlandý. Oyun kaleye benim geçmemi bekliyor sanýrsam

kapalicarsi
25.Kasým.2014, 23:27
Arkadaþlar forumu dolaþtým bulamadým bu alman milli takýmý olayýný nasýl yapýyoduk

ReaList
25.Kasým.2014, 23:42
Korner olayý düzelsin artýk, 6-4 maç kaybettim, 4'ü golü kornerden yedim. Delireceðim.
Korner savunma diziliþinde;
1 ön direk
1 arka direk
2 uzun tut
2 adam tut
4 alan savunmasý

Dene bakalým.

ReaList
25.Kasým.2014, 23:46
Arkadaþlar forumu dolaþtým bulamadým bu alman milli takýmý olayýný nasýl yapýyoduk
2014'te böyleydi.

FM 2014 lnc dosyalarý rehberi (Alman Milli Takýmýný düzeltme)

Önceki serilerde hiçbir þey yapmadýðýnýz taktirde oyunda sahte oyunculardan kurulu olan Alman milli takýmýný düzeltmek için, oyunun data klasöründe yer alan "lnc" klasörünü ya da onun içerisindeki ".lnc" uzantýlý dosyalarý (veya sadece "fake.lnc" dosyasýný) silmek gerekiyordu.

Bu seride de ayný yöntem iþe yarýyor ancak bu sefer bahsettiðimiz klasörü komple silersek "Spor Toto Süper Lig" gibi oyunda orjinal isimleriyle yer alan bazý organizasyonlarýn ve ödül isimlerinin deðiþmesine de yol açmýþ oluyoruz.

Bu rehberde sizlere varsayýlan olarak alttaki konumda bulunan ".lnc" uzantýlý dosyalarýn ne iþe yaradýðýný anlatacaðým.

Bilgisayar>Yerel Disk (C>Program Dosyalarý (x86)>Steam>SteamApps>common>Football Manager 2014>data>db>1400>lnc>all
fake: bu dosya; Alman milli takýmýnýn oyunda sahte oyunculardan kurulu olmasýný, Hollanda ve Fransa milli takýmlarýndaki oyuncularýn resimlerinin görüntülenmemesini ve gerçek ismi "Oliver Kahn" olan Alman milli takýmý eski kalecisinin isminin sahte bir isim olan "Jens Mustermann" olarak deðiþmesini saðlayan kod satýrlarýný içeriyor.

greek name change: bu dosya; oyunu Yunan dilinde oynadýðýnýz zaman -oyunu açýp bakmadým ama tahminimce- Yunan liginin isminin Yunanca orjinal haliyle yazýlmasýný saðlayan kod satýrlarýný içeriyor.

italian awards: bu dosya; Ýtalya liglerindeki ödüllerin oyunda orjinal isimleriyle yer almasýný saðlayan kod satýrlarýný içeriyor (Türkçe dahil seçilebilir tüm dillerdeki karþýlýklarýyla).

korean name change: bu dosya; ayný "greek name change" dosyasý gibi bu kez oyuncu Kore dilinde oynadýðýnýz zaman Kore liginin isminin Korece orjinal haliyle yazýlmasýný saðlayan kod satýrlarýný içeriyor.

lic_dan_swe_fra: bu dosya; Danimarka, Ýsveç ve Fransa liglerindeki ödüllerin oyunda lisanslý isimleriyle yer almalarýný saðlayan kod satýrlarýný içeriyor (oyunu bu dillerde oynadýðýnýzda).

nleague: bu dosya; Çin, Güney Kore ve Japonya milli takýmlarýnýn seçilememesini, Signapur liginden "Albirex Niigata" takýmýnýn sahte oyunculardan oluþmasýný, ID numarasý 116 olan milli takýmýn forma renklerinin deðiþikliðini, Japon kulüplerinin, stadyumlarýnýn ve Japon þehirlerinin oyunda sahte isimlerle yer almasýný ve Japon kulüplerinin forma renklerinin deðiþikliðini, ayrýca Kuzey Ýrlanda liginin orjinal ismi olan "Danske Bank Premier" ismiyle oyunda yer almasýný saðlayan kod satýrlarýný içeriyor.

turkish name change: bu dosya; "Türkiye Spor Toto Süper Ligi"nin ve "TFF Süper Kupa"nýn oyunda orjinal isimleriyle yer almasýný saðlayan kod satýrlarýný içeriyor.

not: yukarýda bahsi geçen dosyalarý not defteri ile açabilirsiniz.

Yukarýda bahsi geçen dosyalarý veya içerdikleri kodlarý silmenizde hiçbir mahsur yoktur. Oyun bozulur, hata verir diye endiþelenmeyin. Ama her ihtimale karþý (geri almak istediðiniz bir adým olabilir) yedeklerini alýp öyle silmeniz ya da silmek yerine kesip baþka bir yere yapýþtýrmanýz daha saðlam olur. Önemli olan tek þey silme iþlemini yeni bir oyuna baþlamadan önce ve oyun açýk deðilken yapmanýz gerekmektedir.

Yani örneðin Alman milli takýmýný düzeltmek istiyorsanýz önce bahsettiðim konumda yer alan "fake.lnc" dosyasýný komple silmelisiniz yada o dosyayý not defteri ile açýp aþaðýdaki satýrý silmelisiniz:

#Germany
"FAKE_NATIONAL_TEAM" 771 1
ya da bu satýrýn sonundaki 1'i 0 olarak deðiþtirmelisiniz. Tabi bunlarý yaparken ya oyun açýk olmayacak ya da açýksa yaptýktan sonra oyundan çýkýp oyunu yeniden çalýþtýracaksýnýz.

Ben daha gerçekçi bir oyun için "fake" ve "nleague" dosyalarýný silmeyi tercih ediyorum. Diðerlerini silmeye gerek yok. "nleague" dosyasýný komple silmek yerine en alt kýsmýndaki "Danske Bank Premier" yazýlý satýrlar dýþýndaki tüm satýrlarý silmek de bir baþka seçenek (Kuzey Ýrlanda ligi de orjinal ismiyle oyunda yer alsýn istiyorsanýz).

ekleme: düzenlemeniz gereken lnc klasörünün yeri yeni bir güncelleme kurduðunuzda (örneðin: 14.2.0) deðiþir. Daha doðrusu db klasörüne yeni sürümü yansýtan yeni bir klasör eklenir ve 1400 isimli klasörde yer alan dosyalarýn aynýlarý bu klasör içerisinde de olur. Bu durumda dosya konumu örneðe (14.2.0) göre þu þekilde olacaktýr:

Bilgisayar>Yerel Disk (C>Program Dosyalarý (x86)>Steam>SteamApps>common>Football Manager 2014>data>db>1420>lnc>all

eðer çýktýðý zaman 14.3.0 güncellemesini yüklerseniz o zaman:

Bilgisayar>Yerel Disk (C>Program Dosyalarý (x86)>Steam>SteamApps>common>Football Manager 2014>data>db>1430>lnc>all

Universal
26.Kasým.2014, 00:37
Korner savunma diziliþinde;
1 ön direk
1 arka direk
2 uzun tut
2 adam tut
4 alan savunmasý

Dene bakalým.

Teþekkürler bunu deneyeceðim. Oyunun taktiði varsa bizde yapalým bari. :)

Ralph
26.Kasým.2014, 19:23
Bir gözlemciye görevini nasýl iptal ettiriyoruz ?

ReaList
26.Kasým.2014, 20:15
Bir gözlemciye görevini nasýl iptal ettiriyoruz ?
Gözlemcilik>Görevler>Gözlemci Atamalarý

Ýptal ettirmek istediðin Gözlemcinin kalan sürenin yanýnda (-)ye týklayarak görevi iptal ettirebilirsin.

Ralph
26.Kasým.2014, 20:16
Gözlemcilik>Görevler>Gözlemci Atamalarý

Ýptal ettirmek istediðin Gözlemcinin kalan sürenin yanýnda (-)ye týklayarak görevi iptal ettirebilirsin.

En saðdaki - iþaretini diyorsan eðer onlar basýlabilir durumda deðil 6-7 aydýr. Denedim ama olmadý. Acaba direktöre devrettim diye mi iptal edemiyorum?

Edit: evet ondan dolayýymýþ :)

serwan
27.Kasým.2014, 02:05
kornerden gol yemekten imaným gevredi..
yeter yahu.. bu kadar olmamalý..

Ralph
27.Kasým.2014, 02:23
Karambol golü çok oluyor bende de. Þut çekiyorlar kaleciden dönen topu diðer oyuncu tamamlýyor. Goller çok benziyor birbirine.

RodRiGOtELLo14
27.Kasým.2014, 10:21
Bu fikstür olayý ne zaman düzelir acaba, 2 günde 2 maç ne ya :)

http://i.hizliresim.com/nGzB9B.png

caner485
27.Kasým.2014, 11:59
Yeni güncelleme gelene kadar oynamama kararý aldým. Daha da ön sipariþle almam zaten oyunu.

playeray
27.Kasým.2014, 14:02
Oyuncuya nasýl tutoring vereceðiz?

RodRiGOtELLo14
27.Kasým.2014, 16:44
Güncelleme geldi.

Hotfix update 15.1.4 released | Football Manager (http://www.footballmanager.com/news/hotfix-update-1514-released)

serkankeyvan
27.Kasým.2014, 16:52
Test ettim onayladým, save süresi bariz kýsalmýþ. 4 dakikadan 1 dakikaya indi. :D
Fakat hala önceki serilerden uzun. Ayný bilgisayarda FM 14 35 saniyede kayýt alýyor.

Ayrýca Yunaninstan ligi fikstürünü düzeltmiþler, keþke bizim ligin fikstürüne de bi el atsalardý. 4 günde 3 maç hiç olmuyor.

pappi
27.Kasým.2014, 16:52
Haberi Facebookta gördüm arkadaþlar,oyun kayýt süresi,oyundaki çökmeler gibi performans düzeltici güncellemelere ek olarak maç motorunda da epey düzeltmeler yapýlmýþ.Eve gidince ilk iþ kayýt süresini test edeceðim :D

Haberin linki : Hotfix update 15.1.4 released | Football Manager (http://www.footballmanager.com/news/hotfix-update-1514-released)

Haberin içeriði

A new hotfix update for FM15 is now available to download on Steam.
To download the update, simply save your current game, quit FM, then quit and restart Steam. Then launch the game as normal and this should start your update automatically.
The update includes fixes for the following issues:
PERFORMANCE

Optimised save game speeds
Fixed game launch issues linked to local user permissions
Fixed rare crash on continue

MATCH ENGINE

Improved defensive reactions to crosses and corners
Tweaked wide defending of wingers
Improved goalkeeper reaction times after an initial save
Various other goalkeeper improvements
Fixed further instances of own goals being awarded incorrectly
Fixed further instances of players not being given offside when collecting rebounds
Fixed rare instances of U18 teams starting match with only a goalkeeper, resulting in high scorelines
Fixed problem where AI teams would sub many of their players off the pitch without replacements, resulting in high scorelines

DATA & COMPETITIONS

Fixed Greek Superleague scheduling
Martin Ødegaard added to new games
Added licensed kits for MLS expansion teams

USER INTERFACE

Added player Role & Duty to pitch on tactics screen

RodRiGOtELLo14
27.Kasým.2014, 17:02
15.1.1 ile çok güzel kariyerim vardý..

15.1.3 ile baþka güzel bir kariyer açtým ve çok zevk almaya baþlamýþtým..

15.1.4 geldi oyunu kapatmýyorum ki þu zevkli kariyer sonlanmasýn..

nostalgia
27.Kasým.2014, 17:02
Kendi kalesine goller, korner, orta, kaleciden dönen toplarda düzeltilmiþ.

Bunlarý düzeltirken baþka þeyleri bozmamýþlarsa oyun son zamanlarýn en derli toplu oyunu olma yolunda.

OrcunFB
27.Kasým.2014, 17:15
Valla bende save süresi 15-20 saniye civarý oldu. Bilgisayara göre deðiþiyor olabilir. Öte yandan oyun motorundaki deðiþiklikleri beðendim ayrýca oyuncu rollerinin oyuncunun hemen altýnda yazmasý hoþ bir detay olmuþ. Oyun bu haliyle gerçekten bana göre güzel.

thsndrn
27.Kasým.2014, 17:21
1.4ü deneyen var mý

E.Cartman
27.Kasým.2014, 17:24
Valla bende save süresi 15-20 saniye civarý oldu. Bilgisayara göre deðiþiyor olabilir. Öte yandan oyun motorundaki deðiþiklikleri beðendim ayrýca oyuncu rollerinin oyuncunun hemen altýnda yazmasý hoþ bir detay olmuþ. Oyun bu haliyle gerçekten bana göre güzel.
DB büyüklüðüne göre deðiþiyodur süre ancak normale indirmeyi baþarmýþlar zamaný.

OrcunFB
27.Kasým.2014, 17:28
DB büyüklüðüne göre deðiþiyodur süre ancak normale indirmeyi baþarmýþlar zamaný.

Aynen benimki büyük ve 4 lig seçili sadece.

Axion50
27.Kasým.2014, 18:06
arkadaþlar steamdan bi türlü güncelleyemedim normal güncelleyebilcegimiz bi link varmi ?

..JoaQuiN..
27.Kasým.2014, 18:20
Kornerden gol yeme olayý ve sakatlýk olayý düzeldiyse sýkýntý yok benim için.

cryshal
27.Kasým.2014, 18:30
Sakatlýkla alakalý bir düzeltme yok malesef

salihcetin
27.Kasým.2014, 18:37
Gayet iyi bir güncelleme. Fikstür için bakalým ne zaman güncelleme gelecek.

Ayrýca sakatlýk için bir güncellemeye gerek olmadýðýný düþünüyorum. Bence bir sorun yok sakatlýklar ile ilgili.

arrogancee
27.Kasým.2014, 18:51
Gayet iyi bir güncelleme. Fikstür için bakalým ne zaman güncelleme gelecek.

Ayrýca sakatlýk için bir güncellemeye gerek olmadýðýný düþünüyorum. Bence bir sorun yok sakatlýklar ile ilgili.

Ben þu an oynayamadýðým için deneyen birilerinin görüþleri önemli. Ýyi bir güncelleme derken yazan deðiþikliklere bakarak mý söyledin yoksa denedin mi? Denediysen hakikaten yazdýklarý þeyler düzelmiþ mi?

salihcetin
27.Kasým.2014, 18:56
Oyun kaydetme daha hýzlý. Þu an kariyer açýk ama pek bir þey farketmedim maç motoru ile alakalý. Biraz daha ilerleyince net görüþlerimi söyleyebilirim.
Ayrýca sakatlýkla ilgili facebook sayfasýnda þöyle bir yorum var.

Hi Adam. There is no injury bug in the game. They're actually lower than in real life. We recommend adjusting your training intensity, tactics & checking player match fitness if you're getting a lot of injuries.

serkankeyvan
27.Kasým.2014, 18:58
Axion50 Steam'den otomatik güncellemeleri aç. Daha sonra oyun önbelleðinin bütünlüðünü doðrulama iþlemini yaparsan oyun son versiyona yani 15.1.4'e güncellenir. Bende ilk baþta güncelleme gözükmemiþti. Böyle yaparak halloldu.

Danger90
27.Kasým.2014, 18:59
þu fikstürüde düzeltsinler ya 3 günde 1 maç mý yapýlýr arkadaþ adamlar ölücek

OrcunFB
27.Kasým.2014, 19:11
4-5 maç yaptým ve hala üst direðe çok top çarpýyor. Tehlikeli bir yerde kullanýlan frikik %90 üst direkte patlýyor.

Ayrýca sakatlýk ile ilgili ben pek sorun yaþamýyorum. Maçlardan sonra dinlenme veriyorum takýma ve düþük ayarda antreman yaptýrýyorum. Rostasyon da çok önemli.

playeray
27.Kasým.2014, 19:21
Martin Odegaard da eklendi sanýrým. Profil atar mýsýnýz

Universal
27.Kasým.2014, 19:42
Kornerden ve kaleciden dönen toplarda ki pozisyonlarda sýkýntý yok artýk. Oyun oynanýyor sonunda.

Papi44
27.Kasým.2014, 19:55
Maç motorunu düzeltmiþler mi? Yeni kariyer açacaðým ne zamandýr bekliyorum sonra yine piþman olmayayým ne dersiniz?

serwan
27.Kasým.2014, 20:03
maç motoru sonunda oynanabilir bi hale gelmiþ gibi duruyor.. bikaç maç yaptým sadece..
yalnýz hala direk sorunu devam ediyor..
ayrýca fazla sayýda saçma gol olabiliyor.. kalecinin uzaklaþtýrdýðý top savunmaya çarpýp rakibin önünde kalýyor, geri pas kýsa düþüyor vs vs.. bunlar futbolda var.. yalnýz oyunda sayýsý biraz fazla gibi..

Flawless Victory
27.Kasým.2014, 20:50
Rakip takýmlar çok sakat veriyor bizim maçlarda. :)

Bir de oyun kayýt hýzý harika oldu. En sevindiðim bu.

bizzy
27.Kasým.2014, 20:59
Þuan oynadýðým kariyer 1.3 versiyonunda. güncelleme yaptým 1.4 oldu peki etkilerini yeni kariyerde görebilir miyim ki? yoksa yeni kariyer mi açmalýyým?

peker_553
27.Kasým.2014, 21:16
Arkadaþlar güncel oyun oynayanlardan rica ediyorum 2-3 maç oynayýnca bi hata gözünüze çarpmýþ diye sürekli oluyor diye göstermeyin millett oyundan soðuyor bende 2-3 maç oynadým maç motoru gayet güzel olmuþ bi sýkýntý yok görnürde direkten top dönmesi 3 maçta bi kez oldu obende o da gayet normal bence

arrogancee
27.Kasým.2014, 21:27
Arkadaþlar güncel oyun oynayanlardan rica ediyorum 2-3 maç oynayýnca bi hata gözünüze çarpmýþ diye sürekli oluyor diye göstermeyin millett oyundan soðuyor bende 2-3 maç oynadým maç motoru gayet güzel olmuþ bi sýkýntý yok görnürde direkten top dönmesi 3 maçta bi kez oldu obende o da gayet normal bence

Katýlýyorum. Sanýrým tüm serilerin en iyi maç motoruna ulaþtýk

Pod
27.Kasým.2014, 21:56
Kayýt süresinin normale dönmesine acayip sevindim ya. Taktik ekranýndaki ufak deðiþiklik de hoþ bence.

pappi
27.Kasým.2014, 22:23
görürsün tabiki.

OrcunFB
27.Kasým.2014, 23:13
Þuan oynadýðým kariyer 1.3 versiyonunda. güncelleme yaptým 1.4 oldu peki etkilerini yeni kariyerde görebilir miyim ki? yoksa yeni kariyer mi açmalýyým?

Görürsün, yeni kariyer açmana gerek yok.

sarianet
27.Kasým.2014, 23:25
2021 oyunumun save süresi http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/27/7bf3d6d555d28d3457b9cdf43e2e41ea.jpg

Mobil

Önder HOCA
27.Kasým.2014, 23:59
Caner'in gerçekte sadece yürümek için kullandýðý sað ayaðýnýn dýþý ile freekick kullandýðýný gördüm yeni güncellemede

http://i.hizliresim.com/ozLAGq.jpg (http://hizliresim.com/ozLAGq)

pappi
28.Kasým.2014, 00:14
yýl 2022 Premier Lig,La Liga,Bundesliga açýk,orta boy database 30 sn. kayýt süresi :D sevindirik oldum ben.

Tonguc86
28.Kasým.2014, 00:16
Arkadaþlar güncellemeleri nerden indiriyoruz?

Gncl1905
28.Kasým.2014, 02:29
1.5 ayda iki kez crush dumps yedim 15.1.4'den sonra.

sarianet
28.Kasým.2014, 02:30
Arkadaþlar güncellemeleri nerden indiriyoruz?

steamda aktif olursan zaten inecektir

La BruJiTa
28.Kasým.2014, 02:49
bu sene þubat yamasý beklemek zorunda kalmayacaðýz sanýrým.en çok þikayet ettiðim noktalardan biri olan kalecilerin sektirdiði toplarda düþüþ var.ya da bana henüz denk gelmedi ama 4 maç yaptým genelde dýþarý çeliyorlar artýk...

Universal
28.Kasým.2014, 09:56
maç motoru sonunda oynanabilir bi hale gelmiþ gibi duruyor.. bikaç maç yaptým sadece..
yalnýz hala direk sorunu devam ediyor..
ayrýca fazla sayýda saçma gol olabiliyor.. kalecinin uzaklaþtýrdýðý top savunmaya çarpýp rakibin önünde kalýyor, geri pas kýsa düþüyor vs vs.. bunlar futbolda var.. yalnýz oyunda sayýsý biraz fazla gibi..

O takýmýnda ki savunmalara göre deðiþiyor, kendi maçlarýmdan fark ettim rakibim ayný pozisyonda savunmasý kötü ise top bana düþüyor, eðer rakibimin savunmasý iyi ise top uzaklaþýyor. Aynýsý bende de geçerli Zouma ile Serdar Aziz var stoper'de ve topu uzaklaþtýrýyorlar; ama yedek savunma ile çýktýðýmda topu uzaklaþtýramýyorlar.

serwan
28.Kasým.2014, 10:42
O takýmýnda ki savunmalara göre deðiþiyor, kendi maçlarýmdan fark ettim rakibim ayný pozisyonda savunmasý kötü ise top bana düþüyor, eðer rakibimin savunmasý iyi ise top uzaklaþýyor. Aynýsý bende de geçerli Zouma ile Serdar Aziz var stoper'de ve topu uzaklaþtýrýyorlar; ama yedek savunma ile çýktýðýmda topu uzaklaþtýramýyorlar.

olabilir.. Bunlar sadece bikaç maçlýk yorumumdu. Sonra 10un üzerinde maç yaptým. Evet fm 13 ve 14 dahil en iyi maç motoru gibi sanki. Ama yine de göze batan sýkýntýlar var..

direksiz maç yok gibi

kaleci tepkileri hala yavaþ. topu yine rakibin önüne atýyorlar ama eskiye oranla bariz azalma var.

þu 10 civarý maçta 3-4 kez kaleciler frikik kurtardý top kale çizgisinde sekmeye baþladý. bi bug var gibi.

ortalar hala sýkýntýlý. çok gol oluyor bu þekilde. önlem alamadým ne yaptýysam. defans adamýn dibinde olmasýna raðmen adam geliþine ayakla yapýþtýrýyor.

oyuncu tepkileri hala yavaþ. top rakipten dönüyor 1 metre mesafedeki oyuncum topa hareketlenmiyor rakibi bekliyor. ancak rakip yaklaþýnca hareketleniyor.

bunlarýn tamamýnda düzelme var. ama hala sýkýntýlý. özellikle son 2 madde..

sarianet
28.Kasým.2014, 12:34
Salih uçan her maç frikikten gol atoypr

Mobil

playeray
28.Kasým.2014, 12:43
Sosa'nýn transferi tamamlanýp mevkiisi deðiþtirildi mi yoksa ayný mý

Tonguc86
28.Kasým.2014, 12:58
steamda aktif olursan zaten inecektir

Ya galiba benim steamde sýkýntý var ne güncelleme oluyor nede herhangi baþka bir dosyayý indirebiliyorum.

Ralph
28.Kasým.2014, 14:02
Her karambol gol oluyor çok sýkýldým þu olaydan. Ýllaki gol oluyor.

fbdevil190737
28.Kasým.2014, 15:29
Her þey güzel de , frikiklerde direkten dönme sorunu fazlasý ile sürüyor .

lutfucal
28.Kasým.2014, 16:57
oyunu satýn aldýðým güne lanet okutturdu bu seri. bu kadar "crash dump" crkli oyunlarda bile olmuyor... 2000-2001 den bu yana oynarým ilk kez bu kadar hata ile dolu bir oyun oynuyorum. Sports Interactive Community (http://community.sigames.com)' in müdavimi oldum sayelerinde ama çýkan hiç bir güncellemede þikayet ettiðim hatalar düzeltilmedi.

GicaHagi
28.Kasým.2014, 18:25
Update'ten sonra kornerden gol yemedim yada kornerlerde alan savunmasi uyguladigim icin gol görmedim kalemde. Son update ile mac motoru daha da güzel olmus.

Unsal123
28.Kasým.2014, 18:51
Güncelleme'den sonra 4 köþe vuruþundan 4 gol yemekte ayrý bir haz. :D

Vatanarchy
28.Kasým.2014, 19:18
Her þey güzel de , frikiklerde direkten dönme sorunu fazlasý ile sürüyor .

inanýr mýsýn yaklaþýk 2 sezon oynadým bu oyunu, 1 kere bile direkten dönmedi frikikler. ya direk auta gitti, ya az farkla dýþarý çýktý yada gol oldu ama hiç direkten dönmedi yahu, 1 kere bile... :) o nedenle þu frikiklerin sýk sýk direkten dönmesinin tartýþýlmasý garip geldi bana...

Universal
28.Kasým.2014, 19:24
Ya galiba benim steamde sýkýntý var ne güncelleme oluyor nede herhangi baþka bir dosyayý indirebiliyorum.

Steam'in ayarlarýna gir otomatik güncellemeyi aç. Sorun orada olabilir.

Lord Black
28.Kasým.2014, 23:50
15.1.4 sonrasý Bursaspor kariyerimde oynadýðým maçlar;

http://i.gyazo.com/f6385369381d2d2cf862bdb2fe903568.png

doncarlo
28.Kasým.2014, 23:55
Güncellemeden sonra her maç gol atýyorum sigagamesin el atmasý gerek artýk bu duruma.

arrogancee
29.Kasým.2014, 00:10
15.1.4 sonrasý Bursaspor kariyerimde oynadýðým maçlar;

http://i.gyazo.com/3123c8b5d6d283413f668979199d35cf.png

kolaylaþmýþ mý diyorsun yani?

Lord Black
29.Kasým.2014, 00:32
kolaylaþmýþ mý diyorsun yani?

Benim taktiðin beli bükülmemeye baþladý güncellemeden sonra valla þimdilik çok iyi gidiyor. Kolaylaþmýþ diye birþey iddaa edemem henüz :)

DMX06
29.Kasým.2014, 01:16
bende sakatlýk sorunu var arkadaþlar yama'dan sonra oyunuma devam ediyim dedim 5-6 sakat üst üste geldi

richard castle
29.Kasým.2014, 01:45
Ýlk kez güncellemeyi yükledikten sonra crash dump aldým. Öncesinde yoktu.

GodfatheR
29.Kasým.2014, 01:57
Güncellemeyi yükleyince kasmaya baþladý. Daha önce olmuyordu.

sarianet
29.Kasým.2014, 02:08
Ya bizi sevdiði kiþilere ekleyenlerin listelendiði bir sayfa var mý oyunda tek tek mi bakacaðýz yoksa

Ketchaup
29.Kasým.2014, 02:24
Ya bizi sevdiði kiþilere ekleyenlerin listelendiði bir sayfa var mý oyunda tek tek mi bakacaðýz yoksa

gözlemcilikten sevdiði klüp/personel'e adýný yazýp arama yap

richard castle
29.Kasým.2014, 02:32
Bir ayda 7 sakatlýkla karþýlaþtým bu güncellemede.

Vatanarchy
29.Kasým.2014, 03:52
bende sakatlýk sorunu var arkadaþlar yama'dan sonra oyunuma devam ediyim dedim 5-6 sakat üst üste geldi

Katýlýyorum. :)

Ketchaup
29.Kasým.2014, 04:22
1.3'den de fazla sakatlýk oluyor. deli gibi sakatlanýyorlar hem maçta hem antrenmanda. çok mu zor düzeltmek anlayamadým.

Mete07
29.Kasým.2014, 05:43
Sakatlýk sorunu bendede var maalesef , devre arasýna kadar hiç bir maçta ayný 11 ile çýkamadým ..

Vatanarchy
29.Kasým.2014, 13:06
1.3'den de fazla sakatlýk oluyor. deli gibi sakatlanýyorlar hem maçta hem antrenmanda. çok mu zor düzeltmek anlayamadým.

Çok felaket sakatlanýyorlar hemde... :) Bir önceki güncellemede de sakatlýk problemi çoktu insanlar da ancak bende neredeyse hiç sakatlýk olmadý 1,5 sene içinde, istisnalar haricinde, antrenman programlarýyla falan alakalýydý herhalde fakat bu güncelleme öyle deðil ya, her maçta benden ve rakipten bir sürü oyuncu sakatlanýyor, maçta 3 deðiþikliðin ilk 2sini ilk yarý da sakatlýktan yapýyorum, son deðiþikliði taktiksel olarak 2. yarýnýn ortalarýnda yapýyorum, deðiþiklikten 5 dk sonra 3. sakatlýk, oyuncu çýkýyor kalýyoruz 10 kiþi. Üstüste 3-4 maç bunu yaþadýk. :)

Güncelleme geldikten sonra 8-9 maç yaptým, 1,5 seneden bu yana hiç sakatlanmayan, birisi gol krallýðýna oynamak üzere 4 as oyuncum uzun süreli sakatlýklar geçirdi.

Miles acaba diðer güncellemeler de sakatlýklardan fazla bahsedilmesine sinirlenip sakatlýk barýný en yükseðe mi çekti ne yaptý? :) yahu forvete top geliyor, arkadan savunma sakýn dokunmasýn, direk kýpkýrmýzý oluveriyor adam, öldü sanýyorum. ne yapýyorsunuz abicim ya? :D

Flawless Victory
29.Kasým.2014, 15:38
En büyük sorun bence kaleci serbest vuruþ kullanýrken pas hatasý yapýp orta sahadan gol atýlmasý en az 3-4 tane bu þekilde gol oldu bende.

Ketchaup
29.Kasým.2014, 16:10
Çok felaket sakatlanýyorlar hemde... :) Bir önceki güncellemede de sakatlýk problemi çoktu insanlar da ancak bende neredeyse hiç sakatlýk olmadý 1,5 sene içinde, istisnalar haricinde, antrenman programlarýyla falan alakalýydý herhalde fakat bu güncelleme öyle deðil ya, her maçta benden ve rakipten bir sürü oyuncu sakatlanýyor, maçta 3 deðiþikliðin ilk 2sini ilk yarý da sakatlýktan yapýyorum, son deðiþikliði taktiksel olarak 2. yarýnýn ortalarýnda yapýyorum, deðiþiklikten 5 dk sonra 3. sakatlýk, oyuncu çýkýyor kalýyoruz 10 kiþi. Üstüste 3-4 maç bunu yaþadýk. :)

Güncelleme geldikten sonra 8-9 maç yaptým, 1,5 seneden bu yana hiç sakatlanmayan, birisi gol krallýðýna oynamak üzere 4 as oyuncum uzun süreli sakatlýklar geçirdi.

Miles acaba diðer güncellemeler de sakatlýklardan fazla bahsedilmesine sinirlenip sakatlýk barýný en yükseðe mi çekti ne yaptý? :) yahu forvete top geliyor, arkadan savunma sakýn dokunmasýn, direk kýpkýrmýzý oluveriyor adam, öldü sanýyorum. ne yapýyorsunuz abicim ya? :D

13 maç yaptým, sadece bi tanesinde 3 deðiþikliði de kendim istediðim için yaptým. diðer maçlar hep sakatlýk.

Flawless Victory
29.Kasým.2014, 19:06
Bence sakatlanmaya karsi direncli oyuncu ile cabuk sakatlanabilen oyuncular arasi ucurumu iyice acmislar, sikinti bu. Cunku direncli oyuncularla sert futbol oynayinca genelde rakip oyuncular sakatlaniyor, o yuzden bu durum duzeltilene kadar zayif takimlarla kariyer yapmak biraz zor.

cilqin
29.Kasým.2014, 19:22
arkadaþlar dün oyunu açarken güncelleme yapýlsn mý oyun açýlsýn mý diye bir þey gelmiþti oyun açýlsýn demiþtim o anda güncelleme yapamadý þuanda güncelleme nasýl yapabilirim yardýmcý olurmusunuz ?

playeray
29.Kasým.2014, 20:47
arkadaþlar dün oyunu açarken güncelleme yapýlsn mý oyun açýlsýn mý diye bir þey gelmiþti oyun açýlsýn demiþtim o anda güncelleme yapamadý þuanda güncelleme nasýl yapabilirim yardýmcý olurmusunuz ?

Steam'de kütüphanene gir orada FM 2015'in yanýnda güncelleme var yazar. Gerisini çözersin

cilqin
29.Kasým.2014, 20:57
Eyvallah internet aktif olnca guncellenmiþ otomatik.

exe_genesis
29.Kasým.2014, 22:50
Sakatlýklar çýldýrmýþ. Zaten zar zor oyuncu alabiliyoruz paramýz yok onlarda sakatlýða kurban gidiyor.

Ýlk 11 de ki 5 oyuncum 2-4 ay arasý sakat. Kovmak için yedek takýma attýðým oyunculara sarýldým.

-Amr oyuncum 2. maçta sakatlandý 8 ay. Kiralýk almýþtým geri yolladým. vb. vb.

Normalde maç kadrosuna yedek kaleci almam :) Hiç sakatlanmýyor bile. 17 maçta kalecim bile 2 kere sakatlandý.

izmer96
29.Kasým.2014, 23:45
en oynanabilir mac motoru diyen arkadaslara , yine ayni senaryo yazma devam ediyor mukemmel de oynasan adamlar 30 metreden gol atiyor , ben birdahada bu oyunun orjinalini almam arkadas !

http://i59.tinypic.com/k4i8lw.jpg

http://i61.tinypic.com/jpajpw.jpg

serwan
30.Kasým.2014, 01:09
Oyundaki yan faktörleri bi kenara býrakarak sadece maçta olan biten hakkýnda konuþmak gerekirse düzeltilmesi gereken 2-3 durum var bence.
1 tanesi arka direðe sert ortalarýn fazla isabetli olmasý ve savunmanýn bu toplara orta açýlýrken ya da sonrasýnda müdahale etmemesi..

bir diðeri tepki süreleri. Oyuncu ve kaleciler seken, boþta kalan, geriye düþen toplara hareketlenirken daha seri olmalý..

bunun dýþýnda direkten dönen toplar yine fazla..

ve bir de bi adam topu alýp arkasýný döndü mü kimse gelip müdahale etmiyor. adam sonsuza dek saklayabiliyor o topu..

martymcfly
30.Kasým.2014, 14:35
Oyun hala kötü. Toparlamis ama yine de kötü.
Deplasmanda maç kazanmak neredeyse imkansýz, 9 kere yenildim.
Rakip takým istediði kadar kötü olsun ortasahayi xabi Alonso, fabregas, iniesta 3 lusuyle kurmuþ gibi.
Sakatlýklarý herkes yazmýþ zaten gerçi sigames yetkilileri kabul etmiyor bunu.

Gncl1905
30.Kasým.2014, 15:46
Benim sakatlýklar dýþýnda bir problemim yok. Direkler de normal seviyede þimdilik diðerleri de fena deðil. Fena olmamýþ þimdilik, denedikçe daha iyi gözlemlerim.

Sakatlýklar ise çok fazla. Abartýsýz her maç en az bir oyuncum hafif sakatlanýyor. Bu kadar da olmamalý. Zaten sakatlýklardan korkarak antrenmaný hafiflettim 30 kiþilik kadro kurdum ama bu durumda bile sezonun daha ilk ayýnda 7 8 sakatým olduðu maçlar oldu. Maç içinde hafif sakatlananlarý da saymýyorum. Devam ettirirsem tam sakatlanýr diye devam da ettiremiyorum, deðiþiklik haklarým hep buhar olup uçuyor.

tumer_zeus
30.Kasým.2014, 16:56
crash dumps manyaðý oldum

http://i59.tinypic.com/35a83rd.jpg

cikko
30.Kasým.2014, 17:22
crash dumps manyaðý oldum

http://i59.tinypic.com/35a83rd.jpg

Direct X 11 i kur o crash dump klasörünü sil.

tumer_zeus
30.Kasým.2014, 17:27
Direct X 11 i kur o crash dump klasörünü sil.

directx 11 yüklü klasörüde sildim ama yok yine aynýsý. yeni kariyer açayým dedim daha 1 gün bile ilerleyemedim.

serwan
30.Kasým.2014, 18:40
directx 11 yüklü klasörüde sildim ama yok yine aynýsý. yeni kariyer açayým dedim daha 1 gün bile ilerleyemedim.

1- oyun orijinal mi?
2- kullandýðýnýz windows sürümü orijinal mi? kýrýksa bile el deðmemiþ sürüm mü?

eðer cevaplar evetse diskinizi komple formatlayýp yeniden windows kurun. güncellemeleri tamamlayýn. tüm sürücülerin güncel versiyonlarýný yükleyin. framework, directx falan bunlarý da kurup oyunu yükleyin.

yok cevap hayýr ise onlarý halledip tekrar deneyin.

cilqin
01.Aralýk.2014, 02:44
Arkadaþlar herkes yazýyordu þöyle oluyor böyle oluyor diye, ben sadece okuyordum ama hiç bir þey olmuyordu.

Ne olduysa bu 1.4 den sonra oldu kafa kafaya getirdiðim sezonu 7 sakatla ligde en çok birinci Balýkesirspor 8 sakat ve ben 7 sakatla ikinci sýradaydým tam çekiþme üst safhadaydý 1. fener 2. Galatasaray(ben) 3. Sivas 4. Beþiktaþ 1 er puan vardý, güzel güzel giderken tam yakalýyordum þampiyon olmaya inanýyordum fenerden 6 tane yememle, sakatlýklar ve oyunda saçma sapan goller olmaya baþladý her karambol gol olur mu size ? Burak yýlmaz kaleci ile karþý karþýya 5 tane net pozisyon kaçýrdý tam biz gol atarken dönen top gol oldu. Özellikle rakiplerin zayýf yönlerine bakarak. ( hava topu mücadelesi en kötü takýma, havadan orta ceza sahasýna girmeden orta vs. komutlarýyla bile etkili olmadým gerçekten bir çözüm yolu bulan var mý? az önce kariyerimi tamamladým ligi fenerin ardýndan 2. þampiyonlar liginden grup aþamasýnda elendim, Türkiye kupasý maçýný finalde Beþiktaþ'a kaybettim. Çözüm bulan yada bende olmuyor artýk diyen var mý ?

UniqueTeaR
01.Aralýk.2014, 04:09
Seneye orjinal almayý düþünmüyorum bu sene de almayacaktým kendimi tutamadým ancak oyunu iyice batýrdýlar güncellemerle bile düzeltemiyorlar seneye korsan oynarým bakarým düzgün yaptýlarsa alýrým ancak böyle resmen boþuna vermiþ gibi oluyoruz parayý.

Giriyorum oyuna 2-3 maç yapýp çýkýyorum hevesim kaçýyor her maç 3 oyuncu deðiþikliðinide istem dýþý ve en fazla 60. dk ya kadar yapmýþ oluyorum

Nocna Mora
01.Aralýk.2014, 04:28
Ben sakatlýklara çözüm buldum. Antrenman sistemi ile alakalýymýþ.

Ketchaup
01.Aralýk.2014, 05:03
sakatlýk...

tumer_zeus
01.Aralýk.2014, 12:10
1- oyun orijinal mi?
2- kullandýðýnýz windows sürümü orijinal mi? kýrýksa bile el deðmemiþ sürüm mü?

eðer cevaplar evetse diskinizi komple formatlayýp yeniden windows kurun. güncellemeleri tamamlayýn. tüm sürücülerin güncel versiyonlarýný yükleyin. framework, directx falan bunlarý da kurup oyunu yükleyin.

yok cevap hayýr ise onlarý halledip tekrar deneyin.

Oyunumda orjinal, windows'da orjinal. Daha geçen ay diski formatladým, bütün güncellemeler de tamam. Driverlar güncel durumda. 1 günde oyundan soðudum, zaten daha da orjnial almam oyun.

serwan
01.Aralýk.2014, 13:07
orjinal oyun almama konusuna ben de katýlýyorum.. bi daha asla almam.. bitmiþtir.. 1 lira dahi olsa verdiðim paraya yazýk..
yahu oyunda 3 çeþit gol var...
1- ceza sahasý dolaylarýndan þutlar kaleciden ya da direkten dönüp benim 6-7 oyuncumun arasýndaki rakibin önüne düþüyor. kale boþ.. gol
2- rakip bek ya da kanatlarýn benim yarý alanýmýn ortalarýndan kestiði ortalar yine gerideki 5-6 oyuncumun bakýþlarý arasýnda ve yere yakýn bi seviyeden arka direðe doðru yolculuk yapýyor. kimse dokunmuyor. arka direðe koþu yapan bomboþ bi adam oluyor ve her ne hikmetse kimsenin ondan haberi olmuyor. boþ kaleye býrakýyor adam...
3- oyuncularýma pres yapmamalarý konusunda her türlü talimatý vermeme raðmen rakip oyuncu ceza sahasý civarýndayken nedense stoperlerim adamýn üzerine doðru aptalca baský yapmaya gidiyorlar. adam týk býrakýyor arkalarýna.. karþý karþýya kalýyor biri. gol...

ve tabi duran toplar.. engel olmak mümkün deðil. duran top savunmasý çalýþtýrdým, alan savunmasý denedim, adam savunmasý denedim.. nafile.. olacaðý varsa oluyor..

bunun dýþýnda 3. sýnýf takýmlarýn takýr takýr paslaþmasý mý dersin, 5. sýnýf beklerin adrese teslim ortalarý mý dersin, her maç en az 1 çoðu zaman 2 deðiþikliðin sakatlýk yüzünden yapýlmasý mý dersin.... ne ararsan var....

ya ben gerçekten 10 küsür senedir takýr takýr oynadýðým oyunu artýk hiç ama hiç beceremiyorum ya da bu oyun iyice zývanadan çýktý.. her iki türlü de kuruþ vermem daha bu oyuna.. bitmiþtir.

hee gerçekten oyunda bunlar olmuyor sen beceremiyorsun diyen varsa mümkünse oyununu bi yere upload etsin gerçekten merak ediyorum

nostalgia
01.Aralýk.2014, 13:12
fm 12 yi deli gibi özlüyorum. Ýstediðim oyunu oynatabiliyordum en azýndan.

Benim anlamadýðým rakip 2.lig takýmý takýr takýr pas oyunu oynarken, benim oyuncuma 3'lü baský kurarken her talimatý denememe raðmen ben niye o baskýyý presi kuramýyorum.

Oyuncular tiyatro izler gibi oyuncularýn kaleye yaklaþmasýný izliyorlar. Hamle problemi var. Tepkimeler çok yavaþ.

Sinir bozucu durumlar var.

Mesele yenmek yenilmek deðil. Sistem, oyun oturtmak problemli. Oyuncular talimatlarý yeterince uygulamýyor. Defans durumu aþýrý sýkýntýlý.

Flawless Victory
01.Aralýk.2014, 16:33
Sakatlanmalarin onune gecmek icin sunlari yapin :

1. Mac antrenmanlarini ortanin uzerine cikarmayin.

2. Mactan once antrenman yaptirmayin, mactan sonra dinlendirin.

3. Bireysel antrenmanlar bolumune girerseniz orada oyuncularin bireysel rol veya nitelik antrenmanlarinin karsisinda antrenman agirliginin "agir" yazdigini goreceksiniz, onun agirligini dusurun. Bu antrenmanlari kendimiz belirlememissek teknik heyetle yaptigimiz gorusmelerde belirleniyor. O zaman da, galiba oyunun hatasi, bireysel antrenman agirligini "agir" yapiyor, bu da sakatliklara sebep oluyor. Benim tespitim bu sekilde.

Diger konulara gelince... Forvetin gol atamamasi, pozisyona girememesi, mac kondisyonu eksikligi, kadro genisligi ve oyuncular fazla mac yapamadigi icin oyuncularin yaptigi kaprisler, orta saha oyuncularinin formsuzlugundan kaynaklaniyor. Takiminizda bunlardan herhangi biri varsa gol kisirligi cekmeniz normal oluyor. Size tavsiyem, kadroyu fazla genis tutmayin, antrenmanlari daha dikkatli yaptirin, kadro rotasyonu yaparak hicbir oyuncuyu kusturmeyin. Sitem eden oyuncuyu ust uste 2 kere ilk 11 de baslatsaniz bile sikintisi son buluyor. Mac kondisyonunu tamamlamalari icin milli mac aralarinda ve 10 gunluk bosluklarda hazirlik maclari ayarlayin, bu maclarda oyuncularin kondisyonunun dusmesini dikkate almayin, cunku mac eksikligi daha buyuk bir problem.

Oyunda hic hata yok mu, tabi ki var. Sert orta yaptiginizda cok gol buluyorsunuz. Kendi kalesine atilan goller hala cok fazla.

BaGa TaRKaN
01.Aralýk.2014, 16:50
Dün Gece Biraz Milli Mesai Yaptým. Hollanda ve Japonya ile Maçlar Yaptým. Hollanda'ya Karþý 9ccc-2ccc Gibi Üstünlük Kurdum Ama Maçý 4-2 Kaybettim Olur Dedim Böyle Þeyler Japonya ile Oynadým 7ccc-1ccc ile Japonya'ya Karþý Üstünlük Kurdum Maçý 0-2 Kaybettim Ondan Sonra Oyunu Kapadým...

mustinho03
01.Aralýk.2014, 18:10
valla oyunu güncellesem mi güncellemesem mi karar veremedim sakatliklar arttiysa en iyisi beklemek!herkez farkli bisey söylüyor yeni güncellleme hakkinda :)

blueverse
01.Aralýk.2014, 18:16
Oyun rezillikten baþka bir þey deðil yanarým yanarým 80 tl me yanarým fm 2012 13.14.15 e bin basar

mustinho03
01.Aralýk.2014, 19:03
Steam offline yapmayi unuttum otomatikmen güncelledi oyunda 1 gün ilerledim muslera sakatlandi onun yerine yedek kalecim eray da sagolsun 1 hafta sonra o da sakatlandi kaleye kime koyacam bilmiyorum oyunu almicam dedim yine aldim 50 euro yine cöpe gitti 2015 yilina gircez daha hala adam gibi bir oyun serisi cikarmadilar pes diyorum sadece SI ya

Papi44
01.Aralýk.2014, 20:59
15.2 güncellemesini bekleyeceðiz heralde yine,geçmiþ olsun. :)

mustinho03
01.Aralýk.2014, 21:03
Aynen baska bir secenek yok beklemekten baska :)

serwan
01.Aralýk.2014, 21:32
Bi oyunda üstelik 20 yýllýk mazisi olan bi oyunda hep benzer problemler oluyorsa bunun açýklamasý olamaz. Ya bu oyunun algoritmalarýný oluþturan adamlar futbol bilmiyor ya da iþlerini düzgün yapamýyorlar.. Son olasýlýk ise oyunu kodlayan ekibin iþ bilmemesi..
Evet futbol kolaylýkla simüle edilebilecek bi oyun deðil. Ama bunca aptallýða mahal verecek kadar karmaþýk da deðil.
Kendilerince nasýl bi açýklama getiriyorlar bu iþe çok merak ediyorum. Yani yukarýda arkadaþýn bahsettiði gibi 8-10 net pozisyon yakalayýp rakibin yarým yamalak 1-2 pozisyon ile maçý almasý ve bunun sezonda 1-2 deðil çok kez olmasýný nasýl açýklýyorlar mesela..
Ya da 3 senedir çözemedikleri direk problemini..
Ya da her maç sakatlýk yüzünden oyuncu deðiþmek zorunda kalýnmasýný.

Hayýr yani çýkarmadan evvel zahmet edip 2 saat oynamýyorlar mý þu oyunu?

Ketchaup
01.Aralýk.2014, 22:23
@flawless deneme amaçlý save almadan, nerdeyse hiç antrenman yaptýrmadým 1 ay bakalým ne olacak diye. 6 maçta 7 oyuncum sakatlandý en kýsa sakatlanan 2 hafta.

önceden de çok þikayet eden vardý sakatlýklarý ama 15.1.4 bence fizyoterapistler tarafýndan yapýlmýþ :D

Flawless Victory
01.Aralýk.2014, 22:26
@flawless deneme amaçlý save almadan, nerdeyse hiç antrenman yaptýrmadým 1 ay bakalým ne olacak diye. 6 maçta 7 oyuncum sakatlandý en kýsa sakatlanan 2 hafta.
Olabilir ben de sakat veriyorum. 2014'e gore sakatliklar fazla ama ben bir sekilde sorunlari tespit ettim ve sizinle paylastim. Eger sizde durumlar farkli gelisiyorsa bilemem.

cikko
02.Aralýk.2014, 01:46
sakatlýklarý azaltmanýn yolu alacaklarýnýz Kondisyon Antrenörlüðü en az 18 olan gençlerle çalýþma,adam yönetimi,Moral gibi özellikleri 18 üstü olan 1 yada 2 kondisyon antrenörü fizyoterapistler de ayný fizyoterapisi 18 üstü gençlerle çalýþmasý,disiplini yüksek olan fizyoterapisti getirin sakatlýklar o kadar abartýlý olmuyor...

serkankeyvan
02.Aralýk.2014, 02:04
Öncelikle oyunun beta versiyonundan bu yana þikayet edildiði kadar sakatlýklar yaþamadým. Evet 1.4'te öncekilere göre bariz bir artýþ var ama yine de bence makul sýnýrlarda. Pýtýr pýtýr sakatlanma olmuyor yani. Tabi bu oyunun dinamiklerine baðlý olarak deðiþkenlik gösterebilir bu.

Asýl söylemek istediðim ise þu. Sakatlýklarýn önüne geçmek için çeþitli argümanlar sunan arkadaþlarýmýz var. Bunlardan biri fizyoterapist ve kondüsyonerlerin sayýsý ve yeteneðiyle alakalý. Bu öneriler büyük takýmlar için geçerli olabilir. Daha çok personel imkaný ve o personele ödenecek ücreti karþýlayabilirsin. Ama gidip ülkenin 3. seviyesinden bir takýmý çalýþtýran insanlara karþý 15-20 özellikleri olan fizyoterapist alýn diyemezsiniz. Zaten 1 fizyoterapist imkanýn var ve 15-20 arasý özellikleri olan bir personeli kulübün ekonomisi kaldýrmaz.

Dediðim gibi sakatlýklardan yana þikayetim pek yok. Sakatlýk konusunda bir kaç kiþinin ayný þeyleri yazdýðýný görünce kendim de bir LLM olduðum için küçük takýmlarý çalýþtýran arkadaþlara tercüman olayým dedim.

Mete07
02.Aralýk.2014, 04:51
Yeni güncellemelerle belli baþlý problem çözülür , yeni problemler ortaya çýkar bunlara alýþtýk fakat ben biraz daha farklý bir þey sormak istiyorum ;

Hiç bir zaman baþkasýnýn taktiðiyle oynamaktan keyif almam sonuçta oyun bile olsa bir çoðumuz önemli bir final maçýna cýkýcagýmýz zaman takým elbise giyip ekran baþýna geçicek kadar kaptýrýyoruz bu oyuna kendimizi . Ýngilizce seviyem çok üst düzey olmasada yabancý sitelerde yazýlan makaleleri ve oyun hakkýnda ki bir çok þeyi okumaya çalýþýyorum . Taktik konusunda özellikle turksportal ailesinin içindede bu konuda çok yetenekli arkadaþlarýmýz var fakat yurt dýþýnda taktik paylaþan dostlarýmýz genellikle ünlü teknik direktörlerlerin stratejilerini oyunu yansýtmaya daha çok emek harcýyor . Örneðin ; Guordiola'nýn Bayern'de oynattýgý oyunu Bayern'in sistemini çok baþarýlý bir þekilde yansýtmýþlar , 3 DC - 3 DMC - 3 AMC - 1 ST þeklinde saha diziliþi ki ben saha diziliþini çok önemseyen birisi deðilim oyunculara ve taktik yapýlýrken belirlenen komutlarýn daha efektif oldugunu düþünüyorum neyse uzatmayalým . Þu lanet olasý tiki-taka futbolu seveni sevmeyeni hiç kimsenin unutmayacagý bir etki yarattý futbolda . Ben kendi takýmlarýmda pas futbolu üzerine çok yoðunlaþmayý severim ,bin tane pas yapalým kaleye bile paslarak girelim derecesinde bir pas manyaklýðým yok tiki-taka futbolundanda nefret ediyorum ironik olucak farkýndayým :) Ýþin özü þu , bir çok defa oyunda rakip teknik direktörlerin pas oyunumuza , en yüksek oranda paslasan takým oldugumuza dair haberlerle karþýlaþtým zaman zaman Jr. Barcelona olur gibi olduk zaman zaman 3 pas yapamadýk günlük performansla alakalý rakiple alakalý olabilir özellikle Türkiye liglerinde bu pas oyunu çok hýzlý bir þekilde sizi þampiyonluga götürüyor fakat avrupaya gittigimiz zaman rakibi ne kadar iyi analiz edersek edelim o 2 pasý yapamýyoruz cok cok iddaalý degilim taktik konusunda fakat ben tam olarak sahadaya daðýlýþýmý , oyunun merkezini istedigim yere çekebilmeyi beceremiyorum . Ýþin en acý tarafý ise top rakipteyken bir taktigimiz yok maalesef , savunmada ayrý hücumda ayrý bir mentalite ayrý bir diziliþ'e izin verilmesi çok mu zor bu oyunu yapan insanlar taktik konusundan daha önemli ne görüyolar bu oyunda acaba ? Diyecegim þu ki oyunun temasý kötü olsun , grafikleri kötü olsun 3 boyut olmasýn daima 2 boyutlu izleyelim ama taktik bölümü bizim baþýmýzý döndürsün bir tek ben mi böyle düþünüyorum ?

Papi44
02.Aralýk.2014, 09:47
Az önce sýradan ve rahat bir galibiyetle gecebilecegim maça baþladým rakip takým bir korner bir serbest vuruþ ve birde taç organizasyonu olmak üzere ilk 15 dakikada 3 sut çekti ve üçüde gol oldu oyunu kapattim. Henüz oyunu almayan arkadaþlara sesleniyorum sakin paraniza kiymayin yemin ederim depresyona girdim bu oyun yüzünden anti depresan kullanmaya baþladým. Basýn toplantilari da grafiklerinizde yerine dibine batsýn þu maç motorunu 3 senedir ne hale getirdiler yazýk ve bizim gibi saf ve bu oyuna baðýmlý olmuþ insanlarda versin parayý 1 hafta oynasýn kenara koysun oyunu bunlarda biz oyun yapimcisiyiz diye geciniyorlar benim için fm bitmiþtir artýk

MasALP
02.Aralýk.2014, 10:30
Göbekten oyna diyerek ve rakibe markaj pres ayarýyla rakibin kanat gücü çok iniyor gözlemim o yönde. Kornerlerde alaný koru diye 1.85 lik forvet varsa verin topu karþýlamakla kalmayýp ileride bekledittiðim 2 kanat oyuncusunu kontraya kaldýrýyor direk Enes Ünal. Ben gerçektede maç izlerken veya oynarken saç baþ yoluyorum o yüzden bu hatalar maç motoruyla alakalý olduðunu düþünmüyorum doðal geliyor taktiksel bence. Kaleciden seken top gerçektede var oyunda önceden yoktu bu kadar. En kötü kaleci bile rahatlýkla topu dýþarý çeliyordu þimdi sektiriyor göze çok gelsede pek abartý biþey olduðunu düþünmüyorum. Ýyi analizle hepsinin önüne geçiliyor. Ama rakibi durdurmak için oynamak kendi oyunumuzun önüne geçince eninde sonunda yiyoruz. Çok detaylý hazýrlanmak lazým her maça

nostalgia
02.Aralýk.2014, 18:03
Yeni güncellemelerle belli baþlý problem çözülür , yeni problemler ortaya çýkar bunlara alýþtýk fakat ben biraz daha farklý bir þey sormak istiyorum ;

Hiç bir zaman baþkasýnýn taktiðiyle oynamaktan keyif almam sonuçta oyun bile olsa bir çoðumuz önemli bir final maçýna cýkýcagýmýz zaman takým elbise giyip ekran baþýna geçicek kadar kaptýrýyoruz bu oyuna kendimizi . Ýngilizce seviyem çok üst düzey olmasada yabancý sitelerde yazýlan makaleleri ve oyun hakkýnda ki bir çok þeyi okumaya çalýþýyorum . Taktik konusunda özellikle turksportal ailesinin içindede bu konuda çok yetenekli arkadaþlarýmýz var fakat yurt dýþýnda taktik paylaþan dostlarýmýz genellikle ünlü teknik direktörlerlerin stratejilerini oyunu yansýtmaya daha çok emek harcýyor . Örneðin ; Guordiola'nýn Bayern'de oynattýgý oyunu Bayern'in sistemini çok baþarýlý bir þekilde yansýtmýþlar , 3 DC - 3 DMC - 3 AMC - 1 ST þeklinde saha diziliþi ki ben saha diziliþini çok önemseyen birisi deðilim oyunculara ve taktik yapýlýrken belirlenen komutlarýn daha efektif oldugunu düþünüyorum neyse uzatmayalým . Þu lanet olasý tiki-taka futbolu seveni sevmeyeni hiç kimsenin unutmayacagý bir etki yarattý futbolda . Ben kendi takýmlarýmda pas futbolu üzerine çok yoðunlaþmayý severim ,bin tane pas yapalým kaleye bile paslarak girelim derecesinde bir pas manyaklýðým yok tiki-taka futbolundanda nefret ediyorum ironik olucak farkýndayým :) Ýþin özü þu , bir çok defa oyunda rakip teknik direktörlerin pas oyunumuza , en yüksek oranda paslasan takým oldugumuza dair haberlerle karþýlaþtým zaman zaman Jr. Barcelona olur gibi olduk zaman zaman 3 pas yapamadýk günlük performansla alakalý rakiple alakalý olabilir özellikle Türkiye liglerinde bu pas oyunu çok hýzlý bir þekilde sizi þampiyonluga götürüyor fakat avrupaya gittigimiz zaman rakibi ne kadar iyi analiz edersek edelim o 2 pasý yapamýyoruz cok cok iddaalý degilim taktik konusunda fakat ben tam olarak sahadaya daðýlýþýmý , oyunun merkezini istedigim yere çekebilmeyi beceremiyorum . Ýþin en acý tarafý ise top rakipteyken bir taktigimiz yok maalesef , savunmada ayrý hücumda ayrý bir mentalite ayrý bir diziliþ'e izin verilmesi çok mu zor bu oyunu yapan insanlar taktik konusundan daha önemli ne görüyolar bu oyunda acaba ? Diyecegim þu ki oyunun temasý kötü olsun , grafikleri kötü olsun 3 boyut olmasýn daima 2 boyutlu izleyelim ama taktik bölümü bizim baþýmýzý döndürsün bir tek ben mi böyle düþünüyorum ?

Birebir kendi düþüncelerimi okudum sanki bu kadar benzer olur :)

Biz fmscout vs adreslerden makalelerle emek harcayýp bir þeyler yapmaya çalýþalým, yapýmcýlar saç baþ yoldursun :)

rftckk
03.Aralýk.2014, 00:22
dormund'dan durm ve ginter'in profilini atabilecek var mý içinizde

sarianet
03.Aralýk.2014, 00:39
Kurumsal Aðýrlamayý geiþtirebiliyor muyuz

World Hollow o1
03.Aralýk.2014, 00:49
Ceza sahasý dýþýndan vurulan þutlarýn alayý gol.

Ketchaup
04.Aralýk.2014, 01:23
yeni konu açmak istemedim burdan sorayým;

iyi rakip talimatlarý (pres, markaj vs) veren personel neye göre belirleniyor ? taktiksel bilgi seviyesi, savunma antrenörlüðü, ülke/oyuncu bilgi seviyesi, antrenörlük tipi... çoðu deðiþkeni denedim net bi sonuç alamadým.

sarianet
04.Aralýk.2014, 01:27
yeni konu açmak istemedim burdan sorayým;

iyi rakip talimatlarý (pres, markaj vs) veren personel neye göre belirleniyor ? taktiksel bilgi seviyesi, savunma antrenörlüðü, ülke/oyuncu bilgi seviyesi, antrenörlük tipi... çoðu deðiþkeni denedim net bi sonuç alamadým.

ben genelde hangisi daha çok talimat veriyosa onlarýnkini dinliyorum
özellikle savunma antr. tavsiyelerini dinliyorum ve bundan memnunum

Ketchaup
04.Aralýk.2014, 14:24
bazýlarý çok ama amaçsýz talimat veriyor.

kariyerin ilerleyen yýllarýnda bu iþi yaptýracak çalýþan bulmak daha zor oluyor, mevkiye göre ayarlayýnca da ters tepebiliyor. illa uðraþmak gerekiyor tek tek :D

serwan
04.Aralýk.2014, 16:52
rakip 2 kiþi fazla oynuyor...
adamlar bildiðiniz direklerle ve benim kaleci ile duvar pasý yapýyorlar... pes ettim artýk..

Papi44
04.Aralýk.2014, 22:01
Bir güncelleme daha gelir mi acaba diye bekliyorum. Gelir mi sizce ?

Lord Black
04.Aralýk.2014, 22:41
bazýlarý çok ama amaçsýz talimat veriyor.

kariyerin ilerleyen yýllarýnda bu iþi yaptýracak çalýþan bulmak daha zor oluyor, mevkiye göre ayarlayýnca da ters tepebiliyor. illa uðraþmak gerekiyor tek tek :D

Aynen öyle hocam sorma bende Roland Koch emekli olduktan sonra taktiksel bilgi birikimi motivasyonu vs. yüksek bir asistan getirdim. Tek falsosu disiplin seviyesinin düþük olmasý. Rakip talimatý olarak her maçta rakibin en az 8 oyuncusuna sert top kapma veriyor, 3-5 adama sýký markaj veriyor. Barcelona ile CL maçýna çýkýyorum yine ayný talimatlar, evimde Erciyesle oynuyorum yine ayný talimatlar. Ben de antrenörden tavsiye almaya baþladým yakacak yoksa takýmý herkese sert top kapmayla maça mý çýkýlýr kasap misali :D

lutfucal
05.Aralýk.2014, 12:11
daha 5 tane güncelleme çýkar adam gibi oynanana kadar bu oyunu. yoksa crash dump' lar ile, saçma sapan maç motoru ile, esik gedik antrenman ve taktikler ile idare etmekten öte gidemeyiz.

kapalicarsi
05.Aralýk.2014, 19:14
Þu alman milli takýmý ve fake isimler için çözüm bilen varmý ?

cikko
05.Aralýk.2014, 20:45
Þu alman milli takýmý ve fake isimler için çözüm bilen varmý ?

Daniel's Real Names Fix for FM15 (http://www.fmscout.com/a-daniel-fm15-real-name-fix.html)

Önder HOCA
05.Aralýk.2014, 22:12
..............

abi 1. madde hariç her dediðine katýlýyorum

Eðerki maç antremanýný yüksek tutarsak oyuncularýn antreman yükü daha az oluyor dolayýsýyla sakatlýk riski daha az

William Rookwood
06.Aralýk.2014, 23:40
Oyunu beta versiyonundayken satýn almýþtým fakat iþlerimin yoðunluðundan dolayý yeni yeni oynamaya baþladým. Açýkçasý benim en çok canýmý sýkan durum, bir oyuncunun mutsuzluðunun tüm takýma yansýmasý durumu oldu. Bu durum, hatýrladýðým kadarýyla 2009'lu serilerde de vardý ve o zamanda bu özelliði sevmezdim.

Cengo
07.Aralýk.2014, 01:51
Daniel's Real Names Fix for FM15 (http://www.fmscout.com/a-daniel-fm15-real-name-fix.html)

Mons'un yamasýnda Türkçe çevirilerim de var ama düzeltme yayýnlamam lazým. Mons, Türkçe karakter seti yok diyecek yine. O yüzden düzeltmesi için ona üstelemeyeceðim.
FM2015 Real Names and German National Team Fix File v1.1 for FM15.1.14 [08/11/2014] (http://sortitoutsi.net/downloads/view/13068/fm2015-real-names-and-german-national-team-fix-file-beta-version-for-fm15-beta02032014)

richard castle
07.Aralýk.2014, 02:04
Her maçta gol oluyor. Savunmalar çaresiz kalýyor.

cmyksl55
07.Aralýk.2014, 02:20
tek sýkýntým topa hakim olma yüzdemin düþük olmasý. maçlarý kazansam da rakip benden daha fazla topa sahip oluyor. bayern gibi güçlü bir takýmla oynamama raðmen bir türlü yüzdemi arttýramadým. 30 þut çektiðim maçta yine rakip benden daha çok topa sahip oluyor. taktiði ne yaptýysam bu düzelmedi. bunun dýþýnda kaleciler çok kötü. neuer gibi bir kaleci bile çok kötü goller yiyor. ortalama kaleciler kim bilir neler yer. savunmayý ve kalecileri düzeltmeleri gerekiyor. onun dýþýnda oyun güzel.

serwan
07.Aralýk.2014, 08:42
Eðer yeni update ile bozmazlarsa bikaç ufak deðiþiklikle çok iyi bi maç motorumuz olabilir..

-maç içi sakatlanmalarýn biraz düþürülmesi lazým
-oyuncularýn ve özellikle kalecilerin tepkileri iyileþtirilmeli. oyuncum topa 5 rakip 20 metrede iken topu veriyorum. çünkü zamanýnda koþmuyor. kaleciler de topu daha iyi çelmeli ve 2. hamleyi daha iyi yapabilmeli. ve dönen toplarda savunma izlememeli..
-pas sayýlarý çok fazla.. 700küsür isabetli pas yapabiliyorum. Rakipler de kaliteli kalitesiz fark etmeden çok iyi paslaþýyor. bunun biraz düþürülmesi lazým.
-karþý karþýya çok pozisyon kaçýyor bunu dengelemek için uzaktan fazla gol oluyor.

rcrdnh
07.Aralýk.2014, 13:31
Arkadaþlar birþey soracaðým

ben oyunda 7. sezonumu oynamama raðmen leaderboard'da kendi adýmý göremiyorum ? bunun sebebi nedir ?

Önder HOCA
08.Aralýk.2014, 00:48
tek sýkýntým topa hakim olma yüzdemin düþük olmasý. maçlarý kazansam da rakip benden daha fazla topa sahip oluyor. bayern gibi güçlü bir takýmla oynamama raðmen bir türlü yüzdemi arttýramadým. 30 þut çektiðim maçta yine rakip benden daha çok topa sahip oluyor. taktiði ne yaptýysam bu düzelmedi. bunun dýþýnda kaleciler çok kötü. neuer gibi bir kaleci bile çok kötü goller yiyor. ortalama kaleciler kim bilir neler yer. savunmayý ve kalecileri düzeltmeleri gerekiyor. onun dýþýnda oyun güzel.

Onu sigames forumlarýnda okumuþtum oyun possesion oranýný hesaplarken topun ayakta olmadýðý zamanlarý hesaba katmýyor mesela adamýn pas verdi o pas gidene kadar geçen süreyi oyun hesaba katmýyor

yýldo_23
08.Aralýk.2014, 00:56
mac motorunda en belirgin farkettigim abukluk serbest vuruslardan donen toplara rakip takimdan birinin gelip vurup gol yapmasi.bazen onundeki topa vurmuyor rakip oyuncu arkadan gelip tamamliyor.cok sinir bozucu bi durum.

salihcetin
08.Aralýk.2014, 00:57
mac motorunda en belirgin farkettigim abukluk serbest vuruslardan donen toplara rakip takimdan birinin gelip vurup gol yapmasi.bazen onundeki topa vurmuyor rakip oyuncu arkadan gelip tamamliyor.cok sinir bozucu bi durum.

Oynadýðým kariyerde geçen sezon bu þekilde çok gol atýp bi o kadar da gol yedim. Can sýkýcý bir durum. Umarým gelecek yamalarda bu sorun düzelir.

kilham96
08.Aralýk.2014, 00:57

Ben bir maçta 4 serbest vuruþtan direkten dönü tamamlayarak 4 gol attým.Ha sevinmesine seviniyorum ama yiyince de baya sövüyorum böyle iþ mi olur diye.

richard castle
08.Aralýk.2014, 04:52
15.1.4" de gol atmakta sýkýntý çekmiyorum ama en zayýf rakibin forveti bile canavarlaþýyor. Hayýr, savunmacýlarýmýn özellikleri de iyi, geriye yaslanýyorum, olmuyor, adam markajý veriyorum, olmuyor, beklerin görevini savunma yapýyorum, olmuyor. Ne yaptýmsa her maçta gol yeme sýkýntýsýna çare bulamadým.
Tavsiye verirseniz sevinirim.

yýldo_23
08.Aralýk.2014, 13:24
Ben bir maçta 4 serbest vuruþtan direkten dönü tamamlayarak 4 gol attým.Ha sevinmesine seviniyorum ama yiyince de baya sövüyorum böyle iþ mi olur diye.

tabiki bu sekilde de goller olacak ama sayilari ve olus sekilleri cok abuk.

Ketchaup
08.Aralýk.2014, 16:39
o dönen toplar çok büyük sýkýntý gerçekten.

bi keresinde seken top kalecinin arkasýnda kaldý, kaleci topa gitmek yerine ilerde sanki penaltý atýlacakmýþ gibi hareketler yapmaya baþladý :D

Ketchaup
09.Aralýk.2014, 11:02
bazý oyuncuarýn oyun tercihlerinde ''topa falso verir'' özelliði var.

ben antrenman kýsmýna baktým göremedim. nasýl kazandýrýyoruz bu özelliði oyuncuya ?

aytekin79
09.Aralýk.2014, 11:07
bazý oyuncuarýn oyun tercihlerinde ''topa falso verir'' özelliði var.

ben antrenman kýsmýna baktým göremedim. nasýl kazandýrýyoruz bu özelliði oyuncuya ?

Öyle özellikleri sadece mentor kazandýrabilir. Oyuncuya tutoring verirken alttaki "akýl hocasý olmaný istiyorum" diye bir seçenek olacaktý onu seçmen gerekmekte. O þekilde olunca ppmler de geçebilmekte oyuncuya

Önder HOCA
09.Aralýk.2014, 11:11
Öyle özellikleri sadece mentor kazandýrabilir. Oyuncuya tutoring verirken alttaki "akýl hocasý olmaný istiyorum" diye bir seçenek olacaktý onu seçmen gerekmekte. O þekilde olunca ppmler de geçebilmekte oyuncuya

Yanlýþýn var ppmler ilk seçenekle geçiyor. 2. seçenek profesyönellik hýrs ve kararlýlýðý deðiþtiriyor

aytekin79
09.Aralýk.2014, 11:13
Tam hatýrlayamýyorum þu anda öyle de olabilir :)

Tapatalk'tan gönderilmiþtir.

Ketchaup
09.Aralýk.2014, 11:14

anladým hocam, saðolasýn.

ben de akýl hocasý deyince karakter özellikleriyle ilgili deðiþim oluyor diye biliyordum.

kesin bilgi mi alttakini mi üsttekini mi seçicem ? :)

edit: daha öceki tutoringlere baktým da üsttekiymiþ.

World Hollow o1
10.Aralýk.2014, 01:55
Gözlemci Raporlarýndaki bu siyah belirgin olmayan yýldýzýn anlamý nedir.?

En fazla çýkabileceði potansiyel mi oluyor?

Vatanarchy
10.Aralýk.2014, 04:44
Gözlemci Raporlarýndaki bu siyah belirgin olmayan yýldýzýn anlamý nedir.?

En fazla çýkabileceði potansiyel mi oluyor?

Muhtemelen öyledir. :) "Bak bu adamýn potansiyeli 3,5 yýldýz ama zorlarsa ve þartlar da uygun olursa 4-4,5 bile olabilir" anlamýndadýr diye düþünüyorum.

kuatemok
10.Aralýk.2014, 05:36
beyler tribünler kayboldu. iki gündür sorunsuz çalýþýrken yarým saat kadar önce bir anda tribünler kayboldu. simsiyah bir þey var þimdi onlarýn yerinde. hiç zevk alamýyorum þu an oyundan. nedenini bilen var mý?

Nocna Mora
10.Aralýk.2014, 10:15
beyler tribünler kayboldu. iki gündür sorunsuz çalýþýrken yarým saat kadar önce bir anda tribünler kayboldu. simsiyah bir þey var þimdi onlarýn yerinde. hiç zevk alamýyorum þu an oyundan. nedenini bilen var mý?

Passolig..

kuatemok
10.Aralýk.2014, 10:38
Passolig..

muhtemeldir hocam. ligtv tribünler boþ olunca karartma uyguluyordur. iki durumda da zevk alamýyoruz...

passolig'in çözümü almamak ama bunun çözümünü bulamadým...

Universal
10.Aralýk.2014, 18:17
FM V15.2.0

The update includes fixes for the following issues:

STABILITY & PERFORMANCE

Fixed rare crash when continuing edited save game
Fixed rare crash during processing
Fixed rare crash when reading inbox news item
MATCH ENGINE

Improved marking at lower levels
Fine-tuned keeper positioning when an attacker is in a shooting position
Improved use of passes for players to run onto
Fixed some instances of poor goalkeeper reaction times
Fixed goalkeepers not getting back to their own goal quick enough after passing outside their area
Tweaked goalkeepers ability to turn shots behind rather than back into play
Improved movement of attackers from crossed free kicks
COMPETITIONS

Fixed players staying on international duty for too long
Fixed Mexican Cup Opening Stage win counting as two cup wins
Adjusted fixture scheduling when using the 'Use Saturday and Wednesday Matchdays' Preference
Fixed issue where the User would not be asked to set the length of pre-season training
Improved selection of teams promoted to Italian Serie C
Updated registration rules for the Asian Confederation Cup
Updated disciplinary rules for the Brazilian State Championships
TRANSFERS & CONTRACTS

Increased number of transfers from abroad for some nations in Eastern Europe
Fixed issue where the user was forced to offer a new contract when purchasing a percentage of an agent owned player already at their club
Fixed issue where the user could not respond to an agents negotiation for an agent owned player
Fixed rare issue where a future transfer incorrectly got the transfer date 1/1/1900
Fixed MLS teams signing too many Goalkeepers
Improved MLS squad building
Improved MLS AI decisions in Expansion draft
Improved MLS AI trade negotiation
Fixed MLS Re-Entry Draft 2 pick duplication
PLAYER HAPPINESS

Fixed David Villa and Frank Lampard being unhappy as soon as they join up with NYCFC
Fixed rare examples of unhappiness chats going straight to blank screens
Ensured promises made to players when convincing them to join your club are displayed
Reduced chance of tutoring agreements breaking down leading to disliked person chats
Ensured promise to ‘Win Silverware’ lasts long enough to be upheld for cup wins
Fixed club underachieving chats happening to often to individual players
FINANCE

Fixed wage budget slider being blocked by Premier League FFP rules when adding money into transfer funds
Fixed inactive clubs being over valued
Adjusted wages club can offer after promotion
PROGRESSION

Fixed overuse of ‘Eneko’ and ‘Osia’ as first and second names for Spanish newgens and fixed names in existing saves
Fixed coaching badges being forgotten whilst being learnt
MEDIA

Fixed rare problem where inbox news items no longer appeared
Fixed instances of code in news item
Fixed rare case of sacking news item not being displayed
Fixed instances of deadline day repeating
Fixed instances of subscriptions being reset
Fixed competition win news item referencing wrong competition
Fixed news item offering user option to discipline AI player
Fixed instances of winter break questions being asked incorrectly
Fixed instances of incorrect news items regarding Nations League
USER INTERFACE

Can now assign players outside the match squad any starting 11 position or spot on the substitutes bench via their Pkd menu on the Tactics Overview
Fixed issue where User would be stuck on the MLS Draft Combine screen
EDITOR (STANDALONE)

Fixed allowing User to choose file save location
Fixed files can be extracted in to the game from chosen save location
Fixed various save corruption and ‘disappearing’ fmf file issues
Fixed nations failing basic rules verification with no edits made
Further error message improvements
Fixed Future Fee incorrectly added in to edited loan
Fixed Kit Selection panel now displaying
Fixed edited prize money being paid out correctly
Fixed some registration dates not being extracted correctly
Fixed some edited competitions not being scheduled correctly
Fixed Add Language to Local Region
EDITOR (IN-GAME)

Fixed crash on ‘Trained in Nation’
Fixed User can now edit Match Fitness and Condition on Player Profile screen
Fixed editing language proficiency
Fixed editing International retirement

ronanino77
10.Aralýk.2014, 18:24
Universal hocam türkçesi var mý

Universal
10.Aralýk.2014, 18:46
Universal hocam türkçesi var mý

Türkçe yok; ama maç motoru için size çeviri yapayým;

Düþük seviyede ki markaj geliþtirilmiþ.
Birebir pozisyonlarda kalecinin duruþunda deðiþiklik.
Oyuncularý geçmek için paslaþmada geliþtirme.
Zamanlama hatalarýnda kalecilerde bazý düzeltmeler.
Kalecilerin ortasahadan boþ kaleye gol yemesi düzeltilmiþ. Kýsaca gerekli zamanda dönecekler.
Kalecilerin tweaked ayarýnda düzeltme var. Kelimenin bire-bir Türkçesini bilmiyorum.
Frikiklere hücum oyuncularý daha iyi bir þekilde yanýt verecekler.

kilham96
10.Aralýk.2014, 18:51
Hadi hayýrlýsý oynayýp görelim neler deðiþmiþ taktik nasýl tepki vercek :D

Ketchaup
10.Aralýk.2014, 19:17
en çok þikayet edilen þeyleri düzeltmiþler. deneyelim bakalým.

inþ sakatlýk oranýný da makul seviyelere çekmiþlerdir.

edit: þimdilik 4 kez denk geldi ama kaleci reaksiyonlarý düzelmiþ sanýrým. sektirdiði topa bakmak yerine gidip ikinci hamleyi yaptý kaleciler.

arayüz ayarlarýyla oynamýþlar hoþ olmuþ.

formalara detay vermiþler o da hoþuma gitti.

salihcetin
10.Aralýk.2014, 20:00
Sakatlýk oranýnda herhangi bir deðiþim yok. Kaldý ki herhangi bir deðiþiklik yapmayacaklarýný da üstüne basa basa dile getiriyorlar.

http://i.imgur.com/6UaHUfn.png

Ketchaup
10.Aralýk.2014, 20:10
Sakatlýk oranýnda herhangi bir deðiþim yok. Kaldý ki herhangi bir deðiþiklik yapmayacaklarýný da üstüne basa basa dile getiriyorlar.

http://i.imgur.com/6UaHUfn.png

ordaki feedbackde bug denilmiþ. ben bug olduðunu iddia etmiyorum, sadece ayný mevkide injury combo oluyor onu düzeltebilirler veya sakatlýk etkenlerini düzenleyebilirler umudu taþýyorum :)

kalitvintsev
10.Aralýk.2014, 20:38
Eðer kýstas alýnan takým Beþiktaþ ise az bile yapmýþlar : )

ronanino77
10.Aralýk.2014, 20:40
Arkadaþlar geçen Beþiktaþ-Trabzon maçýnda devre arasý 2. golün sahibi Demba Ba sakatlýk nedeniyle alýndý yerine Mustafa Pektemek girdi. Ve sonra o da çok kötü bir þekilde sakatlanarak ambulansla saha dýþýna çýkarýldý ve yerine Cenk Tosun girdi, 3. golü de o attý. Sanýyorum Bilic'in yerinde FM oyuncularýndan biri olsaydý maç sonu basýn toplantýsýnda "Bug var yeaa" diye serzeniþte bulunurdu :icon_smile:

peker_553
10.Aralýk.2014, 21:07
Arkadaþlar yeni güncellemede temalarý göremiyorum sadece oyunun temasý var app datt caches klasorunude sildim ama ayný ?

kilham96
10.Aralýk.2014, 21:09
Benimde temam gitmiþ Instant result vardý bi kurcalamak lazým

Önder HOCA
10.Aralýk.2014, 21:14
en çok þikayet edilen þeyleri düzeltmiþler. deneyelim bakalým.

inþ sakatlýk oranýný da makul seviyelere çekmiþlerdir.

edit: þimdilik 4 kez denk geldi ama kaleci reaksiyonlarý düzelmiþ sanýrým. sektirdiði topa bakmak yerine gidip ikinci hamleyi yaptý kaleciler.

arayüz ayarlarýyla oynamýþlar hoþ olmuþ.

formalara detay vermiþler o da hoþuma gitti.

Arayüzde ne gibi bir deðiþiklik var yahu benim gözüme çarpmadý (þuan uykusuzum tek gözle oynuyorum) açarsan daha iyi olur :)

kilham96
10.Aralýk.2014, 21:20
Önder Hocam Arayüzde çok ufak deðiþiklikler var.Mesela týkladýðýmýz yer yeþil yazýya dönüyor gibi.

peker_553
10.Aralýk.2014, 21:32
ee tema olayý ne olacak temalar nereye gitti :) ?

Ralph
10.Aralýk.2014, 21:40
Beyaz tema çok göz alýyor alýþmýþým siyaha :)

Maç motoru daha mý iyi olmuþ sanki? Oyuncular daha akýllýca paslaþýyor.

Önder HOCA
10.Aralýk.2014, 21:45
Önder Hocam Arayüzde çok ufak deðiþiklikler var.Mesela týkladýðýmýz yer yeþil yazýya dönüyor gibi.

Tek onu farketmiþtim :)

aytekin79
10.Aralýk.2014, 21:55
Beyaz tema çok göz alýyor alýþmýþým siyaha :)

Maç motoru daha mý iyi olmuþ sanki? Oyuncular daha akýllýca paslaþýyor.

Beyaz tema mý geldi oyuna ?

Ralph
10.Aralýk.2014, 21:56
Beyaz tema mý geldi oyuna ?

Evet Steam atölyelerden indirebilirsin.

aytekin79
10.Aralýk.2014, 21:59

Teþekkürler :) Hemen bakýyorum

erdem344
10.Aralýk.2014, 22:00
Oyunun içinde yok mu yani

Ben steamdan indiremedim

Ralph
10.Aralýk.2014, 22:01
Oyunun içinde yok mu yani

Ben steamdan indiremedim

Oyunun içinde yok Steam atölyeler bölümünden indirebilirsin.

erdem344
10.Aralýk.2014, 22:02
FM 2015 ALTERNATIVE SKÝN yazan dosya mý ?

DoctorKiwi
10.Aralýk.2014, 22:02
Bir þey soracaðým yeni güncellemedeki yenilikleri görebilmek için yeni kariyer açmak lazým mý ?

Ralph
10.Aralýk.2014, 22:03
FM 2015 ALTERNATIVE SKÝN yazan dosya mý ?

Aynen öyle :)

peker_553
10.Aralýk.2014, 22:04
e normal indirdiðimiz temalarý kullanamýycakmýyýz artýk ?

erdem344
10.Aralýk.2014, 22:07
Aynen öyle :)

Çok saol yaptým :)

halil85
10.Aralýk.2014, 22:08
15.2.0 Tema Gözükmemesinin Çözümü

Skin klasörünün içindeki xml dosyasýnýn adý skin_config olarak deðiþtiriyorsunuz.
Daha sonra skin_config dosyasýnýn Not Defteri ile açýyoruz

Örnek alavanja 15 pro eyegasm skin yapýlýþý

<?xml version='1.0' encoding='utf-8'?>
<record>

<!--
================================================== ==========
Basic Skin Details

The commands in this file are only used to describe the skin.
Settings should be placed in the file "skins/<skin>/settings/<skin> settings.xml",
where <skin> is the name of the skin.

$DateTime: 2014/09/03 14:28:20 $
-->

<!-- skin name, author etc -->
<string id="name" value="Alavanja 15 Pro Eyegasm" />
<string id="author" value="Marconni1985 * C.RONALDO7" />
<translation id="description" translation_id="249669" type="use" value="The Game Never Ends" />
<string id="version" value="1.0" />
<flags id="parent" value="fm dark-widgets" /> <!-- Indicates if a skin is designed solely for others to inherit from. These skins cannot be used directly. -->

<!--
Minimum game version this skin requires to be valid, and listed as an option in the list of skins .

This is used for two things:
- First of all you can force a sking to only be availble for a minimum minor release (ie patch), in other words
setting the required_version to 7.0.1 makes sure the skin won't be listed if the game is in version 7.0.0.
- Secondly, the first number ("major version") is used to decide which version the skin was designed for,
so if the version is "7.0.0" it won't be listed in the list of skins if the game version is "6.0.0." or "8.0.0",
even though 7 is less than 8.
-->
<string id="required_version" value="15.0.0" />

</record>
Yeni Kod

<?xml version='1.0' encoding='utf-8'?>
<record>

<!--
Basic Skin Details

The commands in this file are only used to describe the skin.
Settings should be placed in the file "skins/<skin>/settings/<skin> settings.xml",
where <skin> is the name of the skin.

$DateTime: 2014/09/03 14:28:20 $
-->

<!-- skin name, author etc -->
<string id="name" value="Alavanja 15 Pro Eyegasm" />
<string id="author" value="Marconni1985 * C.RONALDO7" />
<translation id="description" translation_id="249669" type="use" value="The Game Never Ends" />
<string id="version" value="1.0" />
<flags id="parent" value="fm dark-widgets" /> <!-- Indicates if a skin is designed solely for others to inherit from. These skins cannot be used directly. -->

<!--
Minimum game version this skin requires to be valid, and listed as an option in the list of skins .

This is used for two things:
- First of all you can force a sking to only be availble for a minimum minor release (ie patch), in other words
setting the required_version to 7.0.1 makes sure the skin won't be listed if the game is in version 7.0.0.
- Secondly, the first number ("major version") is used to decide which version the skin was designed for,
so if the version is "7.0.0" it won't be listed in the list of skins if the game version is "6.0.0." or "8.0.0",
even though 7 is less than 8.
-->
<string id="required_version" value="15.0.0" />
<string id="skin_name" value="alavanja 15 pro eyegasm" />

</record>

Sadece Bu Kodu ilave yapýyoruz
<string id="skin_name" value="alavanja 15 pro eyegasm" />

peker_553
10.Aralýk.2014, 22:17
yok ne yaptýysam skinler görünmüyor .s biri yardýmcý olsun lütfen

Vatanarchy
10.Aralýk.2014, 22:27

tam olarak nasýl indirildiðini ayrýntýlý bir þekilde açýklayabilir misiniz? o dediðiniz skin'e girdim, abone de oldum fakat indirme iþlemini bir türlü bulamadým.

edit: halledildi, teþekkürler.

atölyeden temaya abone olduktan sonra oyunu açýnca tercihler bölümünden temalar arasýnda görüp oyuna yansýtabiliyorsunuz.

salihcetin
10.Aralýk.2014, 22:40
Teþekkürler halil85 :)

Papi44
10.Aralýk.2014, 23:01
Update 15.2.0 is now available for Football Manager 2015 via Steam.
To download the update, simply save your current game, quit FM, then quit and restart Steam. Then launch the game as normal and this should start your update automatically.
Also available as what you could call an early Christmas present, are two new skins - one for Football Manager and one for Football Manager Classic. They are available via the following Workshop links:
Football Manager Skin - Steam Workshop :: Football Manager 2015 Alternatve (http://ftbl.ma/FM15altskin)
Football Manager Classic Skin - Steam Workshop :: Football Manager Classic 2015 Alternative Dark (http://ftbl.ma/FMC15darkskin)
The update includes but is not limited to fixes for the following issues:

STABILITY & PERFORMANCE

Fixed rare crash when continuing edited save game
Fixed rare crash during processing
Fixed rare crash when reading inbox news item

MATCH ENGINE

Improved marking at lower levels
Fine-tuned keeper positioning when an attacker is in a shooting position
Improved use of passes for players to run onto
Fixed some instances of poor goalkeeper reaction times
Fixed goalkeepers not getting back to their own goal quick enough after passing outside their area
Tweaked goalkeepers ability to turn shots behind rather than back into play
Improved movement of attackers from crossed free kicks

COMPETITIONS

Fixed players staying on international duty for too long
Fixed Mexican Cup Opening Stage win counting as two cup wins
Adjusted fixture scheduling when using the 'Use Saturday and Wednesday Matchdays' Preference
Fixed issue where the User would not be asked to set the length of pre-season training
Improved selection of teams promoted to Italian Serie C
Updated registration rules for the Asian Confederation Cup
Updated disciplinary rules for the Brazilian State Championships

TRANSFERS & CONTRACTS

Increased number of transfers from abroad for some nations in Eastern Europe
Fixed issue where the user was forced to offer a new contract when purchasing a percentage of an agent owned player already at their club
Fixed issue where the user could not respond to an agents negotiation for an agent owned player
Fixed rare issue where a future transfer incorrectly got the transfer date 1/1/1900
Fixed MLS teams signing too many Goalkeepers
Improved MLS squad building
Improved MLS AI decisions in Expansion draft
Improved MLS AI trade negotiation
Fixed MLS Re-Entry Draft 2 pick duplication

PLAYER HAPPINESS

Fixed David Villa and Frank Lampard being unhappy as soon as they join up with NYCFC
Fixed rare examples of unhappiness chats going straight to blank screens
Ensured promises made to players when convincing them to join your club are displayed
Reduced chance of tutoring agreements breaking down leading to disliked person chats
Ensured promise to ‘Win Silverware’ lasts long enough to be upheld for cup wins
Fixed club underachieving chats happening to often to individual players

FINANCE

Fixed wage budget slider being blocked by Premier League FFP rules when adding money into transfer funds
Fixed inactive clubs being over valued
Adjusted wages club can offer after promotion

PROGRESSION

Fixed overuse of ‘Eneko’ and ‘Osia’ as first and second names for Spanish newgens and fixed names in existing saves
Fixed coaching badges being forgotten whilst being learnt

MEDIA

Fixed rare problem where inbox news items no longer appeared
Fixed instances of code in news item
Fixed rare case of sacking news item not being displayed
Fixed instances of deadline day repeating
Fixed instances of subscriptions being reset
Fixed competition win news item referencing wrong competition
Fixed news item offering user option to discipline AI player
Fixed instances of winter break questions being asked incorrectly
Fixed instances of incorrect news items regarding Nations League

USER INTERFACE

Can now assign players outside the match squad any starting 11 position or spot on the substitutes bench via their Pkd menu on the Tactics Overview
Fixed issue where User would be stuck on the MLS Draft Combine screen

EDITOR (STANDALONE)

Fixed allowing User to choose file save location
Fixed files can be extracted in to the game from chosen save location
Fixed various save corruption and ‘disappearing’ fmf file issues
Fixed nations failing basic rules verification with no edits made
Further error message improvements
Fixed Future Fee incorrectly added in to edited loan
Fixed Kit Selection panel now displaying
Fixed edited prize money being paid out correctly
Fixed some registration dates not being extracted correctly
Fixed some edited competitions not being scheduled correctly
Fixed Add Language to Local Region

EDITOR (IN-GAME)

Fixed crash on ‘Trained in Nation’
Fixed User can now edit Match Fitness and Condition on Player Profile screen
Fixed editing language proficiency
Fixed editing International retirement

cilqin
10.Aralýk.2014, 23:12
Arkadaþlar o Alternatif tema için yaptýðýmýz yöntemi logo içinde yapa bilirmiyiz ? yada yapan var mý yardýmcý olabilir mi ? Logo Varsa Forma Yüz paketlerini yapamadým yapýp oyunu daha zevkli hale getirmek istiyorum yardýmcý olursanýz sevinirim.

E.m.r.e
10.Aralýk.2014, 23:23
yok ne yaptýysam skinler görünmüyor .s biri yardýmcý olsun lütfen

tema klasörünün içindeki "tema adý.xml" olan dosyayý skin_config.xml olarak yeniden adlandýr. tabi yukarýdaki kodlarý eklemen gerekiyor yinede.

peker_553
10.Aralýk.2014, 23:24
tema klasörünün içindeki "tema adý.xml" olan dosyayý skin_config.xml olarak yeniden adlandýr. tabi yukarýdaki kodlarý eklemen gerekiyor yinede.

Hangi kodlarý ? ya ben steamdan indirdiðim dostyalarýda göremiyorum oyunda dark skini mesela göremiyorum orda var ama seçemiyorum ayarlardan . lütfen bi yardýmcý olun

E.m.r.e
10.Aralýk.2014, 23:28
Hangi kodlarý ? ya ben steamdan indirdiðim dostyalarýda göremiyorum oyunda dark skini mesela göremiyorum orda var ama seçemiyorum ayarlardan . lütfen bi yardýmcý olun

steam'den temaya abone olup oyun içinden indirdikten sonra oyunu tekrar baþlattýn mý?

baþlatmadýysan görünmez. eðer bundan farklý bir sorunun varsa sigames forumundaki update konusuna bak. orada tema ile ilgili açýlan baþlýðýn bir linki var. sorununa o þekilde bir çözüm bulabilirsin belki.

peker_553
10.Aralýk.2014, 23:30
steam'den temaya abone olup oyun içinden indirdikten sonra oyunu tekrar baþlattýn mý?

baþlatmadýysan görünmez. eðer bundan farklý bir sorunun varsa sigames forumundaki update konusuna bak. orada tema ile ilgili açýlan baþlýðýn bir linki var. sorununa o þekilde bir çözüm bulabilirsin belki.

abone olduktan sonra steamda indir butonu yok iþte sorun orda.Turksportalda yardýmcý olacak kimse yok arkadaþlar .s steamdan indirdiðim diðer temalar hiç görnmüyor zaten sadece beyaz olan temayý seçebiliyorum alternatif yok

arrogancee
11.Aralýk.2014, 01:08
yeni güncellemeyi tecrübe edenler varsa görüþlerini paylaþabilir mi?

Ralph
11.Aralýk.2014, 01:30
Her maçým 3-3 bitiyor :D